Sprints banner image
<< Back to index Top Scores for Bridlington Print Version
(new window)
Top Club
Pos Club Score
1   Kippax  928.0 
2   Barracudas  609.0 
3   Scunthorpe  431.5 
4   Pocklington  425.0 
5   Louth  344.0 
6   Scarborough  308.0 
7   S Holderness  300.0 
8   S Axholme  275.0 
9   Ilkley  216.5 
10   Bridlington  214.0 
11   Selby   159.0 
12   Gainsborough  155.0 
13   S Hunsley  133.0 
Top Swimmers
Girls 9 yrs
1   Caitlyn Calland  SCNE  26.0  (400010) 
2   Ailis Gorry  BEBE  21.0  (130000) 
3   Grace Twilton  LODA  13.0  (000320) 
4   Joanna McCallum  SASE  10.0  (010110) 
5   Sophia Johal  GRDA  10.0  (002010) 
6   Scarlett Pateman  PODE  8.0  (010100) 
7   Effie Kennedy  LODA  8.0  (002000) 
8   Ruby Credland  GRDA  4.0  (001000) 
9   Lillian Hilton  SHLE  3.0  (000003) 
10   Katie O Leary  GRDA  1.0  (000001) 
11   Poppy Anderson  LODA  1.0  (000001) 
     
Boys 9 yrs
1   Edward Patterson  LODA  22.0  (220000) 
2   Jasper Gibson-Cass  PODE  22.0  (121010) 
3   Isaac Heavisides  PODE  20.0  (102200) 
4   Lucas Whitwell  KIPE  12.0  (010031) 
5   Conor Buckley  LODA  12.0  (001210) 
6   Rowan Box  ILKE  6.0  (100000) 
7   Haydyn Swift  KIPE  5.0  (001001) 
8   Maxwell Wright  SOHE  5.0  (000102) 
9   Morgan Dix  LODA  1.0  (000001) 
Girls 10 yrs
1   Annabel Walters  LODA  32.0  (212201) 
2   Sophie Wilkinson  SCAE  25.0  (220011) 
3   Gemma Damms  LODA  25.0  (121110) 
4   Lucy Towse  BEBE  23.0  (121100) 
5   Niamh Potter  SCNE  23.0  (102211) 
6   Poppy Pearson  LODA  21.0  (102201) 
7   Ellie McBride  SCNE  20.0  (210100) 
8   Alice McKenna  BEBE  19.0  (201100) 
9   Demi Whitehand  SHLE  18.0  (200200) 
10   Helena Coy  ILKE  18.0  (103000) 
11   Charlotte Whitehead  SHLE  17.0  (210000) 
12   Aimee Howsam  LODA  17.0  (110111) 
13   Rhianna Foster  SHLE  16.0  (120000) 
14   Freya Robinson  SHLE  16.0  (030001) 
15   Lucy Housman  LODA  16.0  (010310) 
16   Charlotte Dewick  GRDA  15.0  (011111) 
17   Eva Scaife  BEBE  14.0  (102000) 
18   Eva Gray  ILKE  13.0  (011020) 
19   Evie Roscoe  LODA  13.0  (011020) 
20   Louise Scrowston  BRDE  12.0  (200000) 
21   Caitlin Hall  LODA  12.0  (011011) 
22   Ellie Trafford  SOHE  11.0  (011010) 
23   Aisling Timmis  PODE  11.0  (001120) 
24   Olivia Cooper  LODA  10.0  (100020) 
25   Keisha Carrington  GRDA  9.0  (100011) 
26   Thea Clark  BEBE  8.0  (010003) 
27   Isabelle Towse  SCAE  7.0  (001011) 
28   Olivia Martin  SASE  6.0  (100000) 
29   Esmee Bouzac  SCAE  6.0  (100000) 
30   Natalia Bradwell  SASE  6.0  (010001) 
31   Kate Neal  KIPE  5.0  (010000) 
32   Abbey Proctor  GRDA  5.0  (001001) 
33   Eluned Owen  BEBE  5.0  (000110) 
34   Alice Moore  SELE  4.0  (000101) 
35   Annabella Hewitt  BRDE  3.0  (000100) 
36   Lauren Hill  SHLE  2.0  (000010) 
     
Boys 10 yrs
1   Rhys Fewster  LODA  30.0  (122111) 
2   Matthew Carr  KIPE  29.0  (410000) 
3   James McAuley  KIPE  29.0  (213000) 
4   Alex Taylor  KIPE  27.0  (230000) 
5   Jack Brown  LODA  22.0  (210110) 
6   Will Horsley  PODE  22.0  (031100) 
7   Ryan Powers  BEBE  21.0  (103100) 
8   Leon Bailey  LODA  21.0  (021120) 
9   Luke Brumpton  LODA  15.0  (100211) 
10   Liam Marrazza  SOHE  14.0  (110100) 
11   Lewis Blythe  PODE  13.0  (110010) 
12   Timothy Heng  BEBE  12.0  (200000) 
13   Liam Matson  KIPE  12.0  (011011) 
14   William Jackson  SHLE  10.0  (101000) 
15   Angus Davies  ILKE  10.0  (101000) 
16   Jack Warr  SASE  10.0  (101000) 
17   Lewis Shillito  GRDA  9.0  (100100) 
18   Charlie Shimells  SOHE  6.0  (100000) 
19   Cole Skeates  BRDE  2.0  (000010) 
Girls 11 yrs
1   Alexandra Beeson  SCAE  31.0  (410010) 
2   Livija Kiselyte   SCNE  28.0  (320000) 
3   Claudia Moore  PODE  24.0  (122000) 
4   Neola Kitchen  SCNE  24.0  (120210) 
5   Viviana Mayman  PODE  24.0  (111300) 
6   Lucy Sharpe  SHLE  23.0  (121100) 
7   Jessica Constantine  SCAE  19.0  (012200) 
8   Lola Gorry  BEBE  18.0  (201010) 
9   Georgina Calvert  SCAE  18.0  (120010) 
10   Willow Shaw  GRDA  18.0  (111011) 
11   Poppy Buckley  BEBE  17.0  (111010) 
12   Sophie Beecroft  BEBE  15.0  (200100) 
13   Phoebe Agar  SHLE  15.0  (021001) 
14   Ella Summers  SCNE  15.0  (003100) 
15   Abigail Hackney  GRDA  14.0  (102000) 
16   Sophia Wright  SOHE  14.0  (020101) 
17   Hannah Major  SHLE  14.0  (020020) 
18   Sara Abdalla  LODA  13.0  (110010) 
19   Lizzie McCallum  SASE  13.0  (101100) 
20   Sophie Warburton  PODE  12.0  (110001) 
21   Kendra Dresser  KIPE  12.0  (100200) 
22   Evie Wright  LODA  12.0  (100022) 
23   Isobel Daubney  SHLE  12.0  (002020) 
24   Emily Collingwood  BEBE  11.0  (020001) 
25   Emily Reeves  SHLE  10.0  (001200) 
26   Lillian Cooper  SELE  10.0  (001200) 
27   Esme Rodgers  SHLE  7.0  (100001) 
28   Eleanor Mackinnon  BEBE  7.0  (001100) 
29   Maggie Vallender  SELE  7.0  (001100) 
30   Maisy Tooze  BRDE  6.0  (100000) 
31   Megan Kelly  SCAE  6.0  (001010) 
32   Lucy Towse  PODE  4.0  (000101) 
33   Ella Adrian  PODE  3.0  (000011) 
34   Rebecca Shirley  BEBE  2.0  (000010) 
35   Maisie Lister  GRDA  1.0  (000001) 
36   Isobel Smith  BRDE  1.0  (000001) 
     
Boys 11 yrs
1   Joseph Moment  SCAE  37.0  (412000) 
2   Henry Cornforth   SCAE  31.0  (150000) 
3   George Billington  LODA  28.0  (401000) 
4   Sam Forsyth  SCAE  25.0  (220100) 
5   Toby Clausen  BEBE  24.0  (400000) 
6   Torin Rickerby  KIPE  19.0  (120100) 
7   George Moody  KIPE  16.0  (120000) 
8   Rohan Addlesee  SASE  15.0  (111000) 
9   Anthony Eastwood  KIPE  11.0  (110000) 
10   Bartholomew Clark  BEBE  10.0  (101000) 
11   Ozzy Stringer  BRDE  8.0  (010100) 
Girls 12 yrs
1   Lucy Weldon  BEBE  36.0  (411100) 
2   Isla Rickerby  KIPE  33.0  (230200) 
3   Lucy Weld  PODE  33.0  (222100) 
4   Taylor Kirkwood  SCNE  30.0  (311100) 
5   Emily Exton  SASE  26.0  (310011) 
6   Jessica Pears  KIPE  23.0  (121011) 
7   Caitlin Bradwell  SASE  23.0  (012220) 
8   Eliza Whitwood  SCNE  21.0  (211000) 
9   Emily Skelson  SCNE  21.0  (103100) 
10   Emilie Brocklebank  SHLE  19.0  (021102) 
11   Katie Whitehead  SHLE  17.0  (110200) 
12   Annie Wilson  SASE  17.0  (030010) 
13   Olivia Mence  SELE  16.0  (102010) 
14   Lucy Mahony  KIPE  16.0  (012100) 
15   Jasmine Sissons  BRDE  16.0  (012100) 
16   Isobel Long  BEBE  14.0  (021000) 
17   Molly Warr  SASE  13.0  (110010) 
18   Neve Burden  SELE  13.0  (110002) 
19   Phoebe Buckley  BEBE  13.0  (010032) 
20   Sophie Hopwood  PODE  12.0  (101010) 
21   Ruby Hartley  BEBE  11.0  (110000) 
22   Alisa Guerin  SCAE  11.0  (101001) 
23   Lucy Moore  SELE  11.0  (010200) 
24   Anna Powers  BEBE  9.0  (100100) 
25   Charlotte Hunt  GRDA  8.0  (100010) 
26   Lotti Ridgway  ILKE  7.0  (001100) 
27   Grace Lee  BEBE  4.0  (001000) 
28   Lola Hutchinso  GRDA  2.0  (000010) 
29   Elizabeth Wilson  GRDA  1.0  (000001) 
     
Boys 12 yrs
1   Joseph Clifford  KIPE  45.0  (422100) 
2   Ben Wilkinson  SCAE  37.0  (250000) 
3   Dovydas Kiselis  SCNE  36.0  (600000) 
4   Kieran Matson  KIPE  34.0  (312100) 
5   Michael Collins  KIPE  27.0  (301110) 
6   Ben Swift  KIPE  27.0  (220110) 
7   George Harris  KIPE  26.0  (032100) 
8   Robert Westoby  SHLE  24.0  (122000) 
9   Nathaniel Horner  BRDE  19.0  (120100) 
10   Tom Keenan  BEBE  17.0  (210000) 
11   Lewis Wright  BRDE  15.0  (111000) 
Girls 13 yrs
1   Lauren Vaughan  SCNE  36.0  (241000) 
2   Megan Scott  SCNE  35.0  (320120) 
3   Roisin Gorry  BEBE  33.0  (303100) 
4   Matilda Hall  BRDE  31.0  (131200) 
5   Aisling McAuley  KIPE  26.0  (112031) 
6   Amy Checkley  KIPE  22.0  (003220) 
7   Paige Pryor  SHLE  21.0  (300100) 
8   Megan Trafford  SOHE  19.0  (102110) 
9   Lauren Watson  SASE  19.0  (030101) 
10   Evie Matson  SHLE  18.0  (012021) 
11   Charlotte Brigham  PODE  17.0  (210000) 
12   Lauren Brown  SCAE  17.0  (102100) 
13   Caitlin Carr  KIPE  16.0  (111001) 
14   Jasmine Sunley  BRDE  13.0  (200001) 
15   Poppy Livingstone  SASE  13.0  (110010) 
16   Sophie Rouse  SCNE  12.0  (200000) 
17   Teagan Hunter-Robinson  SHLE  12.0  (011100) 
18   Dalyia Gannon  KIPE  11.0  (110000) 
19   Sophie Davey  KIPE  11.0  (010103) 
20   Jiska Evans  ILKE  9.0  (011000) 
21   Emilia Wright  SOHE  6.0  (100000) 
22   Ruby Hutchinson  GRDA  3.0  (000100) 
     
Boys 13 yrs
1   Matthew Allen  SCNE  38.0  (214110) 
2   Kristopher Asher  SASE  33.0  (230200) 
3   Thomas Crow  SASE  29.0  (221011) 
4   Dru Hall  BRDE  29.0  (220201) 
5   Lucas Glover  KIPE  28.0  (131100) 
6   Tom Lewis  KIPE  27.0  (221001) 
7   Ben Towse  PODE  22.0  (301000) 
8   Angus Twigger  ILKE  22.0  (201200) 
9   Nathan Coy  ILKE  20.0  (210011) 
10   Alexander Hopson  BEBE  17.0  (111010) 
11   Liam Boyce  SCAE  17.0  (012020) 
12   Euan Marrazza  SOHE  14.0  (110100) 
13   Jonty Horn  GRDA  13.0  (110002) 
14   Kristian Schravesande  BEBE  12.0  (200000) 
15   George Young  BEBE  12.0  (002020) 
16   Nathan McMaster  KIPE  7.0  (010010) 
17   Jacob Robinson  SHLE  6.0  (000200) 
Girls 14 yrs
1   Rachel Matson  KIPE  37.0  (420100) 
2   Caitlin Poole  BEBE  37.0  (412000) 
3   Katy Weld  PODE  28.0  (212100) 
4   Chloe White  KIPE  26.0  (221000) 
5   Harriet Webster  GRDA  26.0  (032100) 
6   Isabelle Young  BEBE  23.0  (310000) 
7   Jemima Cartwright  SHLE  20.0  (121000) 
8   Rebecca Ashelford  ILKE  16.0  (201000) 
9   Beth McKenna  BEBE  16.0  (200020) 
10   Olivia Pickering  PODE  15.0  (200100) 
11   Lara Hartley  BEBE  9.0  (100100) 
     
Boys 14 yrs
1   Jack Clifford  KIPE  54.0  (900000) 
2   Alistair Jones  PODE  40.0  (331100) 
3   Isaac Naylor  ILKE  37.5  (330001) 
4   Rowan Halliday  KIPE  35.0  (510000) 
5   Daniel Heald  SOHE  32.0  (311110) 
6   Lewis Hebden  BRDE  27.0  (230000) 
7   Ben Clarke  SCAE  21.0  (022100) 
8   Jack Edmondson  KIPE  18.5  (021001) 
9   Charlie Coulam  BRDE  12.0  (200000) 
10   Ben Pateman  PODE  11.0  (011010) 
11   Charles Bechelet  ILKE  10.0  (020000) 
Girls 15yrs & Over
1   Charlotte Clark  KIPE  41.0  (332000) 
2   Hannah Buckley  SELE  36.0  (240101) 
3   Ellen Winters  ILKE  26.0  (221000) 
4   Abbie Pickering  PODE  23.0  (211010) 
5   Lauren Carr  KIPE  23.0  (111210) 
6   Megan Moore  SELE  22.0  (130001) 
7   Hannah Stanton  PODE  21.0  (211000) 
8   Connie Mounsey  BEBE  21.0  (112002) 
9   Megan Jones  PODE  20.0  (300010) 
10   Helena Walker  PODE  20.0  (102200) 
11   Molly Harris  KIPE  19.0  (210010) 
12   Katie Nicholson  BRDE  18.0  (120010) 
13   Emma Hughes  SASE  17.0  (210000) 
14   Tia-Mae Burden  SELE  16.0  (003101) 
15   Ashleigh Horsley  SELE  14.0  (020020) 
16   Cerys Addlesee  SASE  13.0  (012000) 
17   Charlotte Wilson  SASE  12.0  (200000) 
18   Daisy Evans  BEBE  11.0  (100110) 
19   Lauren Buckley  SELE  10.0  (001200) 
20   Danielle Coverdale  BRDE  2.0  (000010) 
     
Boys 15yrs & Over
1   James Weldon  BEBE  48.5  (350001) 
2   Alex Thackray  KIPE  43.5  (510111) 
3   Lewis Burrow  KIPE  40.0  (322101) 
4   Matthew Dobson  SCNE  38.5  (321101) 
5   Luke Knaggs  KIPE  35.0  (212220) 
6   Matthew Dixon  SCNE  28.0  (320000) 
7   Rhys Dodds  BEBE  23.5  (300001) 
8   Dominic Coy  ILKE  22.0  (112100) 
9   Cammeron Bower  GRDA  16.0  (012100) 
10   Samuel Hopson  BEBE  15.0  (111000) 
11   Harry Taylor  SOHE  12.0  (100200)