|
|
Cut-offs | 9yrs | Entry Qualification | 48.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 46.50 |
|
9yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kian Thornhill |
Adwick |
50.12 |
46.85 |
6.0 |
-3.27 |
2 |
Bailey Slater |
Mansfield |
50.61 |
46.88 |
5.0 |
-3.73 |
3 |
Blake Moore |
Co Sheffield |
NT |
47.08 |
4.0 |
npt |
4 |
Seth Blundell |
Rotherham |
50.26 |
47.19 |
3.0 |
-3.07 |
5 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
51.39 |
48.33 |
2.0 |
-3.06 |
6 |
Daniel Hutson |
Rotherham |
53.11 |
48.79 |
1.0 |
-4.32 |
7 |
Neel Badhe |
Northern |
50.20 |
51.40 |
|
+1.20 |
8 |
Kieran Thompson |
Mansfield |
54.23 |
53.73 |
|
-0.50 |
9 |
Ben Roper |
Rotherham |
59.43 |
54.00 |
|
-5.43 |
10 |
Maximus Mawle |
Team Jorvik |
1:04.75 |
54.47 |
|
-10.28 |
9yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Cohen Stephenson |
Adwick |
48.00 |
42.28 |
|
-5.72 |
2 |
Joshua Routledge |
New Earswick |
52.20 |
44.77 |
|
-7.43 |
3 |
Oliver Creighton |
York |
49.31 |
45.30 |
|
-4.01 |
4 |
Callum Peel |
Mansfield |
49.43 |
46.16 |
|
-3.27 |
Cut-offs | 10yrs | Entry Qualification | 46.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 44.50 |
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Natalia Rhodes |
Rotherham |
53.97 |
44.75 |
6.0 |
-9.22 |
2 |
Isabella Spenceley |
York |
46.67 |
44.99 |
5.0 |
-1.68 |
3 |
Alice Gate |
Sheffield City |
47.26 |
45.29 |
4.0 |
-1.97 |
4 |
Aisling McAuley |
Kippax |
47.09 |
45.54 |
3.0 |
-1.55 |
5 |
Georgina Rooke |
York |
47.25 |
45.59 |
2.0 |
-1.66 |
6 |
Amy Wilson |
Adwick |
48.96 |
45.63 |
1.0 |
-3.33 |
7 |
Jessica Crosby |
York |
50.30 |
45.64 |
|
-4.66 |
8 |
Flora Barnes |
Co Wakefield |
46.35 |
45.65 |
|
-0.70 |
9 |
Kitty May Bramhall |
Rotherham |
52.75 |
45.68 |
|
-7.07 |
10 |
Lucy Jordan |
York |
53.13 |
45.81 |
|
-7.32 |
11 |
Amber Thompson |
Mansfield |
48.20 |
46.49 |
|
-1.71 |
12 |
Leah Marshall |
Edlington |
46.00 |
46.71 |
|
+0.71 |
13 |
Ellie-Jo Marshall |
Adwick |
46.01 |
47.61 |
|
+1.60 |
14 |
Grace Rose Kaye |
S Axholme |
48.82 |
47.78 |
|
-1.04 |
15 |
Lucy Shaw |
Co Sheffield |
54.18 |
48.58 |
|
-5.60 |
16 |
Freya Langstaff |
Rotherham |
48.24 |
50.14 |
|
+1.90 |
17 |
Chloe Jones |
Rotherham |
55.50 |
50.25 |
|
-5.25 |
18 |
Lily Lidster |
Co Sheffield |
58.50 |
50.26 |
|
-8.24 |
19 |
Cerys Watkins |
Adwick |
53.54 |
50.92 |
|
-2.62 |
20 |
Agnes Burke |
Co Sheffield |
54.25 |
51.22 |
|
-3.03 |
20 |
Sophie Bailey |
Rotherham |
56.32 |
51.22 |
|
-5.10 |
22 |
Amy Jerram |
Rotherham |
54.30 |
51.44 |
|
-2.86 |
23 |
Summer Brammer |
Edlington |
54.40 |
52.97 |
|
-1.43 |
24 |
Rebecca Naylor |
Co Sheffield |
56.16 |
53.40 |
|
-2.76 |
25 |
Rebecca Fidler |
York |
NT |
53.78 |
|
npt |
26 |
Ellie Nolan |
York |
1:00.27 |
56.16 |
|
-4.11 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hannah Newnham |
Co Wakefield |
NT |
41.16 |
|
npt |
2 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
46.00 |
41.19 |
|
-4.81 |
3 |
Elli Seagrave |
Mansfield |
46.24 |
41.23 |
|
-5.01 |
4 |
Kate Hartle |
Rotherham |
49.46 |
42.76 |
|
-6.70 |
5 |
Naomi Hutson |
Rotherham |
53.05 |
43.27 |
|
-9.78 |
6 |
Eden Mayos |
Askern Spa |
46.42 |
43.43 |
|
-2.99 |
7 |
Mae Bentley |
Adwick |
46.00 |
43.77 |
|
-2.23 |
8 |
Blaize Smith |
Mansfield |
46.60 |
43.80 |
|
-2.80 |
9 |
Charlie-May Meade |
Mansfield |
50.61 |
44.46 |
|
-6.15 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Eve Hotchen |
6.4 Not on back when leaving the wall |
|
Saoirse Behan |
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
Paris Amirsaeedi |
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
Cut-offs | 11yrs | Entry Qualification | 47.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 45.50 |
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aiden Lancaster |
Adwick |
47.00 |
46.61 |
6.0 |
-0.39 |
2 |
Callum Morris |
Adwick |
48.28 |
47.17 |
5.0 |
-1.11 |
3 |
Aidan Reilly |
York |
48.72 |
47.37 |
4.0 |
-1.35 |
4 |
Antonio Mars |
Rotherham |
50.25 |
48.49 |
3.0 |
-1.76 |
5 |
Luke Monks |
Rotherham |
49.47 |
48.71 |
2.0 |
-0.76 |
6 |
Alexander Parker |
Skegness |
52.27 |
50.76 |
1.0 |
-1.51 |
7 |
Zack Merritt |
Don Valley |
54.58 |
51.72 |
|
-2.86 |
7 |
Jack Clifford |
Kippax |
50.55 |
51.72 |
|
+1.17 |
9 |
Oscar Forster |
York |
57.62 |
52.65 |
|
-4.97 |
10 |
Connor Malone |
York |
56.23 |
52.95 |
|
-3.28 |
11 |
Alex Law |
Rotherham |
54.28 |
53.80 |
|
-0.48 |
12 |
Curtis Moss |
Mansfield |
1:01.52 |
55.84 |
|
-5.68 |
13 |
Conor Nichols |
Co Wakefield |
NT |
56.13 |
|
npt |
14 |
Joe Bisby |
Adwick |
1:01.34 |
58.58 |
|
-2.76 |
15 |
Sam Laycock |
Co Wakefield |
NT |
59.57 |
|
npt |
16 |
Samuel Johnson |
York |
57.27 |
59.69 |
|
+2.42 |
17 |
Archie Wright |
York |
59.31 |
1:00.69 |
|
+1.38 |
Cut-offs | 12yrs | Entry Qualification | 45.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 43.50 |
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Holly Empson |
Rotherham |
45.98 |
44.91 |
6.0 |
-1.07 |
2 |
Finlay Stinson |
Adwick |
47.18 |
45.65 |
5.0 |
-1.53 |
3 |
Amelia Scholes |
Co Wakefield |
NT |
45.85 |
4.0 |
npt |
4 |
Hollie Greenwood |
Co Wakefield |
47.66 |
45.99 |
3.0 |
-1.67 |
5 |
Emily Hemingway |
Kippax |
46.92 |
46.08 |
2.0 |
-0.84 |
6 |
Clare Cooper |
Romiley |
46.95 |
46.60 |
1.0 |
-0.35 |
7 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
48.80 |
48.32 |
|
-0.48 |
8 |
Ellis Malson |
Mansfield |
53.75 |
50.76 |
|
-2.99 |
9 |
Marie-Dana Giblin |
Droylsden |
51.39 |
51.34 |
|
-0.05 |
10 |
Hannah Roberts-Clark |
York |
52.83 |
52.84 |
|
+0.01 |
11 |
Bethan Morris |
York |
54.29 |
53.07 |
|
-1.22 |
12 |
Lana Doneo |
Rotherham |
55.56 |
53.10 |
|
-2.46 |
13 |
Hollie Pinder (S9,SB8,SM9) |
Adwick |
1:17.86 |
1:17.40 |
|
-0.46 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sophie Bennett |
Romiley |
45.98 |
42.43 |
|
-3.55 |
2 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
46.08 |
43.28 |
|
-2.80 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Niamh Grafton |
Did Not Compete |
No Cut-offs
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Luke Knaggs |
Kippax |
34.50 |
35.12 |
6.0 |
+0.62 |
2 |
Louis Round |
Northern |
35.99 |
35.18 |
5.0 |
-0.81 |
3 |
Nathan Williams |
Adwick |
36.65 |
35.52 |
4.0 |
-1.13 |
4 |
Lewis Burrow |
Kippax |
37.44 |
36.91 |
3.0 |
-0.53 |
5 |
Alex Thackray |
Kippax |
47.02 |
41.71 |
2.0 |
-5.31 |
No Cut-offs
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Palmer |
Co Wakefield |
37.47 |
36.50 |
6.0 |
-0.97 |
2 |
Eleanor Irvine |
Co Wakefield |
38.81 |
37.08 |
5.0 |
-1.73 |
3 |
Sarah Everett |
Adwick |
38.79 |
38.55 |
4.0 |
-0.24 |
4 |
Poppy Clarke |
York |
40.00 |
38.60 |
3.0 |
-1.40 |
5 |
Chiara Di Caprio |
Romiley |
39.90 |
39.03 |
2.0 |
-0.87 |
6 |
Lauren Gate |
Sheffield City |
41.49 |
39.47 |
1.0 |
-2.02 |
7 |
Emma Bradbury |
Adwick |
40.57 |
40.10 |
|
-0.47 |
8 |
Melissa Robinson |
Co Wakefield |
41.44 |
41.64 |
|
+0.20 |
9 |
Elise Scholes |
Co Wakefield |
48.55 |
41.66 |
|
-6.89 |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Victoria Bennett |
Romiley |
33.98 |
33.68 |
6.0 |
-0.30 |
2 |
Charisse Charlton |
York |
33.95 |
33.71 |
5.0 |
-0.24 |
3 |
Hannah Baker |
York |
34.92 |
34.34 |
4.0 |
-0.58 |
4 |
Coby Malson |
Mansfield |
35.26 |
35.01 |
3.0 |
-0.25 |
5 |
Raie-Clare Underwood |
New Earswick |
36.99 |
35.83 |
2.0 |
-1.16 |
6 |
Lucy Drennan |
Adwick |
38.93 |
35.90 |
1.0 |
-3.03 |
7 |
Martha Holland |
Romiley |
35.39 |
36.57 |
|
+1.18 |
8 |
Caroline Foot |
York |
44.11 |
39.67 |
|
-4.44 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Cartwright |
Adwick |
33.65 |
34.88 |
6.0 |
+1.23 |
2 |
Ruth Brown |
Rotherham |
38.05 |
36.84 |
5.0 |
-1.21 |
Cut-offs | 9yrs | Entry Qualification | 39.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 37.50 |
|
9yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jamie Roper |
New Earswick |
38.67 |
37.52 |
6.0 |
-1.15 |
2 |
Oliver Creighton |
York |
40.51 |
38.03 |
5.0 |
-2.48 |
3 |
Joshua Routledge |
New Earswick |
45.00 |
38.49 |
4.0 |
-6.51 |
4 |
William Scaife |
Rotherham |
40.58 |
38.99 |
3.0 |
-1.59 |
5 |
Bailey Slater |
Mansfield |
46.91 |
40.28 |
2.0 |
-6.63 |
6 |
Blake Moore |
Co Sheffield |
43.35 |
41.18 |
1.0 |
-2.17 |
7 |
Seth Blundell |
Rotherham |
42.16 |
43.77 |
|
+1.61 |
8 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
50.46 |
44.35 |
|
-6.11 |
9 |
Neel Badhe |
Northern |
46.48 |
44.84 |
|
-1.64 |
10 |
Kieran Thompson |
Mansfield |
45.09 |
45.23 |
|
+0.14 |
11 |
Daniel Hutson |
Rotherham |
46.99 |
48.79 |
|
+1.80 |
12 |
Maximus Mawle |
Team Jorvik |
55.11 |
49.53 |
|
-5.58 |
13 |
Jake Spencer |
Mansfield |
1:03.63 |
57.40 |
|
-6.23 |
14 |
Max Skelton |
Rotherham |
52.91 |
59.01 |
|
+6.10 |
9yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Cohen Stephenson |
Adwick |
39.00 |
37.03 |
|
-1.97 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Kian Thornhill |
4.4 Start before starting signal |
Cut-offs | 10yrs | Entry Qualification | 38.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 36.50 |
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Newnham |
Co Wakefield |
41.00 |
36.91 |
6.0 |
-4.09 |
2 |
Elli Seagrave |
Mansfield |
39.44 |
37.29 |
5.0 |
-2.15 |
3 |
Blaize Smith |
Mansfield |
39.48 |
37.51 |
4.0 |
-1.97 |
4 |
Naomi Hutson |
Rotherham |
39.66 |
37.90 |
3.0 |
-1.76 |
5 |
Eden Mayos |
Askern Spa |
38.28 |
38.14 |
2.0 |
-0.14 |
6 |
Mae Bentley |
Adwick |
39.59 |
38.26 |
1.0 |
-1.33 |
7 |
Kitty May Bramhall |
Rotherham |
40.39 |
38.32 |
|
-2.07 |
8 |
Georgina Rooke |
York |
41.23 |
39.02 |
|
-2.21 |
9 |
Alice Gate |
Sheffield City |
41.72 |
39.78 |
|
-1.94 |
10 |
Leah Marshall |
Edlington |
39.34 |
39.84 |
|
+0.50 |
11 |
Rebecca Blower |
Co Sheffield |
42.57 |
39.89 |
|
-2.68 |
12 |
Jessica Crosby |
York |
38.72 |
39.90 |
|
+1.18 |
13 |
Kate Hartle |
Rotherham |
42.41 |
40.08 |
|
-2.33 |
14 |
Natalia Rhodes |
Rotherham |
45.35 |
40.42 |
|
-4.93 |
15 |
Saoirse Behan |
Rotherham |
39.81 |
40.62 |
|
+0.81 |
16 |
Isabella Spenceley |
York |
41.02 |
40.94 |
|
-0.08 |
17 |
Amber Thompson |
Mansfield |
41.21 |
41.21 |
|
+0.00 |
18 |
Flora Barnes |
Co Wakefield |
42.60 |
41.32 |
|
-1.28 |
19 |
Lucy Jordan |
York |
44.74 |
41.36 |
|
-3.38 |
20 |
Charlie-May Meade |
Mansfield |
44.71 |
41.48 |
|
-3.23 |
21 |
Aisling McAuley |
Kippax |
40.83 |
41.64 |
|
+0.81 |
22 |
Eve Hotchen |
Adwick |
42.41 |
41.74 |
|
-0.67 |
23 |
Paris Amirsaeedi |
Mansfield |
39.96 |
42.09 |
|
+2.13 |
24 |
Amy Wilson |
Adwick |
42.99 |
42.30 |
|
-0.69 |
25 |
Lily Lidster |
Co Sheffield |
44.79 |
42.41 |
|
-2.38 |
26 |
Grace Rose Kaye |
S Axholme |
40.89 |
42.90 |
|
+2.01 |
27 |
Lucy Shaw |
Co Sheffield |
44.92 |
42.94 |
|
-1.98 |
28 |
Freya Langstaff |
Rotherham |
43.87 |
43.23 |
|
-0.64 |
29 |
Cerys Watkins |
Adwick |
42.40 |
43.49 |
|
+1.09 |
30 |
Leila Fretter |
Rotherham |
48.93 |
43.63 |
|
-5.30 |
31 |
Agnes Burke |
Co Sheffield |
45.23 |
44.06 |
|
-1.17 |
32 |
Summer Brammer |
Edlington |
46.00 |
44.64 |
|
-1.36 |
33 |
Chloe Jones |
Rotherham |
49.27 |
44.77 |
|
-4.50 |
34 |
Rebecca Fidler |
York |
51.95 |
45.62 |
|
-6.33 |
35 |
Amy Jerram |
Rotherham |
47.33 |
46.92 |
|
-0.41 |
36 |
Sophie Bailey |
Rotherham |
50.78 |
48.74 |
|
-2.04 |
37 |
Katie Bowman |
Mansfield |
NT |
51.78 |
|
npt |
38 |
Rebecca Naylor |
Co Sheffield |
48.60 |
52.39 |
|
+3.79 |
39 |
Ellie Nolan |
York |
NT |
53.67 |
|
npt |
40 |
Annie Bowman |
Mansfield |
NT |
54.15 |
|
npt |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
38.01 |
35.71 |
|
-2.30 |
2 |
Abigail Kelsall |
Edlington |
38.00 |
35.92 |
|
-2.08 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ellie-Jo Marshall |
Did Not Compete |
Cut-offs | 11yrs | Entry Qualification | 1:26.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:23.00 |
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aiden Lancaster |
Adwick |
1:26.01 |
1:24.29 |
6.0 |
-1.72 |
2 |
Callum Morris |
Adwick |
1:31.27 |
1:31.27 |
5.0 |
+0.00 |
3 |
Luke Monks |
Rotherham |
1:35.24 |
1:31.84 |
4.0 |
-3.40 |
4 |
Jack Clifford |
Kippax |
1:30.47 |
1:33.92 |
3.0 |
+3.45 |
5 |
Oscar Forster |
York |
NT |
1:36.44 |
2.0 |
npt |
6 |
Alexander Parker |
Skegness |
NT |
1:39.05 |
1.0 |
npt |
7 |
Aidan Reilly |
York |
1:47.20 |
1:39.21 |
|
-7.99 |
8 |
Zack Merritt |
Don Valley |
1:42.94 |
1:40.23 |
|
-2.71 |
9 |
Connor Malone |
York |
1:44.89 |
1:43.39 |
|
-1.50 |
10 |
Joe Bisby |
Adwick |
1:49.51 |
1:47.67 |
|
-1.84 |
11 |
Samuel Johnson |
York |
1:54.30 |
1:48.54 |
|
-5.76 |
12 |
Conor Nichols |
Co Wakefield |
NT |
1:50.20 |
|
npt |
13 |
Archie Wright |
York |
2:00.00 |
1:54.58 |
|
-5.42 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Curtis Moss |
9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
Cut-offs | 12yrs | Entry Qualification | 1:21.50 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:18.50 |
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
1:27.47 |
1:22.50 |
6.0 |
-4.97 |
2 |
Sophie Bennett |
Romiley |
1:26.02 |
1:25.95 |
5.0 |
-0.07 |
3 |
Amelia Scholes |
Co Wakefield |
1:28.00 |
1:26.33 |
4.0 |
-1.67 |
4 |
Ellis Malson |
Mansfield |
1:28.45 |
1:26.74 |
3.0 |
-1.71 |
5 |
Hollie Greenwood |
Co Wakefield |
1:35.56 |
1:26.78 |
2.0 |
-8.78 |
6 |
Finlay Stinson |
Adwick |
1:25.64 |
1:26.80 |
1.0 |
+1.16 |
7 |
Frankie Van den Heever |
York |
1:38.80 |
1:27.23 |
|
-11.57 |
8 |
Holly Empson |
Rotherham |
1:30.08 |
1:27.42 |
|
-2.66 |
9 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
1:26.67 |
1:27.51 |
|
+0.84 |
10 |
Emily Hemingway |
Kippax |
1:33.11 |
1:28.98 |
|
-4.13 |
11 |
Clare Cooper |
Romiley |
1:30.27 |
1:30.20 |
|
-0.07 |
12 |
Emma Gibbs |
York |
1:36.99 |
1:32.05 |
|
-4.94 |
13 |
Marie-Dana Giblin |
Droylsden |
1:33.92 |
1:33.71 |
|
-0.21 |
14 |
Lana Doneo |
Rotherham |
1:42.53 |
1:37.00 |
|
-5.53 |
15 |
Bethan Morris |
York |
1:43.22 |
1:37.22 |
|
-6.00 |
16 |
Hannah Roberts-Clark |
York |
1:37.78 |
1:37.42 |
|
-0.36 |
17 |
Hollie Pinder (S9,SB8,SM9) |
Adwick |
2:15.43 |
2:09.58 |
|
-5.85 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Niamh Grafton |
Did Not Compete |
Cut-offs | 13yrs | Entry Qualification | 1:21.50 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:18.50 |
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lewis Burrow |
Kippax |
1:30.23 |
1:24.16 |
6.0 |
-6.07 |
2 |
Luke Knaggs |
Kippax |
1:25.01 |
1:25.21 |
5.0 |
+0.20 |
3 |
Louis Round |
Northern |
1:29.44 |
1:27.99 |
4.0 |
-1.45 |
4 |
Nathan Williams |
Adwick |
1:29.83 |
1:28.69 |
3.0 |
-1.14 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alex Thackray |
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
Cut-offs | 14yrs | 15yrs | Open | Entry Qualification | 1:18.00 | 1:15.00 | 1:15.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:15.00 | 1:12.00 | 1:12.00 |
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sarah Everett |
Adwick |
1:21.12 |
1:21.31 |
6.0 |
+0.19 |
2 |
Melissa Robinson |
Co Wakefield |
1:22.22 |
1:23.28 |
5.0 |
+1.06 |
3 |
Chiara Di Caprio |
Romiley |
1:26.57 |
1:26.06 |
4.0 |
-0.51 |
4 |
Lauren Gate |
Sheffield City |
1:22.75 |
1:26.29 |
3.0 |
+3.54 |
5 |
Emma Bradbury |
Adwick |
1:30.25 |
1:28.45 |
2.0 |
-1.80 |
6 |
Elise Scholes |
Co Wakefield |
1:31.00 |
1:32.35 |
1.0 |
+1.35 |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Drennan |
Adwick |
1:18.09 |
1:16.60 |
6.0 |
-1.49 |
2 |
Charisse Charlton |
York |
1:16.43 |
1:17.50 |
5.0 |
+1.07 |
3 |
Hannah Baker |
York |
1:17.08 |
1:19.57 |
4.0 |
+2.49 |
4 |
Martha Holland |
Romiley |
1:19.97 |
1:19.94 |
3.0 |
-0.03 |
5 |
Coby Malson |
Mansfield |
1:20.36 |
1:21.09 |
2.0 |
+0.73 |
6 |
Victoria Bennett |
Romiley |
1:20.70 |
1:22.39 |
1.0 |
+1.69 |
7 |
Raie-Clare Underwood |
New Earswick |
1:23.50 |
1:23.35 |
|
-0.15 |
8 |
Annabel Gibbs |
York |
1:21.76 |
1:23.48 |
|
+1.72 |
9 |
Caroline Foot |
York |
1:27.69 |
1:27.99 |
|
+0.30 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Cartwright |
Adwick |
1:16.88 |
1:20.45 |
6.0 |
+3.57 |
2 |
Ruth Brown |
Rotherham |
1:26.09 |
1:26.11 |
5.0 |
+0.02 |
Cut-offs | 9yrs | Entry Qualification | 53.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 51.50 |
|
9yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jamie Roper |
New Earswick |
52.82 |
52.13 |
6.0 |
-0.69 |
2 |
Blake Moore |
Co Sheffield |
53.00 |
53.31 |
5.0 |
+0.31 |
3 |
Oliver Creighton |
York |
53.67 |
53.86 |
4.0 |
+0.19 |
4 |
Callum Peel |
Mansfield |
54.37 |
54.51 |
3.0 |
+0.14 |
5 |
Seth Blundell |
Rotherham |
57.81 |
56.50 |
2.0 |
-1.31 |
6 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
1:05.07 |
57.46 |
1.0 |
-7.61 |
7 |
Neel Badhe |
Northern |
58.16 |
58.03 |
|
-0.13 |
8 |
Ben Roper |
Rotherham |
1:05.52 |
59.04 |
|
-6.48 |
9 |
Daniel Hutson |
Rotherham |
1:05.22 |
59.73 |
|
-5.49 |
10 |
Bailey Slater |
Mansfield |
NT |
1:00.00 |
|
npt |
11 |
Kian Thornhill |
Adwick |
59.47 |
1:00.24 |
|
+0.77 |
12 |
William Scaife |
Rotherham |
1:03.78 |
1:01.82 |
|
-1.96 |
13 |
Maximus Mawle |
Team Jorvik |
1:10.95 |
1:03.21 |
|
-7.74 |
14 |
Kieran Thompson |
Mansfield |
1:05.60 |
1:04.19 |
|
-1.41 |
15 |
Jake Spencer |
Mansfield |
1:11.83 |
1:07.34 |
|
-4.49 |
9yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Cohen Stephenson |
Adwick |
53.00 |
50.05 |
|
-2.95 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Max Skelton |
7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch simultaneous |
Cut-offs | 10yrs | Entry Qualification | 51.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 49.50 |
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alice Gate |
Sheffield City |
54.55 |
50.18 |
6.0 |
-4.37 |
2 |
Hannah Newnham |
Co Wakefield |
NT |
50.26 |
5.0 |
npt |
3 |
Eve Hotchen |
Adwick |
51.92 |
50.27 |
4.0 |
-1.65 |
4 |
Blaize Smith |
Mansfield |
51.10 |
50.35 |
3.0 |
-0.75 |
5 |
Naomi Hutson |
Rotherham |
55.95 |
50.93 |
2.0 |
-5.02 |
6 |
Meredith Harkness |
Co Wakefield |
54.47 |
51.64 |
1.0 |
-2.83 |
7 |
Mae Bentley |
Adwick |
52.39 |
51.79 |
|
-0.60 |
8 |
Natalia Rhodes |
Rotherham |
56.08 |
51.86 |
|
-4.22 |
9 |
Ellie Nolan |
York |
54.14 |
52.04 |
|
-2.10 |
10 |
Kitty May Bramhall |
Rotherham |
53.75 |
52.39 |
|
-1.36 |
11 |
Eden Mayos |
Askern Spa |
51.64 |
52.68 |
|
+1.04 |
12 |
Leila Fretter |
Rotherham |
56.01 |
52.86 |
|
-3.15 |
13 |
Jessica Crosby |
York |
54.85 |
52.87 |
|
-1.98 |
14 |
Summer Brammer |
Edlington |
53.90 |
52.95 |
|
-0.95 |
15 |
Elli Seagrave |
Mansfield |
1:00.04 |
52.99 |
|
-7.05 |
16 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
53.53 |
53.47 |
|
-0.06 |
17 |
Leah Marshall |
Edlington |
52.15 |
53.58 |
|
+1.43 |
18 |
Lucy Jordan |
York |
1:00.51 |
53.67 |
|
-6.84 |
19 |
Kate Hartle |
Rotherham |
57.64 |
53.80 |
|
-3.84 |
20 |
Amber Thompson |
Mansfield |
52.13 |
55.39 |
|
+3.26 |
21 |
Saoirse Behan |
Rotherham |
59.23 |
55.42 |
|
-3.81 |
22 |
Rebecca Fidler |
York |
54.43 |
56.07 |
|
+1.64 |
23 |
Rebecca Blower |
Co Sheffield |
55.46 |
56.54 |
|
+1.08 |
24 |
Amy Wilson |
Adwick |
55.58 |
56.80 |
|
+1.22 |
25 |
Agnes Burke |
Co Sheffield |
57.08 |
57.94 |
|
+0.86 |
26 |
Flora Barnes |
Co Wakefield |
NT |
59.09 |
|
npt |
27 |
Lucy Shaw |
Co Sheffield |
59.09 |
59.25 |
|
+0.16 |
28 |
Lily Lidster |
Co Sheffield |
1:02.40 |
59.34 |
|
-3.06 |
29 |
Freya Langstaff |
Rotherham |
57.42 |
59.91 |
|
+2.49 |
30 |
Charlie-May Meade |
Mansfield |
1:03.11 |
59.95 |
|
-3.16 |
31 |
Paris Amirsaeedi |
Mansfield |
57.79 |
1:00.20 |
|
+2.41 |
32 |
Amy Jerram |
Rotherham |
57.23 |
1:00.23 |
|
+3.00 |
33 |
Chloe Jones |
Rotherham |
1:00.55 |
1:00.71 |
|
+0.16 |
34 |
Rebecca Naylor |
Co Sheffield |
1:01.00 |
1:02.62 |
|
+1.62 |
35 |
Sophie Bailey |
Rotherham |
1:11.36 |
1:08.72 |
|
-2.64 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Cerys Watkins |
Adwick |
51.00 |
48.98 |
|
-2.02 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Katie Bowman |
7.2 Arm movements not simultaneous |
|
Annie Bowman |
7.2 Arm movements not simultaneous |
|
Ellie-Jo Marshall |
Did Not Compete |
No Cut-offs
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aiden Lancaster |
Adwick |
37.50 |
37.59 |
6.0 |
+0.09 |
2 |
Luke Monks |
Rotherham |
39.13 |
40.36 |
5.0 |
+1.23 |
3 |
Callum Morris |
Adwick |
42.12 |
43.05 |
4.0 |
+0.93 |
4 |
Jack Clifford |
Kippax |
42.70 |
43.07 |
3.0 |
+0.37 |
5 |
Antonio Mars |
Rotherham |
48.07 |
44.59 |
2.0 |
-3.48 |
6 |
Alexander Parker |
Skegness |
46.28 |
46.84 |
1.0 |
+0.56 |
7 |
Aidan Reilly |
York |
51.97 |
49.89 |
|
-2.08 |
8 |
Zack Merritt |
Don Valley |
54.39 |
50.29 |
|
-4.10 |
9 |
Conor Nichols |
Co Wakefield |
NT |
51.42 |
|
npt |
10 |
Samuel Johnson |
York |
54.90 |
51.64 |
|
-3.26 |
11 |
Oscar Forster |
York |
1:00.24 |
53.35 |
|
-6.89 |
12 |
Connor Malone |
York |
59.52 |
54.39 |
|
-5.13 |
13 |
Joe Bisby |
Adwick |
48.16 |
55.75 |
|
+7.59 |
14 |
Archie Wright |
York |
1:04.02 |
58.37 |
|
-5.65 |
15 |
Alex Law |
Rotherham |
1:00.70 |
1:02.15 |
|
+1.45 |
No Cut-offs
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ellis Malson |
Mansfield |
38.29 |
37.69 |
5.5 |
-0.60 |
1 |
Finlay Stinson |
Adwick |
36.99 |
37.69 |
5.5 |
+0.70 |
3 |
Hollie Greenwood |
Co Wakefield |
37.78 |
38.14 |
4.0 |
+0.36 |
4 |
Emily Hemingway |
Kippax |
38.53 |
38.33 |
3.0 |
-0.20 |
5 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
39.89 |
38.37 |
2.0 |
-1.52 |
6 |
Frankie Van den Heever |
York |
39.01 |
39.72 |
1.0 |
+0.71 |
7 |
Harriet Webster |
Gainsborough |
43.56 |
40.41 |
|
-3.15 |
8 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
40.83 |
41.41 |
|
+0.58 |
9 |
Sophie Bennett |
Romiley |
41.04 |
41.59 |
|
+0.55 |
10 |
Marie-Dana Giblin |
Droylsden |
40.27 |
41.60 |
|
+1.33 |
11 |
Amelia Scholes |
Co Wakefield |
40.25 |
41.80 |
|
+1.55 |
12 |
Holly Empson |
Rotherham |
44.18 |
42.80 |
|
-1.38 |
13 |
Bethan Morris |
York |
50.51 |
43.31 |
|
-7.20 |
14 |
Clare Cooper |
Romiley |
43.47 |
43.78 |
|
+0.31 |
15 |
Hannah Roberts-Clark |
York |
40.47 |
44.51 |
|
+4.04 |
16 |
Emma Gibbs |
York |
50.25 |
45.39 |
|
-4.86 |
17 |
Hollie Pinder (S9,SB8,SM9) |
Adwick |
1:12.71 |
1:04.56 |
|
-8.15 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Niamh Grafton |
Did Not Compete |
Cut-offs | 13yrs | Entry Qualification | 1:06.50 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:03.50 |
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Luke Knaggs |
Kippax |
1:09.74 |
1:10.80 |
6.0 |
+1.06 |
2 |
Lewis Burrow |
Kippax |
1:16.02 |
1:11.05 |
5.0 |
-4.97 |
3 |
Louis Round |
Northern |
1:13.04 |
1:11.22 |
4.0 |
-1.82 |
4 |
Nathan Williams |
Adwick |
1:21.88 |
1:17.26 |
3.0 |
-4.62 |
5 |
Alex Thackray |
Kippax |
1:24.55 |
1:19.55 |
2.0 |
-5.00 |
6 |
Jack Gordon |
Co Wakefield |
1:34.17 |
1:22.66 |
1.0 |
-11.51 |
Cut-offs | 14yrs | 15yrs | Open | Entry Qualification | 1:06.50 | 1:05.00 | 1:05.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:03.50 | 1:02.00 | 1:02.00 |
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sarah Everett |
Adwick |
1:13.01 |
1:11.90 |
6.0 |
-1.11 |
2 |
Eleanor Irvine |
Co Wakefield |
1:08.46 |
1:12.32 |
5.0 |
+3.86 |
3 |
Lauren Gate |
Sheffield City |
1:12.65 |
1:13.39 |
4.0 |
+0.74 |
4 |
Emily Palmer |
Co Wakefield |
1:12.20 |
1:13.51 |
3.0 |
+1.31 |
5 |
Melissa Robinson |
Co Wakefield |
1:12.91 |
1:14.06 |
2.0 |
+1.15 |
6 |
Emma Bradbury |
Adwick |
1:17.07 |
1:15.16 |
1.0 |
-1.91 |
7 |
Poppy Clarke |
York |
1:15.00 |
1:15.25 |
|
+0.25 |
8 |
Chiara Di Caprio |
Romiley |
1:15.28 |
1:15.79 |
|
+0.51 |
9 |
Elise Scholes |
Co Wakefield |
1:16.00 |
1:17.46 |
|
+1.46 |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Baker |
York |
1:08.05 |
1:06.82 |
6.0 |
-1.23 |
2 |
Charisse Charlton |
York |
1:07.10 |
1:07.03 |
5.0 |
-0.07 |
3 |
Coby Malson |
Mansfield |
1:08.46 |
1:08.59 |
4.0 |
+0.13 |
4 |
Victoria Bennett |
Romiley |
1:07.30 |
1:10.05 |
3.0 |
+2.75 |
5 |
Raie-Clare Underwood |
New Earswick |
1:14.64 |
1:11.23 |
2.0 |
-3.41 |
6 |
Martha Holland |
Romiley |
1:15.09 |
1:11.26 |
1.0 |
-3.83 |
7 |
Annabel Gibbs |
York |
1:15.70 |
1:16.05 |
|
+0.35 |
8 |
Caroline Foot |
York |
1:22.81 |
1:22.02 |
|
-0.79 |
15yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Lucy Drennan |
4.4 Start before starting signal |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toni Briggs |
Armthorpe |
1:08.14 |
1:09.48 |
6.0 |
+1.34 |
2 |
Emily Cartwright |
Adwick |
1:08.86 |
1:10.23 |
5.0 |
+1.37 |
3 |
Ruth Brown |
Rotherham |
1:13.86 |
1:13.02 |
4.0 |
-0.84 |
Cut-offs | 9yrs | Entry Qualification | 1:36.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:33.00 |
|
9yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Cohen Stephenson |
Adwick |
1:38.36 |
1:36.66 |
6.0 |
-1.70 |
2 |
Oliver Creighton |
York |
NT |
1:38.34 |
5.0 |
npt |
3 |
Joshua Routledge |
New Earswick |
1:50.70 |
1:39.11 |
4.0 |
-11.59 |
4 |
Callum Peel |
Mansfield |
1:43.38 |
1:42.74 |
3.0 |
-0.64 |
5 |
Bailey Slater |
Mansfield |
NT |
1:45.61 |
2.0 |
npt |
6 |
William Scaife |
Rotherham |
1:57.33 |
1:45.82 |
1.0 |
-11.51 |
7 |
Blake Moore |
Co Sheffield |
NT |
1:45.97 |
|
npt |
8 |
Kian Thornhill |
Adwick |
1:41.89 |
1:46.13 |
|
+4.24 |
9 |
Seth Blundell |
Rotherham |
1:55.00 |
1:46.69 |
|
-8.31 |
10 |
Daniel Hutson |
Rotherham |
1:55.00 |
1:49.16 |
|
-5.84 |
11 |
Neel Badhe |
Northern |
2:02.90 |
1:54.27 |
|
-8.63 |
12 |
Kieran Thompson |
Mansfield |
1:58.16 |
1:56.87 |
|
-1.29 |
Cut-offs | 10yrs | Entry Qualification | 1:32.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:29.00 |
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Abigail Kelsall |
Edlington |
1:33.54 |
1:30.25 |
6.0 |
-3.29 |
2 |
Meredith Harkness |
Co Wakefield |
1:36.69 |
1:31.26 |
5.0 |
-5.43 |
3 |
Hannah Newnham |
Co Wakefield |
1:37.63 |
1:32.90 |
4.0 |
-4.73 |
4 |
Blaize Smith |
Mansfield |
1:39.05 |
1:34.48 |
3.0 |
-4.57 |
5 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
1:34.21 |
1:35.85 |
2.0 |
+1.64 |
6 |
Georgina Rooke |
York |
1:47.89 |
1:36.21 |
1.0 |
-11.68 |
7 |
Elli Seagrave |
Mansfield |
1:51.10 |
1:36.34 |
|
-14.76 |
8 |
Naomi Hutson |
Rotherham |
1:45.86 |
1:36.56 |
|
-9.30 |
9 |
Eden Mayos |
Askern Spa |
1:34.10 |
1:36.91 |
|
+2.81 |
10 |
Mae Bentley |
Adwick |
1:38.27 |
1:37.92 |
|
-0.35 |
11 |
Kitty May Bramhall |
Rotherham |
1:38.65 |
1:40.47 |
|
+1.82 |
12 |
Leah Marshall |
Edlington |
1:39.45 |
1:40.79 |
|
+1.34 |
13 |
Eve Hotchen |
Adwick |
1:41.33 |
1:41.72 |
|
+0.39 |
14 |
Natalia Rhodes |
Rotherham |
1:55.58 |
1:42.51 |
|
-13.07 |
15 |
Charlie-May Meade |
Mansfield |
2:01.00 |
1:43.94 |
|
-17.06 |
16 |
Lucy Jordan |
York |
1:54.10 |
1:43.95 |
|
-10.15 |
17 |
Aisling McAuley |
Kippax |
1:47.08 |
1:44.10 |
|
-2.98 |
18 |
Kate Hartle |
Rotherham |
1:53.37 |
1:44.81 |
|
-8.56 |
19 |
Flora Barnes |
Co Wakefield |
1:53.31 |
1:45.22 |
|
-8.09 |
20 |
Saoirse Behan |
Rotherham |
1:44.12 |
1:45.37 |
|
+1.25 |
21 |
Jessica Crosby |
York |
1:45.49 |
1:45.69 |
|
+0.20 |
22 |
Isabella Spenceley |
York |
1:47.37 |
1:45.76 |
|
-1.61 |
23 |
Amber Thompson |
Mansfield |
1:51.11 |
1:46.74 |
|
-4.37 |
24 |
Rebecca Blower |
Co Sheffield |
1:44.67 |
1:46.90 |
|
+2.23 |
25 |
Grace Rose Kaye |
S Axholme |
1:59.05 |
1:47.20 |
|
-11.85 |
26 |
Amy Wilson |
Adwick |
1:48.88 |
1:47.70 |
|
-1.18 |
27 |
Rebecca Fidler |
York |
NT |
1:50.81 |
|
npt |
27 |
Summer Brammer |
Edlington |
1:48.62 |
1:50.81 |
|
+2.19 |
29 |
Lucy Shaw |
Co Sheffield |
1:58.89 |
1:53.75 |
|
-5.14 |
30 |
Leila Fretter |
Rotherham |
2:10.28 |
1:53.94 |
|
-16.34 |
31 |
Paris Amirsaeedi |
Mansfield |
1:53.48 |
1:54.30 |
|
+0.82 |
32 |
Agnes Burke |
Co Sheffield |
1:52.54 |
1:54.43 |
|
+1.89 |
33 |
Chloe Jones |
Rotherham |
1:55.81 |
1:55.02 |
|
-0.79 |
34 |
Freya Langstaff |
Rotherham |
1:55.00 |
1:57.51 |
|
+2.51 |
35 |
Amy Jerram |
Rotherham |
1:57.62 |
1:58.23 |
|
+0.61 |
36 |
Rebecca Naylor |
Co Sheffield |
2:05.91 |
1:59.97 |
|
-5.94 |
37 |
Ellie Nolan |
York |
NT |
2:03.22 |
|
npt |
38 |
Sophie Bailey |
Rotherham |
2:17.08 |
2:03.68 |
|
-13.40 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ellie-Jo Marshall |
Did Not Compete |
Cut-offs | 11yrs | Entry Qualification | 45.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 44.00 |
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Oscar Forster |
York |
47.31 |
44.46 |
6.0 |
-2.85 |
2 |
Luke Monks |
Rotherham |
46.55 |
44.56 |
5.0 |
-1.99 |
3 |
Zack Merritt |
Don Valley |
46.94 |
45.17 |
4.0 |
-1.77 |
4 |
Connor Malone |
York |
46.66 |
45.92 |
3.0 |
-0.74 |
5 |
Joe Bisby |
Adwick |
45.18 |
45.93 |
2.0 |
+0.75 |
6 |
Antonio Mars |
Rotherham |
46.28 |
45.96 |
1.0 |
-0.32 |
7 |
Samuel Johnson |
York |
47.84 |
47.13 |
|
-0.71 |
8 |
Alexander Parker |
Skegness |
50.88 |
48.19 |
|
-2.69 |
9 |
Alex Law |
Rotherham |
1:04.95 |
51.69 |
|
-13.26 |
10 |
Archie Wright |
York |
53.56 |
56.81 |
|
+3.25 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Aiden Lancaster |
Adwick |
45.00 |
39.39 |
|
-5.61 |
2 |
Callum Morris |
Adwick |
45.01 |
42.88 |
|
-2.13 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Aidan Reilly |
6.4 Did not touch the wall during the turn |
Cut-offs | 12yrs | Entry Qualification | 41.50 | Race Cut-off (-1.50s) | 40.00 |
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Finlay Stinson |
Adwick |
41.50 |
41.24 |
6.0 |
-0.26 |
2 |
Holly Empson |
Rotherham |
42.93 |
41.26 |
5.0 |
-1.67 |
3 |
Emma Gibbs |
York |
41.50 |
41.41 |
4.0 |
-0.09 |
4 |
Clare Cooper |
Romiley |
43.45 |
41.53 |
3.0 |
-1.92 |
5 |
Sophie Bennett |
Romiley |
41.72 |
41.86 |
2.0 |
+0.14 |
6 |
Lana Doneo |
Rotherham |
44.73 |
42.03 |
1.0 |
-2.70 |
7 |
Emily Hemingway |
Kippax |
42.28 |
42.62 |
|
+0.34 |
8 |
Amelia Scholes |
Co Wakefield |
42.20 |
43.16 |
|
+0.96 |
9 |
Harriet Webster |
Gainsborough |
43.81 |
43.25 |
|
-0.56 |
10 |
Marie-Dana Giblin |
Droylsden |
41.96 |
43.45 |
|
+1.49 |
11 |
Hollie Pinder (S9,SB8,SM9) |
Adwick |
1:08.13 |
1:02.03 |
|
-6.10 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Bethan Morris |
York |
43.67 |
39.73 |
|
-3.94 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Niamh Grafton |
Did Not Compete |
Cut-offs | 13yrs | Entry Qualification | 1:29.40 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:26.40 |
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Laycock |
Co Wakefield |
1:37.54 |
1:32.89 |
6.0 |
-4.65 |
2 |
Nathan Williams |
Adwick |
1:38.88 |
1:33.64 |
5.0 |
-5.24 |
3 |
Alex Thackray |
Kippax |
1:42.72 |
1:35.76 |
4.0 |
-6.96 |
4 |
Lewis Burrow |
Kippax |
1:39.48 |
1:35.95 |
3.0 |
-3.53 |
5 |
Luke Knaggs |
Kippax |
1:45.07 |
1:36.78 |
2.0 |
-8.29 |
6 |
Jack Gordon |
Co Wakefield |
NT |
1:46.42 |
1.0 |
npt |
Cut-offs | 14yrs | 15yrs | Open | Entry Qualification | 1:27.50 | 1:26.00 | 1:26.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:24.50 | 1:23.00 | 1:23.00 |
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sarah Everett |
Adwick |
1:30.53 |
1:27.39 |
6.0 |
-3.14 |
2 |
Chiara Di Caprio |
Romiley |
1:36.30 |
1:34.66 |
5.0 |
-1.64 |
3 |
Elise Scholes |
Co Wakefield |
1:39.00 |
1:39.17 |
4.0 |
+0.17 |
4 |
Eleanor Irvine |
Co Wakefield |
1:41.00 |
1:40.77 |
3.0 |
-0.23 |
5 |
Poppy Clarke |
York |
1:35.00 |
1:43.86 |
2.0 |
+8.86 |
6 |
Lauren Gate |
Sheffield City |
1:52.32 |
1:48.10 |
1.0 |
-4.22 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Melissa Robinson |
Did Not Compete |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Victoria Bennett |
Romiley |
1:26.90 |
1:24.22 |
6.0 |
-2.68 |
2 |
Lucy Drennan |
Adwick |
1:30.70 |
1:31.89 |
5.0 |
+1.19 |
3 |
Hannah Baker |
York |
1:31.03 |
1:32.62 |
4.0 |
+1.59 |
4 |
Charisse Charlton |
York |
1:32.33 |
1:32.81 |
3.0 |
+0.48 |
5 |
Raie-Clare Underwood |
New Earswick |
1:45.44 |
1:39.97 |
2.0 |
-5.47 |
6 |
Martha Holland |
Romiley |
1:37.20 |
1:41.20 |
1.0 |
+4.00 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ruth Brown |
Rotherham |
1:35.70 |
1:37.49 |
6.0 |
+1.79 |
2 |
Emily Cartwright |
Adwick |
1:33.61 |
1:40.84 |
5.0 |
+7.23 |
No Cut-offs
|
9yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Peel |
Mansfield |
51.66 |
42.87 |
6.0 |
-8.79 |
2 |
Joshua Routledge |
New Earswick |
49.80 |
43.89 |
5.0 |
-5.91 |
3 |
Oliver Creighton |
York |
46.52 |
44.70 |
4.0 |
-1.82 |
4 |
Jamie Roper |
New Earswick |
1:04.34 |
45.26 |
3.0 |
-19.08 |
5 |
Cohen Stephenson |
Adwick |
46.13 |
45.49 |
2.0 |
-0.64 |
6 |
William Scaife |
Rotherham |
52.09 |
50.29 |
1.0 |
-1.80 |
7 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
55.94 |
50.63 |
|
-5.31 |
8 |
Seth Blundell |
Rotherham |
47.90 |
51.21 |
|
+3.31 |
9 |
Kian Thornhill |
Adwick |
50.27 |
52.82 |
|
+2.55 |
10 |
Bailey Slater |
Mansfield |
NT |
53.03 |
|
npt |
11 |
Blake Moore |
Co Sheffield |
55.97 |
53.45 |
|
-2.52 |
12 |
Neel Badhe |
Northern |
1:02.08 |
57.69 |
|
-4.39 |
13 |
Ben Roper |
Rotherham |
1:26.82 |
57.71 |
|
-29.11 |
14 |
Daniel Hutson |
Rotherham |
55.00 |
59.58 |
|
+4.58 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Maximus Mawle |
8.3 Movements of the legs not simultaneous |
No Cut-offs
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Meredith Harkness |
Co Wakefield |
43.11 |
41.29 |
6.0 |
-1.82 |
2 |
Abigail Kelsall |
Edlington |
41.87 |
42.01 |
5.0 |
+0.14 |
3 |
Hannah Newnham |
Co Wakefield |
NT |
44.50 |
4.0 |
npt |
4 |
Eden Mayos |
Askern Spa |
46.57 |
44.97 |
3.0 |
-1.60 |
5 |
Elli Seagrave |
Mansfield |
48.29 |
45.38 |
2.0 |
-2.91 |
6 |
Alice Gate |
Sheffield City |
47.68 |
45.43 |
1.0 |
-2.25 |
7 |
Kitty May Bramhall |
Rotherham |
50.42 |
47.37 |
|
-3.05 |
8 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
44.04 |
47.63 |
|
+3.59 |
9 |
Charlie-May Meade |
Mansfield |
1:05.00 |
47.66 |
|
-17.34 |
10 |
Naomi Hutson |
Rotherham |
52.99 |
48.58 |
|
-4.41 |
11 |
Isabella Spenceley |
York |
51.56 |
48.62 |
|
-2.94 |
12 |
Mae Bentley |
Adwick |
53.19 |
49.21 |
|
-3.98 |
13 |
Saoirse Behan |
Rotherham |
48.47 |
49.66 |
|
+1.19 |
14 |
Eve Hotchen |
Adwick |
47.54 |
50.84 |
|
+3.30 |
15 |
Kate Hartle |
Rotherham |
52.60 |
51.48 |
|
-1.12 |
16 |
Rebecca Fidler |
York |
NT |
51.58 |
|
npt |
17 |
Lucy Jordan |
York |
1:03.63 |
51.95 |
|
-11.68 |
18 |
Leah Marshall |
Edlington |
48.02 |
52.77 |
|
+4.75 |
19 |
Lily Lidster |
Co Sheffield |
1:00.00 |
54.28 |
|
-5.72 |
20 |
Jessica Crosby |
York |
52.70 |
54.50 |
|
+1.80 |
21 |
Paris Amirsaeedi |
Mansfield |
51.93 |
55.61 |
|
+3.68 |
22 |
Summer Brammer |
Edlington |
59.04 |
56.53 |
|
-2.51 |
23 |
Amy Wilson |
Adwick |
55.82 |
59.31 |
|
+3.49 |
24 |
Rebecca Naylor |
Co Sheffield |
1:00.78 |
59.54 |
|
-1.24 |
25 |
Lucy Shaw |
Co Sheffield |
1:04.87 |
59.65 |
|
-5.22 |
26 |
Rebecca Blower |
Co Sheffield |
57.51 |
59.74 |
|
+2.23 |
27 |
Chloe Jones |
Rotherham |
57.35 |
1:00.32 |
|
+2.97 |
28 |
Agnes Burke |
Co Sheffield |
1:00.23 |
1:01.96 |
|
+1.73 |
29 |
Ellie Nolan |
York |
59.46 |
1:05.00 |
|
+5.54 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Blaize Smith |
8.2 Arms not brought forward together |
|
Georgina Rooke |
8.2 Arms not brought forward over the water |
|
Ellie-Jo Marshall |
Did Not Compete |
Cut-offs | 11yrs | Entry Qualification | 35.50 | Race Cut-off (-1.50s) | 34.00 |
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Morris |
Adwick |
35.91 |
35.01 |
6.0 |
-0.90 |
2 |
Luke Monks |
Rotherham |
35.50 |
35.33 |
5.0 |
-0.17 |
3 |
Alexander Parker |
Skegness |
40.31 |
37.61 |
4.0 |
-2.70 |
4 |
Jack Clifford |
Kippax |
36.79 |
37.64 |
3.0 |
+0.85 |
5 |
Zack Merritt |
Don Valley |
39.29 |
38.31 |
2.0 |
-0.98 |
6 |
Oscar Forster |
York |
42.54 |
38.52 |
1.0 |
-4.02 |
7 |
Aidan Reilly |
York |
40.00 |
38.56 |
|
-1.44 |
8 |
Antonio Mars |
Rotherham |
39.19 |
39.33 |
|
+0.14 |
9 |
Conor Nichols |
Co Wakefield |
39.01 |
41.78 |
|
+2.77 |
10 |
Joe Bisby |
Adwick |
39.77 |
42.12 |
|
+2.35 |
11 |
Samuel Johnson |
York |
44.36 |
42.60 |
|
-1.76 |
12 |
Curtis Moss |
Mansfield |
43.51 |
42.64 |
|
-0.87 |
13 |
Connor Malone |
York |
41.72 |
44.19 |
|
+2.47 |
14 |
Alex Law |
Rotherham |
44.39 |
44.94 |
|
+0.55 |
15 |
Sam Laycock |
Co Wakefield |
NT |
45.42 |
|
npt |
16 |
Archie Wright |
York |
48.84 |
47.53 |
|
-1.31 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Aiden Lancaster |
Adwick |
35.51 |
33.68 |
|
-1.83 |
Cut-offs | 12yrs | Entry Qualification | 33.50 | Race Cut-off (-1.50s) | 32.00 |
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Clare Cooper |
Romiley |
34.09 |
32.76 |
6.0 |
-1.33 |
2 |
Ellis Malson |
Mansfield |
34.05 |
33.18 |
5.0 |
-0.87 |
3 |
Frankie Van den Heever |
York |
35.66 |
34.20 |
4.0 |
-1.46 |
4 |
Finlay Stinson |
Adwick |
34.68 |
34.26 |
3.0 |
-0.42 |
5 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
34.10 |
34.30 |
2.0 |
+0.20 |
6 |
Hollie Greenwood |
Co Wakefield |
35.30 |
34.65 |
1.0 |
-0.65 |
7 |
Sophie Bennett |
Romiley |
34.61 |
34.83 |
|
+0.22 |
8 |
Emily Hemingway |
Kippax |
35.39 |
35.42 |
|
+0.03 |
9 |
Amelia Scholes |
Co Wakefield |
36.93 |
35.49 |
|
-1.44 |
10 |
Harriet Webster |
Gainsborough |
36.02 |
35.91 |
|
-0.11 |
11 |
Marie-Dana Giblin |
Droylsden |
35.52 |
36.03 |
|
+0.51 |
12 |
Lana Doneo |
Rotherham |
37.88 |
37.05 |
|
-0.83 |
13 |
Emma Gibbs |
York |
36.85 |
37.43 |
|
+0.58 |
14 |
Hannah Roberts-Clark |
York |
36.34 |
38.56 |
|
+2.22 |
15 |
Bethan Morris |
York |
43.33 |
40.99 |
|
-2.34 |
16 |
Hollie Pinder (S9,SB8,SM9) |
Adwick |
49.87 |
50.33 |
|
+0.46 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Niamh Grafton |
Did Not Compete |
Cut-offs | 13yrs | Entry Qualification | 1:14.50 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:11.50 |
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lewis Burrow |
Kippax |
1:21.05 |
1:19.15 |
6.0 |
-1.90 |
2 |
Luke Knaggs |
Kippax |
1:24.86 |
1:19.56 |
5.0 |
-5.30 |
3 |
Louis Round |
Northern |
1:23.30 |
1:19.67 |
4.0 |
-3.63 |
4 |
Nathan Williams |
Adwick |
1:22.32 |
1:26.13 |
3.0 |
+3.81 |
5 |
Alex Thackray |
Kippax |
1:26.91 |
1:29.93 |
2.0 |
+3.02 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jack Laycock |
Did Not Compete |
Cut-offs | 14yrs | 15yrs | Open | Entry Qualification | 1:15.00 | 1:13.00 | 1:12.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:12.00 | 1:10.00 | 1:09.00 |
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sarah Everett |
Adwick |
1:18.38 |
1:21.27 |
6.0 |
+2.89 |
2 |
Emily Palmer |
Co Wakefield |
1:23.77 |
1:24.46 |
5.0 |
+0.69 |
3 |
Chiara Di Caprio |
Romiley |
1:27.39 |
1:25.13 |
4.0 |
-2.26 |
4 |
Eleanor Irvine |
Co Wakefield |
1:22.60 |
1:27.20 |
3.0 |
+4.60 |
5 |
Elise Scholes |
Co Wakefield |
1:30.00 |
1:28.81 |
2.0 |
-1.19 |
6 |
Poppy Clarke |
York |
1:20.00 |
1:29.79 |
1.0 |
+9.79 |
7 |
Emma Bradbury |
Adwick |
1:27.88 |
1:30.67 |
|
+2.79 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Melissa Robinson |
Did Not Compete |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charisse Charlton |
York |
1:17.00 |
1:17.67 |
6.0 |
+0.67 |
2 |
Victoria Bennett |
Romiley |
1:17.94 |
1:18.15 |
5.0 |
+0.21 |
3 |
Hannah Baker |
York |
1:17.00 |
1:18.38 |
4.0 |
+1.38 |
4 |
Lucy Drennan |
Adwick |
1:18.62 |
1:18.89 |
3.0 |
+0.27 |
5 |
Coby Malson |
Mansfield |
1:20.20 |
1:21.13 |
2.0 |
+0.93 |
6 |
Raie-Clare Underwood |
New Earswick |
1:24.40 |
1:23.61 |
1.0 |
-0.79 |
7 |
Martha Holland |
Romiley |
1:25.53 |
1:24.31 |
|
-1.22 |
8 |
Annabel Gibbs |
York |
1:32.60 |
1:27.45 |
|
-5.15 |
9 |
Caroline Foot |
York |
1:35.34 |
1:33.75 |
|
-1.59 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toni Briggs |
Armthorpe |
1:18.65 |
1:20.44 |
6.0 |
+1.79 |
2 |
Emily Cartwright |
Adwick |
1:20.59 |
1:23.48 |
5.0 |
+2.89 |
3 |
Ruth Brown |
Rotherham |
1:25.12 |
1:25.28 |
4.0 |
+0.16 |
Cut-offs | 9yrs | Entry Qualification | 48.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 46.50 |
|
9yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Heidi Marriott |
Mansfield |
NT |
46.79 |
6.0 |
npt |
2 |
Savannah Cooper |
Co Sheffield |
52.60 |
46.80 |
5.0 |
-5.80 |
3 |
Grace Conroy |
Co Sheffield |
48.50 |
46.81 |
4.0 |
-1.69 |
4 |
Natasha Sloan |
Adwick |
48.89 |
47.05 |
3.0 |
-1.84 |
5 |
Eleanor Lord |
Rotherham |
55.11 |
47.12 |
2.0 |
-7.99 |
6 |
Elisha Craig |
Co Wakefield |
52.87 |
47.45 |
1.0 |
-5.42 |
7 |
Emily Exton |
S Axholme |
49.22 |
48.13 |
|
-1.09 |
8 |
Lauren Empson |
Rotherham |
52.64 |
50.13 |
|
-2.51 |
9 |
Isabel Causer |
Co Sheffield |
52.20 |
50.23 |
|
-1.97 |
10 |
Lucy Ellis |
Rotherham |
51.27 |
50.34 |
|
-0.93 |
11 |
Scarlett Rooke |
York |
1:00.66 |
51.19 |
|
-9.47 |
12 |
Jade Bennett-Wood |
Co Sheffield |
53.30 |
52.07 |
|
-1.23 |
13 |
Beth Turner |
Co Sheffield |
56.43 |
52.14 |
|
-4.29 |
14 |
Imogen Sowerby |
Co Wakefield |
56.94 |
53.82 |
|
-3.12 |
15 |
Amelie Fenton |
Co Sheffield |
55.87 |
54.93 |
|
-0.94 |
16 |
Milly Wainwright |
Co Sheffield |
58.32 |
55.31 |
|
-3.01 |
17 |
Evie Holliman |
Co Sheffield |
NT |
1:00.20 |
|
npt |
18 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
1:03.51 |
1:02.40 |
|
-1.11 |
19 |
Lucy Jones |
Co Wakefield |
1:08.26 |
1:04.76 |
|
-3.50 |
20 |
Danae Fritz |
Northern |
1:14.99 |
1:06.29 |
|
-8.70 |
9yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Annie Wilson |
S Axholme |
48.16 |
44.72 |
|
-3.44 |
2 |
Amelia Coney |
Adwick |
48.48 |
45.12 |
|
-3.36 |
3 |
Emma Peel |
Mansfield |
48.66 |
45.26 |
|
-3.40 |
4 |
Hannah Poulton-Heselier |
Edlington |
50.97 |
45.96 |
|
-5.01 |
5 |
Hannah Cusack-Hughes |
Adwick |
49.43 |
46.39 |
|
-3.04 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Emma Laycock |
6.5 Not on the back at finish |
|
Georgia Robertson |
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
Chloe Rose Monks |
Did Not Compete |
Cut-offs | 10yrs | Entry Qualification | 46.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 44.50 |
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Samuel Pickup |
York |
50.82 |
44.76 |
6.0 |
-6.06 |
2 |
Thomas Blank |
Rotherham |
48.21 |
44.97 |
5.0 |
-3.24 |
3 |
Ty Burrell |
Rotherham |
49.71 |
45.46 |
4.0 |
-4.25 |
4 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
48.19 |
46.49 |
3.0 |
-1.70 |
5 |
Joseph Clifford |
Kippax |
47.62 |
47.13 |
2.0 |
-0.49 |
6 |
Adam Hamstead |
Rotherham |
48.36 |
48.36 |
1.0 |
+0.00 |
7 |
Ben Wilson |
Armthorpe |
52.33 |
48.71 |
|
-3.62 |
8 |
Ben Gibbs |
York |
51.98 |
49.36 |
|
-2.62 |
9 |
Misha Khan |
Adwick |
50.14 |
50.13 |
|
-0.01 |
10 |
Ciaran Husband |
York |
55.95 |
54.48 |
|
-1.47 |
11 |
Ewan Robson |
York |
NT |
55.88 |
|
npt |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Blaine Underwood |
Adwick |
46.00 |
41.91 |
|
-4.09 |
Cut-offs | 11yrs | Entry Qualification | 48.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 46.50 |
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Abigail Martin |
Rotherham |
48.54 |
46.74 |
6.0 |
-1.80 |
2 |
Astrid Mawle |
Team Jorvik |
48.66 |
47.21 |
5.0 |
-1.45 |
3 |
Ria Finch |
Adwick |
48.06 |
47.42 |
4.0 |
-0.64 |
4 |
Charlotte Troup |
Northern |
49.23 |
48.82 |
3.0 |
-0.41 |
5 |
Kaci Smallwood |
Rotherham |
50.29 |
48.83 |
2.0 |
-1.46 |
6 |
Isabelle Bailey |
Rotherham |
50.95 |
48.84 |
1.0 |
-2.11 |
7 |
Georgia Phelan |
Co Wakefield |
50.17 |
48.89 |
|
-1.28 |
8 |
Erika Lamprey |
Co Wakefield |
1:00.25 |
49.42 |
|
-10.83 |
9 |
Lucy Roberts-Clark |
York |
51.88 |
49.92 |
|
-1.96 |
10 |
Meg Atkinson |
Northern |
50.23 |
51.19 |
|
+0.96 |
11 |
Ciara Malcolm |
York |
52.11 |
51.38 |
|
-0.73 |
12 |
Arwen Poole |
Co Wakefield |
53.47 |
51.58 |
|
-1.89 |
13 |
Lucia Di Caprio |
Romiley |
55.98 |
51.70 |
|
-4.28 |
14 |
Lucy Kitching |
Co Wakefield |
53.88 |
52.49 |
|
-1.39 |
15 |
Elizabeth Blake |
York |
NT |
52.50 |
|
npt |
16 |
Georgia MacCormac |
Rotherham |
52.13 |
52.63 |
|
+0.50 |
17 |
Cassie Sergeant |
Northern |
58.49 |
54.40 |
|
-4.09 |
18 |
Fleur Bielby |
Mansfield |
NT |
54.71 |
|
npt |
19 |
Ellie Merritt |
Don Valley |
1:02.91 |
55.85 |
|
-7.06 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Robyn Drury |
Don Valley |
48.00 |
44.55 |
|
-3.45 |
2 |
Lauren Watson |
S Axholme |
48.10 |
45.03 |
|
-3.07 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Abbie Wilmot |
7.1 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick |
Cut-offs | 12yrs | Entry Qualification | 42.50 | Race Cut-off (-1.50s) | 41.00 |
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Owen Mason |
Rotherham |
46.37 |
44.84 |
6.0 |
-1.53 |
2 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
46.58 |
45.02 |
5.0 |
-1.56 |
3 |
Jack Fox |
Rotherham |
50.23 |
45.05 |
4.0 |
-5.18 |
4 |
James Carr |
New Earswick |
48.06 |
46.44 |
3.0 |
-1.62 |
5 |
Jack Gillings |
Co Wakefield |
50.46 |
47.20 |
2.0 |
-3.26 |
6 |
Will Jennings |
New Earswick |
48.08 |
47.70 |
1.0 |
-0.38 |
7 |
Bradley Wallis |
Rotherham |
48.96 |
48.52 |
|
-0.44 |
8 |
Ben Lowery |
Edlington |
49.83 |
48.62 |
|
-1.21 |
9 |
Alexander Mortimer |
York |
53.46 |
48.83 |
|
-4.63 |
10 |
Adam Smith |
Co Wakefield |
50.62 |
50.08 |
|
-0.54 |
11 |
Alex White |
Rotherham |
54.67 |
50.88 |
|
-3.79 |
12 |
Harrison Tate |
Selby |
53.29 |
52.46 |
|
-0.83 |
13 |
Jimmy Smith |
S Axholme |
58.40 |
58.25 |
|
-0.15 |
14 |
Sam Smith |
S Axholme |
1:04.41 |
1:00.31 |
|
-4.10 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
William Barnes |
4.4 Start before starting signal |
No Cut-offs
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Hame |
Gainsborough |
34.23 |
33.64 |
6.0 |
-0.59 |
2 |
Jessica Hather |
S Axholme |
35.16 |
35.02 |
5.0 |
-0.14 |
3 |
Bryony White |
Romiley |
38.30 |
36.51 |
4.0 |
-1.79 |
4 |
Hannah Watt |
Kippax |
36.23 |
36.57 |
3.0 |
+0.34 |
5 |
Megan Taylor |
New Earswick |
37.06 |
36.92 |
2.0 |
-0.14 |
6 |
Michelle Bellamy |
Edlington |
36.74 |
37.28 |
1.0 |
+0.54 |
7 |
Zoe Hampshire |
Kippax |
38.32 |
37.44 |
|
-0.88 |
8 |
Olivia Drury |
Don Valley |
37.97 |
37.76 |
|
-0.21 |
9 |
Leesha Bentley |
Adwick |
37.03 |
37.90 |
|
+0.87 |
10 |
Joan Clayton |
York |
42.46 |
38.26 |
|
-4.20 |
11 |
Hannah Burgess |
Rotherham |
41.46 |
38.45 |
|
-3.01 |
12 |
Harriet Sowerby |
Co Wakefield |
39.86 |
38.89 |
|
-0.97 |
13 |
Millie Ramsden |
Co Wakefield |
40.84 |
39.73 |
|
-1.11 |
14 |
Imogen Coney |
Adwick |
39.63 |
39.78 |
|
+0.15 |
15 |
Courtney Craig |
Co Wakefield |
46.85 |
43.29 |
|
-3.56 |
16 |
Holly Kitching |
Co Wakefield |
43.24 |
44.31 |
|
+1.07 |
17 |
Elizabeth Broomhead |
Kippax |
47.76 |
48.12 |
|
+0.36 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Eden Pickering |
8.2 Arms not brought forward over the water |
|
Emily Jones |
Did Not Compete |
No Cut-offs
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Foot |
York |
35.62 |
34.15 |
6.0 |
-1.47 |
2 |
Jordan Sergeant |
Northern |
36.89 |
34.37 |
5.0 |
-2.52 |
3 |
Lucas Malthouse |
Armthorpe |
37.08 |
35.01 |
4.0 |
-2.07 |
4 |
James Morris |
Adwick |
36.28 |
35.63 |
3.0 |
-0.65 |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tom Watt |
Kippax |
32.08 |
31.56 |
6.0 |
-0.52 |
2 |
Josh Taylor |
Co Wakefield |
36.71 |
32.91 |
5.0 |
-3.80 |
3 |
David Grieves |
York |
34.45 |
33.16 |
4.0 |
-1.29 |
4 |
Alex Scadding |
York |
36.63 |
33.23 |
3.0 |
-3.40 |
5 |
Luke Hamstead |
Rotherham |
32.60 |
33.57 |
2.0 |
+0.97 |
6 |
Daniel Fritz |
Northern |
35.80 |
36.24 |
1.0 |
+0.44 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniel Higgins |
Adwick |
32.55 |
32.10 |
6.0 |
-0.45 |
2 |
Christopher Donnelly |
Selby |
33.11 |
32.38 |
5.0 |
-0.73 |
3 |
Andrew Banks |
Edlington |
33.35 |
34.93 |
4.0 |
+1.58 |
4 |
Harry Butterworth |
Adwick |
34.59 |
35.42 |
3.0 |
+0.83 |
Cut-offs | 9yrs | Entry Qualification | 40.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 38.50 |
|
9yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Grace Conroy |
Co Sheffield |
41.90 |
38.77 |
6.0 |
-3.13 |
2 |
Hannah Poulton-Heselier |
Edlington |
41.79 |
39.18 |
5.0 |
-2.61 |
3 |
Ellis Kaye |
Brighouse |
40.41 |
40.44 |
4.0 |
+0.03 |
4 |
Annie Wilson |
S Axholme |
42.48 |
40.58 |
3.0 |
-1.90 |
5 |
Hannah Cusack-Hughes |
Adwick |
40.00 |
40.98 |
2.0 |
+0.98 |
6 |
Amelia Coney |
Adwick |
40.35 |
41.12 |
1.0 |
+0.77 |
7 |
Isabelle Speed |
Barnsley |
43.16 |
41.22 |
|
-1.94 |
8 |
Natasha Sloan |
Adwick |
41.89 |
41.51 |
|
-0.38 |
9 |
Emily Exton |
S Axholme |
44.60 |
42.21 |
|
-2.39 |
10 |
Beth Turner |
Co Sheffield |
45.86 |
42.53 |
|
-3.33 |
11 |
Heidi Marriott |
Mansfield |
48.33 |
42.58 |
|
-5.75 |
12 |
Savannah Cooper |
Co Sheffield |
47.80 |
42.67 |
|
-5.13 |
13 |
Chloe Rose Monks |
Rotherham |
49.22 |
43.61 |
|
-5.61 |
14 |
Emma Laycock |
Co Wakefield |
NT |
43.68 |
|
npt |
15 |
Elisha Craig |
Co Wakefield |
47.87 |
44.07 |
|
-3.80 |
16 |
Lauren Empson |
Rotherham |
43.13 |
44.10 |
|
+0.97 |
17 |
Scarlett Rooke |
York |
49.23 |
44.15 |
|
-5.08 |
18 |
Imogen Gale |
Co Sheffield |
56.84 |
44.67 |
|
-12.17 |
19 |
Lucy Ellis |
Rotherham |
46.10 |
44.75 |
|
-1.35 |
20 |
Imogen Sowerby |
Co Wakefield |
45.17 |
45.56 |
|
+0.39 |
21 |
Eleanor Lord |
Rotherham |
50.52 |
46.12 |
|
-4.40 |
22 |
Georgia Robertson |
Co Sheffield |
NT |
46.40 |
|
npt |
23 |
Amelie Fenton |
Co Sheffield |
46.61 |
47.08 |
|
+0.47 |
24 |
Isabel Causer |
Co Sheffield |
46.97 |
47.11 |
|
+0.14 |
25 |
Jade Bennett-Wood |
Co Sheffield |
46.40 |
50.56 |
|
+4.16 |
26 |
Milly Wainwright |
Co Sheffield |
48.48 |
50.70 |
|
+2.22 |
27 |
Danae Fritz |
Northern |
59.88 |
52.10 |
|
-7.78 |
28 |
Evie Holliman |
Co Sheffield |
NT |
54.63 |
|
npt |
29 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
54.12 |
54.79 |
|
+0.67 |
30 |
Lucy Jones |
Co Wakefield |
55.51 |
56.30 |
|
+0.79 |
Cut-offs | 10yrs | Entry Qualification | 37.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 35.50 |
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Blaine Underwood |
Adwick |
37.48 |
36.09 |
6.0 |
-1.39 |
2 |
Samuel Pickup |
York |
39.41 |
36.55 |
5.0 |
-2.86 |
3 |
Thomas Blank |
Rotherham |
38.74 |
37.28 |
4.0 |
-1.46 |
4 |
Joseph Clifford |
Kippax |
39.62 |
39.13 |
3.0 |
-0.49 |
5 |
Ty Burrell |
Rotherham |
40.00 |
39.56 |
2.0 |
-0.44 |
6 |
Ben Gibbs |
York |
42.33 |
41.11 |
1.0 |
-1.22 |
7 |
Misha Khan |
Adwick |
39.83 |
41.57 |
|
+1.74 |
8 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
40.80 |
41.73 |
|
+0.93 |
9 |
Adam Hamstead |
Rotherham |
41.25 |
42.76 |
|
+1.51 |
10 |
Ben Wilson |
Armthorpe |
45.41 |
43.41 |
|
-2.00 |
11 |
Ewan Robson |
York |
46.17 |
49.23 |
|
+3.06 |
12 |
Ciaran Husband |
York |
52.10 |
49.99 |
|
-2.11 |
Cut-offs | 11yrs | Entry Qualification | 1:28.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:25.00 |
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Abigail Martin |
Rotherham |
1:33.23 |
1:26.59 |
6.0 |
-6.64 |
2 |
Georgia Phelan |
Co Wakefield |
1:31.92 |
1:26.75 |
5.0 |
-5.17 |
3 |
Astrid Mawle |
Team Jorvik |
1:35.29 |
1:29.32 |
4.0 |
-5.97 |
4 |
Ria Finch |
Adwick |
1:32.25 |
1:30.93 |
3.0 |
-1.32 |
5 |
Isabelle Bailey |
Rotherham |
1:33.87 |
1:32.17 |
1.5 |
-1.70 |
5 |
Robyn Drury |
Don Valley |
1:33.01 |
1:32.17 |
1.5 |
-0.84 |
7 |
Alex Neale |
York |
1:37.00 |
1:33.16 |
|
-3.84 |
8 |
Erika Lamprey |
Co Wakefield |
1:41.13 |
1:33.34 |
|
-7.79 |
9 |
Lauren Watson |
S Axholme |
1:36.03 |
1:33.61 |
|
-2.42 |
10 |
Emma Sykes |
Brighouse |
1:35.49 |
1:34.58 |
|
-0.91 |
11 |
Lucia Di Caprio |
Romiley |
1:44.53 |
1:35.49 |
|
-9.04 |
12 |
Kaci Smallwood |
Rotherham |
1:38.01 |
1:35.91 |
|
-2.10 |
13 |
Lucy Kitching |
Co Wakefield |
1:43.84 |
1:36.48 |
|
-7.36 |
14 |
Georgia MacCormac |
Rotherham |
2:04.45 |
1:36.57 |
|
-27.88 |
15 |
Fleur Bielby |
Mansfield |
1:35.12 |
1:38.35 |
|
+3.23 |
16 |
Cassie Sergeant |
Northern |
1:28.00 |
1:38.39 |
|
+10.39 |
17 |
Lucy Roberts-Clark |
York |
1:47.74 |
1:38.40 |
|
-9.34 |
18 |
Arwen Poole |
Co Wakefield |
1:45.27 |
1:38.62 |
|
-6.65 |
19 |
Ciara Malcolm |
York |
1:46.90 |
1:40.06 |
|
-6.84 |
20 |
Ellie Merritt |
Don Valley |
1:45.76 |
1:40.28 |
|
-5.48 |
21 |
Meg Atkinson |
Northern |
1:44.50 |
1:41.53 |
|
-2.97 |
22 |
Elizabeth Blake |
York |
NT |
1:43.79 |
|
npt |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Charlotte Troup |
9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
Abbie Wilmot |
9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
Cut-offs | 12yrs | Entry Qualification | 1:21.50 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:18.50 |
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Owen Mason |
Rotherham |
1:26.69 |
1:22.63 |
6.0 |
-4.06 |
2 |
Jack Fox |
Rotherham |
1:30.92 |
1:22.96 |
5.0 |
-7.96 |
3 |
James Carr |
New Earswick |
1:28.61 |
1:26.48 |
4.0 |
-2.13 |
4 |
Will Jennings |
New Earswick |
1:28.70 |
1:26.98 |
3.0 |
-1.72 |
5 |
Bradley Wallis |
Rotherham |
1:36.75 |
1:31.51 |
2.0 |
-5.24 |
6 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
1:31.13 |
1:33.66 |
1.0 |
+2.53 |
7 |
Alexander Mortimer |
York |
1:41.82 |
1:33.71 |
|
-8.11 |
8 |
William Barnes |
Co Wakefield |
NT |
1:37.40 |
|
npt |
9 |
Alex White |
Rotherham |
1:46.54 |
1:38.61 |
|
-7.93 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jack Gillings |
9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
Adam Smith |
9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
Harrison Tate |
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
Cut-offs | 13yrs | Entry Qualification | 1:21.50 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:18.50 |
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Watt |
Kippax |
1:21.68 |
1:21.62 |
6.0 |
-0.06 |
2 |
Lucy Hame |
Gainsborough |
1:21.85 |
1:21.83 |
5.0 |
-0.02 |
3 |
Jessica Hather |
S Axholme |
1:23.62 |
1:22.72 |
4.0 |
-0.90 |
4 |
Leesha Bentley |
Adwick |
1:21.50 |
1:22.78 |
3.0 |
+1.28 |
5 |
Bryony White |
Romiley |
1:23.89 |
1:23.40 |
2.0 |
-0.49 |
6 |
Tia-Mae Burden |
Selby |
1:30.50 |
1:23.92 |
1.0 |
-6.58 |
7 |
Olivia Drury |
Don Valley |
1:21.12 |
1:24.22 |
|
+3.10 |
8 |
Holly Kitching |
Co Wakefield |
1:30.93 |
1:24.64 |
|
-6.29 |
9 |
Joan Clayton |
York |
1:22.77 |
1:24.72 |
|
+1.95 |
10 |
Michelle Bellamy |
Edlington |
1:24.57 |
1:25.61 |
|
+1.04 |
11 |
Millie Ramsden |
Co Wakefield |
1:27.58 |
1:27.28 |
|
-0.30 |
12 |
Imogen Coney |
Adwick |
1:26.06 |
1:27.30 |
|
+1.24 |
13 |
Megan Taylor |
New Earswick |
1:27.12 |
1:27.51 |
|
+0.39 |
14 |
Amelia Belcher |
Mansfield |
1:28.43 |
1:29.42 |
|
+0.99 |
15 |
Zoe Hampshire |
Kippax |
1:33.78 |
1:33.40 |
|
-0.38 |
16 |
Courtney Craig |
Co Wakefield |
1:40.87 |
1:34.02 |
|
-6.85 |
17 |
Emily Jones |
Co Wakefield |
NT |
1:34.86 |
|
npt |
18 |
Cerys Addlesee |
S Axholme |
1:44.55 |
1:38.87 |
|
-5.68 |
Cut-offs | 14yrs | 15yrs | Open | Entry Qualification | 1:17.50 | 1:13.00 | 1:11.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:14.50 | 1:10.00 | 1:08.00 |
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Atkinson |
Northern |
1:25.53 |
1:18.73 |
6.0 |
-6.80 |
2 |
Matthew Foot |
York |
1:25.14 |
1:19.13 |
5.0 |
-6.01 |
3 |
Lucas Malthouse |
Armthorpe |
1:17.56 |
1:19.30 |
4.0 |
+1.74 |
4 |
James Morris |
Adwick |
1:22.36 |
1:20.27 |
3.0 |
-2.09 |
5 |
Jordan Sergeant |
Northern |
1:23.68 |
1:22.96 |
2.0 |
-0.72 |
14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Tom Wilson |
Armthorpe |
1:17.50 |
1:13.85 |
|
-3.65 |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Scadding |
York |
1:13.57 |
1:11.54 |
6.0 |
-2.03 |
2 |
Josh Taylor |
Co Wakefield |
1:17.48 |
1:14.41 |
5.0 |
-3.07 |
3 |
David Grieves |
York |
1:18.10 |
1:16.62 |
4.0 |
-1.48 |
4 |
Daniel Fritz |
Northern |
1:19.06 |
1:19.01 |
3.0 |
-0.05 |
5 |
Luke Hamstead |
Rotherham |
1:18.13 |
1:19.44 |
2.0 |
+1.31 |
6 |
Tom Watt |
Kippax |
1:23.37 |
1:22.71 |
1.0 |
-0.66 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Christopher Donnelly |
Selby |
1:14.22 |
1:12.84 |
6.0 |
-1.38 |
2 |
Harry Butterworth |
Adwick |
1:13.56 |
1:15.25 |
5.0 |
+1.69 |
3 |
Daniel Higgins |
Adwick |
1:19.45 |
1:20.21 |
4.0 |
+0.76 |
16yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Andrew Banks |
6.4 Did not touch the wall during the turn |
Cut-offs | 9yrs | Entry Qualification | 53.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 51.50 |
|
9yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isabelle Speed |
Barnsley |
53.70 |
52.22 |
6.0 |
-1.48 |
2 |
Chloe Rose Monks |
Rotherham |
57.22 |
52.39 |
5.0 |
-4.83 |
3 |
Imogen Gale |
Co Sheffield |
55.24 |
53.55 |
4.0 |
-1.69 |
4 |
Annie Wilson |
S Axholme |
54.55 |
54.68 |
3.0 |
+0.13 |
5 |
Emily Exton |
S Axholme |
57.91 |
55.55 |
2.0 |
-2.36 |
6 |
Grace Conroy |
Co Sheffield |
53.50 |
55.69 |
1.0 |
+2.19 |
7 |
Emma Peel |
Mansfield |
55.10 |
56.00 |
|
+0.90 |
8 |
Imogen Sowerby |
Co Wakefield |
55.43 |
56.10 |
|
+0.67 |
9 |
Lauren Empson |
Rotherham |
56.02 |
56.74 |
|
+0.72 |
10 |
Georgia Robertson |
Co Sheffield |
NT |
57.07 |
|
npt |
11 |
Lucy Ellis |
Rotherham |
59.47 |
57.30 |
|
-2.17 |
12 |
Amelia Coney |
Adwick |
56.90 |
57.38 |
|
+0.48 |
13 |
Amelie Fenton |
Co Sheffield |
59.92 |
57.69 |
|
-2.23 |
14 |
Ellis Kaye |
Brighouse |
58.57 |
58.16 |
|
-0.41 |
15 |
Isabel Causer |
Co Sheffield |
1:01.02 |
58.56 |
|
-2.46 |
16 |
Scarlett Rooke |
York |
1:00.08 |
59.72 |
|
-0.36 |
17 |
Emma Laycock |
Co Wakefield |
NT |
1:00.84 |
|
npt |
18 |
Eleanor Lord |
Rotherham |
1:05.89 |
1:01.23 |
|
-4.66 |
19 |
Natasha Sloan |
Adwick |
1:02.19 |
1:02.12 |
|
-0.07 |
20 |
Hannah Cusack-Hughes |
Adwick |
1:01.02 |
1:02.26 |
|
+1.24 |
21 |
Jade Bennett-Wood |
Co Sheffield |
NT |
1:02.46 |
|
npt |
22 |
Danae Fritz |
Northern |
1:13.19 |
1:03.03 |
|
-10.16 |
23 |
Heidi Marriott |
Mansfield |
1:11.12 |
1:03.13 |
|
-7.99 |
24 |
Evie Holliman |
Co Sheffield |
NT |
1:04.11 |
|
npt |
25 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
1:14.92 |
1:08.07 |
|
-6.85 |
26 |
Milly Wainwright |
Co Sheffield |
1:06.51 |
1:10.88 |
|
+4.37 |
27 |
Lucy Jones |
Co Wakefield |
1:10.98 |
1:11.68 |
|
+0.70 |
9yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hannah Poulton-Heselier |
Edlington |
53.00 |
49.05 |
|
-3.95 |
Cut-offs | 10yrs | Entry Qualification | 51.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 49.50 |
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Blank |
Rotherham |
55.10 |
51.63 |
6.0 |
-3.47 |
2 |
Blaine Underwood |
Adwick |
52.85 |
51.90 |
5.0 |
-0.95 |
3 |
Callum Simmons |
Rotherham |
54.80 |
52.13 |
4.0 |
-2.67 |
4 |
Samuel Pickup |
York |
53.61 |
52.18 |
3.0 |
-1.43 |
5 |
Harrison Lee |
Co Wakefield |
54.88 |
52.53 |
2.0 |
-2.35 |
6 |
Ben Wilson |
Armthorpe |
52.78 |
53.48 |
1.0 |
+0.70 |
7 |
Joseph Clifford |
Kippax |
54.16 |
54.06 |
|
-0.10 |
8 |
Ty Burrell |
Rotherham |
57.32 |
55.76 |
|
-1.56 |
9 |
Ewan Robson |
York |
1:00.77 |
56.78 |
|
-3.99 |
10 |
Ciaran Husband |
York |
55.88 |
57.07 |
|
+1.19 |
11 |
Ben Gibbs |
York |
55.76 |
57.53 |
|
+1.77 |
12 |
Adam Hamstead |
Rotherham |
58.18 |
58.42 |
|
+0.24 |
13 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
58.20 |
58.54 |
|
+0.34 |
14 |
Misha Khan |
Adwick |
57.65 |
58.62 |
|
+0.97 |
No Cut-offs
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Abigail Martin |
Rotherham |
41.62 |
38.66 |
6.0 |
-2.96 |
2 |
Fleur Bielby |
Mansfield |
41.60 |
39.78 |
5.0 |
-1.82 |
3 |
Georgia Phelan |
Co Wakefield |
40.62 |
39.93 |
4.0 |
-0.69 |
4 |
Lauren Watson |
S Axholme |
44.77 |
42.96 |
3.0 |
-1.81 |
5 |
Georgia MacCormac |
Rotherham |
42.77 |
43.19 |
2.0 |
+0.42 |
6 |
Erika Lamprey |
Co Wakefield |
NT |
43.33 |
1.0 |
npt |
7 |
Robyn Drury |
Don Valley |
42.95 |
43.35 |
|
+0.40 |
8 |
Isabelle Bailey |
Rotherham |
42.95 |
44.21 |
|
+1.26 |
9 |
Charlotte Troup |
Northern |
46.01 |
44.60 |
|
-1.41 |
10 |
Emma Sykes |
Brighouse |
45.18 |
44.99 |
|
-0.19 |
11 |
Ria Finch |
Adwick |
43.59 |
45.23 |
|
+1.64 |
12 |
Arwen Poole |
Co Wakefield |
47.79 |
45.82 |
|
-1.97 |
13 |
Kaci Smallwood |
Rotherham |
45.85 |
46.42 |
|
+0.57 |
14 |
Lucy Kitching |
Co Wakefield |
48.18 |
46.68 |
|
-1.50 |
15 |
Ciara Malcolm |
York |
50.22 |
46.83 |
|
-3.39 |
16 |
Elizabeth Blake |
York |
NT |
47.51 |
|
npt |
17 |
Lucy Roberts-Clark |
York |
48.66 |
48.34 |
|
-0.32 |
18 |
Lucia Di Caprio |
Romiley |
47.94 |
49.31 |
|
+1.37 |
19 |
Ellie Merritt |
Don Valley |
58.05 |
49.33 |
|
-8.72 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Astrid Mawle |
Did Not Compete |
No Cut-offs
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Owen Mason |
Rotherham |
38.17 |
35.86 |
6.0 |
-2.31 |
2 |
James Carr |
New Earswick |
39.10 |
38.90 |
5.0 |
-0.20 |
3 |
Jack Fox |
Rotherham |
40.66 |
39.90 |
4.0 |
-0.76 |
4 |
Will Jennings |
New Earswick |
40.78 |
40.34 |
3.0 |
-0.44 |
5 |
Jack Gillings |
Co Wakefield |
43.59 |
41.52 |
2.0 |
-2.07 |
6 |
Bradley Wallis |
Rotherham |
48.68 |
43.49 |
1.0 |
-5.19 |
7 |
Alexander Mortimer |
York |
49.33 |
43.53 |
|
-5.80 |
8 |
Adam Smith |
Co Wakefield |
NT |
46.62 |
|
npt |
9 |
Alex White |
Rotherham |
53.34 |
49.57 |
|
-3.77 |
10 |
Sam Smith |
S Axholme |
56.42 |
55.31 |
|
-1.11 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jimmy Smith |
4.4 Start before starting signal |
Cut-offs | 13yrs | Entry Qualification | 1:07.50 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:04.50 |
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Watt |
Kippax |
1:10.50 |
1:09.24 |
6.0 |
-1.26 |
2 |
Hannah Burgess |
Rotherham |
1:14.63 |
1:10.95 |
5.0 |
-3.68 |
3 |
Lucy Hame |
Gainsborough |
1:08.55 |
1:10.98 |
4.0 |
+2.43 |
4 |
Holly Kitching |
Co Wakefield |
1:18.56 |
1:12.01 |
3.0 |
-6.55 |
5 |
Olivia Drury |
Don Valley |
1:12.11 |
1:12.23 |
2.0 |
+0.12 |
6 |
Michelle Bellamy |
Edlington |
1:12.88 |
1:12.37 |
1.0 |
-0.51 |
7 |
Jessica Hather |
S Axholme |
1:12.12 |
1:12.58 |
|
+0.46 |
8 |
Leesha Bentley |
Adwick |
1:12.01 |
1:12.66 |
|
+0.65 |
9 |
Harriet Sowerby |
Co Wakefield |
1:14.01 |
1:12.90 |
|
-1.11 |
10 |
Joan Clayton |
York |
1:13.34 |
1:12.93 |
|
-0.41 |
11 |
Megan Taylor |
New Earswick |
1:13.63 |
1:13.09 |
|
-0.54 |
12 |
Imogen Coney |
Adwick |
1:13.82 |
1:13.87 |
|
+0.05 |
13 |
Elle Moss |
Mansfield |
1:19.71 |
1:14.93 |
|
-4.78 |
14 |
Bryony White |
Romiley |
1:13.00 |
1:16.37 |
|
+3.37 |
15 |
Tia-Mae Burden |
Selby |
1:20.50 |
1:17.05 |
|
-3.45 |
16 |
Courtney Craig |
Co Wakefield |
1:24.11 |
1:18.40 |
|
-5.71 |
17 |
Millie Ramsden |
Co Wakefield |
1:20.12 |
1:19.53 |
|
-0.59 |
18 |
Eden Pickering |
Co Wakefield |
NT |
1:20.19 |
|
npt |
19 |
Amelia Belcher |
Mansfield |
1:18.49 |
1:21.10 |
|
+2.61 |
20 |
Zoe Hampshire |
Kippax |
1:20.46 |
1:21.98 |
|
+1.52 |
21 |
Emily Jones |
Co Wakefield |
1:22.35 |
1:22.37 |
|
+0.02 |
22 |
Cerys Addlesee |
S Axholme |
1:27.08 |
1:25.06 |
|
-2.02 |
23 |
Lucy Bowman |
Mansfield |
1:42.55 |
1:26.66 |
|
-15.89 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Elizabeth Broomhead |
Did Not Compete |
Cut-offs | 14yrs | 15yrs | Open | Entry Qualification | 1:05.50 | 1:04.00 | 1:01.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:02.50 | 1:01.00 | 58.00 |
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucas Malthouse |
Armthorpe |
1:13.01 |
1:06.41 |
6.0 |
-6.60 |
2 |
Matthew Foot |
York |
1:09.89 |
1:06.59 |
5.0 |
-3.30 |
3 |
James Morris |
Adwick |
1:09.72 |
1:09.80 |
4.0 |
+0.08 |
4 |
Tom Wilson |
Armthorpe |
1:08.60 |
1:11.27 |
3.0 |
+2.67 |
5 |
Jordan Sergeant |
Northern |
1:14.14 |
1:12.40 |
2.0 |
-1.74 |
6 |
Harry Atkinson |
Northern |
1:13.38 |
1:13.33 |
1.0 |
-0.05 |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Scadding |
York |
1:05.99 |
1:03.49 |
6.0 |
-2.50 |
2 |
Tom Watt |
Kippax |
1:05.11 |
1:03.55 |
5.0 |
-1.56 |
3 |
Josh Taylor |
Co Wakefield |
1:07.39 |
1:06.11 |
4.0 |
-1.28 |
4 |
Luke Hamstead |
Rotherham |
1:07.56 |
1:07.01 |
3.0 |
-0.55 |
5 |
Daniel Fritz |
Northern |
1:10.13 |
1:10.55 |
2.0 |
+0.42 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Butterworth |
Adwick |
1:03.25 |
1:05.50 |
6.0 |
+2.25 |
2 |
Andrew Banks |
Edlington |
1:07.56 |
1:06.20 |
5.0 |
-1.36 |
3 |
Daniel Higgins |
Adwick |
1:05.22 |
1:06.61 |
4.0 |
+1.39 |
4 |
Christopher Donnelly |
Selby |
1:06.43 |
1:06.65 |
3.0 |
+0.22 |
5 |
Conor Mooney |
Edlington |
1:10.51 |
1:09.23 |
2.0 |
-1.28 |
Cut-offs | 10yrs | Entry Qualification | 1:32.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:29.00 |
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Simmons |
Rotherham |
1:39.48 |
1:30.86 |
6.0 |
-8.62 |
2 |
Thomas Blank |
Rotherham |
1:39.22 |
1:34.03 |
5.0 |
-5.19 |
3 |
Harrison Lee |
Co Wakefield |
1:39.23 |
1:34.97 |
4.0 |
-4.26 |
4 |
Blaine Underwood |
Adwick |
1:39.08 |
1:36.85 |
3.0 |
-2.23 |
5 |
Samuel Pickup |
York |
1:44.56 |
1:37.67 |
2.0 |
-6.89 |
6 |
Ty Burrell |
Rotherham |
1:47.94 |
1:39.49 |
1.0 |
-8.45 |
7 |
Joseph Clifford |
Kippax |
1:40.32 |
1:42.05 |
|
+1.73 |
8 |
Ben Gibbs |
York |
1:53.00 |
1:44.67 |
|
-8.33 |
9 |
Adam Hamstead |
Rotherham |
1:47.12 |
1:46.49 |
|
-0.63 |
10 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
1:48.42 |
1:46.77 |
|
-1.65 |
11 |
Ben Wilson |
Armthorpe |
1:53.23 |
1:50.88 |
|
-2.35 |
12 |
Ewan Robson |
York |
NT |
1:54.27 |
|
npt |
13 |
Misha Khan |
Adwick |
1:49.92 |
1:54.42 |
|
+4.50 |
14 |
Ciaran Husband |
York |
NT |
1:58.68 |
|
npt |
Cut-offs | 11yrs | Entry Qualification | 43.50 | Race Cut-off (-1.50s) | 42.00 |
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucia Di Caprio |
Romiley |
43.50 |
42.00 |
6.0 |
-1.50 |
2 |
Charlotte Troup |
Northern |
43.60 |
42.56 |
5.0 |
-1.04 |
3 |
Isabelle Bailey |
Rotherham |
44.01 |
42.88 |
4.0 |
-1.13 |
4 |
Robyn Drury |
Don Valley |
43.53 |
43.03 |
3.0 |
-0.50 |
5 |
Alex Neale |
York |
43.78 |
43.68 |
2.0 |
-0.10 |
6 |
Cassie Sergeant |
Northern |
46.33 |
43.84 |
1.0 |
-2.49 |
7 |
Lauren Watson |
S Axholme |
45.66 |
43.91 |
|
-1.75 |
8 |
Meg Atkinson |
Northern |
47.88 |
43.99 |
|
-3.89 |
9 |
Kaci Smallwood |
Rotherham |
46.80 |
44.78 |
|
-2.02 |
10 |
Lucy Roberts-Clark |
York |
46.19 |
45.21 |
|
-0.98 |
11 |
Ellie Merritt |
Don Valley |
46.32 |
45.34 |
|
-0.98 |
12 |
Lucy Kitching |
Co Wakefield |
45.38 |
45.35 |
|
-0.03 |
13 |
Erika Lamprey |
Co Wakefield |
51.74 |
45.50 |
|
-6.24 |
14 |
Ria Finch |
Adwick |
46.40 |
46.07 |
|
-0.33 |
15 |
Fleur Bielby |
Mansfield |
46.05 |
46.19 |
|
+0.14 |
16 |
Arwen Poole |
Co Wakefield |
48.38 |
46.36 |
|
-2.02 |
17 |
Elizabeth Blake |
York |
NT |
47.05 |
|
npt |
18 |
Emma Sykes |
Brighouse |
44.93 |
47.48 |
|
+2.55 |
19 |
Ciara Malcolm |
York |
53.20 |
47.56 |
|
-5.64 |
20 |
Georgia MacCormac |
Rotherham |
44.98 |
47.92 |
|
+2.94 |
21 |
Abbie Wilmot |
S Axholme |
47.50 |
49.60 |
|
+2.10 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Abigail Martin |
Rotherham |
44.64 |
41.39 |
|
-3.25 |
Cut-offs | 12yrs | Entry Qualification | 39.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 37.50 |
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Fox |
Rotherham |
42.39 |
39.24 |
6.0 |
-3.15 |
2 |
James Carr |
New Earswick |
40.82 |
39.82 |
5.0 |
-1.00 |
3 |
Will Jennings |
New Earswick |
40.27 |
40.34 |
4.0 |
+0.07 |
4 |
Owen Mason |
Rotherham |
43.31 |
42.36 |
3.0 |
-0.95 |
5 |
Bradley Wallis |
Rotherham |
44.88 |
42.95 |
2.0 |
-1.93 |
6 |
Jack Gillings |
Co Wakefield |
42.88 |
43.38 |
1.0 |
+0.50 |
7 |
Adam Smith |
Co Wakefield |
42.82 |
43.73 |
|
+0.91 |
8 |
William Barnes |
Co Wakefield |
NT |
45.33 |
|
npt |
9 |
Alex White |
Rotherham |
51.68 |
46.45 |
|
-5.23 |
10 |
Jimmy Smith |
S Axholme |
51.63 |
48.06 |
|
-3.57 |
11 |
Harrison Tate |
Selby |
51.21 |
48.68 |
|
-2.53 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Sam Smith |
6.4 Not on back when leaving the wall |
Cut-offs | 13yrs | Entry Qualification | 1:32.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:29.00 |
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Hame |
Gainsborough |
1:30.85 |
1:31.04 |
6.0 |
+0.19 |
2 |
Michelle Bellamy |
Edlington |
1:33.51 |
1:31.30 |
4.5 |
-2.21 |
2 |
Harriet Sowerby |
Co Wakefield |
1:32.60 |
1:31.30 |
4.5 |
-1.30 |
4 |
Olivia Drury |
Don Valley |
1:32.00 |
1:33.74 |
3.0 |
+1.74 |
5 |
Imogen Coney |
Adwick |
1:32.00 |
1:34.80 |
2.0 |
+2.80 |
6 |
Hannah Watt |
Kippax |
1:35.91 |
1:35.38 |
1.0 |
-0.53 |
7 |
Courtney Craig |
Co Wakefield |
1:35.37 |
1:38.64 |
|
+3.27 |
8 |
Jessica Hather |
S Axholme |
1:42.39 |
1:39.38 |
|
-3.01 |
9 |
Hannah Burgess |
Rotherham |
1:42.51 |
1:39.97 |
|
-2.54 |
10 |
Holly Kitching |
Co Wakefield |
1:45.14 |
1:40.75 |
|
-4.39 |
11 |
Emily Jones |
Co Wakefield |
1:41.42 |
1:41.40 |
|
-0.02 |
12 |
Bryony White |
Romiley |
1:48.00 |
1:42.58 |
|
-5.42 |
13 |
Leesha Bentley |
Adwick |
1:41.47 |
1:43.25 |
|
+1.78 |
14 |
Joan Clayton |
York |
1:37.63 |
1:43.62 |
|
+5.99 |
15 |
Millie Ramsden |
Co Wakefield |
1:44.99 |
1:44.79 |
|
-0.20 |
16 |
Lucy Bowman |
Mansfield |
1:53.12 |
1:44.99 |
|
-8.13 |
17 |
Amelia Belcher |
Mansfield |
1:50.04 |
1:45.93 |
|
-4.11 |
18 |
Elizabeth Broomhead |
Kippax |
1:44.94 |
1:47.74 |
|
+2.80 |
19 |
Zoe Hampshire |
Kippax |
1:45.55 |
1:50.63 |
|
+5.08 |
20 |
Cerys Addlesee |
S Axholme |
1:58.61 |
1:55.67 |
|
-2.94 |
Cut-offs | 14yrs | 15yrs | Open | Entry Qualification | 1:27.00 | 1:21.00 | 1:18.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:24.00 | 1:18.00 | 1:15.00 |
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
James Morris |
Adwick |
1:31.10 |
1:29.76 |
6.0 |
-1.34 |
2 |
Harry Atkinson |
Northern |
1:36.88 |
1:32.04 |
5.0 |
-4.84 |
3 |
Tom Wilson |
Armthorpe |
1:33.27 |
1:34.35 |
4.0 |
+1.08 |
4 |
Lucas Malthouse |
Armthorpe |
1:31.28 |
1:34.81 |
3.0 |
+3.53 |
5 |
Jordan Sergeant |
Northern |
1:36.40 |
1:37.27 |
2.0 |
+0.87 |
6 |
Matthew Foot |
York |
1:44.58 |
1:40.30 |
1.0 |
-4.28 |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tom Watt |
Kippax |
1:31.43 |
1:26.00 |
6.0 |
-5.43 |
2 |
David Grieves |
York |
1:28.19 |
1:29.30 |
5.0 |
+1.11 |
3 |
Alex Scadding |
York |
1:30.51 |
1:29.31 |
4.0 |
-1.20 |
4 |
Luke Hamstead |
Rotherham |
1:30.87 |
1:31.53 |
3.0 |
+0.66 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Butterworth |
Adwick |
1:18.73 |
1:20.61 |
6.0 |
+1.88 |
2 |
Andrew Banks |
Edlington |
1:26.24 |
1:23.90 |
5.0 |
-2.34 |
3 |
Conor Mooney |
Edlington |
1:27.71 |
1:25.47 |
4.0 |
-2.24 |
4 |
Daniel Higgins |
Adwick |
1:28.51 |
1:31.76 |
3.0 |
+3.25 |
No Cut-offs
|
9yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Ellis |
Rotherham |
45.28 |
44.91 |
6.0 |
-0.37 |
2 |
Chloe Rose Monks |
Rotherham |
48.53 |
47.06 |
5.0 |
-1.47 |
3 |
Hannah Poulton-Heselier |
Edlington |
50.99 |
49.76 |
4.0 |
-1.23 |
4 |
Emma Peel |
Mansfield |
59.89 |
51.22 |
2.5 |
-8.67 |
4 |
Emily Exton |
S Axholme |
51.14 |
51.22 |
2.5 |
+0.08 |
6 |
Hannah Cusack-Hughes |
Adwick |
50.73 |
51.70 |
1.0 |
+0.97 |
7 |
Amelia Coney |
Adwick |
50.34 |
51.91 |
|
+1.57 |
8 |
Natasha Sloan |
Adwick |
44.00 |
52.13 |
|
+8.13 |
9 |
Grace Conroy |
Co Sheffield |
48.60 |
52.95 |
|
+4.35 |
10 |
Ellis Kaye |
Brighouse |
51.55 |
53.15 |
|
+1.60 |
11 |
Annie Wilson |
S Axholme |
56.47 |
53.77 |
|
-2.70 |
12 |
Heidi Marriott |
Mansfield |
1:09.82 |
54.26 |
|
-15.56 |
13 |
Lauren Empson |
Rotherham |
56.34 |
54.56 |
|
-1.78 |
14 |
Milly Wainwright |
Co Sheffield |
57.75 |
54.83 |
|
-2.92 |
15 |
Eleanor Lord |
Rotherham |
1:01.50 |
56.98 |
|
-4.52 |
16 |
Scarlett Rooke |
York |
1:07.73 |
59.02 |
|
-8.71 |
17 |
Amelie Fenton |
Co Sheffield |
1:00.64 |
1:01.32 |
|
+0.68 |
18 |
Elisha Craig |
Co Wakefield |
NT |
1:02.36 |
|
npt |
19 |
Imogen Sowerby |
Co Wakefield |
1:09.49 |
1:06.46 |
|
-3.03 |
20 |
Lucy Jones |
Co Wakefield |
1:23.40 |
1:12.53 |
|
-10.87 |
21 |
Georgia Robertson |
Co Sheffield |
NT |
1:24.66 |
|
npt |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Savannah Cooper |
8.4 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous |
|
Danae Fritz |
8.2 Arms not brought forward together |
No Cut-offs
|
10yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Simmons |
Rotherham |
37.70 |
37.94 |
6.0 |
+0.24 |
2 |
Thomas Blank |
Rotherham |
45.06 |
43.50 |
5.0 |
-1.56 |
3 |
Samuel Pickup |
York |
42.96 |
43.93 |
4.0 |
+0.97 |
4 |
Blaine Underwood |
Adwick |
44.22 |
44.27 |
3.0 |
+0.05 |
5 |
Joseph Clifford |
Kippax |
46.68 |
45.48 |
2.0 |
-1.20 |
6 |
Harrison Lee |
Co Wakefield |
43.72 |
45.97 |
1.0 |
+2.25 |
7 |
Ben Gibbs |
York |
51.29 |
47.53 |
|
-3.76 |
8 |
Ty Burrell |
Rotherham |
48.71 |
47.56 |
|
-1.15 |
9 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
53.49 |
54.20 |
|
+0.71 |
10 |
Misha Khan |
Adwick |
54.53 |
57.79 |
|
+3.26 |
11 |
Ben Wilson |
Armthorpe |
54.74 |
1:00.02 |
|
+5.28 |
12 |
Ewan Robson |
York |
1:01.16 |
1:01.18 |
|
+0.02 |
13 |
Ciaran Husband |
York |
1:01.24 |
1:05.18 |
|
+3.94 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Adam Hamstead |
8.2 Arms not brought forward over the water |
Cut-offs | 11yrs | Entry Qualification | 36.00 | Race Cut-off (-1.50s) | 34.50 |
|
11yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Abigail Martin |
Rotherham |
36.70 |
35.33 |
6.0 |
-1.37 |
2 |
Lauren Watson |
S Axholme |
38.86 |
36.31 |
5.0 |
-2.55 |
3 |
Ria Finch |
Adwick |
36.02 |
36.49 |
4.0 |
+0.47 |
4 |
Isabelle Bailey |
Rotherham |
37.66 |
36.62 |
3.0 |
-1.04 |
5 |
Fleur Bielby |
Mansfield |
38.05 |
36.86 |
2.0 |
-1.19 |
6 |
Georgia Phelan |
Co Wakefield |
36.16 |
36.91 |
1.0 |
+0.75 |
7 |
Alex Neale |
York |
38.91 |
36.95 |
|
-1.96 |
8 |
Robyn Drury |
Don Valley |
37.27 |
37.00 |
|
-0.27 |
9 |
Erika Lamprey |
Co Wakefield |
45.13 |
38.17 |
|
-6.96 |
10 |
Arwen Poole |
Co Wakefield |
40.78 |
38.51 |
|
-2.27 |
11 |
Abbie Wilmot |
S Axholme |
41.87 |
38.72 |
|
-3.15 |
12 |
Charlotte Troup |
Northern |
40.50 |
38.88 |
|
-1.62 |
13 |
Lucia Di Caprio |
Romiley |
39.24 |
38.92 |
|
-0.32 |
14 |
Cassie Sergeant |
Northern |
41.35 |
39.16 |
|
-2.19 |
15 |
Georgia MacCormac |
Rotherham |
38.94 |
39.31 |
|
+0.37 |
16 |
Meg Atkinson |
Northern |
43.10 |
39.44 |
|
-3.66 |
17 |
Lucy Kitching |
Co Wakefield |
39.80 |
39.68 |
|
-0.12 |
18 |
Kaci Smallwood |
Rotherham |
39.60 |
40.14 |
|
+0.54 |
19 |
Lucy Roberts-Clark |
York |
45.52 |
40.22 |
|
-5.30 |
20 |
Ellie Merritt |
Don Valley |
44.12 |
40.47 |
|
-3.65 |
21 |
Emma Sykes |
Brighouse |
40.20 |
40.54 |
|
+0.34 |
22 |
Ciara Malcolm |
York |
43.92 |
42.68 |
|
-1.24 |
23 |
Elizabeth Blake |
York |
NT |
46.10 |
|
npt |
Cut-offs | 12yrs | Entry Qualification | 33.50 | Race Cut-off (-1.50s) | 32.00 |
|
12yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Fox |
Rotherham |
33.98 |
32.01 |
6.0 |
-1.97 |
2 |
Owen Mason |
Rotherham |
33.97 |
33.43 |
5.0 |
-0.54 |
3 |
Will Jennings |
New Earswick |
34.06 |
33.78 |
4.0 |
-0.28 |
4 |
James Carr |
New Earswick |
35.27 |
35.17 |
3.0 |
-0.10 |
5 |
Ben Lowery |
Edlington |
36.50 |
36.01 |
2.0 |
-0.49 |
6 |
Bradley Wallis |
Rotherham |
37.40 |
36.12 |
1.0 |
-1.28 |
7 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
37.37 |
36.34 |
|
-1.03 |
8 |
William Barnes |
Co Wakefield |
42.59 |
36.52 |
|
-6.07 |
9 |
Adam Smith |
Co Wakefield |
37.49 |
36.64 |
|
-0.85 |
10 |
Jack Gillings |
Co Wakefield |
36.63 |
36.67 |
|
+0.04 |
11 |
Sam Smith |
S Axholme |
37.25 |
37.39 |
|
+0.14 |
12 |
Alexander Mortimer |
York |
40.06 |
37.42 |
|
-2.64 |
13 |
Harrison Tate |
Selby |
38.25 |
40.30 |
|
+2.05 |
14 |
Alex White |
Rotherham |
42.21 |
40.71 |
|
-1.50 |
15 |
Jimmy Smith |
S Axholme |
44.13 |
41.42 |
|
-2.71 |
Cut-offs | 13yrs | Entry Qualification | 1:17.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:14.00 |
|
13yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Hame |
Gainsborough |
1:19.03 |
1:20.82 |
6.0 |
+1.79 |
2 |
Michelle Bellamy |
Edlington |
1:22.03 |
1:22.13 |
5.0 |
+0.10 |
3 |
Hannah Watt |
Kippax |
1:20.41 |
1:22.78 |
4.0 |
+2.37 |
4 |
Harriet Sowerby |
Co Wakefield |
1:25.31 |
1:22.83 |
3.0 |
-2.48 |
5 |
Hannah Burgess |
Rotherham |
1:26.45 |
1:23.25 |
2.0 |
-3.20 |
6 |
Imogen Coney |
Adwick |
1:23.62 |
1:23.75 |
1.0 |
+0.13 |
7 |
Jessica Hather |
S Axholme |
1:22.40 |
1:24.22 |
|
+1.82 |
8 |
Olivia Drury |
Don Valley |
1:21.49 |
1:26.08 |
|
+4.59 |
9 |
Bryony White |
Romiley |
1:26.30 |
1:26.09 |
|
-0.21 |
10 |
Leesha Bentley |
Adwick |
1:22.39 |
1:27.31 |
|
+4.92 |
11 |
Joan Clayton |
York |
1:28.25 |
1:28.07 |
|
-0.18 |
12 |
Elle Moss |
Mansfield |
1:39.22 |
1:29.00 |
|
-10.22 |
13 |
Holly Kitching |
Co Wakefield |
1:33.72 |
1:29.03 |
|
-4.69 |
14 |
Courtney Craig |
Co Wakefield |
1:32.44 |
1:31.64 |
|
-0.80 |
15 |
Amelia Belcher |
Mansfield |
1:29.06 |
1:33.09 |
|
+4.03 |
16 |
Lucy Bowman |
Mansfield |
1:44.52 |
1:39.61 |
|
-4.91 |
17 |
Cerys Addlesee |
S Axholme |
1:43.14 |
1:44.63 |
|
+1.49 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Emily Jones |
Did Not Compete |
|
Zoe Hampshire |
Did Not Compete |
|
Elizabeth Broomhead |
Did Not Compete |
Cut-offs | 14yrs | 15yrs | Open | Entry Qualification | 1:12.00 | 1:09.00 | 1:08.00 | Race Cut-off (-3.00s) | 1:09.00 | 1:06.00 | 1:05.00 |
|
14yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Foot |
York |
1:36.10 |
1:18.97 |
6.0 |
-17.13 |
2 |
Tom Wilson |
Armthorpe |
1:19.01 |
1:19.15 |
5.0 |
+0.14 |
3 |
James Morris |
Adwick |
1:20.27 |
1:19.66 |
4.0 |
-0.61 |
4 |
Lucas Malthouse |
Armthorpe |
1:23.50 |
1:20.38 |
3.0 |
-3.12 |
5 |
Harry Atkinson |
Northern |
1:25.97 |
1:23.50 |
2.0 |
-2.47 |
6 |
Jordan Sergeant |
Northern |
1:21.48 |
1:25.96 |
1.0 |
+4.48 |
15yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tom Watt |
Kippax |
1:14.73 |
1:14.38 |
6.0 |
-0.35 |
2 |
Alex Scadding |
York |
1:19.10 |
1:14.88 |
5.0 |
-4.22 |
3 |
David Grieves |
York |
1:27.72 |
1:16.50 |
4.0 |
-11.22 |
4 |
Luke Hamstead |
Rotherham |
1:16.07 |
1:18.08 |
3.0 |
+2.01 |
5 |
Daniel Fritz |
Northern |
1:21.30 |
1:22.28 |
2.0 |
+0.98 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Butterworth |
Adwick |
1:12.43 |
1:16.20 |
6.0 |
+3.77 |
2 |
Andrew Banks |
Edlington |
1:18.63 |
1:17.02 |
5.0 |
-1.61 |
3 |
Daniel Higgins |
Adwick |
1:15.32 |
1:17.52 |
4.0 |
+2.20 |
4 |
Christopher Donnelly |
Selby |
1:14.85 |
1:17.70 |
3.0 |
+2.85 |
5 |
Conor Mooney |
Edlington |
1:23.47 |
1:21.96 |
2.0 |
-1.51 |