|
Event 101 Boys 9yrs 50m Backstroke
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harrison Maskrey |
Adwick |
52.37 |
46.66 |
6.0 |
-5.71 |
2 |
Casper Watkinson |
Adwick |
52.23 |
46.72 |
5.0 |
-5.51 |
3 |
Ben McCready |
Sheffield Cty |
52.06 |
49.66 |
4.0 |
-2.40 |
4 |
James McCready |
Sheffield Cty |
58.18 |
50.49 |
3.0 |
-7.69 |
5 |
William Kielty |
Calv&Bing |
51.21 |
54.64 |
2.0 |
+3.43 |
6 |
William Jinks |
Armthorpe |
57.07 |
55.87 |
1.0 |
-1.20 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Luke Gilliver |
Dearne Vy |
47.99 |
40.10 |
|
-7.89 |
2 |
Jesse Goodwin |
Adwick |
48.00 |
41.11 |
|
-6.89 |
3 |
Nicholas Honeybone |
Armthorpe |
48.00 |
41.43 |
|
-6.57 |
4 |
Jack Kelsall |
Edlington |
48.00 |
45.47 |
|
-2.53 |
Event 102 Girls 10yrs 50m Backstroke
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Clements |
Rotherham |
46.29 |
44.51 |
6.0 |
-1.78 |
2 |
Thalia Woods |
Armthorpe |
47.77 |
44.69 |
5.0 |
-3.08 |
3 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
47.04 |
45.36 |
4.0 |
-1.68 |
4 |
Isabelle Clark |
Skegness |
47.89 |
45.61 |
3.0 |
-2.28 |
5 |
Hannah Croker |
Rotherham |
51.32 |
46.02 |
2.0 |
-5.30 |
6 |
Kate Neal |
Kippax |
49.76 |
46.68 |
1.0 |
-3.08 |
7 |
Amelia Paul |
Adwick |
48.78 |
46.69 |
|
-2.09 |
8 |
Amelia Longden |
Dearne Vy |
50.19 |
47.32 |
|
-2.87 |
9 |
Hannah Read |
Chapeltown |
48.84 |
47.46 |
|
-1.38 |
10 |
Charlie-Lou Finch |
Adwick |
49.90 |
47.64 |
|
-2.26 |
11 |
Charlotte Dewick |
Gainsborough |
53.34 |
48.15 |
|
-5.19 |
12 |
Keisha Carrington |
Gainsborough |
47.94 |
48.48 |
|
+0.54 |
13 |
Amelia Wordsworth |
Adwick |
48.82 |
48.53 |
|
-0.29 |
14 |
Holly Jones |
Adwick |
54.40 |
49.39 |
|
-5.01 |
15 |
Amy Holt |
Skegness |
52.27 |
49.48 |
|
-2.79 |
16 |
Holly McMaster |
Rotherham |
50.75 |
49.62 |
|
-1.13 |
17 |
Hannah Smith |
Kippax |
58.81 |
50.26 |
|
-8.55 |
18 |
Cara Thomas |
Adwick |
54.82 |
51.84 |
|
-2.98 |
19 |
Libby Bamforth |
Rotherham |
54.00 |
53.24 |
|
-0.76 |
20 |
Natalia Bradwell |
S Axholme |
51.78 |
53.39 |
|
+1.61 |
21 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
54.47 |
53.43 |
|
-1.04 |
22 |
Caitlin Weir |
S Axholme |
53.35 |
53.78 |
|
+0.43 |
23 |
Megan Checkley |
Kippax |
58.21 |
53.84 |
|
-4.37 |
24 |
Georgia Sutherland |
Tigers |
58.50 |
56.64 |
|
-1.86 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucie Savage |
Adwick |
46.00 |
38.25 |
|
-7.75 |
2 |
Elvie Warburton |
Sheffield Cty |
49.47 |
42.33 |
|
-7.14 |
3 |
Zara Chappell |
Adwick |
46.00 |
42.84 |
|
-3.16 |
4 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
46.00 |
43.95 |
|
-2.05 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Niamh Allen |
6.5 Turn not performed immediately - Back |
|
Imogen Newman |
6.5 Not on back when leaving wall - Back |
Event 103 Boys 11yrs 50m Breaststroke
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Bradley Wilson |
Chapeltown |
47.94 |
46.46 |
6.0 |
-1.48 |
2 |
Cody Watkinson |
Adwick |
47.30 |
47.20 |
5.0 |
-0.10 |
3 |
Joshua Cusack-Hughes |
Adwick |
49.43 |
47.51 |
4.0 |
-1.92 |
4 |
Andrew Garbutt |
Armthorpe |
49.69 |
49.07 |
3.0 |
-0.62 |
5 |
Alex Hodkinson |
Tigers |
52.14 |
52.18 |
2.0 |
+0.04 |
6 |
Zane Cheetham |
Rotherham |
59.57 |
52.25 |
1.0 |
-7.32 |
7 |
Bradley Holdom |
Gainsborough |
NT |
53.96 |
|
npt |
8 |
Harry Hanson |
Rotherham |
55.38 |
53.97 |
|
-1.41 |
9 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
53.57 |
55.67 |
|
+2.10 |
11 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jack Torrington |
Adwick |
47.00 |
44.60 |
|
-2.40 |
Event 104 Girls 12yrs 50m Breaststroke
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Katie Stringer |
Adwick |
45.75 |
43.58 |
6.0 |
-2.17 |
2 |
Millie Quinn |
Sheffield Cty |
46.72 |
45.57 |
5.0 |
-1.15 |
3 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
46.63 |
46.37 |
4.0 |
-0.26 |
4 |
Olivia Mence |
Selby |
50.98 |
47.03 |
3.0 |
-3.95 |
5 |
Millie Purchase |
Tigers |
49.02 |
47.07 |
2.0 |
-1.95 |
6 |
Hannah Barker |
S Axholme |
50.07 |
47.17 |
1.0 |
-2.90 |
7 |
Cerys Thomas |
Adwick |
51.92 |
47.18 |
|
-4.74 |
8 |
Neve Burden |
Selby |
48.14 |
47.23 |
|
-0.91 |
9 |
Philippa Thomas |
Sheffield Cty |
53.21 |
47.51 |
|
-5.70 |
10 |
Molly Warr |
S Axholme |
48.66 |
48.36 |
|
-0.30 |
11 |
Bethan Credland |
Adwick |
49.24 |
48.73 |
|
-0.51 |
12 |
Elizabeth Wilson |
Gainsborough |
NT |
49.32 |
|
npt |
13 |
Lucy Moore |
Selby |
53.27 |
52.03 |
|
-1.24 |
14 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
51.90 |
52.91 |
|
+1.01 |
15 |
Keira Bainbridge |
Dearne Vy |
53.70 |
53.42 |
|
-0.28 |
16 |
Neave Kielty |
Calv&Bing |
55.16 |
56.16 |
|
+1.00 |
12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Tilly Warren |
4.4 Starting before the starting signal - misc |
|
Paula Mellor |
7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks - Breast |
|
Ellie Greenwood |
4.4 Starting before the starting signal - misc |
|
Alice Scherdel |
Did Not Compete |
Event 105 Boys 13yrs 50m Butterfly
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
S Axholme |
36.20 |
32.10 |
6.0 |
-4.10 |
2 |
Ty Burrell |
Sheffield Cty |
37.57 |
36.26 |
5.0 |
-1.31 |
3 |
Jacob Clements |
Rotherham |
43.15 |
38.12 |
4.0 |
-5.03 |
4 |
Jack Hurdman |
Skegness |
NT |
38.35 |
3.0 |
npt |
5 |
Nathan McMaster |
Kippax |
53.05 |
38.81 |
2.0 |
-14.24 |
6 |
Thomas Crow |
S Axholme |
38.83 |
38.84 |
1.0 |
+0.01 |
7 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
39.31 |
40.48 |
|
+1.17 |
8 |
Tom Harris |
Armthorpe |
46.86 |
42.18 |
|
-4.68 |
9 |
Lance Holdom |
Gainsborough |
NT |
48.76 |
|
npt |
13 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Joshua Saunders |
4.4 Starting before the starting signal - misc |
Event 106 Girls 14, 15,16yrs & Over 50m Butterfly
|
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
31.30 |
31.78 |
6.0 |
+0.48 |
2 |
Mia Hunt |
Retford |
33.69 |
33.40 |
5.0 |
-0.29 |
3 |
Lauren Watson |
S Axholme |
36.27 |
34.54 |
4.0 |
-1.73 |
4 |
Isabelle Clark |
Rossington |
33.60 |
34.85 |
3.0 |
+1.25 |
5 |
Ella Williams |
Sheffield Cty |
38.13 |
36.50 |
2.0 |
-1.63 |
6 |
Lucie Blades |
Gainsborough |
35.18 |
36.87 |
1.0 |
+1.69 |
7 |
Alicia Cole |
Dearne Vy |
36.91 |
37.02 |
|
+0.11 |
8 |
Ellie Jackson |
Rossington |
36.46 |
38.41 |
|
+1.95 |
9 |
Lydia Tomlinson |
Gainsborough |
43.19 |
40.62 |
|
-2.57 |
15 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Elizabeth Dawson |
Sheffield Cty |
31.54 |
32.54 |
6.0 |
+1.00 |
2 |
Hannah Buckley |
Selby |
32.59 |
33.91 |
5.0 |
+1.32 |
3 |
Harriet Webster |
Gainsborough |
35.30 |
34.58 |
4.0 |
-0.72 |
4 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
36.00 |
35.60 |
3.0 |
-0.40 |
5 |
Megan Moore |
Selby |
37.49 |
37.25 |
2.0 |
-0.24 |
6 |
Lauren Carr |
Kippax |
38.30 |
37.65 |
1.0 |
-0.65 |
7 |
Hollie Pinder S9, Sb8, Sm9 |
Adwick |
54.05 |
55.78 |
|
+1.73 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
32.74 |
32.78 |
6.0 |
+0.04 |
2 |
Leesha Bentley |
Adwick |
34.20 |
33.08 |
5.0 |
-1.12 |
3 |
Megan Hunt |
Retford |
33.72 |
33.28 |
4.0 |
-0.44 |
4 |
Tia-Mae Burden |
Selby |
34.99 |
34.34 |
3.0 |
-0.65 |
5 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
33.86 |
35.15 |
2.0 |
+1.29 |
6 |
Sophie Grierson |
Gainsborough |
35.90 |
36.36 |
1.0 |
+0.46 |
7 |
Brianna Underwood |
Adwick |
34.99 |
36.58 |
|
+1.59 |
Event 107 Boys 9yrs 50m Freestyle
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Kelsall |
Edlington |
40.13 |
38.98 |
6.0 |
-1.15 |
2 |
Harrison Maskrey |
Adwick |
42.45 |
39.45 |
5.0 |
-3.00 |
3 |
Casper Watkinson |
Adwick |
44.64 |
42.66 |
4.0 |
-1.98 |
4 |
William Kielty |
Calv&Bing |
46.99 |
47.72 |
3.0 |
+0.73 |
5 |
Ben McCready |
Sheffield Cty |
50.42 |
48.50 |
2.0 |
-1.92 |
6 |
James McCready |
Sheffield Cty |
52.60 |
48.61 |
1.0 |
-3.99 |
7 |
William Jinks |
Armthorpe |
53.55 |
52.63 |
|
-0.92 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Luke Gilliver |
Dearne Vy |
38.99 |
34.99 |
|
-4.00 |
2 |
Nicholas Honeybone |
Armthorpe |
39.00 |
35.06 |
|
-3.94 |
3 |
Jesse Goodwin |
Adwick |
40.57 |
36.22 |
|
-4.35 |
4 |
George Ellis |
Rotherham |
39.00 |
36.47 |
|
-2.53 |
Event 108 Girls 10yrs 50m Freestyle
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
38.25 |
37.81 |
6.0 |
-0.44 |
2 |
Niamh Allen |
Adwick |
39.80 |
38.33 |
5.0 |
-1.47 |
3 |
Lucy Clements |
Rotherham |
41.15 |
38.96 |
4.0 |
-2.19 |
4 |
Charlie-Lou Finch |
Adwick |
42.33 |
38.97 |
3.0 |
-3.36 |
5 |
Isabelle Clark |
Skegness |
39.98 |
40.09 |
2.0 |
+0.11 |
6 |
Thalia Woods |
Armthorpe |
41.84 |
40.13 |
1.0 |
-1.71 |
7 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
40.67 |
40.17 |
|
-0.50 |
8 |
Melissa Moreno |
Armthorpe |
41.78 |
40.27 |
|
-1.51 |
9 |
Holly Jones |
Adwick |
40.79 |
40.29 |
|
-0.50 |
10 |
Hannah Read |
Chapeltown |
43.95 |
40.42 |
|
-3.53 |
11 |
Zara Chappell |
Adwick |
39.89 |
40.68 |
|
+0.79 |
12 |
Amelia Longden |
Dearne Vy |
42.40 |
40.77 |
|
-1.63 |
13 |
Amelia Paul |
Adwick |
44.48 |
42.07 |
|
-2.41 |
14 |
Hannah Croker |
Rotherham |
45.02 |
42.71 |
|
-2.31 |
15 |
Amy Holt |
Skegness |
48.80 |
43.90 |
|
-4.90 |
16 |
Amelia Wordsworth |
Adwick |
42.06 |
44.21 |
|
+2.15 |
17 |
Keisha Carrington |
Gainsborough |
42.03 |
44.62 |
|
+2.59 |
18 |
Hannah Smith |
Kippax |
47.07 |
45.01 |
|
-2.06 |
19 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
52.86 |
45.09 |
|
-7.77 |
20 |
Caitlin Weir |
S Axholme |
50.88 |
45.12 |
|
-5.76 |
21 |
Kate Neal |
Kippax |
47.31 |
45.25 |
|
-2.06 |
22 |
Abigail Osborne |
Gainsborough |
51.74 |
45.50 |
|
-6.24 |
23 |
Charlotte Dewick |
Gainsborough |
45.58 |
45.54 |
|
-0.04 |
24 |
Cara Thomas |
Adwick |
51.25 |
46.48 |
|
-4.77 |
25 |
Libby Bamforth |
Rotherham |
53.09 |
47.44 |
|
-5.65 |
26 |
Holly McMaster |
Rotherham |
48.94 |
48.08 |
|
-0.86 |
27 |
Georgia Sutherland |
Tigers |
51.72 |
49.06 |
|
-2.66 |
28 |
Megan Checkley |
Kippax |
49.95 |
50.04 |
|
+0.09 |
29 |
Natalia Bradwell |
S Axholme |
50.10 |
53.54 |
|
+3.44 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucie Savage |
Adwick |
38.00 |
34.08 |
|
-3.92 |
2 |
Elvie Warburton |
Sheffield Cty |
41.18 |
35.32 |
|
-5.86 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Imogen Newman |
5.2 Did- not touch wall at the turn or finish - Free |
Event 109 Boys 11yrs 100m Ind Medley
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua Cusack-Hughes |
Adwick |
1:27.44 |
1:24.29 |
6.0 |
-3.15 |
2 |
Jack Torrington |
Adwick |
1:29.83 |
1:28.36 |
5.0 |
-1.47 |
3 |
Andrew Garbutt |
Armthorpe |
1:32.37 |
1:28.61 |
4.0 |
-3.76 |
4 |
Cody Watkinson |
Adwick |
1:33.91 |
1:30.39 |
3.0 |
-3.52 |
5 |
Bradley Wilson |
Chapeltown |
1:36.41 |
1:34.97 |
2.0 |
-1.44 |
6 |
Harry Buttrick |
S Axholme |
1:43.04 |
1:38.73 |
1.0 |
-4.31 |
7 |
Harry Hanson |
Rotherham |
1:35.34 |
1:42.01 |
|
+6.67 |
8 |
Bradley Holdom |
Gainsborough |
NT |
1:46.83 |
|
npt |
9 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
1:49.04 |
1:48.02 |
|
-1.02 |
11 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alex Hodkinson |
Did Not Compete |
Event 110 Girls 12yrs 100m Ind Medley
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Maisie Helsby |
Chapeltown |
1:25.02 |
1:19.20 |
6.0 |
-5.82 |
2 |
Annie Wilson |
S Axholme |
1:21.50 |
1:19.28 |
5.0 |
-2.22 |
3 |
Isabelle Speed |
Stocksbridge |
1:26.13 |
1:24.43 |
4.0 |
-1.70 |
4 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
1:25.12 |
1:26.11 |
3.0 |
+0.99 |
5 |
Molly Warr |
S Axholme |
1:28.82 |
1:26.39 |
2.0 |
-2.43 |
6 |
Holly Thomas |
Sheffield Cty |
1:36.09 |
1:27.61 |
1.0 |
-8.48 |
7 |
Isobel Tuckwood |
Rotherham |
1:27.58 |
1:28.97 |
|
+1.39 |
7 |
Millie Purchase |
Tigers |
1:30.02 |
1:28.97 |
|
-1.05 |
9 |
Paula Mellor |
Dearne Vy |
1:31.39 |
1:29.50 |
|
-1.89 |
10 |
Bethan Credland |
Adwick |
1:29.00 |
1:29.63 |
|
+0.63 |
11 |
Eleanor Lakin |
Armthorpe |
1:31.36 |
1:29.76 |
|
-1.60 |
12 |
Sophie Bourne |
Sheffield Cty |
1:34.48 |
1:30.07 |
|
-4.41 |
13 |
Millie Quinn |
Sheffield Cty |
1:32.00 |
1:31.03 |
|
-0.97 |
14 |
Abigail Hackney |
Gainsborough |
1:40.34 |
1:31.44 |
|
-8.90 |
15 |
Hannah Barker |
S Axholme |
1:35.37 |
1:32.60 |
|
-2.77 |
16 |
Olivia Mence |
Selby |
1:36.89 |
1:33.96 |
|
-2.93 |
17 |
Molly Hutchinson |
Chapeltown |
1:39.84 |
1:38.00 |
|
-1.84 |
18 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
1:40.94 |
1:41.38 |
|
+0.44 |
19 |
Keira Bainbridge |
Dearne Vy |
1:44.84 |
1:48.93 |
|
+4.09 |
12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Cerys Thomas |
7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks - Breast |
|
Tilly Warren |
6.5 Not on back when leaving wall - Back |
|
Alice Scherdel |
Did Not Compete |
Event 111 Boys 13yrs 100m Backstroke
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jamie Whetton |
Adwick |
1:26.44 |
1:20.18 |
6.0 |
-6.26 |
2 |
Kristopher Asher |
S Axholme |
1:27.29 |
1:21.59 |
5.0 |
-5.70 |
3 |
Nathan McMaster |
Kippax |
1:24.72 |
1:22.71 |
4.0 |
-2.01 |
4 |
Ty Burrell |
Sheffield Cty |
1:24.83 |
1:24.58 |
3.0 |
-0.25 |
5 |
Jack Hurdman |
Skegness |
1:47.00 |
1:25.72 |
2.0 |
-21.28 |
6 |
Tom Harris |
Armthorpe |
1:39.21 |
1:33.17 |
1.0 |
-6.04 |
7 |
Lance Holdom |
Gainsborough |
1:54.09 |
1:41.23 |
|
-12.86 |
13 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joshua Saunders |
Chapeltown |
1:38.52 |
1:16.22 |
|
-22.30 |
2 |
Jacob Clements |
Rotherham |
1:25.50 |
1:17.84 |
|
-7.66 |
Event 112 Girls 14, 15,16yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
14 | 15 | 16+ | |
B | 1:15.00 | 1:12.00 | 1:12.00 | |
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Mia Hunt |
Retford |
1:18.68 |
1:17.11 |
6.0 |
-1.57 |
2 |
Isabelle Clark |
Rossington |
1:18.00 |
1:17.65 |
5.0 |
-0.35 |
3 |
Alicia Cole |
Dearne Vy |
1:19.60 |
1:21.10 |
4.0 |
+1.50 |
4 |
Lauren Watson |
S Axholme |
1:26.01 |
1:21.22 |
3.0 |
-4.79 |
5 |
Lydia Tomlinson |
Gainsborough |
1:24.80 |
1:25.62 |
2.0 |
+0.82 |
6 |
Ellie Jackson |
Rossington |
1:27.20 |
1:28.57 |
1.0 |
+1.37 |
7 |
Leah Cragg |
Chapeltown |
1:28.90 |
1:31.56 |
|
+2.66 |
14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
1:18.00 |
1:11.79 |
|
-6.21 |
15 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
1:15.36 |
1:15.44 |
6.0 |
+0.08 |
2 |
Elizabeth Dawson |
Sheffield Cty |
1:15.68 |
1:17.27 |
5.0 |
+1.59 |
3 |
Lauren Carr |
Kippax |
1:33.52 |
1:21.66 |
4.0 |
-11.86 |
4 |
Jessica Hutchinson |
Chapeltown |
1:32.74 |
1:23.87 |
3.0 |
-8.87 |
5 |
Hollie Pinder S9, Sb8, Sm9 |
Adwick |
1:50.15 |
1:44.07 |
2.0 |
-6.08 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leesha Bentley |
Adwick |
1:15.15 |
1:13.67 |
6.0 |
-1.48 |
2 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
1:15.00 |
1:16.60 |
5.0 |
+1.60 |
3 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
1:17.52 |
1:18.63 |
4.0 |
+1.11 |
4 |
Brianna Underwood |
Adwick |
1:22.78 |
1:27.27 |
3.0 |
+4.49 |
Event 113 Boys 9yrs 50m Breaststroke
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Kelsall |
Edlington |
56.89 |
54.07 |
6.0 |
-2.82 |
2 |
Jesse Goodwin |
Adwick |
58.25 |
54.11 |
5.0 |
-4.14 |
3 |
Casper Watkinson |
Adwick |
58.91 |
55.65 |
4.0 |
-3.26 |
4 |
Harrison Maskrey |
Adwick |
1:01.81 |
57.68 |
3.0 |
-4.13 |
5 |
William Kielty |
Calv&Bing |
1:00.40 |
59.29 |
2.0 |
-1.11 |
6 |
James McCready |
Sheffield Cty |
1:06.36 |
1:02.28 |
1.0 |
-4.08 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Nicholas Honeybone |
Armthorpe |
53.00 |
44.81 |
|
-8.19 |
2 |
Luke Gilliver |
Dearne Vy |
53.00 |
47.69 |
|
-5.31 |
3 |
George Ellis |
Rotherham |
53.92 |
50.74 |
|
-3.18 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ben McCready |
7.6 Did not touch with both hands or touch not simultaneous at turn - Breast |
|
William Jinks |
7.6 Did not touch with both hands or touch not simultaneous at turn - Breast |
Event 114 Girls 10yrs 50m Breaststroke
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thalia Woods |
Armthorpe |
51.00 |
49.71 |
6.0 |
-1.29 |
2 |
Lucie Savage |
Adwick |
51.00 |
49.82 |
5.0 |
-1.18 |
3 |
Elvie Warburton |
Sheffield Cty |
53.24 |
50.19 |
3.5 |
-3.05 |
3 |
Zara Chappell |
Adwick |
52.13 |
50.19 |
3.5 |
-1.94 |
5 |
Hannah Read |
Chapeltown |
53.30 |
51.06 |
2.0 |
-2.24 |
6 |
Lucy Clements |
Rotherham |
53.16 |
51.60 |
1.0 |
-1.56 |
7 |
Isabel Dearden |
Rotherham |
58.56 |
51.66 |
|
-6.90 |
8 |
Melissa Moreno |
Armthorpe |
53.07 |
51.75 |
|
-1.32 |
9 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
56.20 |
54.25 |
|
-1.95 |
10 |
Amelia Longden |
Dearne Vy |
59.10 |
56.06 |
|
-3.04 |
11 |
Amelia Paul |
Adwick |
1:01.54 |
56.40 |
|
-5.14 |
12 |
Libby Bamforth |
Rotherham |
56.28 |
56.49 |
|
+0.21 |
13 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
54.22 |
56.51 |
|
+2.29 |
13 |
Isabelle Clark |
Skegness |
57.30 |
56.51 |
|
-0.79 |
15 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
1:02.17 |
56.96 |
|
-5.21 |
16 |
Amelia Wordsworth |
Adwick |
57.15 |
57.29 |
|
+0.14 |
17 |
Niamh Allen |
Adwick |
1:01.00 |
57.92 |
|
-3.08 |
18 |
Hannah Croker |
Rotherham |
1:00.88 |
59.54 |
|
-1.34 |
19 |
Holly Jones |
Adwick |
1:04.97 |
59.63 |
|
-5.34 |
20 |
Hannah Smith |
Kippax |
1:01.59 |
59.84 |
|
-1.75 |
21 |
Natalia Bradwell |
S Axholme |
57.05 |
1:01.52 |
|
+4.47 |
22 |
Caitlin Weir |
S Axholme |
1:04.50 |
1:02.83 |
|
-1.67 |
23 |
Abigail Osborne |
Gainsborough |
1:07.50 |
1:04.04 |
|
-3.46 |
24 |
Megan Checkley |
Kippax |
1:07.50 |
1:06.17 |
|
-1.33 |
25 |
Cara Thomas |
Adwick |
59.00 |
1:11.42 |
|
+12.42 |
26 |
Georgia Sutherland |
Tigers |
1:08.31 |
1:15.95 |
|
+7.64 |
27 |
Imogen Newman |
Skegness |
1:17.50 |
1:17.88 |
|
+0.38 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Charlie-Lou Finch |
Adwick |
52.21 |
49.43 |
|
-2.78 |
Event 115 Boys 11yrs 50m Butterfly
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua Cusack-Hughes |
Adwick |
37.84 |
37.61 |
6.0 |
-0.23 |
2 |
Andrew Garbutt |
Armthorpe |
41.77 |
41.61 |
5.0 |
-0.16 |
3 |
Jack Torrington |
Adwick |
43.17 |
41.71 |
4.0 |
-1.46 |
4 |
Cody Watkinson |
Adwick |
43.68 |
43.20 |
3.0 |
-0.48 |
5 |
Harry Buttrick |
S Axholme |
44.81 |
44.95 |
2.0 |
+0.14 |
6 |
Bradley Wilson |
Chapeltown |
44.24 |
46.10 |
1.0 |
+1.86 |
7 |
Bradley Holdom |
Gainsborough |
NT |
49.81 |
|
npt |
8 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
55.74 |
50.23 |
|
-5.51 |
9 |
Harry Hanson |
Rotherham |
50.62 |
52.75 |
|
+2.13 |
11 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alex Hodkinson |
Did Not Compete |
Event 116 Girls 12yrs 50m Butterfly
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Maisie Helsby |
Chapeltown |
39.33 |
37.43 |
6.0 |
-1.90 |
2 |
Annie Wilson |
S Axholme |
38.80 |
37.65 |
5.0 |
-1.15 |
3 |
Molly Warr |
S Axholme |
37.40 |
38.14 |
4.0 |
+0.74 |
4 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
38.58 |
39.17 |
3.0 |
+0.59 |
5 |
Isobel Tuckwood |
Rotherham |
39.47 |
39.37 |
2.0 |
-0.10 |
6 |
Katie Stringer |
Adwick |
40.32 |
39.78 |
1.0 |
-0.54 |
7 |
Holly Thomas |
Sheffield Cty |
44.90 |
40.52 |
|
-4.38 |
8 |
Isabelle Speed |
Stocksbridge |
40.60 |
40.76 |
|
+0.16 |
9 |
Cerys Thomas |
Adwick |
45.75 |
41.19 |
|
-4.56 |
10 |
Molly Hutchinson |
Chapeltown |
47.42 |
41.38 |
|
-6.04 |
11 |
Paula Mellor |
Dearne Vy |
43.27 |
41.70 |
|
-1.57 |
12 |
Amelia Scanlan |
Armthorpe |
43.31 |
42.00 |
|
-1.31 |
13 |
Bethan Credland |
Adwick |
41.38 |
42.13 |
|
+0.75 |
14 |
Eleanor Lakin |
Armthorpe |
44.49 |
43.22 |
|
-1.27 |
15 |
Hannah Barker |
S Axholme |
51.96 |
44.14 |
|
-7.82 |
16 |
Sophie Bourne |
Sheffield Cty |
43.98 |
44.64 |
|
+0.66 |
17 |
Millie Purchase |
Tigers |
46.71 |
45.59 |
|
-1.12 |
18 |
Olivia Mence |
Selby |
51.52 |
48.08 |
|
-3.44 |
19 |
Elizabeth Wilson |
Gainsborough |
NT |
48.52 |
|
npt |
20 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
49.46 |
52.30 |
|
+2.84 |
12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alice Scherdel |
Did Not Compete |
Event 117 Boys 13yrs 100m Freestyle
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
S Axholme |
1:14.94 |
1:08.20 |
6.0 |
-6.74 |
2 |
Jacob Clements |
Rotherham |
1:13.14 |
1:08.62 |
5.0 |
-4.52 |
3 |
Joshua Saunders |
Chapeltown |
1:12.91 |
1:08.63 |
4.0 |
-4.28 |
4 |
Thomas Crow |
S Axholme |
1:10.81 |
1:09.24 |
3.0 |
-1.57 |
5 |
Nile Michael |
Selby |
1:23.51 |
1:10.37 |
2.0 |
-13.14 |
6 |
Jamie Whetton |
Adwick |
1:21.71 |
1:12.05 |
1.0 |
-9.66 |
7 |
Jack Hurdman |
Skegness |
1:21.98 |
1:12.06 |
|
-9.92 |
8 |
Ty Burrell |
Sheffield Cty |
1:15.56 |
1:12.74 |
|
-2.82 |
9 |
Nathan McMaster |
Kippax |
1:15.99 |
1:13.24 |
|
-2.75 |
10 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
1:15.58 |
1:14.63 |
|
-0.95 |
11 |
Tom Harris |
Armthorpe |
1:29.62 |
1:21.86 |
|
-7.76 |
12 |
Lance Holdom |
Gainsborough |
1:36.56 |
1:28.15 |
|
-8.41 |
Event 118 Girls 14, 15,16yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
14 | 15 | 16+ | |
B | 1:03.50 | 1:02.00 | 1:02.00 | |
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
1:06.50 |
1:04.77 |
6.0 |
-1.73 |
2 |
Isabelle Clark |
Rossington |
1:06.50 |
1:08.52 |
5.0 |
+2.02 |
3 |
Lauren Watson |
S Axholme |
1:07.02 |
1:08.88 |
4.0 |
+1.86 |
4 |
Ella Williams |
Sheffield Cty |
1:09.01 |
1:09.22 |
3.0 |
+0.21 |
5 |
Alicia Cole |
Dearne Vy |
1:08.46 |
1:09.77 |
2.0 |
+1.31 |
6 |
Lucie Blades |
Gainsborough |
1:09.95 |
1:10.48 |
1.0 |
+0.53 |
7 |
Ellie Jackson |
Rossington |
1:13.42 |
1:11.22 |
|
-2.20 |
8 |
Leah Cragg |
Chapeltown |
1:24.29 |
1:18.69 |
|
-5.60 |
9 |
Lydia Tomlinson |
Gainsborough |
1:17.79 |
1:20.09 |
|
+2.30 |
15 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Buckley |
Selby |
1:05.35 |
1:05.76 |
6.0 |
+0.41 |
2 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
1:08.10 |
1:08.65 |
5.0 |
+0.55 |
3 |
Harriet Webster |
Gainsborough |
1:12.40 |
1:10.58 |
4.0 |
-1.82 |
4 |
Megan Moore |
Selby |
1:10.95 |
1:12.78 |
3.0 |
+1.83 |
5 |
Lauren Carr |
Kippax |
1:16.87 |
1:14.20 |
2.0 |
-2.67 |
6 |
Emily Gilliver |
Dearne Vy |
1:15.39 |
1:16.67 |
1.0 |
+1.28 |
7 |
Hollie Pinder S9, Sb8, Sm9 |
Adwick |
1:32.39 |
1:36.10 |
|
+3.71 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tia-Mae Burden |
Selby |
1:05.30 |
1:05.53 |
6.0 |
+0.23 |
2 |
Leesha Bentley |
Adwick |
1:06.74 |
1:07.19 |
5.0 |
+0.45 |
3 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
1:05.97 |
1:07.27 |
4.0 |
+1.30 |
4 |
Megan Hunt |
Retford |
1:08.77 |
1:08.70 |
3.0 |
-0.07 |
5 |
Brianna Underwood |
Adwick |
1:07.88 |
1:09.93 |
2.0 |
+2.05 |
6 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
1:08.05 |
1:10.49 |
1.0 |
+2.44 |
Event 119 Boys 9yrs 100m Ind Medley
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jesse Goodwin |
Adwick |
1:43.68 |
1:35.51 |
6.0 |
-8.17 |
2 |
Jack Kelsall |
Edlington |
1:48.72 |
1:43.00 |
5.0 |
-5.72 |
3 |
Harrison Maskrey |
Adwick |
1:56.07 |
1:44.14 |
4.0 |
-11.93 |
4 |
Casper Watkinson |
Adwick |
1:51.83 |
1:45.00 |
3.0 |
-6.83 |
5 |
William Kielty |
Calv&Bing |
1:48.22 |
1:53.76 |
2.0 |
+5.54 |
6 |
William Jinks |
Armthorpe |
2:10.35 |
2:14.12 |
1.0 |
+3.77 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Luke Gilliver |
Dearne Vy |
1:36.00 |
1:29.35 |
|
-6.65 |
2 |
Nicholas Honeybone |
Armthorpe |
1:36.00 |
1:30.49 |
|
-5.51 |
3 |
George Ellis |
Rotherham |
1:41.61 |
1:31.45 |
|
-10.16 |
Event 120 Girls 10yrs 100m Ind Medley
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Elvie Warburton |
Sheffield Cty |
1:53.89 |
1:36.16 |
6.0 |
-17.73 |
2 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
1:48.71 |
1:38.16 |
5.0 |
-10.55 |
3 |
Zara Chappell |
Adwick |
1:36.16 |
1:38.49 |
4.0 |
+2.33 |
4 |
Lucy Clements |
Rotherham |
1:41.18 |
1:39.06 |
3.0 |
-2.12 |
5 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
1:43.32 |
1:39.38 |
2.0 |
-3.94 |
6 |
Melissa Moreno |
Armthorpe |
1:38.37 |
1:39.45 |
1.0 |
+1.08 |
7 |
Thalia Woods |
Armthorpe |
1:44.49 |
1:40.77 |
|
-3.72 |
8 |
Hannah Read |
Chapeltown |
1:52.69 |
1:41.00 |
|
-11.69 |
9 |
Isabelle Clark |
Skegness |
1:48.35 |
1:41.60 |
|
-6.75 |
10 |
Niamh Allen |
Adwick |
1:44.61 |
1:41.93 |
|
-2.68 |
11 |
Isabel Dearden |
Rotherham |
1:57.00 |
1:41.94 |
|
-15.06 |
12 |
Charlie-Lou Finch |
Adwick |
1:50.47 |
1:42.15 |
|
-8.32 |
13 |
Amelia Wordsworth |
Adwick |
1:47.08 |
1:48.33 |
|
+1.25 |
14 |
Hannah Croker |
Rotherham |
1:51.42 |
1:49.50 |
|
-1.92 |
15 |
Holly Jones |
Adwick |
1:59.08 |
1:49.82 |
|
-9.26 |
16 |
Amelia Paul |
Adwick |
1:50.83 |
1:49.99 |
|
-0.84 |
17 |
Charlotte Dewick |
Gainsborough |
1:59.59 |
1:51.02 |
|
-8.57 |
18 |
Keisha Carrington |
Gainsborough |
1:51.06 |
1:51.82 |
|
+0.76 |
19 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
1:58.89 |
1:53.48 |
|
-5.41 |
20 |
Hannah Smith |
Kippax |
2:07.11 |
1:54.49 |
|
-12.62 |
21 |
Libby Bamforth |
Rotherham |
1:55.00 |
1:55.14 |
|
+0.14 |
22 |
Kate Neal |
Kippax |
2:05.67 |
1:55.83 |
|
-9.84 |
23 |
Cara Thomas |
Adwick |
2:03.90 |
1:59.34 |
|
-4.56 |
24 |
Megan Checkley |
Kippax |
2:08.57 |
2:00.67 |
|
-7.90 |
25 |
Caitlin Weir |
S Axholme |
1:55.70 |
2:03.45 |
|
+7.75 |
26 |
Natalia Bradwell |
S Axholme |
1:59.60 |
2:04.62 |
|
+5.02 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Dzulija Karnevska |
Armthorpe |
1:34.20 |
1:26.66 |
|
-7.54 |
2 |
Lucie Savage |
Adwick |
1:32.00 |
1:28.60 |
|
-3.40 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Amy Holt |
7.3 Hands brought back beyond hip line (except after first stroke following start/turn) - Breast |
|
Abigail Osborne |
6.5 Not on back when leaving wall - Back |
Event 121 Boys 11yrs 50m Backstroke
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Bradley Holdom |
Gainsborough |
NT |
48.18 |
6.0 |
npt |
2 |
Alex Hodkinson |
Tigers |
49.31 |
48.31 |
5.0 |
-1.00 |
3 |
Zane Cheetham |
Rotherham |
55.00 |
49.03 |
4.0 |
-5.97 |
4 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
48.73 |
49.61 |
3.0 |
+0.88 |
11 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joshua Cusack-Hughes |
Adwick |
45.00 |
39.17 |
|
-5.83 |
2 |
Jack Torrington |
Adwick |
45.00 |
41.28 |
|
-3.72 |
3 |
Cody Watkinson |
Adwick |
45.00 |
41.32 |
|
-3.68 |
11 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Andrew Garbutt |
6.5 Turn not performed immediately - Back |
|
Harry Hanson |
Did Not Compete |
Event 122 Girls 12yrs 50m Backstroke
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isabelle Speed |
Stocksbridge |
41.84 |
40.06 |
6.0 |
-1.78 |
2 |
Maisie Helsby |
Chapeltown |
41.71 |
40.21 |
5.0 |
-1.50 |
3 |
Millie Quinn |
Sheffield Cty |
41.82 |
40.55 |
4.0 |
-1.27 |
4 |
Philippa Thomas |
Sheffield Cty |
44.77 |
41.42 |
3.0 |
-3.35 |
5 |
Abigail Hackney |
Gainsborough |
44.15 |
41.85 |
2.0 |
-2.30 |
6 |
Olivia Mence |
Selby |
43.85 |
41.98 |
1.0 |
-1.87 |
7 |
Millie Purchase |
Tigers |
42.82 |
42.12 |
|
-0.70 |
8 |
Paula Mellor |
Dearne Vy |
41.50 |
42.34 |
|
+0.84 |
9 |
Sophie Bourne |
Sheffield Cty |
42.64 |
42.49 |
|
-0.15 |
10 |
Eleanor Lakin |
Armthorpe |
42.52 |
43.18 |
|
+0.66 |
11 |
Hannah Barker |
S Axholme |
44.44 |
44.06 |
|
-0.38 |
12 |
Tilly Warren |
Gainsborough |
49.30 |
44.46 |
|
-4.84 |
13 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
45.76 |
45.26 |
|
-0.50 |
14 |
Cerys Thomas |
Adwick |
44.92 |
45.36 |
|
+0.44 |
15 |
Lucy Moore |
Selby |
46.26 |
45.50 |
|
-0.76 |
16 |
Neve Burden |
Selby |
44.54 |
45.81 |
|
+1.27 |
17 |
Ellie Greenwood |
Chapeltown |
49.71 |
46.09 |
|
-3.62 |
18 |
Neave Kielty |
Calv&Bing |
47.15 |
46.34 |
|
-0.81 |
19 |
Keira Bainbridge |
Dearne Vy |
48.25 |
49.01 |
|
+0.76 |
20 |
Elizabeth Wilson |
Gainsborough |
NT |
51.20 |
|
npt |
12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Bethan Credland |
Adwick |
41.80 |
37.85 |
|
-3.95 |
2 |
Katie Stringer |
Adwick |
41.50 |
38.08 |
|
-3.42 |
12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alice Scherdel |
Did Not Compete |
Event 123 Boys 13yrs 100m Breaststroke
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jamie Whetton |
Adwick |
1:35.85 |
1:27.19 |
6.0 |
-8.66 |
2 |
Kristopher Asher |
S Axholme |
1:38.19 |
1:33.43 |
5.0 |
-4.76 |
3 |
Thomas Crow |
S Axholme |
1:36.36 |
1:38.42 |
4.0 |
+2.06 |
4 |
Nile Michael |
Selby |
1:53.71 |
1:39.16 |
3.0 |
-14.55 |
5 |
Nathan McMaster |
Kippax |
1:37.29 |
1:39.64 |
2.0 |
+2.35 |
6 |
Tom Harris |
Armthorpe |
1:44.58 |
1:41.22 |
1.0 |
-3.36 |
7 |
Ty Burrell |
Sheffield Cty |
1:48.49 |
1:42.90 |
|
-5.59 |
8 |
Lance Holdom |
Gainsborough |
NT |
1:53.04 |
|
npt |
Event 124 Girls 14, 15,16yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
14 | 15 | 16+ | |
B | 1:24.50 | 1:23.00 | 1:23.00 | |
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alicia Cole |
Dearne Vy |
1:27.50 |
1:25.53 |
6.0 |
-1.97 |
2 |
Ella Williams |
Sheffield Cty |
1:29.17 |
1:27.77 |
5.0 |
-1.40 |
3 |
Isabelle Clark |
Rossington |
1:27.50 |
1:28.30 |
4.0 |
+0.80 |
4 |
Lauren Watson |
S Axholme |
1:33.07 |
1:29.94 |
3.0 |
-3.13 |
5 |
Mia Hunt |
Retford |
1:30.79 |
1:32.66 |
2.0 |
+1.87 |
6 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
1:28.63 |
1:33.33 |
1.0 |
+4.70 |
7 |
Lucie Blades |
Gainsborough |
1:31.49 |
1:33.56 |
|
+2.07 |
8 |
Ellie Jackson |
Rossington |
1:38.07 |
1:38.87 |
|
+0.80 |
15 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lauren Carr |
Kippax |
1:40.88 |
1:33.28 |
6.0 |
-7.60 |
2 |
Megan Moore |
Selby |
1:30.50 |
1:33.54 |
5.0 |
+3.04 |
3 |
Emily Gilliver |
Dearne Vy |
1:30.59 |
1:36.31 |
4.0 |
+5.72 |
4 |
Jessica Hutchinson |
Chapeltown |
1:36.91 |
1:38.81 |
3.0 |
+1.90 |
5 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
1:40.00 |
1:40.14 |
2.0 |
+0.14 |
6 |
Hollie Pinder S9, Sb8, Sm9 |
Adwick |
2:26.32 |
2:42.54 |
1.0 |
+16.22 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
1:27.50 |
1:26.91 |
6.0 |
-0.59 |
2 |
Brianna Underwood |
Adwick |
1:26.00 |
1:27.33 |
5.0 |
+1.33 |
3 |
Tia-Mae Burden |
Selby |
1:32.50 |
1:29.81 |
4.0 |
-2.69 |
4 |
Megan Hunt |
Retford |
1:27.13 |
1:29.89 |
3.0 |
+2.76 |
5 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
1:27.08 |
1:32.53 |
2.0 |
+5.45 |
6 |
Leesha Bentley |
Adwick |
1:30.69 |
1:32.90 |
1.0 |
+2.21 |
Event 125 Boys 9yrs 50m Butterfly
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Ellis |
Rotherham |
39.69 |
38.43 |
6.0 |
-1.26 |
2 |
Luke Gilliver |
Dearne Vy |
40.97 |
41.15 |
5.0 |
+0.18 |
3 |
Nicholas Honeybone |
Armthorpe |
43.31 |
43.80 |
4.0 |
+0.49 |
4 |
Jesse Goodwin |
Adwick |
50.60 |
47.57 |
3.0 |
-3.03 |
5 |
Jack Kelsall |
Edlington |
56.03 |
49.21 |
2.0 |
-6.82 |
6 |
Casper Watkinson |
Adwick |
1:03.71 |
57.70 |
1.0 |
-6.01 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Harrison Maskrey |
8.3 Alternating movement of legs - Fly |
|
William Kielty |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
Event 126 Girls 10yrs 50m Butterfly
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucie Savage |
Adwick |
40.52 |
41.22 |
6.0 |
+0.70 |
2 |
Dzulija Karnevska |
Armthorpe |
42.65 |
41.53 |
5.0 |
-1.12 |
3 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
43.92 |
45.81 |
4.0 |
+1.89 |
4 |
Elvie Warburton |
Sheffield Cty |
54.88 |
46.22 |
3.0 |
-8.66 |
5 |
Kate Neal |
Kippax |
49.78 |
46.72 |
2.0 |
-3.06 |
6 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
43.53 |
46.74 |
1.0 |
+3.21 |
7 |
Lucy Clements |
Rotherham |
49.80 |
47.37 |
|
-2.43 |
8 |
Hannah Read |
Chapeltown |
52.54 |
47.48 |
|
-5.06 |
9 |
Melissa Moreno |
Armthorpe |
47.76 |
48.73 |
|
+0.97 |
10 |
Niamh Allen |
Adwick |
51.99 |
49.32 |
|
-2.67 |
11 |
Zara Chappell |
Adwick |
46.03 |
50.59 |
|
+4.56 |
12 |
Charlie-Lou Finch |
Adwick |
51.81 |
50.78 |
|
-1.03 |
13 |
Thalia Woods |
Armthorpe |
1:08.53 |
52.21 |
|
-16.32 |
14 |
Amelia Wordsworth |
Adwick |
47.05 |
53.36 |
|
+6.31 |
15 |
Hannah Croker |
Rotherham |
1:01.98 |
54.05 |
|
-7.93 |
16 |
Keisha Carrington |
Gainsborough |
55.13 |
56.06 |
|
+0.93 |
17 |
Amelia Paul |
Adwick |
55.65 |
57.49 |
|
+1.84 |
18 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
1:05.32 |
58.41 |
|
-6.91 |
19 |
Megan Checkley |
Kippax |
1:08.48 |
1:02.79 |
|
-5.69 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Isabel Dearden |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
|
Isabelle Clark |
8.4 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated - Fly |
|
Charlotte Dewick |
8.3 Alternating movement of legs - Fly |
|
Cara Thomas |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
|
Caitlin Weir |
Did Not Compete |
Event 127 Boys 11yrs 50m Freestyle
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Andrew Garbutt |
Armthorpe |
35.50 |
36.08 |
6.0 |
+0.58 |
2 |
Cody Watkinson |
Adwick |
36.81 |
37.77 |
5.0 |
+0.96 |
3 |
Harry Buttrick |
S Axholme |
42.94 |
38.79 |
4.0 |
-4.15 |
4 |
Bradley Holdom |
Gainsborough |
NT |
39.75 |
3.0 |
npt |
5 |
Alex Hodkinson |
Tigers |
44.75 |
40.98 |
2.0 |
-3.77 |
6 |
Zane Cheetham |
Rotherham |
49.22 |
43.48 |
1.0 |
-5.74 |
7 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
43.96 |
44.45 |
|
+0.49 |
11 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jack Torrington |
Adwick |
35.50 |
33.62 |
|
-1.88 |
2 |
Joshua Cusack-Hughes |
Adwick |
35.60 |
33.71 |
|
-1.89 |
11 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Harry Hanson |
Did Not Compete |
Event 128 Girls 12yrs 50m Freestyle
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Katie Stringer |
Adwick |
33.50 |
32.63 |
6.0 |
-0.87 |
2 |
Annie Wilson |
S Axholme |
33.64 |
32.89 |
5.0 |
-0.75 |
3 |
Millie Purchase |
Tigers |
34.00 |
33.31 |
4.0 |
-0.69 |
4 |
Bethan Credland |
Adwick |
34.64 |
34.15 |
3.0 |
-0.49 |
5 |
Isobel Tuckwood |
Rotherham |
35.87 |
34.44 |
2.0 |
-1.43 |
6 |
Molly Warr |
S Axholme |
35.81 |
35.09 |
1.0 |
-0.72 |
7 |
Philippa Thomas |
Sheffield Cty |
38.83 |
35.82 |
|
-3.01 |
8 |
Molly Hutchinson |
Chapeltown |
39.63 |
35.95 |
|
-3.68 |
9 |
Eleanor Lakin |
Armthorpe |
35.18 |
36.14 |
|
+0.96 |
10 |
Paula Mellor |
Dearne Vy |
36.39 |
36.28 |
|
-0.11 |
11 |
Millie Quinn |
Sheffield Cty |
37.70 |
36.85 |
|
-0.85 |
12 |
Olivia Mence |
Selby |
36.15 |
36.95 |
|
+0.80 |
13 |
Abigail Hackney |
Gainsborough |
38.62 |
36.97 |
|
-1.65 |
14 |
Sophie Bourne |
Sheffield Cty |
39.04 |
37.11 |
|
-1.93 |
15 |
Cerys Thomas |
Adwick |
37.33 |
37.31 |
|
-0.02 |
16 |
Tilly Warren |
Gainsborough |
40.22 |
37.72 |
|
-2.50 |
17 |
Hannah Barker |
S Axholme |
39.36 |
38.37 |
|
-0.99 |
18 |
Elizabeth Wilson |
Gainsborough |
NT |
38.58 |
|
npt |
19 |
Lucy Moore |
Selby |
38.17 |
38.84 |
|
+0.67 |
20 |
Neve Burden |
Selby |
40.00 |
39.86 |
|
-0.14 |
21 |
Keira Bainbridge |
Dearne Vy |
40.07 |
40.73 |
|
+0.66 |
22 |
Neave Kielty |
Calv&Bing |
40.33 |
41.86 |
|
+1.53 |
23 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
42.01 |
41.91 |
|
-0.10 |
12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alice Scherdel |
Did Not Compete |
|
Holly Thomas |
Did Not Compete |
Event 129 Boys 13yrs 100m Ind Medley
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua Saunders |
Chapeltown |
1:20.69 |
1:14.51 |
6.0 |
-6.18 |
2 |
Jacob Clements |
Rotherham |
1:21.32 |
1:19.02 |
5.0 |
-2.30 |
3 |
Kristopher Asher |
S Axholme |
1:22.73 |
1:19.42 |
4.0 |
-3.31 |
4 |
Thomas Crow |
S Axholme |
1:20.08 |
1:22.67 |
3.0 |
+2.59 |
5 |
Ty Burrell |
Sheffield Cty |
1:35.95 |
1:27.11 |
2.0 |
-8.84 |
6 |
Nathan McMaster |
Kippax |
1:36.74 |
1:28.43 |
1.0 |
-8.31 |
7 |
Tom Harris |
Armthorpe |
1:39.17 |
1:33.54 |
|
-5.63 |
8 |
Lance Holdom |
Gainsborough |
NT |
1:41.56 |
|
npt |
13 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jamie Whetton |
Did Not Compete |
Event 130 Girls 14, 15,16yrs & Over 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
14 | 15 | 16+ | |
B | 1:12.00 | 1:10.00 | 1:09.00 | |
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
1:15.00 |
1:15.71 |
6.0 |
+0.71 |
2 |
Isabelle Clark |
Rossington |
1:20.07 |
1:17.18 |
5.0 |
-2.89 |
3 |
Mia Hunt |
Retford |
1:16.55 |
1:18.81 |
4.0 |
+2.26 |
4 |
Alicia Cole |
Dearne Vy |
1:16.58 |
1:19.68 |
3.0 |
+3.10 |
5 |
Lauren Watson |
S Axholme |
1:20.69 |
1:19.77 |
2.0 |
-0.92 |
6 |
Ella Williams |
Sheffield Cty |
1:22.11 |
1:20.59 |
1.0 |
-1.52 |
7 |
Ellie Jackson |
Rossington |
1:23.34 |
1:25.17 |
|
+1.83 |
8 |
Lydia Tomlinson |
Gainsborough |
1:31.54 |
1:32.00 |
|
+0.46 |
9 |
Leah Cragg |
Chapeltown |
1:28.57 |
1:33.62 |
|
+5.05 |
15 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Buckley |
Selby |
1:13.57 |
1:15.69 |
6.0 |
+2.12 |
2 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
1:19.11 |
1:20.39 |
5.0 |
+1.28 |
3 |
Harriet Webster |
Gainsborough |
1:23.17 |
1:22.43 |
4.0 |
-0.74 |
4 |
Lauren Carr |
Kippax |
1:22.63 |
1:24.38 |
3.0 |
+1.75 |
5 |
Megan Moore |
Selby |
1:24.65 |
1:24.48 |
2.0 |
-0.17 |
6 |
Jessica Hutchinson |
Chapeltown |
1:26.29 |
1:24.49 |
1.0 |
-1.80 |
7 |
Emily Gilliver |
Dearne Vy |
1:24.50 |
1:30.17 |
|
+5.67 |
8 |
Hollie Pinder S9, Sb8, Sm9 |
Adwick |
1:57.96 |
1:57.58 |
|
-0.38 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leesha Bentley |
Adwick |
1:17.42 |
1:16.47 |
6.0 |
-0.95 |
2 |
Megan Hunt |
Retford |
1:17.36 |
1:17.44 |
5.0 |
+0.08 |
3 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
1:15.13 |
1:18.95 |
4.0 |
+3.82 |
4 |
Brianna Underwood |
Adwick |
1:17.60 |
1:20.42 |
3.0 |
+2.82 |
5 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
1:16.68 |
1:23.32 |
2.0 |
+6.64 |
6 |
Sophie Grierson |
Gainsborough |
1:24.52 |
1:29.09 |
1.0 |
+4.57 |
Event 201 Girls 9yrs 50m Backstroke
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
48.93 |
46.62 |
6.0 |
-2.31 |
2 |
Mila Hughes |
Adwick |
58.00 |
48.64 |
5.0 |
-9.36 |
3 |
Imogen Wiles |
Skegness |
1:00.59 |
50.18 |
4.0 |
-10.41 |
4 |
Vikki Blakeborough |
Tigers |
53.63 |
50.39 |
3.0 |
-3.24 |
5 |
Sophie Fisher |
Rotherham |
53.28 |
50.52 |
2.0 |
-2.76 |
6 |
Freya McKeating |
Selby |
55.54 |
50.89 |
1.0 |
-4.65 |
7 |
Megan Felstead |
Rotherham |
55.76 |
51.30 |
|
-4.46 |
8 |
Grace Woodward |
Rossington |
53.64 |
51.66 |
|
-1.98 |
9 |
Millie Heaton |
Sheffield Cty |
1:07.56 |
53.62 |
|
-13.94 |
10 |
Eva Phillipson |
S Axholme |
1:02.47 |
56.29 |
|
-6.18 |
11 |
Elodie Maloigne |
S Axholme |
1:00.91 |
56.61 |
|
-4.30 |
12 |
Grace Gibson |
Selby |
56.64 |
56.92 |
|
+0.28 |
13 |
Tegan Phillips |
Skegness |
1:03.41 |
1:01.21 |
|
-2.20 |
14 |
Erina Hyde |
Rotherham |
1:06.72 |
1:04.37 |
|
-2.35 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Greta Highfield |
Rossington |
48.50 |
44.09 |
|
-4.41 |
2 |
Ella Calverley |
Adwick |
49.68 |
44.42 |
|
-5.26 |
3 |
Eryn Hurdman |
Skegness |
48.24 |
45.06 |
|
-3.18 |
4 |
Jessica Wilkinson |
Adwick |
50.72 |
45.12 |
|
-5.60 |
5 |
Eve Doherty |
Rotherham |
58.94 |
45.14 |
|
-13.80 |
6 |
Sophia Johal |
Gainsborough |
50.42 |
45.49 |
|
-4.93 |
7 |
Ruby Credland |
Gainsborough |
48.46 |
45.63 |
|
-2.83 |
8 |
Rose Keefe |
Spa Askern |
49.07 |
46.32 |
|
-2.75 |
9 |
Isabella Robinson |
Adwick |
50.13 |
46.36 |
|
-3.77 |
10 |
Darcie Willis |
Rotherham |
49.09 |
46.39 |
|
-2.70 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Michaela Merriman |
6.5 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate turn. - Back |
Event 202 Boys 10yrs 50m Backstroke
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lewis Fox |
Rotherham |
47.26 |
44.50 |
6.0 |
-2.76 |
2 |
Matthew Carr |
Kippax |
49.45 |
44.78 |
5.0 |
-4.67 |
3 |
Jack Warr |
S Axholme |
46.00 |
45.67 |
4.0 |
-0.33 |
4 |
Jimmy Beckitt |
Dearne Vy |
47.76 |
45.81 |
3.0 |
-1.95 |
5 |
Tom Wood |
Kippax |
46.77 |
46.87 |
2.0 |
+0.10 |
|
Alex Taylor |
|
6 |
Rhys Warren |
Gainsborough |
55.97 |
47.20 |
1.0 |
-8.77 |
7 |
Edward Williams |
Rotherham |
56.53 |
48.08 |
|
-8.45 |
8 |
Errol Bayraktar |
Edlington |
52.69 |
48.63 |
|
-4.06 |
9 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
52.72 |
48.74 |
|
-3.98 |
10 |
Lucas Whitwell |
Kippax |
49.97 |
49.97 |
|
+0.00 |
11 |
Samuel Thomas |
Kippax |
51.40 |
50.60 |
|
-0.80 |
12 |
Lewis Smith |
Rotherham |
1:00.53 |
51.32 |
|
-9.21 |
13 |
Jake Adams |
Edlington |
51.75 |
52.30 |
|
+0.55 |
14 |
Ben Stilborn |
Armthorpe |
53.93 |
52.96 |
|
-0.97 |
15 |
Abe Walker |
Sheffield Cty |
56.44 |
53.68 |
|
-2.76 |
16 |
Ed Sumner |
Kippax |
50.81 |
54.42 |
|
+3.61 |
17 |
Harrison Greenfield |
Gainsborough |
57.51 |
56.61 |
|
-0.90 |
18 |
Alex Lewis |
Kippax |
1:04.58 |
58.57 |
|
-6.01 |
19 |
Jack Sables |
Edlington |
59.19 |
59.08 |
|
-0.11 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Callum Broadhead |
Armthorpe |
46.00 |
38.95 |
|
-7.05 |
2 |
Pip Poulton-Haselier |
Edlington |
46.00 |
43.77 |
|
-2.23 |
3 |
Alfie Nixon |
S Axholme |
48.27 |
44.01 |
|
-4.26 |
4 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
46.97 |
44.11 |
|
-2.86 |
5 |
Jack Denwood |
Rotherham |
50.24 |
44.47 |
|
-5.77 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Oliver Crow |
6.6 Not on the back at finish - Back |
Event 203 Girls 11yrs 50m Breaststroke
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rebecca Beaumont-Reed |
Sheffield Cty |
54.27 |
47.15 |
6.0 |
-7.12 |
2 |
Nicole Stilborn |
Armthorpe |
48.00 |
47.43 |
5.0 |
-0.57 |
3 |
Lucy Naylor |
Chapeltown |
48.52 |
47.68 |
4.0 |
-0.84 |
4 |
Lottie McCay |
Armthorpe |
48.44 |
47.75 |
3.0 |
-0.69 |
5 |
Paige Moore |
Armthorpe |
50.81 |
48.35 |
2.0 |
-2.46 |
6 |
Lillian Cooper |
Selby |
50.75 |
50.04 |
1.0 |
-0.71 |
7 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
54.93 |
51.15 |
|
-3.78 |
8 |
Erin Napier |
Rossington |
53.10 |
51.39 |
|
-1.71 |
9 |
Sienna England-White |
Skegness |
50.69 |
51.61 |
|
+0.92 |
10 |
Maggie Vallender |
Selby |
1:02.27 |
52.07 |
|
-10.20 |
11 |
Maddie Hudson |
Kippax |
54.98 |
52.08 |
|
-2.90 |
12 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
54.54 |
52.61 |
|
-1.93 |
13 |
Jessica Grundy |
Tigers |
1:13.83 |
1:03.74 |
|
-10.09 |
11 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ruby Barker |
Rossington |
48.79 |
43.52 |
|
-5.27 |
2 |
Kristina Charles |
Sheffield Cty |
49.46 |
44.35 |
|
-5.11 |
3 |
Meagan White |
Armthorpe |
48.00 |
44.86 |
|
-3.14 |
4 |
Esme Lancaster |
Adwick |
48.00 |
45.76 |
|
-2.24 |
5 |
Frankie Ness |
Rossington |
52.09 |
45.84 |
|
-6.25 |
6 |
Libby Hill |
Chapeltown |
49.81 |
46.46 |
|
-3.35 |
Event 204 Boys 12yrs 50m Breaststroke
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Sables |
Edlington |
44.76 |
42.73 |
6.0 |
-2.03 |
2 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
43.69 |
43.19 |
5.0 |
-0.50 |
3 |
Dominic Tasker-Meachen |
Dearne Vy |
49.23 |
47.02 |
4.0 |
-2.21 |
4 |
Charlie Miller |
Skegness |
52.09 |
47.92 |
3.0 |
-4.17 |
5 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
47.32 |
49.78 |
2.0 |
+2.46 |
6 |
Thomas Taverner |
Dearne Vy |
50.50 |
49.88 |
1.0 |
-0.62 |
12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Harrison Nixon |
4.4 Starting before the starting signal - misc |
|
Brandon Garner |
7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick - Breast |
Event 205 Girls 13yrs 50m Butterfly
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Abigail Kelsall |
Edlington |
33.11 |
33.47 |
6.0 |
+0.36 |
2 |
Amber Hunter |
Armthorpe |
36.52 |
34.74 |
5.0 |
-1.78 |
3 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
35.69 |
34.85 |
4.0 |
-0.84 |
4 |
Lois Fillingham |
Armthorpe |
36.42 |
35.47 |
3.0 |
-0.95 |
5 |
Cerys Watkins |
Adwick |
35.87 |
35.59 |
2.0 |
-0.28 |
6 |
Hermione Blackwood |
Calv&Bing |
36.70 |
36.14 |
1.0 |
-0.56 |
7 |
Mae Bentley |
Adwick |
36.46 |
36.26 |
|
-0.20 |
8 |
Caitlin Carr |
Kippax |
37.14 |
36.87 |
|
-0.27 |
9 |
Hollie Wilson |
Gainsborough |
42.27 |
38.09 |
|
-4.18 |
10 |
Leah Marshall |
Edlington |
36.91 |
38.37 |
|
+1.46 |
11 |
Emily Exton |
S Axholme |
38.76 |
38.82 |
|
+0.06 |
12 |
Amelia Hall |
Skegness |
41.62 |
39.12 |
|
-2.50 |
13 |
Tegan Kettle |
Nuneaton |
39.49 |
39.87 |
|
+0.38 |
14 |
Mary Everett |
Kippax |
44.86 |
41.74 |
|
-3.12 |
15 |
Chloe Jones |
Rotherham |
42.70 |
42.04 |
|
-0.66 |
13 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Clara Morland |
8.3 Breaststroke kick used - Fly |
Event 206 Boys 14, 15,16yrs & Over 50m Butterfly
|
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Morris |
Adwick |
34.24 |
34.04 |
6.0 |
-0.20 |
2 |
Alex Law |
Rotherham |
38.10 |
34.98 |
5.0 |
-3.12 |
3 |
Bayley Bainbridge |
Dearne Vy |
36.40 |
35.26 |
4.0 |
-1.14 |
4 |
Oliver Buttrick |
S Axholme |
39.65 |
35.39 |
3.0 |
-4.26 |
5 |
Thomas Walker |
Sheffield Cty |
42.57 |
38.56 |
2.0 |
-4.01 |
6 |
Keir Murie |
Selby |
49.14 |
46.30 |
1.0 |
-2.84 |
15 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Mathew Padgin |
Sheffield Cty |
31.85 |
32.05 |
6.0 |
+0.20 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Cammeron Bower |
Gainsborough |
30.35 |
30.53 |
6.0 |
+0.18 |
2 |
Jack Whitehurst |
Rotherham |
31.00 |
32.42 |
5.0 |
+1.42 |
3 |
Jack Dyson |
Sheffield Cty |
32.96 |
32.46 |
4.0 |
-0.50 |
4 |
James Adams |
Edlington |
35.37 |
35.68 |
3.0 |
+0.31 |
Event 207 Girls 9yrs 50m Freestyle
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eve Doherty |
Rotherham |
50.08 |
38.78 |
6.0 |
-11.30 |
2 |
Greta Highfield |
Rossington |
41.54 |
39.01 |
5.0 |
-2.53 |
3 |
Ella Calverley |
Adwick |
48.27 |
39.54 |
4.0 |
-8.73 |
4 |
Jessica Wilkinson |
Adwick |
44.45 |
40.27 |
3.0 |
-4.18 |
5 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
44.52 |
40.57 |
2.0 |
-3.95 |
6 |
Ruby Credland |
Gainsborough |
44.39 |
41.21 |
1.0 |
-3.18 |
7 |
Isabella Robinson |
Adwick |
48.78 |
41.97 |
|
-6.81 |
8 |
Eryn Hurdman |
Skegness |
46.34 |
42.78 |
|
-3.56 |
9 |
Mila Hughes |
Adwick |
47.66 |
42.86 |
|
-4.80 |
10 |
Lacey Grayson |
Rotherham |
45.73 |
43.41 |
|
-2.32 |
11 |
Vikki Blakeborough |
Tigers |
49.46 |
43.61 |
|
-5.85 |
12 |
Darcie Willis |
Rotherham |
46.09 |
43.93 |
|
-2.16 |
13 |
Grace Woodward |
Rossington |
45.84 |
45.26 |
|
-0.58 |
14 |
Eva Phillipson |
S Axholme |
46.80 |
45.74 |
|
-1.06 |
15 |
Freya McKeating |
Selby |
51.54 |
45.88 |
|
-5.66 |
16 |
Megan Felstead |
Rotherham |
49.42 |
46.15 |
|
-3.27 |
17 |
Sophie Fisher |
Rotherham |
49.78 |
46.91 |
|
-2.87 |
18 |
Michaela Merriman |
Gainsborough |
NT |
47.64 |
|
npt |
19 |
Elodie Maloigne |
S Axholme |
56.09 |
47.95 |
|
-8.14 |
20 |
Grace Gibson |
Selby |
53.83 |
50.60 |
|
-3.23 |
21 |
Tegan Phillips |
Skegness |
59.66 |
50.94 |
|
-8.72 |
22 |
Erina Hyde |
Rotherham |
56.64 |
52.66 |
|
-3.98 |
23 |
Millie Heaton |
Sheffield Cty |
59.36 |
53.35 |
|
-6.01 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Rose Keefe |
Spa Askern |
40.43 |
38.35 |
|
-2.08 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Imogen Wiles |
4.4 Starting before the starting signal - misc |
Event 208 Boys 10yrs 50m Freestyle
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Broadhead |
Armthorpe |
37.00 |
36.52 |
6.0 |
-0.48 |
2 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
39.28 |
37.34 |
5.0 |
-1.94 |
3 |
Christian Camplin |
Gainsborough |
NT |
37.46 |
4.0 |
npt |
4 |
Jimmy Beckitt |
Dearne Vy |
38.95 |
37.80 |
3.0 |
-1.15 |
5 |
Matthew Carr |
Kippax |
38.24 |
38.12 |
2.0 |
-0.12 |
6 |
Lewis Fox |
Rotherham |
40.06 |
38.87 |
1.0 |
-1.19 |
7 |
Alfie Nixon |
S Axholme |
44.35 |
39.30 |
|
-5.05 |
8 |
Alex Taylor |
Kippax |
41.91 |
39.32 |
|
-2.59 |
9 |
Jack Denwood |
Rotherham |
42.26 |
39.72 |
|
-2.54 |
10 |
Tom Wood |
Kippax |
41.74 |
40.68 |
|
-1.06 |
11 |
Edward Williams |
Rotherham |
43.69 |
40.69 |
|
-3.00 |
12 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
43.67 |
41.37 |
|
-2.30 |
13 |
Lucas Whitwell |
Kippax |
41.67 |
41.74 |
|
+0.07 |
14 |
Samuel Thomas |
Kippax |
42.27 |
42.19 |
|
-0.08 |
15 |
Rhys Warren |
Gainsborough |
NT |
42.29 |
|
npt |
16 |
Ben Stilborn |
Armthorpe |
48.16 |
42.53 |
|
-5.63 |
17 |
Jack Warr |
S Axholme |
45.25 |
43.59 |
|
-1.66 |
18 |
Lewis Smith |
Rotherham |
48.92 |
44.00 |
|
-4.92 |
19 |
Jake Adams |
Edlington |
46.34 |
44.27 |
|
-2.07 |
20 |
Abe Walker |
Sheffield Cty |
46.59 |
44.32 |
|
-2.27 |
21 |
Ed Sumner |
Kippax |
42.39 |
45.02 |
|
+2.63 |
22 |
Errol Bayraktar |
Edlington |
47.15 |
46.40 |
|
-0.75 |
23 |
Harrison Greenfield |
Gainsborough |
NT |
48.27 |
|
npt |
24 |
Oliver Crow |
S Axholme |
NT |
50.59 |
|
npt |
25 |
Alex Lewis |
Kippax |
58.64 |
50.93 |
|
-7.71 |
26 |
Jack Sables |
Edlington |
55.84 |
51.83 |
|
-4.01 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Pip Poulton-Haselier |
Edlington |
37.00 |
34.99 |
|
-2.01 |
Event 209 Girls 11yrs 100m Ind Medley
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nicole Stilborn |
Armthorpe |
1:29.07 |
1:25.83 |
6.0 |
-3.24 |
2 |
Lydia Martin |
Rotherham |
1:32.00 |
1:26.25 |
5.0 |
-5.75 |
3 |
Ruby Barker |
Rossington |
1:34.02 |
1:26.55 |
4.0 |
-7.47 |
4 |
Rebecca Beaumont-Reed |
Sheffield Cty |
1:34.48 |
1:27.60 |
3.0 |
-6.88 |
5 |
Libby Hill |
Chapeltown |
1:37.69 |
1:28.04 |
2.0 |
-9.65 |
6 |
Lucy Naylor |
Chapeltown |
1:36.76 |
1:28.81 |
1.0 |
-7.95 |
7 |
Frankie Ness |
Rossington |
1:36.85 |
1:29.60 |
|
-7.25 |
8 |
Lottie McCay |
Armthorpe |
1:37.25 |
1:30.18 |
|
-7.07 |
9 |
Esme Lancaster |
Adwick |
1:32.69 |
1:30.45 |
|
-2.24 |
10 |
Kristina Charles |
Sheffield Cty |
1:32.77 |
1:30.65 |
|
-2.12 |
11 |
Paige Moore |
Armthorpe |
1:42.73 |
1:32.21 |
|
-10.52 |
12 |
Meagan White |
Armthorpe |
1:34.01 |
1:33.61 |
|
-0.40 |
13 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
1:35.22 |
1:34.76 |
|
-0.46 |
14 |
Maddie Hudson |
Kippax |
1:37.93 |
1:35.59 |
|
-2.34 |
15 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
1:38.89 |
1:35.73 |
|
-3.16 |
16 |
Sienna England-White |
Skegness |
1:37.24 |
1:36.19 |
|
-1.05 |
17 |
Lillian Cooper |
Selby |
1:45.30 |
1:38.11 |
|
-7.19 |
18 |
Erin Napier |
Rossington |
1:37.07 |
1:39.46 |
|
+2.39 |
11 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Katie Hutchinson |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
Event 210 Boys 12yrs 100m Ind Medley
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
1:22.23 |
1:22.00 |
6.0 |
-0.23 |
2 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
1:32.14 |
1:29.14 |
5.0 |
-3.00 |
3 |
Harrison Nixon |
S Axholme |
1:47.44 |
1:38.88 |
4.0 |
-8.56 |
12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Joseph Sables |
8.3 Alternating movement of legs - Fly |
|
Charlie Miller |
6.3 Left position on the back (other than to initiate a turn) - Back |
|
Brandon Garner |
7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick - Breast |
Event 211 Girls 13yrs 100m Backstroke
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Amber Hunter |
Armthorpe |
1:22.04 |
1:20.25 |
6.0 |
-1.79 |
2 |
Emily Exton |
S Axholme |
1:25.13 |
1:22.73 |
5.0 |
-2.40 |
3 |
Mae Bentley |
Adwick |
1:22.96 |
1:23.24 |
4.0 |
+0.28 |
4 |
Hollie Wilson |
Gainsborough |
1:28.46 |
1:23.55 |
3.0 |
-4.91 |
5 |
Leah Marshall |
Edlington |
1:21.64 |
1:24.30 |
2.0 |
+2.66 |
6 |
Hannah Whitham |
Chapeltown |
1:23.41 |
1:24.87 |
1.0 |
+1.46 |
7 |
Chloe Jones |
Rotherham |
1:29.19 |
1:29.66 |
|
+0.47 |
8 |
Amelia Hall |
Skegness |
1:45.00 |
1:34.23 |
|
-10.77 |
9 |
Mary Everett |
Kippax |
1:35.05 |
1:35.11 |
|
+0.06 |
13 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lois Fillingham |
Armthorpe |
1:21.91 |
1:16.23 |
|
-5.68 |
2 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
1:21.50 |
1:17.57 |
|
-3.93 |
13 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ella Hopkins |
6.3 Left position on the back (other than to initiate a turn) - Back |
Event 212 Boys 14, 15,16yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
14 | 15 | 16+ | |
B | 1:14.50 | 1:10.00 | 1:08.00 | |
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Bayley Bainbridge |
Dearne Vy |
1:22.79 |
1:18.25 |
6.0 |
-4.54 |
2 |
Callum Morris |
Adwick |
1:24.01 |
1:18.62 |
5.0 |
-5.39 |
3 |
Oliver Buttrick |
S Axholme |
1:22.82 |
1:19.44 |
4.0 |
-3.38 |
4 |
Alex Law |
Rotherham |
1:29.32 |
1:23.59 |
3.0 |
-5.73 |
5 |
Thomas Walker |
Sheffield Cty |
1:32.88 |
1:25.86 |
2.0 |
-7.02 |
6 |
Keir Murie |
Selby |
1:48.00 |
1:39.35 |
1.0 |
-8.65 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Whitehurst |
Rotherham |
1:11.00 |
1:10.74 |
6.0 |
-0.26 |
2 |
Jack Dyson |
Sheffield Cty |
1:13.00 |
1:14.62 |
5.0 |
+1.62 |
3 |
Braddan Scott |
Adwick |
1:36.37 |
1:33.17 |
4.0 |
-3.20 |
Event 213 Girls 9yrs 50m Breaststroke
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ella Calverley |
Adwick |
58.52 |
52.81 |
6.0 |
-5.71 |
2 |
Rose Keefe |
Spa Askern |
55.30 |
54.20 |
5.0 |
-1.10 |
3 |
Jessica Wilkinson |
Adwick |
57.76 |
54.26 |
4.0 |
-3.50 |
4 |
Sophia Johal |
Gainsborough |
59.90 |
55.13 |
3.0 |
-4.77 |
5 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
56.72 |
55.60 |
2.0 |
-1.12 |
6 |
Elodie Maloigne |
S Axholme |
1:03.85 |
57.04 |
1.0 |
-6.81 |
7 |
Ruby Credland |
Gainsborough |
1:01.85 |
57.41 |
|
-4.44 |
8 |
Eva Phillipson |
S Axholme |
NT |
57.56 |
|
npt |
9 |
Millie Heaton |
Sheffield Cty |
1:05.27 |
57.59 |
|
-7.68 |
10 |
Darcie Willis |
Rotherham |
58.02 |
57.61 |
|
-0.41 |
11 |
Imogen Wiles |
Skegness |
2:41.04 |
58.50 |
|
-1:42.54 |
12 |
Lacey Grayson |
Rotherham |
59.19 |
59.82 |
|
+0.63 |
13 |
Grace Woodward |
Rossington |
1:01.71 |
1:01.11 |
|
-0.60 |
14 |
Mila Hughes |
Adwick |
59.00 |
1:01.53 |
|
+2.53 |
15 |
Isabella Robinson |
Adwick |
1:04.94 |
1:01.85 |
|
-3.09 |
16 |
Megan Felstead |
Rotherham |
1:01.56 |
1:03.02 |
|
+1.46 |
17 |
Erina Hyde |
Rotherham |
1:05.17 |
1:04.43 |
|
-0.74 |
18 |
Freya McKeating |
Selby |
1:03.54 |
1:05.39 |
|
+1.85 |
19 |
Eryn Hurdman |
Skegness |
1:09.15 |
1:05.54 |
|
-3.61 |
20 |
Michaela Merriman |
Gainsborough |
NT |
1:06.67 |
|
npt |
21 |
Grace Gibson |
Selby |
1:10.42 |
1:08.20 |
|
-2.22 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Greta Highfield |
Rossington |
53.50 |
51.03 |
|
-2.47 |
2 |
Eve Doherty |
Rotherham |
58.06 |
51.13 |
|
-6.93 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Vikki Blakeborough |
7.6 Did not touch with both hands or touch not simultaneous at turn - Breast |
Event 214 Boys 10yrs 50m Breaststroke
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Pip Poulton-Haselier |
Edlington |
51.73 |
50.28 |
6.0 |
-1.45 |
2 |
Matthew Carr |
Kippax |
52.64 |
51.45 |
5.0 |
-1.19 |
3 |
Callum Broadhead |
Armthorpe |
51.69 |
52.10 |
4.0 |
+0.41 |
4 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
52.65 |
52.20 |
3.0 |
-0.45 |
5 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
53.21 |
52.43 |
2.0 |
-0.78 |
6 |
Alex Taylor |
Kippax |
56.54 |
52.81 |
1.0 |
-3.73 |
7 |
Jack Denwood |
Rotherham |
53.48 |
53.58 |
|
+0.10 |
8 |
Jimmy Beckitt |
Dearne Vy |
53.82 |
53.84 |
|
+0.02 |
8 |
Lucas Whitwell |
Kippax |
55.43 |
53.84 |
|
-1.59 |
10 |
Alfie Nixon |
S Axholme |
58.56 |
55.62 |
|
-2.94 |
11 |
Christian Camplin |
Gainsborough |
1:02.19 |
55.77 |
|
-6.42 |
12 |
Edward Williams |
Rotherham |
56.53 |
57.82 |
|
+1.29 |
13 |
Samuel Thomas |
Kippax |
1:00.22 |
58.10 |
|
-2.12 |
14 |
Ed Sumner |
Kippax |
57.31 |
58.24 |
|
+0.93 |
15 |
Lewis Smith |
Rotherham |
1:05.69 |
58.55 |
|
-7.14 |
16 |
Lewis Fox |
Rotherham |
55.87 |
59.26 |
|
+3.39 |
17 |
Alex Lewis |
Kippax |
1:06.12 |
59.90 |
|
-6.22 |
18 |
Abe Walker |
Sheffield Cty |
1:09.12 |
1:00.04 |
|
-9.08 |
19 |
Jake Adams |
Edlington |
59.63 |
1:00.44 |
|
+0.81 |
20 |
Errol Bayraktar |
Edlington |
1:00.73 |
1:02.56 |
|
+1.83 |
21 |
Harrison Greenfield |
Gainsborough |
NT |
1:06.36 |
|
npt |
22 |
Oliver Crow |
S Axholme |
NT |
1:08.62 |
|
npt |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Rhys Warren |
7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks - Breast |
|
Tom Wood |
10.4 Took stride or step from bottom of the pool - Misc |
|
Jack Sables |
7.4 Leg movements not on the same plane - Breast |
Event 215 Girls 11yrs 50m Butterfly
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Frankie Ness |
Rossington |
40.26 |
38.61 |
6.0 |
-1.65 |
2 |
Nicole Stilborn |
Armthorpe |
39.28 |
39.53 |
5.0 |
+0.25 |
3 |
Lucy Naylor |
Chapeltown |
41.28 |
40.03 |
4.0 |
-1.25 |
4 |
Lydia Martin |
Rotherham |
41.50 |
40.75 |
3.0 |
-0.75 |
5 |
Rebecca Beaumont-Reed |
Sheffield Cty |
43.27 |
41.35 |
2.0 |
-1.92 |
6 |
Ruby Barker |
Rossington |
44.47 |
41.52 |
1.0 |
-2.95 |
7 |
Libby Hill |
Chapeltown |
47.98 |
42.80 |
|
-5.18 |
8 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
43.85 |
43.26 |
|
-0.59 |
9 |
Maddie Hudson |
Kippax |
44.67 |
43.47 |
|
-1.20 |
10 |
Esme Lancaster |
Adwick |
48.28 |
44.50 |
|
-3.78 |
11 |
Lottie McCay |
Armthorpe |
45.01 |
44.52 |
|
-0.49 |
12 |
Kristina Charles |
Sheffield Cty |
41.45 |
45.18 |
|
+3.73 |
13 |
Paige Moore |
Armthorpe |
50.28 |
45.90 |
|
-4.38 |
14 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
49.01 |
48.09 |
|
-0.92 |
15 |
Lillian Cooper |
Selby |
49.02 |
48.55 |
|
-0.47 |
16 |
Katie Hutchinson |
Chapeltown |
53.31 |
48.73 |
|
-4.58 |
17 |
Sienna England-White |
Skegness |
47.00 |
49.91 |
|
+2.91 |
18 |
Erin Napier |
Rossington |
45.36 |
53.70 |
|
+8.34 |
Event 216 Boys 12yrs 50m Butterfly
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlie Miller |
Skegness |
45.78 |
38.19 |
6.0 |
-7.59 |
2 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
37.67 |
38.33 |
5.0 |
+0.66 |
3 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
39.80 |
41.09 |
4.0 |
+1.29 |
12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Joseph Sables |
8.3 Alternating movement of legs - Fly |
|
Harrison Nixon |
8.3 Breaststroke kick used - Fly |
Event 217 Girls 13yrs 100m Freestyle
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Abigail Kelsall |
Edlington |
1:07.50 |
1:06.02 |
6.0 |
-1.48 |
2 |
Cerys Watkins |
Adwick |
1:13.15 |
1:08.25 |
5.0 |
-4.90 |
3 |
Amber Hunter |
Armthorpe |
1:09.20 |
1:09.36 |
4.0 |
+0.16 |
4 |
Lois Fillingham |
Armthorpe |
1:12.35 |
1:09.43 |
3.0 |
-2.92 |
5 |
Hermione Blackwood |
Calv&Bing |
1:09.60 |
1:11.08 |
2.0 |
+1.48 |
6 |
Tegan Kettle |
Nuneaton |
1:11.10 |
1:11.52 |
1.0 |
+0.42 |
7 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
1:09.19 |
1:12.33 |
|
+3.14 |
8 |
Leah Marshall |
Edlington |
1:10.82 |
1:12.55 |
|
+1.73 |
9 |
Mae Bentley |
Adwick |
1:14.24 |
1:12.82 |
|
-1.42 |
10 |
Hannah Whitham |
Chapeltown |
1:13.03 |
1:14.50 |
|
+1.47 |
11 |
Hollie Wilson |
Gainsborough |
1:15.82 |
1:15.89 |
|
+0.07 |
12 |
Mary Everett |
Kippax |
1:14.49 |
1:16.11 |
|
+1.62 |
13 |
Amelia Hall |
Skegness |
1:25.00 |
1:17.98 |
|
-7.02 |
14 |
Emily Exton |
S Axholme |
1:15.01 |
1:18.90 |
|
+3.89 |
15 |
Chloe Jones |
Rotherham |
1:24.99 |
1:20.01 |
|
-4.98 |
16 |
Caitlin Carr |
Kippax |
1:19.75 |
1:20.70 |
|
+0.95 |
17 |
Ella Hopkins |
Skegness |
1:39.27 |
1:34.86 |
|
-4.41 |
18 |
Clara Morland |
Skegness |
1:35.40 |
1:37.70 |
|
+2.30 |
Event 218 Boys 14, 15,16yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
14 | 14+ | 15 | 16+ | |
B | 1:02.50 | 1:01.00 | 58.00 | |
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Morris |
Adwick |
1:09.29 |
1:06.57 |
6.0 |
-2.72 |
2 |
Bayley Bainbridge |
Dearne Vy |
1:10.42 |
1:09.25 |
5.0 |
-1.17 |
3 |
Oliver Buttrick |
S Axholme |
NT |
1:11.11 |
4.0 |
npt |
4 |
Alex Law |
Rotherham |
1:15.51 |
1:11.18 |
3.0 |
-4.33 |
5 |
Thomas Walker |
Sheffield Cty |
1:17.89 |
1:14.47 |
2.0 |
-3.42 |
6 |
Keir Murie |
Selby |
1:35.32 |
1:27.74 |
1.0 |
-7.58 |
15 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Cody Elms |
Skegness |
1:15.66 |
1:09.35 |
6.0 |
-6.31 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Cammeron Bower |
Gainsborough |
1:03.00 |
1:00.80 |
6.0 |
-2.20 |
2 |
Jack Whitehurst |
Rotherham |
1:01.00 |
1:01.52 |
5.0 |
+0.52 |
3 |
Jack Dyson |
Sheffield Cty |
1:02.66 |
1:04.35 |
4.0 |
+1.69 |
4 |
James Adams |
Edlington |
1:17.78 |
1:14.66 |
3.0 |
-3.12 |
5 |
Braddan Scott |
Adwick |
1:23.53 |
1:25.64 |
2.0 |
+2.11 |
Event 219 Girls 9yrs 100m Ind Medley
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eve Doherty |
Rotherham |
1:45.00 |
1:38.55 |
6.0 |
-6.45 |
2 |
Greta Highfield |
Rossington |
1:43.57 |
1:38.64 |
5.0 |
-4.93 |
3 |
Sophia Johal |
Gainsborough |
1:52.83 |
1:42.28 |
4.0 |
-10.55 |
4 |
Jessica Wilkinson |
Adwick |
2:00.00 |
1:42.70 |
3.0 |
-17.30 |
5 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
1:45.01 |
1:42.76 |
2.0 |
-2.25 |
6 |
Rose Keefe |
Spa Askern |
1:51.99 |
1:44.14 |
1.0 |
-7.85 |
7 |
Ruby Credland |
Gainsborough |
2:14.38 |
1:48.40 |
|
-25.98 |
8 |
Mila Hughes |
Adwick |
2:00.00 |
1:51.84 |
|
-8.16 |
9 |
Eva Phillipson |
S Axholme |
1:57.64 |
1:54.94 |
|
-2.70 |
10 |
Grace Woodward |
Rossington |
2:01.68 |
1:54.95 |
|
-6.73 |
11 |
Darcie Willis |
Rotherham |
1:46.88 |
1:55.12 |
|
+8.24 |
12 |
Lacey Grayson |
Rotherham |
1:50.92 |
1:56.43 |
|
+5.51 |
13 |
Megan Felstead |
Rotherham |
1:55.00 |
1:58.66 |
|
+3.66 |
14 |
Elodie Maloigne |
S Axholme |
2:22.13 |
1:59.79 |
|
-22.34 |
15 |
Freya McKeating |
Selby |
2:28.11 |
2:06.34 |
|
-21.77 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Isabella Robinson |
7.4 Leg movements not on the same plane - Breast |
Event 220 Boys 10yrs 100m Ind Medley
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Pip Poulton-Haselier |
Edlington |
1:39.35 |
1:34.39 |
6.0 |
-4.96 |
2 |
Matthew Carr |
Kippax |
1:40.14 |
1:36.63 |
5.0 |
-3.51 |
3 |
Callum Broadhead |
Armthorpe |
1:35.24 |
1:36.86 |
4.0 |
+1.62 |
4 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
1:48.00 |
1:37.38 |
3.0 |
-10.62 |
5 |
Alfie Nixon |
S Axholme |
1:50.36 |
1:38.07 |
2.0 |
-12.29 |
6 |
Lewis Fox |
Rotherham |
1:38.04 |
1:40.74 |
1.0 |
+2.70 |
7 |
Alex Taylor |
Kippax |
1:39.46 |
1:41.67 |
|
+2.21 |
8 |
Lucas Whitwell |
Kippax |
1:49.25 |
1:45.29 |
|
-3.96 |
9 |
Jack Denwood |
Rotherham |
1:47.07 |
1:45.79 |
|
-1.28 |
10 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
1:50.24 |
1:46.89 |
|
-3.35 |
11 |
Ed Sumner |
Kippax |
1:48.45 |
1:51.20 |
|
+2.75 |
12 |
Jake Adams |
Edlington |
2:00.22 |
1:52.53 |
|
-7.69 |
13 |
Edward Williams |
Rotherham |
NT |
1:53.11 |
|
npt |
14 |
Lewis Smith |
Rotherham |
2:00.00 |
1:53.37 |
|
-6.63 |
15 |
Errol Bayraktar |
Edlington |
2:03.69 |
1:54.42 |
|
-9.27 |
16 |
Alex Lewis |
Kippax |
2:24.23 |
2:11.24 |
|
-12.99 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jimmy Beckitt |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
|
Samuel Thomas |
8.2 Arms not brought forward simultaneously - Fly |
|
Abe Walker |
6.6 Not on the back at finish - Back |
|
Oliver Crow |
8.2 Arms not brought forward simultaneously - Fly |
|
Jack Sables |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
Event 221 Girls 11yrs 50m Backstroke
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Frankie Ness |
Rossington |
43.78 |
42.06 |
6.0 |
-1.72 |
2 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
43.50 |
42.09 |
5.0 |
-1.41 |
3 |
Lucy Naylor |
Chapeltown |
43.53 |
42.26 |
4.0 |
-1.27 |
4 |
Sienna England-White |
Skegness |
43.50 |
42.37 |
3.0 |
-1.13 |
5 |
Maddie Hudson |
Kippax |
46.37 |
42.91 |
2.0 |
-3.46 |
6 |
Paige Moore |
Armthorpe |
44.55 |
43.49 |
1.0 |
-1.06 |
7 |
Erin Napier |
Rossington |
43.50 |
43.97 |
|
+0.47 |
8 |
Kristina Charles |
Sheffield Cty |
43.49 |
44.00 |
|
+0.51 |
9 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
46.22 |
44.82 |
|
-1.40 |
10 |
Lillian Cooper |
Selby |
49.81 |
49.72 |
|
-0.09 |
11 |
Maggie Vallender |
Selby |
48.93 |
49.88 |
|
+0.95 |
12 |
Jessica Grundy |
Tigers |
1:05.09 |
1:01.30 |
|
-3.79 |
11 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lottie McCay |
Armthorpe |
43.50 |
41.12 |
|
-2.38 |
2 |
Ruby Barker |
Rossington |
43.93 |
41.44 |
|
-2.49 |
3 |
Esme Lancaster |
Adwick |
43.50 |
41.86 |
|
-1.64 |
Event 222 Boys 12yrs 50m Backstroke
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
42.68 |
40.45 |
6.0 |
-2.23 |
2 |
Joseph Sables |
Edlington |
44.01 |
42.59 |
5.0 |
-1.42 |
3 |
Dominic Tasker-Meachen |
Dearne Vy |
43.63 |
44.82 |
4.0 |
+1.19 |
4 |
Harrison Nixon |
S Axholme |
47.48 |
47.32 |
3.0 |
-0.16 |
5 |
Thomas Taverner |
Dearne Vy |
51.30 |
48.86 |
2.0 |
-2.44 |
Event 223 Girls 13yrs 100m Breaststroke
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Mary Everett |
Kippax |
1:34.07 |
1:32.76 |
6.0 |
-1.31 |
2 |
Tegan Kettle |
Nuneaton |
1:33.73 |
1:34.72 |
5.0 |
+0.99 |
3 |
Emily Exton |
S Axholme |
1:38.58 |
1:35.13 |
4.0 |
-3.45 |
4 |
Lois Fillingham |
Armthorpe |
1:42.86 |
1:36.28 |
3.0 |
-6.58 |
5 |
Mae Bentley |
Adwick |
1:37.27 |
1:36.93 |
2.0 |
-0.34 |
6 |
Caitlin Carr |
Kippax |
1:40.99 |
1:37.41 |
1.0 |
-3.58 |
7 |
Amber Hunter |
Armthorpe |
1:40.00 |
1:39.22 |
|
-0.78 |
8 |
Leah Marshall |
Edlington |
1:36.34 |
1:40.15 |
|
+3.81 |
9 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
1:37.70 |
1:40.42 |
|
+2.72 |
10 |
Amelia Hall |
Skegness |
1:35.33 |
1:41.00 |
|
+5.67 |
11 |
Hermione Blackwood |
Calv&Bing |
1:35.80 |
1:43.78 |
|
+7.98 |
12 |
Clara Morland |
Skegness |
1:41.73 |
1:44.22 |
|
+2.49 |
13 |
Chloe Jones |
Rotherham |
1:46.60 |
1:45.02 |
|
-1.58 |
14 |
Madison Cooke |
Chapeltown |
1:42.89 |
1:45.18 |
|
+2.29 |
15 |
Hollie Wilson |
Gainsborough |
1:47.87 |
1:45.92 |
|
-1.95 |
16 |
Ella Hopkins |
Skegness |
1:59.99 |
2:04.81 |
|
+4.82 |
13 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Cerys Watkins |
Adwick |
1:32.00 |
1:24.70 |
|
-7.30 |
Event 224 Boys 14, 15,16yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
14 | 15 | 16+ | |
B | 1:24.00 | 1:18.00 | 1:15.00 | |
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Morris |
Adwick |
1:33.02 |
1:29.48 |
6.0 |
-3.54 |
2 |
Bayley Bainbridge |
Dearne Vy |
1:27.43 |
1:30.77 |
5.0 |
+3.34 |
3 |
Alex Law |
Rotherham |
1:34.89 |
1:32.16 |
4.0 |
-2.73 |
4 |
Thomas Walker |
Sheffield Cty |
1:38.76 |
1:35.53 |
3.0 |
-3.23 |
5 |
Keir Murie |
Selby |
1:58.10 |
1:49.17 |
2.0 |
-8.93 |
15 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Cody Elms |
Skegness |
1:38.37 |
1:34.79 |
6.0 |
-3.58 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Whitehurst |
Rotherham |
1:18.00 |
1:16.87 |
6.0 |
-1.13 |
2 |
Jack Dyson |
Sheffield Cty |
1:19.96 |
1:21.06 |
5.0 |
+1.10 |
3 |
Cammeron Bower |
Gainsborough |
1:24.98 |
1:21.54 |
4.0 |
-3.44 |
4 |
Braddan Scott |
Adwick |
2:01.98 |
2:02.26 |
3.0 |
+0.28 |
16yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
James Adams |
7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks - Breast |
Event 225 Girls 9yrs 50m Butterfly
|
|
9 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eve Doherty |
Rotherham |
1:02.00 |
47.66 |
6.0 |
-14.34 |
2 |
Greta Highfield |
Rossington |
47.35 |
49.50 |
5.0 |
+2.15 |
3 |
Rose Keefe |
Spa Askern |
48.65 |
51.17 |
3.5 |
+2.52 |
3 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
52.79 |
51.17 |
3.5 |
-1.62 |
5 |
Sophia Johal |
Gainsborough |
54.95 |
51.26 |
2.0 |
-3.69 |
6 |
Jessica Wilkinson |
Adwick |
56.37 |
55.55 |
1.0 |
-0.82 |
7 |
Mila Hughes |
Adwick |
57.00 |
55.73 |
|
-1.27 |
8 |
Darcie Willis |
Rotherham |
57.21 |
57.33 |
|
+0.12 |
9 |
Eva Phillipson |
S Axholme |
59.60 |
58.24 |
|
-1.36 |
10 |
Isabella Robinson |
Adwick |
57.25 |
59.24 |
|
+1.99 |
11 |
Grace Woodward |
Rossington |
59.66 |
1:00.23 |
|
+0.57 |
12 |
Megan Felstead |
Rotherham |
1:08.38 |
1:05.96 |
|
-2.42 |
Event 226 Boys 10yrs 50m Butterfly
|
|
10 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Pip Poulton-Haselier |
Edlington |
48.20 |
43.27 |
6.0 |
-4.93 |
2 |
Matthew Carr |
Kippax |
50.66 |
45.63 |
5.0 |
-5.03 |
3 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
46.06 |
45.93 |
4.0 |
-0.13 |
4 |
Christian Camplin |
Gainsborough |
52.69 |
46.99 |
3.0 |
-5.70 |
5 |
Callum Broadhead |
Armthorpe |
45.92 |
47.87 |
2.0 |
+1.95 |
6 |
Alex Taylor |
Kippax |
46.04 |
48.65 |
1.0 |
+2.61 |
7 |
Errol Bayraktar |
Edlington |
57.38 |
50.52 |
|
-6.86 |
8 |
Alfie Nixon |
S Axholme |
54.98 |
50.86 |
|
-4.12 |
9 |
Edward Williams |
Rotherham |
48.87 |
51.22 |
|
+2.35 |
10 |
Jack Denwood |
Rotherham |
53.43 |
52.47 |
|
-0.96 |
11 |
Jimmy Beckitt |
Dearne Vy |
53.34 |
52.51 |
|
-0.83 |
12 |
Lewis Fox |
Rotherham |
48.29 |
54.04 |
|
+5.75 |
13 |
Lucas Whitwell |
Kippax |
56.99 |
55.69 |
|
-1.30 |
14 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
47.44 |
57.12 |
|
+9.68 |
15 |
Lewis Smith |
Rotherham |
1:04.27 |
58.64 |
|
-5.63 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ed Sumner |
8.3 Breaststroke kick used - Fly |
|
Alex Lewis |
8.2 Arms not brought forward simultaneously - Fly |
|
Oliver Crow |
8.3 Alternating movement of legs - Fly |
Event 227 Girls 11yrs 50m Freestyle
|
|
11 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristina Charles |
Sheffield Cty |
35.99 |
34.58 |
6.0 |
-1.41 |
2 |
Frankie Ness |
Rossington |
36.00 |
34.66 |
5.0 |
-1.34 |
3 |
Nicole Stilborn |
Armthorpe |
36.00 |
34.77 |
4.0 |
-1.23 |
4 |
Ruby Barker |
Rossington |
38.22 |
34.81 |
3.0 |
-3.41 |
5 |
Rebecca Beaumont-Reed |
Sheffield Cty |
37.04 |
35.59 |
2.0 |
-1.45 |
6 |
Esme Lancaster |
Adwick |
36.00 |
35.84 |
1.0 |
-0.16 |
7 |
Maddie Hudson |
Kippax |
38.07 |
36.03 |
|
-2.04 |
8 |
Lottie McCay |
Armthorpe |
38.02 |
36.65 |
|
-1.37 |
9 |
Lucy Naylor |
Chapeltown |
38.13 |
37.31 |
|
-0.82 |
10 |
Erin Napier |
Rossington |
36.66 |
37.65 |
|
+0.99 |
11 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
38.57 |
37.84 |
|
-0.73 |
12 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
38.38 |
38.02 |
|
-0.36 |
13 |
Paige Moore |
Armthorpe |
38.26 |
38.13 |
|
-0.13 |
14 |
Meagan White |
Armthorpe |
37.86 |
38.19 |
|
+0.33 |
15 |
Sienna England-White |
Skegness |
37.15 |
38.23 |
|
+1.08 |
16 |
Lillian Cooper |
Selby |
38.71 |
40.22 |
|
+1.51 |
17 |
Katie Hutchinson |
Chapeltown |
41.05 |
40.32 |
|
-0.73 |
18 |
Maggie Vallender |
Selby |
43.19 |
44.98 |
|
+1.79 |
19 |
Jessica Grundy |
Tigers |
49.57 |
49.27 |
|
-0.30 |
11 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Libby Hill |
Chapeltown |
36.32 |
34.41 |
|
-1.91 |
Event 228 Boys 12yrs 50m Freestyle
|
|
12 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Sables |
Edlington |
35.31 |
33.47 |
6.0 |
-1.84 |
2 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
33.70 |
33.63 |
4.5 |
-0.07 |
2 |
Charlie Miller |
Skegness |
39.89 |
33.63 |
4.5 |
-6.26 |
4 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
34.86 |
34.65 |
3.0 |
-0.21 |
5 |
Harrison Nixon |
S Axholme |
39.07 |
37.59 |
2.0 |
-1.48 |
6 |
Dominic Tasker-Meachen |
Dearne Vy |
39.53 |
37.60 |
1.0 |
-1.93 |
7 |
Thomas Taverner |
Dearne Vy |
41.00 |
41.17 |
|
+0.17 |
8 |
Brandon Garner |
Skegness |
56.53 |
48.99 |
|
-7.54 |
Event 229 Girls 13yrs 100m Ind Medley
|
|
13 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Abigail Kelsall |
Edlington |
1:17.00 |
1:15.72 |
6.0 |
-1.28 |
2 |
Cerys Watkins |
Adwick |
1:20.84 |
1:20.12 |
5.0 |
-0.72 |
3 |
Lois Fillingham |
Armthorpe |
1:23.84 |
1:20.99 |
4.0 |
-2.85 |
4 |
Amber Hunter |
Armthorpe |
1:21.95 |
1:21.92 |
3.0 |
-0.03 |
5 |
Emily Exton |
S Axholme |
1:23.68 |
1:25.22 |
2.0 |
+1.54 |
6 |
Mae Bentley |
Adwick |
1:22.85 |
1:25.28 |
1.0 |
+2.43 |
7 |
Leah Marshall |
Edlington |
1:24.37 |
1:25.37 |
|
+1.00 |
8 |
Rebecca Wordsworth |
Adwick |
1:20.73 |
1:25.71 |
|
+4.98 |
9 |
Hollie Wilson |
Gainsborough |
1:30.23 |
1:26.63 |
|
-3.60 |
10 |
Caitlin Carr |
Kippax |
1:23.43 |
1:29.18 |
|
+5.75 |
11 |
Amelia Hall |
Skegness |
1:25.47 |
1:29.94 |
|
+4.47 |
12 |
Chloe Jones |
Rotherham |
1:41.31 |
1:33.47 |
|
-7.84 |
13 |
Ella Hopkins |
Skegness |
NT |
1:52.83 |
|
npt |
Event 230 Boys 14, 15,16yrs & Over 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
14 | 15 | 16+ | |
B | 1:09.00 | 1:06.00 | 1:05.00 | |
|
14 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Morris |
Adwick |
1:18.07 |
1:16.55 |
6.0 |
-1.52 |
2 |
Bayley Bainbridge |
Dearne Vy |
1:20.21 |
1:17.63 |
5.0 |
-2.58 |
3 |
Oliver Buttrick |
S Axholme |
1:26.47 |
1:21.20 |
4.0 |
-5.27 |
4 |
Alex Law |
Rotherham |
1:23.94 |
1:23.87 |
3.0 |
-0.07 |
5 |
Thomas Walker |
Sheffield Cty |
1:30.00 |
1:25.98 |
2.0 |
-4.02 |
6 |
Keir Murie |
Selby |
1:44.42 |
1:35.13 |
1.0 |
-9.29 |
15 yrs Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Mathew Padgin |
Sheffield Cty |
1:15.41 |
1:17.95 |
6.0 |
+2.54 |
16yrs & Over Official Result
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Cammeron Bower |
Gainsborough |
1:10.32 |
1:10.65 |
6.0 |
+0.33 |
2 |
Jack Dyson |
Sheffield Cty |
1:11.72 |
1:13.88 |
5.0 |
+2.16 |
3 |
James Adams |
Edlington |
1:26.37 |
1:26.19 |
4.0 |
-0.18 |