|
Event 101 Girls 11/12,15+ yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
11/12 | 13/14 | 15+ | |
B | 1:25.50 | 1:19.60 | 1:17.70 | C | 1:35.30 | 1:26.80 | 1:24.80 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Esme Rogers |
South Holder |
1:29.23 |
1:27.70 |
1.0 |
-1.53 |
7 |
Phoebe Agar |
South Holder |
1:29.82 |
1:28.08 |
|
-1.74 |
11 |
Hannah Major |
South Holder |
1:33.54 |
1:30.05 |
|
-3.49 |
13 |
Freya Robinson |
South Holder |
1:32.13 |
1:31.05 |
|
-1.08 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
7 |
Isobel Daubney |
South Holder |
1:26.46 |
1:25.27 |
|
-1.19 |
Event 102 Boys 9,10,13/14yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
9 | 10 | 11/12 | 13/14 | |
B | 1:49.50 | 1:39.90 | 1:26.50 | 1:15.00 | C | 2:26.40 | 2:06.80 | 1:39.20 | 1:22.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Edward Mills |
South Holder |
NT |
1:44.47 |
|
npt |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Robert Westoby |
South Holder |
1:33.32 |
1:27.42 |
5.0 |
-5.90 |
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Esme Rogers |
South Holder |
40.97 |
40.63 |
2.0 |
-0.34 |
6 |
Phoebe Agar |
South Holder |
41.44 |
40.99 |
1.0 |
-0.45 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Rhianna Foster |
South Holder |
40.49 |
38.50 |
|
-1.99 |
11 |
Hannah Major |
South Holder |
44.36 |
43.34 |
|
-1.02 |
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 55.80 | 47.50 | C | 1:14.00 | 53.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Edward Mills |
South Holder |
1:02.25 |
57.27 |
5.0 |
-4.98 |
Event 105 Girls 15 & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 34.00 | C | 38.00 |
|
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jemima Cartwright |
South Holder |
34.22 |
33.62 |
|
-0.60 |
Event 106 Boys 13/14 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Robert Westoby |
South Holder |
34.01 |
32.88 |
6.0 |
-1.13 |
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 44.00 | C | 49.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Freya Robinson |
South Holder |
45.05 |
45.32 |
3.0 |
+0.27 |
9 |
Isobel Daubney |
South Holder |
46.47 |
46.38 |
|
-0.09 |
11 |
Hannah Major |
South Holder |
48.01 |
47.09 |
|
-0.92 |
15 |
Phoebe Agar |
South Holder |
48.41 |
47.74 |
|
-0.67 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
7 |
Esme Rogers |
South Holder |
49.41 |
48.14 |
|
-1.27 |
Event 108 Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 49.60 | 43.50 | C | 1:05.50 | 49.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
5 |
Edward Mills |
South Holder |
58.26 |
48.72 |
|
-9.54 |
Event 109 Girls 15 & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jemima Cartwright |
South Holder |
31.01 |
30.23 |
|
-0.78 |
Event 110 Boys 13/14 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 35.00 | C | 39.00 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Robert Westoby |
South Holder |
42.68 |
39.77 |
5.0 |
-2.91 |
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 34.50 | C | 39.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
14 |
Freya Robinson |
South Holder |
37.38 |
36.84 |
|
-0.54 |
18 |
Hannah Major |
South Holder |
37.85 |
37.48 |
|
-0.37 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Esme Rogers |
South Holder |
34.51 |
33.33 |
|
-1.18 |
6 |
Phoebe Agar |
South Holder |
34.50 |
34.36 |
|
-0.14 |
Event 113 Girls 15 & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 33.00 | C | 37.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Jemima Cartwright |
South Holder |
36.68 |
37.18 |
5.0 |
+0.50 |
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Phoebe Agar |
South Holder |
43.59 |
41.82 |
|
-1.77 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Freya Robinson |
South Holder |
50.64 |
47.79 |
|
-2.85 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Rhianna Foster |
South Holder |
40.31 |
37.90 |
|
-2.41 |
6 |
Isobel Daubney |
South Holder |
39.29 |
38.26 |
|
-1.03 |
7 |
Esme Rogers |
South Holder |
44.62 |
40.35 |
|
-4.27 |
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 42.80 | 36.50 | C | 57.50 | 42.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Edward Mills |
South Holder |
44.00 |
40.16 |
|
-3.84 |
Event 117 Girls 15 & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 38.00 | C | 42.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Jemima Cartwright |
South Holder |
40.34 |
41.72 |
5.0 |
+1.38 |
Event 118 Boys 13/14 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 35.50 | C | 39.50 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Robert Westoby |
South Holder |
38.87 |
40.23 |
5.0 |
+1.36 |
Event 201 Girls 9,10,13/14yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
9 | 10 | 11/12 | 13/14 | |
B | 1:50.30 | 1:38.90 | 1:25.50 | 1:19.60 | C | 2:17.60 | 1:56.00 | 1:35.30 | 1:26.80 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Scarlett Cartwright |
South Holder |
1:50.30 |
1:47.28 |
|
-3.02 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
6 |
Lilian Hilton |
South Holder |
1:40.80 |
1:34.87 |
|
-5.93 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Emilie Brocklebank |
South Holder |
1:35.27 |
1:34.38 |
|
-0.89 |
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 49.50 | 44.50 | C | 1:01.80 | 50.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
5 |
Scarlett Cartwright |
South Holder |
54.43 |
47.17 |
|
-7.26 |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Lilian Hilton |
South Holder |
48.13 |
47.86 |
|
-0.27 |
Event 204 Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 43.00 | C | 48.00 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
14 |
Thomas Cross |
South Holder |
1:05.50 |
55.98 |
|
-9.52 |
Event 205 Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 37.00 | C | 41.00 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Emilie Brocklebank |
South Holder |
49.05 |
46.24 |
2.0 |
-2.81 |
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 56.20 | 48.50 | C | 1:09.90 | 54.50 |
|
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Lilian Hilton |
South Holder |
55.29 |
55.56 |
4.0 |
+0.27 |
Event 208 Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 38.50 | C | 43.50 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
14 |
Thomas Cross |
South Holder |
NT |
53.34 |
|
npt |
Event 209 Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 33.50 | C | 37.50 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Emilie Brocklebank |
South Holder |
38.09 |
39.17 |
4.0 |
+1.08 |
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 42.90 | 37.50 | C | 53.90 | 43.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Scarlett Cartwright |
South Holder |
42.92 |
42.21 |
|
-0.71 |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Lilian Hilton |
South Holder |
41.15 |
39.76 |
|
-1.39 |
Event 213 Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 36.50 | C | 40.50 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Emilie Brocklebank |
South Holder |
46.31 |
44.48 |
|
-1.83 |
Event 215 Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 48.40 | 42.50 | C | 59.90 | 48.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Scarlett Cartwright |
South Holder |
55.20 |
52.93 |
5.0 |
-2.27 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Lilian Hilton |
South Holder |
49.44 |
46.67 |
|
-2.77 |
Event 216 Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 33.50 | C | 38.50 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Thomas Cross |
South Holder |
54.19 |
47.39 |
|
-6.80 |
Event 217 Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 42.00 | C | 46.00 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Emilie Brocklebank |
South Holder |
51.34 |
51.76 |
|
+0.42 |