Sprints banner logo
Event Entries Report for Dearne Valley
Back to Index              Entries by Swimmer
Please let your club entry Secretary know immediately if you spot any errors.
 
Event 101 - Event 101: Girls 100m Ind Medley
  Name Age Time  
  Eleanor Bridgman 11 1:25.50        
  Connie Crowther 11 1:26.01        
  Daisy Evers 12 1:25.50        
  Ellyn Hauser 15 1:34.03        
  Katy Mould 11 NT        
  Leah Mullins 15 1:24.48        
  Neve Rimmington 12 1:25.50        
  Jennii Suphanit 11 NT        
  Ella Telling-Jones 11 1:25.50        
  Isobel Watson 12 1:25.50        
 
Event 102 - Event 102: Boys 100m Ind Medley
  Name Age Time  
  Jimmy Beckitt 13 1:30.38        
  Frankie Coward 10 1:39.90        
  William Hartshorn 13 NT        
  Marley McClelland 10 1:39.90        
  Sam Mould 14 1:22.28        
 
Event 103 - Event 103: Girls 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Connie Crowther 11 40.80        
  Daisy Evers 12 48.19        
  Katy Mould 11 39.00        
  Jennii Suphanit 11 NT        
  Ella Telling-Jones 11 39.10        
  Isobel Watson 12 42.35        
 
Event 104 - Event 104: Boys 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Frankie Coward 10 57.68        
  Marley McClelland 10 59.49        
 
Event 105 - Event 105: Girls 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Ellyn Hauser 15 38.51        
 
Event 106 - Event 106: Boys 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Jimmy Beckitt 13 34.84        
  William Hartshorn 13 31.00        
  Sam Mould 14 31.00        
 
Event 107 - Event 107: Girls 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Eleanor Bridgman 11 NT        
  Connie Crowther 11 44.00        
  Daisy Evers 12 59.54        
  Katy Mould 11 44.00        
  Neve Rimmington 12 56.07        
  Jennii Suphanit 11 NT        
  Ella Telling-Jones 11 44.00        
  Isobel Watson 12 50.41        
 
Event 108 - Event 108: Boys 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Frankie Coward 10 48.15        
  Marley McClelland 10 50.69        
  Robbie Mellor 9 49.60        
 
Event 109 - Event 109: Girls 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Ellyn Hauser 15 34.60        
  Leah Mullins 15 32.67        
 
Event 110 - Event 110: Boys 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Jimmy Beckitt 13 44.65        
  Sam Mould 14 37.00        
 
Event 111 - Event 111: Girls 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Eleanor Bridgman 11 NT        
  Connie Crowther 11 34.92        
  Daisy Evers 12 44.09        
  Katy Mould 11 34.50        
  Neve Rimmington 12 46.46        
  Jennii Suphanit 11 NT        
  Ella Telling-Jones 11 34.59        
  Isobel Watson 12 39.43        
 
Event 112 - Event 112: Boys 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Frankie Coward 10 41.50        
  Marley McClelland 10 NT        
 
Event 113 - Event 113: Girls 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Ellyn Hauser 15 39.79        
  Leah Mullins 15 39.23        
 
Event 114 - Event 114: Boys 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Jimmy Beckitt 13 45.91        
  Sam Mould 14 43.17        
 
Event 115 - Event 115: Girls 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Eleanor Bridgman 11 NT        
  Connie Crowther 11 41.27        
  Daisy Evers 12 51.41        
  Neve Rimmington 12 39.00        
  Jennii Suphanit 11 NT        
 
Event 116 - Event 116: Boys 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Frankie Coward 10 41.06        
  Marley McClelland 10 40.19        
  Robbie Mellor 9 42.80        
 
Event 117 - Event 117: Girls 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Ellyn Hauser 15 49.25        
  Leah Mullins 15 46.39        
 
Event 118 - Event 118: Boys 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Jimmy Beckitt 13 40.77        
  William Hartshorn 13 35.50        
 
Event 201 - Event 201: Girls 100m Ind Medley
  Name Age Time  
  Keira Bainbridge 14 1:33.34        
  Molly Beckitt 10 1:38.90        
  Imogen Bradley 13 1:21.27        
  Sophie Churms 10 1:38.90        
  Aimee-Lou Clewes-Crawford 10 1:38.90        
  Amy Gaffney 13 1:19.60        
  Lexi Goddard 9 NT        
  Abbey Hayles 14 1:38.47        
  Jessica Hubery 9 1:50.30        
  Amelia Longden 13 1:28.02        
  Emma Mitchell 14 1:25.44        
  Jessica Nally 14 1:19.60        
  Lydia Newell 10 1:38.90        
  Grace Newsam 14 1:21.71        
  Lola Shepherd 10 1:38.90        
  Martha Watson 9 NT        
 
Event 202 - Event 202: Boys 100m Ind Medley
  Name Age Time  
  Thomas Blunn 11 NT        
  Matthew Jackson 12 NT        
  Zac Roper 12 NT        
  Harvey Stevenson 12 1:33.37        
 
Event 203 - Event 203: Girls 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Molly Beckitt 10 58.42        
  Ebony Burton 10 NT        
  Sophie Churms 10 44.50        
  Aimee-Lou Clewes-Crawford 10 46.12        
  Tilly Evers 10 44.50        
  Lexi Goddard 9 NT        
  Jessica Hubery 9 49.50        
  Amelia Hunt 9 49.50        
  Lydia Newell 10 44.50        
  Lola Shepherd 10 47.77        
 
Event 204 - Event 204: Boys 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Thomas Blunn 11 NT        
  Matthew Jackson 12 NT        
  Zac Roper 12 NT        
  Harvey Stevenson 12 50.62        
 
Event 205 - Event 205: Girls 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Imogen Bradley 13 NT        
  Emma Mitchell 14 37.01        
 
Event 206 - Event 206: Boys 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Declan Goddard 16 35.50        
  Thomas Taverner 15 30.13        
 
Event 207 - Event 207: Girls 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Molly Beckitt 10 1:05.32        
  Ebony Burton 10 NT        
  Sophie Churms 10 48.50        
  Aimee-Lou Clewes-Crawford 10 48.56        
  Tilly Evers 10 1:07.95        
  Neve Gaffney 10 NT        
  Lexi Goddard 9 NT        
  Jessica Hubery 9 NT        
  Lydia Newell 10 1:14.94        
  Lola Shepherd 10 1:08.47        
  Olivia Telling-Jones 9 NT        
  Martha Watson 9 56.20        
 
Event 208 - Event 208: Boys 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Thomas Blunn 11 NT        
  Matthew Jackson 12 NT        
  Harvey Stevenson 12 43.29        
 
Event 209 - Event 209: Girls 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Keira Bainbridge 14 35.91        
  Amy Gaffney 13 38.19        
  Abbey Hayles 14 39.50        
  Amelia Longden 13 34.24        
  Emma Mitchell 14 33.59        
  Jessica Nally 14 37.93        
 
Event 210 - Event 210: Boys 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Declan Goddard 16 35.27        
 
Event 211 - Event 211: Girls 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Molly Beckitt 10 48.86        
  Ebony Burton 10 NT        
  Sophie Churms 10 43.09        
  Aimee-Lou Clewes-Crawford 10 38.87        
  Tilly Evers 10 58.54        
  Neve Gaffney 10 NT        
  Lexi Goddard 9 NT        
  Jessica Hubery 9 42.90        
  Amelia Hunt 9 42.90        
  Lydia Newell 10 43.71        
  Lola Shepherd 10 44.66        
  Olivia Telling-Jones 9 NT        
  Martha Watson 9 42.90        
 
Event 212 - Event 212: Boys 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Matthew Jackson 12 NT        
  Harvey Stevenson 12 45.43        
 
Event 213 - Event 213: Girls 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Keira Bainbridge 14 42.96        
  Amy Gaffney 13 45.06        
  Amelia Longden 13 39.10        
  Emma Mitchell 14 38.05        
  Jessica Nally 14 48.68        
  Grace Newsam 14 38.00        
 
Event 214 - Event 214: Boys 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Declan Goddard 16 50.84        
  Thomas Taverner 15 37.56        
 
Event 215 - Event 215: Girls 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Sophie Churms 10 53.67        
  Aimee-Lou Clewes-Crawford 10 45.74        
  Lexi Goddard 9 NT        
  Jessica Hubery 9 48.40        
  Lydia Newell 10 NT        
  Olivia Telling-Jones 9 NT        
  Martha Watson 9 48.40        
 
Event 216 - Event 216: Boys 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Thomas Blunn 11 NT        
  Matthew Jackson 12 NT        
  Zac Roper 12 NT        
  Harvey Stevenson 12 36.56        
 
Event 217 - Event 217: Girls 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Keira Bainbridge 14 47.56        
  Imogen Bradley 13 43.53        
  Amy Gaffney 13 50.69        
  Abbey Hayles 14 42.00        
  Amelia Longden 13 47.79        
  Emma Mitchell 14 44.85        
  Jessica Nally 14 56.73        
  Grace Newsam 14 44.84        
 
Event 218 - Event 218: Boys 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Thomas Taverner 15 35.58