|
Event 101 Event 101: Girls 11/12,15+ yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
11/12 | 13/14 | 15+ | |
B | 1:25.50 | 1:19.60 | 1:17.70 | C | 1:35.30 | 1:26.80 | 1:24.80 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Abigail Rowland |
Bircotes SC |
1:31.19 |
1:28.90 |
4.0 |
-2.29 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
12 |
Isobelle Wilkinson |
Bircotes SC |
1:54.11 |
1:43.70 |
|
-10.41 |
13 |
Amber Richardson |
Bircotes SC |
1:41.20 |
1:43.78 |
|
+2.58 |
24 |
Holly Monaghan |
Bircotes SC |
NT |
1:53.72 |
|
npt |
26 |
Anna Brown |
Bircotes SC |
NT |
1:54.31 |
|
npt |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Evie Gair |
6.5 Not on the back at finish |
|
Charlie Machen |
9.1 Incorrect individual stroke order |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Libby Gair |
Bircotes SC |
1:28.86 |
1:28.30 |
3.0 |
-0.56 |
Event 102 Event 102: Boys 9,10,13/14yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
9 | 10 | 11/12 | 13/14 | |
B | 1:49.50 | 1:39.90 | 1:26.50 | 1:15.00 | C | 2:26.40 | 2:06.80 | 1:39.20 | 1:22.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Lance Wadsworth |
Bircotes SC |
2:29.64 |
2:20.42 |
|
-9.22 |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Potter Samuel |
Bircotes SC |
1:41.39 |
1:40.93 |
6.0 |
-0.46 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Harry King |
Bircotes SC |
NT |
1:50.50 |
|
npt |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Boyen Chestnutt |
Bircotes SC |
1:31.06 |
1:26.97 |
3.0 |
-4.09 |
8 |
Dylan Plummer |
Bircotes SC |
1:48.20 |
1:34.22 |
|
-13.98 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sebastian Wilkinson |
Bircotes SC |
1:25.60 |
1:17.22 |
|
-8.38 |
Event 103 Event 103: Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Abigail Rowland |
Bircotes SC |
41.01 |
39.82 |
5.0 |
-1.19 |
7 |
Elin Watkins |
Bircotes SC |
43.05 |
42.05 |
|
-1.00 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Isobelle Wilkinson |
Bircotes SC |
46.40 |
44.31 |
5.0 |
-2.09 |
25 |
Anna Brown |
Bircotes SC |
54.21 |
51.16 |
|
-3.05 |
26 |
Mary-Beth Stephenson |
Bircotes SC |
NT |
51.74 |
|
npt |
32 |
Holly Monaghan |
Bircotes SC |
NT |
57.35 |
|
npt |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Charlie Machen |
6.4 More than one single/double simultaneous arm pull used to initiate the turn |
Event 104 Event 104: Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 55.80 | 47.50 | C | 1:14.00 | 53.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Jasper Chestnutt |
Bircotes SC |
59.24 |
55.31 |
|
-3.93 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Lance Wadsworth |
7.2 Arm Movements not in the same horizontal plane |
|
Max Foster |
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Potter Samuel |
Bircotes SC |
54.05 |
54.25 |
6.0 |
+0.20 |
4 |
Harry King |
Bircotes SC |
57.02 |
58.21 |
3.0 |
+1.19 |
Event 105 Event 105: Girls 15 & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 34.00 | C | 38.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Ella Louw |
Bircotes SC |
37.57 |
37.94 |
|
+0.37 |
10 |
Abigail Foster |
Bircotes SC |
37.09 |
39.20 |
|
+2.11 |
Event 106 Event 106: Boys 13/14 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Dylan Plummer |
Bircotes SC |
37.63 |
36.06 |
4.0 |
-1.57 |
4 |
Boyen Chestnutt |
Bircotes SC |
35.03 |
36.07 |
3.0 |
+1.04 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Sebastian Wilkinson |
Bircotes SC |
31.96 |
30.34 |
|
-1.62 |
Event 107 Event 107: Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 44.00 | C | 49.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Elin Watkins |
Bircotes SC |
46.97 |
48.17 |
3.0 |
+1.20 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Abigail Rowland |
Bircotes SC |
49.51 |
49.48 |
5.0 |
-0.03 |
14 |
Amber Richardson |
Bircotes SC |
49.56 |
51.88 |
|
+2.32 |
28 |
Isobelle Wilkinson |
Bircotes SC |
59.60 |
56.53 |
|
-3.07 |
30 |
Anna Brown |
Bircotes SC |
56.08 |
57.59 |
|
+1.51 |
31 |
Holly Monaghan |
Bircotes SC |
NT |
57.64 |
|
npt |
33 |
Charlie Machen |
Bircotes SC |
55.07 |
58.12 |
|
+3.05 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Mary-Beth Stephenson |
7.1 Multiple butterfly kicks performed after start/turn |
Event 108 Event 108: Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 49.60 | 43.50 | C | 1:05.50 | 49.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jasper Chestnutt |
Bircotes SC |
55.66 |
52.35 |
6.0 |
-3.31 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Lance Wadsworth |
Bircotes SC |
1:16.07 |
1:02.53 |
|
-13.54 |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Potter Samuel |
Bircotes SC |
49.30 |
50.03 |
3.0 |
+0.73 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry King |
Bircotes SC |
58.57 |
51.44 |
6.0 |
-7.13 |
Event 109 Event 109: Girls 15 & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Ella Louw |
Bircotes SC |
31.76 |
32.45 |
4.0 |
+0.69 |
9 |
Abigail Foster |
Bircotes SC |
32.53 |
34.01 |
|
+1.48 |
Event 110 Event 110: Boys 13/14 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 35.00 | C | 39.00 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Boyen Chestnutt |
Bircotes SC |
39.28 |
40.70 |
4.0 |
+1.42 |
7 |
Dylan Plummer |
Bircotes SC |
53.00 |
44.04 |
|
-8.96 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Sebastian Wilkinson |
Bircotes SC |
44.59 |
35.80 |
|
-8.79 |
Event 111 Event 111: Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 34.50 | C | 39.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Abigail Rowland |
Bircotes SC |
38.89 |
36.64 |
|
-2.25 |
11 |
Elin Watkins |
Bircotes SC |
38.48 |
37.08 |
|
-1.40 |
17 |
Isobelle Wilkinson |
Bircotes SC |
37.92 |
37.98 |
|
+0.06 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Amber Richardson |
Bircotes SC |
41.49 |
40.06 |
6.0 |
-1.43 |
2 |
Anna Brown |
Bircotes SC |
42.97 |
40.31 |
5.0 |
-2.66 |
19 |
Charlie Machen |
Bircotes SC |
48.85 |
45.96 |
|
-2.89 |
21 |
Holly Monaghan |
Bircotes SC |
NT |
48.20 |
|
npt |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Evie Gair |
Bircotes SC |
39.74 |
38.59 |
|
-1.15 |
Event 112 Event 112: Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 48.60 | 41.50 | C | 1:04.50 | 47.50 |
|
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Max Foster |
8.3 Alternating movement of legs or feet |
|
Lance Wadsworth |
8.3 Alternating movement of legs or feet |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Potter Samuel |
Bircotes SC |
53.86 |
53.32 |
2.0 |
-0.54 |
Event 113 Event 113: Girls 15 & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 33.00 | C | 37.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Abigail Foster |
Bircotes SC |
36.71 |
40.76 |
3.0 |
+4.05 |
Event 114 Event 114: Boys 13/14 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 39.50 | C | 43.50 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Boyen Chestnutt |
Bircotes SC |
44.30 |
46.40 |
5.0 |
+2.10 |
6 |
Dylan Plummer |
Bircotes SC |
51.14 |
51.48 |
1.0 |
+0.34 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Sebastian Wilkinson |
Bircotes SC |
46.71 |
40.29 |
|
-6.42 |
Event 115 Event 115: Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Abigail Rowland |
Bircotes SC |
40.80 |
42.51 |
3.0 |
+1.71 |
8 |
Elin Watkins |
Bircotes SC |
42.36 |
46.56 |
|
+4.20 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Amber Richardson |
Bircotes SC |
47.33 |
47.86 |
|
+0.53 |
22 |
Charlie Machen |
Bircotes SC |
57.83 |
56.36 |
|
-1.47 |
25 |
Isobelle Wilkinson |
Bircotes SC |
1:15.90 |
58.94 |
|
-16.96 |
26 |
Anna Brown |
Bircotes SC |
58.13 |
59.60 |
|
+1.47 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Holly Monaghan |
8.2 Arms not brought forward over the water |
Event 116 Event 116: Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 42.80 | 36.50 | C | 57.50 | 42.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Jasper Chestnutt |
Bircotes SC |
47.58 |
44.77 |
5.0 |
-2.81 |
9 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lance Wadsworth |
Bircotes SC |
58.65 |
59.08 |
6.0 |
+0.43 |
2 |
Max Foster |
Bircotes SC |
NT |
1:03.80 |
5.0 |
npt |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Harry King |
Bircotes SC |
47.33 |
48.54 |
2.0 |
+1.21 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Potter Samuel |
Bircotes SC |
43.46 |
40.53 |
|
-2.93 |
Event 117 Event 117: Girls 15 & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 38.00 | C | 42.00 |
|
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Libby Gair |
Bircotes SC |
44.80 |
45.39 |
3.0 |
+0.59 |
Event 118 Event 118: Boys 13/14 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 35.50 | C | 39.50 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sebastian Wilkinson |
Bircotes SC |
38.42 |
35.57 |
6.0 |
-2.85 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Boyen Chestnutt |
Bircotes SC |
42.42 |
44.99 |
4.0 |
+2.57 |
6 |
Dylan Plummer |
Bircotes SC |
51.05 |
49.55 |
1.0 |
-1.50 |
Event 201 Event 201: Girls 9,10,13/14yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
9 | 10 | 11/12 | 13/14 | |
B | 1:50.30 | 1:38.90 | 1:25.50 | 1:19.60 | C | 2:17.60 | 1:56.00 | 1:35.30 | 1:26.80 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Holly Heaton-Hannon |
Bircotes SC |
NT |
1:40.65 |
|
npt |
9 |
Stansie Crowe |
Bircotes SC |
NT |
1:50.22 |
|
npt |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Grace Waby |
Bircotes SC |
1:42.74 |
1:40.80 |
6.0 |
-1.94 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Evelyn Muldoon |
Bircotes SC |
NT |
2:09.13 |
4.0 |
npt |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Lexi Gibson |
Bircotes SC |
1:29.83 |
1:33.12 |
|
+3.29 |
11 |
Caitlin McKenzie |
Bircotes SC |
1:40.91 |
1:39.41 |
|
-1.50 |
15 |
Amy Shaw |
Bircotes SC |
NT |
1:47.71 |
|
npt |
16 |
Anna Machen |
Bircotes SC |
2:04.99 |
2:01.75 |
|
-3.24 |
Event 202 Event 202: Boys 11/12,15+ yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
11/12 | 13/14 | 15+ | |
B | 1:26.50 | 1:15.00 | 1:10.60 | C | 1:39.20 | 1:22.50 | 1:17.10 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Magnus Noble |
Bircotes SC |
1:33.23 |
1:30.33 |
5.0 |
-2.90 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
William Rice |
Bircotes SC |
1:48.00 |
1:43.60 |
4.0 |
-4.40 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Oliver Willis |
Bircotes SC |
1:28.79 |
1:25.61 |
|
-3.18 |
6 |
Archie King |
Bircotes SC |
1:42.28 |
1:34.40 |
|
-7.88 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Henry Johnson |
8.3 Movements of the legs not simultaneous |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sebastien Bonnett |
Bircotes SC |
NT |
1:17.17 |
6.0 |
npt |
3 |
Liam Willis |
Bircotes SC |
1:22.94 |
1:18.10 |
4.0 |
-4.84 |
6 |
Tyler Gibson |
Bircotes SC |
NT |
1:22.60 |
1.0 |
npt |
Event 203 Event 203: Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 49.50 | 44.50 | C | 1:01.80 | 50.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aimee Aly-Weston |
Bircotes SC |
53.56 |
49.75 |
6.0 |
-3.81 |
2 |
Niamh Goulbourne |
Bircotes SC |
51.99 |
49.80 |
5.0 |
-2.19 |
9 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Olivia Willis |
Bircotes SC |
1:15.42 |
1:20.01 |
6.0 |
+4.59 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Florence Noble |
Bircotes SC |
NT |
53.14 |
|
npt |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Stansie Crowe |
6.5 Not on the back at finish |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Evelyn Muldoon |
Bircotes SC |
1:03.67 |
55.06 |
1.0 |
-8.61 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Grace Waby |
Bircotes SC |
54.97 |
47.08 |
|
-7.89 |
Event 204 Event 204: Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 43.00 | C | 48.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Oliver Willis |
Bircotes SC |
45.88 |
44.64 |
5.0 |
-1.24 |
3 |
Archie King |
Bircotes SC |
46.70 |
47.97 |
4.0 |
+1.27 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Henry Johnson |
Bircotes SC |
NT |
48.99 |
4.0 |
npt |
4 |
Magnus Noble |
Bircotes SC |
49.14 |
49.75 |
3.0 |
+0.61 |
14 |
William Rice |
Bircotes SC |
56.33 |
54.72 |
|
-1.61 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Harry Haslam |
7.1 Multiple butterfly kicks performed after start/turn |
Event 205 Event 205: Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 37.00 | C | 41.00 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Lexi Gibson |
Bircotes SC |
41.53 |
43.90 |
2.0 |
+2.37 |
11 |
Anna Machen |
Bircotes SC |
NT |
55.83 |
|
npt |
Event 206 Event 206: Boys 15 & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 28.00 | C | 32.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Liam Willis |
Bircotes SC |
29.76 |
28.96 |
5.0 |
-0.80 |
5 |
Jake Askin |
Bircotes SC |
30.03 |
29.10 |
2.0 |
-0.93 |
6 |
Sebastien Bonnett |
Bircotes SC |
29.28 |
29.70 |
1.0 |
+0.42 |
7 |
Leon Louw |
Bircotes SC |
30.42 |
30.20 |
|
-0.22 |
9 |
Tyler Gibson |
Bircotes SC |
30.68 |
31.09 |
|
+0.41 |
Event 207 Event 207: Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 56.20 | 48.50 | C | 1:09.90 | 54.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Holly Heaton-Hannon |
Bircotes SC |
57.48 |
53.49 |
|
-3.99 |
5 |
Florence Noble |
Bircotes SC |
59.52 |
55.89 |
|
-3.63 |
6 |
Stansie Crowe |
Bircotes SC |
NT |
58.61 |
|
npt |
7 |
Eva Lunn |
Bircotes SC |
NT |
1:00.09 |
|
npt |
10 |
Melissa Ward-Ayre |
Bircotes SC |
NT |
1:03.41 |
|
npt |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Olivia Willis |
7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
21 |
Evelyn Muldoon |
Bircotes SC |
NT |
1:16.87 |
|
npt |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Grace Waby |
Bircotes SC |
56.65 |
52.79 |
|
-3.86 |
Event 208 Event 208: Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 38.50 | C | 43.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Oliver Willis |
Bircotes SC |
42.57 |
42.19 |
1.0 |
-0.38 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Magnus Noble |
Bircotes SC |
43.81 |
45.02 |
4.0 |
+1.21 |
6 |
William Rice |
Bircotes SC |
48.94 |
47.74 |
1.0 |
-1.20 |
7 |
Archie King |
Bircotes SC |
46.87 |
47.76 |
|
+0.89 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Harry Haslam |
Bircotes SC |
50.62 |
42.24 |
|
-8.38 |
Event 209 Event 209: Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 33.50 | C | 37.50 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Caitlin McKenzie |
Bircotes SC |
42.24 |
40.72 |
4.0 |
-1.52 |
6 |
Samantha Wells |
Bircotes SC |
39.37 |
41.57 |
1.0 |
+2.20 |
7 |
Amy Shaw |
Bircotes SC |
NT |
42.60 |
|
npt |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Athena Lunn |
Bircotes SC |
38.12 |
35.45 |
|
-2.67 |
9 |
Anna Machen |
Bircotes SC |
50.04 |
53.37 |
|
+3.33 |
Event 210 Event 210: Boys 15 & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Leon Louw |
Bircotes SC |
34.03 |
31.99 |
5.0 |
-2.04 |
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Jake Askin |
Bircotes SC |
33.53 |
30.78 |
|
-2.75 |
5 |
Liam Willis |
Bircotes SC |
40.33 |
33.44 |
|
-6.89 |
6 |
Tyler Gibson |
Bircotes SC |
35.21 |
34.82 |
|
-0.39 |
Event 211 Event 211: Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 42.90 | 37.50 | C | 53.90 | 43.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Niamh Goulbourne |
Bircotes SC |
47.65 |
43.49 |
6.0 |
-4.16 |
3 |
Florence Noble |
Bircotes SC |
47.35 |
46.64 |
4.0 |
-0.71 |
9 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Melissa Ward-Ayre |
Bircotes SC |
NT |
58.13 |
5.0 |
npt |
3 |
Olivia Willis |
Bircotes SC |
1:01.97 |
59.91 |
4.0 |
-2.06 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Eva Lunn |
Bircotes SC |
NT |
46.89 |
|
npt |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Stansie Crowe |
5.2 Did not touch wall at the turn or finish |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Grace Waby |
Bircotes SC |
41.21 |
39.31 |
3.0 |
-1.90 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Evelyn Muldoon |
Bircotes SC |
1:01.51 |
48.48 |
|
-13.03 |
Event 212 Event 212: Boys 11/12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 36.50 | C | 41.50 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Magnus Noble |
Bircotes SC |
42.71 |
42.05 |
6.0 |
-0.66 |
11 |
Archie King |
Bircotes SC |
NT |
49.18 |
|
npt |
17 |
William Rice |
Bircotes SC |
56.94 |
55.55 |
|
-1.39 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Oliver Willis |
Bircotes SC |
43.14 |
40.55 |
|
-2.59 |
Event 213 Event 213: Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 36.50 | C | 40.50 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Lexi Gibson |
Bircotes SC |
41.05 |
42.61 |
2.0 |
+1.56 |
17 |
Caitlin McKenzie |
Bircotes SC |
46.99 |
46.95 |
|
-0.04 |
18 |
Samantha Wells |
Bircotes SC |
47.93 |
48.81 |
|
+0.88 |
19 |
Anna Machen |
Bircotes SC |
59.74 |
58.72 |
|
-1.02 |
13-14 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Amy Shaw |
6.4 Did not touch the wall during the turn |
Event 214 Event 214: Boys 15 & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 34.00 | C | 38.00 |
|
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sebastien Bonnett |
Bircotes SC |
38.64 |
38.81 |
6.0 |
+0.17 |
3 |
Tyler Gibson |
Bircotes SC |
40.30 |
41.94 |
4.0 |
+1.64 |
5 |
Liam Willis |
Bircotes SC |
44.04 |
42.46 |
2.0 |
-1.58 |
6 |
Leon Louw |
Bircotes SC |
41.99 |
43.75 |
1.0 |
+1.76 |
Event 215 Event 215: Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 48.40 | 42.50 | C | 59.90 | 48.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aimee Aly-Weston |
Bircotes SC |
55.23 |
50.25 |
6.0 |
-4.98 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Stansie Crowe |
Bircotes SC |
NT |
55.29 |
|
npt |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Olivia Willis |
8.2 Arms not brought forward over the water |
|
Florence Noble |
Did Not Compete |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Grace Waby |
Bircotes SC |
57.37 |
51.86 |
4.0 |
-5.51 |
12 |
Evelyn Muldoon |
Bircotes SC |
NT |
1:08.21 |
|
npt |
Event 216 Event 216: Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 33.50 | C | 38.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Magnus Noble |
Bircotes SC |
37.00 |
36.47 |
|
-0.53 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
William Rice |
Bircotes SC |
44.65 |
43.35 |
|
-1.30 |
12 |
Henry Johnson |
Bircotes SC |
NT |
47.92 |
|
npt |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Harry Haslam |
Bircotes SC |
41.89 |
37.79 |
|
-4.10 |
8 |
Archie King |
Bircotes SC |
38.75 |
38.44 |
|
-0.31 |
Event 217 Event 217: Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 42.00 | C | 46.00 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Lexi Gibson |
Bircotes SC |
44.68 |
47.60 |
|
+2.92 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Athena Lunn |
Bircotes SC |
49.53 |
49.37 |
3.0 |
-0.16 |
6 |
Amy Shaw |
Bircotes SC |
NT |
49.95 |
1.0 |
npt |
12 |
Caitlin McKenzie |
Bircotes SC |
52.69 |
53.66 |
|
+0.97 |
15 |
Anna Machen |
Bircotes SC |
58.34 |
1:04.48 |
|
+6.14 |
Event 218 Event 218: Boys 15 & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Jake Askin |
Bircotes SC |
34.38 |
34.66 |
5.0 |
+0.28 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sebastien Bonnett |
Bircotes SC |
35.89 |
35.49 |
6.0 |
-0.40 |
3 |
Liam Willis |
Bircotes SC |
36.88 |
37.57 |
4.0 |
+0.69 |
15 yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Tyler Gibson |
Did Not Compete |