Splits
|
||||||||
Olivia Abbott |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley |
Scratched | |||||||
Girls 50m Backstroke |
Scratched | |||||||
Girls 50m Breaststroke |
Scratched | |||||||
Girls 50m Freestyle |
Scratched | |||||||
Girls 50m Butterfly |
Scratched | |||||||
Molly Beckitt |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley (C Grade)
|
8th | 1:49.60 |
|
-10.44 | ||||
Girls 50m Backstroke (C Grade)
|
18th | 51.06 |
|
-3.21 | ||||
Girls 50m Breaststroke |
TKT | 56.80 | 47.98 | -8.82 | ||||
Girls 50m Freestyle (C Grade)
|
8th | 43.62 |
|
-2.43 | ||||
Xavier Burfield |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 100m Ind Medley |
DQ | 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
||||||
Boys 50m Breaststroke (C Grade)
|
2nd | NT |
|
5.0 | npt | |||
Boys 50m Backstroke (C Grade)
|
1st | NT |
|
6.0 | npt | |||
Boys 50m Butterfly (C Grade)
|
2nd | NT |
|
5.0 | npt | |||
Boys 50m Freestyle (C Grade)
|
1st | NT |
|
6.0 | npt | |||
Ebony Burton |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 50m Breaststroke (C Grade)
|
5th | 52.94 |
|
2.0 | -2.82 | |||
Girls 50m Freestyle (C Grade)
|
7th | 49.53 |
|
-8.48 | ||||
Riley Burton |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 50m Backstroke |
DQ | 6.5 Not on the back at finish |
||||||
Boys 50m Freestyle (C Grade)
|
4th | NT |
|
3.0 | npt | |||
Sophie Churms |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley (B Grade)
|
3rd | 1:31.59 |
|
4.0 | -3.71 | |||
Girls 50m Backstroke (B Grade)
|
2nd | 40.30 |
|
5.0 | -0.75 | |||
Girls 50m Breaststroke |
TKT | 53.00 | 48.40 | -4.60 | ||||
Girls 50m Freestyle (B Grade)
|
9th | 36.47 |
|
+0.29 | ||||
Girls 50m Butterfly (B Grade)
|
6th | 42.20 |
|
1.0 | -0.70 | |||
Amber Clark |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley (C Grade)
|
2nd | 1:33.73 |
|
5.0 | -7.21 | |||
Girls 50m Butterfly (B Grade)
|
3rd | 37.13 |
|
4.0 | +0.01 | |||
Girls 50m Freestyle (B Grade)
|
7th | 33.00 |
|
+0.38 | ||||
Girls 50m Backstroke |
Did Not Compete | |||||||
Emma Clark |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley |
Scratched | |||||||
Girls 50m Backstroke |
Scratched | |||||||
Girls 50m Breaststroke |
Scratched | |||||||
Girls 50m Freestyle |
Scratched | |||||||
Alice Ellis-Dixon |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley |
TKT | 2:10.79 | 1:49.65 | -21.14 | ||||
Girls 50m Backstroke (B Grade)
|
5th | 50.29 |
|
2.0 | -2.38 | |||
Girls 50m Breaststroke |
TKT | 57.40 | 53.97 | -3.43 | ||||
Girls 50m Freestyle (B Grade)
|
7th | 41.75 |
|
+0.78 | ||||
Girls 50m Butterfly (C Grade)
|
4th | 1:01.06 |
|
3.0 | -7.90 | |||
Daisy Evers |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley |
DQ | 4.4 Starting before the starting signal |
||||||
Girls 50m Butterfly (C Grade)
|
7th | 46.21 |
|
+0.21 | ||||
Girls 50m Freestyle (C Grade)
|
6th | 39.59 |
|
1.0 | +2.45 | |||
Girls 50m Backstroke (C Grade)
|
12th | 46.42 |
|
+2.08 | ||||
Girls 50m Breaststroke (C Grade)
|
12th | 55.49 |
|
-0.19 | ||||
Amy Gaffney |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley (C Grade)
|
5th | 1:33.45 |
|
2.0 | -0.02 | |||
Girls 50m Freestyle (C Grade)
|
3rd | 36.43 |
|
4.0 | +0.49 | |||
Girls 50m Backstroke (C Grade)
|
6th | 42.82 |
|
1.0 | +1.80 | |||
Neve Gaffney |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley (C Grade)
|
14th | 1:57.37 |
|
-9.05 | ||||
Girls 50m Breaststroke (C Grade)
|
17th | 59.26 |
|
-4.59 | ||||
Girls 50m Freestyle (C Grade)
|
12th | 41.73 |
|
+1.04 | ||||
Girls 50m Butterfly (C Grade)
|
20th | 56.75 |
|
+5.69 | ||||
Declan Goddard |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 50m Freestyle (C Grade)
|
1st | 32.69 |
|
6.0 | -0.45 | |||
Boys 50m Butterfly (C Grade)
|
1st | 35.27 |
|
6.0 | +0.46 | |||
Boys 50m Breaststroke (C Grade)
|
4th | 44.35 |
|
3.0 | -0.23 | |||
Lexie Goddard |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley |
TKT | 1:25.50 | 1:21.86 | -3.64 | ||||
Girls 50m Backstroke (B Grade)
|
1st | 39.00 |
|
6.0 | +0.46 | |||
Girls 50m Breaststroke |
TKT | 44.09 | 43.40 | -0.69 | ||||
Girls 50m Freestyle |
TKT | 34.50 | 34.23 | -0.27 | ||||
Girls 50m Butterfly |
TKT | 39.00 | 37.03 | -1.97 | ||||
Lily-Mae Harper |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 50m Butterfly (C Grade)
|
4th | 50.03 |
|
3.0 | -6.40 | |||
Girls 50m Freestyle (C Grade)
|
4th | 39.91 |
|
3.0 | -1.07 | |||
Girls 50m Backstroke (C Grade)
|
10th | 48.64 |
|
-1.74 | ||||
Girls 50m Breaststroke (C Grade)
|
3rd | 50.18 |
|
4.0 | -2.72 | |||
James Hubery |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 100m Ind Medley |
DQ | 8.2 Arms not brought forward simultaneously |
||||||
Boys 50m Breaststroke (C Grade)
|
1st | NT |
|
6.0 | npt | |||
Boys 50m Backstroke |
TKT | NT | 57.92 | npt | ||||
Boys 50m Butterfly |
DQ | 8.2 Arms not brought forward simultaneously |
||||||
Boys 50m Freestyle |
TKT | NT | 51.57 | npt | ||||
Jessica Hubery |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley (B Grade)
|
1st | 1:31.67 |
|
6.0 | -5.73 | |||
Girls 50m Backstroke (B Grade)
|
4th | 39.44 |
|
3.0 | +0.46 | |||
Girls 50m Breaststroke |
TKT | 49.39 | 47.55 | -1.84 | ||||
Girls 50m Freestyle (B Grade)
|
1st | 34.50 |
|
6.0 | +0.17 | |||
Girls 50m Butterfly (B Grade)
|
2nd | 41.90 |
|
5.0 | -1.56 | |||
Matthew Jackson |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Jacob Linney |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 50m Freestyle (C Grade)
|
2nd | 38.51 |
|
5.0 | -4.44 | |||
Boys 50m Breaststroke (C Grade)
|
5th | 56.38 |
|
2.0 | -7.79 | |||
Boys 50m Backstroke (C Grade)
|
2nd | 44.61 |
|
4.5 | -4.53 | |||
Amelia Longden |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 50m Butterfly |
Did Not Compete | |||||||
Girls 50m Freestyle (B Grade)
|
3rd | 33.54 |
|
4.0 | -1.47 | |||
Girls 50m Backstroke |
TKT | 37.57 | 36.98 | -0.59 | ||||
Girls 50m Breaststroke (C Grade)
|
2nd | 43.55 |
|
5.0 | -0.54 | |||
Marley McClelland |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 100m Ind Medley |
TKT | 1:26.50 | 1:18.74 | -7.76 | ||||
Boys 50m Breaststroke |
TKT | 43.67 | 42.61 | -1.06 | ||||
Boys 50m Butterfly |
TKT | 36.50 | 34.54 | -1.96 | ||||
Boys 50m Freestyle |
TKT | 33.50 | 31.65 | -1.85 | ||||
Emma Mitchell |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley (B Grade)
|
1st | 1:19.15 |
|
6.0 | +3.76 | |||
Girls 50m Butterfly (B Grade)
|
2nd | 34.03 |
|
5.0 | +0.90 | |||
Girls 50m Freestyle (B Grade)
|
4th | 31.69 |
|
3.0 | +0.40 | |||
Girls 50m Backstroke (B Grade)
|
3rd | 35.64 |
|
4.0 | +1.16 | |||
Girls 50m Breaststroke (C Grade)
|
4th | 42.32 |
|
3.0 | +2.22 | |||
Sam Mould |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 100m Ind Medley |
TKT | 1:11.92 | 1:10.29 | -1.63 | ||||
Boys 50m Freestyle (B Grade)
|
3rd | 28.11 |
|
4.0 | +0.28 | |||
Boys 50m Butterfly |
TKT | 31.04 | 30.36 | -0.68 | ||||
Boys 50m Backstroke (B Grade)
|
1st | 32.08 |
|
6.0 | +0.88 | |||
Lydia Newell |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley (C Grade)
|
8th | 1:43.42 |
|
-3.81 | ||||
Girls 50m Butterfly (C Grade)
|
8th | 48.43 |
|
-1.23 | ||||
Girls 50m Freestyle (C Grade)
|
3rd | 38.87 |
|
4.0 | -0.12 | |||
Girls 50m Backstroke (C Grade)
|
11th | 48.95 |
|
-2.01 | ||||
Girls 50m Breaststroke (C Grade)
|
11th | 59.17 |
|
-4.71 | ||||
Neve Rimmington |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 50m Butterfly |
TKT | 42.37 | 39.50 | -2.87 | ||||
Girls 50m Freestyle |
TKT | 00.00 | 34.65 | npt | ||||
Girls 50m Breaststroke |
DQ | 7.1 Multiple butterfly kicks performed after start/turn |
||||||
Zac Roper |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 100m Ind Medley |
TKT | 1:29.81 | 1:20.81 | -9.00 | ||||
Boys 50m Freestyle (B Grade)
|
9th | 33.21 |
|
-0.28 | ||||
Boys 50m Breaststroke (B Grade)
|
5th | 42.93 |
|
2.0 | -0.32 | |||
Boys 50m Backstroke (B Grade)
|
6th | 39.01 |
|
1.0 | -1.57 | |||
Harvey Stevenson |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 100m Ind Medley |
TKT | 1:24.41 | 1:21.18 | -3.23 | ||||
Boys 50m Freestyle (B Grade)
|
8th | 32.13 |
|
+0.48 | ||||
Boys 50m Butterfly (B Grade)
|
5th | 38.91 |
|
2.0 | -0.96 | |||
Boys 50m Breaststroke |
TKT | 43.80 | 42.98 | -0.82 | ||||
Boys 50m Backstroke (B Grade)
|
4th | 38.81 |
|
3.0 | -1.66 | |||
Jensen Stevenson |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 100m Ind Medley (B Grade)
|
1st | 2:15.60 |
|
6.0 | -20.54 | |||
Boys 50m Breaststroke |
TKT | 1:17.63 | 59.20 | -18.43 | ||||
Boys 50m Backstroke |
DQ | 6.4 Turn not performed immediately |
||||||
Boys 50m Butterfly |
TKT | 1:17.30 | 55.86 | -21.44 | ||||
Boys 50m Freestyle (B Grade)
|
1st | 45.26 |
|
6.0 | -0.67 | |||
Dominic Tasker - Meachen |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 100m Ind Medley |
TKT | 1:21.17 | 1:10.21 | -10.96 | ||||
Boys 50m Freestyle (B Grade)
|
1st | 30.33 |
|
6.0 | -2.26 | |||
Boys 50m Breaststroke |
TKT | 40.00 | 36.93 | -3.07 | ||||
Imogen Tasker-Meachen |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 50m Backstroke |
TKT | 46.39 | 43.87 | -2.52 | ||||
Girls 50m Freestyle (C Grade)
|
2nd | 41.62 |
|
5.0 | -1.45 | |||
Thomas Taverner |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 100m Ind Medley |
TKT | 1:20.39 | 1:13.91 | -6.48 | ||||
Boys 50m Freestyle (B Grade)
|
2nd | 28.00 |
|
5.0 | +0.35 | |||
Boys 50m Breaststroke (B Grade)
|
4th | 36.50 |
|
3.0 | +1.91 | |||
Isobel Watson |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Girls 100m Ind Medley |
TKT | 1:29.16 | 1:25.43 | -3.73 | ||||
Girls 50m Freestyle (B Grade)
|
1st | 34.84 |
|
6.0 | -1.27 | |||
Girls 50m Backstroke (B Grade)
|
6th | 39.81 |
|
1.0 | -1.35 | |||
Girls 50m Breaststroke |
TKT | 47.06 | 45.57 | -1.49 | ||||
Joseph Watts |
||||||||
Event | Pos | Entry Time | Race Time | Pts | Improvement | |||
Boys 50m Breaststroke (C Grade)
|
6th | 57.71 |
|
1.0 | -5.77 | |||
Boys 50m Backstroke (C Grade)
|
2nd | 47.76 |
|
5.0 | -2.88 | |||
Boys 50m Freestyle (C Grade)
|
2nd | 46.18 |
|
5.0 | -6.76 |