Minster banner image
<< Back to index Top Scores for Event Results for Beverley Barracudas Print Version
(new window)
Event 101 Girls 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Charlotte Brocklesby Barracudas  1:28.06 1:27.56 -0.50  
18   India Adams Barracudas  1:33.64 1:36.05 +2.41  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
14   Antonia Brittain Barracudas  1:42.20 1:41.92 -0.28  
16   Kezia Barnard Barracudas  NT 1:43.91 npt  
16   Natalie Willar-sheehan Barracudas  1:40.44 1:43.91 +3.47  
18   Vikki Scruton Barracudas  1:42.77 1:44.60 +1.83  
20   Katy Hopson Barracudas  NT 1:50.10 npt  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
10   Maia Mercer Barracudas  1:40.36 1:32.30 -8.06  
13   Lauren Cook Barracudas  1:36.20 1:33.58 -2.62  
14   Daisy Hill Barracudas  1:41.39 1:33.95 -7.44  
Event 102 Boys 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  William Tindall 8.2 Arms not brought forward over the water
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Charlotte Brocklesby Barracudas  39.82 39.48 6.0 -0.34  
5   Elisa Noble Barracudas  40.42 40.20 2.0 -0.22  
16   Lauren Cook Barracudas  43.20 42.71 -0.49  
23   Daisy Hill Barracudas  43.51 44.72 +1.21  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   India Adams Barracudas  45.74 44.45 3.0 -1.29  
7   Maia Mercer Barracudas  47.40 45.74 -1.66  
8   Antonia Brittain Barracudas  48.60 46.07 -2.53  
10   Alice Stocks Barracudas  46.40 46.25 -0.15  
15   Natalie Willar-sheehan Barracudas  48.32 47.52 -0.80  
21   Vikki Scruton Barracudas  49.32 49.72 +0.40  
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   William Tindall Barracudas  59.43 56.56 6.0 -2.87  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Samuel Hopson Barracudas  NT 1:00.93 npt  
Event 106 Boys 13/14 yrs 50m Freestyle
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Jack Newton Barracudas  34.92 32.95 -1.97  
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Chris Foster Barracudas  39.50 37.57 2.0 -1.93  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   James Braimbridge Barracudas  40.51 33.90 -6.61  
11   Louis Evans Barracudas  33.64 34.38 +0.74  
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Maia Mercer Barracudas  47.11 45.35 2.0 -1.76  
16   Charlotte Brocklesby Barracudas  48.66 47.90 -0.76  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
8   Daisy Hill Barracudas  52.07 51.05 -1.02  
13   India Adams Barracudas  49.70 51.51 +1.81  
15   Tara Snape Barracudas  53.67 52.13 -1.54  
17   Natalie Willar-sheehan Barracudas  51.21 52.60 +1.39  
20   Alice Stocks Barracudas  54.90 53.47 -1.43  
24   Lauren Cook Barracudas  52.80 54.69 +1.89  
30   Vikki Scruton Barracudas  55.54 57.34 +1.80  
34   Kezia Barnard Barracudas  56.80 58.57 +1.77  
37   Katy Hopson Barracudas  NT 1:00.44 npt  
Event 108 Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   William Tindall Barracudas  52.67 52.97 2.0 +0.30  
Event 109 Girls 15 & Over 50m Freestyle
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Sophie Johnson Barracudas  37.70 37.74 6.0 +0.04  
Event 110 Boys 13/14 yrs 50m Butterfly
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   James Braimbridge Barracudas  42.80 42.11 4.0 -0.69  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Louis Evans Barracudas  39.38 38.98 -0.40  
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Charlotte Brocklesby Barracudas  35.28 35.16 5.0 -0.12  
3   Lauren Cook Barracudas  37.40 35.68 4.0 -1.72  
5   Maia Mercer Barracudas  35.50 36.37 2.0 +0.87  
12   Daisy Hill Barracudas  36.22 37.16 +0.94  
16   India Adams Barracudas  35.66 37.72 +2.06  
17   Antonia Brittain Barracudas  38.10 37.73 -0.37  
24   Natalie Willar-sheehan Barracudas  36.96 39.06 +2.10  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Katy Hopson Barracudas  NT 40.63 3.0 npt  
8   Kezia Barnard Barracudas  39.50 41.53 +2.03  
13   Tara Snape Barracudas  43.21 43.65 +0.44  
14   Vikki Scruton Barracudas  42.08 44.05 +1.97  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Elisa Noble Barracudas  34.62 33.26 -1.36  
Event 112 Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Alexander Potter Barracudas  55.40 51.74 3.0 -3.66  
Event 114 Boys 13/14 yrs 50m Breaststroke
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Louis Evans Barracudas  48.28 45.76 6.0 -2.52  
6   James Braimbridge Barracudas  49.03 50.47 1.0 +1.44  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Jack Newton Barracudas  39.58 39.18 -0.40  
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Charlotte Brocklesby Barracudas  39.14 40.00 1.0 +0.86  
15   Maia Mercer Barracudas  42.18 43.67 +1.49  
16   India Adams Barracudas  43.76 44.85 +1.09  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Antonia Brittain Barracudas  44.40 45.29 6.0 +0.89  
8   Lauren Cook Barracudas  46.10 46.99 +0.89  
14   Natalie Willar-sheehan Barracudas  50.90 49.96 -0.94  
17   Daisy Hill Barracudas  53.51 51.38 -2.13  
20   Vikki Scruton Barracudas  49.94 53.85 +3.91  
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   William Tindall Barracudas  45.49 44.53 5.0 -0.96  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
7   Samuel Hopson Barracudas  NT 52.90 npt  
Event 117 Girls 15 & Over 50m Breaststroke
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
15   Sophie Johnson Barracudas  56.60 58.65 +2.05  
Event 118 Boys 13/14 yrs 50m Backstroke
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   James Braimbridge Barracudas  44.98 44.97 -0.01  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Jack Newton Barracudas  40.52 37.65 -2.87  
Event 201 Girls 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Daisy Evans Barracudas  1:50.30 1:39.44 -10.86  
13   Katy Harrison Barracudas  NT 2:04.65 npt  
Event 202 Boys 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Luke Beecroft Barracudas  1:33.81 1:30.75 3.0 -3.06  
7   Euan Cleland Barracudas  1:36.39 1:31.74 -4.65  
10   Harry Richardson Barracudas  1:37.34 1:33.67 -3.67  
11   Jonathan Lock Barracudas  1:37.30 1:33.91 -3.39  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Harvey Edwards Barracudas  1:32.20 1:22.65 -9.55  
6   Max Evans Barracudas  NT 1:29.46 npt  
9   Alex Foster Barracudas  2:00.80 1:34.21 -26.59  
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Mia Cunliffe Barracudas  58.02 49.98 6.0 -8.04  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Daisy Evans Barracudas  NT 46.82 npt  
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Katy Harrison 6.4 Did not touch the wall during the turn
Event 204 Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Euan Cleland Barracudas  45.12 47.23 4.0 +2.11  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Jonathan Lock Barracudas  53.20 50.28 2.0 -2.92  
11   Harry Richardson Barracudas  54.84 52.17 -2.67  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Harvey Edwards Barracudas  49.72 44.30 -5.42  
5   Max Evans Barracudas  NT 46.09 npt  
Event 205 Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Holly Kempton Barracudas  37.70 36.85 -0.85  
Event 206 Boys 15 & Over 50m Freestyle
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Reece Mounsey Barracudas  31.50 33.79 2.0 +2.29  
15 yrs & Over Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Ben Wright Barracudas  30.50 27.43 -3.07  
3   Jake Lazenby Barracudas  28.23 27.61 -0.62  
15 yrs & Over Disqualifications 
  Name DQ Information
  Jordan Mounsey Did Not Compete
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Katy Harrison Barracudas  1:05.30 1:02.94 1.0 -2.36  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Connie Mounsey Barracudas  56.20 52.27 -3.93  
2   Mia Cunliffe Barracudas  57.92 52.29 -5.63  
3   Daisy Evans Barracudas  NT 52.67 npt  
Event 208 Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Luke Beecroft Barracudas  42.18 41.39 4.0 -0.79  
8   Euan Cleland Barracudas  41.97 43.35 +1.38  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Harry Richardson Barracudas  45.09 44.33 5.0 -0.76  
5   Jonathan Lock Barracudas  43.80 45.98 2.0 +2.18  
Event 209 Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Charlotte Tindall Barracudas  39.38 39.41 5.0 +0.03  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Anna-louise Noble Barracudas  33.93 32.64 -1.29  
Event 210 Boys 15 & Over 50m Butterfly
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Jordan Mounsey Barracudas  31.00 31.90 6.0 +0.90  
2   Jake Lazenby Barracudas  31.88 32.01 5.0 +0.13  
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Reece Mounsey Barracudas  46.60 41.72 5.0 -4.88  
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Connie Mounsey Barracudas  44.40 43.05 6.0 -1.35  
11   Katy Harrison Barracudas  52.05 50.29 -1.76  
9 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Olivia Richardson Barracudas  NT 57.92 4.0 npt  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Daisy Evans Barracudas  43.13 41.01 -2.12  
Event 212 Boys 11/12 yrs 50m Butterfly
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Harvey Edwards Barracudas  38.34 38.57 5.0 +0.23  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Max Evans Barracudas  NT 42.21 6.0 npt  
3   Harry Richardson Barracudas  43.00 43.22 4.0 +0.22  
7   Euan Cleland Barracudas  42.03 45.00 +2.97  
8   Luke Beecroft Barracudas  43.31 45.13 +1.82  
9   Jonathan Lock Barracudas  47.80 45.22 -2.58  
16   Alex Foster Barracudas  54.40 47.99 -6.41  
Event 213 Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Anna-louise Noble Barracudas  38.60 38.25 4.0 -0.35  
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Charlotte Tindall Barracudas  49.15 49.01 -0.14  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Holly Kempton Barracudas  40.60 39.93 -0.67  
Event 214 Boys 15 & Over 50m Breaststroke
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Ben Wright Barracudas  37.80 36.35 6.0 -1.45  
3   Jake Lazenby Barracudas  37.70 37.94 4.0 +0.24  
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Jordan Mounsey Barracudas  38.70 38.29 6.0 -0.41  
6   Reece Mounsey Barracudas  49.30 47.44 1.0 -1.86  
Event 215 Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
9 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Olivia Richardson Barracudas  NT 1:16.39 6.0 npt  
Event 216 Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Harvey Edwards Barracudas  35.35 33.75 5.0 -1.60  
11   Luke Beecroft Barracudas  36.60 35.97 -0.63  
11   Max Evans Barracudas  36.62 35.97 -0.65  
17   Harry Richardson Barracudas  37.95 37.52 -0.43  
18   Jonathan Lock Barracudas  38.30 37.68 -0.62  
22   Euan Cleland Barracudas  37.39 38.05 +0.66  
Event 217 Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Holly Kempton Barracudas  47.80 49.01 +1.21  
11   Charlotte Tindall Barracudas  55.03 58.18 +3.15  
Event 218 Boys 15 & Over 50m Backstroke
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Ben Wright Barracudas  34.80 34.73 3.5 -0.07  
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Jake Lazenby Barracudas  35.04 35.57 6.0 +0.53