Minster banner image
<< Back to index Top Scores for Event Results for Louth Dolphins SC Print Version
(new window)
Event 101 Girls 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
12   Lily Miller Louth  1:33.48 1:30.25 -3.23  
13   Annabel Kemp Louth  1:33.87 1:30.61 -3.26  
17   Nina Bojen Louth  1:32.84 1:35.81 +2.97  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
12   Lois Kemp Louth  1:35.95 1:32.66 -3.29  
Event 102 Boys 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
6   Jay Clarke Louth  1:56.17 1:48.28 -7.89  
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Lily Miller Louth  42.55 40.06 5.0 -2.49  
13   Lois Kemp Louth  41.84 42.30 +0.46  
19   Nina Bojen Louth  41.24 43.37 +2.13  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
11   Beth Ducker Louth  NT 46.54 npt  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
6   Annabel Kemp Louth  44.85 42.85 -2.00  
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Jay Clarke Louth  57.65 59.57 3.0 +1.92  
Event 106 Boys 13/14 yrs 50m Freestyle
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Joe Long Louth  NT 32.10 npt  
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
18   Lily Miller Louth  48.67 48.69 +0.02  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
12   Beth Ducker Louth  NT 51.48 npt  
14   Annabel Kemp Louth  53.37 51.64 -1.73  
18   Lois Kemp Louth  55.10 52.91 -2.19  
29   Nina Bojen Louth  55.56 56.27 +0.71  
Event 108 Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Hugo Fry Louth  1:07.18 1:04.35 1.0 -2.83  
Event 110 Boys 13/14 yrs 50m Butterfly
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Joe Long Louth  NT 38.11 npt  
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
8   Annabel Kemp Louth  37.36 36.89 -0.47  
22   Lois Kemp Louth  38.80 38.38 -0.42  
31   Nina Bojen Louth  36.70 41.26 +4.56  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
15   Beth Ducker Louth  NT 44.75 npt  
Event 112 Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Jay Clarke Louth  1:03.49 1:00.30 2.0 -3.19  
Event 114 Boys 13/14 yrs 50m Breaststroke
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Joe Long Louth  NT 42.96 npt  
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Annabel Kemp Louth  40.89 40.73 -0.16  
18   Nina Bojen Louth  41.29 46.34 +5.05  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Lily Miller Louth  50.77 47.10 -3.67  
24   Beth Ducker Louth  NT 56.29 npt  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
5   Lois Kemp Louth  45.66 41.80 -3.86  
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Jay Clarke Louth  45.56 42.98 6.0 -2.58  
Event 118 Boys 13/14 yrs 50m Backstroke
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Joe Long Louth  NT 40.41 6.0 npt  
Event 201 Girls 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Ely Miller Louth  2:00.85 1:59.38 6.0 -1.47  
Event 202 Boys 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Ivan Koslow Louth  1:31.21 1:27.03 5.0 -4.18  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Danny Goddard Louth  1:45.19 1:48.76 +3.57  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
7   Kieran Young Louth  NT 1:32.72 npt  
12   Luke Freeman Louth  1:44.12 1:37.33 -6.79  
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Ely Miller Louth  53.10 56.52 1.0 +3.42  
Event 204 Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
17   Kieran Young Louth  1:03.72 55.95 -7.77  
22   Danny Goddard Louth  1:02.32 1:05.10 +2.78  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
6   James Fry Louth  49.90 46.27 -3.63  
10   Ivan Koslow Louth  54.72 47.91 -6.81  
Event 205 Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Kathryn Brown Louth  42.53 36.43 -6.10  
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
10   Ely Miller Louth  1:01.43 1:00.79 -0.64  
Event 208 Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Luke Freeman Louth  43.22 43.02 -0.20  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Danny Goddard Louth  47.92 45.30 3.0 -2.62  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
5   Kieran Young Louth  50.37 41.73 -8.64  
6   Ivan Koslow Louth  44.28 43.19 -1.09  
Event 209 Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Kathryn Brown Louth  34.32 32.24 -2.08  
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
13   Ely Miller Louth  47.93 49.43 +1.50  
Event 212 Boys 11/12 yrs 50m Butterfly
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Ivan Koslow Louth  39.33 40.50 3.0 +1.17  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Kieran Young Louth  NT 43.51 3.0 npt  
10   Luke Freeman Louth  47.43 45.31 -2.12  
24   Danny Goddard Louth  51.32 56.21 +4.89  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
5   James Fry Louth  44.18 40.99 -3.19  
Event 213 Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Kathryn Brown Louth  42.26 38.36 -3.90  
Event 215 Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
12   Ely Miller Louth  1:08.29 1:10.82 +2.53  
Event 216 Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   James Fry Louth  37.67 35.21 -2.46  
9   Ivan Koslow Louth  38.44 35.83 -2.61  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Luke Freeman Louth  38.80 41.80 1.0 +3.00  
10   Danny Goddard Louth  39.81 46.27 +6.46  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Kieran Young Louth  42.91 36.64 -6.27  
Event 217 Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Kathryn Brown Louth  47.00 46.41 6.0 -0.59