Minster banner image
<< Back to index Top Scores for Event Results for South Axholme Sharks Print Version
(new window)
Event 101 Girls 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Ruby Elderkin S Axholme  1:43.67 1:39.64 1.0 -4.03  
23   Madeline Knight S Axholme  2:11.42 2:03.63 -7.79  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Lauren Jarvis S Axholme  1:30.20 1:21.57 -8.63  
Event 102 Boys 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Matthew Baldwin Did Not Compete
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Ruby Elderkin S Axholme  45.88 45.64 1.0 -0.24  
26   Madeline Knight S Axholme  56.23 53.98 -2.25  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Lauren Jarvis S Axholme  41.36 37.86 -3.50  
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Matthew Baldwin Did Not Compete
Event 105 Girls 15 & Over 50m Butterfly
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Lucy Goodwin S Axholme  34.65 34.91 5.0 +0.26  
7   Lisa Goodwin S Axholme  36.51 37.55 +1.04  
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
8   Lauren Jarvis S Axholme  48.79 46.08 -2.71  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
31   Ruby Elderkin S Axholme  56.47 57.62 +1.15  
39   Madeline Knight S Axholme  1:01.91 1:03.73 +1.82  
Event 109 Girls 15 & Over 50m Freestyle
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Lucy Goodwin S Axholme  32.50 32.43 3.0 -0.07  
12   Lisa Goodwin S Axholme  34.09 34.57 +0.48  
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
25   Ruby Elderkin S Axholme  38.69 39.62 +0.93  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
17   Madeline Knight S Axholme  45.58 45.27 -0.31  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
7   Lauren Jarvis S Axholme  36.74 34.08 -2.66  
Event 112 Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Matthew Baldwin Did Not Compete
Event 113 Girls 15 & Over 50m Backstroke
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Lucy Goodwin S Axholme  36.84 36.80 2.0 -0.04  
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Lisa Goodwin S Axholme  39.90 40.85 1.0 +0.95  
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
19   Ruby Elderkin S Axholme  43.44 47.57 +4.13  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Lauren Jarvis S Axholme  42.28 37.72 -4.56  
11-12 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Madeline Knight 8.2 Arms not brought forward over the water
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  William Ramsden Did Not Compete
  Matthew Baldwin Did Not Compete
Event 117 Girls 15 & Over 50m Breaststroke
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Lucy Goodwin S Axholme  40.92 41.11 3.0 +0.19  
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Lisa Goodwin S Axholme  44.61 44.96 3.0 +0.35  
Event 201 Girls 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Charlotte Wilson S Axholme  1:57.40 1:53.84 4.0 -3.56  
4   Abbie Kerry-riley S Axholme  2:09.20 1:54.40 3.0 -14.80  
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Abbie Kerry-riley S Axholme  56.15 52.38 1.0 -3.77  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Charlotte Wilson S Axholme  50.03 48.00 -2.03  
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Charlotte Wilson S Axholme  1:02.55 1:02.99 +0.44  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
7   Abbie Kerry-riley S Axholme  1:04.32 53.64 -10.68  
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Abbie Kerry-riley S Axholme  44.73 46.69 +1.96  
10   Charlotte Wilson S Axholme  43.41 47.26 +3.85  
Event 215 Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Abbie Kerry-riley S Axholme  58.26 58.18 2.0 -0.08  
6   Charlotte Wilson S Axholme  53.72 59.71 1.0 +5.99