Minster banner image
<< Back to index Top Scores for Event Results for York City Baths Club Print Version
(new window)
Event 101 Girls 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
10   Hannah Baker York  1:29.05 1:28.50 -0.55  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
11   Annabel Gibbs York  1:35.74 1:32.60 -3.14  
Event 102 Boys 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Jack Mayfield York  NT 1:34.65 npt  
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Olivia Hilt York  43.45 40.07 4.0 -3.38  
16   Annabel Gibbs York  43.39 42.71 -0.68  
26   Hannah Baker York  43.47 45.72 +2.25  
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
10 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Jack Mayfield York  53.01 49.19 5.0 -3.82  
Event 106 Boys 13/14 yrs 50m Freestyle
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Robert Fox York  39.03 36.02 5.0 -3.01  
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Olivia Hilt York  48.74 46.18 -2.56  
21   Hannah Baker York  48.91 49.99 +1.08  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Annabel Gibbs York  49.62 49.57 5.0 -0.05  
Event 108 Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Jack Mayfield York  45.31 43.05 -2.26  
Event 110 Boys 13/14 yrs 50m Butterfly
13-14 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Robert Fox 8.2 Arms not brought forward together
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Hannah Baker York  35.57 35.76 3.0 +0.19  
18   Annabel Gibbs York  39.37 38.11 -1.26  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
10   Olivia Hilt York  34.58 34.49 -0.09  
Event 112 Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
10 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Jack Mayfield 8.2 Arms not brought forward together
Event 114 Boys 13/14 yrs 50m Breaststroke
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Robert Fox York  48.94 47.91 2.0 -1.03  
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
8   Olivia Hilt York  40.31 40.58 +0.27  
10   Hannah Baker York  42.19 40.93 -1.26  
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
10 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Jack Mayfield York  39.82 39.55 3.0 -0.27  
Event 201 Girls 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Emma Gibbs York  2:13.28 1:52.02 5.0 -21.26  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Neola Thorpe York  NT 1:37.55 npt  
6   Amy Durrant York  2:05.61 1:46.46 -19.15  
Event 202 Boys 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
11-12 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Alex Scadding 8.2 Arms not brought forward together
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Amy Durrant York  53.25 50.59 3.5 -2.66  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Neola Thorpe York  NT 46.46 npt  
8   Tessa Hilt York  NT 50.24 npt  
Event 204 Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
9   Alex Scadding York  52.11 47.84 -4.27  
Event 205 Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Sophie Brown York  38.20 37.70 4.0 -0.50  
7   Amelia Browne York  39.64 40.04 +0.40  
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Amy Durrant York  1:00.88 57.69 5.5 -3.19  
8   Emma Gibbs York  1:00.94 1:03.19 +2.25  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Tessa Hilt York  NT 52.80 npt  
10   Neola Thorpe York  NT 59.49 npt  
Event 208 Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Alex Scadding York  43.33 43.01 1.0 -0.32  
Event 209 Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
8   Amelia Browne York  36.06 36.90 +0.84  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
5   Sophie Brown York  33.88 32.99 -0.89  
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Emma Gibbs York  46.84 45.24 -1.60  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Neola Thorpe York  NT 42.79 npt  
6   Tessa Hilt York  NT 43.61 npt  
Event 212 Boys 11/12 yrs 50m Butterfly
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Alex Scadding York  46.38 43.75 2.0 -2.63  
Event 213 Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Sophie Brown York  40.29 38.67 2.0 -1.62  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Amelia Browne York  40.93 40.18 -0.75  
Event 215 Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Amy Durrant York  52.85 50.28 4.0 -2.57  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Neola Thorpe York  NT 49.23 npt  
3   Tessa Hilt York  NT 53.07 npt  
4   Emma Gibbs York  1:10.82 59.57 -11.25  
Event 216 Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
8   Alex Scadding York  38.35 35.73 -2.62  
Event 217 Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Sophie Brown York  45.22 46.11 2.0 +0.89