Minster banner image
<< Back to index Event Results for City of Sheffield Print Version
(new window)
Event 101 Girls 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
 11/12yrs15+ yrs
 B Grade1:25.501:17.70
 C Grade1:35.301:24.80
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
19   Lucy Pearce City ofSheffield  1:35.19 1:31.26 -3.93  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
13   Morgan Lill City ofSheffield  NT 1:38.55 npt  
19   Mia Quince City ofSheffield  NT 1:39.77 npt  
26   Jessica Beck City ofSheffield  1:55.81 1:42.23 -13.58  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
16   Sophie Pearce City ofSheffield  1:38.56 1:34.14 -4.42  
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Leah Bramall City ofSheffield  1:23.29 1:22.00 4.0 -1.29  
10   Laura Donnelly City ofSheffield  1:22.30 1:24.23 +1.93  
15 yrs & Over Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Leanne Davis City ofSheffield  1:17.74 1:15.91 -1.83  
Event 102 Boys 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
 9yrs10yrs13/14yrs
 B Grade1:49.501:39.901:15.00
 C Grade2:26.402:06.801:22.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Alistair Olivo City ofSheffield  2:09.27 1:50.78 6.0 -18.49  
2   Hugo Moulding City ofSheffield  2:15.24 1:51.93 5.0 -23.31  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
5   Krishnan Amin City ofSheffield  NT 1:41.62 npt  
10 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Thomas Donnelley City ofSheffield  1:52.24 1:42.85 6.0 -9.39  
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
12   Jack Marshall City ofSheffield  NT 1:58.28 npt  
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Jordan Damms City ofSheffield  1:17.72 1:15.62 6.0 -2.10  
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
16   Daniel Oldham City ofSheffield  NT 1:38.90 npt  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Thomas Day City ofSheffield  1:22.50 1:14.99 -7.51  
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
 11/12yrs
 B Grade39.00
 C Grade44.00
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
20   Lucy Pearce City ofSheffield  42.39 42.08 -0.31  
36   Sophie Pearce City ofSheffield  43.92 44.49 +0.57  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
31   Charlotte Allen-haynes City ofSheffield  NT 48.18 npt  
32   Mia Quince City ofSheffield  50.08 48.19 -1.89  
42   Megan Conway City ofSheffield  55.97 54.42 -1.55  
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
 9yrs10yrs
 B Grade55.8047.50
 C Grade1:14.0053.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Krishnan Amin City ofSheffield  57.72 56.42 6.0 -1.30  
2   Hugo Moulding City ofSheffield  59.34 56.54 5.0 -2.80  
6   Sam Salih City ofSheffield  1:05.36 58.70 1.0 -6.66  
8   Matthew Dalby City ofSheffield  1:01.22 58.79 -2.43  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
5   Alistair Olivo City ofSheffield  55.91 53.30 -2.61  
7   Jake Adams City ofSheffield  NT 57.77 npt  
8   Jonathon Brocks City ofSheffield  NT 57.92 npt  
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
10   Sam Royston City ofSheffield  NT 1:04.27 npt  
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Thomas Donnelley City ofSheffield  54.34 53.25 -1.09  
Event 105 Girls 15 & Over 50m Butterfly
 15+ yrs
 B Grade34.00
 C Grade38.00
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Leah Bramall City ofSheffield  34.51 35.41 4.0 +0.90  
4   Leanne Davis City ofSheffield  36.00 35.83 3.0 -0.17  
5   Laura Donnelly City ofSheffield  34.00 35.91 2.0 +1.91  
Event 106 Boys 13/14 yrs 50m Freestyle
 13/14yrs
 B Grade31.00
 C Grade35.00
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Thomas Day City ofSheffield  33.28 32.93 1.0 -0.35  
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Daniel Oldham City ofSheffield  NT 41.19 4.0 npt  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Jordan Damms City ofSheffield  31.12 30.19 -0.93  
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
 11/12yrs
 B Grade44.00
 C Grade49.00
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
14   Charlotte Allen-haynes City ofSheffield  52.54 51.34 -1.20  
25   Sophie Pearce City ofSheffield  52.25 51.97 -0.28  
31   Lucy Pearce City ofSheffield  53.08 52.26 -0.82  
39   Morgan Lill City ofSheffield  55.46 53.04 -2.42  
40   Alyce Waistnidge City ofSheffield  NT 53.16 npt  
42   Mia Quince City ofSheffield  56.77 53.40 -3.37  
44   Jessica Beck City ofSheffield  56.61 53.48 -3.13  
58   Megan Conway City ofSheffield  1:05.33 1:01.54 -3.79  
11-12 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Alexandria Revill Did Not Compete
Event 108 Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
 9yrs10yrs
 B Grade49.6043.50
 C Grade1:05.5049.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Hugo Moulding City ofSheffield  52.79 52.78 4.0 -0.01  
5   Sam Salih City ofSheffield  56.53 54.80 2.0 -1.73  
6   Matthew Dalby City ofSheffield  55.84 55.69 1.0 -0.15  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
6   Jake Adams City ofSheffield  NT 51.60 npt  
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Thomas Donnelley City ofSheffield  52.79 50.79 5.0 -2.00  
Event 109 Girls 15 & Over 50m Freestyle
 15+ yrs
 B Grade31.00
 C Grade35.00
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Leanne Davis City ofSheffield  31.03 31.18 6.0 +0.15  
5   Leah Bramall City ofSheffield  31.53 32.37 2.0 +0.84  
9   Laura Donnelly City ofSheffield  32.54 33.29 +0.75  
Event 110 Boys 13/14 yrs 50m Butterfly
 13/14yrs
 B Grade35.00
 C Grade39.00
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Jordan Damms City ofSheffield  35.06 35.47 5.0 +0.41  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
7   Thomas Day City ofSheffield  36.36 34.84 -1.52  
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
 11/12yrs
 B Grade34.50
 C Grade39.50
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
12   Lucy Pearce City ofSheffield  35.28 35.30 +0.02  
19   Sophie Pearce City ofSheffield  35.80 36.49 +0.69  
51   Charlotte Allen-haynes City ofSheffield  38.34 39.35 +1.01  
57   Alyce Waistnidge City ofSheffield  39.25 43.25 +4.00  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Mia Quince City ofSheffield  39.62 40.92 2.0 +1.30  
11   Jessica Beck City ofSheffield  42.00 41.79 -0.21  
32   Megan Conway City ofSheffield  55.51 49.48 -6.03  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
14   Morgan Lill City ofSheffield  43.63 39.26 -4.37  
11-12 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Alexandria Revill Did Not Compete
Event 112 Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
 9yrs10yrs
 B Grade48.6041.50
 C Grade1:04.5047.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Alistair Olivo City ofSheffield  59.92 55.50 1.0 -4.42  
8   Sam Salih City ofSheffield  1:01.62 57.96 -3.66  
11   Hugo Moulding City ofSheffield  1:01.23 59.18 -2.05  
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
13   Thomas Donnelley City ofSheffield  57.94 56.43 -1.51  
15   Sam Royston City ofSheffield  NT 58.25 npt  
Event 113 Girls 15 & Over 50m Backstroke
 15+ yrs
 B Grade33.00
 C Grade37.00
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Leanne Davis City ofSheffield  36.29 36.22 6.0 -0.07  
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Laura Donnelly City ofSheffield  37.11 38.82 3.0 +1.71  
14   Leah Bramall City ofSheffield  41.61 42.22 +0.61  
Event 114 Boys 13/14 yrs 50m Breaststroke
 13/14yrs
 B Grade39.50
 C Grade43.50
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Thomas Day City ofSheffield  42.46 39.72 6.0 -2.74  
5   Jordan Damms City ofSheffield  39.66 41.07 2.0 +1.41  
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
18   Daniel Oldham City ofSheffield  NT 54.67 npt  
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
 11/12yrs
 B Grade39.00
 C Grade44.00
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
14   Lucy Pearce City ofSheffield  42.47 42.88 +0.41  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
15   Sophie Pearce City ofSheffield  48.69 47.13 -1.56  
11-12 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Alexandria Revill Did Not Compete
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
 9yrs10yrs
 B Grade42.8036.50
 C Grade57.5042.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Sam Salih City ofSheffield  46.33 43.99 6.0 -2.34  
3   Matthew Dalby City ofSheffield  45.43 46.20 4.0 +0.77  
6   Hugo Moulding City ofSheffield  43.19 47.39 1.0 +4.20  
7   Alistair Olivo City ofSheffield  47.19 47.44 +0.25  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Krishnan Amin City ofSheffield  42.97 40.26 -2.71  
9   Jonathon Brocks City ofSheffield  NT 46.04 npt  
10   Jake Adams City ofSheffield  NT 52.82 npt  
10 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Thomas Donnelley City ofSheffield  40.57 42.00 +1.43  
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Sam Royston City ofSheffield  NT 46.08 2.0 npt  
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Jack Marshall City ofSheffield  43.13 40.63 -2.50  
Event 117 Girls 15 & Over 50m Breaststroke
 15+ yrs
 B Grade38.00
 C Grade42.00
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Leanne Davis City ofSheffield  38.79 39.70 6.0 +0.91  
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Leah Bramall City ofSheffield  43.50 43.97 4.0 +0.47  
Event 118 Boys 13/14 yrs 50m Backstroke
 13/14yrs
 B Grade35.50
 C Grade39.50
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Thomas Day City ofSheffield  36.23 36.14 3.0 -0.09  
6   Jordan Damms City ofSheffield  36.12 36.69 1.0 +0.57  
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
12   Daniel Oldham City ofSheffield  NT 47.34 npt  
Event 201 Girls 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
 9yrs10yrs13/14yrs
 B Grade1:50.301:38.901:19.60
 C Grade2:17.601:56.001:26.80
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Jessica Beatson City ofSheffield  NT 1:42.37 npt  
5   Ella Mchale City ofSheffield  NT 1:42.75 npt  
10   Jessica Johnson City ofSheffield  NT 1:48.57 npt  
12   Hollie Birks City ofSheffield  NT 1:52.78 npt  
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Suzannah Radatz Did Not Compete
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Olivia Osborne City ofSheffield  1:49.77 1:34.07 -15.70  
6   Elizabeth Dawson City ofSheffield  1:47.99 1:35.06 -12.93  
14   Olivia Smith City ofSheffield  NT 1:42.13 npt  
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Emma Mosley City ofSheffield  1:24.63 1:22.26 2.0 -2.37  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
5   Ella Moore City ofSheffield  1:26.97 1:26.48 -0.49  
Event 202 Boys 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
 11/12yrs15+ yrs
 B Grade1:26.501:10.60
 C Grade1:39.201:17.10
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Theo Moulding City ofSheffield  1:35.88 1:23.38 -12.50  
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
10   James Prowse City ofSheffield  1:15.60 1:18.13 +2.53  
15 yrs & Over Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Oliver Atkinson City ofSheffield  1:17.29 1:12.42 -4.87  
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
 9yrs10yrs
 B Grade49.5044.50
 C Grade1:01.8050.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Jessica Johnson City ofSheffield  49.85 49.82 5.5 -0.03  
3   Catherine Causer City ofSheffield  50.09 50.32 4.0 +0.23  
6   Lauren Chambers City ofSheffield  53.74 53.38 1.0 -0.36  
9   Hollie Birks City ofSheffield  53.92 53.97 +0.05  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Amy Beatson City ofSheffield  49.50 44.01 -5.49  
6   Millie Glossop City ofSheffield  53.00 48.45 -4.55  
8   Ella Mchale City ofSheffield  50.00 49.25 -0.75  
16   Suzannah Radatz City ofSheffield  NT 56.13 npt  
10 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
15   Olivia Smith City ofSheffield  49.23 48.71 -0.52  
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
8   Elizabeth Dawson City ofSheffield  50.68 46.55 -4.13  
10   Isabel Martin City ofSheffield  NT 49.19 npt  
10 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Rebecca Atkins Did Not Compete
Event 204 Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
 11/12yrs
 B Grade43.00
 C Grade48.00
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
8   Louis Gilder City ofSheffield  54.31 49.61 -4.70  
26   Rohaan Faisal-khan City ofSheffield  52.15 53.95 +1.80  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   Theo Moulding City ofSheffield  48.43 46.70 -1.73  
Event 205 Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
 13/14yrs
 B Grade37.00
 C Grade41.00
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Ella Moore City ofSheffield  37.58 37.89 +0.31  
15   Emma Mosley City ofSheffield  40.28 39.34 -0.94  
Event 206 Boys 15 & Over 50m Freestyle
 15+ yrs
 B Grade28.00
 C Grade32.00
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
10   James Prowse City ofSheffield  30.95 29.89 -1.06  
13   Oliver Atkinson City ofSheffield  31.13 31.03 -0.10  
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
 9yrs10yrs
 B Grade56.2048.50
 C Grade1:09.9054.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Penny Wilson City ofSheffield  1:03.69 58.25 3.0 -5.44  
8   Hollie Birks City ofSheffield  1:00.02 1:00.25 +0.23  
12   Lauren Chambers City ofSheffield  1:03.88 1:01.45 -2.43  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Catherine Causer City ofSheffield  56.20 49.74 -6.46  
10   Ella Mchale City ofSheffield  57.55 55.59 -1.96  
11   Suzannah Radatz City ofSheffield  NT 59.44 npt  
10 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Olivia Osborne City ofSheffield  53.64 53.10 -0.54  
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
7   Isabel Martin City ofSheffield  NT 52.05 npt  
Event 208 Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
 11/12yrs
 B Grade38.50
 C Grade43.50
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
12   Louis Gilder City ofSheffield  42.82 45.25 +2.43  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
17   Rohaan Faisal-khan City ofSheffield  49.65 47.20 -2.45  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Theo Moulding City ofSheffield  43.98 40.08 -3.90  
Event 209 Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
 13/14yrs
 B Grade33.50
 C Grade37.50
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Ella Moore City ofSheffield  34.58 34.28 -0.30  
Event 210 Boys 15 & Over 50m Butterfly
 15+ yrs
 B Grade31.00
 C Grade35.00
15 yrs & Over Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
3   James Prowse City ofSheffield  55.00 34.57 -20.43  
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
 9yrs10yrs
 B Grade42.9037.50
 C Grade53.9043.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Penny Wilson City ofSheffield  43.69 44.07 4.0 +0.38  
10   Catherine Causer City ofSheffield  51.20 48.42 -2.78  
15   Lauren Chambers City ofSheffield  50.30 50.63 +0.33  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Amy Beatson City ofSheffield  42.90 39.77 -3.13  
5   Jessica Beatson City ofSheffield  42.90 41.33 -1.57  
6   Millie Glossop City ofSheffield  43.76 41.43 -2.33  
17   Suzannah Radatz City ofSheffield  NT 49.95 npt  
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Libbie Hardy Did Not Compete
10 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Olivia Osborne City ofSheffield  42.72 38.27 4.0 -4.45  
13   Olivia Smith City ofSheffield  41.08 41.08 +0.00  
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
8   Isabel Martin City ofSheffield  44.95 42.31 -2.64  
10 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Rebecca Atkins
Event 212 Boys 11/12 yrs 50m Butterfly
 11/12yrs
 B Grade36.50
 C Grade41.50
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Theo Moulding City ofSheffield  43.31 42.07 5.0 -1.24  
Event 213 Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
 13/14yrs
 B Grade36.50
 C Grade40.50
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Emma Mosley City ofSheffield  39.36 38.56 -0.80  
12   Ella Moore City ofSheffield  38.66 39.30 +0.64  
Event 215 Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
 9yrs10yrs
 B Grade48.4042.50
 C Grade59.9048.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Jessica Beatson City ofSheffield  53.54 50.72 5.0 -2.82  
4   Amy Beatson City ofSheffield  52.30 52.02 3.0 -0.28  
6   Jessica Johnson City ofSheffield  51.27 57.97 1.0 +6.70  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Ella Mchale City ofSheffield  49.50 47.53 -1.97  
7   Penny Wilson City ofSheffield  1:01.62 54.65 -6.97  
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Millie Glossop 8.2 Arms not brought forward over the water
  Lauren Chambers 8.2 Arms not brought forward over the water
10 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Elizabeth Dawson City ofSheffield  47.71 43.93 4.0 -3.78  
10 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
2   Olivia Osborne City ofSheffield  50.72 41.82 -8.90  
Event 216 Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
 11/12yrs
 B Grade33.50
 C Grade38.50
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Louis Gilder City ofSheffield  35.67 36.30 +0.63  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Rohaan Faisal-khan City ofSheffield  50.45 39.75 -10.70  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Theo Moulding City ofSheffield  34.11 32.99 -1.12  
Event 217 Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
 13/14yrs
 B Grade42.00
 C Grade46.00
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
8   Emma Mosley City ofSheffield  44.12 44.72 +0.60  
Event 218 Boys 15 & Over 50m Backstroke
 15+ yrs
 B Grade31.00
 C Grade35.00
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Oliver Atkinson City ofSheffield  32.57 33.36 2.0 +0.79  
15 yrs & Over Disqualifications 
  Name DQ Information
  James Prowse Did Not Compete