Minster banner image
<< Back to index Event Results for South Hunsley Print Version
(new window)
Event 101 Girls 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
 11/12yrs15+ yrs
 B Grade1:25.501:17.70
 C Grade1:35.301:24.80
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Megan Jones South Hunsley  1:25.59 1:26.21 2.0 +0.62  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
38   Chloe Mawer South Hunsley  1:57.20 1:49.51 -7.69  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
5   Maddison Taylor West South Hunsley  1:35.69 1:28.53 -7.16  
6   Alexandra Stringer South Hunsley  1:35.34 1:28.77 -6.57  
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Shelby Wardrobe South Hunsley  1:22.08 1:22.76 1.0 +0.68  
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Emily Vickers South Hunsley  1:24.86 1:25.09 4.0 +0.23  
Event 102 Boys 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
 9yrs10yrs13/14yrs
 B Grade1:49.501:39.901:15.00
 C Grade2:26.402:06.801:22.50
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Finlay Pickering South Hunsley  1:49.50 1:40.42 -9.08  
7   Edward Vickers South Hunsley  1:49.65 1:46.72 -2.93  
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
 11/12yrs
 B Grade39.00
 C Grade44.00
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Maddison Taylor West South Hunsley  42.62 40.30 -2.32  
15   Megan Jones South Hunsley  43.58 41.54 -2.04  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
28   Chloe Mawer South Hunsley  53.12 47.86 -5.26  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
6   Alexandra Stringer South Hunsley  45.75 42.63 -3.12  
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
 9yrs10yrs
 B Grade55.8047.50
 C Grade1:14.0053.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
7   Finlay Pickering South Hunsley  58.97 58.76 -0.21  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
4   Edward Vickers South Hunsley  55.92 53.21 -2.71  
Event 105 Girls 15 & Over 50m Butterfly
 15+ yrs
 B Grade34.00
 C Grade38.00
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Shelby Wardrobe South Hunsley  35.80 36.21 1.0 +0.41  
14   Emily Vickers South Hunsley  36.25 38.32 +2.07  
Event 106 Boys 13/14 yrs 50m Freestyle
 13/14yrs
 B Grade31.00
 C Grade35.00
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   James Ketley South Hunsley  32.75 31.42 6.0 -1.33  
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
 11/12yrs
 B Grade44.00
 C Grade49.00
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Alexandra Stringer South Hunsley  45.36 44.53 4.0 -0.83  
6   Megan Jones South Hunsley  46.38 44.97 1.0 -1.41  
22   Maddison Taylor West South Hunsley  46.37 48.44 +2.07  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
56   Chloe Mawer South Hunsley  58.92 58.75 -0.17  
Event 108 Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
 9yrs10yrs
 B Grade49.6043.50
 C Grade1:05.5049.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Edward Vickers South Hunsley  49.72 50.18 6.0 +0.46  
9 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Finlay Pickering South Hunsley  49.60 45.00 -4.60  
Event 109 Girls 15 & Over 50m Freestyle
 15+ yrs
 B Grade31.00
 C Grade35.00
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Shelby Wardrobe South Hunsley  32.08 32.24 3.0 +0.16  
10   Ruth Ketley South Hunsley  32.77 33.40 +0.63  
20   Emily Vickers South Hunsley  34.62 35.50 +0.88  
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
 11/12yrs
 B Grade34.50
 C Grade39.50
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Maddison Taylor West South Hunsley  37.27 35.19 -2.08  
21   Megan Jones South Hunsley  36.69 36.53 -0.16  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
27   Chloe Mawer South Hunsley  46.00 44.90 -1.10  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
10   Alexandra Stringer South Hunsley  39.93 38.17 -1.76  
Event 112 Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
 9yrs10yrs
 B Grade48.6041.50
 C Grade1:04.5047.50
9 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
5   Finlay Pickering South Hunsley  53.25 52.82 2.0 -0.43  
Event 113 Girls 15 & Over 50m Backstroke
 15+ yrs
 B Grade33.00
 C Grade37.00
15 yrs & Over B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
4   Shelby Wardrobe South Hunsley  36.95 37.06 3.0 +0.11  
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
12   Emily Vickers South Hunsley  39.67 41.26 +1.59  
Event 114 Boys 13/14 yrs 50m Breaststroke
 13/14yrs
 B Grade39.50
 C Grade43.50
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   James Ketley South Hunsley  39.60 35.64 -3.96  
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
 11/12yrs
 B Grade39.00
 C Grade44.00
11-12 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Maddison Taylor West South Hunsley  43.55 39.03 6.0 -4.52  
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
36   Chloe Mawer South Hunsley  49.35 56.81 +7.46  
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
6   Megan Jones South Hunsley  44.76 39.41 -5.35  
8   Alexandra Stringer South Hunsley  44.51 41.37 -3.14  
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
 9yrs10yrs
 B Grade42.8036.50
 C Grade57.5042.50
9 yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Finlay Pickering 4.4 Start before starting signal
Event 117 Girls 15 & Over 50m Breaststroke
 15+ yrs
 B Grade38.00
 C Grade42.00
15 yrs & Over C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   Shelby Wardrobe South Hunsley  46.75 45.79 -0.96  
11   Emily Vickers South Hunsley  44.86 46.24 +1.38  
Event 201 Girls 9, 10, 13/14 yrs 100m Ind. Medley
 9yrs10yrs13/14yrs
 B Grade1:50.301:38.901:19.60
 C Grade2:17.601:56.001:26.80
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
1   Lucy Doyle South Hunsley  2:01.66 1:57.39 6.0 -4.27  
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
11   Annabel Bayford South Hunsley  1:33.61 1:31.64 -1.97  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Abigail Stringer South Hunsley  1:22.80 1:19.24 -3.56  
4   Victoria Hudson South Hunsley  1:29.55 1:26.28 -3.27  
Event 202 Boys 11/12, 15+ yrs 100m Ind. Medley
 11/12yrs15+ yrs
 B Grade1:26.501:10.60
 C Grade1:39.201:17.10
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
10   James Billam South Hunsley  1:42.35 1:36.80 -5.55  
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
 9yrs10yrs
 B Grade49.5044.50
 C Grade1:01.8050.50
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
2   Lucy Doyle South Hunsley  53.69 50.92 5.0 -2.77  
Event 204 Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
 11/12yrs
 B Grade43.00
 C Grade48.00
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
22   James Billam South Hunsley  53.85 52.53 -1.32  
Event 205 Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
 13/14yrs
 B Grade37.00
 C Grade41.00
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
17   Victoria Hudson South Hunsley  38.77 39.67 +0.90  
19   Hannah Mohsen South Hunsley  40.64 40.21 -0.43  
21   Annabel Bayford South Hunsley  40.07 40.37 +0.30  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Abigail Stringer South Hunsley  38.06 35.59 -2.47  
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
 9yrs10yrs
 B Grade56.2048.50
 C Grade1:09.9054.50
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
11   Lucy Doyle South Hunsley  1:02.86 59.09 -3.77  
Event 208 Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
 11/12yrs
 B Grade38.50
 C Grade43.50
11-12 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
5   James Billam South Hunsley  47.10 42.35 -4.75  
Event 209 Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
 13/14yrs
 B Grade33.50
 C Grade37.50
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
13   Victoria Hudson South Hunsley  35.04 34.80 -0.24  
17   Hannah Mohsen South Hunsley  35.70 35.07 -0.63  
26   Annabel Bayford South Hunsley  36.68 36.28 -0.40  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Abigail Stringer South Hunsley  33.50 31.86 -1.64  
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
 9yrs10yrs
 B Grade42.9037.50
 C Grade53.9043.50
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
6   Lucy Doyle South Hunsley  46.86 45.89 1.0 -0.97  
Event 212 Boys 11/12 yrs 50m Butterfly
 11/12yrs
 B Grade36.50
 C Grade41.50
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
9   James Billam South Hunsley  48.26 44.04 -4.22  
Event 213 Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
 13/14yrs
 B Grade36.50
 C Grade40.50
13-14 yrs B Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
8   Abigail Stringer South Hunsley  38.91 38.41 -0.50  
11   Victoria Hudson South Hunsley  38.79 39.07 +0.28  
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
20   Annabel Bayford South Hunsley  42.10 44.58 +2.48  
Event 215 Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
 9yrs10yrs
 B Grade48.4042.50
 C Grade59.9048.50
10 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
20   Lucy Doyle South Hunsley  1:04.47 1:06.59 +2.12  
Event 216 Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
 11/12yrs
 B Grade33.50
 C Grade38.50
11-12 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
12   James Billam South Hunsley  40.45 42.15 +1.70  
Event 217 Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
 13/14yrs
 B Grade42.00
 C Grade46.00
13-14 yrs C Grade 
Pos Name Team Entry Time Race Time Pts Improvement
3   Hannah Mohsen South Hunsley  46.64 46.71 4.0 +0.07  
6   Victoria Hudson South Hunsley  48.39 47.83 1.0 -0.56  
15   Annabel Bayford South Hunsley  50.59 49.88 -0.71  
13-14 yrs Speeding Tickets 
  Name Team Entry Time Race Time   Improvement
1   Abigail Stringer South Hunsley  42.10 41.78 -0.32