Santa banner image
<< Back to index Top Scores for New Earswick Print Version
(new window)
Top Club
Pos Club Score
1   Scunthorpe  196.5 
2   City ofSheffield  168.5 
3   Beverley  160.5 
4   Louth Dolphins  113.5 
5   Adwick  108.5 
6   S. Holderness  101.0 
7   Kippax  99.0 
8   York  78.5 
9   Pocklington  74.5 
10   Selby   60.5 
11   Rossington  60.0 
12   Tadcaster   59.0 
13   Bridlington  59.0 
14   Jorvik  57.0 
15   South Hunsley  56.0 
16   South Axholme  55.0 
17   Gainsborough  54.0 
18   Minsthorpe  48.5 
19   New Earswick  41.0 
20   Dearne Valley  39.5 
21   Newark  32.5 
22   Retford  31.0 
23   Bradford  27.0 
24   Driffield   24.5 
25   Brighouse  22.0 
26   East Leeds  14.0 
27   DARTES  8.0 
28   Don Valley  5.0 
Top Swimmers
Girls 9 yrs
1   Francesca Incerti  NEWA  15.0  (101110) 
2   Amber Redmile  NEWA  11.5  (100001) 
3   Marija Hiscott  TADE  8.0  (100010) 
4   Kamya Gandhi  SCNE  8.0  (100010) 
5   Penny Wilson  COSE  7.0  (001100) 
6   Jessica Johnson  COSE  6.5  (000002) 
7   Anna Maxton  PODE  6.0  (100000) 
8   Elizabeth Hogg  YCBE  6.0  (100000) 
9   Jessica Beatson  COSE  5.0  (010000) 
10   Jasmine Gander  KIPE  5.0  (010000) 
11   Zoe Fowler  MINE  5.0  (010000) 
12   Phoebe Holmes  TJOE  5.0  (010000) 
13   Khushi Dave  SHLE  5.0  (010000) 
14   Emma Pears-Dorland  YCBE  5.0  (010000) 
15   Ellena Bartup  LODA  4.0  (001000) 
16   Catherine Causer  COSE  4.0  (001000) 
17   Jenna Wright  LODA  4.0  (001000) 
18   Poppy Jacklin  LODA  3.0  (000100) 
19   Scarlet Torrington  LODA  3.0  (000100) 
20   Amy Beatson  COSE  3.0  (000100) 
21   Eve Pickering  RETA  2.0  (000010) 
22   Lydia Whitham  YCBE  2.0  (000010) 
23   Lauren Chambers  COSE  1.0  (000001) 
24   Ryley Johnson  GRDA  1.0  (000001) 
25   Amelia Knott  BEBE  1.0  (000001) 
26   Emily Asquith  BRDE  1.0  (000001) 
     
Boys 9 yrs
1   Hugo Moulding  COSE  15.0  (021001) 
2   Alfie Evans  YCBE  12.0  (011100) 
3   Jack Smith  KIPE  9.0  (100100) 
4   Sam Salih  COSE  9.0  (100011) 
5   Alistair Olivo  COSE  7.0  (100001) 
6   Edward Vickers  SOHE  6.0  (100000) 
7   Krishnan Amin  COSE  6.0  (100000) 
8   Carter Lees  SHLE  5.0  (010000) 
9   Patrick Neary-Lamond  NEAE  5.0  (010000) 
10   Matthew Dalby  COSE  5.0  (001001) 
11   Daniel Barker  PODE  5.0  (000110) 
12   Andrew Thompson  LODA  4.0  (001000) 
13   Bertram Noble  BEBE  4.0  (001000) 
14   David Black  KIPE  3.0  (000100) 
15   Oliver Vodden  ADWE  3.0  (000100) 
16   Ethan Burton  GRDA  2.0  (000010) 
17   Harvey Roberts  DRIE  2.0  (000010) 
18   Finlay Pickering  SOHE  2.0  (000010) 
Girls 10 yrs
1   Lucy Doyle  SOHE  12.0  (110001) 
2   Lucy Pickard  ROSE  11.0  (110000) 
3   Frances Luckup  SHLE  11.0  (110000) 
4   Katy Louise Harrison  BEBE  10.0  (101000) 
5   Abbie Cantrill  SCNE  10.0  (100101) 
6   Emily Hill  TJOE  9.0  (011000) 
7   Emma Gibbs  YCBE  8.5  (000111) 
8   Taylor Cartwright  DRIE  8.5  (000111) 
9   Seren Adams  BEBE  8.0  (010100) 
10   Niamh Grafton  ADWE  7.0  (010010) 
11   Molly Jones  YCBE  7.0  (010010) 
12   Phoebe Perrow  LODA  7.0  (001100) 
13   Emma Stringer  MINE  7.0  (000120) 
14   Emily Gilliver  DCME  6.5  (001001) 
15   Connie Mounsey  BEBE  6.0  (100000) 
16   Charlotte Wilson  SASE  6.0  (100000) 
17   Tilly Arrand  SASE  6.0  (100000) 
18   Olivia Meeke  BEBE  6.0  (100000) 
19   Abbie Bowden  SHLE  6.0  (100000) 
20   Rhiannon Heath  SHLE  6.0  (001010) 
21   Charlotte Clark  KIPE  5.0  (010000) 
22   Daisy Evans  BEBE  5.0  (010000) 
23   Ellie Peakes  BEBE  5.0  (010000) 
24   Harriet Webster  GRDA  5.0  (000102) 
25   Elizabeth Dawson  COSE  4.0  (001000) 
26   Olivia Osborne  COSE  4.0  (001000) 
27   Emily Blunt  ROSE  4.0  (001000) 
28   Molly Gilbert  SCNE  4.0  (001000) 
29   Olivia Medlock  ROSE  3.0  (000100) 
30   Lilly Talbot  GRDA  3.0  (000003) 
31   Zekqeita Lewis  LODA  2.5  (000001) 
32   Hannah Roberts-Clark  YCBE  2.0  (000010) 
33   Emily Larsen  BRDE  2.0  (000010) 
34   Farrah Bennett  SHLE  1.0  (000001) 
     
Boys 10 yrs
1   Samuel Templeton  RETA  16.0  (201000) 
2   William Garrod  SHLE  16.0  (102010) 
3   Jevon George-Jones  LODA  14.0  (010300) 
4   Taylor Green  BRDE  13.0  (110002) 
5   Sam Tinsley  MINE  11.0  (110000) 
6   Samuel Hopson  BEBE  11.0  (110000) 
7   Thomas Donnelley  COSE  11.0  (110000) 
8   Liam Stillyards  SCNE  11.0  (101001) 
9   Dylan Heywood  LODA  9.0  (100100) 
10   Joe Sykes  ADWE  8.0  (001020) 
11   Aiden Wearmouth  SHLE  7.0  (010010) 
12   Louis Collinson  KIPE  7.0  (001100) 
13   Oliver Hardesty  LODA  7.0  (001100) 
14   Leon Page  LODA  6.0  (010001) 
15   Ed Sharrock  LODA  5.0  (010000) 
16   Jay Clarke  LODA  5.0  (010000) 
17   William Thompson  LODA  5.0  (001001) 
18   Ben Reed  SHLE  5.0  (000110) 
19   Joshua McDowell  NEAE  5.0  (000021) 
20   Aaron Edgecombe  DNVE  4.0  (001000) 
21   Matthew Dobson  SCNE  3.0  (000100) 
22   Sam Royston  COSE  2.0  (000010) 
23   Matthew Dixon  SCNE  2.0  (000002) 
Girls 11-12 yrs
1   Izzy Chalmers  SHLE  15.5  (110001) 
2   Kezia Barnard  BEBE  11.0  (110000) 
3   Eve McGrory  SCNE  11.0  (110000) 
4   Esme Littlewood  TJOE  8.0  (100010) 
5   Ruth Boardman  LODA  8.0  (100010) 
6   Joanna Wright  SHLE  8.0  (002000) 
7   Olivia Earley  SCNE  7.0  (001100) 
8   Imogen Coney  ADWE  7.0  (001100) 
9   Ellie Mason  BEBE  6.0  (100000) 
10   Ellie Barker  PODE  6.0  (100000) 
11   Olivia Marshall  KIPE  6.0  (100000) 
12   Maddison Taylor west  SOHE  6.0  (100000) 
13   Courtney Easton  DCME  6.0  (100000) 
14   Charlotte Black  TADE  6.0  (010001) 
15   Sarah Everett  ADWE  6.0  (001010) 
16   Alanah Hill  MINE  6.0  (000200) 
17   Michelle Bellamy  DODE  6.0  (000200) 
18   Niamh Corry  KIPE  5.0  (010000) 
19   Hannah Watt  KIPE  5.0  (010000) 
20   Corinne Hill  MINE  5.0  (010000) 
21   India Cowell  SCNE  5.0  (010000) 
22   Anna-Louise Fallowfield  SHLE  5.0  (010000) 
23   Lydia Waring  GRDA  5.0  (000110) 
24   Grace Litchfield  MINE  4.5  (000001) 
25   Chloe Geater  BDSE  4.0  (001000) 
26   Alexia Lovell  ROSE  4.0  (001000) 
27   Alice Clark  DRIE  4.0  (001000) 
28   Alexandra Stringer  SOHE  4.0  (001000) 
29   Tia-Mae Burden  SELE  3.0  (000100) 
30   Grace Severn  SCNE  3.0  (000100) 
31   Ellie Walker  TADE  3.0  (000100) 
32   Megan Jones  SOHE  3.0  (000011) 
33   Zahrah Thomas  GRDA  2.0  (000010) 
34   Olivia Burton  SCNE  2.0  (000010) 
35   Mia Quince  COSE  2.0  (000010) 
36   Alisha Johnson  ADWE  2.0  (000010) 
37   Natalie Willar-Sheehan  BEBE  2.0  (000010) 
38   Isobel McLaughlin  YCBE  1.0  (000001) 
39   Beth Bendall-Hall  NEAE  1.0  (000001) 
40   Georgia Coxon  DNVE  1.0  (000001) 
41   Lucy Hame  SASE  1.0  (000001) 
42   Maia Mercer  BEBE  1.0  (000001) 
43   Kaydi Kirkham  ADWE  1.0  (000001) 
44   Emma Julia Bradbury  ADWE  1.0  (000001) 
45   Alex Heard  TADE  1.0  (000001) 
     
Boys 11-12 yrs
1   Ryan Connor  SCNE  20.0  (210100) 
2   Ethan Bowes  SELE  16.0  (120000) 
3   Kyle McKenna  BRDE  16.0  (012100) 
4   Joseph Senior  TJOE  13.0  (200001) 
5   Travis Johnson  SCNE  12.5  (100011) 
6   Max Evans  BEBE  12.0  (011100) 
7   Elliot Moorfoot  DRIE  10.0  (000212) 
8   Ethan Redmond  YCBE  8.0  (100010) 
9   Nathan Williams  ADWE  8.0  (010100) 
10   Calumn Wright  KIPE  8.0  (010011) 
11   Harrison Edwards  BRGE  8.0  (002000) 
12   George Hogg  YCBE  7.0  (100001) 
13   James King  TADE  7.0  (001100) 
14   Zachary Heywood  LODA  6.0  (100000) 
15   Danny Goddard  LODA  6.0  (100000) 
16   Fabio Incerti  NEWA  6.0  (001010) 
17   Edward Scott  SHLE  6.0  (001010) 
18   Jack Cowell  BRDE  6.0  (000111) 
19   Harry Craig  LODA  5.0  (010000) 
20   Theo Moulding  COSE  5.0  (010000) 
21   Luke Turnbull  SHLE  4.5  (000001) 
22   Tom Harrop  LODA  4.0  (001000) 
23   Jack Christer  SCNE  3.0  (000100) 
24   Alex Potter  BEBE  3.0  (000100) 
25   Daimhin Watson  NEAE  2.0  (000010) 
26   Max Walker  TADE  2.0  (000010) 
27   Micheal Bowes  PODE  2.0  (000010) 
28   Daniel Hunter  TADE  1.0  (000001) 
29   Callum Kidd  LODA  1.0  (000001) 
30   Joseph Greenhalgh  ROSE  1.0  (000001) 
31   Mathew Foot  PODE  1.0  (000001) 
Girls 13-14 yrs
1   Ayesha Goggs  ELEE  14.0  (110100) 
2   Molly Flatters  SASE  12.0  (200000) 
3   Lucy Drennan  ADWE  11.5  (002001) 
4   Megan Allen  SCNE  9.0  (011000) 
5   Kathryn Shepheard  ADWE  8.0  (100010) 
6   Ashley Harrower  PODE  8.0  (010100) 
7   Charlotte Smith  GRDA  8.0  (002000) 
8   Lauren Cooke  BEBE  7.5  (000102) 
9   Amelia Bowes  SELE  7.5  (000101) 
10   Melissa Hill  TJOE  7.0  (010010) 
11   Faith Hinitt  RETA  7.0  (010010) 
12   Isobel Thompson  TADE  6.0  (100000) 
13   Olivia Collinson  KIPE  6.0  (100000) 
14   Alex Fowler  MINE  6.0  (100000) 
15   Rachel Dunmore  TJOE  6.0  (100000) 
16   Lydia Miller  YCBE  6.0  (100000) 
17   Zara Hand  ROSE  6.0  (100000) 
18   Meg Hunt  RETA  6.0  (010001) 
19   Isobel Scott  TJOE  5.0  (010000) 
20   Annabelle Owen  SELE  5.0  (010000) 
21   Holly Kempton  BEBE  5.0  (010000) 
22   Anna-Louise Noble  BEBE  5.0  (000110) 
23   Bethany Botham  BRDE  4.5  (000001) 
24   Elisa Noble  BEBE  4.0  (001000) 
25   Caroline Foot  PODE  4.0  (001000) 
26   Hannah Mohsen  SOHE  4.0  (001000) 
27   Jess Skinn  SCNE  4.0  (000101) 
28   Rianna Hill  MINE  4.0  (000101) 
29   Molly Craig  LODA  3.0  (000100) 
30   Sophie Jarvis  DCME  3.0  (000100) 
31   Stevie Meadows  SCNE  3.0  (000011) 
32   Emma Mosley  COSE  2.0  (000010) 
33   Sarah Witty  BRDE  2.0  (000010) 
34   Rebecca Kilbane  SELE  2.0  (000010) 
35   Lily Miller  LODA  2.0  (000010) 
36   Eve Nattriss  TADE  2.0  (000010) 
37   Charlotte Brocklesby  BEBE  1.0  (000001) 
38   Emily Ball  TADE  1.0  (000001) 
39   Ellie Taylor  SCNE  1.0  (000001) 
40   Victoria Hudson  SOHE  1.0  (000001) 
41   Lily Walker  TADE  1.0  (000001) 
     
Boys 13-14 yrs
1   Tom Watt  KIPE  19.0  (111101) 
2   Ben Smith  PODE  15.0  (012010) 
3   Jordan Damms  COSE  14.0  (110011) 
4   Luke Beecroft  BEBE  12.0  (200000) 
5   Louis Evans  BEBE  11.0  (110000) 
6   Thomas Day  COSE  10.0  (100101) 
7   Nahum Kloss  SCNE  10.0  (010110) 
8   Ryan Johnson  SCNE  9.0  (100100) 
9   Daniel Higgins  ADWE  9.0  (001110) 
10   Peter Smith  PODE  8.0  (100010) 
11   Christopher Donnelly  SELE  8.0  (010100) 
12   Harvey Edwards  BEBE  8.0  (002000) 
13   Jack Cowling  SCNE  7.0  (001100) 
14   James Ketley  SOHE  6.0  (100000) 
15   Christian Brennan  YCBE  6.0  (100000) 
16   Daniel Bennett  KIPE  5.0  (010000) 
17   Josh Greenhalgh  ROSE  5.0  (010000) 
18   Tom Mainprize  KIPE  5.0  (010000) 
19   Alex Scadding  YCBE  5.0  (010000) 
20   Chey Elliott  DCME  5.0  (000102) 
21   Oliver Hackwell  TADE  4.0  (001000) 
22   Alex Foster  BEBE  4.0  (001000) 
23   Daniel Oldham  COSE  4.0  (001000) 
24   Chris Foster  BEBE  4.0  (000101) 
25   Matthew Kirby  TADE  3.0  (000100) 
26   Jonathan Lock  BEBE  2.0  (000010) 
27   Robert Kirk  DODE  2.0  (000010) 
28   Adam Hale  ROSE  2.0  (000010) 
29   David Grieves  YCBE  2.0  (000010) 
30   Frank Huby  SELE  2.0  (000002) 
31   David Haines  DCME  1.0  (000001) 
Girls 15 yrs & Over
1   Rhiannon Haber  SCNE  23.0  (121100) 
2   Leanne Davis  COSE  21.0  (300100) 
3   Lucy Goodwin  SASE  16.0  (102010) 
4   Emma Hargrave  TADE  14.0  (200010) 
5   Leah Bramall  COSE  14.0  (003010) 
6   Tonicha Watson  GRDA  13.0  (020100) 
7   Sarah Owen  SELE  12.0  (100200) 
8   Amy Evans  GRDA  10.0  (101000) 
9   Shannon Johnson  SCNE  10.0  (020000) 
10   Holly Denton  ADWE  8.0  (100010) 
11   Chelsea Eales  ROSE  8.0  (010100) 
12   Shelby Wardrobe  SOHE  8.0  (000202) 
13   Lisa Goodwin  SASE  6.0  (010001) 
14   Katie Beaumont  BDSE  6.0  (001002) 
15   Samantha Owen  SELE  5.0  (010000) 
16   Lauren Zaitchenko  GRDA  5.0  (010000) 
17   Laura Donnelly  COSE  5.0  (000110) 
18   Sarah Graves  TJOE  4.0  (001000) 
19   Emily Vickers  SOHE  4.0  (001000) 
20   Leah Chitson  BDSE  4.0  (000020) 
21   Abigail Smith  PODE  3.0  (000011) 
22   Farrah Gaskell  ROSE  2.0  (000010) 
23   Kayleigh Brown  YCBE  1.0  (000001) 
     
Boys 15 yrs & Over
1   Adam Makings  ADWE  18.0  (300000) 
2   Andy Gould  DCME  18.0  (011300) 
3   Daniel Hynes  NEAE  17.0  (013000) 
4   Chris Hooton  SCNE  16.0  (201000) 
5   Adam Morland  BRDE  14.5  (011111) 
6   Jacob Greenhalgh  ROSE  14.0  (020101) 
7   Matthew Knapton  BRGE  14.0  (011021) 
8   Damien Stubley  PODE  12.0  (200000) 
9   Matthew Harrison  ADWE  11.0  (110000) 
10   Francis Dick  NEAE  11.0  (101001) 
11   Tom Clark  KIPE  11.0  (010111) 
12   Josh Geater  BDSE  9.0  (011000) 
13   Daniel Leggott  SASE  8.0  (100010) 
14   Jack Newton  BEBE  6.0  (010001) 
15   Andrew Redmore  PODE  4.5  (000102) 
16   Luke Habergham  BDSE  4.0  (000020) 
17   Adam Vaughan  SCNE  3.0  (000100) 
18   Oliver Atkinson  COSE  2.0  (000010) 
filesname:DM12_score_neae.htm