santa banner image
<< Back to index Filtered Event Results for York City Baths Print Version
(new window)
Full Results
Event 101 Girls 11 & 12 yrs 200m Ind. Medley
 Cut-offs11yrs12yrs
B Grade3:07.002:58.00
C Grade3:17.003:08.00

12yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Olivia Whitehouse 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch simultaneous
Full Results
Event 103 Girls 13 yrs & Over 200m Ind. Medley
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade2:51.002:49.002:41.00
C Grade3:00.002:57.002:49.00

13yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Hannah Baker York City Baths  3:02.34  3:00.78  6.0 -1.56 
14yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 Eve Nelson York City Baths  3:06.26  3:05.95  3.0 -0.31 
15yrs & Over B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Jennifer Hodgson York City Baths  2:45.00  2:46.70  6.0 +1.70 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 Charlotte Dearlove York City Baths  2:53.57  3:04.98  3.0 +11.41 
Full Results
Event 104 Boys 9 - 12 yrs 50m Backstroke
 Cut-offs9yrs10yrs11yrs12yrs
B GradeNone43.5041.5040.50
C GradeNone48.5047.0044.50

11yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 George Hogg York City Baths  NT  50.29  4.0 npt 
11yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
4 Hal Wallace York City Baths  NT  45.90  npt 
12yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Alex Scadding York City Baths  43.01  40.95  6.0 -2.06 
12yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 David Grieves York City Baths  46.32  39.78  -6.54 
Full Results
Event 105 Girls 10 - 12 yrs 100m Butterfly
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade1:37.001:28.001:22.00
C Grade1:45.001:35.001:29.00

10yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Amy Durrant York City Baths  1:57.53  1:45.75  6.0 -11.78 
Full Results
Event 106 Boys 13 yrs & Over 50m Breaststroke
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade41.0039.0036.00
C Grade44.5041.5039.00

13yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Edward Matthews York City Baths  48.81  47.53  6.0 -1.28 
14yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 Robert Fox York City Baths  46.81  43.50  4.0 -3.31 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Anthony Matthews York City Baths  49.18  47.29  5.0 -1.89 
15yrs & Over Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 Jake Galley York City Baths  39.12  34.43  -4.69 
2 Thomas Herrington York City Baths  42.01  37.95  -4.06 
Full Results
Event 107 Girls 13 yrs & Over 100m Freestyle
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade1:09.001:07.001:06.00
C Grade1:14.501:13.001:11.00

13yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 Hannah Baker York City Baths  1:13.81  1:14.27  3.0 +0.46 
13yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
7 Lydia Miller York City Baths  1:33.56  1:29.75  -3.81 
14yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 Eve Nelson York City Baths  1:14.62  1:14.14  4.0 -0.48 
5 Amelia Browne York City Baths  1:20.96  1:15.79  2.0 -5.17 
15yrs & Over B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Jennifer Hodgson York City Baths  1:10.01  1:09.70  6.0 -0.31 
2 Charlotte Dearlove York City Baths  1:10.08  1:13.78  5.0 +3.70 
Full Results
Event 109 Boys 10 - 12 yrs 100m Breaststroke
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade1:50.001:40.001:34.50
C Grade1:58.001:47.001:41.50

11yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 George Hogg York City Baths  NT  1:47.44  6.0 npt 
11yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Hal Wallace 7.4 Leg movements not on the same plane
12yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 David Grieves York City Baths  1:47.90  1:44.94  5.0 -2.96 
12yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
2 Ethan Redmond York City Baths  1:42.30  1:37.71  -4.59 
Full Results
Event 110 Girls 10 - 12 yrs 50m Freestyle
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade37.5036.0035.50
C Grade42.5040.5039.50

10yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Amy Durrant York City Baths  38.83  38.17  5.0 -0.66 
5 Emma Gibbs York City Baths  42.44  41.75  2.0 -0.69 
10yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
6 Meghan Scadding York City Baths  42.50  41.77  -0.73 
12yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
5 Olivia Whitehouse York City Baths  38.73  36.96  2.0 -1.77 
Full Results
Event 112 Girls 13 yrs & Over 50m Backstroke
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade37.5038.0036.00
C Grade41.0041.5039.00

13yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
5 Lydia Miller York City Baths  52.36  48.29  2.0 -4.07 
14yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Amelia Browne York City Baths  38.23  38.34  6.0 +0.11 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 Charlotte Dearlove York City Baths  46.36  41.52  4.0 -4.84 
15yrs & Over Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 Jennifer Hodgson York City Baths  37.20  35.37  -1.83 
Full Results
Event 113 Boys 9 - 12 yrs 50m Butterfly
 Cut-offs9yrs10yrs11yrs12yrs
B GradeNone44.5041.0038.00
C GradeNone49.5045.5042.00

11yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 Hal Wallace York City Baths  NT  49.56  3.0 npt 
8 Henry Brown York City Baths  55.34  55.26  -0.08 
12yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 David Grieves York City Baths  43.43  42.18  6.0 -1.25 
12yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
4 Alex Scadding York City Baths  43.19  41.68  -1.51 
Full Results
Event 114 Girls 10 - 12 yrs 100m Backstroke
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade1:36.001:27.001:23.00
C Grade1:44.001:34.001:30.00

10yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Emma Gibbs York City Baths  1:41.47  1:39.76  6.0 -1.71 
10yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Meghan Scadding York City Baths  1:57.41  1:48.00  5.0 -9.41 
10yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
4 Amy Durrant York City Baths  1:45.44  1:41.95  -3.49 
12yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Olivia Whitehouse York City Baths  1:34.65  1:31.49  6.0 -3.16 
Full Results
Event 115 Boys 13 yrs & Over 50m Freestyle
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade32.5031.0028.00
C Grade36.0034.5031.00

13yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
5 Edward Matthews York City Baths  34.94  34.31  2.0 -0.63 
13yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 Joshua Schofield York City Baths  34.50  30.72  -3.78 
14yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 Robert Fox York City Baths  36.02  34.00  -2.02 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Anthony Matthews York City Baths  33.17  31.46  6.0 -1.71 
15yrs & Over Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 Jake Galley York City Baths  31.09  27.71  -3.38 
2 Thomas Herrington York City Baths  31.94  29.87  -2.07 
Full Results
Event 118 Boys 10 - 12 yrs 100m Freestyle
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade1:26.001:16.501:13.50
C Grade1:34.001:23.501:20.50

11yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
6 Hal Wallace York City Baths  NT  1:27.69  1.0 npt 
10 George Hogg York City Baths  NT  1:36.08  npt 
11 Henry Brown York City Baths  1:38.88  1:37.10  -1.78 
12yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Alex Scadding York City Baths  1:16.16  1:15.90  5.0 -0.26 
12yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Ethan Redmond York City Baths  1:21.46  1:23.16  6.0 +1.70 
Full Results
Event 119 Girls 10 - 12 yrs 50m Breaststroke
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade51.0047.5044.50
C Grade56.0052.0048.50

10yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Emma Gibbs York City Baths  57.90  56.85  5.0 -1.05 
10yrs Disqualifications 
  Name DQ Information
  Meghan Scadding 4.4 Start before starting signal
12yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Olivia Whitehouse York City Baths  48.88  49.95  5.0 +1.07 
Full Results
Event 121 Girls 13 yrs & Over 50m Butterfly
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade36.0035.5033.00
C Grade39.5039.0036.00

13yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 Hannah Baker York City Baths  39.09  38.71  3.0 -0.38 
13yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Lydia Miller York City Baths  46.03  41.62  6.0 -4.41 
14yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 Amelia Browne York City Baths  39.64  38.91  -0.73 
15yrs & Over B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Jennifer Hodgson York City Baths  34.30  34.47  6.0 +0.17 
Full Results
Event 201 Boys 11 & 12 yrs 200m Ind. Medley
 Cut-offs11yrs12yrs
B Grade3:05.003:01.00
C Grade3:15.003:11.00

11yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
7 Henry Brown York City Baths  3:58.62  4:09.78  +11.16 
12yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Alex Scadding York City Baths  3:05.98  3:08.53  6.0 +2.55 
12yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 David Grieves York City Baths  3:20.99  3:21.62  4.0 +0.63 
Full Results
Event 202 Girls 9 & 10 yrs 100m Ind. Medley
 Cut-offs9yrs10yrs
B GradeNoneNone
C GradeNoneNone

9yrs Ungraded 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
11 Molly Jones York City Baths  NT  1:53.22  npt 
10yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
8 Amy Durrant York City Baths  1:46.46  1:40.65  -5.81 
10 Emma Gibbs York City Baths  1:47.38  1:42.66  -4.72 
13 Meghan Scadding York City Baths  1:51.64  1:46.46  -5.18 
Full Results
Event 203 Boys 13 yrs & Over 200m Ind. Medley
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade2:51.002:42.002:34.00
C Grade3:00.002:50.002:42.00

13yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 Edward Matthews York City Baths  3:05.15  3:07.28  4.0 +2.13 
14yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
5 Robert Fox York City Baths  3:27.47  3:20.58  2.0 -6.89 
15yrs & Over B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Thomas Herrington York City Baths  2:38.24  2:38.98  6.0 +0.74 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Anthony Matthews York City Baths  3:05.98  3:00.49  6.0 -5.49 
Full Results
Event 204 Girls 9 - 12 yrs 50m Backstroke
 Cut-offs9yrs10yrs11yrs12yrs
B GradeNone44.5042.0040.50
C GradeNone49.0046.5044.50

9yrs Ungraded 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
5 Yasmin Hardaker York City Baths  51.50  47.20  2.0 -4.30 
17 Molly Jones York City Baths  NT  53.55  npt 
10yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Emma Gibbs York City Baths  47.34  46.28  5.0 -1.06 
Full Results
Event 206 Girls 13 yrs & Over 50m Breaststroke
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade42.5041.0038.00
C Grade46.0044.5041.00

14yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 Eve Nelson York City Baths  44.28  45.58  3.0 +1.30 
Full Results
Event 207 Boys 13 yrs & Over 100m Freestyle
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade1:08.001:06.001:00.00
C Grade1:14.501:12.001:05.00

13yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Joshua Schofield York City Baths  1:09.12  1:09.50  6.0 +0.38 
14yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 Robert Fox York City Baths  1:19.60  1:19.90  4.0 +0.30 
15yrs & Over B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Thomas Herrington York City Baths  1:04.22  1:07.04  6.0 +2.82 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Anthony Matthews York City Baths  1:12.99  1:10.54  6.0 -2.45 
15yrs & Over Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 Jake Galley York City Baths  1:03.87  59.39  -4.48 
Full Results
Event 208 Girls 9 yrs 50m Breaststroke
 Cut-offs9yrs
B GradeNone
C GradeNone

9yrs Ungraded 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
7 Yasmin Hardaker York City Baths  53.38  53.02  -0.36 
9 Molly Jones York City Baths  55.30  54.91  -0.39 
Full Results
Event 209 Girls 10 - 12 yrs 100m Breaststroke
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade1:50.001:40.501:34.00
C Grade1:58.001:47.501:41.00

10yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Meghan Scadding York City Baths  2:06.94  2:01.21  5.0 -5.73 
10yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
5 Amy Durrant York City Baths  NT  1:57.51  npt 
Full Results
Event 210 Boys 10 - 12 yrs 50m Freestyle
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade38.0036.0034.00
C Grade43.0040.5038.00

11yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 George Hogg York City Baths  NT  42.30  6.0 npt 
2 Henry Brown York City Baths  40.66  43.33  5.0 +2.67 
12yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Alex Scadding York City Baths  34.34  35.21  6.0 +0.87 
12yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 David Grieves York City Baths  42.94  38.65  6.0 -4.29 
Full Results
Event 211 Girls 13 yrs & Over 100m Butterfly
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade1:18.001:16.501:12.50
C Grade1:24.501:22.501:17.50

13yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 Hannah Baker York City Baths  1:25.83  1:24.24  -1.59 
14yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Amelia Browne York City Baths  1:30.43  1:26.46  5.0 -3.97 
15yrs & Over B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Jennifer Hodgson York City Baths  1:15.87  1:17.54  6.0 +1.67 
Full Results
Event 212 Boys 13 yrs & Over 50m Backstroke
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade37.5035.5033.00
C Grade41.0039.0036.00

13yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Edward Matthews York City Baths  43.09  42.07  5.0 -1.02 
13yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
2 Joshua Schofield York City Baths  38.58  37.03  -1.55 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Thomas Herrington York City Baths  38.00  36.43  6.0 -1.57 
Full Results
Event 213 Girls 9 - 12 yrs 50m Butterfly
 Cut-offs9yrs10yrs11yrs12yrs
B GradeNone44.0040.5038.00
C GradeNone49.0045.0042.00

9yrs Ungraded 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
6 Yasmin Hardaker York City Baths  52.57  49.79  1.0 -2.78 
Full Results
Event 214 Boys 10 - 12 yrs 100m Backstroke
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade1:36.501:27.501:24.50
C Grade1:44.501:34.501:31.50

11yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 George Hogg York City Baths  NT  1:48.74  3.0 npt 
12yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Alex Scadding York City Baths  1:30.28  1:28.69  6.0 -1.59 
12yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 David Grieves York City Baths  1:39.47  1:33.59  6.0 -5.88 
Full Results
Event 215 Girls 13 yrs & Over 50m Freestyle
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade33.5030.5031.00
C Grade37.0035.0034.00

13yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
5 Hannah Baker York City Baths  34.61  35.60  2.0 +0.99 
14yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 Eve Nelson York City Baths  33.81  32.74  4.0 -1.07 
8 Amelia Browne York City Baths  34.65  35.46  +0.81 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Charlotte Dearlove York City Baths  34.01  34.02  6.0 +0.01 
Full Results
Event 216 Boys 13 yrs & Over 100m Breaststroke
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade1:27.501:23.001:19.00
C Grade1:34.001:29.001:24.00

14yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 Robert Fox York City Baths  1:40.28  1:38.61  3.0 -1.67 
15yrs & Over Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
1 Jake Galley York City Baths  1:24.88  1:16.63  -8.25 
Full Results
Event 217 Girls 9 yrs 50m Freestyle
 Cut-offs9yrs
B GradeNone
C GradeNone

9yrs Ungraded 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
5 Yasmin Hardaker York City Baths  39.88  41.56  2.0 +1.68 
14 Molly Jones York City Baths  45.07  45.97  +0.90 
Full Results
Event 218 Girls 10 - 12 yrs 100m Freestyle
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade1:24.001:15.001:12.00
C Grade1:32.001:22.001:19.00

10yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Amy Durrant York City Baths  1:28.32  1:28.69  6.0 +0.37 
10yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 Emma Gibbs York City Baths  1:35.66  1:37.40  4.0 +1.74 
4 Meghan Scadding York City Baths  1:41.37  1:38.21  3.0 -3.16 
Full Results
Event 219 Boys 10 - 12 yrs 50m Breaststroke
 Cut-offs10yrs11yrs12yrs
B Grade52.5048.5044.00
C Grade57.5053.0048.00

11yrs Speeding Tickets 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time   Improvement
2 George Hogg York City Baths  NT  49.57  npt 
Full Results
Event 220 Girls 13 yrs & Over 100m Backstroke
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade1:20.001:19.001:15.00
C Grade1:26.501:25.001:20.00

13yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
2 Hannah Baker York City Baths  1:28.42  1:27.14  5.0 -1.28 
14yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Amelia Browne York City Baths  1:30.10  1:25.15  6.0 -4.95 
15yrs & Over B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Jennifer Hodgson York City Baths  1:17.50  1:15.31  6.0 -2.19 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
3 Charlotte Dearlove York City Baths  1:23.15  1:29.29  4.0 +6.14 
Full Results
Event 221 Boys 13 yrs & Over 50m Butterfly
 Cut-offs13yrs14yrs15yrs +
B Grade35.5033.5030.00
C Grade39.0037.0033.00

13yrs B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 Edward Matthews York City Baths  38.84  40.13  3.0 +1.29 
14yrs C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
4 Robert Fox York City Baths  40.46  44.86  3.0 +4.40 
15yrs & Over B Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Thomas Herrington York City Baths  32.40  31.62  6.0 -0.78 
15yrs & Over C Grade 
  Pos Name Team      Entry Time      Race Time Pts Improvement
1 Anthony Matthews York City Baths  39.55  37.02  6.0 -2.53