Santa banner image
<< Back to index Top Scores for Bridlington SC Print Version
(new window)
Top Club
Pos Club Score
1   Beverley  507.0 
2   York City Baths  367.0 
3   Team Jorvik  303.0 
4   Kippax   296.0 
5   S Holderness  296.0 
6   Minsthorpe  188.0 
7   Bridlington  186.0 
8   S Hunsley  180.0 
9   Selby  142.0 
10   Pocklington  124.0 
11   Driffield   100.0 
12   Dearne Valley  96.0 
13   Armthorpe  72.0 
14   Edlington  57.0 
15   Don Valley  47.0 
16   Retford  46.0 
17   City of Leeds  19.0 
18   SPA Askern  16.0 
Top Swimmers
Girls 9 yrs
1   Evie Lees  SHLE  23.0  (220001) 
2   Daisy Evans  BEBE  20.0  (005000) 
3   Abbie Bowden  SHLE  17.0  (120001) 
4   Libby Smales  PODE  15.0  (110101) 
5   Hannah Buckley  SELE  7.0  (000201) 
6   Emily Hill  TJOE  6.0  (100000) 
7   Isabelle Young  BEBE  5.0  (000110) 
8   Seren Adams  BEBE  5.0  (000110) 
9   Yasmin Hardaker  YCBE  5.0  (000021) 
10   Zoe Fowler  MINE  2.0  (000010) 
     
Boys 9 yrs
1   Sam Tinsley  MINE  25.0  (220100) 
2   Bradley Hurdiss  DCME  20.0  (111110) 
3   Marcus Walker  PODE  17.0  (021100) 
4   Joseph Wall  SHLE  14.0  (102000) 
5   Taylor Green  BRDE  12.0  (100111) 
6   Edward Vickers  SOHE  8.0  (001020) 
7   Bertram Noble  BEBE  5.0  (000102) 
8   Bradley Wright  DCME  1.0  (000001) 
Girls 10 yrs
1   Emma Gibbs  YCBE  22.0  (121010) 
2   Katy Harrison  BEBE  19.0  (112000) 
3   Amy Durrant  YCBE  17.0  (210000) 
4   Ellie Hughes  BRDE  17.0  (120001) 
5   Laure Elliot - white  PODE  17.0  (102100) 
6   Ashleigh Horsley  SELE  15.0  (111000) 
7   Charlotte I'anson  SHLE  15.0  (111000) 
8   Meghan Scadding  YCBE  13.0  (020100) 
9   Emily Johnson  SELE  12.0  (200000) 
10   Charlotte Cornwell  RETA  12.0  (110001) 
11   Niamh Miller  KIPE  12.0  (100200) 
12   Sophie Grierson  RETA  11.0  (110000) 
13   Leah Smith  RETA  11.0  (002011) 
14   Rebecca Allen  DCME  10.0  (001200) 
15   Jessica Moses  DNVE  9.0  (002001) 
16   Francesca Skillcorn  ARME  8.0  (100010) 
17   Tia-Mae Burden  SELE  8.0  (100010) 
18   Kirsty Pollard  DNVE  8.0  (010100) 
19   Emily Gilliver  DCME  7.0  (010010) 
20   Cerys McRae  SHLE  7.0  (000201) 
21   Taylor Cartwright  DRIE  6.0  (100000) 
22   Hannah Stanton  PODE  5.0  (010000) 
23   Lucy Doyle  SOHE  5.0  (000021) 
24   Emma Stringer  MINE  4.0  (001000) 
25   Catriona Scott  TJOE  4.0  (000020) 
     
Boys 10 yrs
1   William Garrod  SHLE  26.0  (221000) 
2   Thomas Howard  DCME  18.0  (300000) 
3   Edward Scott  SHLE  17.0  (210000) 
4   Ben Reed  SHLE  16.0  (120000) 
5   Samuel Templeton  RETA  12.0  (200000) 
6   Samuel Hopson  BEBE  11.0  (002100) 
7   Patrick Cooke   BEBE  10.0  (020000) 
8   Thomas Allen  DCME  7.0  (001100) 
Girls 11 yrs
1   Lauren Heywood  MINE  45.0  (414000) 
2   Hannah Watt  KIPE  31.0  (230020) 
3   Molly Harris  KIPE  20.0  (210100) 
4   Lucy Steele  SHLE  19.0  (031000) 
5   Eleanor Cooper  TJOE  18.0  (011300) 
6   Kezia Barnard  BEBE  17.0  (102100) 
7   Alexandra Stringer  SOHE  16.0  (003101) 
8   Natalie Willar-Sheehan  BEBE  15.0  (001310) 
9   Michelle Bellamy  EDLE  14.0  (200010) 
10   Helena Walker  PODE  13.0  (020100) 
11   Olivia Drury  DNVE  12.0  (200000) 
12   Ellie Mason  BEBE  11.0  (110000) 
13   Grace Litchfield  MINE  11.0  (011010) 
14   Courtney Easton  DCME  10.0  (101000) 
15   Esme Littlewood  TJOE  9.0  (100100) 
16   Imogen Coney  MINE  9.0  (100011) 
17   Ellie Summers  TJOE  9.0  (011000) 
18   Lucy Harrison  SHLE  8.0  (100010) 
19   Abbie Pickering  PODE  8.0  (010011) 
20   Holly Coop  PODE  8.0  (002000) 
21   Antonia Bunyan  TJOE  7.0  (000201) 
22   Megan Wall  SHLE  6.0  (010001) 
23   Grace Young  DNVE  6.0  (000111) 
24   Georgia Whetton  ARME  5.0  (010000) 
25   Kelsey Elliott  DCME  5.0  (000102) 
26   Emma Julie Bradbury  MINE  4.0  (000020) 
27   Georgia Kemp  TJOE  3.0  (000100) 
28   Katie Nicholson  BRDE  1.0  (000001) 
     
Boys 11 yrs
1   Ethan Bowes  SELE  34.0  (312100) 
2   Adam Alcock  DRIE  31.0  (230101) 
3   Ewan Millar  EDLE  21.0  (201021) 
4   Lindon Jessop  MINE  21.0  (112010) 
5   George Hogg  YCBE  19.0  (201100) 
6   Michael Crees  SHLE  17.0  (110200) 
7   Jack Cowell  BRDE  16.0  (101111) 
8   Mathew Redmore  PODE  11.0  (110000) 
9   Andrew Campbell  KIPE  10.0  (101000) 
10   Harry Taylor  SOHE  8.0  (010100) 
11   Alexander Potter  BEBE  8.0  (010100) 
12   Joseph Senior  TJOE  7.0  (010010) 
13   Zak Moorcroft  TJOE  6.0  (100000) 
14   Mathew Foot  PODE  6.0  (010001) 
15   Henry Brown  YCBE  5.0  (010000) 
16   Brady Durkin  PODE  4.0  (001000) 
17   Hal Wallace  YCBE  4.0  (000101) 
18   Joe George  DCME  2.0  (000010) 
Girls 12 yrs
1   India Adams  BEBE  41.0  (331101) 
2   Rebecca Smith  KIPE  36.0  (132201) 
3   Emma Palmer  DRIE  31.0  (312000) 
4   Maia Mercer  BEBE  21.0  (202001) 
5   Rebecca Witty  BRDE  19.0  (102021) 
6   Rebecca Heywood  MINE  16.0  (120000) 
7   Antonia Brittain  BEBE  15.0  (110020) 
8   Olivia Whitehouse  YCBE  13.0  (110010) 
9   Daisy Hill  BEBE  13.0  (101100) 
10   Sophie Bower  SHLE  13.0  (010121) 
11   Abigail Stringer  SOHE  12.0  (200000) 
12   Elisa Noble  BEBE  11.0  (110000) 
13   Naomi Benson  BRDE  11.0  (001201) 
14   Anna Louise Fallowfield  SHLE  9.0  (100100) 
15   Olivia Brodie  BRDE  8.0  (010011) 
16   Eleanor Vodden  MINE  7.0  (010010) 
17   Lauren Cooke  BEBE  6.0  (000200) 
18   Vikki Scruton  BEBE  5.0  (010000) 
19   Alice Stocks  BEBE  5.0  (001001) 
20   Katie Eagle  BEBE  4.0  (001000) 
     
Boys 12 yrs
1   Alex Scadding  YCBE  29.0  (410000) 
2   David Grieves  YCBE  27.0  (311000) 
3   Adam Falkingham  TJOE  26.0  (013300) 
4   Max Evans  BEBE  22.0  (220000) 
5   Joseph Courtney  SOHE  22.0  (023000) 
6   Calumn Wright  KIPE  19.0  (210010) 
7   Simon Ellwood  TJOE  15.0  (101110) 
8   Adam Brown  KIPE  11.0  (110000) 
9   Jordan Wearmouth  SHLE  11.0  (110000) 
10   Mark Beech  SPAE  10.0  (101000) 
11   Micheal Bowes  PODE  10.0  (020000) 
12   Thomas Wilson  ARME  10.0  (020000) 
13   Christian Webb  DRIE  9.0  (011000) 
14   Robert Kirk  SPAE  6.0  (100000) 
15   Alex Foster  BEBE  6.0  (100000) 
16   Ethan Redmond  YCBE  6.0  (100000) 
17   Harry Richardson  BEBE  5.0  (010000) 
Girls 13 yrs
1   Sophie Holdsworth  BRDE  34.0  (221210) 
2   Charlotte Brocklesby  BEBE  27.0  (113101) 
3   Rianna Manson  BRDE  26.0  (221000) 
4   Charlotte Oliver  BEBE  22.0  (301000) 
5   Courtney Massey  EDLE  22.0  (220000) 
6   Sarah Witty  BRDE  21.0  (102031) 
7   Hannah Baker  YCBE  19.0  (110210) 
8   Lauren Helly  LDSE  19.0  (031000) 
9   Megan Burrow  TJOE  17.0  (110200) 
10   Bethan Hammond-Jones  ARME  16.0  (012011) 
11   Niamh Ansell  SHLE  14.0  (102000) 
12   Rebecca Keyworth  BRDE  12.0  (001210) 
13   Elise Atkinson  BEBE  11.0  (110000) 
14   Kelsey Webb  DRIE  11.0  (110000) 
15   Hannah Mohsen  SOHE  11.0  (100110) 
16   Bethany Botham  BRDE  9.0  (010101) 
17   Lydia Miller  YCBE  8.0  (100010) 
18   Katy Hopson  BEBE  7.0  (001011) 
19   Caroline Foot  PODE  6.0  (010001) 
     
Boys 13 yrs
1   Thomas Watt  KIPE  49.0  (612000) 
2   Luke Beecroft  BEBE  31.0  (131200) 
3   George Burrill  KIPE  26.0  (140000) 
4   Samuel Devlin  TJOE  20.0  (210100) 
5   Edward Matthews  YCBE  20.0  (111110) 
6   Chey Elliott  DCME  16.0  (201000) 
7   Frank Huby  SELE  14.0  (102000) 
8   Daniel Bennett  KIPE  12.0  (101010) 
9   Joshua Schofield  YCBE  6.0  (100000) 
10   Jonathon Lock  BEBE  5.0  (010000) 
11   Rhys Dodds  BEBE  4.0  (001000) 
12   James Carter  BEBE  3.0  (000100) 
Girls 14 yrs
1   Shelby Wardrobe  SOHE  32.0  (124000) 
2   Georgia Watson  SHLE  28.0  (212100) 
3   Melissa Hill  TJOE  27.0  (220110) 
4   Nicole Robinson  KIPE  24.0  (220010) 
5   Amelia Browne  YCBE  19.0  (210010) 
6   Isobel Scott  TJOE  18.0  (120002) 
7   Bethanie Courtney  SOHE  18.0  (101210) 
8   Annabel Bayford  SOHE  15.0  (101110) 
9   Anna Louise Noble  BEBE  14.0  (110100) 
10   Eve Nelson  YCBE  14.0  (002200) 
11   Rachel Dunmore  TJOE  13.0  (100201) 
12   Gabby Butler  SHLE  12.0  (200000) 
13   Samantha Pollard  DNVE  12.0  (011100) 
14   Alex Fowler  MINE  10.0  (101000) 
15   Katie Young  BEBE  10.0  (020000) 
16   Katie Steele  SHLE  10.0  (010102) 
17   Zoe Dodds  BEBE  5.0  (001001) 
18   Rebecca Foreman  PODE  4.0  (000020) 
     
Boys 14 yrs
1   Thomas Clark  KIPE  46.0  (512100) 
2   Samuel Horsley  SELE  24.0  (400000) 
3   James Braimbridge  BEBE  21.0  (030200) 
4   Christian Brennan  TJOE  17.0  (111010) 
5   Robert Fox  YCBE  16.0  (002210) 
6   Louis Evans  BEBE  15.0  (111000) 
7   Oliver Wray  SHLE  14.0  (200010) 
8   Sam Trueman  DRIE  12.0  (200000) 
9   Christopher Foster  BEBE  10.0  (020000) 
10   Harry Headley  BEBE  9.0  (001102) 
Girls 15yrs & Over
1   Kayleigh Brown  TJOE  41.0  (322110) 
2   Jenny Collins  ARME  33.0  (330000) 
3   Jennifer Hodgson  YCBE  30.0  (500000) 
4   Lauren Ward  SOHE  23.0  (121100) 
5   Charlotte Dearlove  YCBE  22.0  (112100) 
6   Gemma Burrow  TJOE  18.0  (201010) 
7   Hannah Brewster  SELE  16.0  (021010) 
8   Eve Doughty  MINE  15.0  (030000) 
9   Chloe Parkin  SELE  12.0  (200000) 
10   Jennie Knott  BEBE  12.0  (011100) 
11   Holly Jackson  MINE  11.0  (000310) 
12   Emily Vickers  SOHE  10.0  (101000) 
13   Chantelle Armstrong  MINE  8.0  (000113) 
14   Lydia Stocks  BEBE  3.0  (000011) 
     
Boys 15yrs & Over
1   Anthony Matthews  YCBE  29.0  (410000) 
2   Thomas Herrington  YCBE  24.0  (400000) 
3   Jordan Littlewood  TJOE  22.0  (220000) 
4   Jack Newton  BEBE  18.0  (300000)