|
Event 101 Girls 11 & 12 yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
11 | 12 | |
B | 3:04.00 | 2:55.00 | C | 3:14.00 | 3:05.00 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
3:38.15 |
3:45.90 |
|
+7.75 |
Event 103 Girls 13 yrs & Over 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 2:48.00 | 2:46.00 | 2:38.00 | C | 2:57.00 | 2:54.00 | 2:46.00 |
|
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Exton |
South Axholm |
2:54.09 |
2:54.12 |
6.0 |
+0.03 |
4 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
3:15.75 |
3:20.82 |
3.0 |
+5.07 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
2:45.16 |
2:48.50 |
4.0 |
+3.34 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
2:55.76 |
2:53.13 |
5.0 |
-2.63 |
Event 104 Boys 9 - 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 43.00 | 41.00 | 39.00 | C | 48.00 | 45.50 | 43.00 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
41.00 |
42.34 |
5.0 |
+1.34 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Jack Warr |
South Axholm |
41.22 |
39.57 |
5.0 |
-1.65 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Oliver Crow |
South Axholm |
48.30 |
51.58 |
3.0 |
+3.28 |
5 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
55.45 |
53.69 |
2.0 |
-1.76 |
Event 105 Girls 10 - 12 yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:35.00 | 1:26.00 | 1:20.00 | C | 1:43.00 | 1:33.00 | 1:27.00 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
2:16.82 |
2:01.12 |
4.0 |
-15.70 |
Event 106 Boys 13 yrs & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 39.50 | 37.50 | 34.50 | C | 43.00 | 41.00 | 37.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
47.73 |
45.10 |
4.0 |
-2.63 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Thomas Crow |
South Axholm |
40.57 |
40.06 |
2.0 |
-0.51 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
37.14 |
37.22 |
3.0 |
+0.08 |
Event 107 Girls 13 yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:07.00 | 1:05.00 | 1:04.00 | C | 1:13.50 | 1:11.00 | 1:09.00 |
|
13yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:07.00 |
1:05.64 |
|
-1.36 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:12.34 |
1:12.79 |
4.0 |
+0.45 |
4 |
Molly Warr |
South Axholm |
1:18.46 |
1:13.47 |
3.0 |
-4.99 |
9 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:24.65 |
1:26.84 |
|
+2.19 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
1:08.05 |
1:09.18 |
5.0 |
+1.13 |
5 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
1:08.92 |
1:11.62 |
2.0 |
+2.70 |
Event 109 Boys 10 - 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:48.00 | 1:38.00 | 1:32.50 | C | 1:56.00 | 1:45.00 | 1:39.50 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
1:50.58 |
1:55.75 |
2.0 |
+5.17 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
2:18.03 |
2:09.20 |
|
-8.83 |
10 |
Oliver Crow |
South Axholm |
2:08.37 |
2:10.39 |
|
+2.02 |
Event 110 Girls 10 - 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 36.00 | 34.50 | 34.00 | C | 41.00 | 39.00 | 38.00 |
|
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
41.18 |
41.29 |
6.0 |
+0.11 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
36.00 |
34.41 |
|
-1.59 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
38.31 |
38.54 |
|
+0.23 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
44.85 |
45.66 |
|
+0.81 |
11 |
Georgia Drury |
South Axholm |
52.48 |
50.72 |
|
-1.76 |
Event 111 Boys 13 yrs & Over 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:14.50 | 1:10.00 | 1:05.00 | C | 1:21.00 | 1:16.00 | 1:10.00 |
|
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:20.75 |
1:17.32 |
6.0 |
-3.43 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:13.61 |
1:17.19 |
4.0 |
+3.58 |
Event 112 Girls 13 yrs & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 36.00 | 36.50 | 34.50 | C | 39.50 | 40.00 | 37.50 |
|
13yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
36.00 |
34.66 |
|
-1.34 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Molly Warr |
South Axholm |
36.62 |
36.54 |
6.0 |
-0.08 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
42.37 |
43.71 |
5.0 |
+1.34 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
34.50 |
35.89 |
6.0 |
+1.39 |
8 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
36.10 |
38.46 |
|
+2.36 |
Event 113 Boys 9 - 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 43.00 | 39.50 | 36.50 | C | 48.00 | 44.00 | 40.50 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
46.04 |
49.37 |
1.0 |
+3.33 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Oliver Crow |
South Axholm |
52.35 |
55.17 |
|
+2.82 |
8 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
58.36 |
58.25 |
|
-0.11 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jack Warr |
4.4 Starting before the starting signal |
Event 114 Girls 10 - 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:34.00 | 1:25.00 | 1:21.00 | C | 1:42.00 | 1:32.00 | 1:28.00 |
|
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:34.00 |
1:29.47 |
|
-4.53 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:38.71 |
1:38.57 |
|
-0.14 |
17 |
Georgia Drury |
South Axholm |
NT |
2:15.04 |
|
npt |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Natalia Bradwell |
6.5 Turn not performed immediately |
Event 115 Boys 13 yrs & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 31.00 | 29.50 | 26.50 | C | 34.50 | 33.00 | 29.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
36.97 |
36.00 |
3.0 |
-0.97 |
14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
29.50 |
28.28 |
|
-1.22 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
27.93 |
28.41 |
|
+0.48 |
Event 116 Girls 13 yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:28.00 | 1:25.50 | 1:20.50 | C | 1:34.50 | 1:31.50 | 1:25.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:30.10 |
1:28.35 |
6.0 |
-1.75 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:32.54 |
1:32.08 |
6.0 |
-0.46 |
6 |
Molly Warr |
South Axholm |
1:45.78 |
1:43.34 |
1.0 |
-2.44 |
7 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:48.13 |
1:46.74 |
|
-1.39 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
1:25.19 |
1:27.64 |
5.0 |
+2.45 |
Event 118 Boys 10 - 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:24.00 | 1:14.50 | 1:11.50 | C | 1:32.00 | 1:21.50 | 1:18.50 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
1:20.13 |
1:22.17 |
5.0 |
+2.04 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Jack Warr |
South Axholm |
1:32.31 |
1:20.95 |
4.0 |
-11.36 |
10 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:37.37 |
1:35.94 |
|
-1.43 |
11 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:47.58 |
1:47.55 |
|
-0.03 |
Event 119 Girls 10 - 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 49.50 | 46.00 | 43.00 | C | 54.50 | 50.50 | 47.00 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
49.75 |
49.71 |
6.0 |
-0.04 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
49.50 |
46.91 |
|
-2.59 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
55.75 |
54.78 |
|
-0.97 |
10 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
57.19 |
56.76 |
|
-0.43 |
11 |
Georgia Drury |
South Axholm |
1:00.68 |
57.50 |
|
-3.18 |
Event 120 Boys 13 yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:16.00 | 1:12.00 | 1:07.00 | C | 1:22.50 | 1:18.00 | 1:12.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
1:35.87 |
1:30.72 |
5.0 |
-5.15 |
14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:12.00 |
1:10.53 |
|
-1.47 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:16.45 |
1:19.29 |
5.0 |
+2.84 |
Event 121 Girls 13 yrs & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 34.50 | 34.00 | 31.50 | C | 38.00 | 37.50 | 34.50 |
|
13yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
34.50 |
34.15 |
|
-0.35 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Molly Warr |
South Axholm |
36.99 |
38.66 |
4.0 |
+1.67 |
4 |
Emily Exton |
South Axholm |
36.49 |
39.17 |
3.0 |
+2.68 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
38.46 |
43.12 |
4.0 |
+4.66 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
33.13 |
34.52 |
4.0 |
+1.39 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Poppy Livingstone |
Did Not Compete |
Event 201 Boys 11 & 12 yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
11 | 12 | |
B | 3:02.00 | 2:58.00 | C | 3:12.00 | 3:08.00 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
3:26.94 |
3:33.40 |
1.0 |
+6.46 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Sam Forster |
South Axholm |
3:21.13 |
3:18.86 |
1.0 |
-2.27 |
9 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
4:28.72 |
4:08.70 |
|
-20.02 |
10 |
Oliver Crow |
South Axholm |
4:08.73 |
4:17.84 |
|
+9.11 |
Event 202 Girls 9 & 10 yrs 100m Ind Medley
|
|
10yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:26.17 |
1:30.11 |
4.0 |
+3.94 |
15 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:42.76 |
1:45.96 |
|
+3.20 |
21 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
1:39.43 |
1:50.54 |
|
+11.11 |
Event 203 Boys 13 yrs & Over 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 2:48.00 | 2:39.00 | 2:31.00 | C | 2:57.00 | 2:47.00 | 2:39.00 |
|
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
2:43.85 |
2:44.37 |
4.0 |
+0.52 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
2:48.67 |
2:49.21 |
6.0 |
+0.54 |
Event 204 Girls 9 - 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 43.00 | 40.50 | 39.00 | C | 48.00 | 45.00 | 43.00 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
46.97 |
47.84 |
|
+0.87 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
49.51 |
53.06 |
|
+3.55 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
43.00 |
42.32 |
|
-0.68 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
47.63 |
47.08 |
5.0 |
-0.55 |
12 |
Georgia Drury |
South Axholm |
57.31 |
59.18 |
|
+1.87 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniella Milner |
South Axholm |
45.92 |
43.35 |
6.0 |
-2.57 |
Event 205 Boys 10 - 12 yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:35.00 | 1:26.00 | 1:21.00 | C | 1:43.00 | 1:33.00 | 1:28.00 |
|
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Rohan Addlesee |
8.4 Did not touch with both hands, touch not simultaneous, hands not separated at turn |
Event 206 Girls 13 yrs & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 41.00 | 39.50 | 36.50 | C | 44.50 | 43.00 | 39.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Hannah Barker |
South Axholm |
47.17 |
46.03 |
4.0 |
-1.14 |
13yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
41.00 |
40.04 |
|
-0.96 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Emily Exton |
South Axholm |
42.70 |
42.25 |
4.0 |
-0.45 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
46.89 |
47.13 |
2.0 |
+0.24 |
Event 207 Boys 13 yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:06.00 | 1:04.00 | 58.00 | C | 1:12.50 | 1:10.00 | 1:03.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
1:24.70 |
1:22.49 |
3.0 |
-2.21 |
14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:04.36 |
1:03.74 |
|
-0.62 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:02.54 |
1:04.34 |
2.0 |
+1.80 |
Event 209 Girls 10 - 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:48.00 | 1:38.50 | 1:32.00 | C | 1:56.00 | 1:45.50 | 1:39.00 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
1:51.33 |
1:53.45 |
6.0 |
+2.12 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
2:00.38 |
1:57.75 |
6.0 |
-2.63 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
2:03.51 |
1:59.95 |
|
-3.56 |
12 |
Georgia Drury |
South Axholm |
NT |
2:06.88 |
|
npt |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:48.07 |
1:40.31 |
6.0 |
-7.76 |
Event 210 Boys 10 - 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 36.50 | 34.50 | 32.50 | C | 41.50 | 39.00 | 36.50 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
36.44 |
37.00 |
1.0 |
+0.56 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Sam Forster |
South Axholm |
36.08 |
36.25 |
|
+0.17 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
44.38 |
44.95 |
3.0 |
+0.57 |
5 |
Oliver Crow |
South Axholm |
44.48 |
50.33 |
2.0 |
+5.85 |
Event 211 Girls 13 yrs & Over 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:16.00 | 1:14.50 | 1:10.50 | C | 1:22.50 | 1:20.50 | 1:15.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:18.83 |
1:20.85 |
6.0 |
+2.02 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:35.56 |
1:41.60 |
2.0 |
+6.04 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:28.45 |
1:26.97 |
6.0 |
-1.48 |
3 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:37.36 |
1:41.75 |
4.0 |
+4.39 |
Event 212 Boys 13 yrs & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 36.00 | 34.00 | 31.50 | C | 39.50 | 37.50 | 34.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
41.31 |
43.16 |
4.0 |
+1.85 |
14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
34.00 |
32.30 |
|
-1.70 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
34.30 |
35.62 |
3.0 |
+1.32 |
Event 213 Girls 9 - 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 42.50 | 39.00 | 36.50 | C | 47.50 | 43.50 | 40.50 |
|
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
49.32 |
50.69 |
2.0 |
+1.37 |
12 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
50.98 |
59.51 |
|
+8.53 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
42.50 |
39.03 |
|
-3.47 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
14 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
56.61 |
56.54 |
|
-0.07 |
15 |
Georgia Drury |
South Axholm |
1:13.23 |
1:07.40 |
|
-5.83 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Daniella Milner |
South Axholm |
46.12 |
42.70 |
3.0 |
-3.42 |
Event 214 Boys 10 - 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:34.50 | 1:25.50 | 1:22.50 | C | 1:42.50 | 1:32.50 | 1:29.50 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
1:28.17 |
1:29.47 |
6.0 |
+1.30 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Sam Forster |
South Axholm |
1:42.27 |
1:38.28 |
2.0 |
-3.99 |
8 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:46.36 |
1:57.22 |
|
+10.86 |
Event 215 Girls 13 yrs & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 32.00 | 30.00 | 29.50 | C | 35.50 | 33.50 | 32.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
35.94 |
37.79 |
5.0 |
+1.85 |
13yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
32.00 |
30.33 |
|
-1.67 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Exton |
South Axholm |
33.71 |
33.53 |
6.0 |
-0.18 |
Event 216 Boys 13 yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:25.50 | 1:21.00 | 1:17.00 | C | 1:32.00 | 1:27.00 | 1:22.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
1:45.06 |
1:45.16 |
5.0 |
+0.10 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:29.58 |
1:30.95 |
4.0 |
+1.37 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:27.37 |
1:28.33 |
6.0 |
+0.96 |
Event 218 Girls 10 - 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:22.00 | 1:13.00 | 1:10.00 | C | 1:30.00 | 1:20.00 | 1:17.00 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:22.00 |
1:23.31 |
3.0 |
+1.31 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:43.00 |
1:34.91 |
|
-8.09 |
10 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
1:36.63 |
1:42.09 |
|
+5.46 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
27 |
Georgia Drury |
South Axholm |
2:08.59 |
2:11.93 |
|
+3.34 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:21.41 |
1:18.73 |
4.0 |
-2.68 |
Event 219 Boys 10 - 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 51.00 | 47.00 | 42.50 | C | 56.00 | 51.50 | 46.50 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
47.88 |
51.91 |
3.0 |
+4.03 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Sam Forster |
South Axholm |
46.33 |
45.36 |
4.0 |
-0.97 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
59.52 |
57.94 |
|
-1.58 |
9 |
Oliver Crow |
South Axholm |
56.30 |
59.61 |
|
+3.31 |
Event 220 Girls 13 yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:18.00 | 1:17.00 | 1:13.00 | C | 1:24.50 | 1:23.00 | 1:18.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:32.05 |
1:33.10 |
5.0 |
+1.05 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:21.62 |
1:22.58 |
3.0 |
+0.96 |
Event 221 Boys 13 yrs & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 34.00 | 32.00 | 28.50 | C | 37.50 | 35.50 | 31.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
42.59 |
45.20 |
4.0 |
+2.61 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
32.49 |
35.28 |
4.0 |
+2.79 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
29.84 |
30.74 |
2.0 |
+0.90 |