|
Event 101 Girls 11 & 12 yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
11 | 12 | |
B | 3:04.00 | 2:55.00 | C | 3:14.00 | 3:05.00 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
3:13.14 |
3:06.30 |
6.0 |
-6.84 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
NT |
3:44.75 |
|
npt |
Event 103 Girls 13 yrs & Over 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 2:48.00 | 2:46.00 | 2:38.00 | C | 2:57.00 | 2:54.00 | 2:46.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Daniella Milner |
South Axholm |
3:17.46 |
3:11.88 |
4.0 |
-5.58 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Exton |
South Axholm |
2:54.09 |
2:51.36 |
6.0 |
-2.73 |
5 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
3:15.75 |
3:32.80 |
2.0 |
+17.05 |
Event 104 Boys 9 - 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 43.00 | 41.00 | 39.00 | C | 48.00 | 45.50 | 43.00 |
|
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
39.00 |
38.54 |
|
-0.46 |
Event 106 Boys 13 yrs & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 39.50 | 37.50 | 34.50 | C | 43.00 | 41.00 | 37.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Oliver Crow |
South Axholm |
56.30 |
51.71 |
|
-4.59 |
8 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
55.14 |
54.40 |
|
-0.74 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
42.42 |
42.79 |
6.0 |
+0.37 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
37.14 |
38.15 |
6.0 |
+1.01 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
39.58 |
38.54 |
6.0 |
-1.04 |
Event 107 Girls 13 yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:07.00 | 1:05.00 | 1:04.00 | C | 1:13.50 | 1:11.00 | 1:09.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:15.60 |
1:15.61 |
|
+0.01 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:11.46 |
1:12.94 |
2.0 |
+1.48 |
Event 109 Boys 10 - 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:48.00 | 1:38.00 | 1:32.50 | C | 1:56.00 | 1:45.00 | 1:39.50 |
|
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
1:41.52 |
1:40.77 |
5.0 |
-0.75 |
Event 110 Girls 10 - 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 36.00 | 34.50 | 34.00 | C | 41.00 | 39.00 | 38.00 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
36.79 |
36.06 |
2.0 |
-0.73 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
41.18 |
41.54 |
2.0 |
+0.36 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Niamh Noble |
South Axholm |
35.96 |
37.01 |
1.0 |
+1.05 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
39.86 |
40.64 |
3.0 |
+0.78 |
5 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
42.60 |
41.53 |
2.0 |
-1.07 |
6 |
Isla Asher |
South Axholm |
45.00 |
42.97 |
1.0 |
-2.03 |
Event 111 Boys 13 yrs & Over 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:14.50 | 1:10.00 | 1:05.00 | C | 1:21.00 | 1:16.00 | 1:10.00 |
|
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:09.31 |
1:13.58 |
4.0 |
+4.27 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:13.61 |
1:13.73 |
6.0 |
+0.12 |
Event 112 Girls 13 yrs & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 36.00 | 36.50 | 34.50 | C | 39.50 | 40.00 | 37.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Daniella Milner |
South Axholm |
41.72 |
43.56 |
5.0 |
+1.84 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Emily Exton |
South Axholm |
37.83 |
38.58 |
4.0 |
+0.75 |
7 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
42.37 |
41.84 |
|
-0.53 |
Event 113 Boys 9 - 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 43.00 | 39.50 | 36.50 | C | 48.00 | 44.00 | 40.50 |
|
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
40.87 |
42.37 |
2.0 |
+1.50 |
Event 114 Girls 10 - 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:34.00 | 1:25.00 | 1:21.00 | C | 1:42.00 | 1:32.00 | 1:28.00 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:26.44 |
1:28.84 |
4.0 |
+2.40 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:56.02 |
1:34.89 |
5.0 |
-21.13 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
1:53.74 |
1:37.92 |
2.0 |
-15.82 |
6 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:39.27 |
1:38.80 |
1.0 |
-0.47 |
Event 115 Boys 13 yrs & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 31.00 | 29.50 | 26.50 | C | 34.50 | 33.00 | 29.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Oliver Crow |
South Axholm |
41.82 |
37.51 |
4.0 |
-4.31 |
4 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
39.57 |
39.53 |
3.0 |
-0.04 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
33.72 |
33.71 |
6.0 |
-0.01 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
26.78 |
28.06 |
4.0 |
+1.28 |
4 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
27.47 |
28.15 |
3.0 |
+0.68 |
Event 116 Girls 13 yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:28.00 | 1:25.50 | 1:20.50 | C | 1:34.50 | 1:31.50 | 1:25.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:40.08 |
1:39.29 |
5.0 |
-0.79 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:26.10 |
1:27.12 |
5.0 |
+1.02 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:31.72 |
1:32.96 |
|
+1.24 |
13 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:46.74 |
1:56.01 |
|
+9.27 |
Event 118 Boys 10 - 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:24.00 | 1:14.50 | 1:11.50 | C | 1:32.00 | 1:21.50 | 1:18.50 |
|
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
1:15.89 |
1:16.10 |
3.0 |
+0.21 |
Event 119 Girls 10 - 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 49.50 | 46.00 | 43.00 | C | 54.50 | 50.50 | 47.00 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
47.83 |
47.97 |
4.0 |
+0.14 |
5 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
47.41 |
49.54 |
2.0 |
+2.13 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
46.00 |
44.21 |
|
-1.79 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Niamh Noble |
South Axholm |
50.35 |
50.47 |
3.0 |
+0.12 |
5 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
51.34 |
51.14 |
2.0 |
-0.20 |
11 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
53.78 |
55.76 |
|
+1.98 |
13 |
Isla Asher |
South Axholm |
57.76 |
58.46 |
|
+0.70 |
Event 120 Boys 13 yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:16.00 | 1:12.00 | 1:07.00 | C | 1:22.50 | 1:18.00 | 1:12.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:39.44 |
1:40.60 |
2.0 |
+1.16 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:07.00 |
1:09.51 |
6.0 |
+2.51 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:16.45 |
1:20.46 |
4.0 |
+4.01 |
Event 121 Girls 13 yrs & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 34.50 | 34.00 | 31.50 | C | 38.00 | 37.50 | 34.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Daniella Milner |
South Axholm |
39.77 |
41.05 |
2.0 |
+1.28 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Emily Exton |
South Axholm |
36.49 |
37.93 |
3.0 |
+1.44 |
8 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
38.46 |
42.16 |
|
+3.70 |
Event 201 Boys 11 & 12 yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
11 | 12 | |
B | 3:02.00 | 2:58.00 | C | 3:12.00 | 3:08.00 |
|
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
3:26.94 |
3:08.15 |
6.0 |
-18.79 |
Event 203 Boys 13 yrs & Over 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 2:48.00 | 2:39.00 | 2:31.00 | C | 2:57.00 | 2:47.00 | 2:39.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Oliver Crow |
South Axholm |
4:08.73 |
3:36.05 |
|
-32.68 |
8 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
3:56.11 |
4:00.92 |
|
+4.81 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
2:31.42 |
2:34.79 |
6.0 |
+3.37 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
2:48.67 |
2:50.53 |
4.0 |
+1.86 |
Event 204 Girls 9 - 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 43.00 | 40.50 | 39.00 | C | 48.00 | 45.00 | 43.00 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
43.41 |
44.30 |
1.0 |
+0.89 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
45.18 |
43.68 |
6.0 |
-1.50 |
10 |
Isla Asher |
South Axholm |
54.97 |
53.72 |
|
-1.25 |
Event 206 Girls 13 yrs & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 41.00 | 39.50 | 36.50 | C | 44.50 | 43.00 | 39.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniella Milner |
South Axholm |
45.71 |
44.97 |
6.0 |
-0.74 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Hannah Barker |
South Axholm |
46.03 |
46.27 |
3.0 |
+0.24 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Emily Exton |
South Axholm |
42.25 |
42.47 |
2.0 |
+0.22 |
11 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
46.53 |
51.47 |
|
+4.94 |
Event 207 Boys 13 yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:06.00 | 1:04.00 | 58.00 | C | 1:12.50 | 1:10.00 | 1:03.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:30.61 |
1:28.40 |
|
-2.21 |
10 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:47.55 |
1:32.55 |
|
-15.00 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
1:20.44 |
1:19.58 |
4.0 |
-0.86 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
59.23 |
1:00.62 |
4.0 |
+1.39 |
5 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:02.54 |
1:05.72 |
2.0 |
+3.18 |
Event 209 Girls 10 - 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:48.00 | 1:38.50 | 1:32.00 | C | 1:56.00 | 1:45.50 | 1:39.00 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:57.00 |
1:46.06 |
6.0 |
-10.94 |
2 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
1:48.62 |
1:46.19 |
5.0 |
-2.43 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:52.87 |
1:50.00 |
5.0 |
-2.87 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Niamh Noble |
7.1 After Start or Turn multiple butterfly kicks performed |
Event 210 Boys 10 - 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 36.50 | 34.50 | 32.50 | C | 41.50 | 39.00 | 36.50 |
|
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
33.61 |
34.01 |
5.0 |
+0.40 |
Event 211 Girls 13 yrs & Over 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:16.00 | 1:14.50 | 1:10.50 | C | 1:22.50 | 1:20.50 | 1:15.50 |
|
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:35.56 |
1:40.32 |
4.0 |
+4.76 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:26.31 |
1:26.17 |
4.0 |
-0.14 |
5 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:36.15 |
1:42.99 |
2.0 |
+6.84 |
Event 212 Boys 13 yrs & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 36.00 | 34.00 | 31.50 | C | 39.50 | 37.50 | 34.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Oliver Crow |
South Axholm |
48.30 |
46.61 |
4.0 |
-1.69 |
4 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
53.69 |
55.09 |
3.0 |
+1.40 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Thomas Crow |
South Axholm |
31.50 |
32.65 |
5.0 |
+1.15 |
5 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
34.30 |
36.30 |
2.0 |
+2.00 |
Event 213 Girls 9 - 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 42.50 | 39.00 | 36.50 | C | 47.50 | 43.50 | 40.50 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
44.75 |
44.32 |
5.5 |
-0.43 |
9 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
49.43 |
53.27 |
|
+3.84 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Niamh Noble |
South Axholm |
44.64 |
47.63 |
1.0 |
+2.99 |
7 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
52.61 |
50.83 |
|
-1.78 |
9 |
Isla Asher |
South Axholm |
53.67 |
52.40 |
|
-1.27 |
Event 214 Boys 10 - 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:34.50 | 1:25.50 | 1:22.50 | C | 1:42.50 | 1:32.50 | 1:29.50 |
|
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
1:23.20 |
1:22.92 |
6.0 |
-0.28 |
Event 215 Girls 13 yrs & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 32.00 | 30.00 | 29.50 | C | 35.50 | 33.50 | 32.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Daniella Milner |
South Axholm |
34.80 |
34.89 |
|
+0.09 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Barker |
South Axholm |
35.92 |
37.05 |
6.0 |
+1.13 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Emily Exton |
South Axholm |
33.03 |
33.97 |
5.0 |
+0.94 |
Event 216 Boys 13 yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:25.50 | 1:21.00 | 1:17.00 | C | 1:32.00 | 1:27.00 | 1:22.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Oliver Crow |
South Axholm |
2:06.16 |
1:55.74 |
3.0 |
-10.42 |
5 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
2:09.19 |
2:09.22 |
2.0 |
+0.03 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
1:34.37 |
1:37.42 |
4.0 |
+3.05 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:23.09 |
1:28.28 |
5.0 |
+5.19 |
4 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:26.48 |
1:29.80 |
3.0 |
+3.32 |
Event 218 Girls 10 - 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:22.00 | 1:13.00 | 1:10.00 | C | 1:30.00 | 1:20.00 | 1:17.00 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:34.91 |
1:24.55 |
1.0 |
-10.36 |
16 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
1:28.95 |
1:37.02 |
|
+8.07 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Niamh Noble |
South Axholm |
1:26.09 |
1:21.03 |
3.0 |
-5.06 |
12 |
Isla Asher |
South Axholm |
NT |
1:45.72 |
|
npt |
Event 219 Boys 10 - 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 51.00 | 47.00 | 42.50 | C | 56.00 | 51.50 | 46.50 |
|
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
46.13 |
45.21 |
4.0 |
-0.92 |
Event 220 Girls 13 yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:18.00 | 1:17.00 | 1:13.00 | C | 1:24.50 | 1:23.00 | 1:18.00 |
|
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:30.72 |
1:35.65 |
5.0 |
+4.93 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:21.46 |
1:23.20 |
5.0 |
+1.74 |
Event 221 Boys 13 yrs & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 34.00 | 32.00 | 28.50 | C | 37.50 | 35.50 | 31.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Oliver Crow |
South Axholm |
49.95 |
46.18 |
3.0 |
-3.77 |
6 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
57.03 |
57.83 |
1.0 |
+0.80 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
38.73 |
38.29 |
6.0 |
-0.44 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
29.62 |
30.60 |
4.0 |
+0.98 |
5 |
Thomas Crow |
South Axholm |
30.42 |
31.89 |
2.0 |
+1.47 |