|
Event 101 Girls 12yrs 50m Butterfly
|
|
12yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Daniella Milner |
South Axholm |
50.36 |
47.13 |
|
-3.23 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Holly Hadfield |
8.2 Arms not brought forward simultaneously |
Event 102 Boys 12yrs 50m Butterfly
|
|
12yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Daniel Carter |
South Axholm |
59.18 |
44.32 |
|
-14.86 |
10 |
Oliver Crow |
South Axholm |
58.39 |
59.10 |
|
+0.71 |
11 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
59.68 |
1:02.26 |
|
+2.58 |
Event 103 Girls 14yrs 50m Backstroke
|
|
14yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Molly Warr |
South Axholm |
36.85 |
36.62 |
|
-0.23 |
5 |
Emily Exton |
South Axholm |
38.61 |
40.97 |
|
+2.36 |
7 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
43.18 |
42.92 |
|
-0.26 |
Event 105 Girls 10yrs 25m Butterfly
|
|
10yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
7 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
26.22 |
25.46 |
|
-0.76 |
Event 106 Boys 10yrs 25m Butterfly
|
|
10yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
8 |
Harry Garbutt |
South Axholm |
37.32 |
31.43 |
|
-5.89 |
Event 109 Girls 12yrs 50m Backstroke
|
|
12yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
5 |
Daniella Milner |
South Axholm |
49.54 |
48.18 |
|
-1.36 |
11 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
57.68 |
54.08 |
|
-3.60 |
Event 110 Boys 12yrs 50m Backstroke
|
|
12yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Jack Warr |
South Axholm |
44.15 |
45.70 |
|
+1.55 |
10 |
Oliver Crow |
South Axholm |
52.34 |
51.66 |
|
-0.68 |
13 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
55.45 |
58.08 |
|
+2.63 |
Event 111 Girls 14yrs 50m Breaststroke
|
|
14yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Emily Exton |
South Axholm |
44.75 |
44.76 |
|
+0.01 |
4 |
Molly Warr |
South Axholm |
45.17 |
47.41 |
|
+2.24 |
6 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
50.03 |
48.23 |
|
-1.80 |
Event 113 Girls 10yrs 25m Backstroke
|
|
10yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
6 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
23.81 |
24.98 |
|
+1.17 |
Event 114 Boys 10yrs 25m Backstroke
|
|
10yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
10 |
Harry Garbutt |
South Axholm |
1:02.72 |
27.70 |
|
-35.02 |
Event 117 Girls 12yrs 50m Breaststroke
|
|
12yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Daniella Milner |
South Axholm |
51.75 |
51.47 |
|
-0.28 |
13 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
NT |
1:06.74 |
|
npt |
Event 118 Boys 12yrs 50m Breaststroke
|
|
12yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
5 |
Daniel Carter |
South Axholm |
1:00.64 |
50.29 |
|
-10.35 |
12 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:01.05 |
1:02.29 |
|
+1.24 |
14 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:05.84 |
1:03.11 |
|
-2.73 |
Event 119 Girls 14yrs 50m Freestyle
|
|
14yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Molly Warr |
South Axholm |
33.17 |
33.96 |
|
+0.79 |
4 |
Emily Exton |
South Axholm |
34.32 |
34.91 |
|
+0.59 |
7 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
38.60 |
38.86 |
|
+0.26 |
Event 121 Girls 10yrs 25m Breaststroke
|
|
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
23.79 |
22.70 |
|
-1.09 |
Event 122 Boys 10yrs 25m Breaststroke
|
|
10yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
7 |
Harry Garbutt |
South Axholm |
33.57 |
32.89 |
|
-0.68 |
Event 125 Girls 12yrs 50m Freestyle
|
|
12yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Daniella Milner |
South Axholm |
38.80 |
38.95 |
|
+0.15 |
13 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
55.89 |
52.98 |
|
-2.91 |
Event 126 Boys 12yrs 50m Freestyle
|
|
12yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
5 |
Daniel Carter |
South Axholm |
40.28 |
36.83 |
|
-3.45 |
7 |
Jack Warr |
South Axholm |
39.42 |
39.54 |
|
+0.12 |
14 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
45.00 |
44.99 |
|
-0.01 |
15 |
Oliver Crow |
South Axholm |
45.40 |
47.00 |
|
+1.60 |
Event 127 Girls 14yrs 50m Butterfly
|
|
14yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Molly Warr |
South Axholm |
36.99 |
38.33 |
|
+1.34 |
3 |
Emily Exton |
South Axholm |
38.76 |
39.42 |
|
+0.66 |
5 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
42.68 |
41.00 |
|
-1.68 |
Event 129 Girls 10yrs 25m Freestyle
|
|
10yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
21.92 |
21.20 |
|
-0.72 |
Event 130 Boys 10yrs 25m Freestyle
|
|
10yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
7 |
Harry Garbutt |
South Axholm |
53.58 |
23.93 |
|
-29.65 |
Event 203 Boys 11yrs 50m Backstroke
|
|
11yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
43.26 |
43.96 |
|
+0.70 |
Event 204 Girls 11yrs 50m Backstroke
|
|
11yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
14 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
48.52 |
49.20 |
|
+0.68 |
22 |
Georgia Drury |
South Axholm |
59.10 |
57.31 |
|
-1.79 |
Event 205 Boys 13yrs 50m Breaststroke
|
|
13yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
53.57 |
50.42 |
|
-3.15 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Sam Forster |
Did Not Compete |
Event 211 Boys 11yrs 50m Breaststroke
|
|
11yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
53.14 |
51.98 |
|
-1.16 |
Event 212 Girls 11yrs 50m Breaststroke
|
|
11yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
13 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
57.05 |
59.02 |
|
+1.97 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Georgia Drury |
7.4 Leg movements not on the same plane |
Event 213 Boys 13yrs 50m Freestyle
|
|
13yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
43.96 |
39.18 |
|
-4.78 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Sam Forster |
Did Not Compete |
Event 219 Boys 11yrs 50m Freestyle
|
|
11yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
36.53 |
38.84 |
|
+2.31 |
Event 220 Girls 11yrs 50m Freestyle
|
|
11yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
18 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
44.85 |
46.75 |
|
+1.90 |
25 |
Georgia Drury |
South Axholm |
1:07.52 |
1:04.99 |
|
-2.53 |
Event 221 Boys 13yrs 50m Butterfly
|
|
13yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
50.23 |
47.76 |
|
-2.47 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Sam Forster |
Did Not Compete |
Event 227 Boys 11yrs 50m Butterfly
|
|
11yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
49.32 |
50.33 |
|
+1.01 |
Event 228 Girls 11yrs 50m Butterfly
|
|
11yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
12 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:06.42 |
1:00.93 |
|
-5.49 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Georgia Drury |
Did Not Compete |
Event 229 Boys 13yrs 50m Backstroke
|
|
13yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Leo Maloigne |
South Axholm |
48.73 |
48.26 |
|
-0.47 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Sam Forster |
Did Not Compete |