|
Event 101 Boys 9-10yrs 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
3:34.68 |
|
|
Event 102 Girls 9-10yrs 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
3:35.27 |
|
|
|
South Hunsley SC A |
Did Not Compete |
Event 103 Boys 11-12yrs 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
Rydale Swimming Club A |
NT |
3:00.54 |
|
|
2 |
Beverley Barracudas B |
NT |
3:05.97 |
|
|
|
Beverley Barracudas A |
Did Not Compete |
|
Beverley Barracudas C |
Did Not Compete |
|
Bridlington A |
Did Not Compete |
Event 104 Girls 11-12yrs 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:46.49 |
|
|
2 |
South Hunsley SC A |
NT |
3:15.17 |
|
|
3 |
Beverley Barracudas B |
NT |
3:26.58 |
|
|
4 |
Bridlington A |
NT |
3:39.54 |
|
|
Event 105 Boys 13-14yrs 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
South Hunsley SC A |
NT |
2:29.16 |
|
|
|
Beverley Barracudas A |
Did Not Compete |
|
Bridlington A |
Did Not Compete |
Event 106 Girls 13-14yrs 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:19.75 |
|
|
2 |
Beverley Barracudas B |
NT |
2:28.50 |
|
|
3 |
Bridlington A |
NT |
2:50.31 |
|
|
4 |
South Hunsley SC A |
NT |
3:04.82 |
|
|
Event 107 Boys 15-16yrs 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:05.58 |
|
|
2 |
Bridlington A |
NT |
2:10.50 |
|
|
3 |
Beverley Barracudas B |
NT |
2:27.54 |
|
|
Event 108 Girls 15-16yrs 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:19.28 |
|
|
2 |
Beverley Barracudas B |
NT |
2:25.82 |
|
|
Event 109 Boys 13yrs & Over 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
1:54.65 |
|
|
|
Bridlington A |
Did Not Compete |
|
Beverley Barracudas C |
Did Not Compete |
|
Beverley Barracudas B |
Did Not Compete |
Event 110 Girls 13yrs & Over 4x50m Medley Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas B |
NT |
2:19.20 |
|
|
2 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:22.92 |
|
|
|
Bridlington A |
Did Not Compete |
|
Beverley Barracudas C |
Did Not Compete |
Event 111 Boys 9yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 1:30.30 | 1:23.40 | 1:16.40 | 1:10.50 | 1:07.20 | 1:03.90 | C | 1:44.00 | 1:35.00 | 1:26.00 | 1:17.50 | 1:13.00 | 1:09.00 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Henry Konieczko-Hansom |
Bev Barracud |
1:34.72 |
1:39.50 |
|
+4.78 |
10yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucas Buttler |
Bev Barracud |
1:27.53 |
1:27.36 |
|
-0.17 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harris Little |
Ryedale |
NT |
1:31.61 |
|
npt |
2 |
Joshua Little |
Ryedale |
NT |
1:31.70 |
|
npt |
3 |
Max Murrell |
Bev Barracud |
NT |
1:35.34 |
|
npt |
4 |
Oscar Harling |
Bev Barracud |
1:35.46 |
1:38.24 |
|
+2.78 |
5 |
Jensen Storr |
Whitby |
1:36.00 |
1:40.71 |
|
+4.71 |
6 |
Benjamin Stevens |
Bev Barracud |
1:42.49 |
1:43.32 |
|
+0.83 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Billy Hazelwood |
Bridlington |
1:50.83 |
1:51.36 |
|
+0.53 |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Smith |
Bev Barracud |
1:15.82 |
1:17.66 |
|
+1.84 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harry Whalley |
Bev Barracud |
NT |
1:26.74 |
|
npt |
2 |
Edward Dixon |
Bev Barracud |
1:37.26 |
1:30.31 |
|
-6.95 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Herring |
Ryedale |
1:46.14 |
1:35.99 |
|
-10.15 |
2 |
Jayden Chu |
South Hunsle |
NT |
1:40.12 |
|
npt |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ronald Clark |
Did Not Compete |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Tootle |
Bridlington |
1:05.26 |
1:07.34 |
|
+2.08 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jacob Farrow |
Bev Barracud |
1:16.20 |
1:16.49 |
|
+0.29 |
2 |
Luca Sheveling |
Scarborough |
1:21.01 |
1:21.25 |
|
+0.24 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
George Ibbotson |
Ryedale |
NT |
1:27.87 |
|
npt |
2 |
Ronan Davies |
Ryedale |
NT |
1:34.50 |
|
npt |
3 |
William McNulty |
Bridlington |
1:47.00 |
1:44.96 |
|
-2.04 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Zakk Baldwin |
Did Not Compete |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Alex McNamara |
Bev Barracud |
1:07.44 |
1:07.50 |
|
+0.06 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
1:16.55 |
1:15.04 |
|
-1.51 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Maxwell Morgan |
South Hunsle |
1:27.85 |
1:27.58 |
|
-0.27 |
2 |
Ryan Gee |
Bridlington |
1:39.26 |
1:43.10 |
|
+3.84 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Stanley Wray |
Did Not Compete |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Michael Wall |
Bridlington |
59.91 |
1:00.81 |
|
+0.90 |
2 |
Reuben Holman |
South Hunsle |
1:02.60 |
1:01.68 |
|
-0.92 |
3 |
Blake Price |
Bridlington |
1:03.59 |
1:03.26 |
|
-0.33 |
4 |
George Plumridge |
Bev Barracud |
1:05.76 |
1:03.85 |
|
-1.91 |
5 |
Jasper Gibson-Cass |
Bev Barracud |
1:03.88 |
1:06.17 |
|
+2.29 |
6 |
Theo Brown |
Whitby |
1:05.60 |
1:06.41 |
|
+0.81 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Dylan Jones |
Bridlington |
1:20.73 |
1:08.98 |
|
-11.75 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Liam Jackson |
Bev Barracud |
NT |
1:24.36 |
|
npt |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kieran Grant |
Bev Barracud |
51.54 |
54.84 |
|
+3.30 |
2 |
Daniel Stevens |
Bev Barracud |
53.92 |
54.89 |
|
+0.97 |
3 |
Ben Wilkinson |
Whitby |
55.51 |
58.33 |
|
+2.82 |
4 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
58.71 |
58.88 |
|
+0.17 |
5 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
57.49 |
58.91 |
|
+1.42 |
Event 112 Girls 9yrs & Over 100m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 1:42.00 | 1:33.00 | 1:28.70 | 1:22.30 | 1:18.20 | 1:15.70 | C | 1:55.00 | 1:46.00 | 1:39.50 | 1:31.50 | 1:27.00 | 1:20.50 |
|
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jodie Adams |
South Hunsle |
NT |
2:21.87 |
|
npt |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Laura Speight |
Bev Barracud |
NT |
1:45.28 |
|
npt |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bev Barracud |
1:16.17 |
1:16.99 |
|
+0.82 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Emily Thompson |
Bev Barracud |
NT |
1:35.37 |
|
npt |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Maisie Clark |
Bev Barracud |
1:20.68 |
1:24.58 |
|
+3.90 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
1:19.47 |
1:19.19 |
|
-0.28 |
2 |
Georgia Sutcliffe |
Bev Barracud |
1:17.51 |
1:20.60 |
|
+3.09 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Phillipa Thompson |
Ryedale |
1:30.54 |
1:27.67 |
|
-2.87 |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Agnes Osborne |
Bev Barracud |
1:12.41 |
1:14.81 |
|
+2.40 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
1:20.65 |
1:22.19 |
|
+1.54 |
2 |
Sophie Wilkinson |
Whitby |
1:31.30 |
1:28.54 |
|
-2.76 |
Event 113 Boys 9yrs & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 46.20 | 42.00 | 39.20 | 37.10 | 35.70 | 33.10 | C | 52.00 | 49.00 | 44.10 | 41.40 | 40.00 | 37.00 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Reuben Bentley |
Bev Barracud |
48.25 |
47.41 |
|
-0.84 |
2 |
Cameron Coulter |
Bev Barracud |
52.83 |
53.08 |
|
+0.25 |
3 |
Henry Konieczko-Hansom |
Bev Barracud |
52.52 |
53.40 |
|
+0.88 |
4 |
Oliver Wilbraham |
Bev Barracud |
1:01.51 |
58.32 |
|
-3.19 |
5 |
Jake Roberts |
Bridlington |
1:03.33 |
1:04.04 |
|
+0.71 |
10yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joshua Little |
Ryedale |
47.15 |
45.30 |
|
-1.85 |
2 |
Oscar Harling |
Bev Barracud |
45.15 |
45.97 |
|
+0.82 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucas Buttler |
Bev Barracud |
45.07 |
46.23 |
|
+1.16 |
2 |
Jack Knowles |
Bridlington |
52.39 |
47.03 |
|
-5.36 |
3 |
Max Abbott |
Bev Barracud |
51.29 |
47.31 |
|
-3.98 |
4 |
Max Murrell |
Bev Barracud |
46.14 |
48.09 |
|
+1.95 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Benjamin Stevens |
Bev Barracud |
47.77 |
52.13 |
|
+4.36 |
2 |
Billy Hazelwood |
Bridlington |
58.62 |
1:01.79 |
|
+3.17 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Oliver Thompson |
6.4 Did not touch the wall during the turn |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Smith |
Bev Barracud |
40.65 |
42.70 |
|
+2.05 |
2 |
Harry Whalley |
Bev Barracud |
43.34 |
43.00 |
|
-0.34 |
3 |
Jayden Chu |
South Hunsle |
44.88 |
44.86 |
|
-0.02 |
4 |
Edward Dixon |
Bev Barracud |
49.49 |
48.91 |
|
-0.58 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Aaron Cowling |
Ryedale |
56.23 |
56.84 |
|
+0.61 |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Tootle |
Bridlington |
35.72 |
34.71 |
|
-1.01 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jacob Farrow |
Bev Barracud |
39.64 |
39.89 |
|
+0.25 |
2 |
Luca Sheveling |
Scarborough |
41.68 |
42.78 |
|
+1.10 |
3 |
George Ibbotson |
Ryedale |
NT |
43.37 |
|
npt |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Zakk Baldwin |
Did Not Compete |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Alex McNamara |
Bev Barracud |
34.20 |
35.03 |
|
+0.83 |
2 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
36.88 |
36.45 |
|
-0.43 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
40.61 |
40.49 |
|
-0.12 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Maxwell Morgan |
South Hunsle |
41.42 |
44.61 |
|
+3.19 |
2 |
Ryan Gee |
Bridlington |
56.42 |
50.66 |
|
-5.76 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Stanley Wray |
Did Not Compete |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
George Plumridge |
Bev Barracud |
31.51 |
32.28 |
|
+0.77 |
2 |
Michael Wall |
Bridlington |
33.93 |
33.00 |
|
-0.93 |
3 |
Reuben Holman |
South Hunsle |
33.11 |
34.92 |
|
+1.81 |
4 |
Charlie Abbott |
Bev Barracud |
34.98 |
34.93 |
|
-0.05 |
5 |
Jasper Gibson-Cass |
Bev Barracud |
33.24 |
35.02 |
|
+1.78 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Blake Price |
Bridlington |
35.67 |
36.23 |
|
+0.56 |
2 |
Dylan Jones |
Bridlington |
42.06 |
37.36 |
|
-4.70 |
3 |
Theo Brown |
Whitby |
36.26 |
38.48 |
|
+2.22 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Liam Jackson |
Bev Barracud |
NT |
42.31 |
|
npt |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ben Wilkinson |
Whitby |
28.85 |
30.84 |
|
+1.99 |
2 |
Zachary Blee |
South Hunsle |
33.14 |
32.77 |
|
-0.37 |
3 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
32.96 |
32.78 |
|
-0.18 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ryan Powers |
Bev Barracud |
34.48 |
33.54 |
|
-0.94 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Kieran Grant |
Did Not Compete |
|
Matthew Henderson |
Did Not Compete |
|
Daniel Stevens |
Did Not Compete |
Event 114 Girls 9yrs & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 51.30 | 47.00 | 44.50 | 42.90 | 41.70 | 40.80 | C | 57.70 | 52.70 | 50.00 | 48.10 | 46.80 | 45.70 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Emilie Curran |
Bev Barracud |
58.61 |
58.53 |
|
-0.08 |
2 |
Arabella Farrow |
Bev Barracud |
1:02.80 |
1:02.93 |
|
+0.13 |
3 |
Harper Medcalf |
South Hunsle |
NT |
1:05.52 |
|
npt |
4 |
Freya Williams |
South Hunsle |
1:16.11 |
1:14.01 |
|
-2.10 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Penny Crossley |
Bev Barracud |
53.91 |
52.03 |
|
-1.88 |
2 |
Stella Hall |
Bev Barracud |
52.67 |
52.77 |
|
+0.10 |
3 |
Phoebe Norton |
Ryedale |
NT |
54.68 |
|
npt |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Emily Dunn |
Bridlington |
56.53 |
59.42 |
|
+2.89 |
2 |
Olivia Bryant |
Bev Barracud |
NT |
1:02.06 |
|
npt |
3 |
Florence Marshall |
South Hunsle |
NT |
1:14.13 |
|
npt |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Aimee Smith |
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Charlotte Wilkinson |
Bev Barracud |
39.98 |
41.68 |
|
+1.70 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Charlotte Sutcliffe |
Bev Barracud |
46.30 |
47.17 |
|
+0.87 |
2 |
Imogen Reynolds |
Bev Barracud |
47.02 |
47.77 |
|
+0.75 |
3 |
Chloe Campbell |
Scarborough |
51.66 |
51.35 |
|
-0.31 |
4 |
Brooke Fleming |
South Hunsle |
NT |
51.41 |
|
npt |
5 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
53.14 |
51.97 |
|
-1.17 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Imogen Brown |
Ryedale |
NT |
54.44 |
|
npt |
2 |
Erin Hird |
Bridlington |
57.92 |
57.13 |
|
-0.79 |
3 |
Eva Williams |
South Hunsle |
1:03.71 |
59.83 |
|
-3.88 |
4 |
Lily McNaught |
South Hunsle |
NT |
1:01.70 |
|
npt |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Evie Bryant |
Bev Barracud |
41.95 |
42.43 |
|
+0.48 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hannah Dunn |
Bridlington |
45.55 |
45.99 |
|
+0.44 |
2 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bev Barracud |
49.58 |
46.01 |
|
-3.57 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Olivia Blenkin |
Derwent Valley |
56.16 |
50.64 |
|
-5.52 |
2 |
Lola Hazelwood |
Bridlington |
52.37 |
51.00 |
|
-1.37 |
3 |
Emily Thompson |
Bev Barracud |
49.57 |
52.88 |
|
+3.31 |
4 |
Ella Dejordan |
South Hunsle |
1:01.28 |
53.89 |
|
-7.39 |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucy Curran |
Bev Barracud |
40.98 |
40.71 |
|
-0.27 |
2 |
Hannah Brown |
Scarborough |
42.94 |
42.19 |
|
-0.75 |
3 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
42.42 |
42.31 |
|
-0.11 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ellie Mae Macqualter |
Bev Barracud |
40.98 |
43.72 |
|
+2.74 |
2 |
Lauren Wrightson |
Bridlington |
42.16 |
44.62 |
|
+2.46 |
3 |
Orla Hird |
Bridlington |
49.48 |
47.20 |
|
-2.28 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
50.96 |
48.66 |
|
-2.30 |
2 |
April Bancroft-Deans |
Scarborough |
48.11 |
50.90 |
|
+2.79 |
3 |
Katie Carey |
South Hunsle |
51.96 |
51.31 |
|
-0.65 |
4 |
Isabelle Killick |
Bridlington |
1:02.24 |
59.55 |
|
-2.69 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
37.47 |
39.73 |
|
+2.26 |
2 |
Lexie Atkin |
Scarborough |
39.42 |
40.39 |
|
+0.97 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
45.83 |
41.70 |
|
-4.13 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Brooke Price |
Did Not Compete |
|
Sarah Hatchard |
Did Not Compete |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
37.90 |
38.56 |
|
+0.66 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
41.19 |
41.18 |
|
-0.01 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sophie Wilkinson |
Whitby |
44.81 |
46.02 |
|
+1.21 |
2 |
Sarah Frank |
Ryedale |
46.23 |
46.14 |
|
-0.09 |
3 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
43.20 |
47.42 |
|
+4.22 |
Event 115 Boys 9yrs & Over 100m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 1:43.40 | 1:33.70 | 1:26.20 | 1:19.20 | 1:14.80 | 1:11.00 | C | 2:00.00 | 1:46.50 | 1:37.50 | 1:29.10 | 1:23.50 | 1:19.00 |
|
10yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joshua Little |
Ryedale |
NT |
1:42.19 |
|
npt |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Max Murrell |
Bev Barracud |
NT |
1:50.16 |
|
npt |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oscar Harling |
Bev Barracud |
NT |
2:08.37 |
|
npt |
2 |
Jensen Storr |
Whitby |
2:15.00 |
2:17.62 |
|
+2.62 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Smith |
Bev Barracud |
1:25.85 |
1:37.43 |
|
+11.58 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Oliver Tootle |
Did Not Compete |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joseph Raye |
Bev Barracud |
1:16.24 |
1:18.90 |
|
+2.66 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Alex McNamara |
Bev Barracud |
1:18.97 |
1:20.01 |
|
+1.04 |
2 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
1:26.60 |
1:26.01 |
|
-0.59 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Michael Wall |
Bridlington |
1:04.89 |
1:06.07 |
|
+1.18 |
2 |
Harry Rook |
Bev Barracud |
1:09.55 |
1:10.62 |
|
+1.07 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Blake Price |
Bridlington |
1:17.29 |
1:15.44 |
|
-1.85 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Dylan Jones |
Bridlington |
1:44.45 |
1:30.40 |
|
-14.05 |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kieran Grant |
Bev Barracud |
56.03 |
1:02.54 |
|
+6.51 |
2 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
1:02.97 |
1:04.98 |
|
+2.01 |
3 |
Duncan Barf |
Ryedale |
1:15.42 |
1:10.98 |
|
-4.44 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Matthew Henderson |
Did Not Compete |
|
Ben Wilkinson |
Did Not Compete |
|
Daniel Stevens |
Did Not Compete |
Event 116 Girls 9yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 1:30.50 | 1:23.10 | 1:16.90 | 1:13.80 | 1:12.00 | 1:10.80 | C | 1:41.00 | 1:31.00 | 1:26.00 | 1:21.00 | 1:18.00 | 1:14.50 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Freya Williams |
South Hunsle |
NT |
1:55.32 |
|
npt |
2 |
Harper Medcalf |
South Hunsle |
NT |
2:08.17 |
|
npt |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Skye Richards |
Did Not Compete |
|
Emilie Curran |
Did Not Compete |
10yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Stella Hall |
Bev Barracud |
1:36.06 |
1:29.62 |
|
-6.44 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Penny Crossley |
Bev Barracud |
1:45.06 |
1:43.77 |
|
-1.29 |
2 |
Emily Dunn |
Bridlington |
1:44.59 |
1:45.75 |
|
+1.16 |
3 |
Aimee Smith |
Bridlington |
2:14.86 |
2:10.21 |
|
-4.65 |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Charlotte Wilkinson |
Bev Barracud |
1:12.11 |
1:15.48 |
|
+3.37 |
2 |
Imogen Reynolds |
Bev Barracud |
1:21.66 |
1:20.74 |
|
-0.92 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Chloe Campbell |
Scarborough |
1:24.96 |
1:26.14 |
|
+1.18 |
2 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
1:30.96 |
1:30.45 |
|
-0.51 |
3 |
Imogen Brown |
Ryedale |
1:30.35 |
1:30.66 |
|
+0.31 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hebe Ridley |
Bridlington |
1:41.66 |
1:36.55 |
|
-5.11 |
2 |
Eva Williams |
South Hunsle |
1:46.46 |
1:42.65 |
|
-3.81 |
3 |
Erin Hird |
Bridlington |
1:47.64 |
1:44.12 |
|
-3.52 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Amelia Holling |
Did Not Compete |
|
Florence Kitney |
Did Not Compete |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hannah Dunn |
Bridlington |
1:17.12 |
1:19.21 |
|
+2.09 |
2 |
Evie Bryant |
Bev Barracud |
1:21.24 |
1:20.24 |
|
-1.00 |
3 |
Lola Hazelwood |
Bridlington |
1:27.51 |
1:24.28 |
|
-3.23 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Fleur Dudicourt Smith |
Did Not Compete |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucy Curran |
Bev Barracud |
1:06.34 |
1:05.93 |
|
-0.41 |
2 |
Holly Billam |
Bev Barracud |
1:04.98 |
1:06.46 |
|
+1.48 |
3 |
Georgina Kitney |
Bev Barracud |
1:09.24 |
1:09.26 |
|
+0.02 |
4 |
Maisie Clark |
Bev Barracud |
1:11.49 |
1:10.60 |
|
-0.89 |
5 |
Ellie Mae Macqualter |
Bev Barracud |
1:10.01 |
1:11.52 |
|
+1.51 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
1:12.30 |
1:14.21 |
|
+1.91 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lauren Wrightson |
Bridlington |
1:16.59 |
1:21.23 |
|
+4.64 |
2 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
1:31.19 |
1:25.67 |
|
-5.52 |
3 |
Orla Hird |
Bridlington |
1:34.61 |
1:31.60 |
|
-3.01 |
4 |
Isabelle Killick |
Bridlington |
1:34.41 |
1:40.87 |
|
+6.46 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Megan Wright |
4.4 Starting before the starting signal |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
1:03.99 |
1:05.20 |
|
+1.21 |
2 |
Flora Myers |
Bev Barracud |
1:08.30 |
1:06.51 |
|
-1.79 |
3 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
1:08.27 |
1:08.82 |
|
+0.55 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Phillipa Thompson |
Ryedale |
1:15.87 |
1:14.74 |
|
-1.13 |
2 |
Ellie Johnson |
Derwent Valley |
1:17.02 |
1:15.50 |
|
-1.52 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Brooke Price |
Did Not Compete |
|
Sarah Hatchard |
Did Not Compete |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
1:03.54 |
1:04.55 |
|
+1.01 |
2 |
Agnes Osborne |
Bev Barracud |
1:04.19 |
1:07.01 |
|
+2.82 |
3 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
1:10.99 |
1:10.66 |
|
-0.33 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Georgina Calvert |
Scarborough |
1:04.80 |
1:11.02 |
|
+6.22 |
2 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
1:12.91 |
1:13.21 |
|
+0.30 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sarah Frank |
Ryedale |
1:13.01 |
1:14.67 |
|
+1.66 |
2 |
Sophie Wilkinson |
Whitby |
12:00.25 |
1:15.36 |
|
-10:44.89 |
3 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
1:15.89 |
1:23.88 |
|
+7.99 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ellie Trafford |
Did Not Compete |
Event 117 Boys 9yrs & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 50.30 | 46.90 | 43.40 | 40.60 | 38.80 | 37.00 | C | 56.60 | 52.60 | 48.70 | 45.50 | 43.50 | 41.50 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Henry Konieczko-Hansom |
Bev Barracud |
54.92 |
53.63 |
|
-1.29 |
2 |
Cameron Coulter |
Bev Barracud |
55.46 |
56.34 |
|
+0.88 |
3 |
Reuben Bentley |
Bev Barracud |
54.80 |
56.89 |
|
+2.09 |
4 |
Oliver Wilbraham |
Bev Barracud |
1:13.56 |
1:09.34 |
|
-4.22 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jake Roberts |
7.2 Arm movements not simultaneous |
10yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harris Little |
Ryedale |
57.36 |
49.89 |
|
-7.47 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oscar Harling |
Bev Barracud |
54.53 |
55.44 |
|
+0.91 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jack Knowles |
Bridlington |
58.43 |
56.68 |
|
-1.75 |
2 |
Max Abbott |
Bev Barracud |
59.63 |
56.82 |
|
-2.81 |
3 |
Benjamin Stevens |
Bev Barracud |
56.63 |
56.88 |
|
+0.25 |
4 |
Oliver Thompson |
Bev Barracud |
NT |
1:13.57 |
|
npt |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Smith |
Bev Barracud |
47.14 |
49.91 |
|
+2.77 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Herring |
Ryedale |
NT |
54.91 |
|
npt |
2 |
Harry Whalley |
Bev Barracud |
NT |
55.48 |
|
npt |
3 |
Jayden Chu |
South Hunsle |
NT |
57.14 |
|
npt |
4 |
Aaron Cowling |
Ryedale |
1:00.19 |
58.38 |
|
-1.81 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ronald Clark |
Did Not Compete |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Tootle |
Bridlington |
42.46 |
42.20 |
|
-0.26 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jacob Farrow |
Bev Barracud |
44.08 |
45.64 |
|
+1.56 |
2 |
Luca Sheveling |
Scarborough |
48.01 |
48.64 |
|
+0.63 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ronan Davies |
Ryedale |
48.08 |
49.26 |
|
+1.18 |
2 |
Sam Norton |
Ryedale |
NT |
49.55 |
|
npt |
3 |
William McNulty |
Bridlington |
1:04.98 |
57.52 |
|
-7.46 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Zakk Baldwin |
Did Not Compete |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joseph Raye |
Bev Barracud |
39.19 |
40.04 |
|
+0.85 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
43.30 |
43.14 |
|
-0.16 |
2 |
Alex McNamara |
Bev Barracud |
51.84 |
43.58 |
|
-8.26 |
3 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
43.81 |
44.08 |
|
+0.27 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ryan Gee |
Bridlington |
51.74 |
48.48 |
|
-3.26 |
2 |
Maxwell Morgan |
South Hunsle |
51.42 |
49.27 |
|
-2.15 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Stanley Wray |
Did Not Compete |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Blake Price |
Bridlington |
34.12 |
34.57 |
|
+0.45 |
2 |
Reuben Holman |
South Hunsle |
35.87 |
36.43 |
|
+0.56 |
3 |
Michael Wall |
Bridlington |
37.01 |
36.71 |
|
-0.30 |
4 |
George Plumridge |
Bev Barracud |
37.91 |
37.79 |
|
-0.12 |
5 |
Theo Brown |
Whitby |
37.67 |
38.55 |
|
+0.88 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Charlie Abbott |
Bev Barracud |
45.49 |
40.44 |
|
-5.05 |
2 |
Dylan Jones |
Bridlington |
46.88 |
41.09 |
|
-5.79 |
3 |
Jasper Gibson-Cass |
Bev Barracud |
41.11 |
41.93 |
|
+0.82 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Liam Jackson |
Bev Barracud |
NT |
51.76 |
|
npt |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Daniel Stevens |
Bev Barracud |
30.77 |
31.85 |
|
+1.08 |
2 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
32.30 |
31.97 |
|
-0.33 |
3 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
32.89 |
34.09 |
|
+1.20 |
4 |
Zachary Blee |
South Hunsle |
37.32 |
36.21 |
|
-1.11 |
5 |
Ben Wilkinson |
Whitby |
35.61 |
36.49 |
|
+0.88 |
6 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
35.77 |
36.90 |
|
+1.13 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Duncan Barf |
Ryedale |
38.31 |
38.79 |
|
+0.48 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Matthew Lyons |
Did Not Compete |
|
Matthew Henderson |
Did Not Compete |
Event 118 Girls 9yrs & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 45.20 | 41.20 | 39.80 | 38.30 | 37.80 | 37.40 | C | 50.70 | 46.00 | 44.60 | 43.00 | 42.60 | 41.90 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harper Medcalf |
South Hunsle |
57.41 |
56.29 |
|
-1.12 |
2 |
Arabella Farrow |
Bev Barracud |
55.47 |
57.66 |
|
+2.19 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Freya Williams |
6.4 More than one single/double simultaneous arm pull used to initiate the turn |
|
Skye Richards |
Did Not Compete |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Stella Hall |
Bev Barracud |
47.68 |
47.05 |
|
-0.63 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Penny Crossley |
Bev Barracud |
NT |
52.40 |
|
npt |
2 |
Emily Dunn |
Bridlington |
51.84 |
53.05 |
|
+1.21 |
3 |
Jodie Adams |
South Hunsle |
57.37 |
58.30 |
|
+0.93 |
4 |
Aimee Smith |
Bridlington |
1:04.47 |
1:01.19 |
|
-3.28 |
5 |
Olivia Bryant |
Bev Barracud |
NT |
1:01.36 |
|
npt |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Florence Marshall |
6.5 Not on the back at finish |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Charlotte Wilkinson |
Bev Barracud |
37.24 |
39.20 |
|
+1.96 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Laura Speight |
Bev Barracud |
NT |
43.07 |
|
npt |
2 |
Imogen Reynolds |
Bev Barracud |
43.07 |
43.14 |
|
+0.07 |
3 |
Charlotte Sutcliffe |
Bev Barracud |
44.06 |
45.22 |
|
+1.16 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Chloe Campbell |
Scarborough |
44.81 |
46.39 |
|
+1.58 |
2 |
Lily McNaught |
South Hunsle |
NT |
47.39 |
|
npt |
3 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
48.21 |
48.03 |
|
-0.18 |
4 |
Imogen Brown |
Ryedale |
NT |
48.09 |
|
npt |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Amelia Holling |
Did Not Compete |
|
Florence Kitney |
Did Not Compete |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bev Barracud |
34.20 |
35.79 |
|
+1.59 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hannah Dunn |
Bridlington |
41.92 |
42.00 |
|
+0.08 |
2 |
Lola Hazelwood |
Bridlington |
45.40 |
44.06 |
|
-1.34 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ella Dejordan |
South Hunsle |
48.64 |
46.80 |
|
-1.84 |
2 |
Olivia Blenkin |
Derwent Valley |
50.38 |
47.78 |
|
-2.60 |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Holly Billam |
Bev Barracud |
33.41 |
34.00 |
|
+0.59 |
2 |
Georgina Kitney |
Bev Barracud |
34.35 |
35.11 |
|
+0.76 |
3 |
Ellie Mae Macqualter |
Bev Barracud |
33.75 |
35.67 |
|
+1.92 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucy Curran |
Bev Barracud |
38.46 |
39.42 |
|
+0.96 |
2 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
40.02 |
42.78 |
|
+2.76 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
46.41 |
45.19 |
|
-1.22 |
2 |
Katie Carey |
South Hunsle |
44.42 |
45.99 |
|
+1.57 |
3 |
Lauren Wrightson |
Bridlington |
40.95 |
46.14 |
|
+5.19 |
4 |
Orla Hird |
Bridlington |
54.32 |
53.25 |
|
-1.07 |
5 |
April Bancroft-Deans |
Scarborough |
49.01 |
53.82 |
|
+4.81 |
6 |
Isabelle Killick |
Bridlington |
55.70 |
56.57 |
|
+0.87 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
34.30 |
35.25 |
|
+0.95 |
2 |
Lexie Atkin |
Scarborough |
35.40 |
36.36 |
|
+0.96 |
3 |
Flora Myers |
Bev Barracud |
36.52 |
36.79 |
|
+0.27 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Georgia Sutcliffe |
Bev Barracud |
34.34 |
38.38 |
|
+4.04 |
2 |
Phillipa Thompson |
Ryedale |
41.08 |
41.65 |
|
+0.57 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Brooke Price |
Did Not Compete |
|
Sarah Hatchard |
Did Not Compete |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Georgina Calvert |
Scarborough |
32.80 |
34.46 |
|
+1.66 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sarah Frank |
Ryedale |
38.07 |
39.09 |
|
+1.02 |
2 |
Sophie Wilkinson |
Whitby |
39.16 |
40.12 |
|
+0.96 |
3 |
Isabel Preece |
Derwent Valley |
43.00 |
41.11 |
|
-1.89 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Olivia Lentell |
6.4 More than one single/double simultaneous arm pull used to initiate the turn |
|
Ellie Trafford |
Did Not Compete |
|
Eva Scaife |
Did Not Compete |
Event 201 Girls 9-10yrs 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
3:01.22 |
|
|
2 |
South Hunsley SC A |
NT |
3:11.26 |
|
|
Event 202 Boys 9-10yrs 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
3:22.15 |
|
|
Event 203 Girls 11-12yrs 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:24.87 |
|
|
2 |
South Hunsley SC A |
NT |
2:44.95 |
|
|
3 |
Bridlington A |
NT |
2:58.55 |
|
|
4 |
Beverley Barracudas B |
NT |
3:05.87 |
|
|
|
Beverley Barracudas C |
Did Not Compete |
Event 204 Boys 11-12yrs 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:27.34 |
|
|
2 |
Rydale Swimming Club A |
NT |
2:34.72 |
|
|
3 |
Beverley Barracudas B |
NT |
2:55.03 |
|
|
|
Bridlington A |
Did Not Compete |
Event 205 Girls 13-14yrs 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:09.23 |
|
|
2 |
Beverley Barracudas B |
NT |
2:09.69 |
|
|
3 |
Bridlington A |
NT |
2:24.15 |
|
|
4 |
South Hunsley SC A |
NT |
2:27.63 |
|
|
Event 206 Boys 13-14yrs 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
South Hunsley SC A |
NT |
2:01.61 |
|
|
2 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:05.15 |
|
|
|
Bridlington A |
Did Not Compete |
Event 207 Girls 15-16yrs 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:06.97 |
|
|
2 |
Beverley Barracudas B |
NT |
2:12.05 |
|
|
Event 208 Boys 15-16yrs 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
1:52.84 |
|
|
2 |
Bridlington A |
NT |
2:00.45 |
|
|
3 |
Beverley Barracudas B |
NT |
2:04.26 |
|
|
Event 209 Girls 13yrs & Over 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
2:07.44 |
|
|
2 |
Beverley Barracudas B |
NT |
2:19.51 |
|
|
|
Bridlington A |
Did Not Compete |
|
Beverley Barracudas C |
Did Not Compete |
Event 210 Boys 13yrs & Over 4x50m Freestyle Relay
|
|
1 |
Beverley Barracudas A |
NT |
1:44.39 |
|
|
|
Bridlington A |
Did Not Compete |
|
Beverley Barracudas D |
Did Not Compete |
|
Beverley Barracudas C |
Did Not Compete |
|
Beverley Barracudas B |
Did Not Compete |
Event 211 Girls 9yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 1:40.00 | 1:32.00 | 1:27.10 | 1:22.50 | 1:18.50 | 1:16.60 | C | 1:56.00 | 1:44.00 | 1:38.00 | 1:32.50 | 1:25.00 | 1:20.00 |
|
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Harper Medcalf |
6.5 Not on the back at finish |
|
Skye Richards |
Did Not Compete |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Stella Hall |
Bev Barracud |
NT |
1:44.92 |
|
npt |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Emily Dunn |
Bridlington |
2:02.05 |
2:07.49 |
|
+5.44 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ella Brown |
Bev Barracud |
1:36.27 |
1:37.50 |
|
+1.23 |
2 |
Chloe Campbell |
Scarborough |
1:38.05 |
1:38.08 |
|
+0.03 |
3 |
Imogen Brown |
Ryedale |
1:57.58 |
1:43.55 |
|
-14.03 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hebe Ridley |
Bridlington |
2:12.97 |
2:02.66 |
|
-10.31 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Emily Thompson |
Bev Barracud |
1:26.77 |
1:32.17 |
|
+5.40 |
2 |
Hannah Dunn |
Bridlington |
1:30.30 |
1:33.81 |
|
+3.51 |
3 |
Lola Hazelwood |
Bridlington |
1:38.21 |
1:36.74 |
|
-1.47 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Fleur Dudicourt Smith |
Did Not Compete |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Holly Billam |
Bev Barracud |
1:12.29 |
1:13.61 |
|
+1.32 |
2 |
Georgina Kitney |
Bev Barracud |
1:14.72 |
1:16.42 |
|
+1.70 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ella Herbert |
Bridlington |
1:24.63 |
1:27.88 |
|
+3.25 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lauren Wrightson |
Bridlington |
1:31.41 |
1:36.08 |
|
+4.67 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lexie Atkin |
Scarborough |
1:15.03 |
1:17.71 |
|
+2.68 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Teagan Liddle |
Bev Barracud |
1:25.10 |
1:28.48 |
|
+3.38 |
2 |
Phillipa Thompson |
Ryedale |
1:36.34 |
1:31.03 |
|
-5.31 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Brooke Price |
Did Not Compete |
|
Flora Myers |
Did Not Compete |
|
Georgia Sutcliffe |
Did Not Compete |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Georgina Calvert |
Scarborough |
1:13.08 |
1:13.97 |
|
+0.89 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
1:18.07 |
1:19.05 |
|
+0.98 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sarah Frank |
Ryedale |
1:20.52 |
1:22.15 |
|
+1.63 |
2 |
Sophie Wilkinson |
Whitby |
1:35.05 |
1:30.35 |
|
-4.70 |
Event 212 Boys 9yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 1:56.30 | 1:45.80 | 1:37.00 | 1:29.90 | 1:24.90 | 1:21.00 | C | 2:13.00 | 1:59.00 | 1:50.50 | 1:40.00 | 1:33.50 | 1:29.00 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Henry Konieczko-Hansom |
Bev Barracud |
1:57.48 |
2:02.66 |
|
+5.18 |
2 |
Cameron Coulter |
Bev Barracud |
2:03.95 |
2:05.02 |
|
+1.07 |
10yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harris Little |
Ryedale |
1:58.02 |
1:50.95 |
|
-7.07 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
William Robson |
Scarborough |
2:02.87 |
1:59.52 |
|
-3.35 |
2 |
Jack Knowles |
Bridlington |
2:08.15 |
2:02.07 |
|
-6.08 |
3 |
Oscar Harling |
Bev Barracud |
1:55.65 |
2:03.45 |
|
+7.80 |
4 |
Benjamin Stevens |
Bev Barracud |
2:02.05 |
2:03.49 |
|
+1.44 |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Smith |
Bev Barracud |
1:39.18 |
1:44.30 |
|
+5.12 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Herring |
Ryedale |
NT |
1:57.67 |
|
npt |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sam Brown |
Bev Barracud |
2:20.51 |
2:17.62 |
|
-2.89 |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Tootle |
Bridlington |
1:32.79 |
1:34.16 |
|
+1.37 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ronan Davies |
Ryedale |
1:51.50 |
1:49.35 |
|
-2.15 |
2 |
Luca Sheveling |
Scarborough |
NT |
1:49.52 |
|
npt |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
William McNulty |
Bridlington |
2:07.74 |
2:00.98 |
|
-6.76 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
1:31.48 |
1:31.69 |
|
+0.21 |
2 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
1:31.11 |
1:33.61 |
|
+2.50 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Daniel Pailing |
South Hunsle |
2:07.65 |
1:48.67 |
|
-18.98 |
2 |
Maxwell Morgan |
South Hunsle |
1:51.77 |
1:49.19 |
|
-2.58 |
3 |
Ryan Gee |
Bridlington |
1:51.01 |
1:49.69 |
|
-1.32 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Blake Price |
Bridlington |
1:14.65 |
1:16.38 |
|
+1.73 |
2 |
Michael Wall |
Bridlington |
1:18.84 |
1:21.18 |
|
+2.34 |
3 |
Reuben Holman |
South Hunsle |
1:33.52 |
1:22.50 |
|
-11.02 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Theo Brown |
Whitby |
1:27.36 |
1:25.25 |
|
-2.11 |
2 |
George Plumridge |
Bev Barracud |
1:28.76 |
1:25.94 |
|
-2.82 |
3 |
Edward Hone |
South Hunsle |
1:49.03 |
1:31.32 |
|
-17.71 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Dylan Jones |
Bridlington |
1:42.37 |
1:33.73 |
|
-8.64 |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
1:11.42 |
1:11.38 |
|
-0.04 |
2 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
1:14.45 |
1:16.03 |
|
+1.58 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Zachary Blee |
South Hunsle |
1:23.93 |
1:22.08 |
|
-1.85 |
2 |
Duncan Barf |
Ryedale |
1:24.74 |
1:23.88 |
|
-0.86 |
3 |
Matthew Henderson |
South Hunsle |
1:28.23 |
1:28.21 |
|
-0.02 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Daniel Stevens |
Did Not Compete |
Event 213 Girls 9yrs & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 44.00 | 40.40 | 38.70 | 37.00 | 36.20 | 35.30 | C | 49.50 | 45.50 | 43.50 | 41.60 | 40.70 | 39.80 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harper Medcalf |
South Hunsle |
NT |
1:15.22 |
|
npt |
2 |
Freya Williams |
South Hunsle |
1:12.53 |
1:16.34 |
|
+3.81 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Stella Hall |
Bev Barracud |
NT |
52.01 |
|
npt |
2 |
Phoebe Norton |
Ryedale |
NT |
53.91 |
|
npt |
3 |
Jodie Adams |
South Hunsle |
58.43 |
59.35 |
|
+0.92 |
4 |
Emily Dunn |
Bridlington |
1:23.37 |
1:28.15 |
|
+4.78 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Aimee Smith |
Did Not Compete |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Charlotte Wilkinson |
Bev Barracud |
36.29 |
36.01 |
|
-0.28 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Imogen Reynolds |
Bev Barracud |
43.31 |
42.54 |
|
-0.77 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ella Brown |
Bev Barracud |
44.17 |
47.92 |
|
+3.75 |
2 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
50.55 |
50.51 |
|
-0.04 |
3 |
Eva Williams |
South Hunsle |
56.03 |
53.58 |
|
-2.45 |
4 |
Imogen Brown |
Ryedale |
NT |
55.55 |
|
npt |
5 |
Chloe Campbell |
Scarborough |
53.13 |
55.99 |
|
+2.86 |
6 |
Erin Hird |
Bridlington |
1:01.47 |
57.32 |
|
-4.15 |
7 |
Hebe Ridley |
Bridlington |
1:03.73 |
1:02.85 |
|
-0.88 |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bev Barracud |
33.17 |
35.13 |
|
+1.96 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hannah Dunn |
Bridlington |
42.33 |
42.58 |
|
+0.25 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lola Hazelwood |
Bridlington |
46.69 |
45.40 |
|
-1.29 |
2 |
Ella Dejordan |
South Hunsle |
57.01 |
51.18 |
|
-5.83 |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Maisie Clark |
Bev Barracud |
35.98 |
36.47 |
|
+0.49 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
39.39 |
39.96 |
|
+0.57 |
2 |
Ella Herbert |
Bridlington |
40.00 |
40.61 |
|
+0.61 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
44.40 |
45.03 |
|
+0.63 |
2 |
Lauren Wrightson |
Bridlington |
42.33 |
45.55 |
|
+3.22 |
3 |
Katie Carey |
South Hunsle |
45.07 |
46.36 |
|
+1.29 |
4 |
Isabella Lewis |
South Hunsle |
NT |
46.95 |
|
npt |
5 |
Orla Hird |
Bridlington |
1:00.05 |
52.15 |
|
-7.90 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
35.59 |
33.40 |
|
-2.19 |
2 |
Flora Myers |
Bev Barracud |
35.04 |
34.53 |
|
-0.51 |
3 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
33.56 |
34.62 |
|
+1.06 |
4 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
35.02 |
34.87 |
|
-0.15 |
5 |
Florence Skewis |
South Hunsle |
39.84 |
35.91 |
|
-3.93 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Phillipa Thompson |
Ryedale |
37.76 |
37.82 |
|
+0.06 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Teagan Liddle |
Bev Barracud |
44.56 |
45.59 |
|
+1.03 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Brooke Price |
Did Not Compete |
|
Georgia Sutcliffe |
Did Not Compete |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Agnes Osborne |
Bev Barracud |
31.70 |
32.48 |
|
+0.78 |
2 |
Anna Powers |
Bev Barracud |
33.30 |
33.79 |
|
+0.49 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
35.37 |
35.62 |
|
+0.25 |
2 |
Isabel Preece |
Derwent Valley |
42.28 |
38.88 |
|
-3.40 |
3 |
Sophie Wilkinson |
Whitby |
36.55 |
39.05 |
|
+2.50 |
4 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
37.09 |
39.38 |
|
+2.29 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Olivia Lentell |
Whitby |
37.94 |
40.33 |
|
+2.39 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Sophie Beecroft |
Did Not Compete |
Event 214 Boys 9yrs & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 39.14 | 36.20 | 34.00 | 32.50 | 31.30 | 30.00 | C | 43.80 | 40.60 | 38.00 | 36.60 | 35.00 | 33.60 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Henry Konieczko-Hansom |
Bev Barracud |
40.68 |
41.76 |
|
+1.08 |
2 |
Reuben Bentley |
Bev Barracud |
38.78 |
43.42 |
|
+4.64 |
3 |
Cameron Coulter |
Bev Barracud |
42.84 |
45.38 |
|
+2.54 |
4 |
Jake Roberts |
Bridlington |
56.10 |
52.39 |
|
-3.71 |
5 |
Oliver Wilbraham |
Bev Barracud |
57.79 |
1:02.65 |
|
+4.86 |
10yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucas Buttler |
Bev Barracud |
39.06 |
39.09 |
|
+0.03 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harris Little |
Ryedale |
46.11 |
41.56 |
|
-4.55 |
2 |
Joshua Little |
Ryedale |
42.21 |
41.75 |
|
-0.46 |
3 |
Max Abbott |
Bev Barracud |
44.66 |
42.59 |
|
-2.07 |
4 |
Max Murrell |
Bev Barracud |
44.43 |
42.84 |
|
-1.59 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jack Knowles |
Bridlington |
46.90 |
44.16 |
|
-2.74 |
2 |
William Sims |
Bev Barracud |
43.47 |
44.28 |
|
+0.81 |
3 |
Jensen Storr |
Whitby |
43.64 |
44.61 |
|
+0.97 |
4 |
Oscar Harling |
Bev Barracud |
42.34 |
45.93 |
|
+3.59 |
5 |
Benjamin Stevens |
Bev Barracud |
45.22 |
49.45 |
|
+4.23 |
6 |
Billy Hazelwood |
Bridlington |
45.92 |
50.27 |
|
+4.35 |
7 |
Oliver Thompson |
Bev Barracud |
NT |
54.07 |
|
npt |
8 |
William Robson |
Scarborough |
NT |
57.63 |
|
npt |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
James Baldwin |
Bev Barracud |
33.65 |
33.82 |
|
+0.17 |
2 |
Oliver Smith |
Bev Barracud |
34.10 |
36.08 |
|
+1.98 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harry Whalley |
Bev Barracud |
45.36 |
38.88 |
|
-6.48 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Herring |
Ryedale |
48.54 |
42.48 |
|
-6.06 |
2 |
Jayden Chu |
South Hunsle |
42.13 |
43.99 |
|
+1.86 |
3 |
Sam Brown |
Bev Barracud |
42.71 |
44.53 |
|
+1.82 |
4 |
Aaron Cowling |
Ryedale |
49.09 |
48.14 |
|
-0.95 |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Tootle |
Bridlington |
29.48 |
29.88 |
|
+0.40 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jacob Farrow |
Bev Barracud |
33.26 |
34.00 |
|
+0.74 |
2 |
Luca Sheveling |
Scarborough |
35.74 |
37.24 |
|
+1.50 |
3 |
George Ibbotson |
Ryedale |
NT |
37.63 |
|
npt |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sam Norton |
Ryedale |
NT |
39.41 |
|
npt |
2 |
Ronan Davies |
Ryedale |
42.76 |
40.66 |
|
-2.10 |
3 |
William McNulty |
Bridlington |
57.57 |
47.55 |
|
-10.02 |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
30.08 |
30.22 |
|
+0.14 |
2 |
Jack Baldwin |
Bev Barracud |
30.47 |
30.55 |
|
+0.08 |
3 |
Alex McNamara |
Bev Barracud |
31.40 |
31.25 |
|
-0.15 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
35.22 |
34.93 |
|
-0.29 |
2 |
Daniel Pailing |
South Hunsle |
NT |
36.18 |
|
npt |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Maxwell Morgan |
South Hunsle |
37.51 |
39.90 |
|
+2.39 |
2 |
Ryan Gee |
Bridlington |
40.60 |
46.97 |
|
+6.37 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Michael Wall |
Bridlington |
27.39 |
27.12 |
|
-0.27 |
2 |
Harry Rook |
Bev Barracud |
27.60 |
28.13 |
|
+0.53 |
3 |
Reuben Holman |
South Hunsle |
27.98 |
28.30 |
|
+0.32 |
4 |
George Plumridge |
Bev Barracud |
28.96 |
28.68 |
|
-0.28 |
5 |
Edward Hone |
South Hunsle |
33.75 |
28.88 |
|
-4.87 |
6 |
Blake Price |
Bridlington |
28.90 |
29.01 |
|
+0.11 |
7 |
Charlie Abbott |
Bev Barracud |
30.64 |
29.11 |
|
-1.53 |
8 |
Paolo Messenger |
Scarborough |
29.67 |
29.61 |
|
-0.06 |
9 |
Jasper Gibson-Cass |
Bev Barracud |
29.18 |
29.68 |
|
+0.50 |
10 |
Theo Brown |
Whitby |
29.67 |
30.94 |
|
+1.27 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Dylan Jones |
Bridlington |
35.55 |
31.77 |
|
-3.78 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Liam Jackson |
Bev Barracud |
NT |
36.07 |
|
npt |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kieran Grant |
Bev Barracud |
23.11 |
25.29 |
|
+2.18 |
2 |
Daniel Stevens |
Bev Barracud |
24.42 |
25.32 |
|
+0.90 |
3 |
Ben Wilkinson |
Whitby |
25.38 |
26.69 |
|
+1.31 |
4 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
26.29 |
26.82 |
|
+0.53 |
5 |
Duncan Barf |
Ryedale |
26.42 |
27.09 |
|
+0.67 |
6 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
26.75 |
27.15 |
|
+0.40 |
7 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
28.37 |
28.16 |
|
-0.21 |
8 |
Ryan Powers |
Bev Barracud |
28.17 |
28.31 |
|
+0.14 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Matthew Henderson |
South Hunsle |
31.15 |
30.80 |
|
-0.35 |
Event 215 Girls 9yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 1:54.30 | 1:44.50 | 1:37.50 | 1:33.80 | 1:28.80 | 1:26.50 | C | 2:08.00 | 1:59.00 | 1:52.00 | 1:49.00 | 1:41.00 | 1:36.50 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Stella Hall |
Bev Barracud |
1:55.29 |
1:57.16 |
|
+1.87 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Emily Dunn |
Bridlington |
2:10.19 |
2:24.88 |
|
+14.69 |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Charlotte Wilkinson |
Bev Barracud |
1:34.23 |
1:33.85 |
|
-0.38 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Laura Speight |
Bev Barracud |
NT |
1:44.67 |
|
npt |
2 |
Imogen Reynolds |
Bev Barracud |
NT |
1:45.44 |
|
npt |
3 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
2:18.24 |
1:54.12 |
|
-24.12 |
4 |
Chloe Campbell |
Scarborough |
1:52.55 |
1:56.52 |
|
+3.97 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ella Brown |
Bev Barracud |
1:56.96 |
2:02.29 |
|
+5.33 |
2 |
Eva Williams |
South Hunsle |
2:22.48 |
2:09.12 |
|
-13.36 |
3 |
Erin Hird |
Bridlington |
2:09.79 |
2:09.35 |
|
-0.44 |
4 |
Hebe Ridley |
Bridlington |
2:15.62 |
2:19.96 |
|
+4.34 |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Evie Bryant |
Bev Barracud |
1:35.62 |
1:36.47 |
|
+0.85 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bev Barracud |
1:54.97 |
1:42.96 |
|
-12.01 |
2 |
Hannah Dunn |
Bridlington |
1:42.66 |
1:43.48 |
|
+0.82 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lola Hazelwood |
Bridlington |
1:54.34 |
1:55.72 |
|
+1.38 |
2 |
Olivia Blenkin |
Derwent Valley |
1:52.32 |
1:56.52 |
|
+4.20 |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucy Curran |
Bev Barracud |
1:27.36 |
1:28.19 |
|
+0.83 |
2 |
Hannah Brown |
Scarborough |
1:32.13 |
1:30.72 |
|
-1.41 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
1:36.09 |
1:35.94 |
|
-0.15 |
2 |
Georgina Kitney |
Bev Barracud |
1:32.67 |
1:36.83 |
|
+4.16 |
3 |
Lauren Wrightson |
Bridlington |
1:37.37 |
1:39.53 |
|
+2.16 |
4 |
Orla Hird |
Bridlington |
1:48.85 |
1:47.72 |
|
-1.13 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
1:59.23 |
1:50.89 |
|
-8.34 |
2 |
April Bancroft-Deans |
Scarborough |
1:52.71 |
1:56.17 |
|
+3.46 |
3 |
Isabelle Killick |
Bridlington |
2:11.45 |
2:12.42 |
|
+0.97 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ellie Mae Macqualter |
Did Not Compete |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
1:23.69 |
1:27.40 |
|
+3.71 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lexie Atkin |
Scarborough |
1:28.30 |
1:29.61 |
|
+1.31 |
2 |
Ellie Johnson |
Derwent Valley |
1:36.76 |
1:36.24 |
|
-0.52 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Chloe Hopwood |
Bev Barracud |
1:40.48 |
1:41.19 |
|
+0.71 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Brooke Price |
Did Not Compete |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
1:23.91 |
1:23.90 |
|
-0.01 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
1:32.71 |
1:31.15 |
|
-1.56 |
Event 216 Boys 9yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 1:42.80 | 1:33.50 | 1:26.10 | 1:19.90 | 1:14.90 | 1:11.50 | C | 1:58.50 | 1:47.50 | 1:38.50 | 1:28.50 | 1:22.50 | 1:18.00 |
|
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Henry Konieczko-Hansom |
Did Not Compete |
10yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucas Buttler |
Bev Barracud |
1:39.61 |
1:37.26 |
|
-2.35 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oscar Harling |
Bev Barracud |
1:43.10 |
1:47.32 |
|
+4.22 |
2 |
Max Murrell |
Bev Barracud |
1:48.16 |
1:48.96 |
|
+0.80 |
3 |
Benjamin Stevens |
Bev Barracud |
1:42.13 |
1:49.63 |
|
+7.50 |
4 |
William Sims |
Bev Barracud |
1:55.86 |
1:57.61 |
|
+1.75 |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
James Baldwin |
Bev Barracud |
1:30.88 |
1:27.17 |
|
-3.71 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harry Whalley |
Bev Barracud |
1:33.26 |
1:35.80 |
|
+2.54 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sam Brown |
Bev Barracud |
1:57.53 |
2:06.92 |
|
+9.39 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Oliver Smith |
6.4 Turn not performed immediately |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jacob Farrow |
Bev Barracud |
1:25.12 |
1:28.12 |
|
+3.00 |
2 |
Luca Sheveling |
Scarborough |
1:35.63 |
1:35.09 |
|
-0.54 |
3 |
George Ibbotson |
Ryedale |
NT |
1:37.58 |
|
npt |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Oliver Tootle |
Did Not Compete |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Alex McNamara |
Bev Barracud |
1:13.87 |
1:15.70 |
|
+1.83 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Daniel Pailing |
South Hunsle |
1:39.50 |
1:38.06 |
|
-1.44 |
2 |
Maxwell Morgan |
South Hunsle |
1:39.14 |
1:42.01 |
|
+2.87 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Michael Wall |
Bridlington |
1:10.70 |
1:10.99 |
|
+0.29 |
2 |
George Plumridge |
Bev Barracud |
1:09.83 |
1:11.93 |
|
+2.10 |
3 |
Jasper Gibson-Cass |
Bev Barracud |
1:12.32 |
1:12.93 |
|
+0.61 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Blake Price |
Bridlington |
1:16.21 |
1:20.78 |
|
+4.57 |
2 |
Edward Hone |
South Hunsle |
1:35.39 |
1:21.37 |
|
-14.02 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Dylan Jones |
Bridlington |
1:34.08 |
1:25.63 |
|
-8.45 |
2 |
Liam Jackson |
Bev Barracud |
NT |
1:35.30 |
|
npt |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kieran Grant |
Bev Barracud |
58.09 |
1:01.03 |
|
+2.94 |
2 |
Ben Wilkinson |
Whitby |
1:02.48 |
1:04.90 |
|
+2.42 |
3 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
1:08.06 |
1:09.83 |
|
+1.77 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Zachary Blee |
South Hunsle |
1:13.05 |
1:12.54 |
|
-0.51 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Daniel Stevens |
Did Not Compete |
Event 217 Girls 9yrs & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 39.60 | 36.50 | 35.10 | 34.10 | 33.10 | 32.40 | C | 44.60 | 41.00 | 39.50 | 38.50 | 37.00 | 36.00 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Emilie Curran |
Bev Barracud |
43.85 |
45.13 |
|
+1.28 |
2 |
Arabella Farrow |
Bev Barracud |
51.21 |
52.33 |
|
+1.12 |
3 |
Harper Medcalf |
South Hunsle |
49.89 |
52.80 |
|
+2.91 |
4 |
Freya Williams |
South Hunsle |
50.96 |
55.67 |
|
+4.71 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Phoebe Norton |
Ryedale |
NT |
40.05 |
|
npt |
2 |
Stella Hall |
Bev Barracud |
40.98 |
41.23 |
|
+0.25 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Olivia Bryant |
Bev Barracud |
NT |
46.22 |
|
npt |
2 |
Emily Dunn |
Bridlington |
43.71 |
46.98 |
|
+3.27 |
3 |
Jodie Adams |
South Hunsle |
46.00 |
50.09 |
|
+4.09 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Aimee Smith |
Did Not Compete |
11yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Charlotte Wilkinson |
Bev Barracud |
31.96 |
32.80 |
|
+0.84 |
2 |
Imogen Reynolds |
Bev Barracud |
36.14 |
36.14 |
|
+0.00 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lily McNaught |
South Hunsle |
NT |
38.94 |
|
npt |
2 |
Chloe Campbell |
Scarborough |
38.73 |
39.36 |
|
+0.63 |
3 |
Ella Brown |
Bev Barracud |
38.67 |
39.77 |
|
+1.10 |
4 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
38.94 |
40.14 |
|
+1.20 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Brooke Fleming |
South Hunsle |
NT |
41.56 |
|
npt |
2 |
Imogen Brown |
Ryedale |
41.90 |
41.91 |
|
+0.01 |
3 |
Erin Hird |
Bridlington |
47.62 |
46.61 |
|
-1.01 |
4 |
Eva Williams |
South Hunsle |
50.10 |
46.74 |
|
-3.36 |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bev Barracud |
30.11 |
31.32 |
|
+1.21 |
2 |
Evie Bryant |
Bev Barracud |
34.79 |
34.79 |
|
+0.00 |
3 |
Emily Thompson |
Bev Barracud |
33.35 |
34.87 |
|
+1.52 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hannah Dunn |
Bridlington |
35.54 |
35.53 |
|
-0.01 |
2 |
Lola Hazelwood |
Bridlington |
38.42 |
37.23 |
|
-1.19 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ella Dejordan |
South Hunsle |
43.40 |
40.49 |
|
-2.91 |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucy Curran |
Bev Barracud |
29.77 |
30.19 |
|
+0.42 |
2 |
Holly Billam |
Bev Barracud |
29.74 |
30.23 |
|
+0.49 |
3 |
Ellie Mae Macqualter |
Bev Barracud |
31.00 |
31.31 |
|
+0.31 |
4 |
Maisie Clark |
Bev Barracud |
32.51 |
32.66 |
|
+0.15 |
5 |
Lauren Wrightson |
Bridlington |
33.49 |
33.96 |
|
+0.47 |
6 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
32.65 |
34.07 |
|
+1.42 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hannah Brown |
Scarborough |
35.67 |
35.01 |
|
-0.66 |
2 |
Katie Carey |
South Hunsle |
37.04 |
37.49 |
|
+0.45 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
37.85 |
38.56 |
|
+0.71 |
2 |
Isabella Lewis |
South Hunsle |
NT |
38.74 |
|
npt |
3 |
Isabelle Killick |
Bridlington |
43.15 |
40.39 |
|
-2.76 |
4 |
April Bancroft-Deans |
Scarborough |
48.02 |
42.50 |
|
-5.52 |
5 |
Orla Hird |
Bridlington |
43.20 |
42.63 |
|
-0.57 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
28.23 |
28.97 |
|
+0.74 |
2 |
Flora Myers |
Bev Barracud |
29.67 |
30.62 |
|
+0.95 |
3 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
30.48 |
31.40 |
|
+0.92 |
4 |
Georgia Sutcliffe |
Bev Barracud |
31.12 |
31.98 |
|
+0.86 |
5 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
30.84 |
32.22 |
|
+1.38 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Phillipa Thompson |
Ryedale |
34.11 |
33.68 |
|
-0.43 |
2 |
Florence Skewis |
South Hunsle |
36.38 |
33.95 |
|
-2.43 |
3 |
Teagan Liddle |
Bev Barracud |
34.99 |
35.41 |
|
+0.42 |
4 |
Chloe Hopwood |
Bev Barracud |
35.03 |
35.58 |
|
+0.55 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Brooke Price |
Did Not Compete |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Georgina Calvert |
Scarborough |
28.62 |
28.92 |
|
+0.30 |
2 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
29.30 |
29.73 |
|
+0.43 |
3 |
Agnes Osborne |
Bev Barracud |
30.24 |
30.99 |
|
+0.75 |
4 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
30.86 |
31.14 |
|
+0.28 |
5 |
Anna Powers |
Bev Barracud |
31.17 |
31.76 |
|
+0.59 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
31.38 |
32.47 |
|
+1.09 |
2 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
32.84 |
33.76 |
|
+0.92 |
3 |
Sarah Frank |
Ryedale |
33.32 |
33.81 |
|
+0.49 |
4 |
Sophie Wilkinson |
Whitby |
32.91 |
34.11 |
|
+1.20 |
5 |
Isabel Preece |
Derwent Valley |
38.04 |
35.11 |
|
-2.93 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Olivia Lentell |
Whitby |
35.31 |
36.84 |
|
+1.53 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Lola Gorry |
Did Not Compete |
Event 218 Boys 9yrs & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15+ | |
B | 43.90 | 40.40 | 37.50 | 35.70 | 34.00 | 32.50 | C | 49.50 | 45.50 | 42.40 | 40.50 | 38.00 | 36.60 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Cameron Coulter |
Bev Barracud |
1:02.51 |
56.34 |
|
-6.17 |
2 |
Henry Konieczko-Hansom |
Bev Barracud |
1:00.93 |
57.53 |
|
-3.40 |
3 |
Oliver Wilbraham |
Bev Barracud |
1:31.33 |
1:29.77 |
|
-1.56 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Reuben Bentley |
8.3 Alternating movement of legs or feet |
10yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joshua Little |
Ryedale |
44.96 |
42.73 |
|
-2.23 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Max Murrell |
Bev Barracud |
49.32 |
48.98 |
|
-0.34 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
William Sims |
Bev Barracud |
56.81 |
53.44 |
|
-3.37 |
2 |
Jack Knowles |
Bridlington |
NT |
54.04 |
|
npt |
3 |
Oscar Harling |
Bev Barracud |
50.64 |
54.94 |
|
+4.30 |
3 |
Lucas Buttler |
Bev Barracud |
59.80 |
54.94 |
|
-4.86 |
5 |
Jensen Storr |
Whitby |
59.69 |
58.47 |
|
-1.22 |
6 |
Benjamin Stevens |
Bev Barracud |
1:03.57 |
1:04.30 |
|
+0.73 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Smith |
Bev Barracud |
40.83 |
42.65 |
|
+1.82 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jayden Chu |
South Hunsle |
NT |
51.87 |
|
npt |
2 |
Harry Whalley |
Bev Barracud |
NT |
52.42 |
|
npt |
3 |
Aaron Cowling |
Ryedale |
NT |
1:04.99 |
|
npt |
12yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Tootle |
Bridlington |
32.46 |
34.21 |
|
+1.75 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
George Ibbotson |
Ryedale |
NT |
55.23 |
|
npt |
2 |
William McNulty |
Bridlington |
1:02.62 |
1:12.75 |
|
+10.13 |
13yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joseph Raye |
Bev Barracud |
32.50 |
33.00 |
|
+0.50 |
2 |
Alex McNamara |
Bev Barracud |
33.77 |
34.71 |
|
+0.94 |
3 |
Jack Baldwin |
Bev Barracud |
35.69 |
35.47 |
|
-0.22 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
36.02 |
36.61 |
|
+0.59 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
41.79 |
42.10 |
|
+0.31 |
14yrs Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Michael Wall |
Bridlington |
29.20 |
29.06 |
|
-0.14 |
2 |
Harry Rook |
Bev Barracud |
29.51 |
30.64 |
|
+1.13 |
3 |
Edward Hone |
South Hunsle |
39.19 |
33.53 |
|
-5.66 |
4 |
Blake Price |
Bridlington |
32.78 |
33.62 |
|
+0.84 |
5 |
Paolo Messenger |
Scarborough |
33.97 |
33.71 |
|
-0.26 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jasper Gibson-Cass |
Bev Barracud |
34.34 |
34.49 |
|
+0.15 |
2 |
Dylan Jones |
Bridlington |
42.03 |
36.50 |
|
-5.53 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Liam Jackson |
Bev Barracud |
NT |
41.01 |
|
npt |
15yrs & Over Championship
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kieran Grant |
Bev Barracud |
25.01 |
27.10 |
|
+2.09 |
2 |
Daniel Stevens |
Bev Barracud |
26.85 |
28.26 |
|
+1.41 |
3 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
28.50 |
28.91 |
|
+0.41 |
4 |
Duncan Barf |
Ryedale |
30.75 |
29.68 |
|
-1.07 |
5 |
Ben Wilkinson |
Whitby |
28.72 |
29.74 |
|
+1.02 |
6 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
29.90 |
30.60 |
|
+0.70 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Matthew Henderson |
South Hunsle |
33.21 |
32.74 |
|
-0.47 |
2 |
Zachary Blee |
South Hunsle |
34.70 |
34.49 |
|
-0.21 |