|
Event 101 Girls 9yrs to Open 200m Freestyle
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14/15yrs | 16yrs/O | A Grade | 2:45.00 | 2:45.00 | 2:31.00 | 2:21.00 | 2:19.00 | 2:19.00 | 2:18.00 | B Grade | 3:11.00 | 3:11.00 | 2:56.00 | 2:44.00 | 2:37.00 | 2:35.00 | 2:30.00 |
|
9yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Oliver |
BoK |
3:04.40 |
2:57.18 |
6.0 |
-7.22 |
2 |
Isabel Shipley |
Scunthorpe |
3:07.00 |
2:58.54 |
5.0 |
-8.46 |
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Phoebe Thorn |
Selby |
3:19.27 |
3:18.26 |
6.0 |
-1.01 |
2 |
Ellie McBride |
Scunthorpe |
3:35.00 |
3:26.34 |
5.0 |
-8.66 |
3 |
Heidi Fothergill |
Team Jorvik |
3:37.00 |
3:27.09 |
4.0 |
-9.91 |
4 |
Hannah Gibbons |
York City |
3:28.30 |
3:27.87 |
3.0 |
-0.43 |
5 |
Kaitlyn Gifford |
Louth |
3:29.00 |
3:29.40 |
2.0 |
+0.40 |
6 |
Casey Cleaver |
Louth |
3:27.89 |
3:29.53 |
1.0 |
+1.64 |
7 |
Holly Giles |
Louth |
3:37.00 |
3:36.13 |
|
-0.87 |
8 |
Charlotte Bell |
Team Jorvik |
3:36.97 |
3:38.71 |
|
+1.74 |
9 |
Jasmine Brown |
Louth |
3:37.00 |
3:46.81 |
|
+9.81 |
10 |
Olivia Cooper |
Louth |
3:37.00 |
4:25.60 |
|
+48.60 |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie Johnstone |
Newcastle |
2:56.66 |
2:45.41 |
6.0 |
-11.25 |
2 |
Beth Hall |
Scunthorpe |
3:00.00 |
2:45.94 |
5.0 |
-14.06 |
3 |
Bethany Smith |
Wombourne |
2:48.65 |
2:50.86 |
4.0 |
+2.21 |
4 |
Alexa Page |
Newcastle |
2:56.50 |
2:55.15 |
3.0 |
-1.35 |
5 |
Lucy Parker |
Skegness |
3:05.40 |
2:55.52 |
2.0 |
-9.88 |
6 |
Emily Lowry |
Newcastle |
3:06.70 |
2:55.82 |
1.0 |
-10.88 |
7 |
Lilly-May Marston |
Wombourne |
2:46.76 |
2:56.65 |
|
+9.89 |
8 |
Hannah Mortimer |
BoK |
3:29.30 |
3:00.50 |
|
-28.80 |
9 |
Iris Burnett |
Scunthorpe |
3:02.00 |
3:01.50 |
|
-0.50 |
10 |
Gracie Beaumont |
Co Bradford |
3:30.00 |
3:02.04 |
|
-27.96 |
11 |
Maya Griffiths |
Co Bradford |
3:16.31 |
3:02.98 |
|
-13.33 |
12 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
3:37.00 |
3:06.11 |
|
-30.89 |
13 |
Charlotte Bryan |
East Leeds |
3:09.13 |
3:06.86 |
|
-2.27 |
14 |
Eliza Barton |
Louth |
3:37.00 |
3:07.48 |
|
-29.52 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lauren Gaunt-Edwards |
York City |
3:17.90 |
3:13.89 |
6.0 |
-4.01 |
2 |
Olivia Hirst |
BoK |
3:16.40 |
3:14.94 |
5.0 |
-1.46 |
3 |
Ruby Waring |
Louth |
3:37.00 |
3:17.30 |
4.0 |
-19.70 |
4 |
Alice Crosby |
York City |
3:30.98 |
3:24.21 |
3.0 |
-6.77 |
5 |
Molly Carter |
Louth |
3:37.00 |
3:24.55 |
2.0 |
-12.45 |
6 |
Sara Abdalla |
Louth |
3:37.00 |
4:13.02 |
1.0 |
+36.02 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Grace Larsen |
10.1 A swimmer did not cover the whole distance ? DNF - misc |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Izzy Winter |
Newcastle |
2:32.20 |
2:32.21 |
6.0 |
+0.01 |
2 |
Anna O'Brien |
Newcastle |
2:47.70 |
2:38.10 |
5.0 |
-9.60 |
3 |
Holly Tibbs |
Newcastle |
2:48.40 |
2:39.37 |
4.0 |
-9.03 |
4 |
Chloe Simpson |
Scunthorpe |
2:45.00 |
2:40.58 |
3.0 |
-4.42 |
5 |
Megan Kirkman |
York City |
2:39.70 |
2:40.79 |
2.0 |
+1.09 |
6 |
Caitlin Whiteley |
East Leeds |
2:44.08 |
2:42.86 |
1.0 |
-1.22 |
7 |
Sally Rutledge |
Spenborough |
2:43.09 |
2:43.72 |
|
+0.63 |
8 |
Missy Hindle |
BoK |
2:52.50 |
2:44.86 |
|
-7.64 |
9 |
Molly Roberts |
Halifax |
2:50.80 |
2:47.86 |
|
-2.94 |
10 |
Alice Geoghegan |
Newcastle |
2:47.90 |
2:49.78 |
|
+1.88 |
11 |
Alice Iwanejko |
BoK |
2:55.80 |
2:49.82 |
|
-5.98 |
12 |
Emily Exton |
S Axholme |
3:04.26 |
2:50.01 |
|
-14.25 |
13 |
Jessica Boullin |
Newcastle |
3:08.50 |
2:51.41 |
|
-17.09 |
14 |
Martha Hirst |
BoK |
2:57.96 |
2:53.75 |
|
-4.21 |
15 |
Annie Wilson |
S Axholme |
2:54.33 |
2:54.58 |
|
+0.25 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Smith |
Newcastle |
2:55.60 |
2:56.31 |
6.0 |
+0.71 |
2 |
Jessica Williamson |
Halifax |
2:58.20 |
2:56.45 |
5.0 |
-1.75 |
3 |
Sophie Ethelston-Clarke |
BoK |
3:03.40 |
2:59.92 |
4.0 |
-3.48 |
4 |
Alexandra Muir |
BoK |
3:01.10 |
3:00.22 |
3.0 |
-0.88 |
5 |
Emma Eddy |
Newcastle |
3:10.20 |
3:00.92 |
2.0 |
-9.28 |
6 |
Megan Richmond |
Co Bradford |
3:00.96 |
3:03.91 |
1.0 |
+2.95 |
7 |
Isabelle Bramley |
Halifax |
3:06.60 |
3:06.69 |
|
+0.09 |
8 |
Lucy Morrison |
Newcastle |
3:10.90 |
3:06.84 |
|
-4.06 |
9 |
Molly Warr |
S Axholme |
3:21.00 |
3:22.32 |
|
+1.32 |
10 |
Kayleigh Alexander |
Skegness |
3:12.60 |
3:24.92 |
|
+12.32 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kimberley Thompson |
York City |
2:33.60 |
2:29.86 |
6.0 |
-3.74 |
2 |
Mollie-Jo Garratt |
York City |
2:32.01 |
2:29.91 |
5.0 |
-2.10 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Madelaine Eastwood |
BoK |
2:27.77 |
2:27.90 |
6.0 |
+0.13 |
2 |
Amber Gower |
Wigan |
2:24.21 |
2:28.31 |
5.0 |
+4.10 |
3 |
Eve Beazley |
Wombourne |
2:23.43 |
2:30.50 |
4.0 |
+7.07 |
4 |
Ella Stabler |
Co Bradford |
2:24.48 |
2:30.66 |
3.0 |
+6.18 |
5 |
Sophie Rouse |
Scunthorpe |
2:45.75 |
2:35.99 |
2.0 |
-9.76 |
6 |
Bailey Ross |
BoK |
2:40.50 |
2:36.72 |
1.0 |
-3.78 |
7 |
Kate Salthouse |
Newcastle |
2:37.07 |
2:38.81 |
|
+1.74 |
8 |
Eloise Burke |
Louth |
2:41.20 |
2:39.31 |
|
-1.89 |
9 |
Eleanor Bradbury |
Newcastle |
2:48.90 |
2:39.89 |
|
-9.01 |
10 |
Jessica Hartley |
Halifax |
2:47.92 |
2:40.97 |
|
-6.95 |
11 |
Indigo Willmington |
Louth |
2:47.92 |
2:42.32 |
|
-5.60 |
12 |
Lauren Vaughan |
Scunthorpe |
2:39.00 |
2:43.36 |
|
+4.36 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Poppy Anderson |
Co Bradford |
2:38.68 |
2:44.58 |
6.0 |
+5.90 |
2 |
Lilly Broxup |
Co Bradford |
2:45.00 |
2:47.19 |
5.0 |
+2.19 |
3 |
Niamh Brereton |
BoK |
3:00.40 |
2:47.37 |
4.0 |
-13.03 |
4 |
Natasha Clark |
BoK |
3:05.20 |
2:48.41 |
3.0 |
-16.79 |
5 |
Freya Adams |
BoK |
3:03.30 |
2:50.84 |
2.0 |
-12.46 |
6 |
Emma Harwood |
Newcastle |
2:51.20 |
2:51.04 |
1.0 |
-0.16 |
7 |
Gabrielle Spencer |
Louth |
3:07.00 |
2:51.14 |
|
-15.86 |
8 |
Fay Clark |
Team Jorvik |
3:00.00 |
2:51.22 |
|
-8.78 |
9 |
Emily Frost |
BoK |
2:55.90 |
2:55.16 |
|
-0.74 |
10 |
Emily Moore |
Co Bradford |
2:58.77 |
2:56.04 |
|
-2.73 |
11 |
Jessica Crosby |
York City |
2:52.60 |
2:56.40 |
|
+3.80 |
12 |
Jemima Hutchinson |
Newcastle |
2:50.65 |
2:58.04 |
|
+7.39 |
13 |
Catriona Pascall |
Newcastle |
2:54.90 |
2:58.50 |
|
+3.60 |
14 |
Laura Bettles |
Team Jorvik |
3:07.00 |
2:59.71 |
|
-7.29 |
15 |
Bethany Jackson |
Co Bradford |
2:45.00 |
2:59.84 |
|
+14.84 |
16 |
Zoe Whitehead |
S Axholme |
3:07.00 |
3:06.08 |
|
-0.92 |
17 |
Grace Brown |
Team Jorvik |
3:07.00 |
3:19.36 |
|
+12.36 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Holly Moss |
Did Not Compete |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Pyrah |
Halifax |
2:31.34 |
2:26.38 |
6.0 |
-4.96 |
2 |
Niamh Morris |
East Leeds |
2:31.45 |
2:27.25 |
5.0 |
-4.20 |
3 |
Hannah Clegg |
Spenborough |
2:34.23 |
2:31.77 |
4.0 |
-2.46 |
4 |
Bethan Morris |
York City |
2:33.70 |
2:33.20 |
3.0 |
-0.50 |
5 |
Celeste Quigley |
Newcastle |
2:30.62 |
2:33.29 |
2.0 |
+2.67 |
6 |
Alexandra Neale |
York City |
2:34.40 |
2:34.72 |
1.0 |
+0.32 |
7 |
Lily Shaw |
Newcastle |
2:42.60 |
2:36.28 |
|
-6.32 |
8 |
Gemma Parkinson |
Tadcaster |
2:55.00 |
2:36.34 |
|
-18.66 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emma Pears-Dorland |
York City |
2:40.80 |
2:38.43 |
6.0 |
-2.37 |
2 |
Georgia Barnett |
Louth |
2:43.50 |
2:38.98 |
5.0 |
-4.52 |
3 |
Abigail Hancock |
BoK |
2:48.50 |
2:41.29 |
4.0 |
-7.21 |
4 |
Emily Hill |
Team Jorvik |
2:42.05 |
2:41.58 |
3.0 |
-0.47 |
5 |
Suzannah Fielding |
Newcastle |
2:47.20 |
2:47.45 |
2.0 |
+0.25 |
6 |
Elizabeth Stubley |
Co Bradford |
2:48.45 |
2:51.75 |
1.0 |
+3.30 |
7 |
Hannah Crowdy |
Newcastle |
2:53.60 |
2:52.06 |
|
-1.54 |
8 |
Lydia Bramley |
Halifax |
2:49.80 |
2:54.35 |
|
+4.55 |
9 |
Freya Bailey |
Louth |
2:54.98 |
2:56.26 |
|
+1.28 |
10 |
Lizzy Palin |
Team Jorvik |
2:55.00 |
2:57.16 |
|
+2.16 |
11 |
Imogen Wood |
Team Jorvik |
2:54.97 |
2:59.29 |
|
+4.32 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Imogen Holbrook |
Did Not Compete |
14/15yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jasmine Gower |
Wigan |
2:20.70 |
2:24.34 |
6.0 |
+3.64 |
2 |
Esme Pearce |
Co Bradford |
2:25.11 |
2:24.70 |
5.0 |
-0.41 |
3 |
Ellen Winters |
Co Bradford |
2:26.33 |
2:25.16 |
4.0 |
-1.17 |
4 |
Ella Jones |
Co Bradford |
2:20.39 |
2:25.72 |
3.0 |
+5.33 |
5 |
Eve Dunn |
Halifax |
2:30.30 |
2:29.29 |
2.0 |
-1.01 |
6 |
Amy Wood |
Spenborough |
2:36.00 |
2:31.26 |
1.0 |
-4.74 |
7 |
Eleanor Hydleman |
Co Bradford |
2:31.34 |
2:32.64 |
|
+1.30 |
8 |
Rachael McHenery |
Tadcaster |
2:30.39 |
2:33.00 |
|
+2.61 |
9 |
Sophie Haran |
Co Bradford |
2:27.55 |
2:34.95 |
|
+7.40 |
14/15yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jemima Browning |
Tadcaster |
2:34.00 |
2:35.94 |
6.0 |
+1.94 |
2 |
Rhiannon Wood |
Team Jorvik |
2:28.97 |
2:36.13 |
5.0 |
+7.16 |
3 |
Ellie Sanderson |
Scunthorpe |
2:33.00 |
2:36.72 |
4.0 |
+3.72 |
4 |
Alana Hampshire |
Halifax |
2:37.10 |
2:37.91 |
3.0 |
+0.81 |
5 |
Catherine Ward |
Louth |
2:38.20 |
2:38.44 |
2.0 |
+0.24 |
6 |
Jessica Hather |
S Axholme |
2:35.40 |
2:38.49 |
1.0 |
+3.09 |
7 |
Joan Clayton |
Team Jorvik |
2:32.50 |
2:40.09 |
|
+7.59 |
8 |
Maya Appleyard |
Team Jorvik |
2:45.00 |
2:40.21 |
|
-4.79 |
9 |
Erin Clarke |
S Axholme |
2:30.92 |
2:41.21 |
|
+10.29 |
10 |
Jessica Buckton |
Team Jorvik |
2:43.23 |
2:41.68 |
|
-1.55 |
11 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
2:38.92 |
2:42.20 |
|
+3.28 |
12 |
Leah Pinder |
Team Jorvik |
2:39.97 |
2:45.33 |
|
+5.36 |
13 |
Amy Clark |
Team Jorvik |
2:48.00 |
2:51.07 |
|
+3.07 |
14 |
Emma Hughes |
S Axholme |
2:49.30 |
2:53.33 |
|
+4.03 |
16yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jessica Gillatt |
S Axholme |
2:23.36 |
2:22.98 |
6.0 |
-0.38 |
2 |
Carrie Suddes |
York City |
2:31.49 |
2:28.82 |
5.0 |
-2.67 |
16yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rebecca Pearson |
Chesterfield |
2:30.00 |
2:39.82 |
6.0 |
+9.82 |
2 |
Yasmin Jahangir |
Leics Nept |
2:30.00 |
2:40.37 |
5.0 |
+10.37 |
Event 102 Boys 9yrs to Open 200m Ind. Medley
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14yrs | 15/16yrs | 17yrs/O | A Grade | 3:15.00 | 3:15.00 | 3:03.00 | 2:51.00 | 2:39.00 | 2:32.00 | 2:30.00 | 2:25.00 | B Grade | 3:43.00 | 3:43.00 | 3:27.00 | 3:13.00 | 3:00.00 | 2:49.00 | 2:43.00 | 2:35.00 |
|
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sam Baxter |
Louth |
4:00.00 |
3:58.93 |
6.0 |
-1.07 |
2 |
Rhys Fewster |
Louth |
4:11.00 |
4:48.25 |
5.0 |
+37.25 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Willem Kloosterboer |
8.2 Arms not brought forward together - fly |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Bowers |
Newcastle |
3:19.80 |
3:24.07 |
6.0 |
+4.27 |
2 |
Adam Kanan |
BoK |
3:34.10 |
3:24.92 |
5.0 |
-9.18 |
3 |
Maximus Mawle |
Team Jorvik |
3:49.97 |
3:26.22 |
4.0 |
-23.75 |
4 |
Ethan Blackett |
Newcastle |
3:36.60 |
3:28.39 |
3.0 |
-8.21 |
5 |
Jacob Hardisty |
York City |
3:40.90 |
3:29.31 |
2.0 |
-11.59 |
6 |
Benjamin Thorpe |
Newcastle |
3:44.30 |
3:29.79 |
1.0 |
-14.51 |
7 |
Solomon Willmington |
Louth |
3:31.10 |
3:33.30 |
|
+2.20 |
8 |
James Jackson |
York City |
3:39.20 |
3:33.76 |
|
-5.44 |
9 |
Isaac Banham |
Skegness |
3:39.00 |
3:35.13 |
|
-3.87 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Euan Adams |
BoK |
4:05.00 |
3:43.85 |
6.0 |
-21.15 |
2 |
Harry Roworth |
Louth |
3:52.50 |
3:54.06 |
5.0 |
+1.56 |
3 |
Oscar Fenby |
York City |
4:06.73 |
4:07.55 |
4.0 |
+0.82 |
4 |
Murrey Chapman |
Louth |
4:11.00 |
4:21.68 |
3.0 |
+10.68 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
James Hodgson |
Newcastle |
3:15.50 |
3:12.95 |
6.0 |
-2.55 |
2 |
Luke Clegg |
BoK |
3:25.00 |
3:14.46 |
5.0 |
-10.54 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Harrison Smith |
6.5 Not on the back at finish - back |
|
Cormac Reilly |
8.2 Arms not brought forward together - fly |
|
Teo Gordon |
8.5 More than one arm pull under water (following start or turn) - fly |
|
Hamish Bailey |
8.2 Arms not brought forward together - fly |
|
Freddie Rhodes |
8.2 Arms not brought forward together - fly |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aidan Fothergill |
Team Jorvik |
3:07.03 |
3:03.07 |
6.0 |
-3.96 |
2 |
George Willis |
Newcastle |
3:16.50 |
3:05.17 |
5.0 |
-11.33 |
3 |
Will Hyde |
Selby |
3:18.94 |
3:06.02 |
4.0 |
-12.92 |
4 |
Jacob Grierson |
BoK |
3:14.90 |
3:09.30 |
3.0 |
-5.60 |
5 |
Finlay Hartworth |
Newcastle |
3:15.70 |
3:11.54 |
2.0 |
-4.16 |
6 |
Fraser Buxton |
Co Bradford |
3:06.62 |
3:12.52 |
1.0 |
+5.90 |
7 |
Elliot Mason |
BoK |
3:18.60 |
3:13.89 |
|
-4.71 |
8 |
Wilbur Summerson |
Co Bradford |
3:13.37 |
3:14.29 |
|
+0.92 |
9 |
Brody Clark |
Halifax |
3:05.60 |
3:15.37 |
|
+9.77 |
10 |
Charlie Caton |
Scunthorpe |
3:25.00 |
3:17.45 |
|
-7.55 |
11 |
Titus Pike |
Newcastle |
3:38.10 |
3:19.33 |
|
-18.77 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlie Fricker |
York City |
3:41.80 |
3:30.76 |
6.0 |
-11.04 |
2 |
Antonio Stanchev |
Newcastle |
3:46.80 |
3:33.71 |
5.0 |
-13.09 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toby Mayfield |
York City |
2:51.70 |
2:54.60 |
6.0 |
+2.90 |
2 |
Callum Tonkins |
Team Jorvik |
3:01.90 |
3:01.15 |
5.0 |
-0.75 |
3 |
Zak Moran |
East Leeds |
2:56.25 |
3:02.65 |
4.0 |
+6.40 |
4 |
Tom Sandford |
Halifax |
3:01.80 |
3:04.04 |
3.0 |
+2.24 |
5 |
Thomas Scott |
Louth |
3:14.77 |
3:05.05 |
2.0 |
-9.72 |
6 |
Joe Callin |
Team Jorvik |
3:04.20 |
3:05.13 |
1.0 |
+0.93 |
7 |
Joshua Jones |
Co Bradford |
3:34.56 |
3:09.95 |
|
-24.61 |
8 |
Louie Dove |
Co Bradford |
3:11.00 |
3:11.80 |
|
+0.80 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Gibbs |
York City |
3:05.74 |
3:17.38 |
6.0 |
+11.64 |
2 |
Thomas Crow |
S Axholme |
3:35.00 |
3:29.83 |
5.0 |
-5.17 |
3 |
Harris Khaliq |
Co Bradford |
3:35.00 |
3:32.14 |
4.0 |
-2.86 |
4 |
Harry Elliott |
BoK |
3:30.30 |
3:34.41 |
3.0 |
+4.11 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Callum Atkinson |
Newcastle |
3:19.50 |
2:49.98 |
6.0 |
-29.52 |
2 |
Samuel Brown |
BoK |
2:52.70 |
2:50.16 |
5.0 |
-2.54 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
James Metcalfe |
Did Not Compete |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Robbie Abbott |
Halifax |
2:45.90 |
2:42.03 |
6.0 |
-3.87 |
2 |
Charles Kershaw |
Halifax |
2:45.60 |
2:42.60 |
5.0 |
-3.00 |
3 |
Sam Howell |
Newcastle |
2:50.80 |
2:46.48 |
4.0 |
-4.32 |
4 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
2:47.70 |
2:50.25 |
3.0 |
+2.55 |
5 |
Hassam Abdalla |
Louth |
2:52.07 |
2:51.35 |
2.0 |
-0.72 |
6 |
Adam Mitchell |
Co Bradford |
3:01.24 |
2:54.03 |
1.0 |
-7.21 |
7 |
Benjamin Brown |
Tadcaster |
3:20.00 |
2:54.25 |
|
-25.75 |
8 |
Alex Parker |
Skegness |
2:55.50 |
2:57.61 |
|
+2.11 |
9 |
Faisal Kanan |
BoK |
3:03.90 |
2:59.55 |
|
-4.35 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toby Caisley |
Newcastle |
3:00.10 |
3:00.60 |
6.0 |
+0.50 |
2 |
Ben Cribb |
Louth |
3:06.68 |
3:04.11 |
5.0 |
-2.57 |
3 |
Joshua White |
Newcastle |
3:11.20 |
3:08.42 |
4.0 |
-2.78 |
4 |
Joseph Morgan |
Wombourne |
3:20.00 |
3:36.04 |
3.0 |
+16.04 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Oliver Wain |
Co Bradford |
2:35.44 |
2:37.19 |
6.0 |
+1.75 |
2 |
Finley O'Neill |
BoK |
2:45.30 |
2:40.72 |
5.0 |
-4.58 |
3 |
John-Luke Hutchinson |
Co Bradford |
2:35.42 |
2:41.02 |
4.0 |
+5.60 |
4 |
Tom Stenhouse |
Co Bradford |
2:38.74 |
2:42.02 |
3.0 |
+3.28 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
James Ruxton |
York City |
2:55.27 |
2:51.34 |
6.0 |
-3.93 |
2 |
Jay Hammond |
Wombourne |
2:42.68 |
2:54.12 |
5.0 |
+11.44 |
3 |
Thomas Byers |
Co Bradford |
2:46.04 |
2:54.54 |
4.0 |
+8.50 |
4 |
Matthew Dixon |
Scunthorpe |
3:00.00 |
2:56.75 |
3.0 |
-3.25 |
5 |
Samuel Enticknap |
Team Jorvik |
3:06.00 |
3:03.45 |
2.0 |
-2.55 |
6 |
Joseph Dunn |
Halifax |
3:05.20 |
3:14.31 |
1.0 |
+9.11 |
15/16yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Zak Moorcroft |
Team Jorvik |
2:30.00 |
2:31.37 |
6.0 |
+1.37 |
2 |
Thomas Watkins-Hargan |
Team Jorvik |
2:35.75 |
2:40.10 |
5.0 |
+4.35 |
15/16yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lewis Cooper |
East Leeds |
2:45.62 |
2:43.94 |
6.0 |
-1.68 |
2 |
Lewis Burrow |
Kippax |
2:42.30 |
2:45.40 |
5.0 |
+3.10 |
3 |
Nicholas Brackenridge |
Halifax |
2:50.80 |
2:46.00 |
4.0 |
-4.80 |
4 |
Dominic Smith |
Halifax |
2:48.10 |
2:46.08 |
3.0 |
-2.02 |
5 |
Luke Knaggs |
Kippax |
2:38.46 |
2:49.12 |
2.0 |
+10.66 |
6 |
Jack Wilcock |
Halifax |
2:51.70 |
2:53.08 |
1.0 |
+1.38 |
7 |
Luke Metcalfe |
East Leeds |
2:51.25 |
2:54.58 |
|
+3.33 |
15/16yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Matthew Greidanus |
Halifax |
2:31.32 |
2:26.21 |
6.0 |
-5.11 |
2 |
Jack Pears-Dorland |
York City |
2:30.00 |
2:26.77 |
5.0 |
-3.23 |
15/16yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Matthew Foot |
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) - breast |
Event 103 Girls 9yrs to Open 100m Backstroke
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14/15yrs | 16yrs/O | A Grade | 1:30.00 | 1:30.00 | 1:23.00 | 1:19.00 | 1:14.00 | 1:13.50 | 1:13.00 | B Grade | 1:42.50 | 1:42.50 | 1:34.00 | 1:28.00 | 1:23.00 | 1:21.90 | 1:19.00 |
|
9yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ruby Knight |
BoK |
1:35.60 |
1:32.50 |
6.0 |
-3.10 |
2 |
Isabel Shipley |
Scunthorpe |
1:40.00 |
1:35.70 |
5.0 |
-4.30 |
3 |
Heidi Fothergill |
Team Jorvik |
1:39.51 |
1:38.87 |
4.0 |
-0.64 |
4 |
Lily Hayes |
Spenborough |
1:37.00 |
1:40.09 |
3.0 |
+3.09 |
5 |
Florence Spenceley |
Team Jorvik |
1:55.00 |
1:40.83 |
2.0 |
-14.17 |
6 |
Logan Shields |
Wombourne |
1:50.50 |
1:41.92 |
1.0 |
-8.58 |
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Holly Giles |
Louth |
1:55.00 |
1:44.76 |
6.0 |
-10.24 |
2 |
Charlotte Bell |
Team Jorvik |
1:55.00 |
1:44.92 |
5.0 |
-10.08 |
3 |
Kaitlyn Gifford |
Louth |
1:50.00 |
1:45.09 |
4.0 |
-4.91 |
4 |
Casey Cleaver |
Louth |
1:47.85 |
1:46.33 |
3.0 |
-1.52 |
5 |
Hannah Gibbons |
York City |
1:45.00 |
1:46.85 |
2.0 |
+1.85 |
6 |
Phoebe Thorn |
Selby |
1:46.76 |
1:47.66 |
1.0 |
+0.90 |
7 |
Ellie McBride |
Scunthorpe |
1:43.00 |
1:47.89 |
|
+4.89 |
8 |
Eve Clark |
Team Jorvik |
1:55.00 |
1:49.22 |
|
-5.78 |
9 |
Brooke Thomas-Durrant |
York City |
1:55.00 |
1:55.15 |
|
+0.15 |
10 |
Jasmine Brown |
Louth |
1:55.00 |
2:01.84 |
|
+6.84 |
11 |
Olivia Cooper |
Louth |
1:55.00 |
2:12.74 |
|
+17.74 |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lilly-May Marston |
Wombourne |
1:31.64 |
1:30.10 |
6.0 |
-1.54 |
2 |
Tabitha Browning |
Tadcaster |
1:33.92 |
1:30.55 |
5.0 |
-3.37 |
3 |
Charlotte Deniz |
York City |
1:36.79 |
1:31.54 |
4.0 |
-5.25 |
4 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
1:32.00 |
1:32.97 |
3.0 |
+0.97 |
5 |
Scarlett Rooke |
York City |
1:35.33 |
1:34.36 |
2.0 |
-0.97 |
6 |
Libby Walker |
Tadcaster |
1:37.14 |
1:34.54 |
1.0 |
-2.60 |
7 |
Alexa Page |
Newcastle |
1:34.70 |
1:34.68 |
|
-0.02 |
8 |
Erin Scally |
BoK |
1:47.30 |
1:36.45 |
|
-10.85 |
9 |
Ruby Waring |
Louth |
1:55.00 |
1:36.62 |
|
-18.38 |
10 |
Maya Griffiths |
Co Bradford |
1:44.33 |
1:36.99 |
|
-7.34 |
11 |
Bethany Smith |
Wombourne |
1:37.25 |
1:37.04 |
|
-0.21 |
12 |
Grace Larsen |
Newcastle |
1:38.30 |
1:37.55 |
|
-0.75 |
13 |
Alice Crosby |
York City |
1:43.69 |
1:37.79 |
|
-5.90 |
14 |
Trinity Benson |
York City |
1:41.66 |
1:37.83 |
|
-3.83 |
15 |
Lucy Parker |
Skegness |
1:47.00 |
1:38.85 |
|
-8.15 |
16 |
Gracie Beaumont |
Co Bradford |
1:44.51 |
1:39.09 |
|
-5.42 |
17 |
Eliza Barton |
Louth |
1:55.00 |
1:39.34 |
|
-15.66 |
18 |
Hannah Mortimer |
BoK |
1:48.30 |
1:41.43 |
|
-6.87 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Freya Tyas |
York City |
1:44.03 |
1:44.26 |
6.0 |
+0.23 |
2 |
Lauren Gaunt-Edwards |
York City |
1:44.40 |
1:44.66 |
5.0 |
+0.26 |
3 |
Bethan Fleet |
York City |
1:48.00 |
1:44.84 |
4.0 |
-3.16 |
4 |
Iris Burnett |
Scunthorpe |
1:37.00 |
1:44.97 |
3.0 |
+7.97 |
5 |
Molly Carter |
Louth |
1:55.00 |
1:51.72 |
2.0 |
-3.28 |
6 |
Olivia Hirst |
BoK |
1:54.00 |
1:53.29 |
1.0 |
-0.71 |
7 |
Sara Abdalla |
Louth |
1:55.00 |
2:21.78 |
|
+26.78 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sophie Johnstone |
Newcastle |
1:30.80 |
1:28.11 |
6.0 |
-2.69 |
2 |
Charlotte Bryan |
East Leeds |
1:30.75 |
1:28.86 |
5.0 |
-1.89 |
3 |
Emily Lowry |
Newcastle |
1:31.30 |
1:28.97 |
4.0 |
-2.33 |
4 |
Beth Hall |
Scunthorpe |
1:36.00 |
1:29.37 |
3.0 |
-6.63 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Whiteley |
East Leeds |
1:25.63 |
1:23.72 |
6.0 |
-1.91 |
2 |
Kimberley Thompson |
York City |
1:23.79 |
1:24.21 |
5.0 |
+0.42 |
3 |
Alice Geoghegan |
Newcastle |
1:23.80 |
1:26.06 |
4.0 |
+2.26 |
4 |
Amber Wallbridge |
Spenborough |
1:25.94 |
1:27.73 |
3.0 |
+1.79 |
5 |
Sally Rutledge |
Spenborough |
1:27.13 |
1:27.99 |
2.0 |
+0.86 |
6 |
Abby Watts |
East Leeds |
1:31.25 |
1:28.06 |
1.0 |
-3.19 |
7 |
Holly Tibbs |
Newcastle |
1:30.10 |
1:28.92 |
|
-1.18 |
8 |
Chloe Simpson |
Scunthorpe |
1:25.00 |
1:29.61 |
|
+4.61 |
9 |
Emily Exton |
S Axholme |
1:30.72 |
1:29.63 |
|
-1.09 |
10 |
Emma Eddy |
Newcastle |
1:33.80 |
1:30.94 |
|
-2.86 |
11 |
Annie Wilson |
S Axholme |
1:28.26 |
1:32.86 |
|
+4.60 |
12 |
Isabelle Bramley |
Halifax |
1:34.70 |
1:33.85 |
|
-0.85 |
13 |
Sienna Bond |
BoK |
1:31.50 |
1:33.87 |
|
+2.37 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Missy Hindle |
BoK |
1:34.10 |
1:34.81 |
6.0 |
+0.71 |
2 |
Sophie Ethelston-Clarke |
BoK |
1:34.80 |
1:35.83 |
5.0 |
+1.03 |
3 |
Martha Hirst |
BoK |
1:34.23 |
1:36.05 |
4.0 |
+1.82 |
4 |
Neve Locke |
BoK |
1:41.40 |
1:37.08 |
3.0 |
-4.32 |
5 |
Amelia Jones |
BoK |
1:42.90 |
1:37.37 |
2.0 |
-5.53 |
6 |
Molly Warr |
S Axholme |
1:32.07 |
1:37.81 |
1.0 |
+5.74 |
7 |
Ellie Horrocks |
Co Bradford |
1:45.00 |
1:38.04 |
|
-6.96 |
8 |
Lucy Morrison |
Newcastle |
1:43.00 |
1:38.26 |
|
-4.74 |
9 |
Alexandra Muir |
BoK |
1:35.90 |
1:38.34 |
|
+2.44 |
10 |
Jessica Williamson |
Halifax |
1:38.60 |
1:39.77 |
|
+1.17 |
11 |
Eve Stoneham |
York City |
1:44.37 |
1:40.21 |
|
-4.16 |
12 |
Kayleigh Alexander |
Skegness |
1:39.99 |
1:41.61 |
|
+1.62 |
13 |
Anna Lewis |
York City |
1:45.00 |
1:44.71 |
|
-0.29 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Megan Kirkman |
Did Not Compete |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie Rouse |
Scunthorpe |
1:24.71 |
1:21.47 |
6.0 |
-3.24 |
2 |
Eve Beazley |
Wombourne |
1:19.50 |
1:21.71 |
5.0 |
+2.21 |
3 |
Ella Stabler |
Co Bradford |
1:19.86 |
1:22.07 |
4.0 |
+2.21 |
4 |
Amber Gower |
Wigan |
1:20.60 |
1:22.28 |
3.0 |
+1.68 |
5 |
Daisy Jackson |
York City |
1:22.87 |
1:22.61 |
2.0 |
-0.26 |
6 |
Millie Ainslie |
East Leeds |
1:24.70 |
1:22.90 |
1.0 |
-1.80 |
7 |
Indigo Willmington |
Louth |
1:24.77 |
1:24.34 |
|
-0.43 |
8 |
Eleanor Bradbury |
Newcastle |
1:29.00 |
1:24.35 |
|
-4.65 |
9 |
Bailey Ross |
BoK |
1:24.50 |
1:24.59 |
|
+0.09 |
9 |
Abigail Parkinson |
Tadcaster |
1:37.00 |
1:24.59 |
|
-12.41 |
11 |
Poppy Livingstone |
S Axholme |
1:24.94 |
1:24.62 |
|
-0.32 |
12 |
Georgina Rooke |
York City |
1:27.03 |
1:26.66 |
|
-0.37 |
13 |
Niamh Brereton |
BoK |
1:31.30 |
1:27.12 |
|
-4.18 |
14 |
Emily Frost |
BoK |
1:28.10 |
1:27.77 |
|
-0.33 |
15 |
Poppy Anderson |
Co Bradford |
1:25.11 |
1:27.79 |
|
+2.68 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lauren Vaughan |
Scunthorpe |
1:26.00 |
1:28.66 |
6.0 |
+2.66 |
2 |
Beth Proud |
Newcastle |
1:28.50 |
1:29.22 |
5.0 |
+0.72 |
3 |
Emily Moore |
Co Bradford |
1:26.73 |
1:29.24 |
4.0 |
+2.51 |
4 |
Fay Clark |
Team Jorvik |
1:29.00 |
1:29.62 |
3.0 |
+0.62 |
5 |
Neve Clarke |
S Axholme |
1:32.81 |
1:29.70 |
2.0 |
-3.11 |
6 |
Eloise Burke |
Louth |
1:27.60 |
1:29.90 |
1.0 |
+2.30 |
7 |
Jessica Hartley |
Halifax |
1:29.58 |
1:30.37 |
|
+0.79 |
8 |
Jemima Hutchinson |
Newcastle |
1:35.20 |
1:31.53 |
|
-3.67 |
9 |
Bethany Jackson |
Co Bradford |
1:30.00 |
1:31.60 |
|
+1.60 |
10 |
Emma Harwood |
Newcastle |
1:29.30 |
1:32.33 |
|
+3.03 |
11 |
Laura Bettles |
Team Jorvik |
1:37.00 |
1:32.72 |
|
-4.28 |
12 |
Catriona Pascall |
Newcastle |
1:36.10 |
1:33.70 |
|
-2.40 |
13 |
Jessica Crosby |
York City |
1:37.00 |
1:35.61 |
|
-1.39 |
14 |
Gabrielle Spencer |
Louth |
1:37.00 |
1:37.61 |
|
+0.61 |
15 |
Zoe Whitehead |
S Axholme |
1:37.00 |
1:43.08 |
|
+6.08 |
16 |
Grace Brown |
Team Jorvik |
1:36.97 |
1:44.09 |
|
+7.12 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Beth Gibbons |
York City |
1:20.60 |
1:18.31 |
6.0 |
-2.29 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Lucy Jordan |
6.5 Not on the back at finish - back |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Katie Toomey |
Newcastle |
1:17.50 |
1:16.20 |
6.0 |
-1.30 |
2 |
Bethan Morris |
York City |
1:20.30 |
1:20.67 |
5.0 |
+0.37 |
3 |
Brooke Inglesfield |
BoK |
1:24.20 |
1:21.84 |
4.0 |
-2.36 |
4 |
Celeste Quigley |
Newcastle |
1:19.90 |
1:22.09 |
3.0 |
+2.19 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Crowdy |
Newcastle |
1:24.30 |
1:23.33 |
6.0 |
-0.97 |
2 |
Alexandra Neale |
York City |
1:22.90 |
1:23.68 |
5.0 |
+0.78 |
3 |
Abigail Hancock |
BoK |
1:27.20 |
1:24.29 |
4.0 |
-2.91 |
4 |
Lily Shaw |
Newcastle |
1:21.50 |
1:24.39 |
3.0 |
+2.89 |
5 |
Emily Hill |
Team Jorvik |
1:23.73 |
1:24.75 |
2.0 |
+1.02 |
6 |
Emily Pyrah |
Halifax |
1:23.60 |
1:26.04 |
1.0 |
+2.44 |
7 |
Georgia Barnett |
Louth |
1:25.70 |
1:27.21 |
|
+1.51 |
8 |
Elizabeth Stubley |
Co Bradford |
1:25.14 |
1:27.96 |
|
+2.82 |
9 |
Stephanie Booth |
BoK |
1:26.80 |
1:28.43 |
|
+1.63 |
10 |
Imogen Wood |
Team Jorvik |
1:28.97 |
1:29.03 |
|
+0.06 |
11 |
Suzannah Fielding |
Newcastle |
1:29.40 |
1:29.65 |
|
+0.25 |
12 |
Emma Pears-Dorland |
York City |
1:31.10 |
1:31.63 |
|
+0.53 |
13 |
Lydia Bramley |
Halifax |
1:32.00 |
1:35.56 |
|
+3.56 |
14 |
Freya Bailey |
Louth |
1:32.00 |
1:42.62 |
|
+10.62 |
14/15yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ella Jones |
Co Bradford |
1:13.50 |
1:14.62 |
6.0 |
+1.12 |
2 |
Genna Suddes |
York City |
1:15.40 |
1:15.80 |
5.0 |
+0.40 |
3 |
Ellen Winters |
Co Bradford |
1:15.78 |
1:16.23 |
4.0 |
+0.45 |
4 |
Phoebe Tomlinson |
Halifax |
1:16.40 |
1:19.11 |
3.0 |
+2.71 |
5 |
Rhiannon Wood |
Team Jorvik |
1:14.97 |
1:19.71 |
2.0 |
+4.74 |
6 |
Leah Wallbridge |
BoK |
1:18.10 |
1:19.73 |
1.0 |
+1.63 |
7 |
Maya Appleyard |
Team Jorvik |
1:18.01 |
1:20.39 |
|
+2.38 |
8 |
Esme Pearce |
Co Bradford |
1:17.54 |
1:20.47 |
|
+2.93 |
9 |
Jemima Browning |
Tadcaster |
1:18.30 |
1:20.71 |
|
+2.41 |
10 |
Rachael McHenery |
Tadcaster |
1:16.10 |
1:21.30 |
|
+5.20 |
14/15yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie Haran |
Co Bradford |
1:21.61 |
1:23.58 |
6.0 |
+1.97 |
2 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
1:18.90 |
1:23.74 |
5.0 |
+4.84 |
3 |
Kimiko Cheng |
Newcastle |
1:17.60 |
1:24.01 |
4.0 |
+6.41 |
4 |
Joan Clayton |
Team Jorvik |
1:20.39 |
1:24.39 |
3.0 |
+4.00 |
5 |
Catherine Ward |
Louth |
1:22.10 |
1:24.50 |
2.0 |
+2.40 |
6 |
Jessica Hather |
S Axholme |
1:18.10 |
1:25.14 |
1.0 |
+7.04 |
7 |
Jessica Buckton |
Team Jorvik |
1:21.94 |
1:25.68 |
|
+3.74 |
8 |
Erin Clarke |
S Axholme |
1:21.38 |
1:27.08 |
|
+5.70 |
9 |
Amy Clark |
Team Jorvik |
1:29.00 |
1:27.35 |
|
-1.65 |
10 |
Ellie Sanderson |
Scunthorpe |
1:24.00 |
1:28.16 |
|
+4.16 |
11 |
Emma Hughes |
S Axholme |
1:29.00 |
1:38.36 |
|
+9.36 |
14/15yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ellie Walker |
Tadcaster |
1:14.10 |
1:11.70 |
6.0 |
-2.40 |
Event 104 Boys 9yrs to Open 100m Breaststroke
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14yrs | 15/16yrs | 17yrs/O | A Grade | 1:47.00 | 1:47.00 | 1:37.00 | 1:32.00 | 1:29.00 | 1:21.00 | 1:19.00 | 1:16.00 | B Grade | 1:59.50 | 1:59.50 | 1:48.50 | 1:41.50 | 1:36.00 | 1:28.50 | 1:25.00 | 1:20.00 |
|
9yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Willem Kloosterboer |
Louth |
1:53.50 |
1:49.79 |
6.0 |
-3.71 |
2 |
James Hewson |
Newcastle |
1:54.40 |
1:50.87 |
5.0 |
-3.53 |
3 |
Reece Blackett |
Newcastle |
1:54.00 |
1:55.41 |
4.0 |
+1.41 |
4 |
Jacob Sandford |
Spenborough |
1:59.37 |
1:55.56 |
3.0 |
-3.81 |
5 |
Alaster Hartworth |
Newcastle |
2:01.00 |
1:58.74 |
2.0 |
-2.26 |
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rhys Fewster |
Louth |
2:12.00 |
2:24.64 |
6.0 |
+12.64 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Thomas Deniz |
7.4 Head not break surface before hands turn inward at widest point in 2nd stroke after strt or trn - breast |
|
Sam Baxter |
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) - breast |
|
Jack Yates |
Did Not Compete |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harrison Smith |
East Leeds |
1:52.35 |
1:49.89 |
6.0 |
-2.46 |
2 |
James Jackson |
York City |
1:55.30 |
1:51.40 |
5.0 |
-3.90 |
3 |
Harry Roworth |
Louth |
2:03.64 |
1:56.17 |
4.0 |
-7.47 |
4 |
Thomas Johnson |
York City |
1:51.45 |
1:58.91 |
3.0 |
+7.46 |
5 |
Euan Adams |
BoK |
1:56.00 |
1:59.37 |
2.0 |
+3.37 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Solomon Willmington |
Louth |
1:55.33 |
2:00.47 |
6.0 |
+5.14 |
2 |
George Smith |
York City |
1:55.00 |
2:00.55 |
5.0 |
+5.55 |
3 |
Isaac Banham |
Skegness |
2:00.10 |
2:07.04 |
4.0 |
+6.94 |
4 |
Murrey Chapman |
Louth |
2:12.00 |
2:21.34 |
3.0 |
+9.34 |
5 |
Hamish Bailey |
Louth |
2:12.00 |
2:23.73 |
2.0 |
+11.73 |
6 |
Freddie Rhodes |
Louth |
2:12.00 |
2:25.03 |
1.0 |
+13.03 |
7 |
Teo Gordon |
Louth |
2:12.00 |
2:30.74 |
|
+18.74 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Oscar Fenby |
7.1 Body not on the breast - breast |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Brody Clark |
Halifax |
1:42.70 |
1:42.07 |
6.0 |
-0.63 |
2 |
Jamie Setch |
Newcastle |
1:43.90 |
1:45.10 |
5.0 |
+1.20 |
3 |
Will Hyde |
Selby |
1:50.30 |
1:47.00 |
4.0 |
-3.30 |
4 |
Fraser Buxton |
Co Bradford |
1:44.09 |
1:47.14 |
3.0 |
+3.05 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Wilbur Summerson |
Co Bradford |
1:37.00 |
1:48.57 |
6.0 |
+11.57 |
2 |
Finlay Hartworth |
Newcastle |
1:57.00 |
1:49.86 |
5.0 |
-7.14 |
3 |
Antonio Stanchev |
Newcastle |
1:50.40 |
1:50.69 |
4.0 |
+0.29 |
4 |
Jacob Grierson |
BoK |
1:41.50 |
1:51.18 |
3.0 |
+9.68 |
5 |
Archie McConnell |
Newcastle |
1:50.80 |
1:51.35 |
2.0 |
+0.55 |
6 |
Samuel Akers |
Co Bradford |
1:54.07 |
1:52.64 |
1.0 |
-1.43 |
7 |
Charlie Caton |
Scunthorpe |
1:56.00 |
1:52.91 |
|
-3.09 |
8 |
Arjun Dosanjh |
Scunthorpe |
1:53.00 |
1:56.69 |
|
+3.69 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Smith |
East Leeds |
1:34.92 |
1:33.68 |
6.0 |
-1.24 |
2 |
Samuel Brown |
BoK |
1:35.80 |
1:36.06 |
5.0 |
+0.26 |
3 |
Joshua Taylor |
Co Bradford |
1:39.42 |
1:36.08 |
4.0 |
-3.34 |
4 |
Tom Sandford |
Halifax |
1:34.95 |
1:36.41 |
3.0 |
+1.46 |
5 |
Alfie Scott |
Newcastle |
1:35.00 |
1:39.58 |
2.0 |
+4.58 |
6 |
Thomas Scott |
Louth |
1:39.37 |
1:39.92 |
1.0 |
+0.55 |
7 |
Toby Mayfield |
York City |
1:37.29 |
1:40.31 |
|
+3.02 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Tonkins |
Team Jorvik |
1:39.30 |
1:41.89 |
6.0 |
+2.59 |
2 |
Maxwell Death |
Tadcaster |
1:51.00 |
1:42.94 |
5.0 |
-8.06 |
3 |
Zak Moran |
East Leeds |
1:38.67 |
1:45.83 |
4.0 |
+7.16 |
4 |
Joseph Burnell |
Tadcaster |
1:43.00 |
1:48.86 |
3.0 |
+5.86 |
5 |
Joe Callin |
Team Jorvik |
1:50.97 |
1:50.91 |
2.0 |
-0.06 |
6 |
Louie Dove |
Co Bradford |
1:41.48 |
1:51.64 |
1.0 |
+10.16 |
7 |
Thomas Crow |
S Axholme |
1:51.00 |
1:56.20 |
|
+5.20 |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Adam Mitchell |
Co Bradford |
1:29.23 |
1:30.12 |
6.0 |
+0.89 |
2 |
Sam Howell |
Newcastle |
1:33.10 |
1:30.17 |
5.0 |
-2.93 |
3 |
Alex Parker |
Skegness |
1:29.10 |
1:30.18 |
4.0 |
+1.08 |
4 |
Patrick Shimmin |
Newcastle |
1:33.70 |
1:32.10 |
3.0 |
-1.60 |
5 |
Adam Wood |
Spenborough |
1:29.94 |
1:33.82 |
2.0 |
+3.88 |
6 |
Robbie Abbott |
Halifax |
1:37.20 |
1:33.90 |
1.0 |
-3.30 |
7 |
Robbie Wright |
Newcastle |
1:42.70 |
1:34.44 |
|
-8.26 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aidan Reilly |
York City |
1:31.60 |
1:37.63 |
6.0 |
+6.03 |
2 |
Ben Cribb |
Louth |
1:39.84 |
1:39.81 |
5.0 |
-0.03 |
3 |
Isong Udom |
East Leeds |
1:34.43 |
1:41.03 |
4.0 |
+6.60 |
4 |
Matthew Lowry |
Newcastle |
1:38.90 |
1:43.98 |
3.0 |
+5.08 |
5 |
Joseph Morgan |
Wombourne |
1:43.00 |
1:49.49 |
2.0 |
+6.49 |
13yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Marcus Walker |
York City |
1:29.08 |
1:19.36 |
6.0 |
-9.72 |
2 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
1:29.19 |
1:28.06 |
5.0 |
-1.13 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Oliver Wain |
Co Bradford |
1:27.45 |
1:26.39 |
6.0 |
-1.06 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Dixon |
Scunthorpe |
1:30.00 |
1:31.36 |
6.0 |
+1.36 |
2 |
Jacob Lee |
Tadcaster |
1:34.40 |
1:31.79 |
5.0 |
-2.61 |
3 |
Samuel Enticknap |
Team Jorvik |
1:34.70 |
1:34.25 |
4.0 |
-0.45 |
4 |
Joshua Morgan |
Wombourne |
1:32.40 |
1:34.67 |
3.0 |
+2.27 |
5 |
James Ruxton |
York City |
1:35.13 |
1:35.32 |
2.0 |
+0.19 |
14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
John-Luke Hutchinson |
Co Bradford |
1:23.00 |
1:20.75 |
6.0 |
-2.25 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jay Hammond |
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) - breast |
15/16yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Pears-Dorland |
York City |
1:21.38 |
1:19.65 |
6.0 |
-1.73 |
2 |
Zak Moorcroft |
Team Jorvik |
1:19.01 |
1:19.85 |
5.0 |
+0.84 |
3 |
Nathan Watts |
BoK |
1:20.60 |
1:21.01 |
4.0 |
+0.41 |
4 |
Joseph Senior |
Team Jorvik |
1:20.60 |
1:21.09 |
3.0 |
+0.49 |
5 |
Dominic Smith |
Halifax |
1:26.19 |
1:24.47 |
2.0 |
-1.72 |
6 |
Lewis Cooper |
East Leeds |
1:24.34 |
1:24.92 |
1.0 |
+0.58 |
15/16yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Benjamin Colling |
Tadcaster |
1:31.00 |
1:25.95 |
6.0 |
-5.05 |
2 |
Thomas Watkins-Hargan |
Team Jorvik |
1:24.12 |
1:26.53 |
5.0 |
+2.41 |
3 |
Lewis Burrow |
Kippax |
1:27.20 |
1:27.29 |
4.0 |
+0.09 |
4 |
Ned Hindle |
BoK |
1:28.20 |
1:27.96 |
3.0 |
-0.24 |
5 |
Luke Metcalfe |
East Leeds |
1:27.94 |
1:30.19 |
2.0 |
+2.25 |
6 |
Jack Wilcock |
Halifax |
1:26.70 |
1:30.49 |
1.0 |
+3.79 |
7 |
Thomas Webster |
Skegness |
1:31.00 |
1:35.38 |
|
+4.38 |
8 |
Frankie Romer |
Tadcaster |
1:31.00 |
1:39.11 |
|
+8.11 |
17yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Samuel Brackenridge |
Halifax |
1:22.90 |
1:25.03 |
6.0 |
+2.13 |
Event 105 Girls 9yrs to Open 100m Butterfly
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14/15yrs | 16yrs/O | A Grade | 1:31.00 | 1:31.00 | 1:25.00 | 1:21.00 | 1:12.00 | 1:11.50 | 1:11.00 | B Grade | 1:42.50 | 1:42.50 | 1:36.00 | 1:29.50 | 1:22.50 | 1:20.80 | 1:18.50 |
|
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Oliver |
BoK |
1:54.00 |
1:55.45 |
6.0 |
+1.45 |
2 |
Logan Shields |
Wombourne |
1:45.50 |
1:57.66 |
5.0 |
+12.16 |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Iris Burnett |
Scunthorpe |
1:39.00 |
1:38.07 |
6.0 |
-0.93 |
2 |
Lucy Parker |
Skegness |
1:36.00 |
1:40.44 |
5.0 |
+4.44 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
1:45.00 |
1:43.54 |
6.0 |
-1.46 |
2 |
Charlotte Deniz |
York City |
1:53.40 |
1:56.16 |
5.0 |
+2.76 |
3 |
Trinity Benson |
York City |
1:52.00 |
1:58.80 |
4.0 |
+6.80 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Whiteley |
East Leeds |
1:27.43 |
1:26.64 |
6.0 |
-0.79 |
2 |
Sally Rutledge |
Spenborough |
1:27.93 |
1:28.10 |
5.0 |
+0.17 |
3 |
Emily Smith |
Newcastle |
1:32.60 |
1:31.72 |
4.0 |
-0.88 |
4 |
Abby Watts |
East Leeds |
1:38.53 |
1:33.01 |
3.0 |
-5.52 |
5 |
Jessica Boullin |
Newcastle |
1:29.90 |
1:33.90 |
2.0 |
+4.00 |
6 |
Alexandra Muir |
BoK |
1:33.00 |
1:35.80 |
1.0 |
+2.80 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eve Midgley |
Co Bradford |
1:37.46 |
1:36.96 |
6.0 |
-0.50 |
2 |
Molly Roberts |
Halifax |
1:37.60 |
1:38.84 |
5.0 |
+1.24 |
3 |
Isabelle Bramley |
Halifax |
1:37.20 |
1:39.56 |
4.0 |
+2.36 |
4 |
Sienna Bond |
BoK |
1:41.90 |
1:43.26 |
3.0 |
+1.36 |
5 |
Emily Exton |
S Axholme |
1:37.70 |
1:45.51 |
2.0 |
+7.81 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Mollie-Jo Garratt |
York City |
1:28.00 |
1:17.59 |
6.0 |
-10.41 |
2 |
Kimberley Thompson |
York City |
1:25.60 |
1:20.18 |
5.0 |
-5.42 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Megan Kirkman |
Did Not Compete |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Poppy Anderson |
Co Bradford |
1:24.24 |
1:23.42 |
6.0 |
-0.82 |
2 |
Madelaine Eastwood |
BoK |
1:22.52 |
1:25.30 |
5.0 |
+2.78 |
3 |
Daisy Jackson |
York City |
1:26.50 |
1:25.90 |
4.0 |
-0.60 |
4 |
Lucy Jordan |
York City |
1:32.00 |
1:26.12 |
3.0 |
-5.88 |
5 |
Kate Salthouse |
Newcastle |
1:25.50 |
1:26.56 |
2.0 |
+1.06 |
6 |
Lilly Broxup |
Co Bradford |
1:30.00 |
1:26.78 |
1.0 |
-3.22 |
7 |
Georgina Rooke |
York City |
1:27.75 |
1:28.50 |
|
+0.75 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eloise Burke |
Louth |
1:25.70 |
1:29.98 |
6.0 |
+4.28 |
2 |
Sophie Rouse |
Scunthorpe |
1:29.00 |
1:30.07 |
5.0 |
+1.07 |
3 |
Millie Ainslie |
East Leeds |
1:30.06 |
1:30.16 |
4.0 |
+0.10 |
4 |
Natasha Green |
BoK |
1:33.79 |
1:30.54 |
3.0 |
-3.25 |
5 |
Poppy Livingstone |
S Axholme |
1:34.90 |
1:30.97 |
2.0 |
-3.93 |
6 |
Kiikii Brown |
Tadcaster |
1:38.00 |
1:32.85 |
1.0 |
-5.15 |
7 |
Holly Moss |
Tadcaster |
1:30.60 |
1:33.28 |
|
+2.68 |
8 |
Natasha Clark |
BoK |
1:32.00 |
1:33.60 |
|
+1.60 |
9 |
Paige Booth |
Halifax |
1:37.40 |
1:37.13 |
|
-0.27 |
10 |
Freya Adams |
BoK |
1:36.00 |
1:38.00 |
|
+2.00 |
11 |
Jessica Crosby |
York City |
1:37.51 |
1:39.61 |
|
+2.10 |
12 |
Chloe Foster |
Tadcaster |
1:38.00 |
1:41.61 |
|
+3.61 |
13 |
Gabrielle Spencer |
Louth |
1:38.00 |
1:50.53 |
|
+12.53 |
14 |
Zoe Whitehead |
S Axholme |
1:38.00 |
1:57.99 |
|
+19.99 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Indigo Willmington |
4.4 Start before starting signal - misc |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Pyrah |
Halifax |
1:15.41 |
1:16.13 |
6.0 |
+0.72 |
2 |
Katie Toomey |
Newcastle |
1:18.60 |
1:18.09 |
5.0 |
-0.51 |
3 |
Niamh Morris |
East Leeds |
1:20.65 |
1:20.17 |
4.0 |
-0.48 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Clegg |
Spenborough |
1:23.55 |
1:23.07 |
6.0 |
-0.48 |
2 |
Brooke Inglesfield |
BoK |
1:25.27 |
1:23.08 |
5.0 |
-2.19 |
3 |
Bethan Morris |
York City |
1:23.57 |
1:24.24 |
4.0 |
+0.67 |
4 |
Emma Pears-Dorland |
York City |
1:32.56 |
1:26.85 |
3.0 |
-5.71 |
5 |
Abigail Hancock |
BoK |
1:27.70 |
1:30.20 |
2.0 |
+2.50 |
6 |
Lydia Bramley |
Halifax |
1:29.70 |
1:37.07 |
1.0 |
+7.37 |
14/15yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kimiko Cheng |
Newcastle |
1:14.50 |
1:13.18 |
6.0 |
-1.32 |
2 |
Jasmine Gower |
Wigan |
1:12.48 |
1:14.74 |
5.0 |
+2.26 |
3 |
Phoebe Tomlinson |
Halifax |
1:16.40 |
1:15.73 |
4.0 |
-0.67 |
4 |
Jessica Hather |
S Axholme |
1:13.40 |
1:17.62 |
3.0 |
+4.22 |
5 |
Ella Jones |
Co Bradford |
1:17.98 |
1:20.49 |
2.0 |
+2.51 |
6 |
Rhiannon Wood |
Team Jorvik |
1:17.97 |
1:20.62 |
1.0 |
+2.65 |
7 |
Eve Dunn |
Halifax |
1:28.30 |
1:20.64 |
|
-7.66 |
14/15yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ellie Sanderson |
Scunthorpe |
1:23.17 |
1:21.59 |
6.0 |
-1.58 |
2 |
Esme Pearce |
Co Bradford |
1:20.39 |
1:22.43 |
5.0 |
+2.04 |
3 |
Alana Hampshire |
Halifax |
1:21.30 |
1:23.64 |
4.0 |
+2.34 |
4 |
Eleanor Hydleman |
Co Bradford |
1:21.82 |
1:26.69 |
3.0 |
+4.87 |
5 |
Sophie Haran |
Co Bradford |
1:20.00 |
1:27.88 |
2.0 |
+7.88 |
6 |
Leah Pinder |
Team Jorvik |
1:27.37 |
1:28.69 |
1.0 |
+1.32 |
7 |
Emma Hughes |
S Axholme |
1:30.00 |
1:34.56 |
|
+4.56 |
8 |
Stephanie Smith |
Tadcaster |
1:30.00 |
1:35.31 |
|
+5.31 |
16yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jessica Gillatt |
S Axholme |
1:15.74 |
1:14.00 |
6.0 |
-1.74 |
16yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rebecca Pearson |
Chesterfield |
1:19.00 |
1:22.95 |
6.0 |
+3.95 |
Event 106 Boys 9yrs to Open 100m Freestyle
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14yrs | 15/16yrs | 17yrs/O | A Grade | 1:24.00 | 1:24.00 | 1:14.00 | 1:08.00 | 1:03.00 | 1:01.00 | 57.50 | 57.00 | B Grade | 1:33.00 | 1:33.00 | 1:24.50 | 1:18.00 | 1:12.00 | 1:08.50 | 1:04.80 | 1:02.00 |
|
9yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Reece Blackett |
Newcastle |
1:28.80 |
1:25.80 |
6.0 |
-3.00 |
2 |
James Hewson |
Newcastle |
1:26.70 |
1:26.65 |
5.0 |
-0.05 |
3 |
Jacob Sandford |
Spenborough |
1:34.14 |
1:29.00 |
4.0 |
-5.14 |
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Willem Kloosterboer |
Louth |
1:42.00 |
1:44.40 |
6.0 |
+2.40 |
2 |
Sam Baxter |
Louth |
1:42.00 |
1:45.00 |
5.0 |
+3.00 |
3 |
Rhys Fewster |
Louth |
1:42.00 |
1:56.53 |
4.0 |
+14.53 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jack Yates |
Did Not Compete |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jacob Hardisty |
York City |
1:25.99 |
1:24.25 |
6.0 |
-1.74 |
2 |
Ethan Blackett |
Newcastle |
1:25.00 |
1:25.34 |
5.0 |
+0.34 |
3 |
Isaac Banham |
Skegness |
1:27.60 |
1:25.38 |
4.0 |
-2.22 |
4 |
Solomon Willmington |
Louth |
1:24.93 |
1:26.82 |
3.0 |
+1.89 |
5 |
Joshua Moss |
Tadcaster |
1:42.00 |
1:26.93 |
2.0 |
-15.07 |
6 |
Benjamin Thorpe |
Newcastle |
1:39.50 |
1:27.35 |
1.0 |
-12.15 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Teo Gordon |
Louth |
1:42.00 |
1:33.25 |
6.0 |
-8.75 |
2 |
George Smith |
York City |
1:35.00 |
1:37.66 |
5.0 |
+2.66 |
3 |
Euan Adams |
BoK |
1:41.80 |
1:39.61 |
4.0 |
-2.19 |
4 |
Harry Roworth |
Louth |
1:42.00 |
1:40.05 |
3.0 |
-1.95 |
5 |
James Jackson |
York City |
1:33.90 |
1:40.12 |
2.0 |
+6.22 |
6 |
Murrey Chapman |
Louth |
1:42.00 |
1:45.23 |
1.0 |
+3.23 |
7 |
Oscar Fenby |
York City |
1:41.00 |
1:46.52 |
|
+5.52 |
8 |
Thomas Johnson |
York City |
1:41.55 |
1:47.87 |
|
+6.32 |
9 |
Cormac Reilly |
York City |
1:39.00 |
1:49.66 |
|
+10.66 |
10 |
Hamish Bailey |
Louth |
1:42.00 |
1:57.98 |
|
+15.98 |
11 |
Freddie Rhodes |
Louth |
1:42.00 |
2:02.47 |
|
+20.47 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucas Stabler |
Co Bradford |
1:25.02 |
1:20.68 |
6.0 |
-4.34 |
2 |
Luke Clegg |
BoK |
1:25.70 |
1:22.06 |
5.0 |
-3.64 |
3 |
Adam Kanan |
BoK |
1:27.60 |
1:22.47 |
4.0 |
-5.13 |
4 |
Maximus Mawle |
Team Jorvik |
1:30.40 |
1:22.62 |
3.0 |
-7.78 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Willis |
Newcastle |
1:20.00 |
1:14.13 |
6.0 |
-5.87 |
2 |
Fraser Buxton |
Co Bradford |
1:15.32 |
1:14.92 |
5.0 |
-0.40 |
3 |
Wilbur Summerson |
Co Bradford |
1:14.80 |
1:15.26 |
4.0 |
+0.46 |
4 |
Will Hyde |
Selby |
1:18.90 |
1:16.17 |
3.0 |
-2.73 |
5 |
Matthew Raine |
Halifax |
1:18.80 |
1:16.79 |
2.0 |
-2.01 |
6 |
Aidan Fothergill |
Team Jorvik |
1:17.43 |
1:17.70 |
1.0 |
+0.27 |
7 |
Jamie Setch |
Newcastle |
1:19.10 |
1:20.20 |
|
+1.10 |
8 |
Charlie Caton |
Scunthorpe |
1:21.00 |
1:20.50 |
|
-0.50 |
9 |
Elliot Mason |
BoK |
1:25.33 |
1:20.57 |
|
-4.76 |
10 |
Titus Pike |
Newcastle |
1:24.60 |
1:22.10 |
|
-2.50 |
11 |
Archie McConnell |
Newcastle |
1:24.00 |
1:23.01 |
|
-0.99 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Samuel Akers |
Co Bradford |
1:26.89 |
1:26.55 |
6.0 |
-0.34 |
2 |
Jacob Grierson |
BoK |
1:21.01 |
1:29.99 |
5.0 |
+8.98 |
3 |
Charlie Fricker |
York City |
1:34.20 |
1:33.31 |
4.0 |
-0.89 |
4 |
Arjun Dosanjh |
Scunthorpe |
1:32.00 |
1:39.40 |
3.0 |
+7.40 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Brody Clark |
Halifax |
1:15.50 |
1:13.86 |
6.0 |
-1.64 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toby Mayfield |
York City |
1:10.70 |
1:11.27 |
6.0 |
+0.57 |
2 |
Alfie Scott |
Newcastle |
1:12.00 |
1:13.38 |
5.0 |
+1.38 |
3 |
Luca Curini |
Co Bradford |
1:11.53 |
1:13.81 |
4.0 |
+2.28 |
4 |
Tom Sandford |
Halifax |
1:15.60 |
1:13.96 |
3.0 |
-1.64 |
5 |
Thomas Scott |
Louth |
1:18.88 |
1:14.88 |
2.0 |
-4.00 |
6 |
Joshua Jones |
Co Bradford |
1:23.82 |
1:15.14 |
1.0 |
-8.68 |
7 |
Louie Dove |
Co Bradford |
1:17.33 |
1:15.80 |
|
-1.53 |
8 |
Joe Callin |
Team Jorvik |
1:15.30 |
1:15.94 |
|
+0.64 |
9 |
Thomas James |
Newcastle |
1:17.70 |
1:16.27 |
|
-1.43 |
10 |
Joshua Taylor |
Co Bradford |
1:15.05 |
1:16.47 |
|
+1.42 |
11 |
Ben Gibbs |
York City |
1:15.09 |
1:16.65 |
|
+1.56 |
12 |
Zak Moran |
East Leeds |
1:12.85 |
1:17.86 |
|
+5.01 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Maxwell Death |
Tadcaster |
1:20.00 |
1:21.10 |
6.0 |
+1.10 |
2 |
Harris Khaliq |
Co Bradford |
1:25.83 |
1:22.12 |
5.0 |
-3.71 |
3 |
Thomas Crow |
S Axholme |
1:28.00 |
1:27.18 |
4.0 |
-0.82 |
4 |
Harry Elliott |
BoK |
1:26.20 |
1:32.59 |
3.0 |
+6.39 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Callum Atkinson |
Newcastle |
1:12.40 |
1:04.00 |
6.0 |
-8.40 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Joseph Burnell |
4.4 Start before starting signal - misc |
|
James Metcalfe |
Did Not Compete |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Robbie Abbott |
Halifax |
1:05.10 |
1:04.18 |
6.0 |
-0.92 |
2 |
Hassam Abdalla |
Louth |
1:05.38 |
1:04.53 |
5.0 |
-0.85 |
3 |
Marcus Walker |
York City |
1:07.00 |
1:06.78 |
4.0 |
-0.22 |
4 |
Charles Kershaw |
Halifax |
1:08.20 |
1:07.59 |
3.0 |
-0.61 |
5 |
Matthew Lowry |
Newcastle |
1:07.70 |
1:07.96 |
2.0 |
+0.26 |
6 |
Adam Wood |
Spenborough |
1:06.85 |
1:08.32 |
1.0 |
+1.47 |
7 |
Robbie Wright |
Newcastle |
1:10.90 |
1:09.64 |
|
-1.26 |
8 |
Benjamin Brown |
Tadcaster |
1:14.09 |
1:10.28 |
|
-3.81 |
9 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
1:09.90 |
1:10.80 |
|
+0.90 |
10 |
Adam Mitchell |
Co Bradford |
1:11.75 |
1:11.13 |
|
-0.62 |
11 |
Patrick Shimmin |
Newcastle |
1:09.50 |
1:11.60 |
|
+2.10 |
12 |
Alex Parker |
Skegness |
1:13.10 |
1:11.80 |
|
-1.30 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Cribb |
Louth |
1:12.92 |
1:12.26 |
6.0 |
-0.66 |
2 |
Toby Caisley |
Newcastle |
1:14.70 |
1:12.68 |
5.0 |
-2.02 |
3 |
Joshua White |
Newcastle |
1:14.40 |
1:15.26 |
4.0 |
+0.86 |
4 |
Isong Udom |
East Leeds |
1:11.51 |
1:16.15 |
3.0 |
+4.64 |
5 |
Aidan Reilly |
York City |
1:14.60 |
1:18.66 |
2.0 |
+4.06 |
6 |
Joseph Morgan |
Wombourne |
1:21.00 |
1:28.82 |
1.0 |
+7.82 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Faisal Kanan |
4.4 Start before starting signal - misc |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
John Warner |
Halifax |
1:01.94 |
1:02.67 |
6.0 |
+0.73 |
2 |
John-Luke Hutchinson |
Co Bradford |
1:02.85 |
1:03.14 |
5.0 |
+0.29 |
3 |
Finley O'Neill |
BoK |
1:05.20 |
1:03.98 |
4.0 |
-1.22 |
4 |
Oliver Wain |
Co Bradford |
1:05.21 |
1:04.20 |
3.0 |
-1.01 |
5 |
Tom Stenhouse |
Co Bradford |
1:08.81 |
1:04.64 |
2.0 |
-4.17 |
6 |
James Ruxton |
York City |
1:07.85 |
1:06.70 |
1.0 |
-1.15 |
7 |
Thomas Byers |
Co Bradford |
1:08.00 |
1:08.32 |
|
+0.32 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jay Hammond |
Wombourne |
1:05.50 |
1:09.67 |
6.0 |
+4.17 |
2 |
Jacob Lee |
Tadcaster |
1:10.98 |
1:10.18 |
5.0 |
-0.80 |
3 |
Matthew Dixon |
Scunthorpe |
1:14.00 |
1:12.82 |
4.0 |
-1.18 |
4 |
Samuel Enticknap |
Team Jorvik |
1:16.00 |
1:15.64 |
3.0 |
-0.36 |
5 |
Joshua Morgan |
Wombourne |
1:16.00 |
1:15.79 |
2.0 |
-0.21 |
6 |
Joseph Dunn |
Halifax |
1:13.20 |
1:16.31 |
1.0 |
+3.11 |
14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Cameron Reilly |
Co Bradford |
1:02.01 |
1:00.31 |
6.0 |
-1.70 |
15/16yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Foot |
York City |
1:02.50 |
1:00.15 |
6.0 |
-2.35 |
2 |
Jack Pears-Dorland |
York City |
1:05.22 |
1:01.11 |
5.0 |
-4.11 |
3 |
Joseph Senior |
Team Jorvik |
1:01.20 |
1:02.32 |
4.0 |
+1.12 |
4 |
Zak Moorcroft |
Team Jorvik |
1:00.50 |
1:03.14 |
3.0 |
+2.64 |
5 |
Matthew Greidanus |
Halifax |
1:06.54 |
1:03.32 |
2.0 |
-3.22 |
6 |
Lewis Burrow |
Kippax |
1:05.20 |
1:03.78 |
1.0 |
-1.42 |
7 |
Thomas Watkins-Hargan |
Team Jorvik |
1:00.96 |
1:04.21 |
|
+3.25 |
8 |
Nathan Watts |
BoK |
1:03.20 |
1:04.38 |
|
+1.18 |
15/16yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Benjamin Colling |
Tadcaster |
1:05.14 |
1:05.13 |
6.0 |
-0.01 |
2 |
Lewis Cooper |
East Leeds |
1:07.62 |
1:05.58 |
5.0 |
-2.04 |
3 |
Ned Hindle |
BoK |
1:09.90 |
1:06.30 |
4.0 |
-3.60 |
4 |
Dominic Smith |
Halifax |
1:06.70 |
1:06.72 |
3.0 |
+0.02 |
5 |
Luke Knaggs |
Kippax |
1:03.70 |
1:07.32 |
2.0 |
+3.62 |
6 |
Nicholas Brackenridge |
Halifax |
1:09.30 |
1:07.53 |
1.0 |
-1.77 |
7 |
Luke Metcalfe |
East Leeds |
1:11.75 |
1:07.83 |
|
-3.92 |
8 |
Jack Wilcock |
Halifax |
1:08.20 |
1:07.89 |
|
-0.31 |
9 |
Frankie Romer |
Tadcaster |
1:12.00 |
1:18.55 |
|
+6.55 |
15/16yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Andrew Raine |
Halifax |
58.90 |
56.76 |
6.0 |
-2.14 |
17yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum McHenery |
Tadcaster |
59.36 |
59.03 |
6.0 |
-0.33 |
17yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Louis Romer |
Tadcaster |
1:02.55 |
1:02.67 |
6.0 |
+0.12 |
Event 201 Boys 9yrs to Open 200m Freestyle
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14yrs | 15/16yrs | 17yrs/O | A Grade | 2:55.00 | 2:55.00 | 2:40.00 | 2:29.00 | 2:18.00 | 2:12.00 | 2:06.00 | 2:05.00 | B Grade | 3:03.00 | 3:03.00 | 2:48.00 | 2:37.00 | 2:27.00 | 2:29.00 | 2:21.00 | 2:16.00 |
|
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Reece Blackett |
Newcastle |
3:11.20 |
3:05.09 |
6.0 |
-6.11 |
2 |
James Hewson |
Newcastle |
3:12.70 |
3:06.58 |
5.0 |
-6.12 |
3 |
Sam Baxter |
Louth |
3:37.40 |
3:36.13 |
4.0 |
-1.27 |
4 |
Willem Kloosterboer |
Louth |
3:40.00 |
3:47.49 |
3.0 |
+7.49 |
5 |
Rhys Fewster |
Louth |
3:40.00 |
4:07.90 |
2.0 |
+27.90 |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Adam Kanan |
BoK |
3:05.50 |
2:58.42 |
6.0 |
-7.08 |
2 |
Luke Clegg |
BoK |
2:57.20 |
2:59.69 |
5.0 |
+2.49 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ethan Blackett |
Newcastle |
3:14.00 |
3:04.39 |
6.0 |
-9.61 |
2 |
Maximus Mawle |
Team Jorvik |
3:21.10 |
3:04.81 |
5.0 |
-16.29 |
3 |
Isaac Banham |
Skegness |
3:11.50 |
3:04.99 |
4.0 |
-6.51 |
4 |
Benjamin Thorpe |
Newcastle |
3:20.10 |
3:11.96 |
3.0 |
-8.14 |
5 |
Solomon Willmington |
Louth |
3:01.30 |
3:14.14 |
2.0 |
+12.84 |
6 |
Harry Bowers |
Newcastle |
3:10.50 |
3:16.05 |
1.0 |
+5.55 |
7 |
Jacob Hardisty |
York City |
3:19.55 |
3:17.94 |
|
-1.61 |
8 |
Teo Gordon |
Louth |
3:40.00 |
3:27.26 |
|
-12.74 |
9 |
Harry Roworth |
Louth |
3:40.00 |
3:36.15 |
|
-3.85 |
10 |
Murrey Chapman |
Louth |
3:40.00 |
3:45.33 |
|
+5.33 |
11 |
Hamish Bailey |
Louth |
3:40.00 |
4:12.29 |
|
+32.29 |
12 |
Freddie Rhodes |
Louth |
3:40.00 |
4:14.50 |
|
+34.50 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Brody Clark |
Halifax |
3:11.60 |
2:40.50 |
6.0 |
-31.10 |
2 |
Fraser Buxton |
Co Bradford |
2:40.00 |
2:41.44 |
5.0 |
+1.44 |
3 |
Brandon Cartwright |
BoK |
2:57.67 |
2:42.14 |
4.0 |
-15.53 |
4 |
George Willis |
Newcastle |
2:54.90 |
2:43.10 |
3.0 |
-11.80 |
5 |
Luke Smith |
Halifax |
2:48.50 |
2:46.75 |
2.0 |
-1.75 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Will Hyde |
Selby |
3:08.10 |
2:51.32 |
6.0 |
-16.78 |
2 |
Jacob Grierson |
BoK |
2:57.50 |
2:54.71 |
5.0 |
-2.79 |
3 |
Charlie Caton |
Scunthorpe |
2:55.00 |
2:55.94 |
4.0 |
+0.94 |
4 |
Aidan Fothergill |
Team Jorvik |
2:59.86 |
2:57.42 |
3.0 |
-2.44 |
5 |
Jamie Setch |
Newcastle |
2:54.60 |
2:57.66 |
2.0 |
+3.06 |
6 |
Max Marritt |
Louth |
3:02.03 |
2:58.85 |
1.0 |
-3.18 |
7 |
Joseph Clifford |
Kippax |
2:56.80 |
2:59.94 |
|
+3.14 |
8 |
Finlay Hartworth |
Newcastle |
3:04.70 |
3:01.54 |
|
-3.16 |
9 |
Archie McConnell |
Newcastle |
3:22.10 |
3:06.55 |
|
-15.55 |
10 |
Titus Pike |
Newcastle |
2:57.30 |
3:06.79 |
|
+9.49 |
11 |
Cormac Rozsa |
Halifax |
3:24.00 |
3:22.43 |
|
-1.57 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alfie Scott |
Newcastle |
2:31.70 |
2:39.18 |
6.0 |
+7.48 |
2 |
Thomas Scott |
Louth |
2:49.14 |
2:41.80 |
5.0 |
-7.34 |
3 |
Tom Sandford |
Halifax |
2:42.70 |
2:42.38 |
4.0 |
-0.32 |
4 |
Marshall Heaton |
Halifax |
2:46.10 |
2:44.03 |
3.0 |
-2.07 |
5 |
Callum Tonkins |
Team Jorvik |
2:49.97 |
2:44.57 |
2.0 |
-5.40 |
6 |
Joshua Taylor |
Co Bradford |
2:43.63 |
2:45.32 |
1.0 |
+1.69 |
7 |
Louis Rozsa |
Halifax |
2:46.60 |
2:46.71 |
|
+0.11 |
8 |
Ben Gibbs |
York City |
2:42.05 |
2:47.96 |
|
+5.91 |
9 |
Joe Callin |
Team Jorvik |
2:45.30 |
2:51.15 |
|
+5.85 |
10 |
Harry Elliott |
BoK |
3:07.70 |
3:16.36 |
|
+8.66 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Callum Atkinson |
Newcastle |
2:45.00 |
2:25.25 |
6.0 |
-19.75 |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Robbie Abbott |
Halifax |
2:21.80 |
2:20.96 |
6.0 |
-0.84 |
2 |
James McLeod |
Newcastle |
2:25.30 |
2:22.00 |
5.0 |
-3.30 |
3 |
Hassam Abdalla |
Louth |
2:35.11 |
2:23.42 |
4.0 |
-11.69 |
4 |
Charles Kershaw |
Halifax |
2:31.50 |
2:26.19 |
3.0 |
-5.31 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Patrick Shimmin |
Newcastle |
2:26.10 |
2:29.11 |
6.0 |
+3.01 |
2 |
Robbie Wright |
Newcastle |
2:32.43 |
2:30.31 |
5.0 |
-2.12 |
3 |
Adam Wood |
Spenborough |
2:30.11 |
2:31.03 |
4.0 |
+0.92 |
4 |
Jack Clifford |
Kippax |
2:39.79 |
2:31.42 |
3.0 |
-8.37 |
5 |
Marcus Walker |
York City |
2:30.00 |
2:33.77 |
2.0 |
+3.77 |
6 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
2:49.04 |
2:34.93 |
1.0 |
-14.11 |
7 |
Alex Parker |
Skegness |
2:36.90 |
2:35.25 |
|
-1.65 |
8 |
Faisal Kanan |
BoK |
2:50.30 |
2:38.81 |
|
-11.49 |
9 |
Ben Cribb |
Louth |
2:39.90 |
2:40.94 |
|
+1.04 |
10 |
Joshua White |
Newcastle |
2:45.20 |
2:42.43 |
|
-2.77 |
11 |
Aidan Reilly |
York City |
2:39.70 |
2:46.15 |
|
+6.45 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nathan Strauss |
East Leeds |
2:15.78 |
2:16.52 |
6.0 |
+0.74 |
2 |
John Warner |
Halifax |
2:19.80 |
2:22.70 |
5.0 |
+2.90 |
3 |
Finley O'Neill |
BoK |
2:19.77 |
2:22.93 |
4.0 |
+3.16 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
James Ruxton |
York City |
2:31.28 |
2:32.09 |
6.0 |
+0.81 |
2 |
Matthew Dixon |
Scunthorpe |
2:37.00 |
2:41.36 |
5.0 |
+4.36 |
3 |
Samuel Enticknap |
Team Jorvik |
2:45.00 |
2:47.65 |
4.0 |
+2.65 |
4 |
Joseph Dunn |
Halifax |
2:41.50 |
2:49.42 |
3.0 |
+7.92 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Cameron Reilly |
Did Not Compete |
15/16yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Pears-Dorland |
York City |
2:18.62 |
2:14.29 |
6.0 |
-4.33 |
2 |
Matthew Greidanus |
Halifax |
2:28.95 |
2:20.58 |
5.0 |
-8.37 |
15/16yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Zak Moorcroft |
Team Jorvik |
2:16.32 |
2:25.70 |
6.0 |
+9.38 |
2 |
Lewis Cooper |
East Leeds |
2:30.53 |
2:26.89 |
5.0 |
-3.64 |
3 |
Ned Hindle |
BoK |
2:32.70 |
2:26.97 |
4.0 |
-5.73 |
4 |
Benjamin Crossley |
Halifax |
2:31.30 |
2:28.71 |
3.0 |
-2.59 |
5 |
Thomas Watkins-Hargan |
Team Jorvik |
2:23.94 |
2:30.71 |
2.0 |
+6.77 |
6 |
Luke Knaggs |
Kippax |
2:22.25 |
2:31.68 |
1.0 |
+9.43 |
7 |
Matthew Foot |
York City |
2:19.90 |
2:32.63 |
|
+12.73 |
17yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Louis Romer |
Tadcaster |
2:26.00 |
2:24.17 |
6.0 |
-1.83 |
Event 202 Girls 9yrs to Open 200m Ind. Medley
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14/15yrs | 16yrs/O | A Grade | 3:08.00 | 3:08.00 | 2:52.00 | 2:40.00 | 2:36.00 | 2:36.00 | 2:35.00 | B Grade | 3:37.00 | 3:37.00 | 3:20.00 | 3:05.00 | 2:58.00 | 2:54.00 | 2:49.00 |
|
9yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ruby Knight |
BoK |
3:53.20 |
3:22.53 |
6.0 |
-30.67 |
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Casey Cleaver |
Louth |
3:51.54 |
3:48.96 |
6.0 |
-2.58 |
2 |
Holly Giles |
Louth |
4:00.00 |
4:00.79 |
5.0 |
+0.79 |
3 |
Kaitlyn Gifford |
Louth |
3:54.00 |
4:08.20 |
4.0 |
+14.20 |
4 |
Millie Vincent-Johnston |
York City |
4:06.00 |
4:14.29 |
3.0 |
+8.29 |
5 |
Jasmine Brown |
Louth |
4:06.00 |
4:30.01 |
2.0 |
+24.01 |
6 |
Brooke Thomas-Durrant |
York City |
4:06.00 |
4:33.69 |
1.0 |
+27.69 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Heidi Fothergill |
6.3 Totally submerged (except for first 15m following the start or turn or at the finish - back |
|
Emily Oliver |
4.4 Start before starting signal - misc |
|
Ellie Mcbride |
9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke - IM |
|
Logan Shields |
6.3 Totally submerged (except for first 15m following the start or turn or at the finish - back |
|
Olivia Cooper |
8.2 Arms not brought forward over the water - fly |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Beth Hall |
Scunthorpe |
3:24.00 |
3:15.09 |
6.0 |
-8.91 |
2 |
Tabitha Browning |
Tadcaster |
3:08.00 |
3:16.62 |
5.0 |
+8.62 |
3 |
Lilly-May Marston |
Wombourne |
3:20.60 |
3:18.42 |
4.0 |
-2.18 |
4 |
Olivia Harper |
Newcastle |
3:51.70 |
3:20.77 |
3.0 |
-30.93 |
5 |
Scarlett Rooke |
York City |
3:30.90 |
3:22.17 |
2.0 |
-8.73 |
6 |
Libby Walker |
Tadcaster |
4:06.00 |
3:22.71 |
1.0 |
-43.29 |
7 |
Lucy Parker |
Skegness |
3:26.10 |
3:23.24 |
|
-2.86 |
8 |
Maya Griffiths |
Co Bradford |
3:31.57 |
3:28.57 |
|
-3.00 |
9 |
Bethany Smith |
Wombourne |
3:28.42 |
3:31.36 |
|
+2.94 |
10 |
Lauren Gaunt-Edwards |
York City |
3:41.60 |
3:35.86 |
|
-5.74 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eliza Barton |
Louth |
4:06.00 |
3:37.18 |
6.0 |
-28.82 |
2 |
Trinity Benson |
York City |
3:46.35 |
3:43.40 |
5.0 |
-2.95 |
3 |
Alice Crosby |
York City |
3:49.80 |
3:45.43 |
4.0 |
-4.37 |
4 |
Molly Carter |
Louth |
4:06.00 |
4:03.65 |
3.0 |
-2.35 |
5 |
Hannah Appleton |
York City |
4:03.00 |
4:05.92 |
2.0 |
+2.92 |
6 |
Sara Abdalla |
Louth |
4:06.00 |
4:36.39 |
1.0 |
+30.39 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Mollie-Jo Garratt |
York City |
2:59.80 |
2:53.35 |
6.0 |
-6.45 |
2 |
Anna O'Brien |
Newcastle |
2:59.50 |
3:00.49 |
5.0 |
+0.99 |
3 |
Caitlin Whiteley |
East Leeds |
2:59.37 |
3:02.11 |
4.0 |
+2.74 |
4 |
Chloe Simpson |
Scunthorpe |
3:00.94 |
3:02.93 |
3.0 |
+1.99 |
5 |
Molly Roberts |
Halifax |
3:09.20 |
3:07.24 |
2.0 |
-1.96 |
6 |
Amber Wallbridge |
Spenborough |
3:13.79 |
3:11.59 |
1.0 |
-2.20 |
7 |
Aisling Suri |
Halifax |
3:12.80 |
3:13.17 |
|
+0.37 |
8 |
Emily Smith |
Newcastle |
3:16.10 |
3:14.38 |
|
-1.72 |
9 |
Abby Watts |
East Leeds |
3:10.46 |
3:15.33 |
|
+4.87 |
10 |
Martha Hirst |
BoK |
3:23.50 |
3:16.05 |
|
-7.45 |
11 |
Jessica Boullin |
Newcastle |
3:11.60 |
3:16.71 |
|
+5.11 |
12 |
Missy Hindle |
BoK |
3:09.20 |
3:16.82 |
|
+7.62 |
13 |
Mia Burrows |
Scunthorpe |
3:16.37 |
3:17.39 |
|
+1.02 |
14 |
Emily Exton |
S Axholme |
3:13.12 |
3:17.59 |
|
+4.47 |
15 |
Annie Wilson |
S Axholme |
3:15.90 |
3:18.73 |
|
+2.83 |
16 |
Niamh Moorhouse |
BoK |
3:24.30 |
3:19.63 |
|
-4.67 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sienna Bond |
BoK |
3:20.70 |
3:20.29 |
6.0 |
-0.41 |
2 |
Jessica Williamson |
Halifax |
3:23.00 |
3:20.34 |
5.0 |
-2.66 |
3 |
Megan Richmond |
Co Bradford |
3:33.29 |
3:23.93 |
4.0 |
-9.36 |
4 |
Amelia Jones |
BoK |
3:44.80 |
3:25.71 |
3.0 |
-19.09 |
5 |
Francesca Wright |
BoK |
3:27.60 |
3:26.03 |
2.0 |
-1.57 |
6 |
Neve Locke |
BoK |
3:32.90 |
3:26.76 |
1.0 |
-6.14 |
7 |
Alice Iwanejko |
BoK |
3:38.60 |
3:26.89 |
|
-11.71 |
8 |
Oona Gregory |
York City |
3:47.68 |
3:32.10 |
|
-15.58 |
9 |
Lucy Morrison |
Newcastle |
3:42.40 |
3:32.21 |
|
-10.19 |
10 |
Sophie Ethelston-Clarke |
BoK |
3:38.60 |
3:34.21 |
|
-4.39 |
11 |
Eve Stoneham |
York City |
3:47.12 |
3:36.73 |
|
-10.39 |
12 |
Kayleigh Alexander |
Skegness |
3:43.90 |
4:00.01 |
|
+16.11 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alice Geoghegan |
9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke - IM |
|
Izzy Winter |
Did Not Compete |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Beth Gibbons |
York City |
2:44.80 |
2:43.20 |
6.0 |
-1.60 |
2 |
Daisy Jackson |
York City |
2:54.30 |
2:57.27 |
5.0 |
+2.97 |
3 |
Georgina Rooke |
York City |
3:00.36 |
2:58.33 |
4.0 |
-2.03 |
4 |
Jessica Hartley |
Halifax |
3:04.67 |
2:59.12 |
3.0 |
-5.55 |
5 |
Bailey Ross |
BoK |
3:00.80 |
2:59.58 |
2.0 |
-1.22 |
6 |
Poppy Livingstone |
S Axholme |
3:04.50 |
3:00.94 |
1.0 |
-3.56 |
7 |
Caitlyn Turner |
Spenborough |
3:00.34 |
3:01.55 |
|
+1.21 |
8 |
Lauren Vaughan |
Scunthorpe |
3:00.00 |
3:02.55 |
|
+2.55 |
9 |
Lilly Broxup |
Co Bradford |
3:05.00 |
3:02.88 |
|
-2.12 |
10 |
Eve Beazley |
Wombourne |
3:05.50 |
3:02.92 |
|
-2.58 |
11 |
Poppy Anderson |
Co Bradford |
2:59.46 |
3:03.50 |
|
+4.04 |
12 |
Millie Ainslie |
East Leeds |
3:00.80 |
3:03.72 |
|
+2.92 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eloise Burke |
Louth |
3:04.40 |
3:05.19 |
6.0 |
+0.79 |
2 |
Emily Frost |
BoK |
3:11.20 |
3:06.94 |
5.0 |
-4.26 |
3 |
Lauren Watson |
S Axholme |
3:15.62 |
3:07.34 |
4.0 |
-8.28 |
4 |
Lucy Jordan |
York City |
3:11.00 |
3:08.44 |
3.0 |
-2.56 |
5 |
Indigo Willmington |
Louth |
3:05.94 |
3:09.55 |
2.0 |
+3.61 |
6 |
Holly Moss |
Tadcaster |
3:00.00 |
3:10.95 |
1.0 |
+10.95 |
7 |
Natasha Clark |
BoK |
3:21.40 |
3:14.54 |
|
-6.86 |
8 |
Neve Clarke |
S Axholme |
3:14.49 |
3:15.22 |
|
+0.73 |
9 |
Fay Clark |
Team Jorvik |
3:11.10 |
3:18.12 |
|
+7.02 |
10 |
Gabrielle Spencer |
Louth |
3:30.00 |
3:18.38 |
|
-11.62 |
11 |
Jessica Crosby |
York City |
3:08.19 |
3:19.39 |
|
+11.20 |
12 |
Zoe Whitehead |
S Axholme |
3:30.00 |
3:39.75 |
|
+9.75 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Madelaine Eastwood |
4.4 Start before starting signal - misc |
|
Eadie Kelly |
8.2 Arms not brought forward together - fly |
|
Grace Brown |
Did Not Compete |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Chloe Huddart |
Scunthorpe |
2:45.23 |
2:43.78 |
6.0 |
-1.45 |
2 |
Katie Toomey |
Newcastle |
2:46.00 |
2:47.29 |
5.0 |
+1.29 |
3 |
Emily Pyrah |
Halifax |
2:48.50 |
2:51.56 |
4.0 |
+3.06 |
4 |
Niamh Morris |
East Leeds |
2:54.25 |
2:52.25 |
3.0 |
-2.00 |
5 |
Bethan Morris |
York City |
2:56.10 |
2:53.00 |
2.0 |
-3.10 |
6 |
Brooke Inglesfield |
BoK |
3:03.70 |
2:55.93 |
1.0 |
-7.77 |
7 |
Hannah Clegg |
Spenborough |
3:07.06 |
2:57.26 |
|
-9.80 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Hill |
Team Jorvik |
2:57.90 |
3:01.98 |
6.0 |
+4.08 |
2 |
Lily Shaw |
Newcastle |
3:14.80 |
3:03.64 |
5.0 |
-11.16 |
3 |
Charlotte Bennett |
Halifax |
3:00.60 |
3:04.26 |
4.0 |
+3.66 |
4 |
Emma Pears-Dorland |
York City |
3:15.43 |
3:04.70 |
3.0 |
-10.73 |
5 |
Georgia Barnett |
Louth |
3:12.00 |
3:06.65 |
2.0 |
-5.35 |
6 |
Elizabeth Blake |
York City |
3:16.30 |
3:06.84 |
1.0 |
-9.46 |
7 |
Suzannah Fielding |
Newcastle |
3:18.00 |
3:11.18 |
|
-6.82 |
8 |
Elizabeth Stubley |
Co Bradford |
3:03.63 |
3:15.04 |
|
+11.41 |
9 |
Imogen Wood |
Team Jorvik |
3:16.97 |
3:22.31 |
|
+5.34 |
14/15yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Georgina Wright |
BoK |
2:42.30 |
2:37.87 |
6.0 |
-4.43 |
2 |
Ellie Walker |
Tadcaster |
2:56.80 |
2:42.54 |
5.0 |
-14.26 |
3 |
Phoebe Tomlinson |
Halifax |
2:41.20 |
2:45.12 |
4.0 |
+3.92 |
4 |
Romilly Heaton |
Halifax |
2:49.26 |
2:48.55 |
3.0 |
-0.71 |
5 |
Ella Jones |
Co Bradford |
2:48.48 |
2:49.25 |
2.0 |
+0.77 |
6 |
Tia Mae Burden |
Selby |
2:57.20 |
2:51.36 |
1.0 |
-5.84 |
7 |
Kimiko Cheng |
Newcastle |
2:50.60 |
2:53.39 |
|
+2.79 |
14/15yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eve Dunn |
Halifax |
2:54.10 |
2:54.52 |
6.0 |
+0.42 |
2 |
Lucy Smith |
Halifax |
3:00.50 |
2:55.44 |
5.0 |
-5.06 |
3 |
Jessica Hather |
S Axholme |
2:56.79 |
2:58.06 |
4.0 |
+1.27 |
4 |
Maya Appleyard |
Team Jorvik |
2:59.00 |
2:59.18 |
3.0 |
+0.18 |
5 |
Rhiannon Wood |
Team Jorvik |
2:49.97 |
2:59.29 |
2.0 |
+9.32 |
6 |
Ellie Sanderson |
Scunthorpe |
2:55.00 |
3:01.75 |
1.0 |
+6.75 |
7 |
Alana Hampshire |
Halifax |
2:52.50 |
3:02.15 |
|
+9.65 |
8 |
Joan Clayton |
Team Jorvik |
2:54.70 |
3:04.04 |
|
+9.34 |
9 |
Leah Pinder |
Team Jorvik |
3:06.05 |
3:08.78 |
|
+2.73 |
10 |
Emma Hughes |
S Axholme |
3:11.10 |
3:20.88 |
|
+9.78 |
16yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jessica Gillatt |
S Axholme |
2:38.71 |
2:37.52 |
6.0 |
-1.19 |
2 |
Carrie Suddes |
York City |
2:42.97 |
2:45.81 |
5.0 |
+2.84 |
Event 203 Boys 9yrs to Open 100m Backstroke
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14yrs | 15/16yrs | 17yrs/O | A Grade | 1:36.00 | 1:36.00 | 1:26.00 | 1:20.00 | 1:14.00 | 1:11.00 | 1:07.00 | 1:06.00 | B Grade | 1:45.50 | 1:45.50 | 1:36.70 | 1:29.50 | 1:23.00 | 1:18.00 | 1:14.00 | 1:10.70 |
|
9yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jacob Sandford |
Spenborough |
1:48.37 |
1:40.23 |
6.0 |
-8.14 |
2 |
Willem Kloosterboer |
Louth |
1:48.90 |
1:42.89 |
5.0 |
-6.01 |
3 |
Alaster Hartworth |
Newcastle |
1:51.90 |
1:44.93 |
4.0 |
-6.97 |
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sam Baxter |
Louth |
1:55.00 |
2:04.37 |
6.0 |
+9.37 |
2 |
Rhys Fewster |
Louth |
1:55.00 |
2:06.84 |
5.0 |
+11.84 |
9yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Reece Blackett |
Newcastle |
1:45.10 |
1:34.86 |
6.0 |
-10.24 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Thomas Deniz |
6.3 Totally submerged (except for first 15m following the start or turn or at the finish - back |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
James Hodgson |
Newcastle |
1:38.40 |
1:38.25 |
6.0 |
-0.15 |
2 |
Jacob Hardisty |
York City |
1:37.71 |
1:38.52 |
5.0 |
+0.81 |
3 |
Euan Adams |
BoK |
1:47.20 |
1:38.97 |
4.0 |
-8.23 |
4 |
Solomon Willmington |
Louth |
1:37.00 |
1:39.59 |
3.0 |
+2.59 |
5 |
James Jackson |
York City |
1:39.50 |
1:41.99 |
2.0 |
+2.49 |
6 |
Teo Gordon |
Louth |
1:55.00 |
1:42.13 |
1.0 |
-12.87 |
7 |
Ethan Blackett |
Newcastle |
1:37.60 |
1:42.82 |
|
+5.22 |
8 |
Harry Bowers |
Newcastle |
1:45.90 |
1:45.11 |
|
-0.79 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Johnson |
York City |
1:48.12 |
1:47.94 |
6.0 |
-0.18 |
2 |
George Smith |
York City |
1:52.29 |
1:49.49 |
5.0 |
-2.80 |
3 |
Oscar Fenby |
York City |
1:54.00 |
1:53.43 |
4.0 |
-0.57 |
4 |
Cormac Reilly |
York City |
1:50.41 |
1:54.81 |
3.0 |
+4.40 |
5 |
Murrey Chapman |
Louth |
1:55.00 |
1:58.95 |
2.0 |
+3.95 |
6 |
Freddie Rhodes |
Louth |
1:55.00 |
2:09.68 |
1.0 |
+14.68 |
7 |
Hamish Bailey |
Louth |
1:55.00 |
2:12.83 |
|
+17.83 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Adam Kanan |
BoK |
1:38.40 |
1:31.47 |
6.0 |
-6.93 |
2 |
Joshua Moss |
Tadcaster |
1:37.06 |
1:35.10 |
5.0 |
-1.96 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Harry Roworth |
6.4 Did not touch the wall during the turn - back |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Brandon Cartwright |
BoK |
1:30.20 |
1:26.45 |
6.0 |
-3.75 |
2 |
Brody Clark |
Halifax |
1:28.80 |
1:27.40 |
5.0 |
-1.40 |
3 |
Aidan Fothergill |
Team Jorvik |
1:35.20 |
1:29.79 |
4.0 |
-5.41 |
4 |
Fraser Buxton |
Co Bradford |
1:26.72 |
1:30.96 |
3.0 |
+4.24 |
5 |
Elliot Mason |
BoK |
1:28.30 |
1:33.22 |
2.0 |
+4.92 |
6 |
Charlie Caton |
Scunthorpe |
1:30.00 |
1:33.26 |
1.0 |
+3.26 |
7 |
Joseph Clifford |
Kippax |
1:34.60 |
1:35.76 |
|
+1.16 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Samuel Akers |
Co Bradford |
1:45.60 |
1:37.20 |
6.0 |
-8.40 |
2 |
Finlay Hartworth |
Newcastle |
1:34.60 |
1:37.45 |
5.0 |
+2.85 |
3 |
Jamie Setch |
Newcastle |
1:39.60 |
1:38.02 |
4.0 |
-1.58 |
4 |
Jacob Grierson |
BoK |
1:35.20 |
1:38.28 |
3.0 |
+3.08 |
5 |
Charlie Fricker |
York City |
1:44.80 |
1:39.88 |
2.0 |
-4.92 |
6 |
Archie McConnell |
Newcastle |
1:35.60 |
1:40.90 |
1.0 |
+5.30 |
7 |
Matthew Raine |
Halifax |
1:46.50 |
1:42.11 |
|
-4.39 |
8 |
Max Marritt |
Louth |
1:34.31 |
1:43.39 |
|
+9.08 |
9 |
Antonio Stanchev |
Newcastle |
1:43.00 |
1:43.43 |
|
+0.43 |
10 |
Cormac Rozsa |
Halifax |
1:40.10 |
1:51.57 |
|
+11.47 |
11 |
Arjun Dosanjh |
Scunthorpe |
1:47.50 |
1:52.13 |
|
+4.63 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
George Willis |
Newcastle |
1:32.60 |
1:25.55 |
6.0 |
-7.05 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum Tonkins |
Team Jorvik |
1:20.60 |
1:21.03 |
6.0 |
+0.43 |
2 |
Thomas Scott |
Louth |
1:24.68 |
1:23.01 |
5.0 |
-1.67 |
3 |
Luca Curini |
Co Bradford |
1:21.62 |
1:23.05 |
4.0 |
+1.43 |
4 |
George Smith |
East Leeds |
1:20.17 |
1:23.84 |
3.0 |
+3.67 |
5 |
Samuel Brown |
BoK |
1:20.40 |
1:24.19 |
2.0 |
+3.79 |
6 |
Zak Moran |
East Leeds |
1:20.70 |
1:26.50 |
1.0 |
+5.80 |
7 |
Joshua Jones |
Co Bradford |
1:39.00 |
1:27.87 |
|
-11.13 |
8 |
Joshua Taylor |
Co Bradford |
1:26.63 |
1:28.02 |
|
+1.39 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joe Callin |
Team Jorvik |
1:31.50 |
1:30.98 |
6.0 |
-0.52 |
2 |
Marshall Heaton |
Halifax |
1:30.10 |
1:31.19 |
5.0 |
+1.09 |
3 |
Harry Brackenridge |
Halifax |
1:39.00 |
1:32.46 |
4.0 |
-6.54 |
4 |
Harris Khaliq |
Co Bradford |
1:34.54 |
1:32.69 |
3.0 |
-1.85 |
5 |
Thomas James |
Newcastle |
1:36.80 |
1:33.13 |
2.0 |
-3.67 |
6 |
Joseph Burnell |
Tadcaster |
1:32.00 |
1:37.77 |
1.0 |
+5.77 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Callum Atkinson |
Newcastle |
1:24.50 |
1:19.68 |
6.0 |
-4.82 |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Marcus Walker |
York City |
1:18.55 |
1:15.70 |
6.0 |
-2.85 |
2 |
Charles Kershaw |
Halifax |
1:21.00 |
1:18.24 |
5.0 |
-2.76 |
3 |
James McLeod |
Newcastle |
1:17.60 |
1:19.08 |
4.0 |
+1.48 |
4 |
Robbie Wright |
Newcastle |
1:23.30 |
1:21.42 |
3.0 |
-1.88 |
5 |
Robbie Abbott |
Halifax |
1:21.40 |
1:22.11 |
2.0 |
+0.71 |
6 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
1:21.40 |
1:22.58 |
1.0 |
+1.18 |
7 |
Jack Clifford |
Kippax |
1:23.50 |
1:22.76 |
|
-0.74 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toby Caisley |
Newcastle |
1:22.60 |
1:23.40 |
6.0 |
+0.80 |
2 |
Faisal Kanan |
BoK |
1:23.10 |
1:23.82 |
5.0 |
+0.72 |
3 |
Sam Howell |
Newcastle |
1:23.00 |
1:23.98 |
4.0 |
+0.98 |
4 |
Matthew Lowry |
Newcastle |
1:21.70 |
1:25.37 |
3.0 |
+3.67 |
5 |
Hassam Abdalla |
Louth |
1:15.77 |
1:26.66 |
2.0 |
+10.89 |
6 |
Alex Parker |
Skegness |
1:29.30 |
1:28.94 |
1.0 |
-0.36 |
7 |
Isong Udom |
East Leeds |
1:23.99 |
1:29.82 |
|
+5.83 |
8 |
Joshua White |
Newcastle |
1:26.70 |
1:30.30 |
|
+3.60 |
9 |
Aidan Reilly |
York City |
1:28.90 |
1:31.62 |
|
+2.72 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ben Cribb |
Did Not Compete |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nathan Strauss |
East Leeds |
1:12.70 |
1:12.70 |
6.0 |
+0.00 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
John Warner |
Halifax |
1:13.90 |
1:18.35 |
6.0 |
+4.45 |
2 |
Jay Hammond |
Wombourne |
1:19.09 |
1:19.08 |
5.0 |
-0.01 |
3 |
Finley O'Neill |
BoK |
1:14.40 |
1:25.20 |
4.0 |
+10.80 |
4 |
James Ruxton |
York City |
1:21.64 |
1:26.20 |
3.0 |
+4.56 |
5 |
Joseph Dunn |
Halifax |
1:24.20 |
1:30.49 |
2.0 |
+6.29 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Cameron Reilly |
Did Not Compete |
15/16yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Zak Moorcroft |
Team Jorvik |
1:07.01 |
1:07.07 |
6.0 |
+0.06 |
2 |
Jack Pears-Dorland |
York City |
1:12.43 |
1:12.34 |
5.0 |
-0.09 |
3 |
Joseph Senior |
Team Jorvik |
1:11.60 |
1:12.53 |
4.0 |
+0.93 |
15/16yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Greidanus |
Halifax |
1:20.52 |
1:14.25 |
6.0 |
-6.27 |
2 |
Nathan Watts |
BoK |
1:12.70 |
1:15.22 |
5.0 |
+2.52 |
3 |
Luke Metcalfe |
East Leeds |
1:14.35 |
1:15.23 |
4.0 |
+0.88 |
4 |
Nicholas Brackenridge |
Halifax |
1:21.00 |
1:19.09 |
3.0 |
-1.91 |
5 |
Matthew Foot |
York City |
1:13.60 |
1:19.44 |
2.0 |
+5.84 |
6 |
Luke Knaggs |
Kippax |
1:16.50 |
1:21.46 |
1.0 |
+4.96 |
7 |
Benjamin Crossley |
Halifax |
1:20.50 |
1:22.23 |
|
+1.73 |
Event 204 Girls 9yrs to Open 100m Breaststroke
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14/15yrs | 16yrs/O | A Grade | 1:40.00 | 1:40.00 | 1:34.00 | 1:30.00 | 1:25.00 | 1:24.00 | 1:23.50 | B Grade | 1:55.00 | 1:55.00 | 1:46.50 | 1:39.80 | 1:33.80 | 1:31.50 | 1:29.30 |
|
9yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isabel Shipley |
Scunthorpe |
1:43.00 |
1:43.72 |
6.0 |
+0.72 |
2 |
Ruby Knight |
BoK |
1:51.90 |
1:45.78 |
5.0 |
-6.12 |
3 |
Emily Oliver |
BoK |
1:51.60 |
1:53.56 |
4.0 |
+1.96 |
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Heidi Fothergill |
Team Jorvik |
2:03.11 |
1:58.15 |
6.0 |
-4.96 |
2 |
Florence Spenceley |
Team Jorvik |
2:10.00 |
2:00.43 |
5.0 |
-9.57 |
3 |
Phoebe Thorn |
Selby |
1:57.86 |
2:01.16 |
4.0 |
+3.30 |
4 |
Lily Hayes |
Spenborough |
1:58.90 |
2:01.41 |
3.0 |
+2.51 |
5 |
Casey Cleaver |
Louth |
2:04.69 |
2:03.09 |
2.0 |
-1.60 |
6 |
Millie Vincent-Johnston |
York City |
2:09.00 |
2:05.75 |
1.0 |
-3.25 |
7 |
Kaitlyn Gifford |
Louth |
2:08.00 |
2:06.25 |
|
-1.75 |
8 |
Harriet Armstrong |
Tadcaster |
2:10.00 |
2:07.41 |
|
-2.59 |
9 |
Charlotte Bell |
Team Jorvik |
2:03.92 |
2:08.78 |
|
+4.86 |
10 |
Ellie McBride |
Scunthorpe |
2:09.00 |
2:09.65 |
|
+0.65 |
11 |
Eve Clark |
Team Jorvik |
2:10.00 |
2:09.79 |
|
-0.21 |
12 |
Hannah Gibbons |
York City |
2:10.00 |
2:13.12 |
|
+3.12 |
13 |
Holly Giles |
Louth |
2:09.00 |
2:14.55 |
|
+5.55 |
14 |
Olivia Cooper |
Louth |
2:10.00 |
2:16.87 |
|
+6.87 |
15 |
Logan Shields |
Wombourne |
2:01.30 |
2:23.50 |
|
+22.20 |
16 |
Jasmine Brown |
Louth |
2:09.00 |
2:33.44 |
|
+24.44 |
17 |
Brooke Thomas-Durrant |
York City |
2:10.00 |
2:33.71 |
|
+23.71 |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie Johnstone |
Newcastle |
1:47.60 |
1:41.51 |
6.0 |
-6.09 |
2 |
Alexa Page |
Newcastle |
1:41.10 |
1:42.44 |
5.0 |
+1.34 |
3 |
Charlotte Bryan |
East Leeds |
1:44.12 |
1:44.28 |
4.0 |
+0.16 |
4 |
Scarlett Rooke |
York City |
1:48.74 |
1:48.93 |
3.0 |
+0.19 |
5 |
Olivia Harper |
Newcastle |
1:48.10 |
1:49.81 |
2.0 |
+1.71 |
6 |
Erin Scally |
BoK |
1:48.20 |
1:50.98 |
1.0 |
+2.78 |
7 |
Emily Lowry |
Newcastle |
1:50.50 |
1:51.85 |
|
+1.35 |
8 |
Lilly-May Marston |
Wombourne |
1:41.13 |
1:52.01 |
|
+10.88 |
9 |
Freya Tyas |
York City |
2:05.08 |
1:53.21 |
|
-11.87 |
10 |
Lucy Parker |
Skegness |
1:54.60 |
1:53.26 |
|
-1.34 |
11 |
Charlotte Deniz |
York City |
1:52.19 |
1:54.75 |
|
+2.56 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lorna Colling |
Tadcaster |
2:10.00 |
1:56.88 |
6.0 |
-13.12 |
2 |
Eliza Barton |
Louth |
2:10.00 |
1:56.90 |
5.0 |
-13.10 |
3 |
Grace Larsen |
Newcastle |
2:02.10 |
1:57.32 |
4.0 |
-4.78 |
4 |
Hannah Appleton |
York City |
2:05.00 |
1:59.54 |
3.0 |
-5.46 |
5 |
Trinity Benson |
York City |
1:58.00 |
2:00.70 |
2.0 |
+2.70 |
6 |
Alice Crosby |
York City |
2:04.29 |
2:02.15 |
1.0 |
-2.14 |
7 |
Ruby Waring |
Louth |
2:10.00 |
2:03.86 |
|
-6.14 |
8 |
Bethan Fleet |
York City |
2:05.00 |
2:06.72 |
|
+1.72 |
9 |
Olivia Hirst |
BoK |
2:08.20 |
2:06.84 |
|
-1.36 |
10 |
Molly Carter |
Louth |
2:10.00 |
2:15.61 |
|
+5.61 |
11 |
Sara Abdalla |
Louth |
2:10.00 |
2:16.63 |
|
+6.63 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Bethany Smith |
Wombourne |
1:41.13 |
1:37.90 |
6.0 |
-3.23 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Molly Roberts |
Halifax |
1:36.10 |
1:36.16 |
6.0 |
+0.06 |
2 |
Eve Midgley |
Co Bradford |
1:45.92 |
1:36.31 |
5.0 |
-9.61 |
3 |
Chloe Simpson |
Scunthorpe |
1:40.01 |
1:36.56 |
4.0 |
-3.45 |
4 |
Aisling Suri |
Halifax |
1:39.53 |
1:37.42 |
3.0 |
-2.11 |
5 |
Eleanor Cahill |
Tadcaster |
1:44.49 |
1:39.16 |
2.0 |
-5.33 |
6 |
Izzy Winter |
Newcastle |
1:42.40 |
1:39.98 |
1.0 |
-2.42 |
7 |
Emma Eddy |
Newcastle |
1:39.50 |
1:40.13 |
|
+0.63 |
8 |
Megan Richmond |
Co Bradford |
1:41.05 |
1:40.41 |
|
-0.64 |
9 |
Anna O'Brien |
Newcastle |
1:52.30 |
1:40.97 |
|
-11.33 |
10 |
Holly Tibbs |
Newcastle |
1:40.00 |
1:41.76 |
|
+1.76 |
11 |
Niamh Moorhouse |
BoK |
1:43.00 |
1:41.98 |
|
-1.02 |
12 |
Caitlin Whiteley |
East Leeds |
1:40.86 |
1:42.51 |
|
+1.65 |
13 |
Mia Burrows |
Scunthorpe |
1:46.74 |
1:42.55 |
|
-4.19 |
14 |
Annie Wilson |
S Axholme |
1:40.70 |
1:43.14 |
|
+2.44 |
15 |
Amelia Jones |
BoK |
1:44.90 |
1:45.37 |
|
+0.47 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Neve Locke |
BoK |
1:48.90 |
1:46.66 |
6.0 |
-2.24 |
2 |
Missy Hindle |
BoK |
1:49.40 |
1:47.79 |
5.0 |
-1.61 |
3 |
Abby Watts |
East Leeds |
1:52.74 |
1:48.09 |
4.0 |
-4.65 |
4 |
Sienna Bond |
BoK |
1:52.70 |
1:52.05 |
3.0 |
-0.65 |
5 |
Emily Exton |
S Axholme |
1:49.01 |
1:52.52 |
2.0 |
+3.51 |
6 |
Francesca Wright |
BoK |
1:48.10 |
1:53.23 |
0.5 |
+5.13 |
6 |
Oona Gregory |
York City |
1:49.70 |
1:53.23 |
0.5 |
+3.53 |
8 |
Lucy Morrison |
Newcastle |
1:53.30 |
1:55.26 |
|
+1.96 |
9 |
Alice Iwanejko |
BoK |
1:59.00 |
1:56.66 |
|
-2.34 |
10 |
Sophie Ethelston-Clarke |
BoK |
1:55.40 |
1:56.77 |
|
+1.37 |
11 |
Phoebe Richards |
BoK |
1:56.50 |
1:56.78 |
|
+0.28 |
12 |
Anna Lewis |
York City |
1:59.00 |
2:05.68 |
|
+6.68 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jessica Hartley |
Halifax |
1:32.60 |
1:31.37 |
6.0 |
-1.23 |
2 |
Sophie Rouse |
Scunthorpe |
1:30.00 |
1:31.73 |
5.0 |
+1.73 |
3 |
Bailey Ross |
BoK |
1:31.60 |
1:32.35 |
4.0 |
+0.75 |
4 |
Abigail Parkinson |
Tadcaster |
1:32.44 |
1:33.14 |
3.0 |
+0.70 |
5 |
Madelaine Eastwood |
BoK |
1:33.98 |
1:33.74 |
2.0 |
-0.24 |
6 |
Beth Gibbons |
York City |
1:36.29 |
1:37.06 |
1.0 |
+0.77 |
7 |
Lauren Vaughan |
Scunthorpe |
1:32.00 |
1:37.64 |
|
+5.64 |
8 |
Georgina Rooke |
York City |
1:36.58 |
1:38.00 |
|
+1.42 |
9 |
Jemima Hutchinson |
Newcastle |
1:33.77 |
1:38.48 |
|
+4.71 |
10 |
Lilly Broxup |
Co Bradford |
1:42.00 |
1:38.88 |
|
-3.12 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kate Salthouse |
Newcastle |
1:45.40 |
1:40.50 |
6.0 |
-4.90 |
2 |
Caitlyn Turner |
Spenborough |
1:42.90 |
1:40.68 |
4.5 |
-2.22 |
2 |
Emily Frost |
BoK |
1:42.60 |
1:40.68 |
4.5 |
-1.92 |
4 |
Laura Bettles |
Team Jorvik |
1:49.50 |
1:41.10 |
3.0 |
-8.40 |
5 |
Kiikii Brown |
Tadcaster |
1:42.54 |
1:41.38 |
2.0 |
-1.16 |
6 |
Emma Harwood |
Newcastle |
1:44.30 |
1:41.68 |
1.0 |
-2.62 |
7 |
Lauren Watson |
S Axholme |
1:35.00 |
1:41.87 |
|
+6.87 |
8 |
Natasha Green |
BoK |
1:39.10 |
1:42.33 |
|
+3.23 |
9 |
Catriona Pascall |
Newcastle |
1:47.60 |
1:42.94 |
|
-4.66 |
10 |
Poppy Livingstone |
S Axholme |
1:40.91 |
1:44.19 |
|
+3.28 |
11 |
Niamh Brereton |
BoK |
1:48.00 |
1:44.21 |
|
-3.79 |
12 |
Eloise Burke |
Louth |
1:42.00 |
1:44.58 |
|
+2.58 |
13 |
Gabrielle Spencer |
Louth |
1:49.00 |
1:44.87 |
|
-4.13 |
14 |
Amy Copley |
Tadcaster |
1:49.50 |
1:45.54 |
|
-3.96 |
15 |
Chloe Foster |
Tadcaster |
1:47.37 |
1:46.03 |
|
-1.34 |
16 |
Indigo Willmington |
Louth |
1:45.29 |
1:46.48 |
|
+1.19 |
17 |
Eleanor Armstrong |
Tadcaster |
1:45.00 |
1:46.75 |
|
+1.75 |
18 |
Freya Adams |
BoK |
1:40.00 |
1:46.91 |
|
+6.91 |
19 |
Lucy Care |
BoK |
1:49.50 |
1:47.51 |
|
-1.99 |
20 |
Beth Proud |
Newcastle |
1:37.15 |
1:48.32 |
|
+11.17 |
21 |
Eleanor Bradbury |
Newcastle |
1:41.00 |
1:48.34 |
|
+7.34 |
22 |
Nina Thorp |
Tadcaster |
1:49.50 |
1:48.38 |
|
-1.12 |
23 |
Eadie Kelly |
Kippax |
1:47.80 |
1:49.52 |
|
+1.72 |
24 |
Jessica Crosby |
York City |
1:45.02 |
1:50.45 |
|
+5.43 |
25 |
Lucy Jordan |
York City |
1:49.00 |
1:51.76 |
|
+2.76 |
26 |
Natasha Clark |
BoK |
1:49.50 |
1:58.10 |
|
+8.60 |
27 |
Zoe Whitehead |
S Axholme |
1:49.50 |
1:58.57 |
|
+9.07 |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Katie Toomey |
Newcastle |
1:25.60 |
1:26.62 |
6.0 |
+1.02 |
2 |
Marija Hiscott |
Tadcaster |
1:28.92 |
1:27.05 |
5.0 |
-1.87 |
3 |
Emily Hill |
Team Jorvik |
1:29.40 |
1:27.59 |
4.0 |
-1.81 |
4 |
Emily Pyrah |
Halifax |
1:28.60 |
1:30.67 |
3.0 |
+2.07 |
5 |
Celeste Quigley |
Newcastle |
1:39.50 |
1:32.88 |
2.0 |
-6.62 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Megan Hamer |
BoK |
1:42.50 |
1:35.94 |
6.0 |
-6.56 |
2 |
Charlotte Holmes |
Tadcaster |
1:34.14 |
1:36.09 |
5.0 |
+1.95 |
3 |
Niamh Morris |
East Leeds |
1:36.15 |
1:36.57 |
4.0 |
+0.42 |
4 |
Bethan Morris |
York City |
1:34.50 |
1:36.58 |
3.0 |
+2.08 |
5 |
Aerin Catt |
Tadcaster |
1:34.41 |
1:37.86 |
2.0 |
+3.45 |
6 |
Lizzy Palin |
Team Jorvik |
1:38.81 |
1:39.32 |
1.0 |
+0.51 |
7 |
Elizabeth Blake |
York City |
1:33.29 |
1:39.64 |
|
+6.35 |
8 |
Charlotte Bennett |
Halifax |
1:40.70 |
1:40.66 |
|
-0.04 |
9 |
Imogen Holbrook |
Tadcaster |
1:42.50 |
1:41.15 |
|
-1.35 |
10 |
Emma Pears-Dorland |
York City |
1:41.69 |
1:42.70 |
|
+1.01 |
11 |
Georgia Barnett |
Louth |
1:38.40 |
1:42.85 |
|
+4.45 |
12 |
Lily Shaw |
Newcastle |
1:36.00 |
1:44.14 |
|
+8.14 |
13 |
Evie Romer |
Tadcaster |
1:42.50 |
1:45.13 |
|
+2.63 |
14 |
Elizabeth Stubley |
Co Bradford |
1:42.50 |
1:48.90 |
|
+6.40 |
15 |
Hannah Crowdy |
Newcastle |
1:42.50 |
1:50.08 |
|
+7.58 |
16 |
Freya Bailey |
Louth |
1:42.30 |
1:58.00 |
|
+15.70 |
14/15yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Genna Suddes |
York City |
1:27.10 |
1:29.35 |
6.0 |
+2.25 |
14/15yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Romilly Heaton |
Halifax |
1:30.90 |
1:31.96 |
6.0 |
+1.06 |
2 |
Tia Mae Burden |
Selby |
1:39.00 |
1:33.92 |
5.0 |
-5.08 |
3 |
Phoebe Tomlinson |
Halifax |
1:32.80 |
1:34.55 |
4.0 |
+1.75 |
4 |
Amy Wood |
Spenborough |
1:35.14 |
1:35.45 |
3.0 |
+0.31 |
5 |
Alana Hampshire |
Halifax |
1:32.08 |
1:37.54 |
2.0 |
+5.46 |
6 |
Grace Allen |
Halifax |
1:32.60 |
1:37.57 |
1.0 |
+4.97 |
7 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
1:33.80 |
1:37.81 |
|
+4.01 |
8 |
Leah Wallbridge |
BoK |
1:34.30 |
1:38.67 |
|
+4.37 |
9 |
Ellie Sanderson |
Scunthorpe |
1:34.00 |
1:39.16 |
|
+5.16 |
10 |
Stephanie Smith |
Tadcaster |
1:39.00 |
1:39.49 |
|
+0.49 |
11 |
Catherine Ward |
Louth |
1:39.00 |
1:42.35 |
|
+3.35 |
12 |
Joan Clayton |
Team Jorvik |
1:36.20 |
1:42.88 |
|
+6.68 |
13 |
Maya Appleyard |
Team Jorvik |
1:39.00 |
1:43.17 |
|
+4.17 |
14 |
Amy Clark |
Team Jorvik |
1:39.00 |
1:44.24 |
|
+5.24 |
15 |
Erin Clarke |
S Axholme |
1:37.73 |
1:44.70 |
|
+6.97 |
16 |
Emma Hughes |
S Axholme |
1:39.00 |
1:53.78 |
|
+14.78 |
14/15yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Georgina Wright |
BoK |
1:25.30 |
1:23.41 |
6.0 |
-1.89 |
16yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Georgia Kemp |
Team Jorvik |
1:33.40 |
1:36.41 |
6.0 |
+3.01 |
16yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jessica Gillatt |
S Axholme |
1:24.51 |
1:20.31 |
6.0 |
-4.20 |
Event 205 Boys 9yrs to Open 100m Butterfly
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14yrs | 15/16yrs | 17yrs/O | A Grade | 1:38.00 | 1:38.00 | 1:28.00 | 1:20.00 | 1:14.00 | 1:09.00 | 1:05.00 | 1:03.00 | B Grade | 1:48.50 | 1:48.50 | 1:36.00 | 1:28.00 | 1:21.50 | 1:15.80 | 1:11.50 | 1:08.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
James Hodgson |
Newcastle |
1:46.40 |
1:38.15 |
6.0 |
-8.25 |
2 |
Benjamin Thorpe |
Newcastle |
1:51.80 |
1:44.32 |
5.0 |
-7.48 |
3 |
Adam Kanan |
BoK |
1:48.70 |
1:47.49 |
4.0 |
-1.21 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua Moss |
Tadcaster |
2:05.00 |
1:49.13 |
6.0 |
-15.87 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Luke Clegg |
BoK |
1:43.00 |
1:35.06 |
6.0 |
-7.94 |
2 |
Maximus Mawle |
Team Jorvik |
2:04.00 |
1:37.68 |
5.0 |
-26.32 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Thomas Johnson |
Did Not Compete |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Brody Clark |
Halifax |
1:28.60 |
1:28.24 |
6.0 |
-0.36 |
2 |
Will Hyde |
Selby |
1:43.36 |
1:35.06 |
5.0 |
-8.30 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Max Marritt |
Louth |
1:48.12 |
1:39.50 |
6.0 |
-8.62 |
2 |
Jacob Grierson |
BoK |
1:32.30 |
1:40.76 |
5.0 |
+8.46 |
3 |
Titus Pike |
Newcastle |
1:48.00 |
1:45.07 |
4.0 |
-2.93 |
4 |
Charlie Caton |
Scunthorpe |
1:48.00 |
1:46.48 |
3.0 |
-1.52 |
5 |
Matthew Raine |
Halifax |
1:44.70 |
1:46.63 |
2.0 |
+1.93 |
6 |
Joseph Clifford |
Kippax |
1:35.95 |
1:49.40 |
1.0 |
+13.45 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Luke Smith |
Halifax |
1:29.19 |
1:27.59 |
6.0 |
-1.60 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Arjun Dosanjh |
Did Not Compete |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Samuel Brown |
BoK |
1:24.90 |
1:23.08 |
6.0 |
-1.82 |
2 |
Tom Sandford |
Halifax |
1:28.50 |
1:26.05 |
5.0 |
-2.45 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alfie Scott |
Newcastle |
1:26.30 |
1:30.52 |
6.0 |
+4.22 |
2 |
Louis Rozsa |
Halifax |
1:33.89 |
1:33.70 |
5.0 |
-0.19 |
3 |
Joe Callin |
Team Jorvik |
1:36.40 |
1:34.51 |
4.0 |
-1.89 |
4 |
Joshua Jones |
Co Bradford |
1:35.00 |
1:36.90 |
3.0 |
+1.90 |
5 |
George Smith |
East Leeds |
1:28.62 |
1:39.13 |
2.0 |
+10.51 |
6 |
Ben Gibbs |
York City |
1:32.84 |
1:39.18 |
1.0 |
+6.34 |
7 |
Thomas James |
Newcastle |
1:31.10 |
1:49.16 |
|
+18.06 |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Adam Wood |
Spenborough |
1:16.17 |
1:17.22 |
6.0 |
+1.05 |
2 |
Sam Howell |
Newcastle |
1:17.40 |
1:18.17 |
5.0 |
+0.77 |
3 |
Jack Clifford |
Kippax |
1:22.10 |
1:19.47 |
4.0 |
-2.63 |
4 |
James McLeod |
Newcastle |
1:17.94 |
1:20.01 |
3.0 |
+2.07 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Patrick Shimmin |
Newcastle |
1:19.70 |
1:24.03 |
6.0 |
+4.33 |
2 |
Hassam Abdalla |
Louth |
1:20.92 |
1:24.71 |
5.0 |
+3.79 |
3 |
Charles Kershaw |
Halifax |
1:29.60 |
1:25.10 |
4.0 |
-4.50 |
4 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
1:21.40 |
1:25.12 |
3.0 |
+3.72 |
5 |
Benjamin Brown |
Tadcaster |
1:34.00 |
1:26.04 |
2.0 |
-7.96 |
6 |
Alex Parker |
Skegness |
1:27.20 |
1:27.05 |
1.0 |
-0.15 |
7 |
Faisal Kanan |
BoK |
1:29.50 |
1:29.64 |
|
+0.14 |
8 |
Isong Udom |
East Leeds |
1:24.85 |
1:34.50 |
|
+9.65 |
13yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Robbie Abbott |
Halifax |
1:14.30 |
1:12.53 |
6.0 |
-1.77 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nathan Strauss |
East Leeds |
1:12.73 |
1:14.58 |
6.0 |
+1.85 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
John Warner |
Halifax |
1:18.80 |
1:16.97 |
6.0 |
-1.83 |
2 |
Jay Hammond |
Wombourne |
1:18.85 |
1:28.42 |
5.0 |
+9.57 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Cameron Reilly |
Did Not Compete |
15/16yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Greidanus |
Halifax |
1:08.80 |
1:09.16 |
6.0 |
+0.36 |
2 |
Matthew Foot |
York City |
1:12.00 |
1:10.60 |
5.0 |
-1.40 |
3 |
Joseph Senior |
Team Jorvik |
1:08.80 |
1:10.89 |
4.0 |
+2.09 |
15/16yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Pears-Dorland |
York City |
1:12.16 |
1:12.28 |
6.0 |
+0.12 |
2 |
Nathan Watts |
BoK |
1:10.43 |
1:13.52 |
5.0 |
+3.09 |
3 |
Lewis Cooper |
East Leeds |
1:16.75 |
1:15.72 |
4.0 |
-1.03 |
4 |
Thomas Watkins-Hargan |
Team Jorvik |
1:17.10 |
1:15.82 |
3.0 |
-1.28 |
5 |
Benjamin Crossley |
Halifax |
1:21.50 |
1:20.62 |
2.0 |
-0.88 |
15/16yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Luke Knaggs |
Did Not Compete |
17yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Callum McHenery |
Tadcaster |
1:06.34 |
1:05.78 |
6.0 |
-0.56 |
Event 206 Girls 9yrs to Open 100m Freestyle
|
Cut-offs | 9yrs | 10yrs | 11yrs | 12yrs | 13yrs | 14/15yrs | 16yrs/O | A Grade | 1:17.50 | 1:17.50 | 1:12.00 | 1:08.00 | 1:04.50 | 1:04.00 | 1:03.50 | B Grade | 1:29.70 | 1:29.70 | 1:22.50 | 1:17.30 | 1:13.30 | 1:11.50 | 1:09.50 |
|
9yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isabel Shipley |
Scunthorpe |
1:27.00 |
1:27.39 |
6.0 |
+0.39 |
9yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lily Hayes |
Spenborough |
1:33.27 |
1:32.66 |
6.0 |
-0.61 |
2 |
Phoebe Thorn |
Selby |
1:31.89 |
1:33.65 |
5.0 |
+1.76 |
3 |
Logan Shields |
Wombourne |
1:40.50 |
1:37.28 |
4.0 |
-3.22 |
4 |
Kaitlyn Gifford |
Louth |
1:42.00 |
1:37.63 |
3.0 |
-4.37 |
5 |
Holly Giles |
Louth |
1:42.00 |
1:38.57 |
2.0 |
-3.43 |
6 |
Florence Spenceley |
Team Jorvik |
1:42.00 |
1:38.83 |
1.0 |
-3.17 |
7 |
Hannah Gibbons |
York City |
1:38.00 |
1:39.59 |
|
+1.59 |
8 |
Casey Cleaver |
Louth |
1:42.00 |
1:39.98 |
|
-2.02 |
9 |
Charlotte Bell |
Team Jorvik |
1:42.00 |
1:41.20 |
|
-0.80 |
10 |
Ellie McBride |
Scunthorpe |
1:39.00 |
1:43.09 |
|
+4.09 |
11 |
Eve Clark |
Team Jorvik |
1:42.00 |
1:43.76 |
|
+1.76 |
12 |
Jasmine Brown |
Louth |
1:42.00 |
1:47.85 |
|
+5.85 |
13 |
Harriet Armstrong |
Tadcaster |
1:42.00 |
1:48.62 |
|
+6.62 |
14 |
Brooke Thomas-Durrant |
York City |
1:42.00 |
1:58.32 |
|
+16.32 |
15 |
Olivia Cooper |
Louth |
1:42.00 |
2:06.26 |
|
+24.26 |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie Johnstone |
Newcastle |
1:23.80 |
1:17.52 |
6.0 |
-6.28 |
2 |
Lilly-May Marston |
Wombourne |
1:17.60 |
1:20.61 |
5.0 |
+3.01 |
3 |
Iris Burnett |
Scunthorpe |
1:26.00 |
1:21.90 |
4.0 |
-4.10 |
4 |
Scarlett Rooke |
York City |
1:22.89 |
1:22.12 |
3.0 |
-0.77 |
5 |
Emily Lowry |
Newcastle |
1:27.60 |
1:22.64 |
2.0 |
-4.96 |
6 |
Alexa Page |
Newcastle |
1:22.80 |
1:24.13 |
1.0 |
+1.33 |
7 |
Libby Walker |
Tadcaster |
1:30.30 |
1:24.17 |
|
-6.13 |
8 |
Bethany Smith |
Wombourne |
1:20.30 |
1:24.39 |
|
+4.09 |
9 |
Tabitha Browning |
Tadcaster |
1:24.80 |
1:25.22 |
|
+0.42 |
10 |
Lucy Parker |
Skegness |
1:27.80 |
1:25.43 |
|
-2.37 |
11 |
Grace Larsen |
Newcastle |
1:24.57 |
1:26.86 |
|
+2.29 |
12 |
Maya Griffiths |
Co Bradford |
1:29.01 |
1:26.97 |
|
-2.04 |
13 |
Gracie Beaumont |
Co Bradford |
1:35.34 |
1:26.99 |
|
-8.35 |
14 |
Charlotte Deniz |
York City |
1:26.90 |
1:27.56 |
|
+0.66 |
15 |
Charlotte Bryan |
East Leeds |
1:26.20 |
1:28.10 |
|
+1.90 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lauren Gaunt-Edwards |
York City |
1:30.80 |
1:29.95 |
6.0 |
-0.85 |
2 |
Eliza Barton |
Louth |
1:42.00 |
1:30.09 |
5.0 |
-11.91 |
3 |
Olivia Hirst |
BoK |
1:34.80 |
1:33.92 |
4.0 |
-0.88 |
4 |
Trinity Benson |
York City |
1:36.00 |
1:34.30 |
3.0 |
-1.70 |
5 |
Freya Tyas |
York City |
1:33.30 |
1:34.45 |
2.0 |
+1.15 |
6 |
Alice Crosby |
York City |
1:40.76 |
1:35.31 |
1.0 |
-5.45 |
7 |
Ruby Waring |
Louth |
1:42.00 |
1:35.70 |
|
-6.30 |
8 |
Molly Carter |
Louth |
1:42.00 |
1:40.16 |
|
-1.84 |
9 |
Lorna Colling |
Tadcaster |
1:42.00 |
1:40.67 |
|
-1.33 |
10 |
Bethan Fleet |
York City |
1:38.00 |
1:46.01 |
|
+8.01 |
11 |
Sara Abdalla |
Louth |
1:42.00 |
1:55.17 |
|
+13.17 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Beth Hall |
Scunthorpe |
1:21.00 |
1:16.98 |
6.0 |
-4.02 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alice Geoghegan |
Newcastle |
1:15.80 |
1:13.67 |
6.0 |
-2.13 |
2 |
Mollie-Jo Garratt |
York City |
1:14.13 |
1:13.82 |
5.0 |
-0.31 |
3 |
Caitlin Whiteley |
East Leeds |
1:13.84 |
1:14.29 |
4.0 |
+0.45 |
4 |
Chloe Simpson |
Scunthorpe |
1:15.82 |
1:16.21 |
3.0 |
+0.39 |
5 |
Eve Midgley |
Co Bradford |
1:13.00 |
1:16.50 |
2.0 |
+3.50 |
6 |
Holly Tibbs |
Newcastle |
1:18.40 |
1:17.61 |
1.0 |
-0.79 |
7 |
Molly Roberts |
Halifax |
1:18.34 |
1:18.12 |
|
-0.22 |
8 |
Amber Wallbridge |
Spenborough |
1:21.54 |
1:19.57 |
|
-1.97 |
9 |
Jessica Boullin |
Newcastle |
1:19.20 |
1:20.54 |
|
+1.34 |
10 |
Missy Hindle |
BoK |
1:22.00 |
1:20.86 |
|
-1.14 |
11 |
Emily Smith |
Newcastle |
1:22.00 |
1:21.78 |
|
-0.22 |
12 |
Jessica Williamson |
Halifax |
1:21.00 |
1:21.95 |
|
+0.95 |
13 |
Eleanor Cahill |
Tadcaster |
1:24.61 |
1:22.40 |
|
-2.21 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alice Iwanejko |
BoK |
1:23.70 |
1:22.81 |
6.0 |
-0.89 |
2 |
Aisling Suri |
Halifax |
1:22.52 |
1:23.03 |
5.0 |
+0.51 |
3 |
Emily Exton |
S Axholme |
1:21.46 |
1:23.22 |
4.0 |
+1.76 |
4 |
Oona Gregory |
York City |
1:30.85 |
1:23.93 |
3.0 |
-6.92 |
5 |
Emma Eddy |
Newcastle |
1:23.00 |
1:24.05 |
2.0 |
+1.05 |
6 |
Amelia Jones |
BoK |
1:28.10 |
1:24.64 |
1.0 |
-3.46 |
7 |
Francesca Wright |
BoK |
1:27.30 |
1:24.71 |
|
-2.59 |
8 |
Sophie Ethelston-Clarke |
BoK |
1:24.50 |
1:25.17 |
|
+0.67 |
9 |
Martha Hirst |
BoK |
1:22.90 |
1:25.31 |
|
+2.41 |
10 |
Annie Wilson |
S Axholme |
1:20.30 |
1:25.45 |
|
+5.15 |
11 |
Sienna Bond |
BoK |
1:28.30 |
1:26.42 |
|
-1.88 |
12 |
Megan Richmond |
Co Bradford |
1:29.29 |
1:27.70 |
|
-1.59 |
13 |
Neve Locke |
BoK |
1:32.30 |
1:31.46 |
|
-0.84 |
14 |
Anna Lewis |
York City |
1:30.00 |
1:31.96 |
|
+1.96 |
15 |
Eve Stoneham |
York City |
1:32.40 |
1:35.60 |
|
+3.20 |
16 |
Phoebe Richards |
BoK |
1:33.00 |
1:38.05 |
|
+5.05 |
17 |
Kayleigh Alexander |
Skegness |
1:33.00 |
1:38.87 |
|
+5.87 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eve Beazley |
Wombourne |
1:08.95 |
1:10.57 |
6.0 |
+1.62 |
2 |
Madelaine Eastwood |
BoK |
1:10.69 |
1:10.95 |
5.0 |
+0.26 |
3 |
Sophie Rouse |
Scunthorpe |
1:11.19 |
1:11.30 |
4.0 |
+0.11 |
4 |
Lauren Watson |
S Axholme |
1:09.62 |
1:11.32 |
3.0 |
+1.70 |
5 |
Kate Salthouse |
Newcastle |
1:11.57 |
1:14.10 |
2.0 |
+2.53 |
6 |
Eloise Burke |
Louth |
1:14.10 |
1:14.18 |
1.0 |
+0.08 |
7 |
Lilly Broxup |
Co Bradford |
1:08.00 |
1:14.44 |
|
+6.44 |
8 |
Poppy Livingstone |
S Axholme |
1:14.11 |
1:14.71 |
|
+0.60 |
9 |
Millie Ainslie |
East Leeds |
1:17.25 |
1:14.89 |
|
-2.36 |
10 |
Neve Clarke |
S Axholme |
1:13.65 |
1:14.93 |
|
+1.28 |
11 |
Beth Proud |
Newcastle |
1:14.70 |
1:15.14 |
|
+0.44 |
12 |
Jessica Hartley |
Halifax |
1:13.30 |
1:15.28 |
|
+1.98 |
13 |
Poppy Anderson |
Co Bradford |
1:15.54 |
1:15.29 |
|
-0.25 |
14 |
Georgina Rooke |
York City |
1:17.47 |
1:16.53 |
|
-0.94 |
15 |
Kiikii Brown |
Tadcaster |
1:15.29 |
1:16.78 |
|
+1.49 |
16 |
Caitlyn Turner |
Spenborough |
1:16.35 |
1:16.79 |
|
+0.44 |
17 |
Lauren Vaughan |
Scunthorpe |
1:13.00 |
1:17.02 |
|
+4.02 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jessica Crosby |
York City |
1:16.66 |
1:17.78 |
6.0 |
+1.12 |
2 |
Indigo Willmington |
Louth |
1:19.28 |
1:18.14 |
5.0 |
-1.14 |
3 |
Fay Clark |
Team Jorvik |
1:25.90 |
1:18.37 |
4.0 |
-7.53 |
4 |
Holly Moss |
Tadcaster |
1:16.80 |
1:18.76 |
3.0 |
+1.96 |
5 |
Niamh Brereton |
BoK |
1:22.00 |
1:19.18 |
2.0 |
-2.82 |
6 |
Lucy Jordan |
York City |
1:22.00 |
1:20.37 |
1.0 |
-1.63 |
7 |
Natasha Green |
BoK |
1:19.30 |
1:20.62 |
|
+1.32 |
8 |
Eleanor Bradbury |
Newcastle |
1:20.10 |
1:20.72 |
|
+0.62 |
9 |
Paige Booth |
Halifax |
1:25.40 |
1:21.21 |
|
-4.19 |
10 |
Laura Bettles |
Team Jorvik |
1:26.50 |
1:21.48 |
|
-5.02 |
11 |
Amy Copley |
Tadcaster |
1:26.50 |
1:21.89 |
|
-4.61 |
12 |
Emma Harwood |
Newcastle |
1:23.30 |
1:22.10 |
|
-1.20 |
13 |
Jemima Hutchinson |
Newcastle |
1:22.10 |
1:22.36 |
|
+0.26 |
14 |
Chloe Foster |
Tadcaster |
1:26.50 |
1:22.44 |
|
-4.06 |
15 |
Lamara Sneddon |
Skegness |
1:26.50 |
1:22.56 |
|
-3.94 |
16 |
Catriona Pascall |
Newcastle |
1:21.50 |
1:22.58 |
|
+1.08 |
17 |
Eadie Kelly |
Kippax |
1:22.40 |
1:23.47 |
|
+1.07 |
18 |
Nina Thorp |
Tadcaster |
1:26.50 |
1:23.50 |
|
-3.00 |
19 |
Lucy Care |
BoK |
1:26.02 |
1:24.00 |
|
-2.02 |
20 |
Gabrielle Spencer |
Louth |
1:26.50 |
1:24.87 |
|
-1.63 |
21 |
Eleanor Armstrong |
Tadcaster |
1:25.82 |
1:26.09 |
|
+0.27 |
22 |
Zoe Whitehead |
S Axholme |
1:26.50 |
1:31.60 |
|
+5.10 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Grace Brown |
Did Not Compete |
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Pyrah |
Halifax |
1:07.40 |
1:07.94 |
6.0 |
+0.54 |
2 |
Gemma Parkinson |
Tadcaster |
1:12.65 |
1:08.38 |
5.0 |
-4.27 |
3 |
Niamh Morris |
East Leeds |
1:09.72 |
1:10.73 |
4.0 |
+1.01 |
4 |
Bethan Morris |
York City |
1:11.50 |
1:11.54 |
3.0 |
+0.04 |
5 |
Celeste Quigley |
Newcastle |
1:10.37 |
1:12.05 |
2.0 |
+1.68 |
6 |
Hannah Clegg |
Spenborough |
1:12.69 |
1:12.63 |
1.0 |
-0.06 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Marija Hiscott |
Tadcaster |
1:12.00 |
1:13.83 |
6.0 |
+1.83 |
2 |
Emily Hill |
Team Jorvik |
1:13.51 |
1:13.91 |
5.0 |
+0.40 |
3 |
Georgia Barnett |
Louth |
1:14.50 |
1:14.13 |
4.0 |
-0.37 |
4 |
Charlotte Bennett |
Halifax |
1:16.14 |
1:14.47 |
3.0 |
-1.67 |
5 |
Emma Pears-Dorland |
York City |
1:14.45 |
1:14.68 |
2.0 |
+0.23 |
6 |
Suzannah Fielding |
Newcastle |
1:16.20 |
1:16.18 |
1.0 |
-0.02 |
7 |
Elizabeth Blake |
York City |
1:19.30 |
1:18.77 |
|
-0.53 |
8 |
Aerin Catt |
Tadcaster |
1:22.00 |
1:19.28 |
|
-2.72 |
9 |
Hannah Crowdy |
Newcastle |
1:17.40 |
1:19.71 |
|
+2.31 |
10 |
Charlotte Holmes |
Tadcaster |
1:22.00 |
1:21.49 |
|
-0.51 |
11 |
Stephanie Booth |
BoK |
1:19.70 |
1:21.60 |
|
+1.90 |
12 |
Elizabeth Stubley |
Co Bradford |
1:16.73 |
1:22.14 |
|
+5.41 |
13 |
Evie Romer |
Tadcaster |
1:22.00 |
1:22.64 |
|
+0.64 |
14 |
Imogen Wood |
Team Jorvik |
1:21.97 |
1:22.65 |
|
+0.68 |
15 |
Freya Bailey |
Louth |
1:21.10 |
1:23.85 |
|
+2.75 |
16 |
Lizzy Palin |
Team Jorvik |
1:22.00 |
1:24.29 |
|
+2.29 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Imogen Holbrook |
Did Not Compete |
14/15yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Georgina Wright |
BoK |
1:05.30 |
1:04.56 |
6.0 |
-0.74 |
2 |
Phoebe Tomlinson |
Halifax |
1:06.90 |
1:05.80 |
5.0 |
-1.10 |
3 |
Ella Jones |
Co Bradford |
1:07.20 |
1:07.02 |
4.0 |
-0.18 |
4 |
Rhiannon Wood |
Team Jorvik |
1:04.97 |
1:08.00 |
3.0 |
+3.03 |
5 |
Lucy Smith |
Halifax |
1:14.20 |
1:08.06 |
2.0 |
-6.14 |
6 |
Eve Dunn |
Halifax |
1:08.30 |
1:08.35 |
1.0 |
+0.05 |
7 |
Amy Wood |
Spenborough |
1:10.94 |
1:08.67 |
|
-2.27 |
8 |
Tia Mae Burden |
Selby |
1:12.66 |
1:09.31 |
|
-3.35 |
9 |
Jemima Browning |
Tadcaster |
1:09.69 |
1:09.82 |
|
+0.13 |
14/15yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kimiko Cheng |
Newcastle |
1:10.00 |
1:11.62 |
6.0 |
+1.62 |
2 |
Ellie Sanderson |
Scunthorpe |
1:13.50 |
1:12.56 |
5.0 |
-0.94 |
3 |
Leah Wallbridge |
BoK |
1:09.70 |
1:12.59 |
4.0 |
+2.89 |
4 |
Joan Clayton |
Team Jorvik |
1:08.02 |
1:13.40 |
3.0 |
+5.38 |
5 |
Erin Clarke |
S Axholme |
1:10.05 |
1:13.88 |
2.0 |
+3.83 |
6 |
Catherine Ward |
Louth |
1:13.50 |
1:13.99 |
1.0 |
+0.49 |
7 |
Grace Allen |
Halifax |
1:11.70 |
1:14.28 |
|
+2.58 |
8 |
Stephanie Smith |
Tadcaster |
1:17.21 |
1:14.65 |
|
-2.56 |
9 |
Jessica Buckton |
Team Jorvik |
1:15.06 |
1:15.10 |
|
+0.04 |
10 |
Maya Appleyard |
Team Jorvik |
1:12.00 |
1:15.47 |
|
+3.47 |
11 |
Leah Pinder |
Team Jorvik |
1:14.75 |
1:15.50 |
|
+0.75 |
12 |
Amy Clark |
Team Jorvik |
1:17.10 |
1:16.36 |
|
-0.74 |
13 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
1:09.80 |
1:16.37 |
|
+6.57 |
14 |
Emma Hughes |
S Axholme |
1:14.90 |
1:22.60 |
|
+7.70 |
14/15yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ellie Walker |
Tadcaster |
1:04.77 |
1:03.02 |
6.0 |
-1.75 |
16yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Yasmin Jahangir |
Leics Nept |
1:11.00 |
1:09.77 |
6.0 |
-1.23 |
2 |
Rebecca Pearson |
Chesterfield |
1:11.00 |
1:11.49 |
5.0 |
+0.49 |
3 |
Georgia Kemp |
Team Jorvik |
1:15.00 |
1:20.05 |
4.0 |
+5.05 |