|
|||||||||
Event 101 Girls 200m Butterfly |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Honey-Rose Grocock | Co Sheffield | 3:01.43 | 2:45.32 | -16.11 | ||||
2 | Ffion Elsby-Adams | Co Sheffield | 3:01.64 | 2:49.55 | -12.09 | ||||
3 | Willow Harrison | Co Sheffield | NT | 2:50.21 | npt | ||||
4 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 3:01.31 | 3:05.60 | +4.29 | ||||
5 | Scarlett Sampson | Co Sheffield | 3:36.34 | 3:13.33 | -23.01 | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Alice Aitken | York City | 2:50.90 | 2:42.32 | -8.58 | ||||
2 | Evelyn Jackson | Lincoln Vulc | 2:47.39 | 2:49.84 | +2.45 | ||||
3 | Jasmine Shay | Co Bradford | 2:59.82 | 2:50.04 | -9.78 | ||||
4 | Erin Ingham | Cleethorpes | 2:51.58 | 2:50.17 | -1.41 | ||||
5 | Lotty Mottram | Co Sheffield | NT | 3:24.59 | npt | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Emily Lambert | Co Sheffield | 2:28.18 | 2:22.85 | -5.33 | ||||
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 2:30.47 | 2:27.73 | -2.74 | ||||
3 | Chloe Cooke | Co Sheffield | 2:35.37 | 2:29.60 | -5.77 | ||||
4 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 2:45.98 | 2:42.21 | -3.77 | ||||
5 | Abigail Baiden | Kippax | 2:53.68 | 2:51.44 | -2.24 | ||||
6 | Neve Burgin | Co Sheffield | 3:21.37 | 2:51.55 | -29.82 | ||||
7 | Isla Yates | York City | 2:55.00 | 3:05.72 | +10.72 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Katie Maloney | Lincoln Vulc | 2:28.63 | 2:27.65 | -0.98 | ||||
2 | Ruby Knight | Spenborough | 2:35.80 | 2:32.30 | -3.50 | ||||
3 | Freya Tyas | York City | 2:38.00 | 2:34.59 | -3.41 | ||||
4 | Sholah Robinson | Co Sheffield | NT | 2:35.23 | npt | ||||
5 | Iris Burnett | Cleethorpes | 2:32.33 | 2:37.69 | +5.36 | ||||
6 | Kate Neal | Kippax | NT | 2:59.91 | npt | ||||
7 | Sophie Marshall | Lincoln Vulc | 3:05.21 | 3:08.29 | +3.08 | ||||
15yrs & Over Disqualifications | |||||||||
Name | DQ Information | ||||||||
Libby Nicklin | Did Not Compete | ||||||||
Event 102 Boys 200m Freestyle |
|||||||||
10yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Charlie Haslingden | Co Sheffield | 2:41.85 | 2:34.54 | -7.31 | ||||
2 | Daniel Tew | Team Jorvik | NT | 2:50.49 | npt | ||||
3 | Jenson Stillings | Co Sheffield | NT | 2:59.05 | npt | ||||
4 | Seth Charlesworth | Co Sheffield | NT | 3:00.94 | npt | ||||
5 | Christopher Goodwin | Co Sheffield | NT | 3:10.88 | npt | ||||
6 | Jacob Rocchi | Co Sheffield | NT | 3:12.34 | npt | ||||
7 | Jamie Aspinall | Co Sheffield | NT | 3:16.35 | npt | ||||
8 | Daniel Crofton | Co Sheffield | NT | 3:18.10 | npt | ||||
11yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Oliver Claydon Smith | Co Sheffield | 2:29.10 | 2:23.08 | -6.02 | ||||
2 | Jacob Hegg | Lincoln Vulc | 3:02.06 | 2:40.84 | -21.22 | ||||
3 | Jack Hicks | Lincoln Vulc | 2:53.40 | 2:42.87 | -10.53 | ||||
4 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 3:14.81 | 2:43.29 | -31.52 | ||||
5 | Lewis Warren | Co Sheffield | 3:04.01 | 2:45.03 | -18.98 | ||||
6 | Theo Smith | Cleethorpes | NT | 2:50.76 | npt | ||||
7 | Nicholas Cass | Spenborough | NT | 3:00.67 | npt | ||||
8 | Lewis Snowshall | Lincoln Vulc | 3:09.39 | 3:04.57 | -4.82 | ||||
9 | Axel Robinson | Co Sheffield | 3:49.28 | 3:05.32 | -43.96 | ||||
10 | Jacob Gifford | Lincoln Vulc | 3:09.15 | 3:09.62 | +0.47 | ||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Alexander Tew | York City | 2:17.84 | 2:16.17 | -1.67 | ||||
2 | Ruben Anderson | Co Sheffield | 2:47.93 | 2:26.76 | -21.17 | ||||
3 | George Tartakovski | Co Sheffield | 2:35.49 | 2:30.41 | -5.08 | ||||
4 | Gethin Sinclair | Co Sheffield | 3:02.27 | 2:34.57 | -27.70 | ||||
5 | Archie French | Lincoln Vulc | 2:34.99 | 2:36.31 | +1.32 | ||||
6 | Archie Sinclar-Willis | Ilkley | 2:52.48 | 2:38.55 | -13.93 | ||||
7 | Charles Tremayne | York City | 2:45.00 | 2:39.82 | -5.18 | ||||
8 | Arman Mohammadi | Lincoln Vulc | 2:56.86 | 2:49.18 | -7.68 | ||||
12yrs Speeders | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Hao Hao Shi | Co Sheffield | NT | 2:09.60 | npt | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Thomas Brooks | Spenborough | 2:30.26 | 2:19.94 | -10.32 | ||||
2 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 2:37.50 | 2:20.26 | -17.24 | ||||
3 | Samuel Jackson | Spenborough | 2:48.48 | 2:22.37 | -26.11 |
4 | Sam Wright | Tadcaster | 2:28.31 | 2:24.06 | -4.25 | |
5 | Robbie Ambler | Co Bradford | 2:34.85 | 2:33.92 | -0.93 | |
6 | Carlos Alvarez Odell | Team Jorvik | 3:05.04 | 2:35.80 | -29.24 | |
7 | Charlie Pearce | Tadcaster | NT | 2:44.31 | npt | |
8 | Alexander McKay | Ilkley | 2:52.30 | 2:45.86 | -6.44 | |
9 | Luke Perham | Tadcaster | 2:59.04 | 2:45.89 | -13.15 | |
10 | Harry Vickers | Lincoln Vulc | 3:05.21 | 2:54.72 | -10.49 | |
13yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Potter | Co Sheffield | 2:18.97 | 2:04.87 | -14.10 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Jackson | Spenborough | 2:04.18 | 2:02.75 | -1.43 | |
2 | Rio Daodu | Cleethorpes | 2:03.33 | 2:05.77 | +2.44 | |
3 | Louis Cass | Spenborough | 2:08.79 | 2:08.31 | -0.48 | |
4 | Isaac Stabler | York City | 2:25.06 | 2:13.53 | -11.53 | |
5 | Miles Kinlen | Co Sheffield | 2:52.72 | 2:16.11 | -36.61 | |
6 | Toby Marshall | Co Sheffield | 2:29.16 | 2:21.90 | -7.26 | |
7 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 2:24.59 | 2:23.43 | -1.16 | |
8 | Taylor Horsman | Tadcaster | 3:00.00 | 2:28.90 | -31.10 | |
9 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 2:46.15 | 2:36.03 | -10.12 | |
10 | Daniel Green | Kippax | NT | 2:36.19 | npt | |
11 | Joseph Whitehead | York City | 2:42.05 | 2:37.98 | -4.07 | |
12 | Ben Clarke | Cleethorpes | NT | 2:46.95 | npt | |
13 | Ned Whitaker | Settle Srays | 3:00.00 | 2:49.88 | -10.12 | |
14 | Daniel Pickup | York City | 3:17.98 | 3:02.14 | -15.84 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Marley Hawkins | 5.2 Did not touch wall at the turn or finish | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Simon Robson | York City | 2:01.26 | 1:55.51 | -5.75 | |
2 | Charlie Miller | Skegness | 2:01.93 | 1:58.53 | -3.40 | |
3 | Lucas Waligora | York City | 2:11.30 | 2:02.65 | -8.65 | |
4 | Ethan Baylin | Tadcaster | 2:06.00 | 2:03.73 | -2.27 | |
5 | Freddie Brook | York City | 2:06.07 | 2:05.19 | -0.88 | |
6 | Liam Dawson | Tadcaster | 2:03.84 | 2:09.18 | +5.34 | |
7 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 2:16.64 | 2:09.91 | -6.73 | |
8 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 2:15.00 | 2:10.77 | -4.23 | |
9 | Callum Aitken | York City | 2:13.02 | 2:10.81 | -2.21 | |
10 | Keelan Behan | Settle Srays | 2:20.52 | 2:11.21 | -9.31 | |
11 | Ben Lord | Lincoln Vulc | 2:21.88 | 2:11.43 | -10.45 | |
12 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 2:28.40 | 2:14.56 | -13.84 | |
13 | Matthew Bradley | Cleethorpes | 2:27.52 | 2:16.22 | -11.30 | |
14 | Freddie Fenwick | Team Jorvik | 2:30.41 | 2:16.54 | -13.87 | |
15 | Christian O'Malley | Lincoln Vulc | 2:18.11 | 2:17.01 | -1.10 | |
16 | Angus Twigger | Ilkley | 2:15.55 | 2:17.10 | +1.55 | |
17 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 2:22.21 | 2:22.24 | +0.03 |
18 | Ethan Clifford | York City | 2:28.35 | 2:22.28 | -6.07 | |
19 | George Varley | Co Bradford | 2:51.17 | 2:29.44 | -21.73 | |
20 | Fraser Taylor | York City | 2:44.63 | 2:34.86 | -9.77 | |
21 | Lewis Boyle | Ilkley | 2:42.83 | 2:43.26 | +0.43 | |
22 | Anthony Eastwood | Kippax | NT | 2:52.98 | npt | |
23 | William Browning | Tadcaster | 3:21.00 | 3:26.49 | +5.49 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Oscar Blanchard | 4.4 Starting before the starting signal | |||||
Jack Hurdman | ||||||
Alex Taylor | Did Not Compete | |||||
Event 103 Girls 100m Backstroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Evelyn Sykes | Team Jorvik | NT | 1:51.00 | npt | |
2 | Rosie Haigh | Co Sheffield | NT | 1:56.85 | npt | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Ezmae Allen | 6.4 Did not touch the wall during the turn | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samantha Taylor | Team Jorvik | 1:29.51 | 1:27.84 | -1.67 | |
2 | Evelyn Kik | Co Sheffield | NT | 1:29.05 | npt | |
3 | Olivia Barley | Cleethorpes | 1:35.44 | 1:35.33 | -0.11 | |
4 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 1:55.00 | 1:37.53 | -17.47 | |
5 | Summer Smith | Co Sheffield | NT | 1:42.28 | npt | |
6 | Joni Rooke | Team Jorvik | NT | 1:47.69 | npt | |
10yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Orla Gibbon | 6.4 Turn not performed immediately | |||||
Emilia Roberton | 6.4 Turn not performed immediately | |||||
Martha Harris | 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) | |||||
Amelie Hauschild | 6.4 Turn not performed immediately | |||||
Chloe Mumby | Did Not Compete | |||||
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Zara Holt | Tadcaster | NT | 1:20.99 | npt | |
2 | Eliza Jones | Tadcaster | 1:21.50 | 1:23.13 | +1.63 | |
3 | Maisie Shaw | Co Sheffield | 1:51.30 | 1:23.70 | -27.60 | |
4 | Carolina Alvarez Odell | Team Jorvik | 1:23.10 | 1:24.35 | +1.25 | |
5 | Evelyn Durkin | Co Sheffield | 1:31.70 | 1:25.30 | -6.40 | |
6 | Evelyn Jones | Co Sheffield | 1:54.98 | 1:30.63 | -24.35 | |
7 | Mabel Whitaker | Settle Srays | 1:46.14 | 1:37.93 | -8.21 | |
8 | Emily McSeveny | York City | 1:44.75 | 1:40.63 | -4.12 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Annabel Cooke | Co Sheffield | 1:30.61 | 1:14.36 | -16.25 | |
2 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 1:14.92 | 1:15.42 | +0.50 | |
3 | Laura Temple | Co Bradford | 1:15.31 | 1:16.12 | +0.81 | |
4 | Ava Turner | York City | 1:17.38 | 1:16.44 | -0.94 | |
5 | Alice-Mae Downs | Lincoln Vulc | 1:23.50 | 1:16.58 | -6.92 |
6 | Eve Parkin | York City | 1:17.38 | 1:16.94 | -0.44 | |
7 | Eloise Herbert | Tadcaster | 1:17.74 | 1:17.73 | -0.01 | |
8 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 1:21.66 | 1:17.76 | -3.90 | |
8 | Olivia McSeveny | York City | 1:17.94 | 1:17.76 | -0.18 | |
10 | Ruby Robinson | Tadcaster | 1:19.79 | 1:21.22 | +1.43 | |
11 | Clara Robinson | York City | 1:26.52 | 1:22.73 | -3.79 | |
12 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 1:24.13 | 1:23.62 | -0.51 | |
13 | Emily Wood | Ilkley | 1:54.82 | 1:25.56 | -29.26 | |
14 | Abigail Harris | York City | 1:30.49 | 1:26.05 | -4.44 | |
15 | Jessica Craig | York City | 1:23.98 | 1:26.09 | +2.11 | |
16 | Lucy Davis | Lincoln Vulc | 1:39.16 | 1:26.72 | -12.44 | |
17 | Anna Miroshnikova | Cleethorpes | 1:25.13 | 1:27.43 | +2.30 | |
18 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 1:39.28 | 1:28.04 | -11.24 | |
19 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 1:31.72 | 1:28.91 | -2.81 | |
20 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 1:41.75 | 1:32.66 | -9.09 | |
21 | Jenna Thomas-Durrant | York City | 1:35.62 | 1:33.03 | -2.59 | |
22 | Sabrina Tran | Tadcaster | 1:41.12 | 1:33.40 | -7.72 | |
23 | Zoe Baker | Tadcaster | NT | 1:34.18 | npt | |
24 | Sofie Watson | York City | 1:32.43 | 1:34.34 | +1.91 | |
25 | Maya Foulkes | York City | 1:42.00 | 1:43.60 | +1.60 | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Elizabbeth Blow | 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Raya Harrand | York City | 1:18.53 | 1:10.77 | -7.76 | |
2 | Samantha Knowles | Ilkley | 1:11.58 | 1:10.98 | -0.60 | |
3 | Rylie Ackroyd | Tadcaster | 1:12.70 | 1:11.66 | -1.04 | |
4 | Mabel Robertson | Co Sheffield | 1:13.79 | 1:13.62 | -0.17 | |
5 | Alice Aitken | York City | 1:19.97 | 1:14.46 | -5.51 | |
6 | Eve Cooper | Cleethorpes | 1:19.12 | 1:15.19 | -3.93 | |
7 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 1:15.13 | 1:15.58 | +0.45 | |
8 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | 1:22.87 | 1:16.36 | -6.51 | |
9 | Isobel Newman | Tadcaster | 1:17.41 | 1:16.91 | -0.50 | |
10 | Grace Twilton | Lincoln Vulc | 1:17.94 | 1:16.98 | -0.96 | |
11 | Jasmine Shay | Co Bradford | 1:22.36 | 1:17.83 | -4.53 | |
12 | Bailey Carter | Co Sheffield | 1:18.10 | 1:18.80 | +0.70 | |
13 | Harriet Fox | Cleethorpes | 1:21.79 | 1:19.03 | -2.76 | |
14 | Evelyn Jackson | Lincoln Vulc | 1:23.05 | 1:20.44 | -2.61 | |
15 | Lana Portman | Co Sheffield | 1:24.60 | 1:20.50 | -4.10 | |
16 | Maggie Tran | Tadcaster | 1:24.93 | 1:21.89 | -3.04 | |
17 | Daisy Simpson | Co Sheffield | 1:28.61 | 1:24.64 | -3.97 | |
18 | Laura Wiles | Co Bradford | 1:38.00 | 1:25.76 | -12.24 | |
19 | Rebecca Welch | Tadcaster | 1:35.22 | 1:25.88 | -9.34 | |
20 | Rosie Morris | New Earswick | 1:31.48 | 1:26.67 | -4.81 | |
21 | Tegan Phillips | Skegness | 1:27.89 | 1:28.34 | +0.45 | |
22 | Ellie Thomson | York City | 2:02.13 | 1:40.47 | -21.66 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 1:12.93 | 1:10.15 | -2.78 |
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 1:09.32 | 1:10.18 | +0.86 | |
3 | Sophia Kelly | Tadcaster | 1:10.96 | 1:12.26 | +1.30 | |
4 | Sara Ungar | York City | 1:13.33 | 1:13.28 | -0.05 | |
5 | Maeve Carroll | Tadcaster | 1:09.41 | 1:14.12 | +4.71 | |
6 | Christina Black | Tadcaster | 1:14.03 | 1:16.08 | +2.05 | |
7 | Jessica Young | York City | 1:20.70 | 1:16.34 | -4.36 | |
8 | Latisha Auton | Tadcaster | 1:20.81 | 1:17.20 | -3.61 | |
9 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 1:23.91 | 1:21.27 | -2.64 | |
10 | Zoe Whittleton | Lincoln Vulc | 1:24.49 | 1:21.28 | -3.21 | |
11 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 1:18.00 | 1:24.43 | +6.43 | |
12 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 1:32.84 | 1:25.01 | -7.83 | |
13 | Isabelle Wood | Tadcaster | NT | 1:25.96 | npt | |
14 | Isla Forsdyke | York City | 1:44.28 | 1:26.19 | -18.09 | |
15 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 1:29.56 | 1:26.62 | -2.94 | |
16 | Kiera Herbert | Spenborough | 1:35.08 | 1:31.72 | -3.36 | |
17 | Megan Checkley | Kippax | 1:36.50 | 1:37.44 | +0.94 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Cecilia Linton | Did Not Compete | |||||
Libby Morrison | Did Not Compete | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mollie Garratt | York City | 1:02.36 | 1:03.33 | +0.97 | |
2 | Libby Munday | Cleethorpes | 1:03.88 | 1:04.59 | +0.71 | |
3 | Gina Warrior | Co Bradford | 1:05.65 | 1:06.21 | +0.56 | |
4 | Tahlia Mulleague | Co Sheffield | 1:12.07 | 1:08.26 | -3.81 | |
5 | Charlotte Deniz | York City | 1:08.13 | 1:10.32 | +2.19 | |
6 | Tabitha Browning | Tadcaster | 1:07.93 | 1:11.08 | +3.15 | |
7 | Mia Boyle | York City | 1:07.21 | 1:12.06 | +4.85 | |
8 | Lotti Ridgway | Ilkley | 1:12.25 | 1:12.90 | +0.65 | |
9 | Libby Nicklin | Cleethorpes | 1:18.14 | 1:13.16 | -4.98 | |
10 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 1:17.83 | 1:14.05 | -3.78 | |
11 | Evie Glossop | Co Sheffield | 1:10.81 | 1:15.72 | +4.91 | |
12 | Evelyn Fews-Charlton | Cleethorpes | 1:17.24 | 1:15.73 | -1.51 | |
13 | Saoirse Behan | Settle Srays | 1:16.35 | 1:18.28 | +1.93 | |
14 | Olivia Spencer | Lincoln Vulc | 1:24.83 | 1:19.93 | -4.90 | |
15 | Amy Holt | Skegness | 1:18.21 | 1:20.93 | +2.72 | |
16 | Alice Turpin | New Earswick | 1:27.82 | 1:22.68 | -5.14 | |
17 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 1:31.93 | 1:24.06 | -7.87 | |
18 | Brooke Thomas-Durrant | York City | 1:21.43 | 1:24.26 | +2.83 | |
19 | Sylvie Hollinghurst | Tadcaster | 1:25.52 | 1:25.15 | -0.37 | |
20 | Ariadne Morys | Tadcaster | 1:33.12 | 1:32.56 | -0.56 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Iris Burnett | Did Not Compete | |||||
Olivia Thom | Did Not Compete | |||||
Kate Neal | Did Not Compete | |||||
Event 104 Boys 50m Butterfly |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samuel Renshaw | Cleethorpes | NT | 52.04 | npt | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Charlie Ndlovu | 8.2 Arms not brought forward simultaneously | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ewan Allars | Tadcaster | 51.82 | 50.69 | -1.13 | |
2 | Daniel Tew | Team Jorvik | 49.51 | 52.04 | +2.53 | |
3 | Harvey Rodgers | Co Sheffield | 55.63 | 54.66 | -0.97 | |
4 | Joshua Castle | Team Jorvik | 1:10.44 | 57.20 | -13.24 | |
10yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Henry Mace | Did Not Compete | |||||
Harry Peters | Did Not Compete | |||||
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Jacob Hegg | Lincoln Vulc | 38.69 | 38.12 | -0.57 | |
2 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 39.63 | 38.76 | -0.87 | |
3 | Ben Artis | Bingley | 41.84 | 39.69 | -2.15 | |
4 | Theo Smith | Cleethorpes | 45.74 | 39.73 | -6.01 | |
5 | Jack Hicks | Lincoln Vulc | 41.87 | 40.75 | -1.12 | |
6 | Phoenix Graham | Settle Srays | 48.70 | 42.25 | -6.45 | |
7 | Alexander Yates | York City | 44.70 | 43.01 | -1.69 | |
8 | Nicholas Cass | Spenborough | 44.42 | 45.15 | +0.73 | |
9 | Jacob Armstrong | York City | 52.10 | 45.37 | -6.73 | |
10 | Axel Robinson | Co Sheffield | 49.42 | 45.47 | -3.95 | |
11 | Stan Sawyer | York City | 50.00 | 50.19 | +0.19 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Luke Wise | Tadcaster | 33.54 | 33.31 | -0.23 | |
2 | Jacob Haslingden | Co Sheffield | 33.59 | 35.49 | +1.90 | |
3 | Charles Tremayne | York City | 45.00 | 37.90 | -7.10 | |
4 | George Tartakovski | Co Sheffield | 42.72 | 38.25 | -4.47 | |
5 | Arman Mohammadi | Lincoln Vulc | 38.87 | 39.18 | +0.31 | |
6 | Lucas Vulpe | Lincoln Vulc | 40.09 | 40.56 | +0.47 | |
7 | Archie French | Lincoln Vulc | 41.83 | 40.80 | -1.03 | |
8 | Tobias Baska | Lincoln Vulc | 43.04 | 40.92 | -2.12 |
9 | Henry Tomlin | Lincoln Vulc | 42.84 | 41.98 | -0.86 | |
10 | Leo Auton | Tadcaster | 48.16 | 49.69 | +1.53 | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alexander Tew | York City | 33.00 | 31.96 | -1.04 | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Oliver Battle | 4.4 Starting before the starting signal | |||||
Joshua Craven | 4.4 Starting before the starting signal | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Freddy Dean | Co Bradford | 31.78 | 31.97 | +0.19 | |
2 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 34.97 | 32.98 | -1.99 | |
3 | Thomas Brooks | Spenborough | 32.59 | 33.23 | +0.64 | |
4 | Joe Daly | Cleethorpes | 38.12 | 33.50 | -4.62 | |
5 | Dawid Naglik | Bingley | 33.20 | 33.79 | +0.59 | |
6 | Robbie Ambler | Co Bradford | 34.48 | 34.87 | +0.39 | |
7 | Sam Wright | Tadcaster | 35.91 | 36.37 | +0.46 | |
8 | Charlie Pearce | Tadcaster | 39.12 | 37.96 | -1.16 | |
9 | Carlos Alvarez Odell | Team Jorvik | 40.09 | 39.02 | -1.07 | |
13yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samuel Jackson | Spenborough | 31.34 | 30.77 | -0.57 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Thomas Smith | 8.3 Breaststroke kick used | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Jackson | Spenborough | 26.74 | 26.60 | -0.14 | |
2 | Rio Daodu | Cleethorpes | 27.62 | 27.57 | -0.05 | |
3 | Miles Kinlen | Co Sheffield | 27.59 | 28.00 | +0.41 | |
4 | Isaac Stabler | York City | 33.80 | 30.77 | -3.03 | |
5 | Nathan Carrington | York City | 34.14 | 32.86 | -1.28 | |
6 | Daniel Green | Kippax | 39.31 | 32.94 | -6.37 | |
7 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 36.89 | 33.66 | -3.23 | |
8 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 35.30 | 34.09 | -1.21 | |
9 | Taylor Horsman | Tadcaster | 35.22 | 34.14 | -1.08 | |
10 | Joseph Whitehead | York City | 36.46 | 34.26 | -2.20 | |
11 | Ethan Lord | Spenborough | NT | 34.69 | npt | |
12 | Isaac Hebden | York City | 42.41 | 37.28 | -5.13 | |
13 | Amos Hebden | York City | 37.96 | 37.33 | -0.63 | |
14 | Ben Clarke | Cleethorpes | 47.50 | 39.01 | -8.49 | |
15 | Blake Herbert | Tadcaster | 41.11 | 39.10 | -2.01 | |
16 | Marley Hawkins | Cleethorpes | 51.41 | 39.42 | -11.99 | |
17 | Ned Whitaker | Settle Srays | 46.39 | 39.57 | -6.82 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Alfie Jackson | 10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Baylin | Tadcaster | 26.57 | 26.79 | +0.22 | |
2 | Adham Shaaban | Tadcaster | 27.07 | 26.93 | -0.14 | |
3 | Oscar Blanchard | Cleethorpes | 27.20 | 27.39 | +0.19 | |
4 | Charlie Miller | Skegness | 27.75 | 27.84 | +0.09 | |
5 | Liam Dawson | Tadcaster | 28.55 | 28.01 | -0.54 | |
5 | Keelan Behan | Settle Srays | 27.49 | 28.01 | +0.52 | |
7 | Owen Wing | York City | 28.60 | 28.20 | -0.40 | |
8 | Isaac Banham | Skegness | 28.95 | 28.77 | -0.18 | |
9 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 30.07 | 29.24 | -0.83 | |
10 | Harry Hawkett | Tadcaster | 31.80 | 29.42 | -2.38 | |
11 | Freddie Brook | York City | 30.60 | 29.84 | -0.76 | |
12 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 30.22 | 30.09 | -0.13 | |
13 | Isaac Howson | Tadcaster | 29.72 | 30.10 | +0.38 | |
14 | Callum Mawson | Co Bradford | 30.52 | 30.22 | -0.30 | |
15 | Bradley Craven | Co Bradford | 39.52 | 30.39 | -9.13 | |
16 | Matthew Bradley | Cleethorpes | 35.04 | 30.74 | -4.30 | |
17 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 32.14 | 31.86 | -0.28 | |
18 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 32.50 | 31.87 | -0.63 | |
19 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 36.99 | 32.01 | -4.98 | |
20 | Rowan Verity | Kippax | 32.97 | 32.84 | -0.13 | |
21 | Christian O'Malley | Lincoln Vulc | 34.58 | 33.14 | -1.44 | |
22 | Fraser Taylor | York City | 39.89 | 33.46 | -6.43 | |
22 | Thomas Moss | New Earswick | 33.56 | 33.46 | -0.10 | |
24 | Lewis Blythe | Team Jorvik | 42.21 | 34.58 | -7.63 | |
25 | Anthony Eastwood | Kippax | 33.87 | 34.64 | +0.77 | |
26 | Lewis Boyle | Ilkley | 36.35 | 36.58 | +0.23 | |
27 | George Varley | Co Bradford | 40.06 | 38.03 | -2.03 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Angus Twigger | Did Not Compete | |||||
Jack Hurdman | Did Not Compete | |||||
Event 105 Girls 400m Freestyle |
||||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Isla Daveran | Co Sheffield | NT | 5:54.94 | npt | |
2 | Orla Gibbon | Co Sheffield | NT | 6:25.77 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Eve Hibbert | Co Sheffield | 6:38.19 | 5:13.50 | -1:24.69 | |
2 | Izzy Williams | Co Sheffield | 6:41.78 | 5:15.01 | -1:26.77 | |
3 | Evelyn Durkin | Co Sheffield | NT | 5:19.62 | npt | |
4 | Matilda Hendon | Tadcaster | 6:30.00 | 5:33.22 | -56.78 | |
5 | Maisie Shaw | Co Sheffield | NT | 5:59.93 | npt | |
6 | Abigail Beighton | Co Sheffield | 6:41.53 | 6:00.14 | -41.39 | |
7 | Evelyn Jones | Co Sheffield | NT | 6:09.45 | npt | |
8 | Sophie Bell | Co Sheffield | NT | 6:19.50 | npt | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Willow Harrison | Co Sheffield | 6:14.72 | 4:52.62 | -1:22.10 | |
2 | Honey-Rose Grocock | Co Sheffield | 5:27.64 | 4:54.24 | -33.40 | |
3 | Annabel Cooke | Co Sheffield | 5:26.31 | 4:54.40 | -31.91 | |
4 | Ffion Elsby-Adams | Co Sheffield | 5:17.30 | 4:58.15 | -19.15 | |
5 | Isla Heathcote | Co Sheffield | 5:21.17 | 5:03.81 | -17.36 | |
6 | Laura Temple | Co Bradford | 5:13.81 | 5:10.67 | -3.14 | |
7 | Heather Ridsdale | New Earswick | 5:30.00 | 5:12.48 | -17.52 | |
8 | Keira Daykin | Co Sheffield | NT | 5:19.96 | npt | |
9 | Ava Turner | York City | 5:34.90 | 5:20.57 | -14.33 | |
10 | Olivia McSeveny | York City | 5:38.48 | 5:21.32 | -17.16 | |
11 | Sienna Chung | Co Sheffield | 6:23.50 | 5:39.63 | -43.87 | |
12 | Abigail James | York City | 6:00.00 | 5:40.86 | -19.14 | |
13 | Scarlett Sampson | Co Sheffield | 6:22.91 | 5:51.26 | -31.65 | |
14 | Zoe Baker | Tadcaster | NT | 6:11.37 | npt | |
15 | Sofie Watson | York City | 6:30.00 | 6:22.72 | -7.28 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alexandra Tartakovski | Co Sheffield | 5:06.05 | 4:50.75 | -15.30 | |
2 | Olivia Bell | Co Sheffield | 5:07.51 | 4:53.42 | -14.09 | |
3 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 4:56.62 | 4:55.75 | -0.87 | |
4 | Eve Cooper | Cleethorpes | 4:48.31 | 4:57.80 | +9.49 | |
5 | Samantha Knowles | Ilkley | 4:59.03 | 4:58.41 | -0.62 | |
6 | Katrina Tutoveanu | Co Sheffield | 5:13.18 | 4:59.62 | -13.56 | |
7 | Rylie Ackroyd | Tadcaster | 5:20.00 | 5:03.76 | -16.24 | |
8 | Eva Knight | Spenborough | 5:07.06 | 5:06.80 | -0.26 |
9 | Jasmine Shay | Co Bradford | 5:22.05 | 5:08.95 | -13.10 | |
10 | Ellie Rowson | York City | 5:30.89 | 5:10.61 | -20.28 | |
11 | Erin Ingham | Cleethorpes | 5:15.91 | 5:10.99 | -4.92 | |
12 | Mabel Robertson | Co Sheffield | 6:17.89 | 5:16.61 | -1:01.28 | |
13 | Lana Portman | Co Sheffield | 6:37.47 | 5:19.93 | -1:17.54 | |
14 | Harriet Fox | Cleethorpes | 5:35.15 | 5:30.36 | -4.79 | |
15 | Daisy Haigh | Co Sheffield | NT | 5:30.59 | npt | |
16 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | NT | 5:32.59 | npt | |
17 | Bailey Carter | Co Sheffield | 7:11.82 | 5:35.43 | -1:36.39 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Erin Tankard | Co Sheffield | 5:02.87 | 4:37.76 | -25.11 | |
2 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 4:48.82 | 4:39.37 | -9.45 | |
3 | Chloe Cooke | Co Sheffield | 5:16.65 | 4:41.61 | -35.04 | |
4 | Emily Lambert | Co Sheffield | 5:05.75 | 4:50.86 | -14.89 | |
5 | Sophia Kelly | Tadcaster | 4:55.35 | 4:50.96 | -4.39 | |
6 | Hannah Wakelin | Co Sheffield | 5:28.40 | 5:01.08 | -27.32 | |
7 | Annabelle Loft | York City | 5:16.64 | 5:01.71 | -14.93 | |
8 | Neve Burgin | Co Sheffield | 5:19.72 | 5:04.18 | -15.54 | |
9 | Poppy Davis-Coyle | York City | 5:00.61 | 5:04.64 | +4.03 | |
10 | Holly Dukes | New Earswick | 5:20.00 | 5:08.82 | -11.18 | |
11 | Isla Caudwell | Co Sheffield | 5:22.55 | 5:09.69 | -12.86 | |
12 | Jessica Young | York City | 5:14.16 | 5:12.88 | -1.28 | |
13 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 5:38.12 | 5:18.40 | -19.72 | |
14 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 6:00.85 | 5:29.24 | -31.61 | |
15 | Megan Checkley | Kippax | 6:13.56 | 6:09.91 | -3.65 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ruby Knight | Spenborough | 4:29.08 | 4:30.10 | +1.02 | |
2 | Emma Wills | York City | 4:40.00 | 4:36.94 | -3.06 | |
3 | Sophie McLure | Tadcaster | 4:42.54 | 4:40.10 | -2.44 | |
4 | Olivia Thom | York City | 4:36.30 | 4:44.54 | +8.24 | |
5 | Sholah Robinson | Co Sheffield | 4:47.77 | 4:46.28 | -1.49 | |
6 | Katie Maloney | Lincoln Vulc | 4:45.98 | 4:46.91 | +0.93 | |
7 | Tahlia Mulleague | Co Sheffield | 5:01.48 | 4:47.44 | -14.04 | |
8 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 5:03.63 | 4:58.09 | -5.54 | |
9 | Emily Shrimpton | Tadcaster | 5:02.40 | 4:59.48 | -2.92 | |
10 | Tabitha Browning | Tadcaster | 4:42.29 | 5:01.29 | +19.00 | |
11 | Katie Atter | Lincoln Vulc | 4:47.22 | 5:03.09 | +15.87 | |
12 | Monica Navarro | Co Sheffield | 5:23.41 | 5:06.95 | -16.46 | |
13 | Scarlett Strathie | Tadcaster | 5:18.51 | 5:08.03 | -10.48 | |
14 | Rosie Hicks | Lincoln Vulc | 5:03.61 | 5:09.52 | +5.91 | |
15 | Imogen Holbrook | Tadcaster | 4:58.38 | 5:24.95 | +26.57 | |
16 | Kate Neal | Kippax | 5:57.05 | 5:38.93 | -18.12 | |
17 | Kiarna Woodhead | New Earswick | 5:45.62 | 5:49.55 | +3.93 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Evelyn Fews-Charlton | Did Not Compete | |||||
Event 106 Boys 100m Ind Medley |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samuel Renshaw | Cleethorpes | NT | 1:40.56 | npt | |
2 | Noah Shephard | Co Sheffield | 2:08.62 | 2:00.98 | -7.64 | |
3 | Max Smith | Co Sheffield | NT | 2:03.47 | npt | |
4 | Sam Rowson | York City | 2:00.00 | 2:04.03 | +4.03 | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Charlie Ndlovu | 7.3 Hands brought back beyond hip line except after first stroke following start/turn | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Jenson Stillings | Co Sheffield | NT | 1:35.61 | npt | |
2 | Daniel Tew | Team Jorvik | 1:37.00 | 1:36.09 | -0.91 | |
3 | Christopher Goodwin | Co Sheffield | NT | 1:36.89 | npt | |
4 | Sam Perham | Tadcaster | 1:45.22 | 1:41.02 | -4.20 | |
5 | Jamie Aspinall | Co Sheffield | NT | 1:45.69 | npt | |
6 | Harvey Rodgers | Co Sheffield | NT | 1:52.22 | npt | |
7 | Joshua Castle | Team Jorvik | 1:49.38 | 2:01.57 | +12.19 | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Jacob Hegg | Lincoln Vulc | 1:31.90 | 1:25.82 | -6.08 | |
2 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 1:39.12 | 1:26.84 | -12.28 | |
3 | Jacob Gifford | Lincoln Vulc | 1:33.35 | 1:29.31 | -4.04 | |
4 | Ben Artis | Bingley | 1:37.79 | 1:32.67 | -5.12 | |
5 | Phoenix Graham | Settle Srays | 1:45.00 | 1:32.91 | -12.09 | |
6 | Lewis Snowshall | Lincoln Vulc | 1:37.74 | 1:34.84 | -2.90 | |
7 | Joe Fenwick | Team Jorvik | NT | 1:36.11 | npt | |
8 | Alexander Yates | York City | 1:41.35 | 1:41.77 | +0.42 | |
9 | Jacob Armstrong | York City | 1:47.67 | 1:42.52 | -5.15 | |
11yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Oliver Claydon Smith | Co Sheffield | NT | 1:17.60 | npt | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Stan Sawyer | 10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF | |||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ruben Anderson | Co Sheffield | 1:44.87 | 1:17.66 | -27.21 |
2 | Gethin Sinclair | Co Sheffield | NT | 1:21.51 | npt | |
3 | Vincent Navarro | Co Sheffield | 1:36.36 | 1:24.00 | -12.36 | |
4 | Archie Sinclar-Willis | Ilkley | 1:44.77 | 1:24.28 | -20.49 | |
5 | Lucas Vulpe | Lincoln Vulc | 1:33.64 | 1:25.69 | -7.95 | |
6 | Charles Tremayne | York City | 1:45.04 | 1:25.85 | -19.19 | |
7 | Archie French | Lincoln Vulc | 1:31.63 | 1:26.31 | -5.32 | |
8 | Callum Ogden | New Earswick | 1:39.35 | 1:26.32 | -13.03 | |
9 | Arman Mohammadi | Lincoln Vulc | 1:30.56 | 1:27.84 | -2.72 | |
10 | Tobias Baska | Lincoln Vulc | 1:41.43 | 1:31.99 | -9.44 | |
11 | Oliver Battle | Bingley | 1:33.17 | 1:32.43 | -0.74 | |
12 | Oscar Shaw | York City | 1:48.00 | 1:37.38 | -10.62 | |
13 | Henry Tomlin | Lincoln Vulc | 1:41.77 | 1:37.78 | -3.99 | |
14 | Leo Auton | Tadcaster | 1:42.71 | 1:39.50 | -3.21 | |
15 | Levente Ungar | York City | 2:05.55 | 1:56.83 | -8.72 | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
Alexander Tew | York City | 1:16.50 | 1:12.67 | Time only swim | ||
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Joshua Craven | 8.3 Alternating movement of legs or feet | |||||
Jacob Haslingden | Did Not Compete | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Freddy Dean | Co Bradford | 1:12.00 | 1:13.87 | +1.87 | |
2 | Robbie Ambler | Co Bradford | 1:17.27 | 1:17.16 | -0.11 | |
3 | Dawid Naglik | Bingley | 1:20.31 | 1:19.52 | -0.79 | |
4 | Alexander McKay | Ilkley | 1:34.61 | 1:22.24 | -12.37 | |
5 | Charlie Pearce | Tadcaster | 1:26.75 | 1:24.62 | -2.13 | |
6 | Carlos Alvarez Odell | Team Jorvik | 1:27.80 | 1:25.19 | -2.61 | |
7 | Luke Perham | Tadcaster | 1:31.25 | 1:27.24 | -4.01 | |
8 | Thomas Smith | Kippax | 1:33.09 | 1:28.15 | -4.94 | |
9 | Harry Vickers | Lincoln Vulc | 1:46.24 | 1:31.62 | -14.62 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Louis Cass | Spenborough | 1:10.33 | 1:09.15 | -1.18 | |
2 | Miles Kinlen | Co Sheffield | 1:27.03 | 1:10.52 | -16.51 | |
3 | Toby Marshall | Co Sheffield | 1:17.63 | 1:14.59 | -3.04 | |
4 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 1:22.50 | 1:16.40 | -6.10 | |
5 | Taylor Horsman | Tadcaster | 1:18.77 | 1:17.63 | -1.14 | |
6 | Jack Azemar-Battle | Bingley | 1:19.50 | 1:19.00 | -0.50 | |
7 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 1:26.45 | 1:19.07 | -7.38 | |
8 | Joseph Whitehead | York City | 1:48.45 | 1:19.44 | -29.01 | |
9 | Ben Clarke | Cleethorpes | 1:37.17 | 1:21.62 | -15.55 | |
10 | Marley Hawkins | Cleethorpes | 1:40.37 | 1:22.11 | -18.26 | |
11 | Amos Hebden | York City | 1:22.07 | 1:22.93 | +0.86 | |
12 | Isaac Hebden | York City | 1:25.05 | 1:24.97 | -0.08 | |
13 | Blake Herbert | Tadcaster | 1:32.88 | 1:27.10 | -5.78 | |
14 | Daniel Pickup | York City | 1:36.02 | 1:31.07 | -4.95 |
15 | Alfie Jackson | Cleethorpes | 1:35.76 | 1:54.62 | +18.86 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Baylin | Tadcaster | 1:00.18 | 1:00.32 | +0.14 | |
2 | Lucas Waligora | York City | 1:05.53 | 1:02.38 | -3.15 | |
3 | Adham Shaaban | Tadcaster | 1:04.00 | 1:04.48 | +0.48 | |
4 | Owen Wing | York City | 1:12.59 | 1:07.30 | -5.29 | |
5 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 1:13.94 | 1:07.31 | -6.63 | |
6 | Callum Aitken | York City | 1:09.20 | 1:07.66 | -1.54 | |
7 | Isaac Howson | Tadcaster | 1:07.35 | 1:07.78 | +0.43 | |
8 | Ben Lord | Lincoln Vulc | 1:11.92 | 1:08.30 | -3.62 | |
9 | Ethan Clifford | York City | 1:21.86 | 1:10.65 | -11.21 | |
10 | Bradley Craven | Co Bradford | 1:24.77 | 1:10.98 | -13.79 | |
11 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 1:14.03 | 1:11.02 | -3.01 | |
12 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 1:22.00 | 1:12.74 | -9.26 | |
13 | Lewis Blythe | Team Jorvik | 1:17.40 | 1:16.35 | -1.05 | |
14 | Ed Sumner | Kippax | 1:21.64 | 1:17.01 | -4.63 | |
15 | Thomas Moss | New Earswick | 1:17.72 | 1:17.45 | -0.27 | |
16 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 1:18.37 | 1:17.66 | -0.71 | |
17 | Fraser Taylor | York City | 1:21.65 | 1:18.83 | -2.82 | |
18 | Lewis Boyle | Ilkley | 1:17.39 | 1:19.68 | +2.29 | |
19 | Anthony Eastwood | Kippax | 1:20.17 | 1:20.82 | +0.65 | |
20 | George Varley | Co Bradford | 1:27.91 | 1:24.72 | -3.19 | |
21 | Billy Ainsworth | York City | 1:32.59 | 1:25.39 | -7.20 | |
22 | William Browning | Tadcaster | 1:41.43 | 1:47.69 | +6.26 | |
15yrs & Over Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Simon Robson | York City | 1:01.21 | 57.98 | -3.23 | |
Event 107 Girls 50m Freestyle |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Bailey Graham | Settle Srays | 42.10 | 39.66 | -2.44 | |
2 | Ezmae Allen | Co Sheffield | 49.41 | 42.51 | -6.90 | |
3 | Rosie Haigh | Co Sheffield | 46.91 | 43.61 | -3.30 | |
4 | Evelyn Sykes | Team Jorvik | 56.82 | 46.15 | -10.67 | |
5 | Georgina Burns | Tadcaster | 49.47 | 46.50 | -2.97 | |
6 | Evie Wise | Tadcaster | 50.84 | 47.44 | -3.40 | |
7 | Abigayle Craven | Ilkley | 58.16 | 48.29 | -9.87 | |
8 | Semhar Solomon | Co Sheffield | 1:00.70 | 54.85 | -5.85 | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samantha Taylor | Team Jorvik | 35.80 | 34.99 | -0.81 | |
2 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 39.16 | 37.88 | -1.28 | |
3 | Annabel Edwards | York City | 46.23 | 38.10 | -8.13 | |
4 | Emilia Roberton | York City | 41.07 | 38.56 | -2.51 | |
5 | Taila Chisala | Co Sheffield | 43.20 | 40.32 | -2.88 | |
6 | Summer Smith | Co Sheffield | 42.04 | 40.36 | -1.68 | |
7 | Martha Harris | York City | 45.35 | 41.16 | -4.19 | |
8 | Beau A Meredith | Co Sheffield | NT | 43.05 | npt | |
9 | Joni Rooke | Team Jorvik | 51.22 | 44.71 | -6.51 | |
10 | Chloe Mumby | Cleethorpes | 47.14 | 45.47 | -1.67 | |
11 | Debora Musie | Co Sheffield | 54.81 | 48.32 | -6.49 | |
10yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Grace Peters | Did Not Compete | |||||
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Matilda Hendon | Tadcaster | 31.90 | 31.91 | +0.01 | |
2 | Zara Holt | Tadcaster | 33.13 | 32.68 | -0.45 | |
3 | Eliza Jones | Tadcaster | 32.65 | 32.75 | +0.10 | |
4 | Eliza Naglik | Bingley | 33.97 | 32.87 | -1.10 | |
5 | Carolina Alvarez Odell | Team Jorvik | 33.48 | 33.25 | -0.23 | |
6 | Emily McSeveny | York City | 39.75 | 37.99 | -1.76 | |
7 | Mabel Whitaker | Settle Srays | 48.21 | 38.87 | -9.34 | |
8 | Grace Ballantyne | New Earswick | NT | 39.11 | npt | |
9 | Alice Dilley | York City | 45.00 | 42.70 | -2.30 | |
10 | Lexie McManus | Bingley | 43.53 | 46.60 | +3.07 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Chloe Macdonald | York City | 30.90 | 30.28 | -0.62 |
2 | Ruby Robinson | Tadcaster | 30.94 | 30.39 | -0.55 | |
3 | Eloise Herbert | Tadcaster | 31.40 | 30.99 | -0.41 | |
4 | Isla Heathcote | Co Sheffield | 30.59 | 31.00 | +0.41 | |
5 | Eve Parkin | York City | 32.67 | 31.47 | -1.20 | |
6 | Millie Darrand | Team Jorvik | 33.21 | 31.81 | -1.40 | |
7 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 31.88 | 32.00 | +0.12 | |
8 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 31.54 | 32.03 | +0.49 | |
9 | Pippa Bennett | Co Bradford | 31.86 | 32.22 | +0.36 | |
10 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 33.50 | 32.38 | -1.12 | |
11 | Heather Ridsdale | New Earswick | 31.84 | 32.57 | +0.73 | |
12 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 34.83 | 32.89 | -1.94 | |
13 | Clara Robinson | York City | 34.48 | 33.24 | -1.24 | |
14 | Lucy Davis | Lincoln Vulc | 36.50 | 33.84 | -2.66 | |
15 | Anna Miroshnikova | Cleethorpes | 33.09 | 34.12 | +1.03 | |
16 | Jessica Craig | York City | 34.04 | 34.24 | +0.20 | |
17 | Hannah Loughlan | Tadcaster | 36.22 | 34.31 | -1.91 | |
18 | Abigail Harris | York City | 34.89 | 34.37 | -0.52 | |
19 | Caitlin Allars | Tadcaster | 36.58 | 34.40 | -2.18 | |
20 | Anni Ridgway | Ilkley | 37.11 | 35.22 | -1.89 | |
21 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 37.47 | 35.30 | -2.17 | |
22 | Emily Wood | Ilkley | 38.60 | 35.39 | -3.21 | |
23 | Sabrina Tran | Tadcaster | 37.91 | 36.16 | -1.75 | |
24 | Elizabbeth Blow | Cleethorpes | 38.68 | 36.19 | -2.49 | |
25 | Jenna Thomas-Durrant | York City | 40.48 | 37.13 | -3.35 | |
26 | Zoe Baker | Tadcaster | 39.26 | 38.03 | -1.23 | |
27 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 39.96 | 38.12 | -1.84 | |
28 | Maya Foulkes | York City | 42.98 | 39.07 | -3.91 | |
29 | Molly Azemar-Battle | Bingley | 40.13 | 39.56 | -0.57 | |
30 | Lottie Oliver | Settle Srays | 49.64 | 44.54 | -5.10 | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 30.00 | 29.96 | -0.04 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Raya Harrand | York City | 30.67 | 29.05 | -1.62 | |
2 | Samantha Knowles | Ilkley | 30.06 | 29.67 | -0.39 | |
3 | Isobel Newman | Tadcaster | 30.24 | 29.76 | -0.48 | |
3 | Eva Knight | Spenborough | 29.34 | 29.76 | +0.42 | |
5 | Alexandra Tartakovski | Co Sheffield | 31.13 | 29.87 | -1.26 | |
6 | Erin Ingham | Cleethorpes | 29.75 | 30.01 | +0.26 | |
7 | Rylie Ackroyd | Tadcaster | 30.69 | 30.03 | -0.66 | |
8 | Jasmine Shay | Co Bradford | 31.07 | 30.12 | -0.95 | |
9 | Katrina Tutoveanu | Co Sheffield | 29.28 | 30.19 | +0.91 | |
10 | Evie Mosey | York City | 32.40 | 30.40 | -2.00 | |
11 | Phoebe Evans | York City | 33.20 | 30.41 | -2.79 | |
12 | Bailey Carter | Co Sheffield | 30.02 | 30.60 | +0.58 | |
13 | Harriet Fox | Cleethorpes | 29.93 | 30.64 | +0.71 | |
14 | Alice Aitken | York City | 29.78 | 30.84 | +1.06 | |
15 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 31.89 | 31.34 | -0.55 | |
16 | Taliah Coutts | Cleethorpes | 31.33 | 31.41 | +0.08 |
17 | Ellie Rowson | York City | 32.30 | 31.83 | -0.47 | |
18 | Maggie Tran | Tadcaster | 32.88 | 31.95 | -0.93 | |
19 | Grace Twilton | Lincoln Vulc | 32.31 | 32.00 | -0.31 | |
20 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | 34.08 | 32.12 | -1.96 | |
21 | Olivia-May Curran | Tadcaster | 33.85 | 32.38 | -1.47 | |
22 | Phoebe Oliver | Settle Srays | 34.57 | 32.92 | -1.65 | |
23 | Evelyn Jackson | Lincoln Vulc | 33.90 | 32.98 | -0.92 | |
24 | Daisy Haigh | Co Sheffield | 35.68 | 33.72 | -1.96 | |
25 | Tegan Phillips | Skegness | 34.42 | 34.14 | -0.28 | |
26 | Laura Wiles | Co Bradford | 37.83 | 34.35 | -3.48 | |
27 | Rosie Morris | New Earswick | 36.08 | 34.48 | -1.60 | |
28 | Ashanti Saleh | Tadcaster | NT | 35.70 | npt | |
29 | Rebecca Welch | Tadcaster | 40.85 | 37.25 | -3.60 | |
30 | Ellie Thomson | York City | 41.69 | 38.30 | -3.39 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Charlie Smith | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 28.59 | 28.20 | -0.39 | |
2 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 29.58 | 28.52 | -1.06 | |
3 | Sophia Kelly | Tadcaster | 28.94 | 28.98 | +0.04 | |
4 | Cecilia Linton | Cleethorpes | 29.81 | 29.40 | -0.41 | |
5 | Hannah Wakelin | Co Sheffield | 28.95 | 29.95 | +1.00 | |
6 | Latisha Auton | Tadcaster | 31.15 | 30.13 | -1.02 | |
7 | Jessica Wheaton | Skegness | 29.99 | 30.52 | +0.53 | |
8 | Sara Ungar | York City | 32.17 | 30.56 | -1.61 | |
9 | Isla Yates | York City | 31.49 | 30.97 | -0.52 | |
10 | Maeve Carroll | Tadcaster | 30.00 | 31.19 | +1.19 | |
11 | Eryn Hurdman | Skegness | 31.50 | 31.70 | +0.20 | |
12 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 34.98 | 32.01 | -2.97 | |
13 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 33.95 | 32.45 | -1.50 | |
14 | Zoe Whittleton | Lincoln Vulc | 33.91 | 32.61 | -1.30 | |
15 | Rose Lever | Co Bradford | 32.58 | 32.62 | +0.04 | |
16 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 32.22 | 32.83 | +0.61 | |
17 | Libby Bennett | Co Bradford | 33.78 | 33.61 | -0.17 | |
18 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 32.16 | 33.62 | +1.46 | |
19 | Isabelle Wood | Tadcaster | 37.38 | 33.78 | -3.60 | |
20 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 34.71 | 33.95 | -0.76 | |
21 | Isla Forsdyke | York City | 35.40 | 34.02 | -1.38 | |
22 | Ruby Baxter | York City | 36.70 | 34.32 | -2.38 | |
23 | Isabelle Rhodes | York City | 38.23 | 36.12 | -2.11 | |
24 | Megan Checkley | Kippax | 36.10 | 37.53 | +1.43 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mollie Garratt | York City | 27.37 | 27.22 | -0.15 | |
2 | Libby Munday | Cleethorpes | 27.80 | 27.70 | -0.10 | |
3 | Sholah Robinson | Co Sheffield | 28.16 | 27.87 | -0.29 | |
4 | Ruby Knight | Spenborough | 27.79 | 28.10 | +0.31 |
5 | Gina Warrior | Co Bradford | 28.57 | 28.44 | -0.13 | |
6 | Sophie McLure | Tadcaster | 28.78 | 28.56 | -0.22 | |
7 | Mia Boyle | York City | 27.63 | 28.57 | +0.94 | |
8 | Charlotte Deniz | York City | 29.10 | 28.59 | -0.51 | |
9 | Iris Burnett | Cleethorpes | 29.32 | 29.24 | -0.08 | |
10 | Olivia Thom | York City | 28.80 | 29.31 | +0.51 | |
11 | Lotti Ridgway | Ilkley | 29.85 | 30.01 | +0.16 | |
12 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 29.98 | 30.08 | +0.10 | |
13 | Tabitha Browning | Tadcaster | 28.45 | 30.12 | +1.67 | |
14 | Libby Nicklin | Cleethorpes | 30.09 | 30.14 | +0.05 | |
15 | Scarlett Strathie | Tadcaster | 29.07 | 30.26 | +1.19 | |
16 | Abby Netherway | Tadcaster | 30.95 | 30.35 | -0.60 | |
17 | Evelyn Fews-Charlton | Cleethorpes | 30.31 | 30.39 | +0.08 | |
18 | Sylvie Hollinghurst | Tadcaster | 30.25 | 30.64 | +0.39 | |
19 | Rosie Hicks | Lincoln Vulc | 31.51 | 31.10 | -0.41 | |
20 | Megan Helm | Co Sheffield | 29.05 | 31.13 | +2.08 | |
21 | Aiesha Veerasamy | Tadcaster | 29.66 | 31.35 | +1.69 | |
22 | Mira Subramaniam | Lincoln Vulc | 33.34 | 31.60 | -1.74 | |
23 | Evie Glossop | Co Sheffield | 31.41 | 31.77 | +0.36 | |
24 | Hannah Carney | Co Bradford | 31.78 | 31.90 | +0.12 | |
25 | Alice Turpin | New Earswick | 34.03 | 31.93 | -2.10 | |
26 | Kate Neal | Kippax | 32.07 | 32.27 | +0.20 | |
27 | Amy Holt | Skegness | 32.27 | 32.32 | +0.05 | |
28 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 32.33 | 32.45 | +0.12 | |
29 | Sophie Marshall | Lincoln Vulc | 32.40 | 32.65 | +0.25 | |
30 | Emily Hobson | York City | 38.64 | 38.22 | -0.42 | |
31 | Rhea Richardson | Settle Srays | 42.00 | 38.37 | -3.63 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Imogen Holbrook | Did Not Compete | |||||
Bethany Crump | Did Not Compete | |||||
Saoirse Behan | Did Not Compete | |||||
Event 108 Boys 100m Breaststroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Noah Shephard | Co Sheffield | NT | 2:16.68 | npt | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Max Smith | 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point after start/turn | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Crofton | Co Sheffield | 1:56.14 | 1:45.57 | -10.57 | |
2 | Sam Perham | Tadcaster | 1:50.59 | 1:50.38 | -0.21 | |
3 | Seth Charlesworth | Co Sheffield | 2:09.13 | 1:52.75 | -16.38 | |
4 | Daniel Tew | Team Jorvik | 1:48.27 | 1:54.80 | +6.53 | |
5 | Jacob Rocchi | Co Sheffield | 2:10.15 | 1:56.85 | -13.30 | |
6 | Ewan Allars | Tadcaster | 2:00.00 | 1:59.22 | -0.78 | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Jacob Gifford | Lincoln Vulc | 1:47.58 | 1:44.20 | -3.38 | |
2 | Jack Hayward | York City | 1:54.00 | 1:50.65 | -3.35 | |
3 | Lewis Snowshall | Lincoln Vulc | 1:57.70 | 1:53.10 | -4.60 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alexander Tew | York City | 1:47.09 | 1:27.70 | -19.39 | |
2 | Luke Wise | Tadcaster | 1:54.54 | 1:31.99 | -22.55 | |
3 | Richard Lee | Co Sheffield | 1:35.58 | 1:32.11 | -3.47 | |
4 | Vincent Navarro | Co Sheffield | 1:37.75 | 1:35.54 | -2.21 | |
5 | Oscar Shaw | York City | 1:44.00 | 1:37.35 | -6.65 | |
6 | Archie French | Lincoln Vulc | 1:47.86 | 1:38.68 | -9.18 | |
7 | Lucas Vulpe | Lincoln Vulc | 1:49.64 | 1:40.10 | -9.54 | |
8 | Charles Tremayne | York City | 2:10.00 | 1:40.86 | -29.14 | |
9 | Callum Ogden | New Earswick | NT | 1:41.54 | npt | |
10 | Alexander Grist | Tadcaster | 1:51.72 | 1:42.25 | -9.47 | |
11 | Tobias Baska | Lincoln Vulc | 1:52.75 | 1:45.16 | -7.59 | |
12 | Oliver Battle | Bingley | NT | 1:49.49 | npt | |
13 | Max Ballantyne | New Earswick | NT | 1:50.86 | npt | |
14 | Levente Ungar | York City | 2:02.69 | 1:57.65 | -5.04 | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Hao Hao Shi | Co Sheffield | NT | 1:14.69 | npt | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Robbie Ambler | Co Bradford | 1:19.11 | 1:19.45 | +0.34 |
2 | Thomas Brooks | Spenborough | 1:19.80 | 1:20.14 | +0.34 | |
3 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 1:26.80 | 1:21.40 | -5.40 | |
4 | Joe Daly | Cleethorpes | 1:32.69 | 1:23.06 | -9.63 | |
5 | Samuel Jackson | Spenborough | 1:45.01 | 1:23.87 | -21.14 | |
6 | Freddy Dean | Co Bradford | 1:23.47 | 1:25.70 | +2.23 | |
7 | Sam Wright | Tadcaster | 1:28.68 | 1:28.82 | +0.14 | |
8 | Luke Perham | Tadcaster | 1:39.95 | 1:34.43 | -5.52 | |
9 | Alexander McKay | Ilkley | 1:40.72 | 1:35.42 | -5.30 | |
10 | Thomas Smith | Kippax | NT | 1:43.70 | npt | |
11 | Charlie Pearce | Tadcaster | 1:50.88 | 1:43.72 | -7.16 | |
13yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Potter | Co Sheffield | 1:24.11 | 1:14.38 | -9.73 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Jackson | Spenborough | 1:08.66 | 1:08.51 | -0.15 | |
2 | Isaac Stabler | York City | 1:17.09 | 1:13.31 | -3.78 | |
3 | Louis Cass | Spenborough | 1:19.66 | 1:19.01 | -0.65 | |
4 | Nathan Carrington | York City | 1:21.52 | 1:19.20 | -2.32 | |
5 | Toby Marshall | Co Sheffield | 1:24.16 | 1:20.88 | -3.28 | |
6 | Ethan Lord | Spenborough | 1:40.00 | 1:23.93 | -16.07 | |
7 | Jack Azemar-Battle | Bingley | NT | 1:28.02 | npt | |
8 | Cameron Jones | York City | 1:48.16 | 1:28.43 | -19.73 | |
9 | Joseph Whitehead | York City | 1:37.73 | 1:33.62 | -4.11 | |
10 | Blake Herbert | Tadcaster | 1:42.94 | 1:36.22 | -6.72 | |
11 | Ben Clarke | Cleethorpes | 1:48.39 | 1:38.71 | -9.68 | |
12 | Alfie Jackson | Cleethorpes | NT | 1:39.90 | npt | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Marley Hawkins | 7.4 Leg movements not on same plane | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Baylin | Tadcaster | 1:08.06 | 1:08.50 | +0.44 | |
2 | Harry Hawkett | Tadcaster | 1:11.03 | 1:10.88 | -0.15 | |
3 | Oscar Blanchard | Cleethorpes | 1:14.80 | 1:13.38 | -1.42 | |
4 | Isaac Howson | Tadcaster | 1:17.69 | 1:15.97 | -1.72 | |
5 | Ben Lord | Lincoln Vulc | 1:21.84 | 1:16.27 | -5.57 | |
6 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 1:16.65 | 1:16.59 | -0.06 | |
7 | Callum Mawson | Co Bradford | 1:15.71 | 1:16.83 | +1.12 | |
8 | Ethan Clifford | York City | 1:24.45 | 1:17.28 | -7.17 | |
9 | Samuel Barber | Bingley | 1:25.87 | 1:18.55 | -7.32 | |
10 | Isaac Banham | Skegness | 1:17.64 | 1:20.69 | +3.05 | |
11 | Alex Taylor | Team Jorvik | 1:21.23 | 1:20.93 | -0.30 | |
12 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 1:23.87 | 1:22.25 | -1.62 | |
13 | Rowan Verity | Kippax | 1:23.53 | 1:22.74 | -0.79 | |
14 | Ed Sumner | Kippax | 1:26.11 | 1:25.96 | -0.15 | |
15 | Lewis Blythe | Team Jorvik | 1:33.75 | 1:29.84 | -3.91 | |
16 | Lewis Boyle | Ilkley | 1:41.98 | 1:31.53 | -10.45 |
17 | Anthony Eastwood | Kippax | 1:40.62 | 1:34.00 | -6.62 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Billy Ainsworth | 7.1 Multiple butterfly kicks performed after start/turn | |||||
Event 201 Girls 200m Ind Medley |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ezmae Allen | Co Sheffield | NT | 3:51.73 | npt | |
2 | Ruby Podmore | Co Sheffield | NT | 4:26.15 | npt | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Rosie Haigh | 9.1 Incorrect individual stroke order | |||||
Chloe Simpson | 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Isla Daveran | Co Sheffield | 3:11.69 | 3:10.72 | -0.97 | |
2 | Evelyn Kik | Co Sheffield | 3:30.09 | 3:17.50 | -12.59 | |
3 | Orla Gibbon | Co Sheffield | NT | 3:20.39 | npt | |
4 | Olivia Barley | Cleethorpes | NT | 3:37.80 | npt | |
5 | Amelie Hauschild | Co Sheffield | NT | 3:38.22 | npt | |
6 | Chloe Mumby | Cleethorpes | 4:15.33 | 4:16.55 | +1.22 | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Matilda Hendon | Tadcaster | 2:47.95 | 2:47.16 | -0.79 | |
2 | Zara Holt | Tadcaster | 3:00.00 | 2:55.34 | -4.66 | |
3 | Evelyn Durkin | Co Sheffield | 3:14.94 | 3:03.55 | -11.39 | |
4 | Maisie Shaw | Co Sheffield | 3:35.09 | 3:09.75 | -25.34 | |
5 | Abigail Beighton | Co Sheffield | 3:25.93 | 3:11.28 | -14.65 | |
6 | Olivia Wood | Co Sheffield | 3:34.74 | 3:11.65 | -23.09 | |
7 | Evelyn Jones | Co Sheffield | 3:33.83 | 3:18.41 | -15.42 | |
8 | Sophie Bell | Co Sheffield | 3:44.02 | 3:28.07 | -15.95 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Annabel Cooke | Co Sheffield | 2:46.72 | 2:34.55 | -12.17 | |
2 | Willow Harrison | Co Sheffield | 2:48.62 | 2:35.01 | -13.61 | |
3 | Ffion Elsby-Adams | Co Sheffield | 2:43.92 | 2:38.91 | -5.01 | |
4 | Isla Heathcote | Co Sheffield | 2:49.59 | 2:40.22 | -9.37 | |
5 | Alice-Mae Downs | Lincoln Vulc | 2:59.63 | 2:44.22 | -15.41 | |
6 | Keira Daykin | Co Sheffield | 2:50.78 | 2:44.51 | -6.27 | |
7 | Sienna Chung | Co Sheffield | 2:54.59 | 2:45.19 | -9.40 | |
8 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 2:50.04 | 2:45.70 | -4.34 | |
9 | Eloise Herbert | Tadcaster | 2:48.50 | 2:46.57 | -1.93 | |
10 | Eve Parkin | York City | 2:53.17 | 2:47.90 | -5.27 | |
11 | Laura Temple | Co Bradford | 2:49.15 | 2:50.38 | +1.23 | |
12 | Chloe Macdonald | York City | 3:11.00 | 2:50.72 | -20.28 |
13 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 2:50.81 | 2:52.03 | +1.22 | |
14 | Millie Darrand | Team Jorvik | 3:21.61 | 2:52.09 | -29.52 | |
15 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 2:58.31 | 2:53.63 | -4.68 | |
16 | Abigail James | York City | 2:58.80 | 2:54.95 | -3.85 | |
17 | Scarlett Sampson | Co Sheffield | 3:06.26 | 3:01.22 | -5.04 | |
18 | Abigail Harris | York City | 3:16.03 | 3:02.27 | -13.76 | |
19 | Darcey Jackson | Tadcaster | 4:00.00 | 3:02.96 | -57.04 | |
20 | Anna Miroshnikova | Cleethorpes | 3:07.81 | 3:04.76 | -3.05 | |
21 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 3:32.81 | 3:07.99 | -24.82 | |
22 | Emily Wood | Ilkley | 3:27.88 | 3:09.69 | -18.19 | |
23 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 3:40.50 | 3:09.84 | -30.66 | |
24 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 3:24.27 | 3:13.82 | -10.45 | |
25 | Jenna Thomas-Durrant | York City | 3:41.00 | 3:17.52 | -23.48 | |
26 | Sabrina Tran | Tadcaster | 3:37.16 | 3:25.04 | -12.12 | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Caitlin Allars | 10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF | |||||
Elizabbeth Blow | 6.4 Did not touch the wall during the turn | |||||
Zoe Baker | 6.4 More than one single/double simultaneous arm pull used to initiate the turn | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Raya Harrand | York City | 2:49.41 | 2:34.92 | -14.49 | |
2 | Eve Cooper | Cleethorpes | 2:35.44 | 2:35.80 | +0.36 | |
3 | Samantha Knowles | Ilkley | 2:38.46 | 2:36.08 | -2.38 | |
4 | Katrina Tutoveanu | Co Sheffield | 2:39.02 | 2:38.68 | -0.34 | |
5 | Alexandra Tartakovski | Co Sheffield | 2:51.56 | 2:39.26 | -12.30 | |
6 | Mabel Robertson | Co Sheffield | 2:46.34 | 2:39.49 | -6.85 | |
7 | Emmie Horwell | York City | 2:54.40 | 2:41.95 | -12.45 | |
8 | Rylie Ackroyd | Tadcaster | 2:43.54 | 2:42.66 | -0.88 | |
9 | Eva Knight | Spenborough | 2:41.69 | 2:44.02 | +2.33 | |
10 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 2:45.72 | 2:45.87 | +0.15 | |
11 | Alice Aitken | York City | 2:44.20 | 2:46.02 | +1.82 | |
12 | Jasmine Shay | Co Bradford | 2:51.53 | 2:46.84 | -4.69 | |
13 | Evie Mosey | York City | 2:54.00 | 2:47.09 | -6.91 | |
14 | Evelyn Jackson | Lincoln Vulc | 2:48.09 | 2:48.09 | +0.00 | |
15 | Erin Ingham | Cleethorpes | 2:46.08 | 2:48.32 | +2.24 | |
16 | Lana Portman | Co Sheffield | 3:03.91 | 2:49.00 | -14.91 | |
17 | Grace Twilton | Lincoln Vulc | 2:47.00 | 2:51.49 | +4.49 | |
18 | Maggie Tran | Tadcaster | 2:58.95 | 2:55.66 | -3.29 | |
19 | Taliah Coutts | Cleethorpes | 3:01.64 | 2:57.12 | -4.52 | |
20 | Harriet Fox | Cleethorpes | 2:55.66 | 2:57.85 | +2.19 | |
21 | Daisy Simpson | Co Sheffield | 3:06.01 | 2:58.09 | -7.92 | |
22 | Phoebe Oliver | Settle Srays | 3:15.00 | 3:00.02 | -14.98 | |
23 | Phoebe Evans | York City | 3:08.56 | 3:03.03 | -5.53 | |
24 | Reanne Visda | Co Sheffield | 3:12.27 | 3:03.50 | -8.77 | |
25 | Daisy Haigh | Co Sheffield | 3:23.91 | 3:04.27 | -19.64 | |
26 | Lotty Mottram | Co Sheffield | 3:09.91 | 3:07.36 | -2.55 | |
27 | Rebecca Welch | Tadcaster | NT | 3:12.94 | npt | |
28 | Emily Jones | Settle Srays | 3:45.00 | 3:24.62 | -20.38 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Bailey Carter | Did Not Compete |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 2:29.28 | 2:28.62 | -0.66 | |
2 | Emily Lambert | Co Sheffield | 2:35.75 | 2:31.02 | -4.73 | |
3 | Chloe Cooke | Co Sheffield | 2:36.00 | 2:33.50 | -2.50 | |
4 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 2:35.19 | 2:33.52 | -1.67 | |
5 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 2:39.67 | 2:35.06 | -4.61 | |
6 | Cecilia Linton | Cleethorpes | 2:34.42 | 2:36.17 | +1.75 | |
7 | Sophia Kelly | Tadcaster | 2:37.17 | 2:37.37 | +0.20 | |
8 | Christina Black | Tadcaster | 2:36.17 | 2:37.57 | +1.40 | |
9 | Annabelle Loft | York City | 2:46.68 | 2:41.26 | -5.42 | |
10 | Hannah Wakelin | Co Sheffield | 2:45.21 | 2:42.26 | -2.95 | |
11 | Maeve Carroll | Tadcaster | 2:35.71 | 2:42.56 | +6.85 | |
12 | Latisha Auton | Tadcaster | 2:57.76 | 2:47.28 | -10.48 | |
13 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 2:53.00 | 2:48.26 | -4.74 | |
14 | Isla Yates | York City | 2:52.20 | 2:48.68 | -3.52 | |
15 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 2:58.40 | 2:50.57 | -7.83 | |
16 | Jessica Young | York City | 2:59.72 | 2:50.84 | -8.88 | |
17 | Zoe Whittleton | Lincoln Vulc | 2:54.19 | 2:52.92 | -1.27 | |
18 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 3:17.69 | 3:01.08 | -16.61 | |
19 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 3:03.36 | 3:04.08 | +0.72 | |
20 | Kiera Herbert | Spenborough | 3:36.85 | 3:30.93 | -5.92 | |
21 | Megan Checkley | Kippax | 3:27.54 | 3:33.71 | +6.17 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Sara Ungar | Did Not Compete | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Sholah Robinson | Co Sheffield | 2:34.97 | 2:26.30 | -8.67 | |
2 | Ruby Knight | Spenborough | 2:28.43 | 2:26.94 | -1.49 | |
3 | Henrietta Richardson-Selby | Cleethorpes | 2:28.68 | 2:29.25 | +0.57 | |
4 | Freya Tyas | York City | 2:31.60 | 2:30.92 | -0.68 | |
5 | Gina Warrior | Co Bradford | 2:35.56 | 2:30.97 | -4.59 | |
6 | Katie Maloney | Lincoln Vulc | 2:30.94 | 2:31.76 | +0.82 | |
7 | Libby Munday | Cleethorpes | 2:33.87 | 2:32.49 | -1.38 | |
8 | Mia Boyle | York City | 2:30.71 | 2:36.80 | +6.09 | |
9 | Iris Burnett | Cleethorpes | 2:35.73 | 2:36.87 | +1.14 | |
10 | India Bryant Chesters | Tadcaster | 2:35.37 | 2:38.17 | +2.80 | |
11 | Katie Atter | Lincoln Vulc | 2:37.25 | 2:39.18 | +1.93 | |
12 | Sophie McLure | Tadcaster | 2:45.20 | 2:39.29 | -5.91 | |
13 | Emily Shrimpton | Tadcaster | 2:41.52 | 2:40.60 | -0.92 | |
14 | Evelyn Fews-Charlton | Cleethorpes | 2:43.27 | 2:42.34 | -0.93 | |
15 | Libby Nicklin | Cleethorpes | 2:43.38 | 2:43.57 | +0.19 | |
16 | Abby Netherway | Tadcaster | 3:05.69 | 2:45.51 | -20.18 | |
17 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 2:47.07 | 2:47.45 | +0.38 | |
18 | Rosie Hicks | Lincoln Vulc | 2:53.64 | 2:48.94 | -4.70 | |
19 | Lucy Shaw | Co Sheffield | 2:52.34 | 2:49.75 | -2.59 | |
20 | Olivia Spencer | Lincoln Vulc | 2:53.31 | 2:53.52 | +0.21 | |
21 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 3:10.03 | 2:56.93 | -13.10 |
22 | Sylvie Hollinghurst | Tadcaster | 3:01.55 | 2:57.62 | -3.93 | |
23 | Sophie Marshall | Lincoln Vulc | 3:09.35 | 2:59.00 | -10.35 | |
24 | Brooke Thomas-Durrant | York City | 3:05.43 | 3:07.92 | +2.49 | |
15yrs & Over Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
Tabitha Browning | ||||||
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Ariadne Morys | 7.6 Did not touch at turn with both hands | |||||
Sophia Quinnell | Did Not Compete | |||||
Monica Navarro | Did Not Compete | |||||
Event 202 Boys 200m Breaststroke |
||||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Jenson Stillings | Co Sheffield | NT | 3:42.10 | npt | |
2 | Daniel Crofton | Co Sheffield | NT | 3:48.18 | npt | |
3 | Jamie Aspinall | Co Sheffield | NT | 4:01.03 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Theo Smith | Cleethorpes | 4:06.05 | 3:40.96 | -25.09 | |
2 | Axel Robinson | Co Sheffield | NT | 3:42.48 | npt | |
3 | Jacob Gifford | Lincoln Vulc | 3:44.89 | 3:43.97 | -0.92 | |
4 | Lewis Snowshall | Lincoln Vulc | 4:00.54 | 4:00.06 | -0.48 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ruben Anderson | Co Sheffield | 3:54.55 | 3:07.52 | -47.03 | |
2 | Richard Lee | Co Sheffield | 3:19.05 | 3:20.56 | +1.51 | |
3 | Archie French | Lincoln Vulc | 3:39.50 | 3:26.57 | -12.93 | |
4 | Charles Tremayne | York City | 4:00.00 | 3:34.31 | -25.69 | |
5 | Callum Ogden | New Earswick | NT | 3:44.39 | npt | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Hao Hao Shi | Co Sheffield | NT | 2:42.42 | npt | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Lucas Vulpe | 7.1 Multiple butterfly kicks performed after start/turn | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Thomas Brooks | Spenborough | 2:57.66 | 2:54.35 | -3.31 | |
2 | James Hendon | Tadcaster | 3:07.29 | 3:01.59 | -5.70 | |
3 | Joe Daly | Cleethorpes | 3:20.04 | 3:05.08 | -14.96 | |
4 | Luke Perham | Tadcaster | NT | 3:26.16 | npt | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Jackson | Spenborough | 3:06.24 | 2:31.16 | -35.08 | |
2 | Isaac Stabler | York City | 2:43.88 | 2:38.15 | -5.73 | |
3 | Nathan Carrington | York City | 2:59.78 | 2:53.28 | -6.50 | |
4 | Cameron Jones | York City | 3:50.59 | 3:15.70 | -34.89 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Daniel Pickup | 7.4 Leg movements not on same plane |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Simon Robson | York City | 2:34.81 | 2:26.34 | -8.47 | |
2 | Lucas Waligora | York City | 2:43.33 | 2:30.14 | -13.19 | |
3 | Harry Hawkett | Tadcaster | 2:37.85 | 2:35.17 | -2.68 | |
4 | Oscar Blanchard | Cleethorpes | 2:46.70 | 2:45.83 | -0.87 | |
5 | Ben Lord | Lincoln Vulc | 3:03.03 | 2:51.58 | -11.45 | |
6 | Joshua Hutchinson | Co Bradford | 3:38.12 | 2:51.84 | -46.28 | |
7 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 2:54.87 | 2:54.30 | -0.57 | |
8 | Samuel Barber | Bingley | 3:16.11 | 2:56.11 | -20.00 | |
9 | Alex Taylor | Team Jorvik | 3:10.35 | 2:57.62 | -12.73 | |
10 | Ed Sumner | Kippax | 3:12.63 | 3:08.13 | -4.50 | |
11 | Anthony Eastwood | Kippax | NT | 3:25.78 | npt | |
Event 203 Girls 50m Breaststroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Georgina Burns | Tadcaster | 55.91 | 54.46 | -1.45 | |
2 | Bailey Graham | Settle Srays | 55.28 | 54.98 | -0.30 | |
3 | Evelyn Sykes | Team Jorvik | 56.97 | 56.09 | -0.88 | |
4 | Ruby Podmore | Co Sheffield | 1:06.78 | 1:03.35 | -3.43 | |
5 | Abigayle Craven | Ilkley | 1:12.87 | 1:03.58 | -9.29 | |
6 | Alexia Wastakaran | Co Sheffield | NT | 1:05.06 | npt | |
7 | Evie Wise | Tadcaster | 1:13.53 | 1:06.79 | -6.74 | |
8 | Semhar Solomon | Co Sheffield | 1:14.61 | 1:15.52 | +0.91 | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Annabel Edwards | York City | 55.00 | 49.47 | -5.53 | |
2 | Emilia Roberton | York City | 54.16 | 50.57 | -3.59 | |
3 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 51.72 | 52.63 | +0.91 | |
4 | Martha Harris | York City | 57.15 | 52.70 | -4.45 | |
5 | Amelie Hauschild | Co Sheffield | 54.41 | 55.38 | +0.97 | |
6 | Taila Chisala | Co Sheffield | 1:02.68 | 56.71 | -5.97 | |
7 | Olivia Barley | Cleethorpes | 57.50 | 57.96 | +0.46 | |
8 | Beau A Meredith | Co Sheffield | NT | 58.38 | npt | |
9 | Chloe Mumby | Cleethorpes | 59.40 | 1:00.24 | +0.84 | |
10 | Phoebe Netherway | Tadcaster | 58.70 | 1:01.34 | +2.64 | |
11 | Debora Musie | Co Sheffield | 1:13.63 | 1:04.17 | -9.46 | |
12 | Joni Rooke | Team Jorvik | NT | 1:04.19 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Zara Holt | Tadcaster | 42.35 | 40.46 | -1.89 | |
2 | Matilda Hendon | Tadcaster | 42.05 | 41.69 | -0.36 | |
3 | Carolina Alvarez Odell | Team Jorvik | 48.98 | 46.18 | -2.80 | |
4 | Emily McSeveny | York City | 48.91 | 49.90 | +0.99 | |
5 | Eliza Naglik | Bingley | 53.92 | 49.92 | -4.00 | |
6 | Grace Ballantyne | New Earswick | NT | 51.58 | npt | |
7 | Alice Dilley | York City | 55.00 | 54.44 | -0.56 | |
8 | Mabel Whitaker | Settle Srays | 56.70 | 56.19 | -0.51 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 39.71 | 39.46 | -0.25 | |
2 | Eloise Herbert | Tadcaster | 39.95 | 39.80 | -0.15 | |
3 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 40.10 | 41.02 | +0.92 | |
4 | Abigail James | York City | 41.30 | 41.23 | -0.07 | |
5 | Chloe Macdonald | York City | 41.10 | 41.26 | +0.16 |
6 | Heather Ridsdale | New Earswick | 42.02 | 42.00 | -0.02 | |
7 | Sophia Thom | York City | 43.63 | 42.41 | -1.22 | |
8 | Pippa Bennett | Co Bradford | 43.78 | 42.42 | -1.36 | |
9 | Millie Darrand | Team Jorvik | 40.99 | 42.58 | +1.59 | |
10 | Ruby Robinson | Tadcaster | 42.96 | 43.18 | +0.22 | |
11 | Anna Miroshnikova | Cleethorpes | 44.66 | 43.53 | -1.13 | |
12 | Clara Robinson | York City | 46.75 | 43.59 | -3.16 | |
13 | Sofie Watson | York City | 45.16 | 44.61 | -0.55 | |
13 | Caitlin Allars | Tadcaster | 46.75 | 44.61 | -2.14 | |
15 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 45.39 | 44.81 | -0.58 | |
16 | Eve Parkin | York City | 56.30 | 45.12 | -11.18 | |
17 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 43.41 | 46.21 | +2.80 | |
18 | Anni Ridgway | Ilkley | 49.67 | 46.53 | -3.14 | |
19 | Elizabbeth Blow | Cleethorpes | 49.75 | 47.11 | -2.64 | |
20 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 47.13 | 47.25 | +0.12 | |
21 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 48.81 | 47.35 | -1.46 | |
22 | Sabrina Tran | Tadcaster | 47.09 | 47.69 | +0.60 | |
23 | Lucy Davis | Lincoln Vulc | 50.85 | 47.78 | -3.07 | |
24 | Jessica Craig | York City | 49.39 | 47.82 | -1.57 | |
25 | Abigail Harris | York City | 55.11 | 47.96 | -7.15 | |
26 | Darcey Jackson | Tadcaster | 51.33 | 48.96 | -2.37 | |
27 | Jenna Thomas-Durrant | York City | 54.05 | 49.20 | -4.85 | |
28 | Hannah Loughlan | Tadcaster | 51.61 | 49.22 | -2.39 | |
29 | Molly Azemar-Battle | Bingley | 47.89 | 49.89 | +2.00 | |
30 | Maya Foulkes | York City | 57.00 | 51.85 | -5.15 | |
31 | Lottie Oliver | Settle Srays | 51.46 | 53.11 | +1.65 | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Annabel Cooke | Co Sheffield | 39.00 | 36.92 | -2.08 | |
2 | Alice-Mae Downs | Lincoln Vulc | 38.66 | 37.02 | -1.64 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Emmie Horwell | York City | 38.98 | 37.54 | -1.44 | |
2 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | 43.41 | 38.20 | -5.21 | |
3 | Evie Mosey | York City | 40.59 | 38.73 | -1.86 | |
4 | Olivia-May Curran | Tadcaster | 40.57 | 38.97 | -1.60 | |
5 | Maggie Tran | Tadcaster | 39.74 | 39.42 | -0.32 | |
6 | Samantha Knowles | Ilkley | 40.36 | 40.83 | +0.47 | |
7 | Phoebe Oliver | Settle Srays | 42.65 | 41.25 | -1.40 | |
8 | Ellie Rowson | York City | 42.70 | 41.32 | -1.38 | |
9 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 43.07 | 41.47 | -1.60 | |
10 | Grace Twilton | Lincoln Vulc | 40.64 | 41.95 | +1.31 | |
11 | Rylie Ackroyd | Tadcaster | 41.42 | 42.37 | +0.95 | |
12 | Harriet Fox | Cleethorpes | 44.95 | 44.19 | -0.76 | |
13 | Ellie Thomson | York City | 49.34 | 44.25 | -5.09 | |
14 | Taliah Coutts | Cleethorpes | 45.93 | 44.68 | -1.25 | |
15 | Phoebe Evans | York City | 46.77 | 46.77 | +0.00 | |
16 | Rebecca Welch | Tadcaster | 47.82 | 47.48 | -0.34 | |
17 | Emily Jones | Settle Srays | 48.54 | 47.82 | -0.72 | |
18 | Rosie Morris | New Earswick | 48.88 | 49.12 | +0.24 |
19 | Keira Jacobs | York City | 1:08.27 | 1:00.06 | -8.21 | |
13yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Eve Cooper | Cleethorpes | 36.48 | 35.34 | -1.14 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Ashanti Saleh | Did Not Compete | |||||
Bailey Carter | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alex Dunn | Co Bradford | 35.26 | 33.58 | -1.68 | |
2 | Jessica Wheaton | Skegness | 35.90 | 36.08 | +0.18 | |
3 | Cecilia Linton | Cleethorpes | 35.69 | 36.53 | +0.84 | |
4 | Hannah Wakelin | Co Sheffield | 36.52 | 36.76 | +0.24 | |
5 | Isla Caudwell | Co Sheffield | 39.07 | 38.16 | -0.91 | |
6 | Erin Tankard | Co Sheffield | 40.92 | 38.91 | -2.01 | |
7 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 40.30 | 39.07 | -1.23 | |
8 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 43.81 | 40.22 | -3.59 | |
9 | Maeve Carroll | Tadcaster | 39.25 | 41.93 | +2.68 | |
10 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 43.20 | 42.56 | -0.64 | |
11 | Rose Lever | Co Bradford | 41.87 | 42.83 | +0.96 | |
12 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 43.87 | 42.87 | -1.00 | |
13 | Zoe Whittleton | Lincoln Vulc | 45.58 | 43.27 | -2.31 | |
14 | Libby Bennett | Co Bradford | 46.41 | 45.09 | -1.32 | |
15 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 46.96 | 45.39 | -1.57 | |
16 | Ruby Baxter | York City | 44.33 | 45.68 | +1.35 | |
17 | Isla Forsdyke | York City | 55.52 | 47.82 | -7.70 | |
18 | Isabelle Rhodes | York City | 51.96 | 49.47 | -2.49 | |
19 | Megan Checkley | Kippax | 54.96 | 1:00.11 | +5.15 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Henrietta Richardson-Selby | Cleethorpes | 34.17 | 34.53 | +0.36 | |
2 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 34.78 | 34.59 | -0.19 | |
3 | Sholah Robinson | Co Sheffield | 35.94 | 35.18 | -0.76 | |
4 | Scarlett Strathie | Tadcaster | 36.12 | 37.44 | +1.32 | |
5 | Mia Boyle | York City | 35.45 | 37.67 | +2.22 | |
6 | Hannah Carney | Co Bradford | 39.19 | 38.71 | -0.48 | |
7 | Evelyn Fews-Charlton | Cleethorpes | 39.37 | 39.27 | -0.10 | |
8 | Libby Nicklin | Cleethorpes | 40.45 | 39.35 | -1.10 | |
9 | Lotti Ridgway | Ilkley | 38.81 | 39.75 | +0.94 | |
10 | Katie Atter | Lincoln Vulc | 38.10 | 39.76 | +1.66 | |
11 | Kiarna Woodhead | New Earswick | 40.71 | 39.91 | -0.80 | |
12 | Iris Burnett | Cleethorpes | 39.44 | 40.10 | +0.66 | |
13 | Tabitha Browning | Tadcaster | 42.31 | 40.66 | -1.65 | |
14 | Mira Subramaniam | Lincoln Vulc | 44.14 | 40.94 | -3.20 | |
15 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 41.21 | 41.23 | +0.02 | |
16 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 41.15 | 41.86 | +0.71 | |
17 | Rosie Hicks | Lincoln Vulc | 43.47 | 42.17 | -1.30 |
18 | Olivia Spencer | Lincoln Vulc | 42.13 | 42.26 | +0.13 | |
19 | Aiesha Veerasamy | Tadcaster | 40.16 | 42.28 | +2.12 | |
20 | Emily Hobson | York City | 54.82 | 51.26 | -3.56 | |
21 | Rhea Richardson | Settle Srays | 55.00 | 54.46 | -0.54 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Sophia Quinnell | Did Not Compete | |||||
Emily Shrimpton | Did Not Compete | |||||
Sylvie Hollinghurst | Did Not Compete | |||||
Event 204 Boys 400m Ind Medley |
||||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Seth Charlesworth | Co Sheffield | NT | 7:00.58 | npt | |
2 | Christopher Goodwin | Co Sheffield | NT | 7:17.83 | npt | |
3 | Daniel Crofton | Co Sheffield | NT | 7:58.20 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Oliver Claydon Smith | Co Sheffield | NT | 5:46.36 | npt | |
2 | Theo Smith | Cleethorpes | NT | 7:08.35 | npt | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Hao Hao Shi | Co Sheffield | NT | 5:19.14 | npt | |
2 | Ruben Anderson | Co Sheffield | 6:20.32 | 5:40.56 | -39.76 | |
3 | George Tartakovski | Co Sheffield | NT | 5:56.48 | npt | |
4 | Luke Wise | Tadcaster | 6:12.64 | 6:00.21 | -12.43 | |
5 | Gethin Sinclair | Co Sheffield | NT | 6:04.97 | npt | |
6 | Vincent Navarro | Co Sheffield | NT | 6:30.65 | npt | |
7 | Abdullah Mokhlisse | Spenborough | 7:28.58 | 6:40.30 | -48.28 | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Richard Lee | 10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Potter | Co Sheffield | 5:18.93 | 4:50.06 | -28.87 | |
2 | Samuel Jackson | Spenborough | 5:32.08 | 5:28.49 | -3.59 | |
3 | Sam Wright | Tadcaster | NT | 5:47.77 | npt | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Joe Daly | Did Not Compete | |||||
James Hendon | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Jackson | Spenborough | 4:49.98 | 4:49.51 | -0.47 | |
2 | Louis Cass | Spenborough | 5:29.77 | 5:12.37 | -17.40 | |
3 | Miles Kinlen | Co Sheffield | NT | 5:24.90 | npt | |
4 | Toby Marshall | Co Sheffield | 5:46.72 | 5:33.40 | -13.32 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Toby Mayfield | York City | 4:40.95 | 4:45.89 | +4.94 |
2 | Owen Wing | York City | 5:28.75 | 5:03.27 | -25.48 | |
3 | Callum Aitken | York City | 5:22.60 | 5:12.19 | -10.41 | |
4 | Matthew Bradley | Cleethorpes | NT | 5:29.05 | npt | |
5 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 6:48.67 | 5:53.61 | -55.06 | |
Event 205 Girls 100m Butterfly |
||||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samantha Taylor | Team Jorvik | 1:36.73 | 1:34.57 | -2.16 | |
2 | Orla Gibbon | Co Sheffield | NT | 1:40.94 | npt | |
3 | Evelyn Kik | Co Sheffield | NT | 1:41.02 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Izzy Williams | Co Sheffield | 1:44.18 | 1:24.20 | -19.98 | |
2 | Matilda Hendon | Tadcaster | 1:22.36 | 1:25.13 | +2.77 | |
3 | Olivia Wood | Co Sheffield | NT | 1:41.59 | npt | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Honey-Rose Grocock | Co Sheffield | 1:22.28 | 1:15.39 | -6.89 | |
2 | Eve Parkin | York City | 1:38.69 | 1:15.90 | -22.79 | |
3 | Ffion Elsby-Adams | Co Sheffield | 1:14.92 | 1:16.99 | +2.07 | |
4 | Willow Harrison | Co Sheffield | 1:36.84 | 1:17.74 | -19.10 | |
5 | Keira Daykin | Co Sheffield | NT | 1:19.07 | npt | |
6 | Olivia McSeveny | York City | 1:24.00 | 1:20.67 | -3.33 | |
7 | Abigail Harris | York City | 1:45.34 | 1:22.35 | -22.99 | |
8 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 1:20.09 | 1:22.93 | +2.84 | |
9 | Laura Temple | Co Bradford | 1:18.20 | 1:23.32 | +5.12 | |
10 | Scarlett Sampson | Co Sheffield | 1:24.28 | 1:24.92 | +0.64 | |
10 | Darcey Jackson | Tadcaster | 2:00.00 | 1:24.92 | -35.08 | |
12 | Abigail James | York City | 1:28.05 | 1:26.84 | -1.21 | |
13 | Sienna Chung | Co Sheffield | 1:41.72 | 1:27.76 | -13.96 | |
14 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 1:56.02 | 1:34.87 | -21.15 | |
15 | Zoe Baker | Tadcaster | 1:51.29 | 1:38.39 | -12.90 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samantha Knowles | Ilkley | 1:13.76 | 1:12.25 | -1.51 | |
2 | Alice Aitken | York City | 1:16.49 | 1:12.47 | -4.02 | |
3 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | 1:19.00 | 1:13.51 | -5.49 | |
4 | Emmie Horwell | York City | 1:22.02 | 1:13.80 | -8.22 | |
5 | Erin Ingham | Cleethorpes | 1:13.49 | 1:13.95 | +0.46 | |
6 | Alexandra Tartakovski | Co Sheffield | 1:23.60 | 1:15.64 | -7.96 | |
7 | Raya Harrand | York City | 1:19.77 | 1:16.31 | -3.46 | |
8 | Jasmine Shay | Co Bradford | 1:19.53 | 1:17.06 | -2.47 | |
9 | Evelyn Jackson | Lincoln Vulc | 1:17.35 | 1:17.38 | +0.03 | |
10 | Katrina Tutoveanu | Co Sheffield | 1:20.78 | 1:18.39 | -2.39 | |
11 | Olivia Bell | Co Sheffield | 1:22.28 | 1:22.42 | +0.14 | |
12 | Lana Portman | Co Sheffield | 1:36.25 | 1:23.14 | -13.11 |
13 | Phoebe Evans | York City | 1:37.27 | 1:27.77 | -9.50 | |
14 | Reanne Visda | Co Sheffield | 1:59.00 | 1:28.47 | -30.53 | |
15 | Phoebe Oliver | Settle Srays | 1:30.00 | 1:29.64 | -0.36 | |
16 | Daisy Haigh | Co Sheffield | 1:40.01 | 1:31.65 | -8.36 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Emily Lambert | Co Sheffield | 1:05.95 | 1:05.88 | -0.07 | |
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 1:06.38 | 1:07.45 | +1.07 | |
3 | Chloe Cooke | Co Sheffield | 1:10.32 | 1:08.65 | -1.67 | |
4 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 1:10.96 | 1:10.72 | -0.24 | |
5 | Erin Tankard | Co Sheffield | 1:10.05 | 1:10.91 | +0.86 | |
6 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 1:13.23 | 1:11.04 | -2.19 | |
7 | Sophia Kelly | Tadcaster | 1:12.63 | 1:12.18 | -0.45 | |
8 | Alex Dunn | Co Bradford | 1:30.83 | 1:13.09 | -17.74 | |
9 | Latisha Auton | Tadcaster | 1:20.00 | 1:20.77 | +0.77 | |
10 | Isla Yates | York City | 1:20.37 | 1:21.55 | +1.18 | |
11 | Poppy Davis-Coyle | York City | 1:32.23 | 1:22.84 | -9.39 | |
12 | Rose Lever | Co Bradford | 1:25.38 | 1:28.19 | +2.81 | |
13 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 1:33.12 | 1:32.50 | -0.62 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mollie Garratt | York City | 1:06.24 | 1:05.28 | -0.96 | |
2 | Freya Tyas | York City | 1:09.20 | 1:07.27 | -1.93 | |
3 | Katie Maloney | Lincoln Vulc | 1:06.56 | 1:07.32 | +0.76 | |
4 | Katie Wiles | Co Bradford | 1:09.54 | 1:08.02 | -1.52 | |
5 | Henrietta Richardson-Selby | Cleethorpes | 1:08.54 | 1:09.16 | +0.62 | |
6 | Monica Navarro | Co Sheffield | 1:09.16 | 1:09.83 | +0.67 | |
7 | Iris Burnett | Cleethorpes | 1:09.72 | 1:10.41 | +0.69 | |
8 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 1:10.32 | 1:10.79 | +0.47 | |
9 | India Bryant Chesters | Tadcaster | 1:09.44 | 1:12.77 | +3.33 | |
10 | Tahlia Mulleague | Co Sheffield | 1:16.23 | 1:12.85 | -3.38 | |
11 | Emily Shrimpton | Tadcaster | 1:11.00 | 1:13.18 | +2.18 | |
12 | Scarlett Strathie | Tadcaster | 1:13.44 | 1:14.21 | +0.77 | |
13 | Abby Netherway | Tadcaster | 1:16.71 | 1:16.18 | -0.53 | |
14 | Hannah Carney | Co Bradford | 1:21.72 | 1:17.36 | -4.36 | |
15 | Evie Glossop | Co Sheffield | 1:14.91 | 1:18.49 | +3.58 | |
16 | Olivia Spencer | Lincoln Vulc | 1:22.66 | 1:21.94 | -0.72 | |
17 | Sophie Marshall | Lincoln Vulc | 1:30.19 | 1:26.56 | -3.63 | |
18 | Brooke Thomas-Durrant | York City | 1:27.08 | 1:33.82 | +6.74 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Sylvie Hollinghurst | Did Not Compete | |||||
Event 206 Boys 50m Backstroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samuel Renshaw | Cleethorpes | NT | 45.99 | npt | |
2 | Harry Baxter | York City | 50.00 | 49.84 | -0.16 | |
3 | Max Smith | Co Sheffield | 1:02.42 | 52.99 | -9.43 | |
4 | Sam Rowson | York City | 51.70 | 55.49 | +3.79 | |
5 | Charlie Ndlovu | Co Sheffield | NT | 1:00.05 | npt | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Noah Shephard | 6.4 Did not touch the wall during the turn | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Sam Perham | Tadcaster | 48.15 | 47.33 | -0.82 | |
2 | Harvey Rodgers | Co Sheffield | 44.93 | 47.69 | +2.76 | |
3 | Jamie Aspinall | Co Sheffield | 51.24 | 48.22 | -3.02 | |
10yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Ewan Allars | Did Not Compete | |||||
Lawrence Longley | Did Not Compete | |||||
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Jack Hicks | Lincoln Vulc | 39.87 | 38.28 | -1.59 | |
2 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 40.36 | 38.80 | -1.56 | |
3 | Jacob Hegg | Lincoln Vulc | 42.47 | 40.19 | -2.28 | |
4 | Lewis Snowshall | Lincoln Vulc | 44.88 | 40.81 | -4.07 | |
5 | Jacob Gifford | Lincoln Vulc | 42.80 | 41.76 | -1.04 | |
6 | Ben Artis | Bingley | 42.57 | 41.97 | -0.60 | |
7 | Phoenix Graham | Settle Srays | 50.75 | 42.22 | -8.53 | |
8 | Joe Fenwick | Team Jorvik | 47.00 | 42.53 | -4.47 | |
9 | Alexander Yates | York City | 47.37 | 44.97 | -2.40 | |
10 | Stan Sawyer | York City | 48.00 | 45.50 | -2.50 | |
11 | Nicholas Cass | Spenborough | 46.23 | 45.92 | -0.31 | |
12 | Jack Hayward | York City | 59.39 | 50.21 | -9.18 | |
13 | Jacob Armstrong | York City | 52.40 | 50.58 | -1.82 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Archie Sinclar-Willis | Ilkley | 38.72 | 38.27 | -0.45 | |
2 | Callum Ogden | New Earswick | 46.89 | 38.99 | -7.90 | |
3 | Harry Netherway | Tadcaster | 40.27 | 39.36 | -0.91 |
4 | Abdullah Mokhlisse | Spenborough | 38.64 | 39.85 | +1.21 | |
5 | Charles Tremayne | York City | 42.00 | 40.69 | -1.31 | |
6 | Archie French | Lincoln Vulc | 42.35 | 41.76 | -0.59 | |
7 | Oliver Battle | Bingley | 40.94 | 42.75 | +1.81 | |
8 | Tobias Baska | Lincoln Vulc | 45.28 | 43.36 | -1.92 | |
9 | Henry Tomlin | Lincoln Vulc | 42.62 | 43.42 | +0.80 | |
10 | Max Ballantyne | New Earswick | NT | 44.47 | npt | |
11 | Leo Auton | Tadcaster | 44.98 | 44.73 | -0.25 | |
12 | Alexander Grist | Tadcaster | 50.61 | 45.44 | -5.17 | |
13 | Joshua Craven | Ilkley | 47.37 | 45.73 | -1.64 | |
14 | Levente Ungar | York City | 53.65 | 52.37 | -1.28 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Freddy Dean | Co Bradford | 32.27 | 32.81 | +0.54 | |
2 | Dawid Naglik | Bingley | 35.29 | 33.65 | -1.64 | |
3 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 35.53 | 34.37 | -1.16 | |
4 | Thomas Brooks | Spenborough | 33.80 | 34.81 | +1.01 | |
5 | Alexander McKay | Ilkley | 42.56 | 36.75 | -5.81 | |
6 | James Hendon | Tadcaster | 35.72 | 38.70 | +2.98 | |
7 | Carlos Alvarez Odell | Team Jorvik | 42.96 | 40.82 | -2.14 | |
8 | Harry Vickers | Lincoln Vulc | 45.90 | 42.21 | -3.69 | |
9 | Luke Perham | Tadcaster | 41.77 | 42.53 | +0.76 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 39.50 | 34.39 | -5.11 | |
2 | Jack Azemar-Battle | Bingley | 37.17 | 34.57 | -2.60 | |
3 | Taylor Horsman | Tadcaster | 36.24 | 34.79 | -1.45 | |
4 | Thomas Kershaw | Kippax | 34.88 | 35.09 | +0.21 | |
5 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 35.52 | 35.58 | +0.06 | |
6 | Ethan Lord | Spenborough | 36.00 | 36.85 | +0.85 | |
7 | Ned Whitaker | Settle Srays | 37.50 | 37.29 | -0.21 | |
8 | Isaac Hebden | York City | 37.82 | 37.33 | -0.49 | |
9 | Amos Hebden | York City | 37.01 | 38.32 | +1.31 | |
10 | Daniel Green | Kippax | 41.26 | 38.40 | -2.86 | |
11 | Marley Hawkins | Cleethorpes | 45.74 | 38.95 | -6.79 | |
12 | Ben Clarke | Cleethorpes | 44.72 | 39.29 | -5.43 | |
14yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Rio Daodu | Cleethorpes | 28.00 | 27.66 | -0.34 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Alfie Jackson | 6.5 Not on the back at finish | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Liam Dawson | Tadcaster | 28.37 | 29.39 | +1.02 | |
2 | Lucas Waligora | York City | 33.60 | 29.83 | -3.77 | |
3 | Charlie Miller | Skegness | 30.21 | 29.93 | -0.28 |
4 | Callum Mawson | Co Bradford | 29.50 | 30.41 | +0.91 | |
5 | Bradley Craven | Co Bradford | 36.63 | 31.15 | -5.48 | |
6 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 32.88 | 31.28 | -1.60 | |
7 | Harry Hawkett | Tadcaster | 31.66 | 31.70 | +0.04 | |
8 | Isaac Howson | Tadcaster | 31.18 | 31.77 | +0.59 | |
9 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 36.34 | 32.61 | -3.73 | |
10 | Joshua Hutchinson | Co Bradford | 34.56 | 33.29 | -1.27 | |
11 | Matthew Bradley | Cleethorpes | 36.35 | 34.02 | -2.33 | |
12 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 34.98 | 35.33 | +0.35 | |
13 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 35.86 | 35.53 | -0.33 | |
14 | Fraser Taylor | York City | 39.89 | 36.32 | -3.57 | |
15 | Anthony Eastwood | Kippax | 40.30 | 41.38 | +1.08 | |
16 | William Browning | Tadcaster | 54.90 | 52.40 | -2.50 | |
15yrs & Over Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Baylin | Tadcaster | 28.10 | 27.68 | -0.42 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Adham Shaaban | Did Not Compete | |||||
Event 207 Girls 200m Backstroke |
||||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Emilia Roberton | York City | 3:30.00 | 3:21.14 | -8.86 | |
2 | Olivia Barley | Cleethorpes | 3:32.18 | 3:26.15 | -6.03 | |
10yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Isla Daveran | Co Sheffield | 3:08.00 | 2:54.87 | -13.13 | |
2 | Samantha Taylor | Team Jorvik | NT | 3:06.61 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Izzy Williams | Co Sheffield | 3:24.92 | 2:50.28 | -34.64 | |
2 | Eve Hibbert | Co Sheffield | NT | 2:55.41 | npt | |
3 | Carolina Alvarez Odell | Team Jorvik | NT | 2:56.33 | npt | |
4 | Maisie Shaw | Co Sheffield | NT | 3:05.85 | npt | |
5 | Abigail Beighton | Co Sheffield | 3:22.94 | 3:13.00 | -9.94 | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Sophie Bell | 6.4 Turn not performed immediately | |||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Isla Heathcote | Co Sheffield | 2:46.39 | 2:40.58 | -5.81 | |
2 | Olivia McSeveny | York City | 2:46.54 | 2:41.12 | -5.42 | |
3 | Eve Parkin | York City | 2:47.77 | 2:42.77 | -5.00 | |
4 | Heather Ridsdale | New Earswick | 2:30.00 | 2:43.01 | +13.01 | |
5 | Honey-Rose Grocock | Co Sheffield | 3:02.65 | 2:43.10 | -19.55 | |
6 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 2:43.88 | 2:43.37 | -0.51 | |
7 | Laura Temple | Co Bradford | 2:43.93 | 2:47.73 | +3.80 | |
8 | Eloise Herbert | Tadcaster | 3:00.00 | 2:47.99 | -12.01 | |
9 | Darcey Jackson | Tadcaster | NT | 2:58.04 | npt | |
10 | Clara Robinson | York City | 3:11.62 | 3:00.55 | -11.07 | |
11 | Jessica Craig | York City | 3:18.02 | 3:03.67 | -14.35 | |
12 | Lucy Davis | Lincoln Vulc | 3:18.24 | 3:05.32 | -12.92 | |
13 | Anna Miroshnikova | Cleethorpes | 3:00.76 | 3:06.70 | +5.94 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samantha Knowles | Ilkley | 2:32.47 | 2:32.72 | +0.25 | |
2 | Rylie Ackroyd | Tadcaster | 2:41.73 | 2:34.08 | -7.65 | |
3 | Mabel Robertson | Co Sheffield | 2:43.33 | 2:34.85 | -8.48 | |
4 | Raya Harrand | York City | 2:45.35 | 2:37.82 | -7.53 |
5 | Alice Aitken | York City | 2:50.00 | 2:40.52 | -9.48 | |
6 | Olivia Bell | Co Sheffield | 2:56.38 | 2:43.89 | -12.49 | |
7 | Eve Cooper | Cleethorpes | 3:12.13 | 2:44.17 | -27.96 | |
8 | Eva Knight | Spenborough | 2:43.13 | 2:44.27 | +1.14 | |
9 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 2:41.47 | 2:44.38 | +2.91 | |
10 | Jasmine Shay | Co Bradford | 3:08.00 | 2:46.29 | -21.71 | |
11 | Ellie Rowson | York City | 3:04.23 | 2:47.79 | -16.44 | |
12 | Maggie Tran | Tadcaster | 3:01.93 | 2:57.50 | -4.43 | |
13 | Rebecca Welch | Tadcaster | 3:26.91 | 3:03.77 | -23.14 | |
14 | Lotty Mottram | Co Sheffield | 3:04.11 | 3:04.77 | +0.66 | |
15 | Rosie Morris | New Earswick | NT | 3:26.30 | npt | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Grace Twilton | Did Not Compete | |||||
Bailey Carter | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 2:37.45 | 2:34.14 | -3.31 | |
2 | Christina Black | Tadcaster | 2:36.75 | 2:36.93 | +0.18 | |
3 | Maeve Carroll | Tadcaster | 2:28.02 | 2:37.99 | +9.97 | |
4 | Isla Caudwell | Co Sheffield | 2:49.18 | 2:42.66 | -6.52 | |
5 | Jessica Young | York City | 2:47.01 | 2:42.92 | -4.09 | |
6 | Annabelle Loft | York City | 2:40.00 | 2:43.97 | +3.97 | |
7 | Poppy Davis-Coyle | York City | 2:46.35 | 2:46.61 | +0.26 | |
8 | Kiera Herbert | Spenborough | 3:21.18 | 3:20.34 | -0.84 | |
9 | Megan Checkley | Kippax | 3:32.95 | 3:27.88 | -5.07 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Sara Ungar | Did Not Compete | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Libby Munday | Cleethorpes | 2:21.24 | 2:23.26 | +2.02 | |
2 | Gina Warrior | Co Bradford | 2:21.33 | 2:24.42 | +3.09 | |
3 | Ruby Knight | Spenborough | 2:25.27 | 2:25.28 | +0.01 | |
4 | Emma Wills | York City | 2:33.00 | 2:29.13 | -3.87 | |
5 | Tahlia Mulleague | Co Sheffield | 2:35.08 | 2:29.42 | -5.66 | |
6 | Charlotte Deniz | York City | 2:29.07 | 2:32.44 | +3.37 | |
7 | Tabitha Browning | Tadcaster | 2:29.25 | 2:37.17 | +7.92 | |
8 | Evie Glossop | Co Sheffield | 2:30.19 | 2:41.58 | +11.39 | |
9 | Lucy Shaw | Co Sheffield | 2:52.04 | 2:50.36 | -1.68 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Libby Nicklin | Did Not Compete | |||||
Event 208 Boys 100m Freestyle |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samuel Renshaw | Cleethorpes | NT | 1:42.15 | npt | |
2 | Sam Rowson | York City | 1:57.78 | 1:51.06 | -6.72 | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Noah Shephard | 5.2 Did not touch wall at the turn or finish | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Charlie Haslingden | Co Sheffield | 1:20.09 | 1:11.54 | -8.55 | |
2 | Seth Charlesworth | Co Sheffield | 1:39.25 | 1:24.48 | -14.77 | |
3 | Christopher Goodwin | Co Sheffield | NT | 1:27.30 | npt | |
4 | Sam Perham | Tadcaster | 1:43.06 | 1:27.36 | -15.70 | |
10yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Ewan Allars | Did Not Compete | |||||
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Oliver Claydon Smith | Co Sheffield | 1:06.82 | 1:07.98 | +1.16 | |
2 | Jack Hicks | Lincoln Vulc | 1:19.75 | 1:12.50 | -7.25 | |
3 | Jacob Hegg | Lincoln Vulc | 1:22.48 | 1:15.80 | -6.68 | |
4 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 1:23.44 | 1:15.89 | -7.55 | |
5 | Ben Artis | Bingley | 1:20.41 | 1:20.09 | -0.32 | |
6 | Phoenix Graham | Settle Srays | 1:33.69 | 1:20.99 | -12.70 | |
7 | Jacob Gifford | Lincoln Vulc | 1:31.97 | 1:23.51 | -8.46 | |
8 | Nicholas Cass | Spenborough | 1:27.12 | 1:24.14 | -2.98 | |
9 | Axel Robinson | Co Sheffield | 1:37.72 | 1:24.98 | -12.74 | |
10 | Lewis Snowshall | Lincoln Vulc | 1:36.15 | 1:25.60 | -10.55 | |
11 | Joe Fenwick | Team Jorvik | 1:34.31 | 1:28.15 | -6.16 | |
12 | Stan Sawyer | York City | 1:38.00 | 1:32.73 | -5.27 | |
13 | Alexander Yates | York City | 1:30.00 | 1:33.00 | +3.00 | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
George Johnson | Did Not Compete | |||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Archie Sinclar-Willis | Ilkley | 1:27.67 | 1:09.74 | -17.93 | |
2 | Luke Wise | Tadcaster | 1:12.97 | 1:10.92 | -2.05 |
3 | George Tartakovski | Co Sheffield | 1:15.73 | 1:11.86 | -3.87 | |
4 | Charles Tremayne | York City | 1:19.23 | 1:13.24 | -5.99 | |
5 | Archie French | Lincoln Vulc | 1:17.10 | 1:13.91 | -3.19 | |
6 | Harry Netherway | Tadcaster | 1:28.09 | 1:15.42 | -12.67 | |
7 | Tobias Baska | Lincoln Vulc | 1:26.22 | 1:17.92 | -8.30 | |
8 | Arman Mohammadi | Lincoln Vulc | 1:19.90 | 1:18.73 | -1.17 | |
9 | Lucas Vulpe | Lincoln Vulc | 1:30.40 | 1:20.77 | -9.63 | |
10 | Leo Auton | Tadcaster | 1:30.00 | 1:24.86 | -5.14 | |
11 | Oscar Shaw | York City | 1:25.00 | 1:25.60 | +0.60 | |
12 | Oliver Battle | Bingley | NT | 1:31.31 | npt | |
13 | Levente Ungar | York City | 1:57.00 | 1:47.98 | -9.02 | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Richard Lee | Did Not Compete | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Freddy Dean | Co Bradford | 1:03.18 | 1:02.52 | -0.66 | |
2 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 1:06.36 | 1:04.17 | -2.19 | |
3 | Samuel Jackson | Spenborough | 1:07.59 | 1:05.20 | -2.39 | |
4 | Sam Wright | Tadcaster | 1:07.18 | 1:07.70 | +0.52 | |
5 | Dawid Naglik | Bingley | 1:23.18 | 1:08.96 | -14.22 | |
6 | Alexander McKay | Ilkley | 1:17.70 | 1:10.34 | -7.36 | |
7 | James Hendon | Tadcaster | 1:10.51 | 1:12.38 | +1.87 | |
8 | Carlos Alvarez Odell | Team Jorvik | 1:13.59 | 1:14.21 | +0.62 | |
9 | Luke Perham | Tadcaster | 1:18.40 | 1:16.46 | -1.94 | |
10 | Harry Vickers | Lincoln Vulc | 1:25.84 | 1:18.37 | -7.47 | |
13yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Potter | Co Sheffield | 1:00.18 | 57.49 | -2.69 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Mikolaj Uroda | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Rio Daodu | Cleethorpes | 55.03 | 55.00 | -0.03 | |
2 | Louis Cass | Spenborough | 59.30 | 1:00.31 | +1.01 | |
3 | Miles Kinlen | Co Sheffield | 1:04.64 | 1:00.46 | -4.18 | |
4 | Taylor Horsman | Tadcaster | 1:14.31 | 1:05.06 | -9.25 | |
5 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 1:08.93 | 1:05.13 | -3.80 | |
6 | Jack Azemar-Battle | Bingley | NT | 1:05.80 | npt | |
7 | Nathan Carrington | York City | 1:09.36 | 1:06.72 | -2.64 | |
8 | Toby Marshall | Co Sheffield | 1:11.35 | 1:06.99 | -4.36 | |
9 | Ethan Lord | Spenborough | 1:30.00 | 1:08.48 | -21.52 | |
10 | Daniel Green | Kippax | 1:17.98 | 1:10.32 | -7.66 | |
11 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 1:13.10 | 1:11.68 | -1.42 | |
12 | Thomas Kershaw | Kippax | 1:16.28 | 1:12.11 | -4.17 | |
13 | Marley Hawkins | Cleethorpes | 1:28.40 | 1:12.19 | -16.21 |
14 | Amos Hebden | York City | 1:14.62 | 1:13.05 | -1.57 | |
15 | Ben Clarke | Cleethorpes | 1:24.50 | 1:13.79 | -10.71 | |
16 | Isaac Hebden | York City | 1:14.98 | 1:15.06 | +0.08 | |
17 | Ned Whitaker | Settle Srays | 1:17.12 | 1:16.20 | -0.92 | |
18 | Daniel Pickup | York City | 1:32.38 | 1:19.30 | -13.08 | |
19 | Cameron Jones | York City | 1:38.49 | 1:20.24 | -18.25 | |
20 | Alfie Jackson | Cleethorpes | 1:28.22 | 1:22.84 | -5.38 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Baylin | Tadcaster | 53.51 | 53.75 | +0.24 | |
2 | Liam Dawson | Tadcaster | 53.00 | 54.73 | +1.73 | |
3 | Oscar Blanchard | Cleethorpes | 57.08 | 56.99 | -0.09 | |
4 | Ben Lord | Lincoln Vulc | 1:02.04 | 58.08 | -3.96 | |
5 | Freddie Brook | York City | 57.10 | 58.42 | +1.32 | |
6 | Owen Wing | York City | 1:01.58 | 58.50 | -3.08 | |
7 | Callum Aitken | York City | 1:04.12 | 58.54 | -5.58 | |
8 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 1:02.85 | 58.58 | -4.27 | |
9 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 1:02.87 | 59.11 | -3.76 | |
10 | Isaac Banham | Skegness | 58.68 | 1:00.01 | +1.33 | |
11 | Freddie Fenwick | Team Jorvik | 1:02.69 | 1:00.55 | -2.14 | |
12 | Isaac Howson | Tadcaster | 1:03.13 | 1:00.85 | -2.28 | |
13 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 1:02.71 | 1:01.36 | -1.35 | |
14 | Callum Mawson | Co Bradford | 1:03.44 | 1:01.55 | -1.89 | |
15 | Christian O'Malley | Lincoln Vulc | 1:11.94 | 1:01.56 | -10.38 | |
16 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 1:10.93 | 1:01.64 | -9.29 | |
17 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 1:07.63 | 1:06.29 | -1.34 | |
18 | Fraser Taylor | York City | 1:14.89 | 1:08.86 | -6.03 | |
19 | Anthony Eastwood | Kippax | 1:26.16 | 1:16.08 | -10.08 | |
20 | William Browning | Tadcaster | 1:31.46 | 1:27.80 | -3.66 | |
15yrs & Over Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Simon Robson | York City | 58.70 | 52.53 | -6.17 | |
2 | Charlie Miller | Skegness | 53.87 | 52.89 | -0.98 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Adham Shaaban | Did Not Compete | |||||
Event 301 Boys 200m Backstroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Dexter Grocock | Co Sheffield | NT | 3:31.19 | npt | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Charlie Haslingden | Co Sheffield | 3:04.37 | 2:51.98 | -12.39 | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Jack Hicks | Lincoln Vulc | 2:57.68 | 2:50.19 | -7.49 | |
2 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 3:03.09 | 2:57.35 | -5.74 | |
3 | Lewis Warren | Co Sheffield | NT | 3:09.84 | npt | |
4 | Nicholas Cass | Spenborough | NT | 3:23.61 | npt | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Harry Schmidt | Co Bradford | 3:17.78 | 2:39.54 | -38.24 | |
2 | Ruben Anderson | Co Sheffield | 3:15.74 | 2:45.00 | -30.74 | |
3 | Gethin Sinclair | Co Sheffield | 3:09.92 | 2:53.40 | -16.52 | |
4 | Henry Tomlin | Lincoln Vulc | 3:11.54 | 3:07.94 | -3.60 | |
5 | Maximilian Moulton | York City | 3:30.00 | 3:08.51 | -21.49 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Thomas Brooks | Spenborough | 2:39.43 | 2:37.37 | -2.06 | |
2 | Robbie Ambler | Co Bradford | 3:05.81 | 2:55.56 | -10.25 | |
3 | Tyler Morris | Lincoln Vulc | 3:08.91 | 3:01.75 | -7.16 | |
4 | Thomas Smith | Kippax | NT | 3:09.86 | npt | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Rio Daodu | Cleethorpes | 2:14.48 | 2:17.62 | +3.14 | |
2 | Miles Kinlen | Co Sheffield | 3:15.80 | 2:31.44 | -44.36 | |
3 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 2:36.67 | 2:38.48 | +1.81 | |
4 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 2:48.72 | 2:48.60 | -0.12 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Toby Mayfield | York City | 2:11.20 | 2:10.95 | -0.25 | |
2 | Philip Suddes | York City | 2:38.77 | 2:23.78 | -14.99 | |
3 | Callum Aitken | York City | 2:39.20 | 2:26.02 | -13.18 | |
4 | Finlay Buxton | Cleethorpes | 2:36.46 | 2:28.84 | -7.62 | |
5 | Christian O'Malley | Lincoln Vulc | 2:53.99 | 2:30.88 | -23.11 |
6 | Matthew Bradley | Cleethorpes | 2:48.23 | 2:33.52 | -14.71 | |
7 | Gabriel Watson | York City | 3:05.10 | 2:41.56 | -23.54 | |
Event 302 Girls 100m Ind Medley |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Bailey Graham | Settle Srays | 2:00.00 | 1:44.07 | -15.93 | |
2 | Chloe Simpson | Co Sheffield | NT | 2:03.54 | npt | |
3 | Alexia Wastakaran | Co Sheffield | NT | 2:03.83 | npt | |
4 | Phoebe Cromwell | Co Sheffield | NT | 2:11.03 | npt | |
5 | Ariana Ramlakhan | Co Sheffield | NT | 2:11.73 | npt | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Ezmae Allen | 6.5 Not on the back at finish | |||||
Evelyn Sykes | 4.4 Starting before the starting signal | |||||
Hattie Hawkridge | 7.6 Did not touch at turn with both hands | |||||
Ruby Podmore | 6.5 Not on the back at finish | |||||
Jamelia Mansell | 8.2 Arms not brought forward over the water | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Isla Daveran | Co Sheffield | NT | 1:28.56 | npt | |
2 | Orla Gibbon | Co Sheffield | NT | 1:33.62 | npt | |
3 | Emilia Roberton | York City | 1:37.88 | 1:37.06 | -0.82 | |
4 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 1:42.11 | 1:40.08 | -2.03 | |
5 | Evie Schmidt | Ilkley | 1:53.57 | 1:52.52 | -1.05 | |
6 | Emmie Carter | Co Sheffield | NT | 1:53.15 | npt | |
7 | Chloe Mumby | Cleethorpes | 2:10.56 | 1:59.17 | -11.39 | |
8 | Phoebe Netherway | Tadcaster | 1:55.76 | 2:00.79 | +5.03 | |
9 | Taila Chisala | Co Sheffield | NT | 2:03.16 | npt | |
10 | Debora Musie | Co Sheffield | NT | 2:03.57 | npt | |
10yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Lilia Hart | 7.3 Elbows over water except for last stroke before/during turn or last stroke at finish | |||||
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Eliza Jones | Tadcaster | 1:25.05 | 1:23.63 | -1.42 | |
2 | Olivia Wood | Co Sheffield | NT | 1:28.70 | npt | |
3 | Eliza Naglik | Bingley | 1:31.53 | 1:29.08 | -2.45 | |
4 | Abigail Beighton | Co Sheffield | NT | 1:29.71 | npt | |
5 | Emma Heaton | York City | 1:33.72 | 1:31.53 | -2.19 | |
6 | Evelyn Jones | Co Sheffield | NT | 1:34.33 | npt | |
7 | Sophia Gill | Tadcaster | 1:33.43 | 1:34.92 | +1.49 | |
8 | Petronella Horner | York City | 1:42.87 | 1:36.38 | -6.49 | |
9 | Brooklynn Smith | Cleethorpes | 1:41.30 | 1:36.39 | -4.91 |
10 | Sophie Bell | Co Sheffield | NT | 1:36.66 | npt | |
11 | Molly Garvey | York City | 1:41.14 | 1:39.17 | -1.97 | |
12 | Rebecca Farnsworth | York City | 1:46.47 | 1:39.72 | -6.75 | |
13 | Hannah Webb | Lincoln Vulc | 1:48.14 | 1:41.97 | -6.17 | |
14 | Selene Matusiak | York City | 1:55.00 | 1:43.90 | -11.10 | |
15 | Alice Dilley | York City | 1:50.00 | 1:46.64 | -3.36 | |
16 | Millie Flaxman | Co Sheffield | NT | 1:47.75 | npt | |
17 | Jessica McLean | Co Sheffield | NT | 1:51.89 | npt | |
11yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Eve Hibbert | Co Sheffield | NT | 1:15.73 | npt | |
2 | Poppy Nutman | Spenborough | 1:20.50 | 1:20.03 | -0.47 | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
India Wilson | 6.4 Not on back when leaving wall | |||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 1:20.84 | 1:18.00 | -2.84 | |
2 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 1:19.29 | 1:18.91 | -0.38 | |
3 | Chloe Macdonald | York City | 1:22.92 | 1:19.15 | -3.77 | |
4 | Sienna Chung | Co Sheffield | 1:32.09 | 1:19.82 | -12.27 | |
5 | Evie Lilley | Lincoln Vulc | 1:26.46 | 1:20.41 | -6.05 | |
6 | Abigail James | York City | 1:21.19 | 1:23.81 | +2.62 | |
7 | Pippa Bennett | Co Bradford | 1:23.67 | 1:24.33 | +0.66 | |
8 | Hollie Mawson | Co Bradford | 1:28.38 | 1:24.72 | -3.66 | |
9 | Abigail Harris | York City | 1:29.02 | 1:26.22 | -2.80 | |
10 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 1:28.02 | 1:26.51 | -1.51 | |
11 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 1:37.40 | 1:26.82 | -10.58 | |
12 | Lucy Davis | Lincoln Vulc | 1:34.31 | 1:26.92 | -7.39 | |
13 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 1:38.43 | 1:27.14 | -11.29 | |
14 | Clara Robinson | York City | 1:27.77 | 1:27.27 | -0.50 | |
15 | Darcey Jackson | Tadcaster | 1:28.54 | 1:27.33 | -1.21 | |
16 | Sophia Thom | York City | 1:43.64 | 1:27.36 | -16.28 | |
17 | Caitlin Allars | Tadcaster | 1:43.52 | 1:29.42 | -14.10 | |
18 | Anni Ridgway | Ilkley | 1:36.55 | 1:30.67 | -5.88 | |
19 | Emily Wood | Ilkley | 1:33.81 | 1:31.01 | -2.80 | |
20 | Eva Hauge | York City | 1:36.40 | 1:31.31 | -5.09 | |
21 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 1:35.33 | 1:35.03 | -0.30 | |
22 | Zoe Baker | Tadcaster | 1:34.00 | 1:35.73 | +1.73 | |
23 | Lottie Oliver | Settle Srays | 1:50.12 | 1:49.59 | -0.53 | |
24 | Orla Herbert | Spenborough | 1:50.33 | 1:50.68 | +0.35 | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Annabel Cooke | Co Sheffield | 1:24.07 | 1:11.06 | -13.01 | |
2 | Willow Harrison | Co Sheffield | 1:50.22 | 1:12.43 | -37.79 | |
3 | Honey-Rose Grocock | Co Sheffield | 1:26.44 | 1:14.61 | -11.83 | |
4 | Ffion Elsby-Adams | Co Sheffield | 1:28.89 | 1:14.68 | -14.21 | |
5 | Isla Heathcote | Co Sheffield | 1:25.35 | 1:15.51 | -9.84 |
6 | Alice-Mae Downs | Lincoln Vulc | 1:23.79 | 1:16.45 | -7.34 | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Elizabbeth Blow | 10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF | |||||
Ruby Robinson | 4.4 Starting before the starting signal | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mabel Robertson | Co Sheffield | 1:29.20 | 1:14.60 | -14.60 | |
2 | Jessica Spavin | Tadcaster | 1:21.28 | 1:14.76 | -6.52 | |
3 | Megan Mills | York City | 1:19.78 | 1:15.58 | -4.20 | |
4 | Emmie Horwell | York City | 1:17.56 | 1:16.16 | -1.40 | |
5 | Evie Mosey | York City | 1:20.50 | 1:16.30 | -4.20 | |
6 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | NT | 1:16.73 | npt | |
7 | Grace Twilton | Lincoln Vulc | 1:17.41 | 1:18.34 | +0.93 | |
8 | Olivia Bell | Co Sheffield | 1:33.88 | 1:18.67 | -15.21 | |
9 | Ellie Rowson | York City | 1:24.25 | 1:18.86 | -5.39 | |
10 | Evie Cole | Co Sheffield | 1:34.31 | 1:19.67 | -14.64 | |
11 | Zoe Suddes | York City | 1:23.26 | 1:20.28 | -2.98 | |
12 | Olivia-May Curran | Tadcaster | 1:20.65 | 1:20.36 | -0.29 | |
13 | Taliah Coutts | Cleethorpes | 1:22.61 | 1:20.62 | -1.99 | |
14 | Bailey Carter | Co Sheffield | NT | 1:20.82 | npt | |
15 | Phoebe Oliver | Settle Srays | 1:24.78 | 1:22.91 | -1.87 | |
16 | Reanne Visda | Co Sheffield | 1:35.60 | 1:23.10 | -12.50 | |
17 | Chloe Farrar | New Earswick | 1:36.92 | 1:24.41 | -12.51 | |
18 | Daisy Simpson | Co Sheffield | NT | 1:24.84 | npt | |
19 | Lotty Mottram | Co Sheffield | NT | 1:26.80 | npt | |
20 | Hannah Burns | Spenborough | 1:25.80 | 1:29.16 | +3.36 | |
21 | Rebecca Welch | Tadcaster | 1:32.92 | 1:30.41 | -2.51 | |
22 | Ashanti Saleh | Tadcaster | NT | 1:36.03 | npt | |
23 | Ellie Thomson | York City | 1:47.05 | 1:38.13 | -8.92 | |
24 | Ellie Lewis | New Earswick | 1:44.76 | 1:41.45 | -3.31 | |
13yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Eva Knight | Spenborough | 1:14.00 | 1:13.36 | -0.64 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Charlie Smith | Did Not Compete | |||||
Clara McAllister | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 1:13.72 | 1:10.52 | -3.20 | |
2 | Alex Dunn | Co Bradford | 1:22.26 | 1:10.59 | -11.67 | |
3 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 1:10.57 | 1:10.76 | +0.19 | |
4 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 1:14.06 | 1:11.54 | -2.52 | |
5 | Emily Lambert | Co Sheffield | 1:23.38 | 1:12.48 | -10.90 | |
6 | Erin Tankard | Co Sheffield | 1:26.57 | 1:12.59 | -13.98 | |
7 | Christina Black | Tadcaster | 1:29.84 | 1:14.50 | -15.34 |
8 | Sara Ungar | York City | 1:14.97 | 1:15.43 | +0.46 | |
9 | Charlotte Mason | Tadcaster | 1:16.82 | 1:15.74 | -1.08 | |
10 | Maeve Carroll | Tadcaster | 1:18.00 | 1:16.23 | -1.77 | |
11 | Annabelle Loft | York City | 1:16.96 | 1:16.26 | -0.70 | |
12 | Latisha Auton | Tadcaster | 1:17.42 | 1:17.04 | -0.38 | |
13 | Jessica Young | York City | 1:22.73 | 1:20.63 | -2.10 | |
14 | Rosie Farrar | New Earswick | 1:34.79 | 1:21.26 | -13.53 | |
15 | Amber Finlay | Co Sheffield | 1:24.56 | 1:23.76 | -0.80 | |
16 | Eve Partridge | Lincoln Vulc | 1:25.82 | 1:24.46 | -1.36 | |
17 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 1:32.47 | 1:24.79 | -7.68 | |
18 | Isabelle Wood | Tadcaster | NT | 1:26.82 | npt | |
19 | Libby Bennett | Co Bradford | 1:25.38 | 1:26.87 | +1.49 | |
20 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 1:28.37 | 1:27.28 | -1.09 | |
21 | Jennifer Appleton | Spenborough | 1:27.73 | 1:29.85 | +2.12 | |
22 | Isabelle Rhodes | York City | 1:37.16 | 1:35.28 | -1.88 | |
23 | Kiera Herbert | Spenborough | 1:33.41 | 1:35.78 | +2.37 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Sholah Robinson | Co Sheffield | 1:16.87 | 1:07.45 | -9.42 | |
2 | Ruby Knight | Spenborough | 1:10.07 | 1:09.08 | -0.99 | |
3 | Katie Maloney | Lincoln Vulc | 1:11.51 | 1:10.69 | -0.82 | |
4 | Mia Boyle | York City | 1:08.32 | 1:10.94 | +2.62 | |
5 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 1:15.63 | 1:11.06 | -4.57 | |
6 | Freya Tyas | York City | 1:14.33 | 1:11.58 | -2.75 | |
7 | Monica Navarro | Co Sheffield | 1:16.66 | 1:11.79 | -4.87 | |
8 | Charlotte Deniz | York City | 1:13.59 | 1:12.77 | -0.82 | |
9 | Tahlia Mulleague | Co Sheffield | 1:17.04 | 1:12.78 | -4.26 | |
10 | India Bryant Chesters | Tadcaster | 1:12.56 | 1:13.73 | +1.17 | |
11 | Lotti Ridgway | Ilkley | 1:16.14 | 1:15.37 | -0.77 | |
12 | Amelia Fullerton | Co Bradford | 1:13.45 | 1:16.02 | +2.57 | |
13 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 1:17.36 | 1:16.64 | -0.72 | |
14 | Kiera Lewis | New Earswick | 1:25.35 | 1:16.81 | -8.54 | |
15 | Eleanor Porritt | Co Bradford | 1:25.54 | 1:17.11 | -8.43 | |
16 | Abby Netherway | Tadcaster | 1:19.34 | 1:17.69 | -1.65 | |
17 | Lucy Shaw | Co Sheffield | 1:20.19 | 1:19.30 | -0.89 | |
18 | Holly Addy | New Earswick | 1:18.04 | 1:20.27 | +2.23 | |
19 | Megan Helm | Co Sheffield | 1:19.44 | 1:20.72 | +1.28 | |
20 | Alice Turpin | New Earswick | 1:34.22 | 1:20.88 | -13.34 | |
21 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 1:22.81 | 1:21.21 | -1.60 | |
22 | Amy Holt | Skegness | 1:22.77 | 1:21.90 | -0.87 | |
23 | Olivia Spencer | Lincoln Vulc | 1:22.69 | 1:22.13 | -0.56 | |
24 | Mira Subramaniam | Lincoln Vulc | 1:29.49 | 1:23.35 | -6.14 | |
25 | Madeline Greig | Settle Srays | 1:31.90 | 1:27.74 | -4.16 | |
26 | Ariadne Morys | Tadcaster | 1:45.16 | 1:31.24 | -13.92 | |
Event 303 Boys 400m Freestyle |
||||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Charlie Haslingden | Co Sheffield | 6:39.38 | 5:33.88 | -1:05.50 | |
2 | Jenson Stillings | Co Sheffield | NT | 6:16.49 | npt | |
3 | George Robertson | Co Sheffield | NT | 6:24.03 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Oliver Claydon Smith | Co Sheffield | 5:04.91 | 5:00.40 | -4.51 | |
2 | Lewis Warren | Co Sheffield | NT | 5:53.87 | npt | |
3 | Axel Robinson | Co Sheffield | NT | 6:33.16 | npt | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Hao Hao Shi | Co Sheffield | NT | 4:41.64 | npt | |
2 | Ruben Anderson | Co Sheffield | 5:33.43 | 5:00.54 | -32.89 | |
3 | George Tartakovski | Co Sheffield | 5:22.30 | 5:13.23 | -9.07 | |
4 | Abdullah Mokhlisse | Spenborough | 6:45.96 | 5:51.97 | -53.99 | |
5 | Maximilian Moulton | York City | 6:00.00 | 6:20.64 | +20.64 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Potter | Co Sheffield | 4:31.41 | 4:23.46 | -7.95 | |
2 | Thomas Brooks | Spenborough | 5:23.59 | 5:03.95 | -19.64 | |
3 | Sam Wright | Tadcaster | 5:16.52 | 5:07.48 | -9.04 | |
4 | Carlos Alvarez Odell | Team Jorvik | NT | 5:31.24 | npt | |
5 | Henry Roberts | York City | 6:16.94 | 5:34.94 | -42.00 | |
6 | Tyler Morris | Lincoln Vulc | 6:30.17 | 6:07.49 | -22.68 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Jackson | Spenborough | 4:39.87 | 4:26.64 | -13.23 | |
2 | Louis Cass | Spenborough | 4:51.71 | 4:32.75 | -18.96 | |
3 | Miles Kinlen | Co Sheffield | 5:33.75 | 4:47.26 | -46.49 | |
4 | Toby Marshall | Co Sheffield | 5:09.11 | 4:58.66 | -10.45 | |
5 | Nathan Carrington | York City | 5:51.32 | 5:06.53 | -44.79 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Freddie Brook | York City | 4:30.32 | 4:23.45 | -6.87 | |
2 | Philip Suddes | York City | 4:47.55 | 4:35.13 | -12.42 | |
3 | Gabriel Medd | Co Bradford | 5:00.53 | 5:09.11 | +8.58 | |
15yrs & Over Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Simon Robson | York City | 4:28.17 | 4:09.49 | -18.68 | |
Event 304 Girls 50m Butterfly |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Evie Wise | Tadcaster | 1:06.21 | 57.09 | -9.12 | |
2 | Evelyn Sykes | Team Jorvik | 55.00 | 58.85 | +3.85 | |
3 | Hattie Hawkridge | Co Sheffield | NT | 1:02.61 | npt | |
4 | Ariana Ramlakhan | Co Sheffield | NT | 1:12.10 | npt | |
5 | Jamelia Mansell | Co Sheffield | 2:27.06 | 1:52.53 | -34.53 | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samantha Taylor | Team Jorvik | 38.62 | 38.78 | +0.16 | |
2 | Olivia Barley | Cleethorpes | 55.80 | 48.25 | -7.55 | |
3 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 49.19 | 51.05 | +1.86 | |
4 | Martha Harris | York City | 54.55 | 52.04 | -2.51 | |
5 | Emmie Carter | Co Sheffield | 1:07.11 | 57.00 | -10.11 | |
6 | Chloe Mumby | Cleethorpes | 58.13 | 57.19 | -0.94 | |
7 | Debora Musie | Co Sheffield | 1:12.93 | 59.60 | -13.33 | |
8 | Phoebe Netherway | Tadcaster | 1:03.47 | 59.64 | -3.83 | |
9 | Evie Schmidt | Ilkley | 1:00.16 | 1:01.00 | +0.84 | |
10 | Taila Chisala | Co Sheffield | 1:14.53 | 1:02.08 | -12.45 | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Eliza Jones | Tadcaster | 37.38 | 36.83 | -0.55 | |
2 | Eliza Naglik | Bingley | 39.95 | 37.69 | -2.26 | |
3 | Carolina Alvarez Odell | Team Jorvik | 40.26 | 41.62 | +1.36 | |
4 | India Wilson | York City | 48.59 | 42.02 | -6.57 | |
5 | Emma Heaton | York City | 43.29 | 42.09 | -1.20 | |
6 | Sophia Gill | Tadcaster | 47.72 | 46.65 | -1.07 | |
7 | Brooklynn Smith | Cleethorpes | 49.29 | 47.81 | -1.48 | |
8 | Molly Garvey | York City | 46.35 | 48.48 | +2.13 | |
9 | Rebecca Farnsworth | York City | 52.48 | 48.53 | -3.95 | |
10 | Petronella Horner | York City | 58.12 | 48.91 | -9.21 | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Selene Matusiak | 8.4 Did not touch at turn with both hands | |||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 34.28 | 34.63 | +0.35 | |
2 | Ruby Robinson | Tadcaster | 36.14 | 34.90 | -1.24 | |
3 | Olivia McSeveny | York City | 34.69 | 34.98 | +0.29 | |
4 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 35.00 | 35.74 | +0.74 |
5 | Chloe Macdonald | York City | 40.15 | 36.25 | -3.90 | |
6 | Millie Darrand | Team Jorvik | 41.71 | 36.55 | -5.16 | |
7 | Abigail Harris | York City | 37.40 | 36.75 | -0.65 | |
8 | Anna Miroshnikova | Cleethorpes | 36.79 | 37.32 | +0.53 | |
9 | Eloise Herbert | Tadcaster | 38.69 | 37.69 | -1.00 | |
10 | Darcey Jackson | Tadcaster | 40.12 | 37.78 | -2.34 | |
11 | Lucy Davis | Lincoln Vulc | 40.59 | 37.87 | -2.72 | |
12 | Stephanie Daly | Cleethorpes | 45.03 | 38.49 | -6.54 | |
13 | Jessica Craig | York City | 42.66 | 39.63 | -3.03 | |
14 | Sofie Watson | York City | 40.10 | 39.92 | -0.18 | |
15 | Clara Robinson | York City | 42.40 | 40.14 | -2.26 | |
16 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 41.53 | 41.04 | -0.49 | |
17 | Hannah Loughlan | Tadcaster | 44.37 | 41.66 | -2.71 | |
18 | Isabel Newton-Allison | Lincoln Vulc | 41.84 | 41.88 | +0.04 | |
19 | Caitlin Allars | Tadcaster | 41.53 | 41.94 | +0.41 | |
20 | Anni Ridgway | Ilkley | 52.00 | 44.72 | -7.28 | |
21 | Zoe Baker | Tadcaster | 44.69 | 44.75 | +0.06 | |
22 | Sabrina Tran | Tadcaster | 47.53 | 45.20 | -2.33 | |
23 | Elizabbeth Blow | Cleethorpes | 50.25 | 47.26 | -2.99 | |
24 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 47.73 | 47.64 | -0.09 | |
25 | Lottie Oliver | Settle Srays | 1:01.24 | 52.69 | -8.55 | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Isla Heathcote | Co Sheffield | 33.01 | 32.19 | -0.82 | |
2 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 33.00 | 32.26 | -0.74 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Katrina Tutoveanu | Co Sheffield | 32.53 | 32.39 | -0.14 | |
2 | Emmie Horwell | York City | 34.03 | 32.80 | -1.23 | |
3 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | 35.29 | 33.12 | -2.17 | |
4 | Jessica Spavin | Tadcaster | 33.83 | 33.84 | +0.01 | |
5 | Alexandra Tartakovski | Co Sheffield | 36.16 | 34.04 | -2.12 | |
6 | Evelyn Jackson | Lincoln Vulc | 34.65 | 34.43 | -0.22 | |
7 | Megan Mills | York City | 36.70 | 35.38 | -1.32 | |
8 | Kaitlyn White | York City | 35.37 | 35.53 | +0.16 | |
9 | Bailey Carter | Co Sheffield | 36.71 | 35.82 | -0.89 | |
10 | Maggie Tran | Tadcaster | 35.16 | 36.64 | +1.48 | |
11 | Olivia-May Curran | Tadcaster | 37.80 | 36.89 | -0.91 | |
12 | Chloe Farrar | New Earswick | NT | 37.81 | npt | |
13 | Phoebe Oliver | Settle Srays | 36.91 | 37.96 | +1.05 | |
14 | Taliah Coutts | Cleethorpes | 39.38 | 38.34 | -1.04 | |
15 | Eloise Gunn | York City | 38.29 | 39.92 | +1.63 | |
16 | Emily Jones | Settle Srays | 50.00 | 41.69 | -8.31 | |
17 | Hannah Burns | Spenborough | 39.09 | 42.83 | +3.74 | |
18 | Ellie Lewis | New Earswick | 45.62 | 44.82 | -0.80 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Charlie Smith | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Emily Lambert | Co Sheffield | 29.93 | 30.26 | +0.33 |
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 30.09 | 30.59 | +0.50 | |
3 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 31.82 | 30.62 | -1.20 | |
4 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 31.84 | 30.98 | -0.86 | |
5 | Sophia Kelly | Tadcaster | 32.11 | 32.07 | -0.04 | |
6 | Cecilia Linton | Cleethorpes | 31.56 | 32.18 | +0.62 | |
7 | Latisha Auton | Tadcaster | 32.91 | 33.07 | +0.16 | |
8 | Beatrice Roberts | York City | 33.56 | 33.13 | -0.43 | |
9 | Sara Ungar | York City | 31.87 | 33.17 | +1.30 | |
10 | Poppy Davis-Coyle | York City | 34.72 | 34.54 | -0.18 | |
11 | Charlotte Mason | Tadcaster | 34.37 | 34.64 | +0.27 | |
12 | Maeve Carroll | Tadcaster | 34.16 | 34.88 | +0.72 | |
13 | Neve Burgin | Co Sheffield | 35.51 | 35.03 | -0.48 | |
14 | Amelia Jewell | Co Bradford | 39.38 | 35.87 | -3.51 | |
15 | Isla Yates | York City | 36.09 | 36.58 | +0.49 | |
16 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 39.06 | 37.19 | -1.87 | |
17 | Rose Lever | Co Bradford | 37.55 | 37.51 | -0.04 | |
18 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 36.19 | 38.44 | +2.25 | |
19 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 37.59 | 40.13 | +2.54 | |
20 | Isabelle Rhodes | York City | 50.00 | 42.63 | -7.37 | |
21 | Jennifer Appleton | Spenborough | 39.12 | 43.23 | +4.11 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Eve Partridge | 10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF | |||||
Amelia McDonnell | Did Not Compete | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mollie Garratt | York City | 29.62 | 28.92 | -0.70 | |
2 | Katie Wiles | Co Bradford | 30.98 | 29.72 | -1.26 | |
3 | Libby Munday | Cleethorpes | 30.23 | 30.00 | -0.23 | |
4 | Katie Maloney | Lincoln Vulc | 30.24 | 30.43 | +0.19 | |
5 | Monica Navarro | Co Sheffield | 30.80 | 30.63 | -0.17 | |
6 | Henrietta Richardson-Selby | Cleethorpes | 31.09 | 30.98 | -0.11 | |
7 | Emily Shrimpton | Tadcaster | 31.27 | 31.42 | +0.15 | |
8 | Olivia Thom | York City | 30.70 | 31.50 | +0.80 | |
9 | Iris Burnett | Cleethorpes | 31.50 | 31.82 | +0.32 | |
10 | Scarlett Strathie | Tadcaster | 31.05 | 32.05 | +0.100 | |
11 | India Bryant Chesters | Tadcaster | 31.42 | 32.07 | +0.65 | |
12 | Sophie McLure | Tadcaster | 31.85 | 32.38 | +0.53 | |
13 | Heidi Fothergill | Team Jorvik | 33.31 | 32.66 | -0.65 | |
14 | Eleanor Porritt | Co Bradford | 37.44 | 32.85 | -4.59 | |
15 | Abby Netherway | Tadcaster | 33.20 | 33.06 | -0.14 | |
16 | Amelia Fullerton | Co Bradford | 32.29 | 33.15 | +0.86 | |
17 | Evelyn Fews-Charlton | Cleethorpes | 34.78 | 33.89 | -0.89 | |
18 | Kiera Lewis | New Earswick | 34.86 | 34.34 | -0.52 | |
19 | Hannah Carney | Co Bradford | 34.14 | 34.43 | +0.29 | |
20 | Lotti Ridgway | Ilkley | 33.57 | 34.53 | +0.96 | |
21 | Megan Richmond | Co Bradford | 35.44 | 34.59 | -0.85 | |
22 | Mira Subramaniam | Lincoln Vulc | 37.29 | 34.84 | -2.45 | |
23 | Rosie Hicks | Lincoln Vulc | 35.50 | 35.15 | -0.35 | |
24 | Lorna Colling | Tadcaster | 35.94 | 35.35 | -0.59 |
25 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 35.91 | 35.48 | -0.43 | |
26 | Holly Addy | New Earswick | 34.74 | 35.65 | +0.91 | |
27 | Olivia Spencer | Lincoln Vulc | 36.40 | 35.97 | -0.43 | |
28 | Amy Holt | Skegness | 36.90 | 36.25 | -0.65 | |
29 | Alice Turpin | New Earswick | 38.44 | 36.58 | -1.86 | |
30 | Sophie Marshall | Lincoln Vulc | 36.09 | 36.84 | +0.75 | |
31 | Madeline Greig | Settle Srays | 44.58 | 39.94 | -4.64 | |
32 | Ariadne Morys | Tadcaster | 40.59 | 41.14 | +0.55 | |
33 | Emily Hobson | York City | 58.19 | 50.82 | -7.37 | |
Event 305 Boys 100m Butterfly |
||||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Charlie Haslingden | Co Sheffield | 1:30.61 | 1:29.01 | -1.60 | |
2 | George Robertson | Co Sheffield | NT | 1:33.81 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 1:44.48 | 1:28.98 | -15.50 | |
2 | Lewis Warren | Co Sheffield | NT | 1:38.54 | npt | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Theo Smith | Did Not Compete | |||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Luke Wise | Tadcaster | 1:16.69 | 1:14.65 | -2.04 | |
2 | Harry Schmidt | Co Bradford | 1:27.69 | 1:15.81 | -11.88 | |
3 | Harry Netherway | Tadcaster | 1:25.73 | 1:22.10 | -3.63 | |
4 | Gethin Sinclair | Co Sheffield | 1:27.88 | 1:22.85 | -5.03 | |
5 | George Tartakovski | Co Sheffield | 1:30.11 | 1:25.04 | -5.07 | |
6 | Archie French | Lincoln Vulc | 1:35.61 | 1:26.55 | -9.06 | |
7 | Arman Mohammadi | Lincoln Vulc | 1:30.20 | 1:28.36 | -1.84 | |
8 | Maximilian Moulton | York City | 1:51.00 | 1:38.42 | -12.58 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samuel Jackson | Spenborough | 1:10.21 | 1:08.20 | -2.01 | |
2 | Joe Daly | Cleethorpes | 1:26.34 | 1:16.57 | -9.77 | |
3 | James Hendon | Tadcaster | 1:24.28 | 1:20.04 | -4.24 | |
4 | Thomas Smith | Kippax | NT | 1:30.95 | npt | |
5 | Henry Roberts | York City | 1:40.70 | 1:35.73 | -4.97 | |
6 | Harry Vickers | Lincoln Vulc | 1:40.00 | 1:41.21 | +1.21 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Jackson | Spenborough | 1:00.84 | 1:01.60 | +0.76 | |
2 | Rio Daodu | Cleethorpes | 1:01.48 | 1:02.32 | +0.84 | |
3 | Isaac Stabler | York City | 1:20.58 | 1:09.45 | -11.13 | |
4 | Louis Cass | Spenborough | 1:11.26 | 1:09.51 | -1.75 | |
5 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 1:25.82 | 1:21.85 | -3.97 | |
6 | Blake Herbert | Tadcaster | 1:38.37 | 1:28.53 | -9.84 | |
7 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 1:36.52 | 1:29.50 | -7.02 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Cameron Jones | Did Not Compete |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Oscar Blanchard | Cleethorpes | 1:00.59 | 1:00.71 | +0.12 | |
2 | Finlay Waligora | York City | 1:01.70 | 1:00.92 | -0.78 | |
3 | Owen Wing | York City | 1:07.74 | 1:01.89 | -5.85 | |
4 | Charlie Miller | Skegness | 1:02.84 | 1:02.72 | -0.12 | |
5 | Freddie Brook | York City | 1:04.20 | 1:05.20 | +1.00 | |
6 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 1:10.84 | 1:05.34 | -5.50 | |
7 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 1:09.18 | 1:05.70 | -3.48 | |
8 | Jacob Hardisty | York City | 1:12.84 | 1:07.56 | -5.28 | |
9 | Joshua Hutchinson | Co Bradford | 1:15.00 | 1:08.49 | -6.51 | |
10 | Matthew Bradley | Cleethorpes | 1:19.14 | 1:08.72 | -10.42 | |
11 | Callum Aitken | York City | 1:13.88 | 1:08.80 | -5.08 | |
12 | Freddie Fenwick | Team Jorvik | 1:12.57 | 1:09.99 | -2.58 | |
13 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 1:21.38 | 1:11.75 | -9.63 | |
14 | Rowan Verity | Kippax | 1:14.03 | 1:13.09 | -0.94 | |
15 | Finlay Buxton | Cleethorpes | 1:16.45 | 1:13.17 | -3.28 | |
16 | Ed Sumner | Kippax | 1:18.03 | 1:14.04 | -3.99 | |
17 | Gabriel Medd | Co Bradford | 1:22.40 | 1:20.95 | -1.45 | |
Event 306 Girls 200m Breaststroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Hattie Hawkridge | Co Sheffield | NT | 4:20.70 | npt | |
2 | Chloe Simpson | Co Sheffield | NT | 4:48.10 | npt | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Ariana Ramlakhan | 7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Evelyn Kik | Co Sheffield | NT | 3:22.59 | npt | |
2 | Isla Daveran | Co Sheffield | NT | 3:23.02 | npt | |
3 | Emilia Roberton | York City | 4:00.00 | 3:49.40 | -10.60 | |
4 | Orla Gibbon | Co Sheffield | NT | 3:53.56 | npt | |
5 | Amelie Hauschild | Co Sheffield | NT | 3:55.28 | npt | |
6 | Olivia Barley | Cleethorpes | NT | 4:23.38 | npt | |
7 | Emmie Carter | Co Sheffield | NT | 4:28.28 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Eve Hibbert | Co Sheffield | 3:09.02 | 2:57.18 | -11.84 | |
2 | Poppy Nutman | Spenborough | 3:02.52 | 3:01.01 | -1.51 | |
3 | Izzy Williams | Co Sheffield | NT | 3:04.29 | npt | |
4 | Matilda Hendon | Tadcaster | 3:07.94 | 3:10.97 | +3.03 | |
5 | Olivia Wood | Co Sheffield | 3:47.39 | 3:24.41 | -22.98 | |
6 | Evelyn Durkin | Co Sheffield | 3:43.56 | 3:31.78 | -11.78 | |
7 | Karolina Parkinson | Lincoln Vulc | 3:38.34 | 3:33.41 | -4.93 | |
8 | Emily McSeveny | York City | 3:44.41 | 3:43.35 | -1.06 | |
9 | Sophia Gill | Tadcaster | 5:00.00 | 3:50.08 | -1:09.92 | |
10 | Jessica McLean | Co Sheffield | NT | 4:16.73 | npt | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Evelyn Jones | 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point after start/turn | |||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Sienna Chung | Co Sheffield | 2:59.82 | 2:52.15 | -7.67 | |
2 | Willow Harrison | Co Sheffield | 3:38.88 | 2:57.81 | -41.07 | |
3 | Alice-Mae Downs | Lincoln Vulc | 3:06.21 | 2:58.83 | -7.38 | |
4 | Eloise Herbert | Tadcaster | 3:15.59 | 3:03.28 | -12.31 | |
5 | Keira Daykin | Co Sheffield | 3:13.84 | 3:03.63 | -10.21 | |
6 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 3:11.46 | 3:12.43 | +0.97 |
7 | Chloe Macdonald | York City | 3:36.80 | 3:13.72 | -23.08 | |
8 | Millie Darrand | Team Jorvik | 3:15.00 | 3:16.38 | +1.38 | |
9 | Scarlett Sampson | Co Sheffield | 3:25.07 | 3:16.51 | -8.56 | |
10 | Ava Turner | York City | 3:49.47 | 3:16.62 | -32.85 | |
11 | Clara Robinson | York City | 3:49.08 | 3:19.49 | -29.59 | |
12 | Abigail James | York City | 3:15.00 | 3:21.38 | +6.38 | |
13 | Sophia Thom | York City | 4:01.21 | 3:29.15 | -32.06 | |
14 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 3:40.75 | 3:30.19 | -10.56 | |
15 | Sofie Watson | York City | 3:45.40 | 3:32.19 | -13.21 | |
16 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 3:29.03 | 3:34.00 | +4.97 | |
17 | Alexandra Garbett | York City | 3:25.00 | 3:35.78 | +10.78 | |
18 | Eva Hauge | York City | 3:50.00 | 3:36.91 | -13.09 | |
19 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 4:24.47 | 3:43.79 | -40.68 | |
20 | Sabrina Tran | Tadcaster | 3:40.65 | 3:46.93 | +6.28 | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Annabel Cooke | Co Sheffield | 3:00.61 | 2:50.22 | -10.39 | |
2 | Honey-Rose Grocock | Co Sheffield | 3:00.73 | 2:50.98 | -9.75 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Megan Mills | York City | 2:50.80 | 2:48.38 | -2.42 | |
2 | Mabel Robertson | Co Sheffield | 2:55.87 | 2:56.01 | +0.14 | |
3 | Ava Ransome | Tadcaster | 3:01.60 | 2:56.18 | -5.42 | |
4 | Evie Mosey | York City | 3:19.00 | 3:03.09 | -15.91 | |
5 | Jessica Spavin | Tadcaster | 3:07.34 | 3:03.83 | -3.51 | |
6 | Grace Twilton | Lincoln Vulc | 3:02.58 | 3:05.68 | +3.10 | |
7 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | 3:22.54 | 3:06.42 | -16.12 | |
8 | Olivia-May Curran | Tadcaster | 3:15.00 | 3:08.13 | -6.87 | |
9 | Eva Knight | Spenborough | 3:04.93 | 3:09.49 | +4.56 | |
10 | Lana Portman | Co Sheffield | 3:36.56 | 3:11.28 | -25.28 | |
11 | Evie Cole | Co Sheffield | NT | 3:13.00 | npt | |
12 | Maggie Tran | Tadcaster | 3:20.59 | 3:14.81 | -5.78 | |
13 | Daisy Simpson | Co Sheffield | 3:22.67 | 3:17.44 | -5.23 | |
14 | Reanne Visda | Co Sheffield | 3:31.37 | 3:20.04 | -11.33 | |
15 | Ellie Thomson | York City | 3:45.00 | 3:34.48 | -10.52 | |
16 | Rebecca Welch | Tadcaster | 3:59.72 | 3:35.15 | -24.57 | |
17 | Emily Jones | Settle Srays | 3:50.00 | 3:46.35 | -3.65 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Emmie Horwell | 7.6 Did not touch at turn with both hands | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Chloe Cooke | Co Sheffield | 3:12.88 | 2:54.76 | -18.12 | |
2 | Jessica Wheaton | Skegness | 2:54.85 | 2:56.80 | +1.95 | |
3 | Christina Black | Tadcaster | 2:58.31 | 2:58.09 | -0.22 | |
4 | Alex Dunn | Co Bradford | 2:58.00 | 2:59.43 | +1.43 | |
5 | Isla Caudwell | Co Sheffield | 3:05.57 | 3:00.70 | -4.87 | |
6 | Amber Finlay | Co Sheffield | 3:04.91 | 3:09.44 | +4.53 |
7 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 3:17.09 | 3:10.27 | -6.82 | |
8 | Jennifer Appleton | Spenborough | 3:30.29 | 3:24.41 | -5.88 | |
9 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 3:31.21 | 3:26.78 | -4.43 | |
10 | Ruby Baxter | York City | 3:30.00 | 3:35.44 | +5.44 | |
11 | Kiera Herbert | Spenborough | 3:52.32 | 3:48.45 | -3.87 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Rose Lever | 7.6 Did not touch at turn with both hands | |||||
Eve Partridge | Did Not Compete | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 2:42.38 | 2:39.93 | -2.45 | |
2 | Henrietta Richardson-Selby | Cleethorpes | 2:43.06 | 2:42.83 | -0.23 | |
3 | Libby Walker | Tadcaster | 3:08.70 | 2:52.26 | -16.44 | |
4 | Ruby Knight | Spenborough | 2:53.92 | 2:54.51 | +0.59 | |
5 | Scarlett Strathie | Tadcaster | 2:56.77 | 2:56.45 | -0.32 | |
6 | Megan Richmond | Co Bradford | 3:02.59 | 3:00.35 | -2.24 | |
7 | Katie Atter | Lincoln Vulc | 2:58.18 | 3:00.59 | +2.41 | |
8 | Evelyn Fews-Charlton | Cleethorpes | 3:07.95 | 3:03.53 | -4.42 | |
9 | Emily Shrimpton | Tadcaster | 3:06.98 | 3:03.61 | -3.37 | |
10 | Holly Addy | New Earswick | 3:20.00 | 3:08.42 | -11.58 | |
11 | Lucy Shaw | Co Sheffield | 3:15.76 | 3:12.16 | -3.60 | |
12 | Hannah Carney | Co Bradford | 3:12.36 | 3:12.65 | +0.29 | |
13 | Kiarna Woodhead | New Earswick | 3:16.87 | 3:13.75 | -3.12 | |
14 | Olivia Spencer | Lincoln Vulc | 3:12.48 | 3:21.29 | +8.81 | |
15 | Mira Subramaniam | Lincoln Vulc | 3:22.29 | 3:24.99 | +2.70 | |
16 | Sophia Garbett | York City | 3:40.00 | 3:45.21 | +5.21 | |
Event 307 Boys 50m Breaststroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samuel Renshaw | Cleethorpes | NT | 50.10 | npt | |
2 | Joseph Greaney | York City | 54.00 | 51.12 | -2.88 | |
3 | Dexter Grocock | Co Sheffield | 1:04.49 | 55.84 | -8.65 | |
4 | Harry Baxter | York City | 55.00 | 59.30 | +4.30 | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Max Smith | 10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF | |||||
Charlie Ndlovu | 7.1 Multiple butterfly kicks performed after start/turn | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Henry Mace | York City | 52.00 | 49.28 | -2.72 | |
2 | Sam Perham | Tadcaster | 52.10 | 50.06 | -2.04 | |
3 | Joshua Castle | Team Jorvik | 56.90 | 57.85 | +0.95 | |
4 | Harvey Rodgers | Co Sheffield | 56.39 | 58.74 | +2.35 | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Victor Roberts | York City | 54.15 | 47.76 | -6.39 | |
2 | Jack Hicks | Lincoln Vulc | 50.98 | 48.05 | -2.93 | |
3 | Axel Robinson | Co Sheffield | 50.64 | 48.63 | -2.01 | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Jacob Armstrong | Did Not Compete | |||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Luke Wise | Tadcaster | 44.07 | 42.52 | -1.55 | |
2 | Archie French | Lincoln Vulc | 46.31 | 43.89 | -2.42 | |
3 | Charles Tremayne | York City | 59.24 | 44.25 | -14.99 | |
4 | Lucas Vulpe | Lincoln Vulc | 46.32 | 44.47 | -1.85 | |
5 | Alexander Grist | Tadcaster | 53.09 | 45.25 | -7.84 | |
6 | Harry Netherway | Tadcaster | 47.14 | 47.47 | +0.33 | |
7 | Abdullah Mokhlisse | Spenborough | 49.29 | 48.34 | -0.95 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Thomas Brooks | Spenborough | 37.18 | 37.17 | -0.01 | |
2 | James Hendon | Tadcaster | 38.62 | 38.53 | -0.09 | |
3 | Sam Wright | Tadcaster | 40.25 | 39.94 | -0.31 |
4 | Luke Perham | Tadcaster | 42.73 | 41.29 | -1.44 | |
5 | Abelard Roberts | York City | 48.78 | 43.00 | -5.78 | |
6 | Dawid Naglik | Bingley | 46.78 | 44.76 | -2.02 | |
7 | Thomas Smith | Kippax | 48.11 | 46.29 | -1.82 | |
8 | Carlos Alvarez Odell | Team Jorvik | 47.35 | 47.50 | +0.15 | |
9 | Harry Vickers | Lincoln Vulc | 53.26 | 47.65 | -5.61 | |
10 | Tyler Morris | Lincoln Vulc | 47.80 | 48.14 | +0.34 | |
13yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Robbie Ambler | Co Bradford | 36.00 | 35.15 | -0.85 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Isaac Stabler | York City | 36.20 | 34.54 | -1.66 | |
2 | Nathan Carrington | York City | 38.07 | 35.80 | -2.27 | |
3 | Miles Kinlen | Co Sheffield | 39.96 | 36.62 | -3.34 | |
4 | Toby Marshall | Co Sheffield | 37.40 | 36.88 | -0.52 | |
5 | Jack Azemar-Battle | Bingley | 39.00 | 38.83 | -0.17 | |
6 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 43.30 | 39.57 | -3.73 | |
7 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 46.81 | 39.92 | -6.89 | |
8 | Samuel Roberts | Co Bradford | 52.20 | 40.94 | -11.26 | |
9 | Blake Herbert | Tadcaster | 46.63 | 44.49 | -2.14 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Baylin | Tadcaster | 30.54 | 30.19 | -0.35 | |
2 | Toby Mayfield | York City | 31.60 | 30.95 | -0.65 | |
3 | Oscar Blanchard | Cleethorpes | 32.45 | 32.95 | +0.50 | |
4 | Joshua Hutchinson | Co Bradford | 36.41 | 34.32 | -2.09 | |
5 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 34.01 | 34.58 | +0.57 | |
6 | Owen Wing | York City | 37.17 | 34.78 | -2.39 | |
7 | Callum Aitken | York City | 38.10 | 34.93 | -3.17 | |
8 | Isaac Banham | Skegness | 35.26 | 34.97 | -0.29 | |
9 | Jacob Hardisty | York City | 40.00 | 35.76 | -4.24 | |
10 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 38.69 | 36.62 | -2.07 | |
11 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 38.96 | 36.74 | -2.22 | |
12 | Alex Taylor | Team Jorvik | 36.04 | 36.80 | +0.76 | |
13 | Rowan Verity | Kippax | 37.54 | 37.43 | -0.11 | |
14 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 39.15 | 37.99 | -1.16 | |
15 | Ed Sumner | Kippax | 38.34 | 38.27 | -0.07 | |
16 | Finlay Buxton | Cleethorpes | 41.25 | 38.88 | -2.37 | |
17 | Lewis Blythe | Team Jorvik | 38.91 | 39.37 | +0.46 | |
18 | Christian O'Malley | Lincoln Vulc | 45.46 | 40.93 | -4.53 | |
19 | Gabriel Watson | York City | 42.00 | 45.25 | +3.25 | |
Event 308 Girls 100m Freestyle |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ezmae Allen | Co Sheffield | NT | 1:38.10 | npt | |
2 | Alexia Wastakaran | Co Sheffield | NT | 1:42.99 | npt | |
3 | Phoebe Cromwell | Co Sheffield | NT | 1:50.57 | npt | |
4 | Hattie Hawkridge | Co Sheffield | NT | 1:50.68 | npt | |
5 | Ruby Podmore | Co Sheffield | NT | 1:50.82 | npt | |
6 | Chloe Simpson | Co Sheffield | NT | 1:56.39 | npt | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Olivia Barley | Cleethorpes | 1:28.12 | 1:26.40 | -1.72 | |
2 | Orla Gibbon | Co Sheffield | NT | 1:26.88 | npt | |
3 | Emilia Roberton | York City | 1:39.72 | 1:28.56 | -11.16 | |
4 | Martha Harris | York City | 1:49.86 | 1:39.24 | -10.62 | |
5 | Chloe Mumby | Cleethorpes | 1:47.98 | 1:44.71 | -3.27 | |
6 | Emmie Carter | Co Sheffield | NT | 1:46.94 | npt | |
7 | Phoebe Netherway | Tadcaster | 1:54.73 | 1:53.20 | -1.53 | |
8 | Lilia Hart | Co Sheffield | NT | 2:09.11 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Matilda Hendon | Tadcaster | 1:10.91 | 1:10.15 | -0.76 | |
2 | Izzy Williams | Co Sheffield | 1:15.12 | 1:10.58 | -4.54 | |
3 | Eliza Jones | Tadcaster | 1:12.64 | 1:13.49 | +0.85 | |
4 | Evelyn Durkin | Co Sheffield | 1:15.98 | 1:13.87 | -2.11 | |
5 | Maisie Shaw | Co Sheffield | 1:20.77 | 1:15.46 | -5.31 | |
6 | Abigail Beighton | Co Sheffield | 1:25.16 | 1:15.57 | -9.59 | |
7 | Eliza Naglik | Bingley | NT | 1:16.38 | npt | |
8 | Carolina Alvarez Odell | Team Jorvik | 1:17.23 | 1:16.66 | -0.57 | |
9 | India Wilson | York City | 1:29.00 | 1:21.72 | -7.28 | |
10 | Emma Heaton | York City | 1:26.54 | 1:22.16 | -4.38 | |
11 | Sophie Bell | Co Sheffield | 1:31.95 | 1:24.22 | -7.73 | |
12 | Hannah Webb | Lincoln Vulc | 1:35.78 | 1:25.51 | -10.27 | |
13 | Petronella Horner | York City | 1:38.84 | 1:26.10 | -12.74 | |
14 | Molly Garvey | York City | 1:33.40 | 1:26.78 | -6.62 | |
15 | Rebecca Farnsworth | York City | 1:28.00 | 1:27.71 | -0.29 | |
16 | Brooklynn Smith | Cleethorpes | 1:38.31 | 1:28.56 | -9.75 | |
17 | Emily McSeveny | York City | 1:36.95 | 1:30.89 | -6.06 | |
18 | Sophia Gill | Tadcaster | 1:41.63 | 1:31.18 | -10.45 | |
19 | Selene Matusiak | York City | 1:45.00 | 1:37.71 | -7.29 | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Millie Flaxman | 4.4 Starting before the starting signal |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ffion Elsby-Adams | Co Sheffield | 1:14.50 | 1:04.83 | -9.67 | |
2 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 1:07.27 | 1:05.33 | -1.94 | |
3 | Evie Lilley | Lincoln Vulc | 1:10.91 | 1:07.32 | -3.59 | |
4 | Eloise Herbert | Tadcaster | 1:09.09 | 1:08.17 | -0.92 | |
5 | Chloe Macdonald | York City | 1:11.63 | 1:08.69 | -2.94 | |
6 | Ava Turner | York City | 1:20.31 | 1:09.74 | -10.57 | |
7 | Ruby Robinson | Tadcaster | 1:08.52 | 1:09.82 | +1.30 | |
8 | Olivia McSeveny | York City | 1:10.81 | 1:10.25 | -0.56 | |
9 | Alice-Mae Downs | Lincoln Vulc | 1:14.17 | 1:10.53 | -3.64 | |
10 | Hollie Mawson | Co Bradford | 1:12.61 | 1:10.58 | -2.03 | |
11 | Millie Darrand | Team Jorvik | 1:09.49 | 1:11.91 | +2.42 | |
12 | Pippa Bennett | Co Bradford | 1:11.46 | 1:11.99 | +0.53 | |
13 | Darcey Jackson | Tadcaster | 1:20.73 | 1:12.86 | -7.87 | |
14 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 1:21.19 | 1:14.36 | -6.83 | |
15 | Abigail Harris | York City | 1:21.50 | 1:14.79 | -6.71 | |
16 | Clara Robinson | York City | 1:20.29 | 1:15.36 | -4.93 | |
17 | Anna Miroshnikova | Cleethorpes | 1:14.31 | 1:15.37 | +1.06 | |
18 | Scarlett Sampson | Co Sheffield | 1:20.05 | 1:15.74 | -4.31 | |
19 | Isabel Newton-Allison | Lincoln Vulc | 1:21.63 | 1:15.88 | -5.75 | |
20 | Jessica Craig | York City | 1:19.98 | 1:16.32 | -3.66 | |
21 | Stephanie Daly | Cleethorpes | 1:44.79 | 1:16.81 | -27.98 | |
22 | Hannah Loughlan | Tadcaster | 1:24.34 | 1:17.78 | -6.56 | |
23 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 1:14.58 | 1:18.11 | +3.53 | |
24 | Caitlin Allars | Tadcaster | 1:26.72 | 1:18.32 | -8.40 | |
25 | Elizabbeth Blow | Cleethorpes | 1:24.62 | 1:20.54 | -4.08 | |
26 | Emily Wood | Ilkley | 1:41.62 | 1:20.69 | -20.93 | |
27 | Sofie Watson | York City | 1:25.20 | 1:22.87 | -2.33 | |
28 | Zoe Baker | Tadcaster | 1:29.02 | 1:25.79 | -3.23 | |
29 | Eva Hauge | York City | 1:34.59 | 1:27.49 | -7.10 | |
30 | Sabrina Tran | Tadcaster | 1:28.92 | 1:31.58 | +2.66 | |
31 | Alexandra Garbett | York City | 1:40.38 | 1:31.90 | -8.48 | |
32 | Molly Azemar-Battle | Bingley | NT | 1:32.63 | npt | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Katrina Tutoveanu | Co Sheffield | 1:06.28 | 1:04.09 | -2.19 | |
2 | Alexandra Tartakovski | Co Sheffield | 1:08.21 | 1:04.17 | -4.04 | |
3 | Olivia Bell | Co Sheffield | 1:05.64 | 1:05.62 | -0.02 | |
4 | Ava Ransome | Tadcaster | 1:05.13 | 1:06.31 | +1.18 | |
5 | Megan Mills | York City | 1:12.81 | 1:07.92 | -4.89 | |
6 | Zoe Suddes | York City | 1:11.39 | 1:08.30 | -3.09 | |
7 | Jessica Spavin | Tadcaster | 1:08.97 | 1:08.35 | -0.62 | |
8 | Kaitlyn White | York City | 1:09.49 | 1:08.43 | -1.06 | |
9 | Ellie Rowson | York City | 1:12.30 | 1:08.44 | -3.86 | |
10 | Bailey Carter | Co Sheffield | 1:10.08 | 1:08.83 | -1.25 | |
11 | Evie Mosey | York City | 1:18.81 | 1:08.93 | -9.88 | |
12 | Evie Cole | Co Sheffield | 1:12.31 | 1:09.27 | -3.04 | |
13 | Emmie Horwell | York City | 1:14.21 | 1:09.46 | -4.75 | |
14 | Taliah Coutts | Cleethorpes | 1:10.97 | 1:09.53 | -1.44 |
15 | Grace Twilton | Lincoln Vulc | 1:10.11 | 1:09.61 | -0.50 | |
16 | Lana Portman | Co Sheffield | 1:13.26 | 1:10.04 | -3.22 | |
17 | Evelyn Jackson | Lincoln Vulc | 1:10.35 | 1:10.97 | +0.62 | |
18 | Eloise Gunn | York City | 1:16.43 | 1:14.42 | -2.01 | |
19 | Maggie Tran | Tadcaster | 1:13.64 | 1:14.69 | +1.05 | |
20 | Tegan Phillips | Skegness | 1:16.70 | 1:14.90 | -1.80 | |
21 | Phoebe Oliver | Settle Srays | 1:19.65 | 1:15.05 | -4.60 | |
22 | Chloe Farrar | New Earswick | 1:29.60 | 1:16.31 | -13.29 | |
23 | Lotty Mottram | Co Sheffield | 1:18.19 | 1:17.85 | -0.34 | |
24 | Hannah Burns | Spenborough | 1:17.61 | 1:18.81 | +1.20 | |
25 | Rebecca Welch | Tadcaster | 1:23.95 | 1:19.48 | -4.47 | |
26 | Ellie Thomson | York City | 1:39.07 | 1:29.64 | -9.43 | |
27 | Ellie Lewis | New Earswick | 1:22.11 | 1:29.92 | +7.81 | |
28 | Emily Jones | Settle Srays | 1:35.26 | 1:30.79 | -4.47 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Clara McAllister | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 1:00.73 | 59.97 | -0.76 | |
2 | Sophia Kelly | Tadcaster | 1:01.86 | 1:01.46 | -0.40 | |
3 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 1:05.70 | 1:02.09 | -3.61 | |
4 | Erin Tankard | Co Sheffield | 1:03.25 | 1:03.12 | -0.13 | |
5 | Chloe Cooke | Co Sheffield | 1:04.09 | 1:03.64 | -0.45 | |
6 | Annabelle Loft | York City | 1:07.16 | 1:05.78 | -1.38 | |
7 | Amelia Jewell | Co Bradford | 1:10.33 | 1:05.81 | -4.52 | |
8 | Poppy Davis-Coyle | York City | 1:06.13 | 1:06.33 | +0.20 | |
9 | Neve Burgin | Co Sheffield | 1:08.40 | 1:06.54 | -1.86 | |
10 | Charlotte Mason | Tadcaster | 1:08.41 | 1:06.87 | -1.54 | |
11 | Beatrice Roberts | York City | 1:08.11 | 1:07.00 | -1.11 | |
12 | Isla Caudwell | Co Sheffield | 1:10.42 | 1:07.40 | -3.02 | |
13 | Isla Yates | York City | 1:10.11 | 1:07.67 | -2.44 | |
14 | Maeve Carroll | Tadcaster | 1:05.11 | 1:09.25 | +4.14 | |
15 | Rosie Farrar | New Earswick | 1:19.38 | 1:09.55 | -9.83 | |
16 | Jessica Young | York City | 1:12.20 | 1:09.96 | -2.24 | |
17 | Amber Finlay | Co Sheffield | 1:10.08 | 1:10.89 | +0.81 | |
18 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 1:18.51 | 1:11.06 | -7.45 | |
19 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 1:14.86 | 1:13.98 | -0.88 | |
20 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 1:15.31 | 1:14.32 | -0.99 | |
21 | Libby Bennett | Co Bradford | 1:14.31 | 1:14.35 | +0.04 | |
22 | Rose Lever | Co Bradford | 1:18.23 | 1:14.52 | -3.71 | |
23 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 1:19.34 | 1:15.81 | -3.53 | |
24 | Isabelle Wood | Tadcaster | NT | 1:16.95 | npt | |
25 | Jennifer Appleton | Spenborough | 1:27.53 | 1:19.72 | -7.81 | |
26 | Kiera Herbert | Spenborough | 1:28.19 | 1:27.94 | -0.25 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Eryn Hurdman | Did Not Compete | |||||
Amelia McDonnell | Did Not Compete |
Jessica Wheaton | Did Not Compete | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mollie Garratt | York City | 58.90 | 58.95 | +0.05 | |
2 | Ruby Knight | Spenborough | 59.98 | 59.89 | -0.09 | |
3 | Sholah Robinson | Co Sheffield | 1:02.03 | 1:00.06 | -1.97 | |
4 | Libby Munday | Cleethorpes | 1:00.36 | 1:00.81 | +0.45 | |
5 | Sophie McLure | Tadcaster | 1:01.62 | 1:01.33 | -0.29 | |
6 | Emma Wills | York City | 1:03.00 | 1:01.60 | -1.40 | |
7 | Katie Maloney | Lincoln Vulc | 1:03.26 | 1:01.72 | -1.54 | |
8 | Freya Tyas | York City | 1:02.79 | 1:02.04 | -0.75 | |
9 | Olivia Thom | York City | 1:01.51 | 1:02.12 | +0.61 | |
10 | Mia Boyle | York City | 59.90 | 1:02.82 | +2.92 | |
11 | Iris Burnett | Cleethorpes | 1:02.36 | 1:02.84 | +0.48 | |
12 | Charlotte Deniz | York City | 1:03.70 | 1:02.93 | -0.77 | |
13 | Tahlia Mulleague | Co Sheffield | 1:04.26 | 1:03.28 | -0.98 | |
14 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 1:07.90 | 1:04.89 | -3.01 | |
15 | Emily Shrimpton | Tadcaster | 1:05.79 | 1:05.19 | -0.60 | |
16 | Heidi Fothergill | Team Jorvik | 1:08.95 | 1:06.15 | -2.80 | |
17 | Katie Atter | Lincoln Vulc | 1:05.10 | 1:06.26 | +1.16 | |
18 | Eleanor Porritt | Co Bradford | 1:11.34 | 1:06.30 | -5.04 | |
19 | Abby Netherway | Tadcaster | 1:08.52 | 1:06.39 | -2.13 | |
20 | Evelyn Fews-Charlton | Cleethorpes | 1:06.81 | 1:06.44 | -0.37 | |
21 | Lotti Ridgway | Ilkley | 1:08.67 | 1:07.09 | -1.58 | |
22 | Megan Richmond | Co Bradford | 1:08.18 | 1:08.10 | -0.08 | |
23 | Rosie Hicks | Lincoln Vulc | 1:08.00 | 1:08.39 | +0.39 | |
24 | Kiera Lewis | New Earswick | 1:07.00 | 1:09.04 | +2.04 | |
25 | Lucy Shaw | Co Sheffield | 1:08.54 | 1:09.11 | +0.57 | |
26 | Hannah Carney | Co Bradford | 1:16.12 | 1:09.48 | -6.64 | |
27 | Alice Turpin | New Earswick | 1:17.91 | 1:10.71 | -7.20 | |
28 | Mira Subramaniam | Lincoln Vulc | 1:11.31 | 1:10.86 | -0.45 | |
29 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 1:16.30 | 1:11.34 | -4.96 | |
30 | Sophie Marshall | Lincoln Vulc | 1:13.16 | 1:11.79 | -1.37 | |
31 | Lorna Colling | Tadcaster | 1:14.87 | 1:15.12 | +0.25 | |
32 | Ariadne Morys | Tadcaster | 1:22.51 | 1:23.09 | +0.58 | |
33 | Emily Hobson | York City | 1:33.71 | 1:31.40 | -2.31 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Megan Helm | Did Not Compete | |||||
Sophia Garbett | Did Not Compete | |||||
Event 401 Boys 200m Ind Medley |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Dexter Grocock | Co Sheffield | NT | 3:54.11 | npt | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Charlie Haslingden | Co Sheffield | 3:06.75 | 2:57.93 | -8.82 | |
2 | George Robertson | Co Sheffield | NT | 3:19.55 | npt | |
10yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Jenson Stillings | 7.4 Leg movements not on same plane | |||||
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Oliver Claydon Smith | Co Sheffield | 2:46.17 | 2:40.69 | -5.48 | |
2 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 3:07.04 | 3:05.46 | -1.58 | |
3 | Lewis Warren | Co Sheffield | 3:25.83 | 3:13.69 | -12.14 | |
4 | Axel Robinson | Co Sheffield | NT | 3:23.91 | npt | |
5 | Alexander Yates | York City | 3:30.00 | 3:32.25 | +2.25 | |
6 | Nicholas Cass | Spenborough | 4:08.00 | 3:41.93 | -26.07 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ruben Anderson | Co Sheffield | 2:56.59 | 2:40.80 | -15.79 | |
2 | Gethin Sinclair | Co Sheffield | 3:11.31 | 2:51.54 | -19.77 | |
3 | George Tartakovski | Co Sheffield | 3:13.85 | 2:54.33 | -19.52 | |
4 | Archie French | Lincoln Vulc | 2:59.48 | 2:57.95 | -1.53 | |
5 | Harry Netherway | Tadcaster | 3:07.58 | 3:02.38 | -5.20 | |
6 | Vincent Navarro | Co Sheffield | 3:17.26 | 3:03.33 | -13.93 | |
7 | Maximilian Moulton | York City | 3:35.00 | 3:11.04 | -23.96 | |
8 | Arman Mohammadi | Lincoln Vulc | 3:14.66 | 3:13.00 | -1.66 | |
9 | Henry Tomlin | Lincoln Vulc | 3:36.12 | 3:22.61 | -13.51 | |
12yrs Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Hao Hao Shi | Co Sheffield | NT | 2:30.90 | npt | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Harry Schmidt | 4.4 Starting before the starting signal | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samuel Jackson | Spenborough | 2:37.64 | 2:34.48 | -3.16 |
2 | Sam Wright | Tadcaster | 2:49.61 | 2:43.99 | -5.62 | |
3 | Joe Daly | Cleethorpes | 2:55.20 | 2:44.08 | -11.12 | |
4 | Mikolaj Uroda | Co Sheffield | 3:15.89 | 3:07.84 | -8.05 | |
5 | Luke Perham | Tadcaster | 3:27.36 | 3:08.60 | -18.76 | |
6 | Harry Vickers | Lincoln Vulc | 3:17.97 | 3:13.42 | -4.55 | |
7 | Tyler Morris | Lincoln Vulc | 3:44.60 | 3:21.54 | -23.06 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Thomas Smith | 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Jackson | Spenborough | 2:13.65 | 2:17.97 | +4.32 | |
2 | Isaac Stabler | York City | 2:33.42 | 2:30.96 | -2.46 | |
3 | Toby Marshall | Co Sheffield | 2:47.90 | 2:38.37 | -9.53 | |
4 | Nathan Carrington | York City | 2:54.81 | 2:39.74 | -15.07 | |
5 | Ethan Lord | Spenborough | 3:00.00 | 2:49.58 | -10.42 | |
6 | Thomas Kershaw | Kippax | 3:06.44 | 2:49.76 | -16.68 | |
7 | Samuel Roberts | Co Bradford | 3:42.92 | 2:50.51 | -52.41 | |
8 | Blake Herbert | Tadcaster | 3:21.57 | 3:06.18 | -15.39 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Taylor Horsman | 4.4 Starting before the starting signal | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Toby Mayfield | York City | 2:12.50 | 2:10.44 | -2.06 | |
2 | Ethan Baylin | Tadcaster | 2:14.84 | 2:13.89 | -0.95 | |
3 | Charlie Miller | Skegness | 2:26.38 | 2:21.77 | -4.61 | |
4 | Harry Hawkett | Tadcaster | 2:23.02 | 2:22.16 | -0.86 | |
5 | Oscar Blanchard | Cleethorpes | 2:25.69 | 2:22.44 | -3.25 | |
6 | Callum Aitken | York City | 2:29.80 | 2:29.35 | -0.45 | |
7 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 2:34.72 | 2:32.97 | -1.75 | |
8 | Bradley Craven | Co Bradford | 3:06.24 | 2:35.54 | -30.70 | |
9 | Finlay Buxton | Cleethorpes | 2:44.77 | 2:37.36 | -7.41 | |
10 | Freddie Fenwick | Team Jorvik | 3:09.67 | 2:38.32 | -31.35 | |
11 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 2:54.59 | 2:44.19 | -10.40 | |
15yrs & Over Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Simon Robson | York City | 2:11.90 | 2:07.41 | -4.49 | |
Event 402 Girls 200m Freestyle |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ezmae Allen | Co Sheffield | NT | 3:32.49 | npt | |
2 | Ruby Podmore | Co Sheffield | NT | 3:46.76 | npt | |
3 | Chloe Simpson | Co Sheffield | NT | 4:00.15 | npt | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samantha Taylor | Team Jorvik | NT | 2:50.38 | npt | |
2 | Evelyn Kik | Co Sheffield | NT | 3:06.37 | npt | |
3 | Olivia Barley | Cleethorpes | 3:24.96 | 3:13.51 | -11.45 | |
4 | Amelie Hauschild | Co Sheffield | NT | 3:18.32 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Eve Hibbert | Co Sheffield | 3:07.49 | 2:27.37 | -40.12 | |
2 | Evelyn Durkin | Co Sheffield | 2:36.18 | 2:28.32 | -7.86 | |
3 | Matilda Hendon | Tadcaster | 3:10.97 | 2:35.02 | -35.95 | |
4 | Poppy Nutman | Spenborough | 2:40.25 | 2:40.80 | +0.55 | |
5 | Zara Holt | Tadcaster | 3:15.55 | 2:44.35 | -31.20 | |
6 | Maisie Shaw | Co Sheffield | NT | 2:46.16 | npt | |
7 | Carolina Alvarez Odell | Team Jorvik | NT | 2:47.05 | npt | |
8 | Abigail Beighton | Co Sheffield | 2:56.41 | 2:51.25 | -5.16 | |
9 | India Wilson | York City | 3:08.00 | 2:54.63 | -13.37 | |
10 | Evelyn Jones | Co Sheffield | NT | 2:56.53 | npt | |
11 | Sophie Bell | Co Sheffield | NT | 3:00.58 | npt | |
12 | Hannah Webb | Lincoln Vulc | 3:33.20 | 3:02.70 | -30.50 | |
13 | Emma Heaton | York City | 3:13.48 | 3:06.92 | -6.56 | |
14 | Millie Flaxman | Co Sheffield | NT | 3:11.87 | npt | |
15 | Jessica McLean | Co Sheffield | NT | 3:32.85 | npt | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ffion Elsby-Adams | Co Sheffield | 2:23.60 | 2:21.61 | -1.99 | |
2 | Evie Lilley | Lincoln Vulc | 2:39.20 | 2:26.23 | -12.97 | |
3 | Laura Temple | Co Bradford | 2:27.19 | 2:27.01 | -0.18 | |
4 | Keira Daykin | Co Sheffield | 2:37.35 | 2:28.39 | -8.96 | |
5 | Olivia McSeveny | York City | 2:31.66 | 2:30.93 | -0.73 | |
6 | Ava Turner | York City | 2:53.50 | 2:32.00 | -21.50 | |
7 | Chloe Macdonald | York City | 2:41.66 | 2:35.16 | -6.50 | |
8 | Hollie Mawson | Co Bradford | 2:38.00 | 2:36.48 | -1.52 | |
9 | Sienna Chung | Co Sheffield | 2:58.64 | 2:39.97 | -18.67 | |
10 | Sophia Thom | York City | 2:45.00 | 2:46.85 | +1.85 | |
11 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 2:51.25 | 2:47.65 | -3.60 |
12 | Lucy Davis | Lincoln Vulc | 3:10.87 | 2:47.87 | -23.00 | |
13 | Stephanie Daly | Cleethorpes | NT | 2:48.18 | npt | |
14 | Isabel Newton-Allison | Lincoln Vulc | 2:51.96 | 2:48.23 | -3.73 | |
15 | Emily Wood | Ilkley | 3:10.22 | 2:53.46 | -16.76 | |
16 | Jessica Craig | York City | 3:12.44 | 2:54.07 | -18.37 | |
17 | Sofie Watson | York City | 3:12.59 | 2:57.10 | -15.49 | |
18 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 2:57.19 | 2:57.90 | +0.71 | |
19 | Zoe Baker | Tadcaster | 3:19.91 | 3:04.28 | -15.63 | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Caitlin Allars | 10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alexandra Tartakovski | Co Sheffield | 2:26.03 | 2:18.18 | -7.85 | |
2 | Olivia Bell | Co Sheffield | 2:21.84 | 2:18.81 | -3.03 | |
3 | Katrina Tutoveanu | Co Sheffield | 2:22.63 | 2:19.14 | -3.49 | |
4 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 2:21.26 | 2:20.40 | -0.86 | |
5 | Eva Knight | Spenborough | 2:22.37 | 2:26.01 | +3.64 | |
6 | Ellie Rowson | York City | 2:28.53 | 2:27.52 | -1.01 | |
7 | Evie Mosey | York City | 2:40.00 | 2:27.97 | -12.03 | |
8 | Megan Mills | York City | 2:54.02 | 2:28.01 | -26.01 | |
9 | Kaitlyn White | York City | 2:54.48 | 2:28.80 | -25.68 | |
10 | Evie Cole | Co Sheffield | 2:38.08 | 2:33.58 | -4.50 | |
11 | Evelyn Jackson | Lincoln Vulc | 2:31.82 | 2:33.68 | +1.86 | |
12 | Zoe Suddes | York City | 2:42.41 | 2:34.25 | -8.16 | |
13 | Daisy Simpson | Co Sheffield | 3:02.13 | 2:44.19 | -17.94 | |
14 | Eloise Gunn | York City | 2:45.32 | 2:45.68 | +0.36 | |
15 | Reanne Visda | Co Sheffield | 3:00.52 | 2:48.22 | -12.30 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 2:09.65 | 2:10.31 | +0.66 | |
2 | Erin Tankard | Co Sheffield | 2:22.08 | 2:10.40 | -11.68 | |
3 | Sophia Kelly | Tadcaster | 2:20.74 | 2:15.05 | -5.69 | |
4 | Hannah Wakelin | Co Sheffield | 2:25.85 | 2:18.01 | -7.84 | |
5 | Amelia Jewell | Co Bradford | 2:28.88 | 2:22.28 | -6.60 | |
6 | Maeve Carroll | Tadcaster | 2:21.26 | 2:23.07 | +1.81 | |
7 | Beatrice Roberts | York City | 2:27.02 | 2:23.50 | -3.52 | |
8 | Neve Burgin | Co Sheffield | 2:33.84 | 2:24.42 | -9.42 | |
9 | Annabelle Loft | York City | 2:24.28 | 2:24.81 | +0.53 | |
10 | Charlotte Mason | Tadcaster | 2:33.32 | 2:25.71 | -7.61 | |
11 | Poppy Davis-Coyle | York City | 2:24.90 | 2:27.78 | +2.88 | |
12 | Jessica Young | York City | 2:28.67 | 2:31.43 | +2.76 | |
13 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 2:44.10 | 2:34.56 | -9.54 | |
14 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 2:51.68 | 2:37.33 | -14.35 | |
15 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 2:48.74 | 2:40.41 | -8.33 | |
16 | Ruby Baxter | York City | 2:55.00 | 2:52.88 | -2.12 | |
17 | Kiera Herbert | Spenborough | 3:12.69 | 3:08.37 | -4.32 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Eve Partridge | Did Not Compete |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ruby Knight | Spenborough | 2:08.50 | 2:08.63 | +0.13 | |
2 | Emma Wills | York City | 2:14.00 | 2:10.92 | -3.08 | |
3 | Sally Rutledge | Spenborough | 2:10.22 | 2:11.60 | +1.38 | |
4 | Olivia Thom | York City | 2:11.40 | 2:11.65 | +0.25 | |
5 | Sophie McLure | Tadcaster | 2:13.82 | 2:11.66 | -2.16 | |
6 | Freya Tyas | York City | 2:13.05 | 2:12.00 | -1.05 | |
7 | Sholah Robinson | Co Sheffield | 2:14.97 | 2:12.17 | -2.80 | |
8 | Libby Munday | Cleethorpes | 2:12.07 | 2:12.64 | +0.57 | |
9 | Libby Walker | Tadcaster | 2:13.40 | 2:12.69 | -0.71 | |
10 | Iris Burnett | Cleethorpes | 2:13.99 | 2:18.08 | +4.09 | |
11 | Katie Atter | Lincoln Vulc | 2:17.83 | 2:20.08 | +2.25 | |
12 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 2:24.84 | 2:20.26 | -4.58 | |
13 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 2:23.59 | 2:21.98 | -1.61 | |
14 | Megan Richmond | Co Bradford | 2:26.41 | 2:23.77 | -2.64 | |
15 | Katie Wiles | Co Bradford | 2:30.52 | 2:24.29 | -6.23 | |
16 | Rosie Hicks | Lincoln Vulc | 2:24.88 | 2:26.54 | +1.66 | |
17 | Heidi Fothergill | Team Jorvik | 2:30.84 | 2:29.25 | -1.59 | |
18 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 2:33.24 | 2:33.50 | +0.26 | |
19 | Sophie Marshall | Lincoln Vulc | 2:37.52 | 2:34.66 | -2.86 | |
20 | Mira Subramaniam | Lincoln Vulc | 2:40.90 | 2:36.89 | -4.01 | |
21 | Kiarna Woodhead | New Earswick | 2:40.39 | 2:48.90 | +8.51 | |
22 | Madeline Greig | Settle Srays | 2:55.00 | 2:51.64 | -3.36 | |
Event 403 Boys 100m Backstroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Dexter Grocock | Co Sheffield | 1:49.88 | 1:45.15 | -4.73 | |
2 | Sam Rowson | York City | 1:50.00 | 1:50.53 | +0.53 | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Charlie Haslingden | Co Sheffield | 1:26.52 | 1:21.97 | -4.55 | |
2 | Jenson Stillings | Co Sheffield | NT | 1:36.24 | npt | |
3 | Sam Perham | Tadcaster | 2:15.84 | 1:46.42 | -29.42 | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Jack Hicks | Lincoln Vulc | 1:27.69 | 1:19.71 | -7.98 | |
2 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 1:38.22 | 1:25.37 | -12.85 | |
3 | Lewis Warren | Co Sheffield | 1:37.55 | 1:33.40 | -4.15 | |
4 | Axel Robinson | Co Sheffield | NT | 1:34.25 | npt | |
5 | Nicholas Cass | Spenborough | 1:36.45 | 1:36.73 | +0.28 | |
6 | Victor Roberts | York City | 1:40.00 | 1:42.74 | +2.74 | |
11yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Alexander Yates | 4.4 Starting before the starting signal | |||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Harry Schmidt | Co Bradford | 1:40.13 | 1:14.37 | -25.76 | |
2 | Abdullah Mokhlisse | Spenborough | 1:25.23 | 1:23.70 | -1.53 | |
3 | Archie Sinclar-Willis | Ilkley | 1:38.55 | 1:25.38 | -13.17 | |
4 | Archie French | Lincoln Vulc | NT | 1:25.84 | npt | |
5 | Vincent Navarro | Co Sheffield | 1:33.74 | 1:27.00 | -6.74 | |
6 | Henry Tomlin | Lincoln Vulc | 1:32.58 | 1:29.78 | -2.80 | |
7 | Maximilian Moulton | York City | 1:37.00 | 1:30.93 | -6.07 | |
8 | William Gawthorp | York City | 1:50.00 | 1:53.85 | +3.85 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Dawid Naglik | Bingley | 1:25.76 | 1:13.79 | -11.97 | |
2 | Henry Roberts | York City | 1:22.54 | 1:22.22 | -0.32 | |
3 | Mikolaj Uroda | Co Sheffield | 1:27.00 | 1:26.07 | -0.93 | |
4 | Thomas Smith | Kippax | NT | 1:27.16 | npt | |
5 | Tyler Morris | Lincoln Vulc | 1:37.70 | 1:28.54 | -9.16 | |
6 | Carlos Alvarez Odell | Team Jorvik | 1:30.95 | 1:29.06 | -1.89 | |
7 | Abelard Roberts | York City | 1:36.66 | 1:29.69 | -6.97 |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Rio Daodu | Cleethorpes | 1:00.91 | 1:00.09 | -0.82 | |
2 | Louis Cass | Spenborough | 1:12.10 | 1:10.68 | -1.42 | |
3 | Isaac Stabler | York City | 1:18.66 | 1:12.60 | -6.06 | |
4 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 1:21.90 | 1:13.70 | -8.20 | |
5 | Thomas Kershaw | Kippax | 1:23.71 | 1:17.14 | -6.57 | |
6 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 1:21.16 | 1:17.35 | -3.81 | |
7 | Blake Herbert | Tadcaster | 1:32.89 | 1:31.17 | -1.72 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Liam Dawson | Tadcaster | 1:01.67 | 1:00.45 | -1.22 | |
2 | Philip Suddes | York City | 1:10.41 | 1:05.51 | -4.90 | |
3 | Callum Aitken | York City | 1:11.55 | 1:07.91 | -3.64 | |
4 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 1:12.20 | 1:08.11 | -4.09 | |
5 | Jacob Hardisty | York City | 1:11.91 | 1:09.60 | -2.31 | |
6 | Finlay Buxton | Cleethorpes | 1:14.91 | 1:09.68 | -5.23 | |
7 | Lucas Stabler | York City | 1:15.16 | 1:09.76 | -5.40 | |
8 | Christian O'Malley | Lincoln Vulc | 1:21.75 | 1:10.13 | -11.62 | |
9 | Matthew Bradley | Cleethorpes | 1:20.53 | 1:10.20 | -10.33 | |
10 | Bradley Craven | Co Bradford | 1:19.32 | 1:10.44 | -8.88 | |
11 | Gabriel Watson | York City | 1:20.43 | 1:15.04 | -5.39 | |
12 | Lawrence Brewer | York City | 1:20.63 | 1:16.25 | -4.38 | |
Event 404 Girls 50m Backstroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Bailey Graham | Settle Srays | 48.31 | 44.36 | -3.95 | |
2 | Evelyn Sykes | Team Jorvik | 55.65 | 51.74 | -3.91 | |
3 | Alexia Wastakaran | Co Sheffield | NT | 54.13 | npt | |
4 | Evie Wise | Tadcaster | 59.76 | 56.19 | -3.57 | |
5 | Phoebe Cromwell | Co Sheffield | NT | 56.33 | npt | |
6 | Abigayle Craven | Ilkley | 1:03.49 | 56.35 | -7.14 | |
7 | Jamelia Mansell | Co Sheffield | 1:19.61 | 1:12.25 | -7.36 | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samantha Taylor | Team Jorvik | 40.96 | 40.32 | -0.64 | |
2 | Emilia Roberton | York City | 45.77 | 43.45 | -2.32 | |
3 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 45.49 | 45.44 | -0.05 | |
4 | Joni Rooke | Team Jorvik | 54.34 | 51.08 | -3.26 | |
5 | Evie Schmidt | Ilkley | 51.49 | 51.21 | -0.28 | |
6 | Taylor Sotheran | Co Sheffield | 55.41 | 55.43 | +0.02 | |
7 | Lilia Hart | Co Sheffield | 1:02.53 | 56.63 | -5.90 | |
8 | Debora Musie | Co Sheffield | NT | 57.15 | npt | |
9 | Phoebe Netherway | Tadcaster | 55.73 | 57.46 | +1.73 | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Carolina Alvarez Odell | Team Jorvik | 38.81 | 38.39 | -0.42 | |
2 | Eliza Naglik | Bingley | 39.21 | 40.76 | +1.55 | |
3 | Emma Heaton | York City | 44.63 | 41.81 | -2.82 | |
4 | India Wilson | York City | 44.35 | 41.82 | -2.53 | |
5 | Hannah Webb | Lincoln Vulc | 46.33 | 42.86 | -3.47 | |
6 | Brooklynn Smith | Cleethorpes | 49.15 | 45.35 | -3.80 | |
7 | Emily McSeveny | York City | 48.06 | 46.24 | -1.82 | |
8 | Jessica McLean | Co Sheffield | 55.09 | 49.99 | -5.10 | |
9 | Abigail Evans | York City | 56.54 | 51.33 | -5.21 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 34.75 | 35.41 | +0.66 | |
2 | Laura Temple | Co Bradford | 34.97 | 35.60 | +0.63 | |
3 | Ruby Robinson | Tadcaster | 36.06 | 35.76 | -0.30 | |
4 | Eloise Herbert | Tadcaster | 36.37 | 36.08 | -0.29 | |
5 | Olivia McSeveny | York City | 35.98 | 36.28 | +0.30 | |
6 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 37.28 | 36.30 | -0.98 | |
7 | Ava Turner | York City | 36.56 | 36.64 | +0.08 | |
8 | Chloe Macdonald | York City | 39.56 | 36.88 | -2.68 |
9 | Evie Lilley | Lincoln Vulc | 39.65 | 37.42 | -2.23 | |
10 | Clara Robinson | York City | 40.60 | 37.74 | -2.86 | |
11 | Amelie Pearce | Cleethorpes | 38.22 | 38.04 | -0.18 | |
12 | Jessica Craig | York City | 38.18 | 39.34 | +1.16 | |
13 | Lucy Davis | Lincoln Vulc | 42.29 | 39.35 | -2.94 | |
14 | Pippa Bennett | Co Bradford | 40.81 | 39.43 | -1.38 | |
15 | Stephanie Daly | Cleethorpes | 47.99 | 40.00 | -7.99 | |
16 | Anna Miroshnikova | Cleethorpes | 39.39 | 40.38 | +0.99 | |
17 | Emily Wood | Ilkley | 41.41 | 40.90 | -0.51 | |
18 | Anni Ridgway | Ilkley | 43.09 | 41.00 | -2.09 | |
19 | Hannah Loughlan | Tadcaster | 42.43 | 41.45 | -0.98 | |
20 | Hollie Mawson | Co Bradford | 39.41 | 41.50 | +2.09 | |
21 | Eva Hauge | York City | 46.71 | 41.56 | -5.15 | |
22 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 42.78 | 41.83 | -0.95 | |
23 | Isabel Newton-Allison | Lincoln Vulc | 41.56 | 42.52 | +0.96 | |
24 | Elizabbeth Blow | Cleethorpes | 55.47 | 42.77 | -12.70 | |
25 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 40.94 | 42.96 | +2.02 | |
26 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 43.63 | 43.05 | -0.58 | |
27 | Sofie Watson | York City | 42.70 | 43.31 | +0.61 | |
28 | Caitlin Allars | Tadcaster | 43.35 | 43.71 | +0.36 | |
29 | Sabrina Tran | Tadcaster | 44.01 | 44.38 | +0.37 | |
30 | Zoe Baker | Tadcaster | 45.87 | 46.28 | +0.41 | |
31 | Molly Azemar-Battle | Bingley | 47.11 | 47.16 | +0.05 | |
32 | Orla Herbert | Spenborough | 49.28 | 49.81 | +0.53 | |
33 | Lottie Oliver | Settle Srays | 52.96 | 54.10 | +1.14 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Kaitlyn White | York City | 35.20 | 33.69 | -1.51 | |
2 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | 38.29 | 36.28 | -2.01 | |
3 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 34.63 | 36.38 | +1.75 | |
4 | Taliah Coutts | Cleethorpes | 36.83 | 36.39 | -0.44 | |
5 | Ava Ransome | Tadcaster | 36.20 | 36.45 | +0.25 | |
6 | Megan Mills | York City | 38.00 | 37.22 | -0.78 | |
7 | Maggie Tran | Tadcaster | 37.93 | 37.81 | -0.12 | |
8 | Emmie Horwell | York City | 38.50 | 38.59 | +0.09 | |
9 | Tegan Phillips | Skegness | 39.62 | 38.75 | -0.87 | |
10 | Laura Wiles | Co Bradford | 43.85 | 39.39 | -4.46 | |
11 | Phoebe Oliver | Settle Srays | 40.77 | 39.94 | -0.83 | |
12 | Rebecca Welch | Tadcaster | 41.16 | 40.63 | -0.53 | |
13 | Eloise Gunn | York City | 41.59 | 41.81 | +0.22 | |
14 | Emily Jones | Settle Srays | 51.82 | 45.72 | -6.10 | |
15 | Ellie Thomson | York City | 47.82 | 46.73 | -1.09 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 33.36 | 32.72 | -0.64 | |
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 32.89 | 33.04 | +0.15 | |
3 | Alexandra Bulat | Lincoln Vulc | 33.40 | 33.31 | -0.09 | |
4 | Alex Dunn | Co Bradford | 40.94 | 33.90 | -7.04 | |
5 | Sophia Kelly | Tadcaster | 33.61 | 34.17 | +0.56 | |
6 | Amelia Jewell | Co Bradford | 37.08 | 34.49 | -2.59 |
7 | Maeve Carroll | Tadcaster | 30.29 | 34.51 | +4.22 | |
8 | Beatrice Roberts | York City | 35.14 | 34.73 | -0.41 | |
9 | Rosie Farrar | New Earswick | 39.65 | 35.36 | -4.29 | |
10 | Jessica Young | York City | 36.63 | 35.85 | -0.78 | |
11 | Eryn Hurdman | Skegness | 36.05 | 36.73 | +0.68 | |
12 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 37.42 | 36.92 | -0.50 | |
13 | Charlotte Mason | Tadcaster | 36.70 | 37.22 | +0.52 | |
14 | Isabelle Wood | Tadcaster | 42.16 | 38.61 | -3.55 | |
15 | Isla Yates | York City | 38.24 | 38.71 | +0.47 | |
16 | Eve Partridge | Lincoln Vulc | 37.92 | 38.75 | +0.83 | |
17 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 41.44 | 39.29 | -2.15 | |
18 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 36.50 | 39.31 | +2.81 | |
19 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 40.93 | 40.59 | -0.34 | |
20 | Libby Bennett | Co Bradford | 40.09 | 40.81 | +0.72 | |
21 | Freya Johnston | Lincoln Vulc | 40.95 | 41.06 | +0.11 | |
22 | Isabelle Rhodes | York City | 47.49 | 47.11 | -0.38 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Poppy Davis-Coyle | 6.4 Turn not performed immediately | |||||
Cecilia Linton | Did Not Compete | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mollie Garratt | York City | 29.05 | 29.57 | +0.52 | |
2 | Libby Munday | Cleethorpes | 30.09 | 30.32 | +0.23 | |
3 | Charlotte Deniz | York City | 31.22 | 31.21 | -0.01 | |
4 | Monica Navarro | Co Sheffield | 33.79 | 32.55 | -1.24 | |
5 | Lotti Ridgway | Ilkley | 32.85 | 32.64 | -0.21 | |
6 | Olivia Thom | York City | 33.10 | 33.04 | -0.06 | |
7 | Heidi Fothergill | Team Jorvik | 33.45 | 33.47 | +0.02 | |
8 | Mia Boyle | York City | 31.39 | 33.58 | +2.19 | |
9 | Eleanor Porritt | Co Bradford | 36.49 | 34.19 | -2.30 | |
10 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 34.12 | 34.95 | +0.83 | |
11 | Lucy Shaw | Co Sheffield | 35.79 | 35.54 | -0.25 | |
12 | Amy Holt | Skegness | 36.00 | 35.70 | -0.30 | |
13 | Evelyn Fews-Charlton | Cleethorpes | 36.82 | 35.78 | -1.04 | |
14 | Iris Burnett | Cleethorpes | 35.66 | 36.25 | +0.59 | |
15 | Olivia Spencer | Lincoln Vulc | 37.32 | 37.59 | +0.27 | |
16 | Lorna Colling | Tadcaster | 37.77 | 37.85 | +0.08 | |
17 | Chloe Atkinson | York City | 40.00 | 37.87 | -2.13 | |
18 | Sophie Marshall | Lincoln Vulc | 39.04 | 38.05 | -0.99 | |
19 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 40.01 | 40.80 | +0.79 | |
20 | Madeline Greig | Settle Srays | 41.03 | 41.58 | +0.55 | |
21 | Emily Hobson | York City | 44.51 | 44.96 | +0.45 | |
Event 405 Boys 200m Butterfly |
||||||
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ruben Anderson | Co Sheffield | 3:02.69 | 2:39.09 | -23.60 | |
2 | Luke Wise | Tadcaster | 3:11.22 | 2:57.09 | -14.13 | |
3 | Harry Netherway | Tadcaster | 3:19.23 | 3:03.78 | -15.45 | |
12yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Arman Mohammadi | 8.3 Alternating movement of legs or feet | |||||
Maximilian Moulton | Did Not Compete | |||||
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Potter | Co Sheffield | 2:41.97 | 2:24.92 | -17.05 | |
2 | Samuel Jackson | Spenborough | NT | 2:39.64 | npt | |
3 | Thomas Brooks | Spenborough | 2:44.83 | 2:41.02 | -3.81 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Jackson | Spenborough | 2:40.92 | 2:23.39 | -17.53 | |
2 | Miles Kinlen | Co Sheffield | 2:35.63 | 2:23.82 | -11.81 | |
3 | Blake Herbert | Tadcaster | 3:37.74 | 3:20.77 | -16.97 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Toby Mayfield | York City | 2:16.52 | 2:14.70 | -1.82 | |
2 | Simon Robson | York City | 2:32.48 | 2:17.05 | -15.43 | |
3 | Owen Wing | York City | 2:26.89 | 2:19.24 | -7.65 | |
4 | Freddie Brook | York City | 2:23.40 | 2:24.61 | +1.21 | |
5 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 2:34.34 | 2:27.56 | -6.78 | |
6 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 2:39.19 | 2:29.67 | -9.52 | |
7 | Lucas Stabler | York City | 3:12.47 | 2:31.84 | -40.63 | |
8 | Matthew Bradley | Cleethorpes | 2:56.85 | 2:34.00 | -22.85 | |
9 | Freddie Fenwick | Team Jorvik | NT | 2:42.57 | npt | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Oscar Blanchard | Did Not Compete | |||||
Event 406 Girls 400m Ind Medley |
||||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Evelyn Kik | Co Sheffield | NT | 6:37.92 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Eve Hibbert | Co Sheffield | 6:09.09 | 5:44.75 | -24.34 | |
2 | Izzy Williams | Co Sheffield | 6:27.12 | 5:53.60 | -33.52 | |
3 | Matilda Hendon | Tadcaster | 7:00.00 | 5:58.51 | -1:01.49 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Annabel Cooke | Co Sheffield | NT | 5:19.86 | npt | |
2 | Honey-Rose Grocock | Co Sheffield | 6:40.29 | 5:29.14 | -1:11.15 | |
3 | Isla Heathcote | Co Sheffield | 6:23.74 | 5:33.25 | -50.49 | |
4 | Ffion Elsby-Adams | Co Sheffield | 6:01.11 | 5:38.94 | -22.17 | |
5 | Keira Daykin | Co Sheffield | NT | 5:50.99 | npt | |
6 | Sienna Chung | Co Sheffield | NT | 5:51.39 | npt | |
7 | Laura Temple | Co Bradford | 6:01.35 | 5:58.57 | -2.78 | |
8 | Amelie Pearce | Cleethorpes | NT | 6:12.25 | npt | |
9 | Zoe Baker | Tadcaster | 8:00.00 | 6:57.69 | -1:02.31 | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Mabel Robertson | Co Sheffield | NT | 5:35.48 | npt | |
2 | Katrina Tutoveanu | Co Sheffield | 5:49.22 | 5:36.12 | -13.10 | |
3 | Alexandra Tartakovski | Co Sheffield | 6:02.40 | 5:37.16 | -25.24 | |
4 | Olivia Bell | Co Sheffield | NT | 5:40.81 | npt | |
5 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 6:18.83 | 5:46.96 | -31.87 | |
6 | Evelyn Jackson | Lincoln Vulc | 6:00.72 | 5:53.97 | -6.75 | |
7 | Lana Portman | Co Sheffield | NT | 5:58.96 | npt | |
8 | Evie Cole | Co Sheffield | NT | 6:10.20 | npt | |
9 | Maggie Tran | Tadcaster | 6:25.02 | 6:19.52 | -5.50 | |
10 | Daisy Simpson | Co Sheffield | NT | 6:25.09 | npt | |
11 | Reanne Visda | Co Sheffield | NT | 6:40.23 | npt | |
12 | Lotty Mottram | Co Sheffield | NT | 6:45.08 | npt | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Eva Knight | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Emily Lambert | Co Sheffield | 5:33.97 | 5:12.11 | -21.86 |
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 5:14.83 | 5:12.57 | -2.26 | |
3 | Chloe Cooke | Co Sheffield | 5:26.58 | 5:13.73 | -12.85 | |
4 | Erin Tankard | Co Sheffield | 5:52.10 | 5:14.42 | -37.68 | |
5 | Christina Black | Tadcaster | 5:26.63 | 5:36.52 | +9.89 | |
6 | Isla Caudwell | Co Sheffield | 6:04.82 | 5:42.12 | -22.70 | |
7 | Neve Burgin | Co Sheffield | 6:21.91 | 5:44.62 | -37.29 | |
8 | Isla Yates | York City | 6:26.96 | 5:51.06 | -35.90 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Sholah Robinson | Co Sheffield | NT | 5:12.10 | npt | |
2 | Ruby Knight | Spenborough | 5:13.18 | 5:14.45 | +1.27 | |
3 | Emma Wills | York City | 5:35.00 | 5:17.55 | -17.45 | |
4 | Sally Rutledge | Spenborough | 5:18.57 | 5:22.86 | +4.29 | |
5 | Katie Maloney | Lincoln Vulc | 5:26.69 | 5:27.26 | +0.57 | |
6 | Katie Atter | Lincoln Vulc | 5:28.20 | 5:38.55 | +10.35 | |
7 | Lucy Shaw | Co Sheffield | 6:01.75 | 6:02.58 | +0.83 | |
8 | Olivia Spencer | Lincoln Vulc | 6:15.86 | 6:09.43 | -6.43 | |
Event 407 Boys 50m Freestyle |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Samuel Renshaw | Cleethorpes | NT | 41.38 | npt | |
2 | Harry Baxter | York City | 48.00 | 43.32 | -4.68 | |
3 | Sam Rowson | York City | 48.09 | 48.04 | -0.05 | |
4 | Max Smith | Co Sheffield | 1:00.35 | 51.16 | -9.19 | |
9yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Charlie Ndlovu | Did Not Compete | |||||
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | George Robertson | Co Sheffield | 36.72 | 37.45 | +0.73 | |
2 | Henry Mace | York City | 45.82 | 39.00 | -6.82 | |
3 | Sam Perham | Tadcaster | 41.40 | 40.70 | -0.70 | |
4 | Ewan Allars | Tadcaster | 42.76 | 41.06 | -1.70 | |
5 | Oliver Fogerty | York City | 52.00 | 42.15 | -9.85 | |
6 | Joshua Castle | Team Jorvik | 46.69 | 47.36 | +0.67 | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Daniel Hepplestone | Lincoln Vulc | 34.73 | 32.75 | -1.98 | |
2 | Jack Hicks | Lincoln Vulc | 34.79 | 33.92 | -0.87 | |
3 | Phoenix Graham | Settle Srays | 39.76 | 34.26 | -5.50 | |
4 | Nicholas Cass | Spenborough | 38.82 | 37.76 | -1.06 | |
5 | Victor Roberts | York City | 44.39 | 40.64 | -3.75 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Harry Schmidt | Co Bradford | 42.92 | 30.17 | -12.75 | |
2 | Archie Sinclar-Willis | Ilkley | 30.77 | 30.58 | -0.19 | |
3 | Luke Wise | Tadcaster | 33.07 | 31.81 | -1.26 | |
4 | George Tartakovski | Co Sheffield | 33.62 | 32.87 | -0.75 | |
5 | Archie French | Lincoln Vulc | 34.98 | 33.31 | -1.67 | |
6 | Lucas Vulpe | Lincoln Vulc | 35.68 | 34.28 | -1.40 | |
7 | Maximilian Moulton | York City | 40.42 | 34.84 | -5.58 | |
8 | Harry Netherway | Tadcaster | 34.02 | 34.85 | +0.83 | |
9 | Arman Mohammadi | Lincoln Vulc | 35.26 | 35.58 | +0.32 | |
10 | Abdullah Mokhlisse | Spenborough | 35.13 | 36.19 | +1.06 | |
11 | Joshua Craven | Ilkley | 38.64 | 36.33 | -2.31 | |
12 | Henry Tomlin | Lincoln Vulc | 38.76 | 36.55 | -2.21 | |
13 | William Gawthorp | York City | 44.00 | 38.33 | -5.67 | |
14 | Alexander Grist | Tadcaster | 42.62 | 39.29 | -3.33 |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Potter | Co Sheffield | 27.43 | 27.17 | -0.26 | |
2 | Sam Wright | Tadcaster | 30.35 | 29.62 | -0.73 | |
3 | Dawid Naglik | Bingley | 30.68 | 29.82 | -0.86 | |
4 | Joe Daly | Cleethorpes | 34.78 | 30.49 | -4.29 | |
5 | Henry Roberts | York City | 35.46 | 30.67 | -4.79 | |
6 | Carlos Alvarez Odell | Team Jorvik | 33.06 | 33.22 | +0.16 | |
7 | Luke Perham | Tadcaster | 33.85 | 33.31 | -0.54 | |
8 | Abelard Roberts | York City | 37.48 | 33.44 | -4.04 | |
9 | Thomas Smith | Kippax | 37.11 | 34.41 | -2.70 | |
10 | Harry Vickers | Lincoln Vulc | 40.71 | 35.76 | -4.95 | |
11 | Tyler Morris | Lincoln Vulc | 36.48 | 36.24 | -0.24 | |
13yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Thomas Brooks | Did Not Compete | |||||
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Rio Daodu | Cleethorpes | 24.20 | 25.03 | +0.83 | |
2 | Louis Cass | Spenborough | 27.53 | 27.66 | +0.13 | |
3 | Taylor Horsman | Tadcaster | 29.82 | 28.65 | -1.17 | |
4 | Evan Noorpuri | Lincoln Vulc | 33.09 | 29.84 | -3.25 | |
5 | Dominik Washbrook | Lincoln Vulc | 30.89 | 29.89 | -1.00 | |
6 | Jack Azemar-Battle | Bingley | 30.71 | 30.00 | -0.71 | |
7 | Nathan Carrington | York City | 32.05 | 30.75 | -1.30 | |
8 | Thomas Kershaw | Kippax | 30.37 | 31.38 | +1.01 | |
9 | Samuel Roberts | Co Bradford | 39.79 | 32.71 | -7.08 | |
10 | Cameron Jones | York City | 40.95 | 33.37 | -7.58 | |
11 | Blake Herbert | Tadcaster | 37.16 | 36.68 | -0.48 | |
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Charlie Miller | Skegness | 24.83 | 24.37 | -0.46 | |
1 | Liam Dawson | Tadcaster | 24.07 | 24.37 | +0.30 | |
3 | Philip Suddes | York City | 27.46 | 25.33 | -2.13 | |
4 | Oscar Blanchard | Cleethorpes | 25.93 | 25.97 | +0.04 | |
5 | Thomas Hepplestone | Lincoln Vulc | 28.03 | 26.41 | -1.62 | |
6 | Jacob Hardisty | York City | 27.82 | 26.58 | -1.24 | |
7 | Isaac Banham | Skegness | 26.65 | 26.64 | -0.01 | |
8 | Harry Hawkett | Tadcaster | 27.65 | 26.86 | -0.79 | |
9 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 26.91 | 26.93 | +0.02 | |
10 | Owen Wing | York City | 27.50 | 26.98 | -0.52 | |
11 | Freddie Brook | York City | 27.10 | 27.61 | +0.51 | |
12 | Callum Aitken | York City | 27.10 | 27.70 | +0.60 | |
13 | Bradley Craven | Co Bradford | 34.11 | 27.98 | -6.13 | |
14 | Luke Foster-Eyre | Lincoln Vulc | 28.77 | 28.08 | -0.69 | |
15 | Jacob Sowden | Lincoln Vulc | 29.48 | 28.67 | -0.81 | |
16 | Matthew Bradley | Cleethorpes | 32.32 | 29.20 | -3.12 | |
17 | Lewis Blythe | Team Jorvik | 30.68 | 29.46 | -1.22 |
18 | Finlay Buxton | Cleethorpes | 30.84 | 29.51 | -1.33 | |
19 | Gabriel Watson | York City | 29.40 | 29.80 | +0.40 | |
20 | Gabriel Medd | Co Bradford | 30.39 | 30.54 | +0.15 | |
15yrs & Over Speeders | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Ethan Baylin | Tadcaster | 24.09 | 23.83 | -0.26 | |
Event 408 Girls 100m Breaststroke |
||||||
9yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Evelyn Sykes | Team Jorvik | 2:03.39 | 1:58.26 | -5.13 | |
2 | Bailey Graham | Settle Srays | 2:05.00 | 1:58.85 | -6.15 | |
3 | Chloe Simpson | Co Sheffield | 2:33.90 | 2:10.12 | -23.78 | |
4 | Jamelia Mansell | Co Sheffield | NT | 2:47.49 | npt | |
10yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Isla Daveran | Co Sheffield | 1:47.28 | 1:38.35 | -8.93 | |
2 | Emilia Roberton | York City | 2:04.25 | 1:48.65 | -15.60 | |
3 | Amelie Hauschild | Co Sheffield | 2:16.44 | 1:53.20 | -23.24 | |
4 | Taylor Sotheran | Co Sheffield | 2:05.03 | 1:57.52 | -7.51 | |
5 | Evie Schmidt | Ilkley | 2:06.88 | 2:01.14 | -5.74 | |
6 | Olivia Barley | Cleethorpes | 2:04.79 | 2:09.33 | +4.54 | |
7 | Chloe Mumby | Cleethorpes | 2:07.43 | 2:10.21 | +2.78 | |
8 | Joni Rooke | Team Jorvik | NT | 2:13.81 | npt | |
9 | Phoebe Netherway | Tadcaster | 2:23.25 | 2:15.69 | -7.56 | |
10 | Lilia Hart | Co Sheffield | NT | 2:22.81 | npt | |
11yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Poppy Nutman | Spenborough | 1:25.47 | 1:26.94 | +1.47 | |
2 | Zara Holt | Tadcaster | 1:56.20 | 1:27.40 | -28.80 | |
3 | Matilda Hendon | Tadcaster | 1:28.34 | 1:30.48 | +2.14 | |
4 | Evelyn Jones | Co Sheffield | 1:40.99 | 1:38.30 | -2.69 | |
5 | Emma Heaton | York City | 1:48.70 | 1:39.17 | -9.53 | |
6 | Petronella Horner | York City | 1:58.82 | 1:44.33 | -14.49 | |
7 | India Wilson | York City | 1:52.00 | 1:45.78 | -6.22 | |
8 | Brooklynn Smith | Cleethorpes | NT | 1:49.51 | npt | |
9 | Emily McSeveny | York City | 1:49.32 | 1:49.64 | +0.32 | |
10 | Millie Flaxman | Co Sheffield | 2:19.26 | 1:53.60 | -25.66 | |
11 | Hannah Webb | Lincoln Vulc | 2:08.35 | 1:54.10 | -14.25 | |
12 | Abigail Evans | York City | 1:58.60 | 1:56.29 | -2.31 | |
12yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Alice-Mae Downs | Lincoln Vulc | 1:30.50 | 1:22.51 | -7.99 | |
2 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 1:28.69 | 1:24.94 | -3.75 | |
3 | Eloise Herbert | Tadcaster | 1:26.11 | 1:26.07 | -0.04 | |
4 | Millie Darrand | Team Jorvik | 1:30.33 | 1:29.78 | -0.55 | |
5 | Isla Heathcote | Co Sheffield | 1:43.65 | 1:30.27 | -13.38 | |
6 | Abigail James | York City | 1:30.00 | 1:30.43 | +0.43 | |
7 | Chloe Macdonald | York City | 1:33.06 | 1:31.77 | -1.29 |
8 | Evie Lilley | Lincoln Vulc | 1:37.50 | 1:32.14 | -5.36 | |
9 | Pippa Bennett | Co Bradford | 1:34.62 | 1:33.49 | -1.13 | |
10 | Clara Robinson | York City | 1:49.04 | 1:33.58 | -15.46 | |
11 | Ruby Robinson | Tadcaster | 1:35.87 | 1:34.62 | -1.25 | |
12 | Olivia McSeveny | York City | 1:35.00 | 1:35.14 | +0.14 | |
13 | Sofie Watson | York City | 1:35.86 | 1:36.15 | +0.29 | |
14 | Anna Miroshnikova | Cleethorpes | 1:40.20 | 1:36.63 | -3.57 | |
15 | Megan Lamb | Lincoln Vulc | 1:44.83 | 1:37.41 | -7.42 | |
16 | Sophia Thom | York City | 1:40.52 | 1:38.13 | -2.39 | |
17 | Caitlin Allars | Tadcaster | 1:55.66 | 1:38.24 | -17.42 | |
18 | Eva Hauge | York City | 1:44.24 | 1:39.16 | -5.08 | |
19 | Brooke Hemmings | Lincoln Vulc | 1:50.96 | 1:41.42 | -9.54 | |
20 | Elizabbeth Blow | Cleethorpes | NT | 1:41.65 | npt | |
21 | Jasmine Garrod | Cleethorpes | 1:41.94 | 1:41.70 | -0.24 | |
22 | Sabrina Tran | Tadcaster | 1:46.21 | 1:47.44 | +1.23 | |
23 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 1:47.00 | 1:48.23 | +1.23 | |
24 | Isabel Newton-Allison | Lincoln Vulc | 2:16.16 | 1:49.19 | -26.97 | |
25 | Molly Azemar-Battle | Bingley | 1:51.84 | 1:51.37 | -0.47 | |
26 | Lottie Oliver | Settle Srays | 1:55.00 | 1:57.54 | +2.54 | |
27 | Orla Herbert | Spenborough | NT | 2:00.35 | npt | |
13yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Megan Mills | York City | 1:21.30 | 1:18.71 | -2.59 | |
2 | Ava Ransome | Tadcaster | 1:20.01 | 1:21.66 | +1.65 | |
3 | Mabel Robertson | Co Sheffield | 1:22.67 | 1:22.24 | -0.43 | |
4 | Evie Mosey | York City | 1:34.01 | 1:22.90 | -11.11 | |
5 | Emmie Horwell | York City | 1:31.13 | 1:23.92 | -7.21 | |
6 | Jamie-Lea Mawer | Cleethorpes | 1:33.42 | 1:23.93 | -9.49 | |
7 | Olivia-May Curran | Tadcaster | 1:45.00 | 1:25.96 | -19.04 | |
8 | Zoe Suddes | York City | 1:50.20 | 1:30.60 | -19.60 | |
9 | Maggie Tran | Tadcaster | 1:33.00 | 1:31.06 | -1.94 | |
10 | Ellie Rowson | York City | 1:45.23 | 1:31.14 | -14.09 | |
11 | Zara Dixon | Lincoln Vulc | 1:35.01 | 1:32.07 | -2.94 | |
12 | Phoebe Oliver | Settle Srays | 1:35.41 | 1:32.51 | -2.90 | |
13 | Chloe Farrar | New Earswick | 1:52.30 | 1:38.54 | -13.76 | |
14 | Taliah Coutts | Cleethorpes | 1:38.31 | 1:39.42 | +1.11 | |
15 | Ellie Thomson | York City | 1:50.96 | 1:39.95 | -11.01 | |
16 | Rebecca Welch | Tadcaster | 1:51.97 | 1:43.64 | -8.33 | |
17 | Eloise Gunn | York City | 1:51.44 | 1:46.78 | -4.66 | |
18 | Emily Jones | Settle Srays | 1:51.45 | 1:48.34 | -3.11 | |
14yrs Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Hannah Wakelin | Co Sheffield | 1:21.45 | 1:20.33 | -1.12 | |
2 | Alex Dunn | Co Bradford | 1:26.94 | 1:21.73 | -5.21 | |
3 | Jessica Wheaton | Skegness | 1:22.28 | 1:22.47 | +0.19 | |
4 | Mia Copping | Lincoln Vulc | 1:27.48 | 1:24.11 | -3.37 | |
5 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 1:27.38 | 1:26.18 | -1.20 | |
6 | Annabelle Loft | York City | 1:26.50 | 1:27.35 | +0.85 | |
7 | Lilly-Mae Garrod | Cleethorpes | 1:34.43 | 1:29.66 | -4.77 | |
8 | Eve Partridge | Lincoln Vulc | 1:32.36 | 1:32.24 | -0.12 |
9 | Lucy Lovett | Lincoln Vulc | 1:40.41 | 1:34.45 | -5.96 | |
10 | Jessica Young | York City | 1:42.74 | 1:34.86 | -7.88 | |
11 | Kiera Herbert | Spenborough | 1:48.77 | 1:48.82 | +0.05 | |
14yrs Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Cecilia Linton | Did Not Compete | |||||
15yrs & Over Official Results | ||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | |
1 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 1:16.55 | 1:14.63 | -1.92 | |
2 | Henrietta Richardson-Selby | Cleethorpes | 1:15.19 | 1:15.59 | +0.40 | |
3 | Libby Walker | Tadcaster | 1:24.35 | 1:18.78 | -5.57 | |
4 | Scarlett Strathie | Tadcaster | 1:20.78 | 1:21.96 | +1.18 | |
5 | Monica Navarro | Co Sheffield | 1:20.88 | 1:23.05 | +2.17 | |
6 | Katie Maloney | Lincoln Vulc | 1:24.49 | 1:23.60 | -0.89 | |
7 | Megan Richmond | Co Bradford | 1:22.57 | 1:24.48 | +1.91 | |
8 | Evelyn Fews-Charlton | Cleethorpes | 1:26.16 | 1:25.96 | -0.20 | |
9 | Heidi Fothergill | Team Jorvik | 1:35.54 | 1:27.67 | -7.87 | |
10 | Kiarna Woodhead | New Earswick | 1:29.83 | 1:29.13 | -0.70 | |
11 | Chloe Atkinson | York City | 1:32.92 | 1:31.04 | -1.88 | |
12 | Rosie Hicks | Lincoln Vulc | 1:34.06 | 1:31.69 | -2.37 | |
13 | Madison Lamb | Lincoln Vulc | 1:42.22 | 1:31.83 | -10.39 | |
14 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 1:32.32 | 1:32.71 | +0.39 | |
15 | Lorna Colling | Tadcaster | 1:33.14 | 1:32.96 | -0.18 | |
16 | Madeline Greig | Settle Srays | 1:49.88 | 1:48.33 | -1.55 | |
15yrs & Over Disqualifications | ||||||
Name | DQ Information | |||||
Amelia Fullerton | Did Not Compete |