|
|||||||||
Event 101 Girls 200m Butterfly |
|||||||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
3 | Jasmine Shay | Co Bradford | 2:59.82 | 2:50.04 | -9.78 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 2:30.47 | 2:27.73 | -2.74 | ||||
Event 102 Boys 200m Freestyle |
|||||||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 2:37.50 | 2:20.26 | -17.24 | ||||
5 | Robbie Ambler | Co Bradford | 2:34.85 | 2:33.92 | -0.93 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
12 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 2:28.40 | 2:14.56 | -13.84 | ||||
19 | George Varley | Co Bradford | 2:51.17 | 2:29.44 | -21.73 | ||||
Event 103 Girls 100m Backstroke |
|||||||||
10yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
4 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 1:55.00 | 1:37.53 | -17.47 | ||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 1:14.92 | 1:15.42 | +0.50 | ||||
3 | Laura Temple | Co Bradford | 1:15.31 | 1:16.12 | +0.81 | ||||
8 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 1:21.66 | 1:17.76 | -3.90 | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
11 | Jasmine Shay | Co Bradford | 1:22.36 | 1:17.83 | -4.53 | ||||
18 | Laura Wiles | Co Bradford | 1:38.00 | 1:25.76 | -12.24 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 1:09.32 | 1:10.18 | +0.86 | ||||
9 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 1:23.91 | 1:21.27 | -2.64 | ||||
11 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 1:18.00 | 1:24.43 | +6.43 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
3 | Gina Warrior | Co Bradford | 1:05.65 | 1:06.21 | +0.56 | ||||
10 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 1:17.83 | 1:14.05 | -3.78 | ||||
Event 104 Boys 50m Butterfly |
|||||||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Freddy Dean | Co Bradford | 31.78 | 31.97 | +0.19 | ||||
2 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 34.97 | 32.98 | -1.99 | ||||
6 | Robbie Ambler | Co Bradford | 34.48 | 34.87 | +0.39 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
14 | Callum Mawson | Co Bradford | 30.52 | 30.22 | -0.30 | ||||
15 | Bradley Craven | Co Bradford | 39.52 | 30.39 | -9.13 | ||||
17 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 32.14 | 31.86 | -0.28 | ||||
19 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 36.99 | 32.01 | -4.98 | ||||
27 | George Varley | Co Bradford | 40.06 | 38.03 | -2.03 | ||||
Event 105 Girls 400m Freestyle |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
6 | Laura Temple | Co Bradford | 5:13.81 | 5:10.67 | -3.14 | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
9 | Jasmine Shay | Co Bradford | 5:22.05 | 5:08.95 | -13.10 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
13 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 5:38.12 | 5:18.40 | -19.72 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
8 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 5:03.63 | 4:58.09 | -5.54 | ||||
Event 106 Boys 100m Ind Medley |
|||||||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Freddy Dean | Co Bradford | 1:12.00 | 1:13.87 | +1.87 | ||||
2 | Robbie Ambler | Co Bradford | 1:17.27 | 1:17.16 | -0.11 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
10 | Bradley Craven | Co Bradford | 1:24.77 | 1:10.98 | -13.79 | ||||
12 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 1:22.00 | 1:12.74 | -9.26 | ||||
20 | George Varley | Co Bradford | 1:27.91 | 1:24.72 | -3.19 | ||||
Event 107 Girls 50m Freestyle |
|||||||||
10yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 39.16 | 37.88 | -1.28 | ||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
7 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 31.88 | 32.00 | +0.12 | ||||
9 | Pippa Bennett | Co Bradford | 31.86 | 32.22 | +0.36 | ||||
27 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 39.96 | 38.12 | -1.84 | ||||
12yrs Speeders | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 30.00 | 29.96 | -0.04 | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
8 | Jasmine Shay | Co Bradford | 31.07 | 30.12 | -0.95 | ||||
26 | Laura Wiles | Co Bradford | 37.83 | 34.35 | -3.48 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
15 | Rose Lever | Co Bradford | 32.58 | 32.62 | +0.04 | ||||
16 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 32.22 | 32.83 | +0.61 | ||||
17 | Libby Bennett | Co Bradford | 33.78 | 33.61 | -0.17 | ||||
18 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 32.16 | 33.62 | +1.46 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
5 | Gina Warrior | Co Bradford | 28.57 | 28.44 | -0.13 | ||||
12 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 29.98 | 30.08 | +0.10 | ||||
24 | Hannah Carney | Co Bradford | 31.78 | 31.90 | +0.12 | ||||
Event 108 Boys 100m Breaststroke |
|||||||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Robbie Ambler | Co Bradford | 1:19.11 | 1:19.45 | +0.34 | ||||
3 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 1:26.80 | 1:21.40 | -5.40 | ||||
6 | Freddy Dean | Co Bradford | 1:23.47 | 1:25.70 | +2.23 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
6 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 1:16.65 | 1:16.59 | -0.06 | ||||
7 | Callum Mawson | Co Bradford | 1:15.71 | 1:16.83 | +1.12 | ||||
Event 201 Girls 200m Ind Medley |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
8 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 2:50.04 | 2:45.70 | -4.34 | ||||
11 | Laura Temple | Co Bradford | 2:49.15 | 2:50.38 | +1.23 | ||||
13 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 2:50.81 | 2:52.03 | +1.22 | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
12 | Jasmine Shay | Co Bradford | 2:51.53 | 2:46.84 | -4.69 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 2:29.28 | 2:28.62 | -0.66 | ||||
13 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 2:53.00 | 2:48.26 | -4.74 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
5 | Gina Warrior | Co Bradford | 2:35.56 | 2:30.97 | -4.59 | ||||
17 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 2:47.07 | 2:47.45 | +0.38 | ||||
Event 202 Boys 200m Breaststroke |
|||||||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
6 | Joshua Hutchinson | Co Bradford | 3:38.12 | 2:51.84 | -46.28 | ||||
7 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 2:54.87 | 2:54.30 | -0.57 | ||||
Event 203 Girls 50m Breaststroke |
|||||||||
10yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
3 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 51.72 | 52.63 | +0.91 | ||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 39.71 | 39.46 | -0.25 | ||||
8 | Pippa Bennett | Co Bradford | 43.78 | 42.42 | -1.36 | ||||
21 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 48.81 | 47.35 | -1.46 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Alex Dunn | Co Bradford | 35.26 | 33.58 | -1.68 | ||||
7 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 40.30 | 39.07 | -1.23 | ||||
11 | Rose Lever | Co Bradford | 41.87 | 42.83 | +0.96 | ||||
12 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 43.87 | 42.87 | -1.00 | ||||
14 | Libby Bennett | Co Bradford | 46.41 | 45.09 | -1.32 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 34.78 | 34.59 | -0.19 | ||||
6 | Hannah Carney | Co Bradford | 39.19 | 38.71 | -0.48 | ||||
15 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 41.21 | 41.23 | +0.02 | ||||
Event 204 Boys 400m Ind Medley |
|||||||||
Event 205 Girls 100m Butterfly |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
9 | Laura Temple | Co Bradford | 1:18.20 | 1:23.32 | +5.12 | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
8 | Jasmine Shay | Co Bradford | 1:19.53 | 1:17.06 | -2.47 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 1:06.38 | 1:07.45 | +1.07 | ||||
8 | Alex Dunn | Co Bradford | 1:30.83 | 1:13.09 | -17.74 | ||||
12 | Rose Lever | Co Bradford | 1:25.38 | 1:28.19 | +2.81 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
4 | Katie Wiles | Co Bradford | 1:09.54 | 1:08.02 | -1.52 | ||||
8 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 1:10.32 | 1:10.79 | +0.47 | ||||
14 | Hannah Carney | Co Bradford | 1:21.72 | 1:17.36 | -4.36 | ||||
Event 206 Boys 50m Backstroke |
|||||||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Freddy Dean | Co Bradford | 32.27 | 32.81 | +0.54 | ||||
3 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 35.53 | 34.37 | -1.16 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
4 | Callum Mawson | Co Bradford | 29.50 | 30.41 | +0.91 | ||||
5 | Bradley Craven | Co Bradford | 36.63 | 31.15 | -5.48 | ||||
9 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 36.34 | 32.61 | -3.73 | ||||
10 | Joshua Hutchinson | Co Bradford | 34.56 | 33.29 | -1.27 | ||||
Event 207 Girls 200m Backstroke |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
6 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 2:43.88 | 2:43.37 | -0.51 | ||||
7 | Laura Temple | Co Bradford | 2:43.93 | 2:47.73 | +3.80 | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
10 | Jasmine Shay | Co Bradford | 3:08.00 | 2:46.29 | -21.71 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Gina Warrior | Co Bradford | 2:21.33 | 2:24.42 | +3.09 | ||||
Event 208 Boys 100m Freestyle |
|||||||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Freddy Dean | Co Bradford | 1:03.18 | 1:02.52 | -0.66 | ||||
2 | Quinn-Austin Kelly | Co Bradford | 1:06.36 | 1:04.17 | -2.19 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
9 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 1:02.87 | 59.11 | -3.76 | ||||
14 | Callum Mawson | Co Bradford | 1:03.44 | 1:01.55 | -1.89 | ||||
16 | Luke Winterbottom | Co Bradford | 1:10.93 | 1:01.64 | -9.29 | ||||
Event 301 Boys 200m Backstroke |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Harry Schmidt | Co Bradford | 3:17.78 | 2:39.54 | -38.24 | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Robbie Ambler | Co Bradford | 3:05.81 | 2:55.56 | -10.25 | ||||
Event 302 Girls 100m Ind Medley |
|||||||||
10yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
4 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 1:42.11 | 1:40.08 | -2.03 | ||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 1:19.29 | 1:18.91 | -0.38 | ||||
7 | Pippa Bennett | Co Bradford | 1:23.67 | 1:24.33 | +0.66 | ||||
8 | Hollie Mawson | Co Bradford | 1:28.38 | 1:24.72 | -3.66 | ||||
21 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 1:35.33 | 1:35.03 | -0.30 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Alex Dunn | Co Bradford | 1:22.26 | 1:10.59 | -11.67 | ||||
3 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 1:10.57 | 1:10.76 | +0.19 | ||||
19 | Libby Bennett | Co Bradford | 1:25.38 | 1:26.87 | +1.49 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
5 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 1:15.63 | 1:11.06 | -4.57 | ||||
12 | Amelia Fullerton | Co Bradford | 1:13.45 | 1:16.02 | +2.57 | ||||
13 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 1:17.36 | 1:16.64 | -0.72 | ||||
15 | Eleanor Porritt | Co Bradford | 1:25.54 | 1:17.11 | -8.43 | ||||
Event 303 Boys 400m Freestyle |
|||||||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
3 | Gabriel Medd | Co Bradford | 5:00.53 | 5:09.11 | +8.58 | ||||
Event 304 Girls 50m Butterfly |
|||||||||
10yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
3 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 49.19 | 51.05 | +1.86 | ||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 34.28 | 34.63 | +0.35 | ||||
24 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 47.73 | 47.64 | -0.09 | ||||
12yrs Speeders | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 33.00 | 32.26 | -0.74 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 30.09 | 30.59 | +0.50 | ||||
14 | Amelia Jewell | Co Bradford | 39.38 | 35.87 | -3.51 | ||||
17 | Rose Lever | Co Bradford | 37.55 | 37.51 | -0.04 | ||||
18 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 36.19 | 38.44 | +2.25 | ||||
14yrs Disqualifications | |||||||||
Name | DQ Information | ||||||||
Amelia McDonnell | Did Not Compete | ||||||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Katie Wiles | Co Bradford | 30.98 | 29.72 | -1.26 | ||||
14 | Eleanor Porritt | Co Bradford | 37.44 | 32.85 | -4.59 | ||||
16 | Amelia Fullerton | Co Bradford | 32.29 | 33.15 | +0.86 | ||||
19 | Hannah Carney | Co Bradford | 34.14 | 34.43 | +0.29 | ||||
21 | Megan Richmond | Co Bradford | 35.44 | 34.59 | -0.85 | ||||
Event 305 Boys 100m Butterfly |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Harry Schmidt | Co Bradford | 1:27.69 | 1:15.81 | -11.88 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
9 | Joshua Hutchinson | Co Bradford | 1:15.00 | 1:08.49 | -6.51 | ||||
17 | Gabriel Medd | Co Bradford | 1:22.40 | 1:20.95 | -1.45 | ||||
Event 306 Girls 200m Breaststroke |
|||||||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
4 | Alex Dunn | Co Bradford | 2:58.00 | 2:59.43 | +1.43 | ||||
14yrs Disqualifications | |||||||||
Name | DQ Information | ||||||||
Rose Lever | 7.6 Did not touch at turn with both hands | ||||||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 2:42.38 | 2:39.93 | -2.45 | ||||
6 | Megan Richmond | Co Bradford | 3:02.59 | 3:00.35 | -2.24 | ||||
12 | Hannah Carney | Co Bradford | 3:12.36 | 3:12.65 | +0.29 | ||||
Event 307 Boys 50m Breaststroke |
|||||||||
13yrs Speeders | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Robbie Ambler | Co Bradford | 36.00 | 35.15 | -0.85 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
8 | Samuel Roberts | Co Bradford | 52.20 | 40.94 | -11.26 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
4 | Joshua Hutchinson | Co Bradford | 36.41 | 34.32 | -2.09 | ||||
5 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 34.01 | 34.58 | +0.57 | ||||
Event 308 Girls 100m Freestyle |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 1:07.27 | 1:05.33 | -1.94 | ||||
10 | Hollie Mawson | Co Bradford | 1:12.61 | 1:10.58 | -2.03 | ||||
12 | Pippa Bennett | Co Bradford | 1:11.46 | 1:11.99 | +0.53 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
7 | Amelia Jewell | Co Bradford | 1:10.33 | 1:05.81 | -4.52 | ||||
19 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 1:14.86 | 1:13.98 | -0.88 | ||||
21 | Libby Bennett | Co Bradford | 1:14.31 | 1:14.35 | +0.04 | ||||
22 | Rose Lever | Co Bradford | 1:18.23 | 1:14.52 | -3.71 | ||||
14yrs Disqualifications | |||||||||
Name | DQ Information | ||||||||
Amelia McDonnell | Did Not Compete | ||||||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
14 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 1:07.90 | 1:04.89 | -3.01 | ||||
18 | Eleanor Porritt | Co Bradford | 1:11.34 | 1:06.30 | -5.04 | ||||
22 | Megan Richmond | Co Bradford | 1:08.18 | 1:08.10 | -0.08 | ||||
26 | Hannah Carney | Co Bradford | 1:16.12 | 1:09.48 | -6.64 | ||||
Event 401 Boys 200m Ind Medley |
|||||||||
12yrs Disqualifications | |||||||||
Name | DQ Information | ||||||||
Harry Schmidt | 4.4 Starting before the starting signal | ||||||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
7 | Samuel Roberts | Co Bradford | 3:42.92 | 2:50.51 | -52.41 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
7 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 2:34.72 | 2:32.97 | -1.75 | ||||
8 | Bradley Craven | Co Bradford | 3:06.24 | 2:35.54 | -30.70 | ||||
Event 402 Girls 200m Freestyle |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
3 | Laura Temple | Co Bradford | 2:27.19 | 2:27.01 | -0.18 | ||||
8 | Hollie Mawson | Co Bradford | 2:38.00 | 2:36.48 | -1.52 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
5 | Amelia Jewell | Co Bradford | 2:28.88 | 2:22.28 | -6.60 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
12 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 2:24.84 | 2:20.26 | -4.58 | ||||
13 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 2:23.59 | 2:21.98 | -1.61 | ||||
14 | Megan Richmond | Co Bradford | 2:26.41 | 2:23.77 | -2.64 | ||||
15 | Katie Wiles | Co Bradford | 2:30.52 | 2:24.29 | -6.23 | ||||
Event 403 Boys 100m Backstroke |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Harry Schmidt | Co Bradford | 1:40.13 | 1:14.37 | -25.76 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
10 | Bradley Craven | Co Bradford | 1:19.32 | 1:10.44 | -8.88 | ||||
Event 404 Girls 50m Backstroke |
|||||||||
10yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
3 | Orlaith O'Carroll | Co Bradford | 45.49 | 45.44 | -0.05 | ||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Evelyn Gledhill | Co Bradford | 34.75 | 35.41 | +0.66 | ||||
2 | Laura Temple | Co Bradford | 34.97 | 35.60 | +0.63 | ||||
6 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 37.28 | 36.30 | -0.98 | ||||
14 | Pippa Bennett | Co Bradford | 40.81 | 39.43 | -1.38 | ||||
20 | Hollie Mawson | Co Bradford | 39.41 | 41.50 | +2.09 | ||||
13yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
10 | Laura Wiles | Co Bradford | 43.85 | 39.39 | -4.46 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 32.89 | 33.04 | +0.15 | ||||
4 | Alex Dunn | Co Bradford | 40.94 | 33.90 | -7.04 | ||||
6 | Amelia Jewell | Co Bradford | 37.08 | 34.49 | -2.59 | ||||
12 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 37.42 | 36.92 | -0.50 | ||||
18 | Erin O'Carroll | Co Bradford | 36.50 | 39.31 | +2.81 | ||||
20 | Libby Bennett | Co Bradford | 40.09 | 40.81 | +0.72 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
9 | Eleanor Porritt | Co Bradford | 36.49 | 34.19 | -2.30 | ||||
10 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 34.12 | 34.95 | +0.83 | ||||
Event 405 Boys 200m Butterfly |
|||||||||
Event 406 Girls 400m Ind Medley |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
7 | Laura Temple | Co Bradford | 6:01.35 | 5:58.57 | -2.78 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Sophia Gledhill | Co Bradford | 5:14.83 | 5:12.57 | -2.26 | ||||
Event 407 Boys 50m Freestyle |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Harry Schmidt | Co Bradford | 42.92 | 30.17 | -12.75 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
9 | Samuel Roberts | Co Bradford | 39.79 | 32.71 | -7.08 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
9 | Jakub Marszewski | Co Bradford | 26.91 | 26.93 | +0.02 | ||||
13 | Bradley Craven | Co Bradford | 34.11 | 27.98 | -6.13 | ||||
20 | Gabriel Medd | Co Bradford | 30.39 | 30.54 | +0.15 | ||||
Event 408 Girls 100m Breaststroke |
|||||||||
12yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Ciara O'Carroll | Co Bradford | 1:28.69 | 1:24.94 | -3.75 | ||||
9 | Pippa Bennett | Co Bradford | 1:34.62 | 1:33.49 | -1.13 | ||||
23 | Emilia Marszewska | Co Bradford | 1:47.00 | 1:48.23 | +1.23 | ||||
14yrs Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
2 | Alex Dunn | Co Bradford | 1:26.94 | 1:21.73 | -5.21 | ||||
5 | Imogen Tiffany | Co Bradford | 1:27.38 | 1:26.18 | -1.20 | ||||
15yrs & Over Official Results | |||||||||
Pos | Name | Team | Entry Time | Race Time | Improvement | ||||
1 | Rebecca Dunn | Co Bradford | 1:16.55 | 1:14.63 | -1.92 | ||||
7 | Megan Richmond | Co Bradford | 1:22.57 | 1:24.48 | +1.91 | ||||
14 | Olivia Tiffany | Co Bradford | 1:32.32 | 1:32.71 | +0.39 | ||||
15yrs & Over Disqualifications | |||||||||
Name | DQ Information | ||||||||
Amelia Fullerton | Did Not Compete |